PDA

View Full Version : Kur isha i dashuruar!!!!!!!!!!


Honesty^uk.
27-04-04, 22:17
KUR ISHA I DASHURUARkur une erdha te ty, vete dielli me ndricoi ata dy sy me ngrohen trupin. Ashtu sic gezimi pershkon shpirtin une e di se vec ne e duam dashurine nje kohe e mire na buzeqeshi nuk frynte ere nuk bente ftohte shiu qendronte larg me kote vura re tek te shikoja 1 mije vajza per mua ishe ti cdo gje te ty me bente te lumtur ej te jeta jote une kisha humbur, i humbur tek ty jetoja vec mendimi per ty tek shpirti pushoj, a e mban mend e dashur ti kur flisje vec per dashuri me shtrengoje doren dhe u gezoheshe si nje femije, si femije kur sheh dhuraten e tij, ti me shihje mua me perqafoje fort dhe me the te dua me puthje me pasion, ah kjo zemer shijen tende kur se haron, ne krahet e mi qendroje e shlodhur, une e ndieja, shpirti yt ishte ngrohur por tani me ben te cmendem me kot me kot pres te rimekembem.
Te ishte dashuria si uje qe nuk mbaron,
te ishte si nje ender qe nuk harron,
te kishte jete me shume sesa jeton te ishte dashuria si rera e detit,
te ishte kaq shume sa yjet e qiellit,
te ishte vertete si zjari qe pervelon kaq i nevojshem sa ajri qe pa te nuk jetojme !!!!!!!!!!!!!

Barbaroza
29-07-04, 12:17
Sa keq qe s'mundem t'i martojme ata qe deshem!!!

Murgesha
29-07-04, 13:22
Sa keq qe s'mundem t'i martojme ata qe deshem!!!

Ih Barbaroza, njeriu 100 i don e i simpatizon por vetem nje mundet me e marre. Prandaj eshte e kote te qajsh dashurite e simpatite e shkuara.

lazdrani
29-07-04, 13:54
kur isha i dashuruarkur une erdha te ty, vete dielli me ndricoi ata dy sy me ngrohen trupin. Ashtu sic gezimi pershkon shpirtin une e di se vec ne e duam dashurine nje kohe e mire na buzeqeshi nuk frynte ere nuk bente ftohte shiu qendronte larg me kote vura re tek te shikoja 1 mije vajza per mua ishe ti cdo gje te ty me bente te lumtur ej te jeta jote une kisha humbur, i humbur tek ty jetoja vec mendimi per ty tek shpirti pushoj, a e mban mend e dashur ti kur flisje vec per dashuri me shtrengoje doren dhe u gezoheshe si nje femije, si femije kur sheh dhuraten e tij, ti me shihje mua me perqafoje fort dhe me the te dua me puthje me pasion, ah kjo zemer shijen tende kur se haron, ne krahet e mi qendroje e shlodhur, une e ndieja, shpirti yt ishte ngrohur por tani me ben te cmendem me kot me kot pres te rimekembem.
Te ishte dashuria si uje qe nuk mbaron,
te ishte si nje ender qe nuk harron,
te kishte jete me shume sesa jeton te ishte dashuria si rera e detit,
te ishte kaq shume sa yjet e qiellit,
te ishte vertete si zjari qe pervelon kaq i nevojshem sa ajri qe pa te nuk jetojme !!!!!!!!!!!!!
Ah jeto jete!!! :wink: cka ishte kjo dashuria :wink: Lufto per kete ish dashuri :wink: Lazdrani

Honesty^uk.
09-07-05, 14:32
KUR ISHA I DASHURUARkur une erdha te ty, vete dielli me ndricoi ata dy sy me ngrohen trupin. Ashtu sic gezimi pershkon shpirtin une e di se vec ne e duam dashurine nje kohe e mire na buzeqeshi nuk frynte ere nuk bente ftohte shiu qendronte larg me kote vura re tek te shikoja 1 mije vajza per mua ishe ti cdo gje te ty me bente te lumtur ej te jeta jote une kisha humbur, i humbur tek ty jetoja vec mendimi per ty tek shpirti pushoj, a e mban mend e dashur ti kur flisje vec per dashuri me shtrengoje doren dhe u gezoheshe si nje femije, si femije kur sheh dhuraten e tij, ti me shihje mua me perqafoje fort dhe me the te dua me puthje me pasion, ah kjo zemer shijen tende kur se haron, ne krahet e mi qendroje e shlodhur, une e ndieja, shpirti yt ishte ngrohur por tani me ben te cmendem me kot me kot pres te rimekembem.
Te ishte dashuria si uje qe nuk mbaron,
te ishte si nje ender qe nuk harron,
te kishte jete me shume sesa jeton te ishte dashuria si rera e detit,
te ishte kaq shume sa yjet e qiellit,
te ishte vertete si zjari qe pervelon kaq i nevojshem sa ajri qe pa te nuk jetojme !!!!!!!!!!!!!

GURI SYLAJ
09-07-05, 22:37
Barbaroza e Murgesha , kurrkush nuk ju ka faj qe keni dasht njehere me studju e tani me dashuru. Jo balit heret , heret duhet m'i ra vetit mas e me kqyr ku asht nafaka.

Murgesha
09-07-05, 23:08
Barbaroza e Murgesha , kurrkush nuk ju ka faj qe keni dasht njehere me studju e tani me dashuru. Jo balit heret , heret duhet m'i ra vetit mas e me kqyr ku asht nafaka.

E ti kishnja atėherė mendtė e sodit O Guri. :wink:

Rozafa
26-11-09, 13:48
E ti kishnja atėherė mendtė e sodit O Guri. :wink:


Me mire me rini,se me pleqeri :wink:

emine
28-01-10, 16:06
mbajke zemra rranga dang:biggrin:

LOJETARI
28-01-10, 16:16
mbajke zemra rranga dang:biggrin:

Pse ?A zhag e ngrihshe mas veti a ?

emine
13-02-10, 21:05
Pse ?A zhag e ngrihshe mas veti a ?
mos po te bahet dert se po ngrehi rond une:biggrin:

deas
18-02-10, 14:34
KUR ISHA I DASHURUARkur une erdha te ty, vete dielli me ndricoi ata dy sy me ngrohen trupin. Ashtu sic gezimi pershkon shpirtin une e di se vec ne e duam dashurine nje kohe e mire na buzeqeshi nuk frynte ere nuk bente ftohte shiu qendronte larg me kote vura re tek te shikoja 1 mije vajza per mua ishe ti cdo gje te ty me bente te lumtur ej te jeta jote une kisha humbur, i humbur tek ty jetoja vec mendimi per ty tek shpirti pushoj, a e mban mend e dashur ti kur flisje vec per dashuri me shtrengoje doren dhe u gezoheshe si nje femije, si femije kur sheh dhuraten e tij, ti me shihje mua me perqafoje fort dhe me the te dua me puthje me pasion, ah kjo zemer shijen tende kur se haron, ne krahet e mi qendroje e shlodhur, une e ndieja, shpirti yt ishte ngrohur por tani me ben te cmendem me kot me kot pres te rimekembem.
Te ishte dashuria si uje qe nuk mbaron,
te ishte si nje ender qe nuk harron,
te kishte jete me shume sesa jeton te ishte dashuria si rera e detit,
te ishte kaq shume sa yjet e qiellit,
te ishte vertete si zjari qe pervelon kaq i nevojshem sa ajri qe pa te nuk jetojme !!!!!!!!!!!!!

eeehhh

emine
11-12-10, 21:12
Nuke shifja asgje me sy,po kjo eshte dashuria te verbone per tu duke gjithqka e bukur,