PDA

View Full Version : Cfar urreni,apo nuk pėlqeni nė pėrgjithėsi?


Faqet : [1] 2

hana
04-05-04, 16:06
Ketu e kam fjalen per cdo gje nga jeta e perditshme.

psh mua -nuk me pelqejn burrat qe vnojn zinxhir te arit apo shum unaza shum katastrof me duket
-i urrej krimbat o Zot me terqethet trupi kur i shoh etj etj..............

Murgesha
04-05-04, 16:43
Une i urrej minjte. Edhe macet gjithashtu. :lol:

Cka dua?
Pelqej gjithcka qe per syrin tim me duket e bukur :lol:

florian
04-05-04, 18:06
UN URREJ CELULARIN TIM NUK E DUROJ DOT I BIE ZILJA GJITH DITEN :?

CKA ME PELQEN ;
TE SHKOJ NEN DET ZHYT E TE RRI ME OR TE TERA :lol:

lazdrani
04-05-04, 19:10
Une urrej po ashtu minjet por edhe mizat...


Me pelqen qiellin ne mbremje ta shiqoje,dhe shetitjet ne shi....

mickoja
04-05-04, 21:50
lazdran dashta dhe te pyes diqka nčse ban?po mickojat a i don apo i urren sikur mizat? :roll:

Cool_Boy
05-05-04, 09:49
Une i urrej ata njerz qe rrejn shume

Gjith here kam deshire ta di te verteten

me pelqen shume bora

i urrej mijet shume

anna
05-05-04, 11:43
une i urrej merimangat sdi pse i kam shume frike ..me pelqen deti sidomos ne mengjez...tung anna :wink:

yllka
05-05-04, 16:56
Ketu e kam fjalen per cdo gje nga jeta e perditshme.

psh mua -nuk me pelqejn burrat qe vnojn zinxhir te arit apo shum unaza shum katastrof me duket
-i urrej krimbat o Zot me terqethet trupi kur i shoh etj etj..............
Anna i urrej ata meshkuj qe mbajene zinxhire apo unaza ne trup,i urreje kur shohe qorape te bardha te meshkujt......


Me pelqejne fotot e mija dhe shiu ne natyre :wink:

hana
05-05-04, 18:06
yllka te kokshe modele a :wink: :wink:

lazdrani
05-05-04, 19:08
Ah Yllka eshte Fotomodele :arrow: Kukullat me ja u ndrrua Rrobat :wink: :D Yllka sorry :wink:

aferdita
06-05-04, 06:35
edhe un i urrej djemt me zingjir edhe ata qe mendojn se jan cool, dhe mendojn se munden me kalu me cilen vajz qe don

kurse shum gjera me pelqejn por nuk po me kujtohen se tash jam zgjuar prej gjumit

lazdrani
06-05-04, 08:07
aferdita miremengjesi,ani de pije nje kafe e ndoshta te qelen syte pastaj keshtu :shock: :shock:

Barbaroza
06-05-04, 15:09
Prej njerezve urrej djemte dhe vajzat mendjemedhenj e qe nuk i kane dy lidhje me koke.
Nga kafshet urrej ujkun,pastaj macet nuk i dua dhe minjte.
Nga insektet urrej mizat,mushkonjat.

Dua gjithcka qe eshte e kendshme per syrin,zemren dhe trurin tim :idea:

aferdita
06-05-04, 17:40
tash e pita kafen
mua me pelqejn gjitha gjerat qe mi don shpirti

florian
06-05-04, 19:22
tash e pita kafen
mua me pelqejn gjitha gjerat qe mi don shpirti

PERVEC S-H-E-T-E-S CKA TE DO SHPIRTI :wink:

Vera
07-05-04, 06:37
un i urrej te gjitha insektet kures


mua me pelqen gjithshka qka eshte e bukur :wink:

aferdita
07-05-04, 07:11
tash e pita kafen
mua me pelqejn gjitha gjerat qe mi don shpirti

PERVEC S-H-E-T-E-S CKA TE DO SHPIRTI :wink:

po shum e shum gjera florian qe nuk mundem me i numru tash :wink:

florian
07-05-04, 11:32
tash e pita kafen
mua me pelqejn gjitha gjerat qe mi don shpirti

PERVEC S-H-E-T-E-S CKA TE DO SHPIRTI :wink:

po shum e shum gjera florian qe nuk mundem me i numru tash :wink: :lol: :lol: :lol: mir mir moj

Gentiana
28-07-04, 16:28
Edhe un i urrej minjet,mizat dhe marimangat :mrgreen: Nuk me pelqen te flitet nje bised shum her, dhe thashethemet!!

lazdrani
28-07-04, 17:56
Une urreje kimet e flokeve kur me bijne :wink:

Barbaroza
30-07-04, 09:38
Ketu e kam fjalen per cdo gje nga jeta e perditshme.

psh mua -nuk me pelqejn burrat qe vnojn zinxhir te arit apo shum unaza shum katastrof me duket
-i urrej krimbat o Zot me terqethet trupi kur i shoh etj etj..............

Bashke me keto qe paska shkruar Hana,i urrej njerezit qe duan te ma mbushin mendjen se nuk jane fajtor :wink:

turisti
30-07-04, 11:19
Tung.Une nuk kame shume kohe per urrejtjet. Behuni te kujdesshem me urrejtjet,ndikojne negativisht ne shendet a edhe dobija eshte e vogel. :P :P :P :wink:

nitushe
12-09-04, 15:51
shume qka urrej edhe pelqej :P

vushtrria
12-09-04, 16:54
urrej qdo gje artificiale

turisti
22-09-04, 09:51
urrej qdo gje artificiale

A paret?-hahahahaha, te pershendes. :wink:

Lozonjarja
23-09-04, 10:57
Une urrej njerezit e pabese,qe shesin mend se jane kushedi cka,e ne fakt nuk vlejne pese pare :wink:
Dhe adhuroj njerezit qe e mbajne fjalen e dhene dhe nuk genjejne.

turisti
14-01-05, 01:27
Mosndergjegjen,sepse mendoj qe shume vetite negative rrjedhin nga kjo ....

Barbaroza
14-01-05, 10:52
Une urrej njerezit e pabese,qe shesin mend se jane kushedi cka,e ne fakt nuk vlejne pese pare :wink:
Dhe adhuroj njerezit qe e mbajne fjalen e dhene dhe nuk genjejne.
:wink:

vushtrria
15-01-05, 20:20
se pari ju them se i urrej me se shumti njerezit mendjemdhenje qe mbajne koken lart e nuk jan askushi,se dyti njerezit qe rrejne i urrej shum,njerezit tahmaqar ma shkurtojne jeten nuk i dua fare,i urrej shum femrat qe e teprojne me makiazhe te teperta ashtu kur i shof me bejne per spital ahahha i urrej dembelat shum.

Drenicaki
15-01-05, 20:24
se pari ju them se i urrej me se shumti njerezit mendjemdhenje qe mbajne koken lart e nuk jan askushi,se dyti njerezit qe rrejne i urrej shum,njerezit tahmaqar ma shkurtojne jeten nuk i dua fare,i urrej shum femrat qe e teprojne me makiazhe te teperta ashtu kur i shof me bejne per spital ahahha i urrej dembelat shum.hahahahahahahahahahahahahahahahahaaa ! Hallall te qoft se ja ke dhan rafall,ma mirė se kallashi,se kallashi u koqitke kajher ,a ti hiq ,ani per femra ma knaqe zemren hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
16-01-05, 00:57
I urrej njerzit qe perzihen ne jeten e tjerve, japin urdher dhe gjykime,
ne vend se me dhan keshill dhe mendimin e vet.
Ne ket menyr mungojn respekt dhe nuk ka asnje liri.

Vajzat qe pregaditen dy or per me dal me ble buk,
kukuuu :twisted: :twisted:

:wink:

Gjumashja
16-01-05, 09:28
ne pergjithsi genjeshtren

Arbėri
16-01-05, 10:00
ne pergjithsi genjeshtren
Edhe une, genjeshtren :evil: :evil: :evil:

ShEjToNkA
17-01-05, 12:09
I urrej njerzit qe perzihen ne jeten e tjerve, japin urdher dhe gjykime,
ne vend se me dhan keshill dhe mendimin e vet.
Ne ket menyr mungojn respekt dhe nuk ka asnje liri.

Vajzat qe pregaditen dy or per me dal me ble buk,
kukuuu :twisted: :twisted:

:wink:


uff sa mirė pėr pak s'po mė takoika mua kjo ureejta yte ,se unė tre orė para pėrgatitem me dalė me ble njė bukė?! :lol: :roll: :lol: :roll:

Murgesha
17-01-05, 15:50
E urrej momentin kur spo ban Dardania. :evil:

DEA
17-01-05, 16:06
pasulin , qepet dhe Herr Walter

Barbaroza
17-01-05, 17:57
E urrej momentin kur spo ban Dardania. :evil:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
17-01-05, 18:34
I urrej njerzit qe perzihen ne jeten e tjerve, japin urdher dhe gjykime,
ne vend se me dhan keshill dhe mendimin e vet.
Ne ket menyr mungojn respekt dhe nuk ka asnje liri.

Vajzat qe pregaditen dy or per me dal me ble buk,
kukuuu :twisted: :twisted:

:wink:


uff sa mirė pėr pak s'po mė takoika mua kjo ureejta yte ,se unė tre orė para pėrgatitem me dalė me ble njė bukė?! :lol: :roll: :lol: :roll:


E po valla paska pshtu prej urrejtjes time per pak :D
Per dy i urrej kurse per tri or jo tybe :lol: :lol:

ShEjToNkA
19-01-05, 12:42
I urrej njerzit qe perzihen ne jeten e tjerve, japin urdher dhe gjykime,
ne vend se me dhan keshill dhe mendimin e vet.
Ne ket menyr mungojn respekt dhe nuk ka asnje liri.

Vajzat qe pregaditen dy or per me dal me ble buk,
kukuuu :twisted: :twisted:

:wink:


uff sa mirė pėr pak s'po mė takoika mua kjo ureejta yte ,se unė tre orė para pėrgatitem me dalė me ble njė bukė?! :lol: :roll: :lol: :roll:


E po valla paska pshtu prej urrejtjes time per pak :D
Per dy i urrej kurse per tri or jo tybe :lol: :lol::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

AK^47
19-01-05, 17:06
Kurr tem me te qellume se ket nuk kam pa e sa i perket pergjigjes po e jap nji pergjigje sado pak te kuptueshme per krejt qka jeni ketu ;)Ajo qe nuk me pelqen mua ne Pergjithesi eshte Genjeshtra(Rrena) Mos`sinqeriteti edhe Tradhetia

turisti
21-01-05, 00:27
Nuk me pelqejne njerzit PREPOTENT,Rrenca[b],[b]demela dhe njerzit qe mundohen me dominue duke MOS DITUR KUFITE E AFTESIVE TE VETA.


Me respekt,TURISTI.

florian
21-01-05, 17:03
PAR.)A E DINI CA URREJ MA SE SHUMTI ( QE HANNA NUK ASHT KTU MES NESH SI MA

Gjumashja
25-01-05, 09:09
kohen e fundit dyftyresin shum

doGzona
27-06-05, 16:36
Thashethemet, genjeshtrat qe dalin nga goja e lige e atije personi!

Arb
27-06-05, 17:08
s'humbet bre koha me urry dicka....

ZEMERTHYERI
27-06-05, 19:23
I urrej ata qe nuk me besojne dhe natyrisht e urrej genjeshtren me se shumti :twisted:

doGzona
28-07-05, 18:05
Thashethemet, genjeshtrat qe dalin nga goja e lige e atije personi!

Psikologu
28-07-05, 18:12
Urrej cdo gje qe nuk perputhet me realitetin , pa ndegjuar me vesh te mij , nuk besoj , ose pa e pa me sy te mij nuk e besoj.
Urrej ata qe se flasin realitetitn, pamvarsisht cka do qofte.

yllka
28-07-05, 18:13
Padrejtesin :wink:

M_u_k_i
28-07-05, 19:38
un i urrej do qika qe bahen mendje madhe se shum ja kon inati mu ba mene madhe qika

Naki
28-07-05, 20:44
Mendjemadhėsin,Ahmakėt ,Intrigat.

LEDHATIMI
29-07-05, 02:10
i urrej ata qe pergjigjen hiq pa i pyetur :twisted:

Luana
29-07-05, 02:16
i urrej ata qe pergjigjen hiq pa i pyetur :twisted:

Edhe ty te urren dikush qe i thua Llapush :wink:

Legends
29-07-05, 02:33
Mos rrespketin .. pa drejtsin keshtu me rradh ka shum...

Krokodilli
29-07-05, 05:54
i urrej ata qe vetem din te urrejn....

Luana
29-07-05, 15:03
i urrej ata qe vetem din te urrejn....

Une nuk urrej asgje e askend , po nji vetem e urrej Krokodillin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lazdrani
29-07-05, 21:29
i urrej ata qe vetem din te urrejn....

Une nuk urrej asgje e askend , po nji vetem e urrej Krokodillin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ndonjehere Urretja kalone ne Dashuri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
29-07-05, 21:47
Ata qe nuk kuptojne<
Ata qe genjejne<
Ata qe nuk flasin gramatiken<
Ata qe i thone vetes kush jam une e nuk jane askushi<
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

teDUAty
01-08-05, 21:22
i urrej veprat e liga por jo edhe njerezit qe i veprojn ato, pra i urrej per te mos i vepruar une :!:

Agroni22
01-08-05, 23:55
e urej mendjemadhesin e dua dashurin

Murgesha
02-08-05, 00:03
Urrej kur djersitem. :lol:

teDUAty
02-08-05, 00:05
Urrej kur djersitem. :lol:


hahahahhaaaaa

neki76
02-08-05, 14:26
Kam filluar t'a urrej veren per shume arsye, po mendoj stinen e veres se ndoshta ka ndonje ketu me emrin Vera.

LEDHATIMI
04-08-05, 03:50
e urrej shiun kur bie :twisted:

Honesty^uk.
14-08-05, 19:16
Stimulimin, genjeshtren, jokorrektesin dhe dyfytyresine

Tomori
14-08-05, 21:43
Injorantet

Agroni22
15-08-05, 17:48
i urrej njerzit qe ja japin vetit shume nalt

Domira
15-08-05, 22:47
Padrejtesine e urrej.

dr1ta
15-08-05, 23:48
dy-tre-fytyrshat :x

Diana007
16-08-05, 08:41
dy-tre-fytyrshat :x

:wink:

doGzona
30-08-05, 13:41
Mendjemadhesine, dyfytyresine, thashethemet, padrejtesine.

Sy_kaltra
30-08-05, 17:55
Mos rrespektimin ndaj te tjerve,,,mendje madhesin dhe ta poshtroj dike..

LEDHATIMI
31-08-05, 00:48
pi urrejtjes jam operu tashme, ndersa me pelqen gati gjithcka sidomos kur flitet okolla uqkurit :oops: :oops: :oops:

Diana007
31-08-05, 09:47
OH KEK-un dhe vetem KEK-un po e urrej koheve te fundit :x :cry:

MemphiSx
31-08-05, 21:18
Urrej vetminė,nuk me pelqejn intrigat :)

doGzona
31-08-05, 21:19
Urrej vetminė,nuk me pelqejn intrigat :)

Mua vetmia me pelqen MemphiSx :)

MemphiSx
31-08-05, 21:23
Urrej vetminė,nuk me pelqejn intrigat :)

Mua vetmia me pelqen MemphiSx :)


Nuk po t'besoj doGzona :) Vetmia t'mbyt per se gjalli :( eshte me e zez se dashuria :D

teDUAty
31-08-05, 21:25
Urrej vetminė,nuk me pelqejn intrigat :)

Mua vetmia me pelqen MemphiSx :)

edhe une e dua vetmin dhe per cdo te treten dite rri i vetmuar

Luana
01-09-05, 16:14
E urrej me ma perzdite llafin qka e tham , e pelqej kur te shukatet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Urata
01-09-05, 16:18
Urrej padrejtesin, llafet mbas shpine, mashtrimet dhe mendimet se dikushi jam...

Admiroj njerezt e sinqerte , ndershem dhe besueshem.

__________________________________________________ _________
http://www.snitchseeker.com/vb3/image.php?u=53186&dateline=1113299966

Luana
01-09-05, 16:20
[quote="Urata"]Urrej padrejtesin, llafet mbas shpine, mashtrimet dhe mendimet se dikushi jam...

Admiroj njerezt e sinqerte , ndershem dhe besueshem.Qikė qika mė shashtrise me atė avatarin tende , a s'mun gjete pak ma tė dalldist huh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Urata
01-09-05, 16:22
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...
Portret i kesaj t'qeshmes time!!!

Luana
01-09-05, 16:24
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...
Portret i kesaj t'qeshmes time!!!

ahahahhahahaahahhahhaha e di sikur mos te njihja :lol: :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
11-02-06, 23:02
Urrej Tashethemet....Mendje madhesin...Genjeshtrat dhe Ofendimet .

jadore
28-03-06, 22:21
..( interesant -mu deshte kohe te mendohem ne kete teme ..)
..shof qe nuk urrej asgje !....( e quditeshme kjo ,apo !)
..pelqej ...qdo gje ,qe ka nje vlere ..!

.....

Artisti
30-03-06, 07:43
Urrej fanatizmin,komunizmin,lesbizmin,pederizmin,lopizmi n,magarizmin:mad:


.

Murgesha
30-03-06, 09:06
Gjė e keqe kjo urrejtja. :confused:

Reana
30-03-06, 20:51
Gjė e keqe kjo urrejtja. :confused:

hehe:wink: ...
Pajtohem....NUK URREJ, se nuk ia vlen me prish zemren per asgje dhe per askend!!!
e cka pelqej....veq gjerat e mira:tongue: !!!

Naki
30-03-06, 21:40
Mė pėlqejnė Ujėvaret,shetitjet nė Natyrė.
Mė pėlqejnė Njerzit e Edukuarė qė kanė shkathtėsi tė komunikimit,Intervista me kryeministrin Ēekun e shfaqur sonte nė Rtk ėshtė njė nga Modalitete e pelqyera.

Pėr Urrejtje mė mungojnė Vitaminat nuk kanė vendė ,janė tė panjohura.

Dea IS
05-04-06, 18:16
Urrej njerezit e pandershem (Zot mos me tako kurre me ta) se prej tyre veq te kqija ke. Ndersa pelqej shume njerezit e ndershem sepse jane te sinqerte, punojne se nuk duan te jene barre e dikujt, gjithmone mund te ju besosh etj. etj.

Kaltrushi
06-04-06, 13:51
Urrej personat qe sdijn fare te degjojn apo vetem qe vehten e lavdrojn thjesht ata me nervozojn…
E urrej te qohem gjdo dite ne mengjes aq heret…. Kure vije vikendi gezohem te pushoj dhe ne mengjes te flej… e bash ather me del gjumi si gjdo here….

Sme pelqen kure dikush flet shum dhe sben asgje per sy te zi nuk thejn Vepra flet per vehti …. : - )

musl|m
06-04-06, 14:07
I Urrej Ata Qe Urrejne!

Domira
06-04-06, 20:54
Nuk me pelqejne njerezit te cilet rrezatojne negativitet, njerezit te cilet jane ne gjah mbas gjanave negative.

GURI SYLAJ
09-04-06, 08:19
Prej gjerave qe urreje ,nder te parat , eshte serviliteti,ata qe behen pulla postale ne prapanicat e te tjereve.............

jadore
27-04-07, 20:08
interesant , kohen e fundit me eshte krijuar ndijesia e urrejtjes ,
..... vrej qe ngadal kam filluar te urrej komvojin e xhipave luksoze te pseudo qeveritareve tane,( nenkupto me suiten e tyre ),kur kalojne rrugeve te shkatrruara te mjerimit kosovar ,dhe sfidojne dinjitetin e keti populli te varfer ....
shume here pyes , a do te ndodh ndonje here nje vetedijesim masovik ,apo vertet ndodhemi ne nje apati kolektive ...

aferdita
27-04-07, 20:10
Me se shumti urrej genjshtrat,tradhtaret

luckyman
27-04-07, 20:58
Mé se shumti e urrej Padrejtsin.....

Albanian eX|PerT
27-04-07, 21:35
interesant , kohen e fundit me eshte krijuar ndijesia e urrejtjes ,
..... vrej qe ngadal kam filluar te urrej komvojin e xhipave luksoze te pseudo qeveritareve tane,( nenkupto me suiten e tyre ),kur kalojne rrugeve te shkatrruara te mjerimit kosovar ,dhe sfidojne dinjitetin e keti populli te varfer ....
shume here pyes , a do te ndodh ndonje here nje vetedijesim masovik ,apo vertet ndodhemi ne nje apati kolektive ...
...ti je e paarritshme, dhe je e pakuleshme... ti nuk arrihesh, edhe nese arrihesh nuk kalohesh... :biggrin:

p.s. te pershendes... mike! :smile:

karkalec
27-04-07, 21:57
interesant , kohen e fundit me eshte krijuar ndijesia e urrejtjes ,
..... vrej qe ngadal kam filluar te urrej komvojin e xhipave luksoze te pseudo qeveritareve tane,( nenkupto me suiten e tyre ),kur kalojne rrugeve te shkatrruara te mjerimit kosovar ,dhe sfidojne dinjitetin e keti populli te varfer ....
shume here pyes , a do te ndodh ndonje here nje vetedijesim masovik ,apo vertet ndodhemi ne nje apati kolektive ...
Jador, Ti ke shum te Drejte!

Te gjithe Qeveritaret e Botes sigurojne Luxin e tyre dhe mendojne per karrigen qe te mos i iki nga Prapanica. Kam pare dy Skece Shqiptare per kete Teme, kam qeshur me gjith Shpirt.

Jane shum te rralle Njerezit e Mire ( Nene Tereza, Gandi, Mandela etj.)

SoKoLi-i-Maleve
27-04-07, 23:49
Genjeshtrat,propagandat helmsjellse,dhe servilizmin.

karkalec
28-04-07, 11:22
Perbuz ata qe tallen me Naivitetin e tjetrit,
qe bejne shaka ne Kurrizin e njeriu qe nuk di ti kundervehet.


Ata jane per mua njerezit me te Dobet, me te Varfer ne Jete

Linka_pz
28-04-07, 13:35
Perbuz ata qe tallen me Naivitetin e tjetrit,
qe bejne shaka ne Kurrizin e njeriu qe nuk di ti kundervehet.


Ata jane per mua njerezit me te Dobet, me te Varfer ne JetePajtohem shume me kete mendim dhe une mendoj njejte.karkalec te pershendes
Kalo mire

Agolli
28-04-07, 22:18
''See no evil, hear no evil, and to speak no evil''

http://static.flickr.com/112/278128722_b915a471cb_o.jpg

instruktori
28-04-07, 22:37
Une i urrej te PAMORALSHMIT

Reana
28-04-07, 22:49
''See no evil, hear no evil, and to speak no evil''

http://static.flickr.com/112/278128722_b915a471cb_o.jpg

:biggrin: ....po vlen, per grupin e majmuneve qe i kane shpetuar Darvinizmit:biggrin: !

Agolli
28-04-07, 22:59
:biggrin: ....po vlen, per grupin e majmuneve qe i kane shpetuar Darvinizmit:biggrin: !

Te paisur me pedagogji....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Reana
28-04-07, 23:31
Ajo qe nuk me pelqen ne pergjithesi, jane ODET, himnet, lavdet qe i behen te heshturit!

Heshtin sklleverit, heshtin te roberuarit, heshtin ata qe nuk dine/nuk kuptojne de nuk jane ne gjendje te artikulojne veteveten;por
njerezit/shoqerite e zhvilluara promovojne komunikimin, artikulimin e ideve/pikepamjeve, debatin, diskutimet dhe te gjitha format tjera te komunikimit (perderisa individet/shoqerite e perkulura heshtin dhe lavderojne heshtjen).
heshtja nuk ka sjellur asgje te vlefshme ne kete Bote, perveq qetesine monotone;
aftesia e te menduarit dhe te shprehurit e mendimeve eshte pasuria me e madhe qe ka njeriu gjate jetes se tij; prandaj ajo duhet kultivuar dhe shfrytezuar..

nuk eshte cudi qe se cilen here qe degjon shqiptaret ne ndonje emision, kuvend e gjetiu, shumica pamarreparasysh pergatitjen profesionale, kane probleme serioze me shprehjen/te artikuluarit e mendimeve; jo patjeter kjo do te thote se nuk dine te mendojne, por definitivisht jepet pershtypja se mungon kultura kultivuese e te shprehurit.

Kam lexuar mijera "fjale te urta" ne kete forum, asnjera prej tyre nuk i dedikohet te artikuluarit te mendimit dhe idese; krejt e kunderta jepet pershtypja se shqiptaret vuajne nga deshira per te heshtur!!!

karkalec
29-04-07, 01:47
Ajo qe nuk me pelqen ne pergjithesi, jane ODET, himnet, lavdet qe i behen te heshturit!

Heshtin sklleverit, heshtin te roberuarit, heshtin ata qe nuk dine/nuk kuptojne de nuk jane ne gjendje te artikulojne veteveten;por
njerezit/shoqerite e zhvilluara promovojne komunikimin, artikulimin e ideve/pikepamjeve, debatin, diskutimet dhe te gjitha format tjera te komunikimit (perderisa individet/shoqerite e perkulura heshtin dhe lavderojne heshtjen).
heshtja nuk ka sjellur asgje te vlefshme ne kete Bote, perveq qetesine monotone;
aftesia e te menduarit dhe te shprehurit e mendimeve eshte pasuria me e madhe qe ka njeriu gjate jetes se tij; prandaj ajo duhet kultivuar dhe shfrytezuar..

nuk eshte cudi qe se cilen here qe degjon shqiptaret ne ndonje emision, kuvend e gjetiu, shumica pamarreparasysh pergatitjen profesionale, kane probleme serioze me shprehjen/te artikuluarit e mendimeve; jo patjeter kjo do te thote se nuk dine te mendojne, por definitivisht jepet pershtypja se mungon kultura kultivuese e te shprehurit.

Kam lexuar mijera "fjale te urta" ne kete forum, asnjera prej tyre nuk i dedikohet te artikuluarit te mendimit dhe idese; krejt e kunderta jepet pershtypja se shqiptaret vuajne nga deshira per te heshtur!!!
Po, Reana, dere diku ke te drejte, por vetem deri diku.

Kam kohe qe nuk flas shum Shqip dhe nuk i gjej direkt fjalet qe dua te them, po prap them se ne ne kete Forum kuptohemi mire me njeri-tjetrin.

Une e kuptoj nga menyra e shkruarjes se ku jetojne Shqipetaret e ketij Forumi dhe me kenaqet Zemra sa Biseda Intelektuale qe behen ketu. Asnjeri nuk eshte Banal dhe Ofendon te tjeret, Anetaret ketu sillen me Respekt dhe Edukate. Cfar pret Ti nga Forumi, per te qeshur kemi, politike bejme, shaka themi, humor kemi, te bukur jemi......

Reana, Jeta vete eshte shume e veshtire, ne nuk mund ta ndryshojme Boten,
ne mund te nderrojme vetem ca Fjale, disa Mendime dhe kush e di, nga keto Diskutime mesojme dhe i perdorim ne Jeten tone te Perditshme.

Po e perseris edhe nje here, pak te Drejt keTi !!!

Reana
29-04-07, 02:51
Karkalec,

kam pershtypje se nuk ke lexuar me vemendje se cka kam shkruar!!!

Se pari, ketu ne forum SHKRUAJME e nuk FLASIM!!!
Perderisa postimi im ka te bej me komunikimin e shprehur permes fjales se folur ne PERGJITHESI e jo ne vecanti ne kete forum, edhpse e kam vene theksin dhe jam kritike ndaj atyre qe deshirojne heshtjen ta shenderrojne ne ndonjefare kulti.

Nese kemi nevoje per KULTE, ti krijojme kulte komunikimit te mirefillte, sepse jemi prapa ne kete drejtim; mjaft kane heshtur shqiptaret, dhe mjaft kane folur te tjeret ne emer te tyre...eshte problem me permasa kolektive, prandaj me pengon qe askush nuk mendon dy here para se te krijoje "heshtjen" muze te postimeve te veta ne kuader te disa temave!!!

GURI SYLAJ
01-05-07, 20:55
Rrespektin e rreme -te pamerituar!

SoKoLi-i-Maleve
01-05-07, 23:06
Dyftyrsin dhe servilizmin.

karkalec
02-05-07, 00:33
Fjala "Urrejtje" eshte shum e rende, atehere po zgjedh nje fjal tjeter.

Percmoj njerezit qe kane lindur te pasur dhe nuk kane respekt per njeriun e thjeshte. Kujtojne se e meritojne shoqerine tende pa diskutim, po ato nuk e kuptojne se asnjeriut nuk i intereson se cfar kan ato ne "xhepin" e tyre, secili jeton nga "xhepi" i vet,

Respekti eshte Reciprok!!!

RiannA
09-05-07, 13:01
i urrej njerzit qe nuk e tregojn veten se si jan, veq sa me ju pelqy disave qe as nuk e vlejn me mendu ne ta

Zero Cool
10-05-07, 14:51
i urrej njerzit qe nuk e tregojn veten se si jan, veq sa me ju pelqy disave qe as nuk e vlejn me mendu ne ta
hihihihi dmth 99% te njerezve pi urrejke ahahahahha

Murgesha
10-05-07, 19:38
Pėr momentin urrjetjen mė tė madhe e kam pėr bllokimet qė po i bahen Dardanisė, me gjithė shkaktarėt....

selvija
11-05-07, 19:49
Urrejte..te shtymet te themet qe nuk jan hiqqq ,,genjshtrat i urrej shum gjithqka qe jan negative..:redface:

Sy_kaltra
11-05-07, 20:07
Ata/o qe nuk ta thon ndersy te miren apo te keqen, por cillen rrotull e reotul e ne fund flasin pas shpinde :rolleyes:

Buqja_ch
15-05-07, 14:01
I urrej ata persona si te ulur ne sofren tende e han buken me nje dore.. e me tjetren dore po ne te njejten kohe ta bejne gropen ....uuuuuu

teutaA
24-09-08, 21:49
ka shum gjera qe nuk em pelqejn por po e ceki nje dukuri qe ka kapluar rinin shqiptare djemt qe hjekin vetullat si me kan qika nuk em pelqejn hiq ndersa i urrej te gjith ata ato qe duke injoru tjetrin mundohen te ngrisin vehten:smile:

Tiki_DrD
26-09-08, 08:32
Me se shumti i urrej gjerat negative te njeriut si P.sh\ Rrenat ,gjelozija ndaj te tjerve edhe thash e themet se ne Shqiptart jemi kampion te thash e themeve dhe mos sinqeriteti edhe zerioziteti esht pasoj e dukurive negative ky o mendim i imi km ;)

Penelope
26-09-08, 08:36
E urrej arrogancen dhe mendjemadhesine te njerzit, genjeshtren e paskrupullt, edhe njerzit qe i shfrytezojne te tjeret per qellime personale..

emine
26-09-08, 10:11
I urrej Meshkujt!
Me pelqen te mirrem me femije!

Oqeani
26-09-08, 12:06
Urrej femrat qe mendojne se ( dikush vdes per to ) !!!

Jana
26-09-08, 13:43
Me thon i urrej s'muj se nuk urrej...
Po sem pelqejn personat qe paraqiten ndryshe jo vetvetja...kishe jan dishka,,,
Meshkujt qe po bojn Depilime...

E me em pelqy em pelqen duke ja fillu nga nje keng e mir e deri te gjerat me te bukura qe jan.....

Penelope
26-09-08, 21:10
Nuk me pelqejne meshkujt qe tregohen shume mendjelehte perballe disa femrave qe ju imponohen...thjeshte sme pelqen menyra se sa mendjelehte tregohen meshkujt ne disa raste...

Amina
26-09-08, 21:18
Nuk me pelqen arroganca, fakti qe shumica e njerezeve tregohen "interesgji", shohin veq siperfaqen!
E urrej LUFTEN.....
I urrej filmat qe tematizojn luften e I e te II Boterore!

Besona
26-09-08, 22:13
Nuk me pelqejne njerezit qe genjejne shajne vjedhin dhe mashtrojne, gjithashtu nuk me pelqejne njerezit qe sjon kerkushi e paraqiten sikur jam dikushi.

lyra2
26-09-08, 22:16
Nuk me pelqejne njerezit qe genjejne shajne vjedhin dhe mashtrojne, gjithashtu nuk me pelqejne njerezit qe sjon kerkushi e paraqiten sikur jam dikushi.

..bash ata me te zotet nuk po t'pelqejkan !!!!!:biggrin:

emine
17-12-08, 20:50
I urrej ata njerz qe kan frig nga e verteta,,,,,,,,,,,
I dua ata njerz qe me thojne mendimin e tyne nder sy edhe pse nganjeher mundet me qen lendues.....

Terminatori
18-12-08, 08:36
I urrej ata njerz qe kan frig nga e verteta,,,,,,,,,,,
I dua ata njerz qe me thojne mendimin e tyne nder sy edhe pse nganjeher mundet me qen lendues.....
as 5 pare si dha, per veq Allahut qe ja kam tuten, se bijave as hesap sti boj...tonat ner sy ja tham.

romansa
18-12-08, 08:55
nuk me pelqejne ata njerez,qe shrytezojne me te dobetin,per perfitime personale ,dhe mburren me ate(sikur une jam dikushi)

Terminatori
18-12-08, 08:58
Romansa a je ti ajo gjarija qe mi largojshe shkrimet ne forumin kosova.de...

a nime ty te kisha tregue.. heheheh ah qka jon gjarijat qka jon.. dajak duhet me i myt krejt

romansa
18-12-08, 09:00
Romansa a je ti ajo gjarija qe mi largojshe shkrimet ne forumin kosova.de...

a nime ty te kisha tregue.. heheheh ah qka jon gjarijat qka jon.. dajak duhet me i myt krejt
Jo Terminatori shume gabim jeni,s'di ku u bazove,ne ate forum kurr nuk e kam ēele,me pa se ēfare eshte..flm per mirekuptim

Terminatori
18-12-08, 09:06
Ndoshta nuk je, por edhe ndoshta me kulltur kqyr me u terhjek... kishe sje ajo,
u kon njo ktyneher ne forumin kosova.de ( qe u dek para 1 muje ) mi largojke shkrimet dhe bojke lutje te stafi i kist me ma dhan baned, e knej u hiqe si e pa fajshme...

Ah gjarija qe u kan...

Qe sje ma bon hallall a qe je ja pash qyken e hajrit

ps: Ishalla nuk je, se krejt at kujtim te bukur qkas koke tu fantazue diqka ta kisha kthye ne vaj

romansa
18-12-08, 09:10
Ndoshta nuk je, por edhe ndoshta me kulltur kqyr me u terhjek... kishe sje ajo,
u kon njo ktyneher ne forumin kosova.de ( qe u dek para 1 muje ) mi largojke shkrimet dhe bojke lutje te stafi i kist me ma dhan baned, e knej u hiqe si e pa fajshme...

Ah gjarija qe u kan...

Qe sje ma bon hallall a qe je ja pash qyken e hajrit

ps: Ishalla nuk je, se krejt at kujtim te bukur qkas koke tu fantazue diqka ta kisha kthye ne vaj
rri rehat se nuk jam ajo hiq,kurr vetit s'ja vej pergjegjesin me qene moderatore,bile edhe sdi si shkojn ato pune hiq..gjith te mirat tu!

Shqiptare_ne_Turqi
18-12-08, 11:03
[quote=Oqeani]Urrej femrat qe mendojne se ( dikush vdes per to ) !!!po ju vet,na thoni Oqeani,qe vdisni :biggrin: e qa tash ? hahahaha,s'koka e vertet a :mad: :biggrin:

DEA
18-12-08, 11:09
Ata qe trazojne rehatin e tjeterkujt...........

AlbaSoft
18-12-08, 11:17
Bjondet i urrej e din pse

Sepse qka urren thon ta sjell Zoti...

Penelope
18-12-08, 12:18
Ata qe trazojne rehatin e tjeterkujt...........

te bashkanngjitem ne mendim, se e di qe ka njerz qe jetojne vetem per te bere keq,

Oqeani
18-12-08, 12:23
[quote=Oqeani]Urrej femrat qe mendojne se ( dikush vdes per to ) !!!po ju vet,na thoni Oqeani,qe vdisni :biggrin: e qa tash ? hahahaha,s'koka e vertet a :mad: :biggrin:

Eh te vdiset, sa veshtireeshte te vdiset per dikend !

Urrej dikė qė mendon se peshon aq sa nuk e ka peshėn !

shfletuesi_
18-12-08, 12:34
Une i urrej minjte. Edhe macet gjithashtu. :lol:

Cka dua?
Pelqej gjithcka qe per syrin tim me duket e bukur :lol:

Ta zaft maca miun edhe e hangert ner sy teje... :biggrin:

shfletuesi_
18-12-08, 12:35
Qdo gje qe punon per keq...

AlbaSoft
18-12-08, 12:37
Injorancen dhe paditurin

Jana
18-12-08, 13:43
Nuk em pelqejn njerzit qe si zgjidhje e preferojn IKJEN....ose fshihen a zhduken...shkurt njerzit frikacak sem pelqejn.....

Eddi
18-12-08, 16:03
urrej ato qe shtiren e shiten si te mencur ne fakt jan mjaft te ulet per mua

Dallandyshja_718
18-12-08, 17:07
Mendjemadhesine e urrej me shpirte...

Shqiptare_ne_Turqi
18-12-08, 17:28
[quote=Shqiptare_ne_Turqi]

Eh te vdiset, sa veshtireeshte te vdiset per dikend !

Urrej dikė qė mendon se peshon aq sa nuk e ka peshėn !Oqean,bera pak shaka por, edhe ju mashkujt mos u ngutuni e me na thon vdes pér ty se pastaj ne po besojm,e po béhem ne té vdesum per juve :biggrin:


po pesha e njerzve matet nga té tjeret,prandaj mua mé qeshet shum me té till ...

jonuzi
18-12-08, 17:53
I urrej njerzit naiv .. .............

LABI
18-12-08, 18:51
"politikajt" , "ekspertat", "analistat" e Kosoves n'pergjithesi (me ndonje perjashtim)...

Amina
18-12-08, 21:58
Urrej femrat qe mendojne se ( dikush vdes per to ) !!!


hahahahahhahha , pse nuk eshte ashtu a:confused: ?

emine
18-12-08, 23:03
njerzit qe kqyrin punte e hueja,e jetojne me shpres vetem mi pa tjeret keq.......

me pelqen jeta ime;)

shfletuesi_
18-12-08, 23:06
Urrej te keqen dhe vetem te keqen urrej dhe ata qe e kultivojn te keqen...

Penelope
18-12-08, 23:20
Urrej te keqen dhe vetem te keqen urrej dhe ata qe e kultivojn te keqen...

pajtohem, te kisha forcen dhe mundesine kisha mund shume te kqija qe ka kjo bote, varferi e padrejtesi, e dhune e shume e shume te kqija tjera

shfletuesi_
18-12-08, 23:28
pajtohem, te kisha forcen dhe mundesine kisha mund shume te kqija qe ka kjo bote, varferi e padrejtesi, e dhune e shume e shume te kqija tjera

Nese ske force dhe mundesi atehere luftoje me Zemer

ShEjToNkA
20-12-08, 00:07
Nuk pėlqej cdo gjė tė keqe; si rrjedh e sė keqės janė shpifja, injoranca, padretėsija, kojta, mizoria, etja pėr tė qenė vet i vlersuar duke nėnvlersuar tjeterin, egozimi etj.

Ł ć νD ī ĵ ä
20-12-08, 16:39
Une urrej veset e njeriut!!

Zogu_1
20-12-08, 16:47
.....njerezit negativ dhe ata qe jan pesimist....qe shohin vetem ZI

Alkimisti_ch
20-12-08, 18:02
Urrej megalomanine, kokefortesine, shumeftyrsine e paftyrsine, racistat, fundamentalistat, policet e saposhkolluar kur me gjobitin pa asnje faj ne komunikacion, vjehrrat sundimtare perball rejave te pafuqishme, nacionalizmin e eger dhe te paskajshem, perversitetin, muziken TALLAVA, talljen e te fuqishmit ndaj te dobtit, njerzve qe ju vjen era kembeve dhe era gojes e sidomos ne ramazan....(te me falin ata qe agjerojne..), urrej ato qe han hudra edhe dojne me fjet me mua, urrej timin e duhanit qe vjen kur te tjeret pine duhan afer meje......Thjesht urrej ēdo gje ne kete bote qe e fyen dhe e neperkemb pameshirshem dinjitetin e te qenurit njeri..I urrej ata qe jane kunder dashurise..

romansa
20-12-08, 18:06
i urrej te gjithe ata qe veprojn ne dem te nejrezimit,qe shkaktojne vuajtje,panik,e gjithēka qe eshte e keqe

Penelope
25-12-08, 11:02
urrej tradhtine, pabesine, genjeshtren, ata qe duan dhe perkrahun te keqen,padrejtesine, mendjemadhesine, injorancen, thjeshte gjithqka qka lendon dhe demton urrej....

shfletuesi_
25-12-08, 11:37
urrej tradhtine, pabesine, genjeshtren, ata qe duan dhe perkrahun te keqen,padrejtesine, mendjemadhesine, injorancen, thjeshte gjithqka qka lendon dhe demton urrej....


Keto i urrej une , ti duhet diqka tjeter....

Skyfter
25-12-08, 19:36
Tinzaret, QYQARET, edhe Mihrie Brahen!

Urata
25-12-08, 23:02
urrej tradhtine, pabesine, genjeshtren, ata qe duan dhe perkrahun te keqen,padrejtesine, mendjemadhesine, injorancen, thjeshte gjithqka qka lendon dhe demton urrej....Keto i urrej une , ti duhet diqka tjeter....

...edhe une urrej te njejtat qe urren Penelope!... t'shtoj edhe Servilizmin...!

Shqiptare_ne_Turqi
25-12-08, 23:09
...edhe une urrej te njejtit qe i uuren Penelope!... t'shtoj edhe Servilet!E edhe uné Urata, i gjeta si te gaqme ( e die se keni tolerance ndaj meje,pomundohna t'ju nxo e ku po i gjej te gaqme veq poju bashkangjitem hahahha:smile: )

por edie se pérbesé i urrej bash qito :wink:

Prishtinasja_
25-12-08, 23:11
Njerzit qe i interpretojne gjerat krejte ndryshe e jo siq eshte realiteti !

shfletuesi_
25-12-08, 23:13
qdo gje qe te ben te ndjehesh keq...

Urata
25-12-08, 23:20
E edhe uné Urata, i gjeta si te gaqme ( e die se keni tolerance ndaj meje,pomundohna t'ju nxo e ku po i gjej te gaqme veq poju bashkangjitem hahahha:smile: )

por edie se pérbesé i urrej bash qito :wink:

...eja t'qaf Urata ty!

Idila
26-12-08, 03:28
I urrej njerėzit qė thumbojnė me fjalė.

Jana
26-12-08, 13:27
Nuk em pelqejn njerzit qe jn me dy ftyra....

Urata
26-12-08, 15:42
...t'pameshirshmit...interesgjinjet...dembelat...i njorantet...avanturistet...prostitutat...

Penelope
26-12-08, 22:52
...t'pameshirshmit...interesgjinjet...dembelat...i njorantet...avanturistet...prostitutat...

te gjithe keta, sidomos keto te fundit....ekzistojne, veprojne per prishje lumturie te tjereve...

emine
26-12-08, 23:08
Lavdqart,,,hiq si du:(

teutaA
30-12-08, 09:53
qka nuk pelqej ska shum rrezik a qka urrej eee kuku me mir mos me fol se nuk mi zen as faqja

E embla
31-12-08, 19:13
...Genjeshtaret i urrej shume edhe ata qe perzihen ne punet e mia phhhaaaa te kisha mund me ja u fut nga nje grusht keq s'do ishte nganjehere...

shfletuesi_
31-12-08, 19:56
Lakmiqaret...qofshin ato femra apo mashkuj..

lirik
01-01-09, 09:52
Mosndergjegjen,sepse mendoj qe shume vetite negative rrjedhin nga kjo ....
--------------------------------------------------------------


e keni thėnė bukur shum bukur

lirik
01-01-09, 09:56
...t'pameshirshmit...interesgjinjet...dembelat...i njorantet...avanturistet...prostitutat...----------------------------------------------------------------------------------
e keni thėnė mjaft bukur
nė kėt botė pra ka shumqka neveritse e per ta urrejtur por edhe pėr tė dashur
prostituta prostitucioni ėsht neveri katastrofa e njerzimit
nganjiher them emendoj sikur te mos figuronte hiq mbi dhe
por q ti bėsh jeta ėsht pengesė njerzore qe nevrikosė njeriun
prostituta nuk ka derė as shteg mozomakeq

lirik
01-01-09, 09:59
Si lavire si prostituta nuk kan shum dallime jan tragjedi e planettit dhe jetes
katastrofė mendoj se jan shum neveritse keto teper neveritse dhe te urryera
por q ti bėsh ato bėjnė pjesė ne jeten enjerzimit shum keq shum por s ke q i bėn
nji shpresė na mbanė gjallė se ka edhe shum femra te ndershme
por edhe burra te ndershem perndryshe do te ishim permbysur te gjith
por te ndershmit akoma e mbajnė boten

Penelope
16-01-09, 22:50
urrej, injorantet, mosperfillesit, perbuzesit, ata qe perqafojne te keqen, ata qe lendojne pafundsisht,genjeshtren,mendjemadhesine, laviret, bixhozin, alkoolin,e gjithe te kqijat qe sjellin veq dem...

shfletuesi_
16-01-09, 23:00
Ty....

ShEjToNkA
16-01-09, 23:01
Nuk pėlqej mos sinqeritetin!

Shqiptare_ne_Turqi
17-01-09, 21:15
Nuk pėlqej mos sinqeritetin!


edhe uné,bre ShEjToNkA valla,..sedi a mendon dhe ti,...uné,mendoj mos sinqeriteti qé ka lidhje ne esencé dhe me frikacakésine e njerzéve ...

Shqiptare_ne_Turqi
17-01-09, 21:16
edhe frikacakat,nuk mé pélqejn fare ...

doGzona
17-01-09, 21:18
Duhanin......

emine
17-01-09, 21:21
genjeshtren----

shfletuesi_
17-01-09, 21:24
Duhanin......

Sa u gezova qe gjeta nje Antiduhangjesh....

emine
17-01-09, 21:25
Vdekjen

Shqiptare_ne_Turqi
17-01-09, 21:42
Sa u gezova qe gjeta nje Antiduhangjesh....
O edhe uné jam antiduhangjesh valla,por me e tepruar,dikush pona quan dhe antipatik pastaj :frown: :biggrin:

thellenza
18-01-09, 16:37
genjeshtart, intrigat, keqperdorimet, terrorizimet, njerzit e dobet...

emine
18-01-09, 16:39
meshkujte pa floke :rolleyes:

Dallandyshja_718
18-01-09, 17:24
E urrej dyftyrsinė.
Nuk me pelqejne ata ēi e "kacavjerrin" teper nalte.:biggrin:

ShEjToNkA
26-01-09, 23:09
Rrenėn ( me i thėnė gėnjeshtėr po mė duket fjalė mė e lehtė) e urrej me shpirt.
Sinqeriteti dhe realiteti sa do tė hidhura tė qofshin s'ėshtė dert, vetėm le tė jetė e vėretete.
Nga e vėrteta edhe me vdek s'e kam dert!!!

Virti
26-01-09, 23:13
maskenballin... :tongue:

shfletuesi_
26-01-09, 23:27
O edhe uné jam antiduhangjesh valla,por me e tepruar,dikush pona quan dhe antipatik pastaj :frown: :biggrin:

Jo jo mos u bej merak se ashtu sdo te quajn... do formojm nje parti Anti Duhan haha...

Veq duhanit e urrej edhe alkoholin

LOJETARI
26-01-09, 23:38
Rrenėn ( me i thėnė gėnjeshtėr po mė duket fjalė mė e lehtė) e urrej me shpirt.
Sinqeriteti dhe realiteti sa do tė hidhura tė qofshin s'ėshtė dert, vetėm le tė jetė e vėretete.
Nga e vėrteta edhe me vdek s'e kam dert!!!

Me duhet te te replikoj ne forme pyetjeje.Po u gjinde ne situate te ngushte(veshtire) ku je e sigurt qe po e the te verteten do te pesosh jo vetem ti por ndoshta edhe dikush i aferm i yti, psh femiu yt ;A do ta urresh genjeshtren ?

shfletuesi_
26-01-09, 23:47
dallavergjit qofshin ato meshkuj apo femra... skam qef ti shoh me sy..

ShEjToNkA
26-01-09, 23:55
Me duhet te te replikoj ne forme pyetjeje.Po u gjende ne situate te ngushte(veshtire) ku je e sigurt qe po e the te verteten do te pesosh jo vetem ti por ndoshta edhe dikush i aferm i yti, psh femiu yt ;A do ta urresh genjeshtren ?

I nderuar Lojetari, a di si?
Tė them sinqerisht se unė vet kam rrejt njėherė, kam rrejt nė dobi tjerėve dhe jo pse mė ka konvenu mua. S'ka pas tė bėj asgjė nė dobi time, tė jesh mėse i bindur. ( por s'ėshtė e domosdoshme t'i bindesh. Sa pėr dėshmi kam ca qė e dijnė (nėse vije deri tek dėshmija hahahahahah) )
Ia kam dhėnė vetės si detyrė dhe obligim moral atė gėnjeshtėr vetėm e vetėm qė tė sjell dobi dikund tjetėr.
Nejse pa hy ne detaje, gjė qė s'e kemi pėr obligim, kisha me tė thėnė sinqerisht se nodshta pėr fėmijun do kisha me gėnjy.
Por, rrena pa arsyje, pa zor, pa kurfarė dobie, pa kurfarė nevoje pse tė bėhet???
Prandaj edhe urrej. Por nuk mohoj faktin qė ka disa raste me pėrjashtime.
Mirėpo, megjithė kėtė qė tė thash, tė them me plotė sinqeritet dhe bindje se vetėm pėr vete nuk do rreja kurrė pavarisht asaj se cka kisha me pėsu, nėse ai pėsim do mė ndodhte vetėm mua!

LOJETARI
27-01-09, 00:02
I nderuar Lojetari, a di si?
Tė them sinqerisht se unė vet kam rrejt njėherė, kam rrejt nė dobi tjerėve dhe jo pse mė ka konvenu mua. S'ka pas tė bėj asgjė nė dobi time, tė jesh mėse i bindur. ( por s'ėshtė e domosdoshme t'i bindesh. Sa pėr dėshmi kam ca qė e dijnė (nėse vije deri tek dėshmija hahahahahah) )
Ia kam dhėnė vetės si detyrė dhe obligim moral atė gėnjeshtėr vetėm e vetėm qė tė sjell dobi dikund tjetėr.
Nejse pa hy ne detaje, gjė qė s'e kemi pėr obligim, kisha me tė thėnė sinqerisht se nodshta pėr fėmijun do kisha me gėnjy.
Por, rrena pa arsyje, pa zor, pa kurfarė dobie, pa kurfarė nevoje pse tė bėhet???
Prandaj edhe urrej. Por nuk mohoj faktin qė ka disa raste me pėrjashtime.
Mirėpo, megjithė kėtė qė tė thash, tė them me plotė sinqeritet dhe bindje se vetėm pėr vete nuk do rreja kurrė pavarisht asaj se cka kisha me pėsu, nėse ai pėsim do mė ndodhte vetėm mua!

Eh ,tani tingellon shume me bindese .Edhe genjeshtra e ka rendesine e saj .Me vjen mire qe cdo dite e me shume po kuptohemi me mire .

shfletuesi_
27-01-09, 01:05
Ata qe fshehin te verteten...

Estella
29-01-09, 13:54
Intrigat....

LABI
29-01-09, 19:40
cinizmi, kopracia, hipokrizia, demagogjia, intriga, dinakrija , injoranca, snobizmi ...

emine
29-01-09, 19:42
cinizmi, kopracia, hipokrizia, demagogjia, intriga, dinakrija , injoranca, snobizmi ...


shkrimet e LABIT :biggrin: :tongue:

shfletuesi_
29-01-09, 20:44
Ata qe se lejn ne forum shprehjen e lire...

luckyman
29-01-09, 21:55
Ata qe urrejn?!

Pupi
29-01-09, 22:06
hehehehehe.....
Ku mi marre ata qe si kane keto "vese"....

Penelope
09-02-09, 22:24
mund ti urrej: bukepermbytesit, injorantet, pedofilet, mashtruesit, genjeshtaret, ata qe bejne vepra te ndalume me paramendim, ata qe e perkrahin te keqen, te pafytyret, ata qe i duan tjereve te keqen, etj etj...ka shume gjana te kqija

gazi-de
09-02-09, 22:27
hmmmmmmm ti gjitha i perballoj e genjeshtren nuk mundem e urrej,veq ata qe me kan genje e di si qartem:biggrin:

Penelope
09-02-09, 22:32
besoj qe ata qe i kane genjy te tjeret edhe genjejne vete, e percjellin..jane thjeshte njerze te mjere, si thojne te gjithe mund ti genjesh,por jo edhe veten tende..

romansa
09-02-09, 22:33
shpifjet

Alkimisti_ch
09-02-09, 23:37
Nuk Eshte Mire Te Urresh Njeriun, Sepse Edhe Ti I Takon Po Atij Soji. Sado E Hidhur Qe Mund Te Na Duket Nje Veper E Nje Njeriut, Ne Nuk Kemi Te Drejte Morale Te Urrejme Ate Si Krijes, Por Kemi Te Drejte Dhe Duhet Ti Themi Se Kjo Apo Ajo Veper Tejkalon Normat E Asaj "normales". Por Cka Eshet Ne Te Vertet Kjo "normalja"? A Nuk Bejme Ne Te Githe Her Pas Here Vepra Qe Per Ne Duken Ne Rregull Por Nuk Pyesim Se Si Mudn Te Duket Nga Te Tjeret..!

Nese Njeriun E Karakterizojne Shume Veti Ateher Ne Mesin E Tyre Eshte Edhe Kjo Qe Neve E Quajme Urrejtje. Kjo Sepse Neve Secili Nga Ne Duam Te Jetojme, Te Mbijetojme, Te Sundojme, Te Jemi Perher Me Te Miret, Me Te Bukurit, Me Te Vlersuarit, Vetem Ne Ose Gjithmon Duam Qe Vlerat Qe Neve Perfaqesojme Te Mbizoterojne Perher E Kudo, Ne Krijese E Quajtur Njeri.

E Kur Sundohesh Nga Gjithe Kto Vlera Qe Neve Edhe Ndoshat Do Te Mund Te I Konsideronim Si Vlera Te Mirrfillta E Pozitive, Sepse Po Flasim Gjithnje Per Veten Tone Per Egon Tone Te Supercmueshme, Ndodhe Qe Tjetrit Me Ose Pa Dashje Te Ja Rrezikojme Egzistencen Apo Vlerat Qe Ai Perfaqeson Dhe Keshtu Ose Ashtu Lindin Ne Fillim Inatet E Qe Me Kalimin E Kohes Mund Te Kalojne Edhe Ne Urrejtje....sipas Motos Tashme Te Njohur Nga Latinishtja: "njeriu Per Njeriune Shte Ujk"..

E Porosia Ime Eshte. Ju Duajeni Jeten Dhe Veten, Por Ama Mos Urreni Krijesen Qe Gjithashtu Sikur Ti E Don Jeten Por Edhe Veten.

Penelope
10-02-09, 00:11
urrej ata qe fshehin te verteten edhe kur ajo eshte e domosdoshme, ata qe shkaktojne vuajtje, ata qe nuk dine te kerkojne falje, ata qe shkaktojne konflikte dhe nuk ju intereson ti zgjedhin ato..urrej qdo gja qe don dhe perpkrah te keqen..

Penelope
12-02-09, 00:33
ata qe bejne gabime te pafalshme me vetedije te plote,si dhe ata qe nuk kerkojne falje edhe kur gabimi osht i tyre..

Peja-Boy
17-02-09, 15:32
Papastertin e urrej ...nuk me pelqejn gjerat qe dikush ka e sma thote ne sy ..

romansa
18-02-09, 17:08
nuk pelqejn ata njerez qe te miren qe ja ke be e keqperdorin

DEA
18-02-09, 17:13
Nuk me pelqejne kotesirat, gjerat prej te cilave skemi as perfitime e as dobi dhe megjithate humbim kohe pas tyre...

Uragani_99
20-02-09, 23:17
Urrej shume gjera ,nuk me pelqejne shum gjera,por ne realitet kam vetem nje urrejtje te perhershme: urrej armikun gjenetik te shqiptareve ...........

Florisi
22-02-09, 00:16
urrej kohen e keqe duke rene shi, femrat e bukura qe nuk me shikojn me sy hahahahaah
Genjeshtren , me prit shum ne takim , dyftyresin edhe mos em dite femra me pregadit ushqimin .....

Arkza
22-02-09, 13:03
urrej kohen e keqe duke rene shi, femrat e bukura qe nuk me shikojn me sy hahahahaah
Genjeshtren , me prit shum ne takim , dyftyresin edhe mos em dite femra me pregadit ushqimin .....
Ovvvvvvv Ishalla s'te sheh asnjehere Femra jote kete Postim se dote lendohet shume !!!
Hiq mos u habit se ne dit sotit ka te tilla shume qe s'din as 2 vo se si pergatiden !!

.... Qfare urrej une dhe qe s'me pelqen ne pergjithsi eshte se qe ka shume Njerzit qe bohen jo vet-vetja !!!

Florisi
22-02-09, 13:32
Jo bre arkeza ajo e imja din mire me pregaditur haahahahaha

E urrej te kalueren qe nuk dita mire me shfrytzue

Arkza
22-02-09, 13:35
Jo bre arkeza ajo e imja din mire me pregaditur haahahahaha

E urrej te kalueren qe nuk dita mire me shfrytzueAni pra qka po fol ti per Femrat te huja qy ! :biggrin:
Pak Hajgare :D

........Qe e shiqojne njerzit me tjtrin sy , d.m.th per Inetresest !!!

Florisi
22-02-09, 14:04
se po kam pun edhe me te huja ,jo bre mos ta nijn per askend vetum per mua nganjeher arkza ... hahahaah edhe une pak hajagre .

urrej mashkujt qe malltretojn femrat

emine
22-02-09, 17:03
mashkullin qe luhatet,qe eshte i pavendosun...:rolleyes:

Albonita
25-02-09, 14:06
Nuk di te urrej as gje...... nuk pėlqen pa drejtsija....me ma ber dikush....!

Gjumashja
25-02-09, 14:12
personat qe mundohen tu imponojn dicka tjerve... :redface:

Zhaneta
25-02-09, 15:06
Genjeshtrat nuk me pelqejne ,ne pergjithesi....

Jana
25-02-09, 15:34
Edhe kjo s'me pelqen aspak....
Kur i sho disa burra qe hajn buk edhe pijn birr....ne te njejten koh....o Zot smuj as me i shiku....

elvio
14-08-10, 21:37
idiotisine
servilizmin
imoralitetin

emine
14-08-10, 23:58
Njerzit arroganta si pelqej hiq,njerzit naiva e qe mbesin me mend femijshe gjithe jeten,njerzit qe ofednojne e jane agresiv pa arsye,femnata qe vishen pa shije edhe keshin me za te nalte,si urrej kta tipa njerzish,pos qe nuke mundem as ti pelqej,,,,,me vrajne syte diqka

tipi engjellor
15-08-10, 10:08
po ka gjera qe urrej pra gjerat qe demtojne shoqerine si genjeshtrat,njerzet e pandergjegjshem,ata qe nuk pranojne realitetin,njerzit tinzaka pra qe shtiren ata jane me te rrezikshem etj etj

Suelaa
15-08-10, 11:48
Mos sinqeriteti, qe esht shum e rendesishme te njeriu mendoj.

teutaA
24-08-10, 18:43
urrej te gjith ata ato qe kan puth vehten ne pasqyr pelqej preferoj thjeshtsin:smile:

jadore
24-08-10, 18:53
urrej te gjith ata ato qe kan puth vehten ne pasqyr pelqej preferoj thjeshtsin:smile:

...e lakmon te gjithe ata apo ato qe pshtyne vehten ne pasqyre ..!
si ta kuptoj kete mesage tonden e dashtun Tevuta.!

teutaA
24-08-10, 18:55
...e lakmon te gjithe ata apo ato qe pshtyne vehten ne pasqyre ..!
si ta kuptoj kete mesage tonden e dashtun Tevuta.!

po qfar lakmie e dashtuna Jador (plot sarkazem) hahahah

iLOVEyou!!!
29-08-10, 17:33
Genjeshtren dhe masken.

emine
29-08-10, 17:36
urrej te gjith ata ato qe kan puth vehten ne pasqyr pelqej preferoj thjeshtsin:smile:lops me ja qite pasyqren perpara e lepin,e spo e puthe njeri veten,a me tju hi pasyqrav shkelma teute e qysh mu maskirate masnej na me shminka:mad:

YanYan
29-08-10, 18:10
Urrej faktin qe njerezve injorant i perjashton truri cdo informacion...edhe kur e dijne se jane gabim.

Daglasi
29-08-10, 21:57
Nuk me pelqen ,qe shumekush ka qef me ja ba rrafsh.

elvio
29-08-10, 22:41
perbuzjen

AliSia
08-11-10, 23:49
Genjeshtart,....... Edhe Njerzit Mendjemdhaj...!!! Keto mase shumti i Urrej ne Jet time...:(

Prishtinasja_
10-11-10, 21:52
Duhanin..!

Amina
10-11-10, 21:54
Duhanin..!

Edhe une tybe :smile:

Guri i madh
10-11-10, 21:59
kur qellimish genjen e din se esht genjeshter po genjen edhe prap me kemngulje genshteren tenton me e bae te vertet


kemi shum raste ne jeten e perditshmekrejt te kqiat rrjedhin nga genjeshta

Makresh
10-11-10, 22:24
Injorancėn.

Buqja_ch
10-11-10, 22:35
Duhanin..!

Edhe une ....

Domira
14-11-10, 16:19
Genjeshtren!

AliSia
14-11-10, 16:22
Genjeshtren!


Edhe UN..!

Domira
14-11-10, 16:24
Edhe UN..!

Genjeshtra e mbyt njeriun AliSia:frown:

AliSia
14-11-10, 16:27
Genjeshtra e mbyt njeriun AliSia:frown:


Po vertet eshte Domira..Ama Genjeshtrat nuk kan Falje..!!

Cdo kush nga njeher Genjen,,Kur eshte diqka per pune apo ku ta din un...!

tipi engjellor
14-11-10, 21:23
genjeshtrat,injorancen,besa edhe krenarine ne do raste

Virti
14-11-10, 23:11
dallaveret! :cool: