PDA

View Full Version : A MENDONI SE PO E DEGRADOJNĖ FORUMIN DISA.....!!!!!!!!!!?


Honesty^uk.
11-05-04, 22:06
Duke pare se keto kohet e fundit po mungojne shume shkrimet dhe reagimet e disa anetareve te cilet me shkrimet e tyre kane rritur vlerat dhe kane bere qe ky forum te jete pjese e jetes sone, mendova te botoj kete teme per debat ( por te sinqerte).
A mendoni se disa anetar me shkrimet dhe reagimet e tyre injorante;;; kane bere dhe po bejne;; qe shume nga anetaret e ketij forumi te largohen ose te tregohen inferior .


Do ju kisha lutur te gjitheve qe ti permbaheni temes.

Murgesha
11-05-04, 23:20
Po Honesty keni te drejte.
Eshte nje grup i caktuar te cilet kane qellime te mbrapshta ne ket forum, por nese te tillet injorohen plotesisht, ateher do ta kuptojne vet e do te largohen per gjithnje nga ky forum. Mendoj se kjo eshte menyra me e mire per te arrit qe ne tjeret qe kemi qellime te mira dhe vertet mendojme qe te jemi serioz ne tema e te kemi bashkepunim te mirefillte te triumfojme kunder tyre.
Me nderime nga Murgesha.

Barbaroza
12-05-04, 10:02
Edhe une mbeshteses mendimet tuaja se vertete ne forum ka persona qe hyjne per te bere shaka dhe asnjehere per te dhene nje mendim konstruktiv qe i sherben jo veq te mires se forumisteve tjere,por edhe te vete atij personi.Gjithmone eshte prezent fakti se kalohen kufijte ne tema.Kjo nuk eshte mire nese nje teme ka qellim serioz diskutimi,te merret si shaka dhe te devijohet plotesisht nga shkrimet.Nese eshte tema tek nje rubrike siq eshte Kafja e Forumit ose Humori,kjo eshte e arsyeshme,por asesi ne rubriken Diskutime.Padashur edhe ne te tjeret po hyjme ne ate loje...!!!

Honesty^uk.
04-07-04, 18:30
Po Honesty keni te drejte.
Eshte nje grup i caktuar te cilet kane qellime te mbrapshta ne ket forum, por nese te tillet injorohen plotesisht, ateher do ta kuptojne vet e do te largohen per gjithnje nga ky forum. Mendoj se kjo eshte menyra me e mire per te arrit qe ne tjeret qe kemi qellime te mira dhe vertet mendojme qe te jemi serioz ne tema e te kemi bashkepunim te mirefillte te triumfojme kunder tyre.
Me nderime nga Murgesha.

Flm per mendimin tuaj Murgesha
por keta jo qe do ti injorojm por do ti ndeshkojm me mire
se keshtu mesojn edhe ata qe e kan kete qellim te keq ndaj forumit

Vera
04-07-04, 20:14
Pershendetje

Nja shkak qe po dalin anetaret me te sukseseshem eshte ky qe thate ju me par. Dhe me te vertet deshiroj une dhe cdo njeri qe e mer kete me te vertet seriozisht kish dasht qe keta njerz nje her e pergjithmon ta len ndalimin e gabuar, pra ata jane ndal ne nje vend ku vetem njerz qe din te mendojn, din ta japin nje mendim ta pastert, dhe ti shkaperdherdjin diturin e tyre ne Forumin Dardania. Vertet nuk e meritojm kete, me vjen shum keq per kete, por ajo grup qe esgte hyr me qellime te kqija ketu le te largohet me mir, thjesht nuk ka vend ketu, pse te biejm nen kthetrat e njerzve te ketill.

Jo jo nuk duam ta lejojme kete.


Vera

Honesty^uk.
04-07-04, 20:22
Pershendetje

Nja shkak qe po dalin anetaret me te sukseseshem eshte ky qe thate ju me par. Dhe me te vertet deshiroj une dhe cdo njeri qe e mer kete me te vertet seriozisht kish dasht qe keta njerz nje her e pergjithmon ta len ndalimin e gabuar, pra ata jane ndal ne nje vend ku vetem njerz qe din te mendojn, din ta japin nje mendim ta pastert, dhe ti shkaperdherdjin diturin e tyre ne Forumin Dardania. Vertet nuk e meritojm kete, me vjen shum keq per kete, por ajo grup qe esgte hyr me qellime te kqija ketu le te largohet me mir, thjesht nuk ka vend ketu, pse te biejm nen kthetrat e njerzve te ketill.

Jo jo nuk duam ta lejojme kete.


Vera per nje gje te siguroj se nuk do te lejohet askush qe te na prishe imazhin e forumit, por ata qe e kan qellimin e tille nuk do te kene jete te gjate ketu.

Vera

yllka
08-07-04, 10:51
Une kuptoi humorin qe bejme kety ne Forum me disa Antare...Por nje me pengon te disa Antare qe hapin Tema shume te ngjajshme me disa qe jane kane perpara...Disi palidhje po me duket pasha Mamin...
Por ne pergjithesi forumi eshte i shkelqyshem :wink:

turisti
28-07-04, 23:28
Zotriut HONESTY^UK- :P :P :P :P :P ,te pershendes.

Honesty^uk.
27-10-04, 19:22
Zotriut HONESTY^UK- :P :P :P :P :P ,te pershendes.

Te falenderoj "turisti"

vushtrria
27-10-04, 19:46
Duke pare se keto kohet e fundit po mungojne shume shkrimet dhe reagimet e disa anetareve te cilet me shkrimet e tyre kane rritur vlerat dhe kane bere qe ky forum te jete pjese e jetes sone, mendova te botoj kete teme per debat ( por te sinqerte).
A mendoni se disa anetar me shkrimet dhe reagimet e tyre injorante;;; kane bere dhe po bejne;; qe shume nga anetaret e ketij forumi te largohen ose te tregohen inferior .


Do ju kisha lutur te gjitheve qe ti permbaheni temes.

honesty ju pershendes

duke u kyqyr ne temen e juaj une mendoi keshtu, njeriu kur hyn ne nje shoqeri te pa njohur mundohet qe sa me shum me shitur mend, duke menduar se nuk e njofim e keshtu me radhe, por qka ndodhe masandej ai dal ngadal fillon ta qet karakterin e vet sa qe edhe vat ai nuk e din per momentin, sepse te gjitha ndoshta mbahen sekret,por mos harroni karakteri dikur shperthen edhe del ne shesh pa dashjen e tij, keshtu qe ma ne fund e tregon karaktrin familjar, une per keta tipa mendoi qe mos tua vnojme veshin shum,njerezit nganjeher ne munges te karakterit dhe te ndergjrgjjes edhe mbesin lakuriq.

ju pershendet vushtrriu

Gentiani
27-10-04, 20:04
Duke pare se keto kohet e fundit po mungojne shume shkrimet dhe reagimet e disa anetareve te cilet me shkrimet e tyre kane rritur vlerat dhe kane bere qe ky forum te jete pjese e jetes sone, mendova te botoj kete teme per debat ( por te sinqerte).
A mendoni se disa anetar me shkrimet dhe reagimet e tyre injorante;;; kane bere dhe po bejne;; qe shume nga anetaret e ketij forumi te largohen ose te tregohen inferior .


Do ju kisha lutur te gjitheve qe ti permbaheni temes.

honesty ju pershendes

duke u kyqyr ne temen e juaj une mendoi keshtu, njeriu kur hyn ne nje shoqeri te pa njohur mundohet qe sa me shum me shitur mend, duke menduar se nuk e njofim e keshtu me radhe, por qka ndodhe masandej ai dal ngadal fillon ta qet karakterin e vet sa qe edhe vat ai nuk e din per momentin, sepse te gjitha ndoshta mbahen sekret,por mos harroni karakteri dikur shperthen edhe del ne shesh pa dashjen e tij, keshtu qe ma ne fund e tregon karaktrin familjar, une per keta tipa mendoi qe mos tua vnojme veshin shum,njerezit nganjeher ne munges te karakterit dhe te ndergjrgjjes edhe mbesin lakuriq.

ju pershendet vushtrriu

Ha,hahaa Vushtrria, vetėm sa ta pregadisim Rezolutėn se me dekret kemi me i degraduar deri nė zero, e besa ka me iu dhimbsur edhe vetėvehtja se pse u ndodhi.

Honesty^uk.
27-10-04, 20:08
.................................................. .............,njerezit nganjeher ne munges te karakterit dhe te ndergjrgjjes edhe mbesin lakuriq.

ju pershendet vushtrriu [/b]hahhahahahahahahaha

kjo fraze me pelqeu pa mase , dhe me te vertet eshte thenie e bukur

DEA
27-10-04, 21:09
Ka anetar te tipit te llojllojshem, kjo eshte me se e vertet, te drejt dhe vertet shume te padrejt.Kthehem prap tek vetja jam ketu vertet ta kaloj nje kohe te mire ,te kem kontakt me shqiptare, te bejme edhe hajgare (pa qellime serioze natyrisht) por kur jam pergjigjur ne nje teme qe ka te beje me mua ose me mire te them te tregoje diqka nga vetja ime personale e kam bere pa u menduar fare.Ky eshte karakteri ime se rreth personalitetit tim nuk mundem e as nuk dua te ndryshoj gje "jam kjo qe jam" dhe jam mire keshtu.
Ju pershendes te gjithe anetaret e sinqert dhe pershendetje te ngroht per autorin.MIREMBETSHI.

Honesty^uk.
27-10-04, 21:36
Ka anetar te tipit te llojllojshem, kjo eshte me se e vertet, te drejt dhe vertet shume te padrejt.Kthehem prap tek vetja jam ketu vertet ta kaloj nje kohe te mire ,te kem kontakt me shqiptare, te bejme edhe hajgare (pa qellime serioze natyrisht) por kur jam pergjigjur ne nje teme qe ka te beje me mua ose me mire te them te tregoje diqka nga vetja ime personale e kam bere pa u menduar fare.Ky eshte karakteri ime se rreth personalitetit tim nuk mundem e as nuk dua te ndryshoj gje "jam kjo qe jam" dhe jam mire keshtu.
Ju pershendes te gjithe anetaret e sinqert dhe pershendetje te ngroht per autorin.MIREMBETSHI.

Te pershendes per pjesmarrjen ne bisede, dhe eshte e vertet se te gjithe ne kemi ardhur ketu per tu argetuar, per tu njohur me shqipetar, dhe ashtu sic thua ti secili nga ne e tregon karakterin e vet, forumi i ka rubrikat e ndara te humorit , te shprehjes pa censure etj etj..., por ka disa anetar qe nuk i shikojn , ose nuk duan ti shikojn keto gjera, dhe sillen me nje gjuhe te pahijshme ne forum, dhe une mendoj se disa persona sillen ne menyre te qellimshme , POR QE NUK DO TI KENE DITET E GJATA.

Edhe nje here te pershendes DEA.

P.S. shkrimi im nuk ka asgje personale me ju

dr1ta
27-10-04, 22:02
Hello :)

Ju moderatoret mundeni ti shlyni shum shkrime ose tema nese nuk ju pelqen juve, ose nese mendoni ce shumica do te ndiheshin kec nga mendimet ose tema te paqelluara :) thjesht esht kjo pune :P

Pa keqkuptime

Ju pershendes :)

Krokodilli
28-10-04, 05:07
ju pershendes,, ka disa te ri ne kete forum,, te cilet ende nuk e kan kuptuar qe forumi dardania ka dallim nga forumet tjera,,,, te gjith jane te mireseardhur per te diskutuar tema te ndryshme,, por ne shum raste temat po marrin kahje te ndryshme,,,,
mendoj se te gjith ata qe diskutojn me fyerje etj etj,, duhet injoruar,,sepse ata tregojn respektin e tyre personal dhe familjar,,,,
ata do ta kuptojn vet se forumi dardania eshte forum diskutimesh,, kemi faqen e diskutimeve shoqerore, humorit, poezis etj etj,,,,, ku nuk kemi nevoj te dalim nga nje tem ne tjetren,,

Ylberi_be
28-10-04, 11:02
pershendetjesa po shihet diqka paska te bej me mue ketu

un nuk kam hyr ketu per qellime furje edhe interesa private ?
Un nese e pengoj dikand i cili se pengon askend kish apas deshir te me largoni nga forumi
por nese un e kritikoj dikan i cili i pengon vlerat e shoqeris me jorealitet
kam te drejt se paku si antar i thjesht ta shprehi mendimin tim kunder tij
por largimi i disave apo moshkrimi i tyre ka te bej me perkrahjen e disa personav te cilet mundohen me shpifje me fitu popullaritet
Me besoni une nuk kam hyr te fitoj popullaritet por te argetohem dhe mbroj realitet dhe ta shprehi mendimin tim

nese kjo tem esht adresu ne mue une jam i gatshum te largohem
vetem du ta lexoj edhe mendimin e juj

Honesty^uk.
28-10-04, 21:19
pershendetjesa po shihet diqka paska te bej me mue ketu

un nuk kam hyr ketu per qellime furje edhe interesa private ?
Un nese e pengoj dikand i cili se pengon askend kish apas deshir te me largoni nga forumi
por nese un e kritikoj dikan i cili i pengon vlerat e shoqeris me jorealitet
kam te drejt se paku si antar i thjesht ta shprehi mendimin tim kunder tij
por largimi i disave apo moshkrimi i tyre ka te bej me perkrahjen e disa personav te cilet mundohen me shpifje me fitu popullaritet
Me besoni une nuk kam hyr te fitoj popullaritet por te argetohem dhe mbroj realitet dhe ta shprehi mendimin tim

nese kjo tem esht adresu ne mue une jam i gatshum te largohem
vetem du ta lexoj edhe mendimin e juj

Pershendetje i nderuar, po te kujtoj se kjo teme eshte postuar ne MAJ te ketij viti, dhe besoj se ne ate kohe ti nuk ke qene regjistuar akoma ne forumin DARDANIA, ndersa tjetra , kjo teme nuk drejtohet ndaj askujt personalisht, por une duke verejtur ( ne ate kohe) qe disa persona ishin te interesuar per dagradimin e ketij forumi bera postimin e kesaj teme per te pare mendimet e anatareve te tjere,,,prandaj une nuk po e kuptoj prononcimim tuaj dhe perse ju e paskeni vene veten tuaj ne dyshim.

megjithate kalofsh caste te bukura zoteri

Honesty^uk.
28-10-04, 21:21
Hello :)

Ju moderatoret mundeni ti shlyni shum shkrime ose tema nese nuk ju pelqen juve, ose nese mendoni ce shumica do te ndiheshin kec nga mendimet ose tema te paqelluara :) thjesht esht kjo pune :P

Pa keqkuptime

Ju pershendes :)

Edhe une po te pergjigjem pa keqkuptime.
nuk qendron ashtu :wink: :arrow:

Honesty^uk.
28-10-04, 21:25
ju pershendes,, ka disa te ri ne kete forum,, te cilet ende nuk e kan kuptuar qe forumi dardania ka dallim nga forumet tjera,,,, te gjith jane te mireseardhur per te diskutuar tema te ndryshme,, por ne shum raste temat po marrin kahje te ndryshme,,,,
mendoj se te gjith ata qe diskutojn me fyerje etj etj,, duhet injoruar,,sepse ata tregojn respektin e tyre personal dhe familjar,,,,
ata do ta kuptojn vet se forumi dardania eshte forum diskutimesh,, kemi faqen e diskutimeve shoqerore, humorit, poezis etj etj,,,,, ku nuk kemi nevoj te dalim nga nje tem ne tjetren,,Krokodilli, une po te therras ne emer, se kam verejtur qe disa po te drejtohen ne menyre me afruese :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
te pershendes per mendimin tuaj, dhe eshte mese e vertet qe temat po marrin kahje diskutimi tjeter.

Have a great time

Honesty^uk.
05-06-05, 22:58
Duke pare se keto kohet e fundit po mungojne shume shkrimet dhe reagimet e disa anetareve te cilet me shkrimet e tyre kane rritur vlerat dhe kane bere qe ky forum te jete pjese e jetes sone, mendova te botoj kete teme per debat ( por te sinqerte).
A mendoni se disa anetar me shkrimet dhe reagimet e tyre injorante;;; kane bere dhe po bejne;; qe shume nga anetaret e ketij forumi te largohen ose te tregohen inferior .


Do ju kisha lutur te gjitheve qe ti permbaheni temes.

Edhe pse shpresoja se kesaj teme sdo ti vije me radha per diskutim, po shihet se problemet qe trajton kjo teme vec po vijne tuj gjalleru dhe jo ne te kundert.

Argetim dhe jo meri ju deshiron
Honesty

GURI SYLAJ
06-06-05, 18:09
Nese dikush vepron pa qellim ne kete drejtim dhe pas nje vrejteje a kerkimi falje permiresohet , ne te tjeret duhet te kemi mirekuptim .Por ,nese dikush vepron me qellim dhe kete e perserit ,atehere pa keqeardhje i them se ai nuk e degradon Forumin por veteveten. Shkrimi i secilit ketu eshte pasqyre e autorit qe e poston ate shkrim e asesi pasqyre e Forumit Dardania.
Detyre e moderatoreve eshte qe ne kete drejtim te kene kujdes te vecant edhe per grupin e pare e edhe per te dytin.Ju pershendes perzemersisht.
Ijuaji Guri Sylaj

Murgesha
06-06-05, 18:22
Po e madhe pėr degradim tė forumit.
Po e bėjnė mendjemdhenjtė, tė cilėt janė kyqyr kohėve tė fudnit kėtu dhe po ju duket vetja se vet ztoi i ka sjellė nė kėtė forum pėr ta bėrė kinse mė cilėsor, e nuk po e shofin si po bien nė kundėrshtim me vetveten nė shkrimet e veta.

Kupid
08-06-05, 04:19
[quote="vushtrria"]

duke u kyqyr ne temen e juaj une mendoi keshtu, njeriu kur hyn ne nje shoqeri te pa njohur mundohet qe sa me shum me shitur mend, duke menduar se nuk e njofim e keshtu me radhe, por qka ndodhe masandej ai dal ngadal fillon ta qet karakterin e vet sa qe edhe vat ai nuk e din per momentin, sepse te gjitha ndoshta mbahen sekret,por mos harroni karakteri dikur shperthen edhe del ne shesh pa dashjen e tij, keshtu qe ma ne fund e tregon karaktrin familjar, une per keta tipa mendoi qe mos tua vnojme veshin shum,njerezit nganjeher ne munges te karakterit dhe te ndergjrgjjes edhe mbesin lakuriq.

Bravo! shprehje ma mir ne anglishten, "the honey-moon is over". krejt ketu thojn jan princ, po vertet, krejt jeni bretkosė me gjith lythet. ndoshta vjen koha per me pranu na si njeri vertet me krejt defekt cka kena. ndoshta vjen koha me pranoj vetveten edhe mos me pas nevoj me vesh maskė per diskutim.

Alb_4ever
08-06-05, 09:21
pajtohem me ata qe thone se disa po e degradojne kete forum.
kryesisht e kam fjalen per ata qe vec postojne shkrime me formulen tash me te njohur copy/paste e nuk dine dy fjale me i lidhur.
jam kunder atyre qe sulmojne pa argumente e edhe me shume jam kunder atyre qe i shtremberojne argumentet.

ju pershendes juve qe shkruani ne kete teme..

ARVANITI
08-06-05, 11:35
Duke pare se keto kohet e fundit po mungojne shume shkrimet dhe reagimet e disa anetareve te cilet me shkrimet e tyre kane rritur vlerat dhe kane bere qe ky forum te jete pjese e jetes sone, mendova te botoj kete teme per debat ( por te sinqerte).
A mendoni se disa anetar me shkrimet dhe reagimet e tyre injorante;;; kane bere dhe po bejne;; qe shume nga anetaret e ketij forumi te largohen ose te tregohen inferior .


Do ju kisha lutur te gjitheve qe ti permbaheni temes.

Honsty uk,

Lexova kete teme te gjithe, dhe me sa putova ju do te merrni masa ndaj anetareve qe "tallen" me forumin.

Duhet te dish dicka, qe serioziteti i nje anetari te ri (apo te vjeter) kuptohet qysh ne nofke e tij.

P.Sh. kohet e fundit na ka ardhur nje anetar i ri, e kam fjalen per "Kurvanin".

A mund te besoj se ky anetar eshte serioz?

Nuk i kam lexuar shkrimet e tij, por duhet te them kete gje: qe qysh ne nofke ky anetar "tallet" me forumin, edhe sikur ky anetar te ishte diskutues i zjarrte, me argumenta etj..., qysh ne "nick" une i "heq vizen"...

Miqesisht

ARVANITI

P.S. Jo fjale. Nga e thena ne te bere eshte ne mes nje det i tere.

ARVANITI
08-06-05, 11:38
Po e madhe pėr degradim tė forumit.
Po e bėjnė mendjemdhenjtė, tė cilėt janė kyqyr kohėve tė fudnit kėtu dhe po ju duket vetja se vet ztoi i ka sjellė nė kėtė forum pėr ta bėrė kinse mė cilėsor, e nuk po e shofin si po bien nė kundėrshtim me vetveten nė shkrimet e veta.


E kush na qenkan keta???

P.S. Nje diskutim i shendoshe mbeshtetet vetem, dhe vetem, ne fakte...

Kupid
08-06-05, 17:35
pajtohem me ata qe thone se disa po e degradojne kete forum.
kryesisht e kam fjalen per ata qe vec postojne shkrime me formulen tash me te njohur copy/paste e nuk dine dy fjale me i lidhur.
jam kunder atyre qe sulmojne pa argumente e edhe me shume jam kunder atyre qe i shtremberojne argumentet.

ju pershendes juve qe shkruani ne kete teme..

ju lutem, mos keq kupto kur na diasporat halla jena tu msu gjuhen edhe keni her idiomat nuk perkthehet mir. nuk dmth s'ki ti argument e mir, duhet me kupto ka shum anetareve e papjekur edhe keni her shkruan pa lidhje. thojn ni molla prishur mund me prish krejt tjeter mollat. perpara deshta me thon nuk mundeni me pas diskutim verte kur nuk je vertet me veten. I hope you don't think I tried to twist the theme.

Artisti
08-06-05, 18:49
P.Sh. kohet e fundit na ka ardhur nje anetar i ri, e kam fjalen per "Kurvanin".

A mund te besoj se ky anetar eshte serioz?

Nuk i kam lexuar shkrimet e tij, por duhet te them kete gje: qe qysh ne nofke ky anetar "tallet" me forumin, edhe sikur ky anetar te ishte diskutues i zjarrte, me argumenta etj..., qysh ne "nick" une i "heq vizen"...

Miqesisht

ARVANITI

///////////////////

ARVANITIAnėtarėsuar: 25 Dec 2004
Mesazhe: 734
Vendodhja: aty ku fėmijėt bėhen burra
Postuar: 02.06.2005 19:12 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Mire se erdhe

Qenke shume seriozKurvani shkruajti:
hahahahah
Qfar seriozi bre gagagag..
Mire se te gjeta.
Thanx per mik pritjen shoku./////////////////////////////////////

ArtistiAnėtarėsuar: 16 May 2005
Mesazhe: 33

Postuar: 04.06.2005 12:35 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
//////////////////

Valla marre te koft more *Kurvani*
ai qe t ka deshiru mirseardhje le t jet ne ndergjegjen e tina
Po prej meje ski mirseardhje se e ki NIKUN SHKINISHT

Dhe kerkoj nga Stafi Drejtues qe kete NIK ta BLLOKOJ

Ani kur lexova qa kishe shkrue te tema *un jam raft llapjani*
Quditna aty jan tre moderator e nuk i fshijn ato shkrime te *Kurvanit*
_________________
Qyyyy qyyyyy edhe sot koka Guzhum///////////////////////e tashi nuk di a po kerkon me ja hjek vizen a pi don mirseardhje ti Arvanit

ARVANITI
08-06-05, 19:49
P.Sh. kohet e fundit na ka ardhur nje anetar i ri, e kam fjalen per "Kurvanin".

A mund te besoj se ky anetar eshte serioz?

Nuk i kam lexuar shkrimet e tij, por duhet te them kete gje: qe qysh ne nofke ky anetar "tallet" me forumin, edhe sikur ky anetar te ishte diskutues i zjarrte, me argumenta etj..., qysh ne "nick" une i "heq vizen"...

Miqesisht

ARVANITI

///////////////////

ARVANITIAnėtarėsuar: 25 Dec 2004
Mesazhe: 734
Vendodhja: aty ku fėmijėt bėhen burra
Postuar: 02.06.2005 19:12 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Mire se erdhe

Qenke shume seriozKurvani shkruajti:
hahahahah
Qfar seriozi bre gagagag..
Mire se te gjeta.
Thanx per mik pritjen shoku./////////////////////////////////////

ArtistiAnėtarėsuar: 16 May 2005
Mesazhe: 33

Postuar: 04.06.2005 12:35 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
//////////////////

Valla marre te koft more *Kurvani*
ai qe t ka deshiru mirseardhje le t jet ne ndergjegjen e tina
Po prej meje ski mirseardhje se e ki NIKUN SHKINISHT

Dhe kerkoj nga Stafi Drejtues qe kete NIK ta BLLOKOJ

Ani kur lexova qa kishe shkrue te tema *un jam raft llapjani*
Quditna aty jan tre moderator e nuk i fshijn ato shkrime te *Kurvanit*
_________________
Qyyyy qyyyyy edhe sot koka Guzhum///////////////////////e tashi nuk di a po kerkon me ja hjek vizen a pi don mirseardhje ti Arvanit

qenke shume serioz - I R O N I (deri edhe sarkazem)

Domira
12-06-05, 09:45
Paj tash :lol: ne jemi ēfare jemi dhe jemi vetem njerez :)

Artisti
12-06-05, 11:39
qenke shume serioz - I R O N I (deri edhe sarkazem)


/////////////////


un spo shoh as IRONI as sarkazem mer ti

para se me shkru
duhet tri her me mendu

e ti e ke pershendet mirseardhje i ke deshiru
e tash jo ja kisha hek vizen
diqysh spo perputhen shkrimet tua

un veq me fakte po foli

Honesty^uk.
14-07-05, 17:50
Paj tash :lol: ne jemi ēfare jemi dhe jemi vetem njerez :)

E nderuar Domira, eshte e vertet se te gjithe dukemi si njerez, nese kerkohet identifikimi ne baze te paraqitjes se jashtme, por ka disa qe ne baze te formimit eshte mekat ti krahasosh edhe me kafshet, dhe ashtu sic kane deshtuar deri me sot edhe sot e tutje do te jene te deshtuar kushdo qofshin ata/o qe mendojm per degradimin e ketij forumi.

Me respekt

Honest

Kercovari
23-07-05, 14:33
Paj tash :lol: ne jemi ēfare jemi dhe jemi vetem njerez :)

E nderuar Domira, eshte e vertet se te gjithe dukemi si njerez, nese kerkohet identifikimi ne baze te paraqitjes se jashtme, por ka disa qe ne baze te formimit eshte mekat ti krahasosh edhe me kafshet, dhe ashtu sic kane deshtuar deri me sot edhe sot e tutje do te jene te deshtuar kushdo qofshin ata/o qe mendojm per degradimin e ketij forumi.

Me respekt

Honest

ka ka,ne mes te atyre edhe une jam :wink:

turisti
23-07-05, 15:09
Nuk eshte e vertete!!!!!!!!!!!!!

Kercovari
23-07-05, 15:33
Flm.Nuk vlene mendimi yt per te tjeret. :wink:

Murgesha
23-07-05, 19:51
Nuk eshte e vertete!!!!!!!!!!!!!
Flm.Nuk vlene mendimi yt per te tjeret. :wink:

E mendimi im a do tė vlente?? :wink:

Kercovari
23-07-05, 19:58
I pa diskutueshem! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha
23-07-05, 20:04
Atėherė edhe unė mbėshtes mendimin e Turistit se ti nuk ban nė grupin e atyre qė nuk ja dojnė tė mirėn kėtij forumi, pėrkundrazi ju keni dhėnė kontribut tė ēmuar nė mbarėvajtjen e diskutimeve kėtu. :lol:

Kercovari
23-07-05, 20:10
Mire pra,kur kethehem prej pushimi do te jape kontribut edhe me te madh dhe me te fresket se derimetani.Flm.Motrushe. :wink: :wink:

turisti
24-07-05, 08:52
:roll: :roll:

turisti
24-07-05, 08:54
:roll: :roll:

Kercovari
24-07-05, 10:09
qe ke qe i rollit syte,a thua edhe te tjeret mendojne si ti? :wink:

SPARTAKU
24-07-05, 10:30
Po, unė mendoj se Kercovari, turisti e murgesha me keto shkrimet e fundit po e degradojnė forumin, shum shkrime pa lidhje, perseritje e quote pa asnji kuptim.

turisti
24-07-05, 10:52
Po, unė mendoj se Kercovari, turisti e murgesha me keto shkrimet e fundit po e degradojnė forumin, shum shkrime pa lidhje, perseritje e quote pa asnji kuptim.

Po,"SPARTAKU" i nderuar,ashtu eshte me nje ane,ne anen tjeter edhe nuk kemi se si ti shprehim ndryshe mendimet.Nese jane aq -degradim-,ateherit munden mu shlye,por shtrohet pyetja:ēka jane ateherit ofendimet e ndryeshme te tjereve nese keto postimet e tona bijne nen degradim?????

Me respekt,
TURISTI.

Kercovari
24-07-05, 11:16
O shoki Turist

lere more spartakun,ai ka humbe trojen ketu kerkon babilonin.

Flm.Spartak,cmoje larte mendimin tuaj dhe mireseerdhe ne mesin tone.
Po nuk mundem pa te thene se do te ishte me menquri e madhe te prisnit edhe pakes qe te mos u ndodhe e dhe juve me vone te degradoni forumin dardania.
Ne e dime se jemi njerez,po aq me mire e dime se diku edhe gabojme dash e pa dash,se qe dime vete edhe sa jemi te menqur,po nuk kemi te drejte dikujt te i shesim mend apo te bejem nderhyrje kirurgjike ne tru te tjeter kujt sepse ketu nuk eshte spital po nje forum i lire dhe demokratik ku secili ka te drejte te shpreh mendimin e vete.
Andaj edhe ju keni te drejte te shprehni mendimin tuaj,e per ate se cka nuk u pelqen juve mund te drejtoheni Admin apo ndonje moderatore qe aj te beje pastrim te postimeve te antareve te cilat nuk jan me cilesi sipas deshires jua,po para se te merni nje hape te tille duhet et jepni shembuj me konkret se si duhet te jete apo te duket ky forum,normalisht edhe masat adminstrative ndaj atyre qe juve nuk u pelqekan,me largim te atyre antarve apo edhe cenzurim te faqes ne fjale.
E me ne fund kur Ju Zoteri i nderuar Spartak do te mebeteshet veten ne kete faqe te mrekullueshme me nje apo dy postime ne dite,dardania de nuk do te egzistonte gje te cilen nuk i deshiroj une.
Pa keqkuptime i nderuar,s emua me u bo qefi shume qe kam gjete nej debatues te shkelqyer.
Me respekt Kercovari.

turisti
24-07-05, 11:42
O shoki Turist

lere more spartakun,ai ka humbe trojen ketu kerkon babilonin.

Flm.Spartak,cmoje larte mendimin tuaj dhe mireseerdhe ne mesin tone.
Po nuk mundem pa te thene se do te ishte me menquri e madhe te prisnit edhe pakes qe te mos u ndodhe e dhe juve me vone te degradoni forumin dardania.
Ne e dime se jemi njerez,po aq me mire e dime se diku edhe gabojme dash e pa dash,se qe dime vete edhe sa jemi te menqur,po nuk kemi te drejte dikujt te i shesim mend apo te bejem nderhyrje kirurgjike ne tru te tjeter kujt sepse ketu nuk eshte spital po nje forum i lire dhe demokratik ku secili ka te drejte te shpreh mendimin e vete.
Andaj edhe ju keni te drejte te shprehni mendimin tuaj,e per ate se cka nuk u pelqen juve mund te drejtoheni Admin apo ndonje moderatore qe aj te beje pastrim te postimeve te antareve te cilat nuk jan me cilesi sipas deshires jua,po para se te merni nje hape te tille duhet et jepni shembuj me konkret se si duhet te jete apo te duket ky forum,normalisht edhe masat adminstrative ndaj atyre qe juve nuk u pelqekan,me largim te atyre antarve apo edhe cenzurim te faqes ne fjale.
E me ne fund kur Ju Zoteri i nderuar Spartak do te mebeteshet veten ne kete faqe te mrekullueshme me nje apo dy postime ne dite,dardania de nuk do te egzistonte gje te cilen nuk i deshiroj une.
Pa keqkuptime i nderuar,s emua me u bo qefi shume qe kam gjete nej debatues te shkelqyer.
Me respekt Kercovari.

Hhahahahahahaahahahaahahahahaahahahahaahahahahaaha haha, ku me disponove shoqi. :wink:

Kodra
24-07-05, 14:11
*********
*********
*********


Pėrshėndetje pėr tė gjithė,

.............Degradimi i Forumit.....


Po bėhet degradimi i kėtij Forumi,kjo mėposhtje bėhet nė mėnyra tė ndryshme,nga anėtar tė ndryshėm.
Mėposhtja e njė Forumi bėhet edhe nė rast se njė anėtar e mėposht(degradon) me thėnie Ironike,Inatēore dhe tė pabaza kundėr njė anėtari tjetėr.Me mėposhtjen e njė anėtari,vazhdon tjetri e tjetri e kėshtu mėposhtet edhe Forumi.

Po e jap njė shembull :

Kur u regjistrova kėtu,shkruajta nė disa NėnTema mendimin tim dhe njėra filloi menjėher,,jeni tė kastruar ,, njė tjetėr ma bėnte ,,Spo ta rrok ajo Rradakaja yte e shkretė,, mendova ,,mos jam kaq ultė more .

Mirėpo kur lexova disa shkrime tė tyre nė tė cilat vetėm ata ishin tė ditur,e kuptova se disa janė aq tė pėrgatitur saqė ta mėposhtin secilin .

Mėposhtja bėhet edhe nė raste kur njė fillon ta kritikoj njė anėtar i cili me tė vėrtet ėshtė i pėrgatitur,i dijshėm por dikujt si pėrshtatet ajo qė shkruan AI.

Dua tė them se,nėse ne nuk mėsohemi tė kuptojm tjerėt,qė diskutojn edhe pse ndoshta nuk jemi tė njė mendimi me atė ēka shkruan (me njė postim tė tij) ndoshta me postimin tjetėr jemi tė pajtimit.

Pra nuk duhet shiquar gjėrat vetėm prej njė kėndi,por prej katėr kėndeve,nėse shiqojm gjėrat prej katėr kėndeve dijm dhe respektojm si tė diturit tanė ashtu edhe ata tė cilėt mundohen tė mėposhtin.

Nganjėher me Respekt e mėposht atė qė don tė tė mėposht.

Nuk duhet qė tė reagojm keq ose me Ironi,vetėm e vetėm se kemi pasė njė kundėrthėnie me anėtarin tjetėr,kur ai anėtar ndoshta jep njė postim tė mirė qė i takon realitetit.

Kritikat nuk duhet tė mungojn,por edhe nė rast se japen mendime tė qėlluara,edhe lavdatat nuk duhet tė mungojn.

Mendoj se vetėm nė kėtė mėnyr mund tė diskutojm me njė normale tė diskutimeve.


Me Respekt dhe Nderime


Kodra

Honesty^uk.
19-11-05, 22:14
Sa jetike qendron kjo teme 8)

Lady Godiva
21-11-05, 17:31
Une mendoj qe personat per te cilet mendohet qe po e degraduakan kete forum te ceken me emrat-nofkat e tyre, siq qe rasti psh me kete "kurvanin" qe esht nofke me te vertete degraduese e lere me pastaj shkrimet qe as nuk te hidhen me i lexua nga nofka te tilla .

Agroni22
29-11-05, 19:58
gjithkush qka bane bane per veti por per mendimin time nuk jom i mendimit qe e degradojne forumin sepse ma shume ka si qe i jepin fryte forumit si sa asi qe e degradojne forumin dhe nuk ka nevoje per panike ma shume ka te mire se sa te kqije nje fjale e urte popullore thote ,
i keqi e dallon veten gjithkun

MemphiSx
29-11-05, 20:14
Nuk mendoj qe ka tendenca per degradim te forumit,perkundrazi po bahet nje lufte brrylash se cili po del ma i forti :D ;)
Mendoj qe po i shtohen vlerat forumit,dhe po shihet nje konkurrenc e forte ne debate ne mes te anetarve te forumit ;)

Barbaroza
29-11-05, 20:25
Nuk mendoj qe ka tendenca per degradim te forumit,perkundrazi po bahet nje lufte brrylash se cili po del ma i forti :D ;)
Mendoj qe po i shtohen vlerat forumit,dhe po shihet nje konkurrenc e forte ne debate ne mes te anetarve te forumit ;)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
29-11-05, 20:31
Nuk mendoj qe ka tendenca per degradim te forumit,perkundrazi po bahet nje lufte brrylash se cili po del ma i forti :D ;)
Mendoj qe po i shtohen vlerat forumit,dhe po shihet nje konkurrenc e forte ne debate ne mes te anetarve te forumit ;)

Shumė mendim i qėlluar MemphiSx, pa pasė diskutime tė forta dhe konkurrencė, bahet situata monotone.
Unė e shof si tė frytshme kėtė konkurrencė.

Domira
29-11-05, 20:33
Tue marr marasysh se sa jemi te shprndare gjeografikisht po edhe ne aspekt te kulturave e ambienteve te ndryshme jetesore, mendoj se shqiptaret po mbahen per mrekulli. Kjo ashte arsyja qe mendoj se nuk ka degradim te forumit.

loni19
30-11-05, 19:05
Pershendetje...
te them te drejten nga del shpirti ky forum nuk duket sikur qe dukej me perpara...
para se vet te regjistrohem, kam lexuar me pare ne kete forum...
Tash cka te them...e di se dikujt do ti djeg kjo, por le ti djege se forumi eshte i te gjithve dhe secili jep opinionin e vet...
Ketu ne kete forum mund te them se ka edhe nje "klan", apo nje shoqeri disa moderatore e disa anetare nderi, qe po u ndodhi te bini ne mospajtim me to mundeni te perjshtoheni, pra per ceshtje personale e jo per ceshtje kolektive...
Ketu temat serioze shume shpesh fshihen, ndoshta pse pikerisht "nje moderatori" nuk i pelqen,e ai eshte 1 e 6000 pjese e forumit, paramendoni...
cuditem si lejohen disa tema palidhje qesharake,te cilat vetem tiujtkur ja lexoj qeshem pa ndale...
Pastaj cka:Forumi Dardan shume efikas a?
Spajtohem....Ky forum po merr nota negative gjithnje me shume, per fat te keq.
personalisht jam qe ky forum te jete konstruktiv por me "klane" dhe grupe njerezish me ide te njejta qe fshijne postimet kur te kene qef dhe perjashtojne kur te kene qef, nuk eshte puna mire....
per fat te keq ke te dojne e konsiderojne disa nejrez injorant, e vet jane zoterues te saj...
Perderisa temat seroze fshihen dhe ato "budalleske" lejohen atehere gjithe forumi do te ngjaje ne forumi agretues, per fat te keq....
Loni....

Gentiani
30-11-05, 19:14
po tė isha nė vendin tėnd loni19 e kisha lutur ndonjėrin nga moderatorėt e kėtij forumi qė ta largoj shkresėn, nėse nuk e ke pasur nė plan ta postosh tek feja :lol: :lol: :wink:

Murgesha
30-11-05, 19:32
Pershendetje...
te them te drejten nga del shpirti ky forum nuk duket sikur qe dukej me perpara...
para se vet te regjistrohem, kam lexuar me pare ne kete forum...
Tash cka te them...e di se dikujt do ti djeg kjo, por le ti djege se forumi eshte i te gjithve dhe secili jep opinionin e vet...
Ketu ne kete forum mund te them se ka edhe nje "klan", apo nje shoqeri disa moderatore e disa anetare nderi, qe po u ndodhi te bini ne mospajtim me to mundeni te perjshtoheni, pra per ceshtje personale e jo per ceshtje kolektive...
Ketu temat serioze shume shpesh fshihen, ndoshta pse pikerisht "nje moderatori" nuk i pelqen,e ai eshte 1 e 6000 pjese e forumit, paramendoni...
cuditem si lejohen disa tema palidhje qesharake,te cilat vetem tiujtkur ja lexoj qeshem pa ndale...
Pastaj cka:Forumi Dardan shume efikas a?
Spajtohem....Ky forum po merr nota negative gjithnje me shume, per fat te keq.
personalisht jam qe ky forum te jete konstruktiv por me "klane" dhe grupe njerezish me ide te njejta qe fshijne postimet kur te kene qef dhe perjashtojne kur te kene qef, nuk eshte puna mire....
per fat te keq ke te dojne e konsiderojne disa nejrez injorant, e vet jane zoterues te saj...
Perderisa temat seroze fshihen dhe ato "budalleske" lejohen atehere gjithe forumi do te ngjaje ne forumi agretues, per fat te keq....
Loni....

I nderuar Loni.

Askujt nuk i djeg ky shkrimi yt, se ēdo anėtarė ka tė drejtė ta thotė mendimin e vet.
Po sikur ti shfaqje disa shembuj tė "klanizimit" tė kėtij forumi do tė ishe mė bindės nė shkrimin tėnd.

anna
30-11-05, 19:39
Forumi nuk eshte me si ka qene perpara.... kjo eshte e sigurt!!

iLuSiOni
30-11-05, 20:19
Po valla

qashtu eshte.... goja te lumt!

doGzona
01-12-05, 01:09
Cdo kund ka te mire e te keqij , te duruar dhe te pa duruar , sepse jemi njerez dhe dallojme nga njeri tjetri.Ne kete forum mendoj se disa edhe pse tregojne gjake nxetesi dhe mendohet se eshte degradim , do te ishte mire qe te kuptojn te gjithe se ketu jemi per tu qmallur njeri me tjetrin dhe se besoj qe askush te kete deshire te jete i /e ofenduar nga askush.Disa here temat edhe marrin kahje te nxehte , por une mendoj se cdo njeri qe e ndin veten fajtore te jete ne gjendje e te kerkoj falje nese ka ardhur deri te fyerja e ndokuj , me ose pa qellim.E theme prape , ketu jemi dhe do te jemi te hjekim merzi, te shkruajm shqip , por edhe te mesojme shume e shume nga njeri tjeteri, sepse dituria nuk ka fund dhe sdo te kete kurre.Asgje me mire nuk ka kur njerezit diskutojne qete dhe mire, por sdo te thote se cdo here mundemi ti permbahemi debatit me gjake ftohtesi, te pakten te mos mendohet per degradimin e ketij forumi , por te kemi vullnet dhe deshire qe ta begatojme shume e me shume dhe ta zbukurojme sepse e ka emrin e madhe Dardania, pra emer qe kerkon respekt , kulture dhe bashkim.

Fortuna
01-12-05, 01:52
Pershendetje per te gjithe.

Mos i merrni anetaret e rinj si degradues te forumit, por pranoni ne gjirin tuaj.
Nuk mendoj se anteret e rinj munden me qen degradues te forumit, por jan anetaret e vjeter qe mund ta degradojne dhe ta shpien ne qorresokak ket forum kaq madheshtor.
Anetaret e rinj e te tille po e llogariti edhe veten time, ndoshta kemi ide te reja dhe me te fresketa, e kurrsesi nuk mundohemi te prishim ket forum, se nuk e kemi ate te drejte per ta bere nje gje te tille.
Nese ketu vie nje anetar i ri dhe hap nje teme, duhet te jeni ju te vjetrit qe te mundoheni te diskutoni me te, dhe ta futni ne rrjedhe te forumit, e jo ta shifni me mendjemadhesi, ose te ja mbyllni temen, ose siq ka ndodhe ne rastin tim, te aludoni se patjeter dikush duhet te fshihet pas niku tim. Kjo simbas mendimit tim eshte degradim, dhe futje gol vetvetes.
E kuptoj anetaret e vjeter kan fol e shkruar, e ndoshta disa mendojne se i kan thene te gjitha, por nuk eshte keshtu.
Duhet qe maksimalisht te shkruani e te jeni ne qender te vemendjes edhe me tema te reja, qe qojne ne interesim te leximit te ketij forumi.

Ju lutem nxirrni diqka pozitive nga ky shkrim i imi, mos shiqoni mendjemadhesi ketu, e fyerje.

laliloli
01-12-05, 17:22
Pershendetje per te gjithe.

Mos i merrni anetaret e rinj si degradues te forumit, por pranoni ne gjirin tuaj.
Nuk mendoj se anteret e rinj munden me qen degradues te forumit, por jan anetaret e vjeter qe mund ta degradojne dhe ta shpien ne qorresokak ket forum kaq madheshtor.
Anetaret e rinj e te tille po e llogariti edhe veten time, ndoshta kemi ide te reja dhe me te fresketa, e kurrsesi nuk mundohemi te prishim ket forum, se nuk e kemi ate te drejte per ta bere nje gje te tille.
Nese ketu vie nje anetar i ri dhe hap nje teme, duhet te jeni ju te vjetrit qe te mundoheni te diskutoni me te, dhe ta futni ne rrjedhe te forumit, e jo ta shifni me mendjemadhesi, ose te ja mbyllni temen, ose siq ka ndodhe ne rastin tim, te aludoni se patjeter dikush duhet te fshihet pas niku tim. Kjo simbas mendimit tim eshte degradim, dhe futje gol vetvetes.
E kuptoj anetaret e vjeter kan fol e shkruar, e ndoshta disa mendojne se i kan thene te gjitha, por nuk eshte keshtu.
Duhet qe maksimalisht te shkruani e te jeni ne qender te vemendjes edhe me tema te reja, qe qojne ne interesim te leximit te ketij forumi.

Ju lutem nxirrni diqka pozitive nga ky shkrim i imi, mos shiqoni mendjemadhesi ketu, e fyerje.

Perkundrazi Fortuna ,anetaret e rinje jane te mireseardhur kur dihet se ata jane me te fresket dhe mund te sjellin nje gjalleri permes temave te reja.
Pajtohem me kete shkrim tuajin .

Me rrespekt Lali

Naki
01-12-05, 20:15
Devijimet,dalja nga rrethi,nga shumica,imponimet e padeshiruara ,sjellja konfuze e ideve dhe paraqitja dominante tė gjitha kėto reflektojnė njė disponim tė padeshiruar.

Inovacionet janė pasurija dhe Gjallėrija nė shumė segmente tė jetes.
Vertetė antarėt e ri janė Frymarrja e freskėt e forumit dhe debatimeve,
sjellja e temave tė reja pėr debatim dhe pėrkrahja e tyre ėshtė njė nga vlerat mė tė mėdha ,ajo tregonė pranimin dhe motivimin e mėtutjeshėm,rritė vemendjen qė janė pjesė e barabartė ,e respektuar me tė gjithė forumistet.
Arritja e afrimit tė ndėrsjelltė,pėrkrahja ,kritikat konstruktive pa pėrdorur nėnqmime personale janė themelet dhe begatija e debatimit dhe rritjes sė kulturės sė komunikimit.

Pėrkrahu plotėsishtė shkrimin e Fortunės .

Me nderime Naki

Gentiani
01-12-05, 23:20
A MENDONI SE PO E DEGRADOJNĖ FORUMIN DISA.....!!!!!!!!!!?


Konkretisht dhe me shembuj. Si degradohet, kush qenkan ata qė po e degradojnė, nė ēfarė mėnyre degradohet, pėr cilat arėsye, ku ėshtė qėllimi?!

goditne preciz dhe korrekt pa kurrfarė hezitimi!

dr1ta
01-12-05, 23:28
Pajtohem pak me loni19 kur thot ce me pare ishte fd i ndam copa copa :lol: shumica e moderatoreve ishin/jan te mrekullueshem , pasi ce vetem 1-2 mendojshin/n te zoterojn ketu nuk prish pune . Perndryshe tani askush nuk po e degradon fd mendoj une .

Reana
01-12-05, 23:38
A MENDONI SE PO E DEGRADOJNĖ FORUMIN DISA.....!!!!!!!!!!?


Konkretisht dhe me shembuj. Si degradohet, kush qenkan ata qė po e degradojnė, nė ēfarė mėnyre degradohet, pėr cilat arėsye, ku ėshtė qėllimi?!

goditne preciz dhe korrekt pa kurrfarė hezitimi!

A po thua a???
Mos po ndodh, qe po i mbyll veshet (syte) pastaj :?: :lol:
Jo te gjithe deshirojne ti degjojne te gjitha :arrow:

Gentiani
01-12-05, 23:39
Pajtohem pak me loni19 kur thot ce me pare ishte fd i ndam copa copa :lol: shumica e moderatoreve ishin/jan te mrekullueshem , pasi ce vetem 1-2 mendojshin/n te zoterojn ketu nuk prish pune . Perndryshe tani askush nuk po e degradon fd mendoj une .

e ke gjuajtė kėsaj radhe prej kornerit ama! :wink: :lol:

dr1ta
01-12-05, 23:42
Pajtohem pak me loni19 kur thot ce me pare ishte fd i ndam copa copa :lol: shumica e moderatoreve ishin/jan te mrekullueshem , pasi ce vetem 1-2 mendojshin/n te zoterojn ketu nuk prish pune . Perndryshe tani askush nuk po e degradon fd mendoj une .

e ke gjuajtė kėsaj radhe prej kornerit ama! :wink: :lol:

Jo aspak!!!! behu pak pozitiv :)

Gentiani
01-12-05, 23:55
A po thua a???
Mos po ndodh, qe po i mbyll veshet (syte) pastaj :?: :lol:
Jo te gjithe deshirojne ti degjojne te gjitha :arrow:

Nisja Reana, e dij qė ti godet preciz dhe pa kurrfarė hezitimi. Vetėm urdhėro jam unė nė portė vullnetarė :lol: :lol: :wink:

Ndoshta jo tė gjithė dėshirojnė ti dėgjojnė tė gjitha, por ndoshta edhe na ndihmon tė dilet nga koj "mjegull" e pse jo tė mos dihet se kush qenkan ata qė degradojnė, pse dhe ēka i shtyen ta bėjnė kėte.

Arsyeja qė insistova ėshtė se diēka tjetėr ėshtė duke u diskutuar nga tema. Diskutohet shembull se pse mbyllen temat e pse disa lejohen, ose niveli i forumit, gjėra qė munden tė diskutohen diku tek mali - diskutime reth forumit dardania.

Honesty^uk.
17-08-08, 13:19
Duke pare se keto kohet e fundit po mungojne shume shkrimet dhe reagimet e disa anetareve te cilet me shkrimet e tyre kane rritur vlerat dhe kane bere qe ky forum te jete pjese e jetes sone, mendova te botoj kete teme per debat ( por te sinqerte).
A mendoni se disa anetar me shkrimet dhe reagimet e tyre injorante;;; kane bere dhe po bejne;; qe shume nga anetaret e ketij forumi te largohen ose te tregohen inferior .


Do ju kisha lutur te gjitheve qe ti permbaheni temes.


Edhe pse kane kaluar 4 vite nga hapja e kesaj teme,sot desha ta risjell perseri ne diskutim per te pare vleresimet tuaja rreth ketij fenomeni qe tashme eshte bere realitet;;
-sepse sipas vleresimit tim dhe te shume anetareve dhe miqve te vjeter qe tashme nuk kycen ketu por mbajme vetem lidhje private, forumi Dardan eshte bere sikur kafja e rremes dhe ne cdo teme
kemi vetem chit-chat dhe atmosfere kafenesh.

Argetim maximal ju deshiron

Honesty& CO

Pupi
17-08-08, 19:26
Pa asnjė mė tė voglin dyshim ashtu ėshtė, pyetja e vetme shtrohėt ėshtė ky lloji ushqimi pėr dikė, apo i bėnė argatin dikujt.
Nuk do tė ishte edhe problem i madhė poqėse i "nxjerr" edhe pes Nofka tė reja. Problem do tė ishte qė edhe me ato pes nofkat e reja nuk them asgjė.

LOJETARI
17-08-08, 20:59
Qellimi i forumit ka qene grumbullimi i sa me shume antareve nga te gjitha viset e botes ne menyre qe te shkembejme pervojat ,problemet ,deshirat ,te arriturat , te metat tona apo edhe vetem te c“mallemi duke biseduar kot me njeri tjetrin .Nuk eshte fare per t “u cuditur qe nuk kemi arritur njeqind per qind dicipline ne sjellje te te shkruarit sepse ketu hyne e del secili qe i teket .Vet kriteret e antarsimit e lejojne laramanine e shkrimeve qe si rrjedhoje shpesh kane shkaktue largimin e shume antareve ,shkrimet e te cileve kane qene per cdo lavdate .
Eshte dhe do te mbetet edhe me tutje sfide e cdo stafi te ruaj cilesine e shkrimeve ne kete faqe .

Amina
17-08-08, 21:34
Qellimi i forumit ka qene grumbullimi i sa me shume antareve nga te gjitha viset e botes ne menyre qe te shkembejme pervojat ,problemet ,deshirat ,te arriturat , te metat tona apo edhe vetem te c“mallemi duke biseduar kot me njeri tjetrin .Nuk eshte fare per t “u cuditur qe nuk kemi arritur njeqind per qind dicipline ne sjellje te te shkruarit sepse ketu hyne e del secili qe i teket .Vet kriteret e antarsimit e lejojne laramanine e shkrimeve qe si rrjedhoje shpesh kane shkaktue largimin e shume antareve ,shkrimet e te cileve kane qene per cdo lavdate .
Eshte dhe do te mbetet edhe me tutje sfide e cdo stafi te ruaj cilesine e shkrimeve ne kete faqe .

Vertete me vjen shume keq qe ndodh kjo, sepse FD eshte forum me nivel te larte.
Por ende ka forumista "serioz" besoj, prej te cileve mund te mesojme.

Kercovari
18-08-08, 06:16
Edhe pse kane kaluar 4 vite nga hapja e kesaj teme,sot desha ta risjell perseri ne diskutim per te pare vleresimet tuaja rreth ketij fenomeni qe tashme eshte bere realitet;;
-sepse sipas vleresimit tim dhe te shume anetareve dhe miqve te vjeter qe tashme nuk kycen ketu por mbajme vetem lidhje private, forumi Dardan eshte bere sikur kafja e rremes dhe ne cdo teme
kemi vetem chit-chat dhe atmosfere kafenesh.

Argetim maximal ju deshiron

Honesty& CO

Vellaqko i nderuar
Ka kalu kohe qe nuk kemi kominiku as ketu as ne privat.Deshta edhe uen te shtoj dicka ketu jo per te mposhter mendimin tend.
Po more vellaqka,nje fabrikant per te mbajte nje fabrike nuk i duhet vetem fabrika si pasuri e patundeshme,por edhe puntore te vyeshem.
Dhe pikerisht ketu ndodhi ajo.
Dhe u pa qe ne fillim kur se pari erdhen ketu priftrinjte dhe hoxhallaret.
Forumi mori nje kahje tjter nga argetuaes ne shemtues te cdo vlere dhe mundi qofte i pronarit qofte i antareve te cilet dhane nje kontribut te madhe ne ngritje te kesaj faqje,bile shkoj aq large me debate te priftrinjeve duke qare hallet e Koranit qe nuk i di aspak,dhe te joxhallareve qe as per se afermi nuk e njohin biblen,ne dem edhe te tolerances tone shekullore..
E vellaqko,prifti dhe hoxha kan fabrika tempujt ku njerzit duhet te i drejtohen ne Lutje Zotit.Dhe keto kur te vine ne shpi te vine kur et vdes ndonej antare familje edhe ate 200 euro per punen qe ben kurse ketu ne varrosen te gjithve falas.
Hajt mirembetsh se nuk duhet edhe shume kohe qe kjo faqe te nderoj emrin nga dardania ne priftohoxhemania.:biggrin:

Psikologu
19-08-08, 16:29
Edhe pse kane kaluar 4 vite nga hapja e kesaj teme,sot desha ta risjell perseri ne diskutim per te pare vleresimet tuaja rreth ketij fenomeni qe tashme eshte bere realitet;;
-sepse sipas vleresimit tim dhe te shume anetareve dhe miqve te vjeter qe tashme nuk kycen ketu por mbajme vetem lidhje private, forumi Dardan eshte bere sikur kafja e rremes dhe ne cdo teme
kemi vetem chit-chat dhe atmosfere kafenesh.

Argetim maximal ju deshiron

Honesty& CO

I nderuari dhe i vlersuari Honesty !

Forumi ėshtė ndertuarė qė ne fillim pėr argetim dhe pėr diskutime ne shumė lėmi , ėshtė ndertuarė me kohen kur duhej ngritur zėri i cdo njeriut , kur duhej mbrojtur qeshtja kombetare dhe politike , kur duhej tė mbrohej edhe historia dhe vlera kombetare , kur duhej tė flitet e tė shkruhej kunder shfrytezimit tė vorferis dhe mjerimit.
Ky forum , mbetet cdo here si njė odė ku cdo kush shpreh mendimin dhe diturin e vetė, edhe pse , dikun-dikund jo tė tėren , sepse duhet folur dhe ditur se perse flitet , ose heshtur se perse heshtet.
Atmosfera e Forumit , edhe tek kafenet dhe chit-chat i takon sigurishtė moshes se nejrezve , ose atyre tė cilet e ndjejnė veten me mirė ose me qetė, mvaret nga tema dhe nga deshira, por edhe nga gatishmeria dhe qellimi.

Une do tė shpehi rastin qė tė gjithve tė u deshiroj argetim tė kendeshem deh debat tė mirėfilltė , dhe cdo kush tė zgjedhė simbas mundesis, qellimit dhe gatishmeris.
Tek tė gjitha nenforumet e ketij forumi , gjinden rubrika tė ndara nga njėa-tjetra, e ne shumė nenforume ka edhe ofendie, urrejtje , qellime tė keqija , perderisa nė tė tjerat ka vetem argetime.
Qeshtjet e jetes sociale shqiptare nuk debatohen duke u qeshur , edhe pse tė qeshurit dhe humori e kan kohen e caktuarė dhe vendin e caktuarė, por as temat politike , fetare , historike , nuk kalojnė shpesh pa ndonjė ofendim privat !!
Cka tė i bejshė i nderuarė.
Me heret, ky forum ka qenė njė fole ku gjindeshin tė gjithė me njė disponim tė kendeshem , me plotė humor , por edhe asaj i kaloj koha , sepse tash , kemi tė bejmė me njė valė tė madhe tė qellim keqinjeve , tė atyre qe shpesh harrojnė se janė gjakė shqiptari ose harrojnė se ndoshta edhe janė ardhacak.
Ku tė dihet se kush fshihet pas PC..
Bota e shtypit dhe internetit kan marrur pėrmasa tė medha , dhe ne keto pėrmasa , gjindet edhe rinija e jonė shqiptare e cila duhet tė njifet sa me shumė me tė verteten dhe tė e di se armiku nuk pushon kurrė se punuari kunder nesh edhe pse nuk kemi luftė frontale, ndoshta kemi njė luftė mediale.
Tė mos e zgjasė shumė Mik i nderuarė , po ndalem me kaq , duke ju deshiruarė tė gjithve ditė tė mirė dhe punė tė palodhur ketu ne mesin e Dardanis.

Cdo tė mirė:


Psikologu

Kercovari
19-08-08, 19:58
A thua se populli ndihmohet duke ja ve kryqin per qafe edhe kur nuk e do?Une nuk kam mund te ndihmoje popullin po e kam be te qesh te pakten te mso ket kohe te mendoje edhe per Frateret po as per Hoxhallaret,e sa perket moshes vetem gomari hudh samarin kur mplaket buri nuk ehudh pushken kure se burre i ka thene vetes.
Sigurisht edhe ky shkrim do et duket ty degratues sepse ska te beje me apaostojt po me Beni hilla,cima dhe qumila..:biggrin: