PDA

View Full Version : A e Din Dikush Pse Nuk Harrohet DashuRia e Parė???


PetRitY
22-05-04, 17:05
Jepni opinionin e juv mos ngurroni!!!!

betimi_15
22-05-04, 17:07
Sepse femren e par e dashuron me shum se te gjitha te tjerat sepse esht veq fillimi :roll:

lolasito
22-05-04, 17:32
Sepse i ka rrenjet fell :!:

HakerI_SK
22-05-04, 17:43
NuK harrohet sepse edhe shum filozof e dijetar e kan then qe si ne dashurija e par osht hyrja ne nje bot tjeter .........

VARDARI
25-05-04, 18:28
- Sepse femra esht si bicikleta kur i hip bicikletes ne jet per her te pare ajo biciket nuk harohet pamar parasysh psh se ke cen kater vjec. Po ashtu asht edhe femra kur i hip per her te par normalish se te jet ne kujtes si puna bicikletes. Ne ket rast dashurija nuk ka asnifar lidhje...

betimi_15
26-05-04, 09:48
ShuM pergjigje interesante VARDARI ke JaP :lol:

Murgesha
26-05-04, 10:08
- Sepse femra esht si bicikleta kur i hip bicikletes ne jet per her te pare ajo biciket nuk harohet pamar parasysh psh se ke cen kater vjec. Po ashtu asht edhe femra kur i hip per her te par normalish se te jet ne kujtes si puna bicikletes. Ne ket rast dashurija nuk ka asnifar lidhje...

Cka nese femren e pare qe keni dashuruar nuk i keni "hipur"?
Une mendoj se kjo pergjigja jote nuk ka te beje fare me realitetin.
Dashuria e pare nuk harrohet per aresye tjera. Eshte hera e pare qe ne zemer te lind nje ndjenje e re e pa provuar me pare. Ato rrahje te zemres per dashuri te pare nuk harrohen. Kjo eshte e tera.
Natyrisht se ky mendimi m eshte andaj mos u prek.

HakerI_SK
26-05-04, 10:22
Valla ti murgesh e paske spjegu ma mir :cry: :cry:

VARDARI
26-05-04, 13:10
- Sepse femra esht si bicikleta kur i hip bicikletes ne jet per her te pare ajo biciket nuk harohet pamar parasysh psh se ke cen kater vjec. Po ashtu asht edhe femra kur i hip per her te par normalish se te jet ne kujtes si puna bicikletes. Ne ket rast dashurija nuk ka asnifar lidhje...

Cka nese femren e pare qe keni dashuruar nuk i keni "hipur"?
Une mendoj se kjo pergjigja jote nuk ka te beje fare me realitetin.
Dashuria e pare nuk harrohet per aresye tjera. Eshte hera e pare qe ne zemer te lind nje ndjenje e re e pa provuar me pare. Ato rrahje te zemres per dashuri te pare nuk harrohen. Kjo eshte e tera.
Natyrisht se ky mendimi m eshte andaj mos u prek.-
E respektuara Murgesh parashtroni puetje Cka nese femren e pare qe keni dashuruar nuk i keni "hipur"? Kam edhe ashtu rasti qe nuk i kam hipur fizikisht jo ce skam pas shans por vet kam dasht te ngele qashtu vetem kemi qu nje dashuri Platonike por nuk me esht ngulosur shum ne kujtes si ky rasti tjeter me femnen tjeter edhe pse nuk e kam dashuruar me ka ngel ne kujtes pershkak se me te i kam hy konkretes i kam hipur dhe e kam shijuar( P.... )siq e kam shijuar bicikleten ne kohen e femiris prandej nuk harohet femra e pare shum dallim ka e thenmja me dbamen
Rasti pare dashuria Platonke esht e thanme ose pun kot(Filozofike)
Rasti i dyte esht e bame vec e hipme rast REALE (REALISTE)konkrete pra ky rasti dyt normalisht se me ka met ne kujtes...e nderuara Murgesh

betimi_15
26-05-04, 13:22
Valla me kto far bicikletash na kallt

prizrenasi
21-06-04, 20:54
ej vallah un me murheshen jam ,murgesh tash ki fol me ven vallah ej murgesha sikur me pas provu bre sa mir pe din ,gagagagaga
ej edhe un medoj ashtu se nuk harrohet se eshte hera e par dashuri e par ndjenja te para ,puthje te para .ej ani ma shum qe nuk po harroshin ishin pythjet bre dreqi . hahaha.

turisti
06-08-04, 21:20
Tung. Dashurija e pare nuk harrohet sepse eshte e pare,sepse e dini se ku keni filluar dhe sa keni gabuar. :cry:

nitushe
09-09-04, 17:50
valla si po ja nisshe te dytes po u harrojke edhe mire se e dyta ish ma e mire sesa e para :P

DRENI_usa
09-09-04, 20:35
valla si po ja nisshe te dytes po u harrojke edhe mire se e dyta ish ma e mire sesa e paranitushe se ki keq tybe veq me kan me dite ti qka ish ajo e treta e verteta /pe harrojshe krejt at te dyten se per te paren po dihet :oops:


Love is the name ,sex is the game,forget the name,just do the game :twisted:

aferdita
09-09-04, 20:47
prej athere e din se qka eshte dashuria dhe nuk ma merrr mendja qe mund te harrohet aq leht..

turisti
10-09-04, 00:18
" S' harrohet dashuria e pare,kur pranvera ishte ne Prishtine "- Sabri Fejzullahu. :P :P :P :P

mickoja
10-09-04, 00:20
Tung. Dashurija e pare nuk harrohet sepse eshte e pare,sepse e dini se ku keni filluar dhe sa keni gabuar. :cry:Pajtohem me ty :!:

turisti
10-09-04, 00:22
Tung. Dashurija e pare nuk harrohet sepse eshte e pare,sepse e dini se ku keni filluar dhe sa keni gabuar. :cry:Pajtohem me ty :!:

Falemnderit per mendim,Mickoje.Te pershendes. :wink:

nitushe
10-09-04, 09:34
DRENI_uusa ncuk se tani kur te dilsh te e treta lakom me dal te e katerta, pesta ma mire fort mos me lujt bisht :wink:

Teuta2
29-12-08, 00:40
hej e qe se harron, a dmth qe ka met pengu krejt jeten, qe ski mi dasht kerkon mo sa e ki dasht ato? uu kallxomniiii

shfletuesi_
29-12-08, 00:49
Qdo gje e pa provuar ndonjehere e kur per here te pare provon diq pa marr parasysh qka eshte ajo, Dashuri, vozitje biciklete, vozitje autobusi, vozitje treni, vozitje traktori, vozitje bageri apo edhe nje zbritje me parashut , nese te gjitha keto qe i ceka , behen per here te pare mbeten ne kujtes, sepse ka qen hera e par dhe e para fiksohet ne kujtes. Nese eshte e mire, e ke ne kujtes, qe ka qen hera e par e mire. Nese eshte e keqe te kujtohet qe hera e par ka qen e keqe...

Per mua qdo fillim i qdo pune pa marr parasysh se qfar eshte ajo nuk harrohet kurr.

turisti
29-12-08, 01:14
Ndoshta qe nuk harrohen as iluzionet dhe mashtrimet e tona t'para per dashurin e pare.......

~AnnA~
29-12-08, 14:38
jan ndjenjat me intenzive

Urata
29-12-08, 18:58
..e dyta rremben te paren!...dmth nuk harrohet e para vetem derisa t'gjindet tjetra!

shfletuesi_
29-12-08, 19:02
Une mbaj mend heren e par kur fillova te perdor internetin... tjerat si mbaj mend..

Teuta2
29-12-08, 19:15
Kur themi 'dashuria e par nuk harrohet', nenkuptojm qe 'dashurin e par do ta duash pergjithmon'.. keshtu kuptohet, sepse sa per ta harruar normale qe nuk e harron, nuk harrohet as nje shoqe e mir ne shkollen fillore, e le me nje dashuri...
Un mendoj se ato 'fluturat' ne bark nuk jan te njejta, kete mund ta dini edhe kur krahasoni ndjenjen e puthjes se par psh. ose prekjes se par me te dyten e te treten, vijm e mesohemi pastaj nuk eshte me edhe aq interesant sado qe te jet e dashur..keshtu mendoj un

Action
29-12-08, 19:43
Eksperienca e parė .

Nuk harrohet ,sepse ajo te mesoj si te duash...

ritta
29-12-08, 19:47
hera e par per gjithcka mbahet mend .......

Peja-Boy
11-07-09, 18:47
Dashuria e Pare nuk harrohet ...Por jo vetem e para,asnje dashuri asnje lidhje nuk harrohet !!

Gjumashja
12-07-09, 20:13
veq nese nuk don me harru vet.. !

Peja-Boy
12-07-09, 20:29
veq nese nuk don me harru vet.. !

Sepse eshte e para .... Dmth gjithmon kur flitet ne dashuri asnjeher skam degju se ka pyet dikush cila ka qen Dashuria e dyte ...Nuk mundesh me harru as te paren as te dyten ... edhe nese e harron gjithmon ndonje Kujtim apo ndonje Rast te lidh per ta kujtuar !!

Gjumashja
12-07-09, 20:30
Sepse eshte e para .... Dmth gjithmon kur flitet ne dashuri asnjeher skam degju se ka pyet dikush cila ka qen Dashuria e dyte ...Nuk mundesh me harru as te paren as te dyten ... edhe nese e harron gjithmon ndonje Kujtim apo ndonje Rast te lidh per ta kujtuar !!mvaret ne cfare moshe ke qene kur ke dashuru per here te pare.. kur e fiton nje moshe madhore atehere din me dallu dashurin prej simpatise..

Peja-Boy
12-07-09, 20:33
mvaret ne cfare moshe ke qene kur ke dashuru per here te pare.. kur e fiton nje moshe madhore atehere din me dallu dashurin prej simpatise..

Ne cilen moshe simbas teje mundesh me Dall Dashurin prej Simpatis ??

Nese je me shume se 2 vite me Dashurin e Pare ?? A mund ti thuash Simpati ???

Gjumashja
12-07-09, 20:40
varet qysh i kupton dashurine edhe simpatin.. nuk dmth qe ne kete moshe e njeh
ti mundesh me qene edhe me 1person qe nuk ndin dashuri per to.. por vetem dikush ka frike me mbet vetem..:tongue:

Peja-Boy
12-07-09, 20:42
varet qysh i kupton dashurine edhe simpatin.. nuk dmth qe ne kete moshe e njeh
ti mundesh me qene edhe me 1person qe nuk ndin dashuri per to.. por vetem dikush ka frike me mbet vetem..:tongue:

Thone nje fjal me Mace me jetu Dy vite te behet pjes e Jetes edhe nese aspak nuk e don !!!

Gjumashja
12-07-09, 20:47
po veq kur te vjen macja tjeter harron qe ke pas ndoniher mace tjeter ... :P

Peja-Boy
12-07-09, 20:48
po veq kur te vjen macja tjeter harron qe ke pas ndoniher mace tjeter ... :P

Nuk harron asnjeher gjithmon mendon se e kam pas nje tjeter po ka cof/Ngordh

Qika^Me^Kule
12-07-09, 20:49
po veq kur te vjen macja tjeter harron qe ke pas ndoniher mace tjeter ... :P

Kjo qe thu ti shum e sakt.:frown:

Gjumashja
12-07-09, 20:50
Nuk harron asnjeher gjithmon mendon se e kam pas nje tjeter po ka cof/Ngordhfaktori kohe i sheron / harron ato :wink:

Peja-Boy
12-07-09, 21:00
faktori kohe i sheron / harron ato :wink:

Sa kohe duhet ??Sa i nevoitet keti Faktori ??

Gjumashja
12-07-09, 21:01
Sa kohe duhet ??Sa i nevoitet keti Faktori ??as shume e as pak.. veq ki me me kendu per se gjalli hahahaha

Peja-Boy
13-07-09, 17:06
as shume e as pak.. veq ki me me kendu per se gjalli hahahaha

Hahahahhaah tek ne thon ehh Gjumashja i Pifsha uje per shendet ...

Gjumashja Ju Femrat seriozisht nuk i Kuptoni ndjenjat e nje mashkulli veq folni ashtu sikur se ta dini se qfar ka nje mashkull ne Zemer apo qfar ndenja ka nje mashkull !!

SANTANA-29
13-07-09, 17:12
po veq kur te vjen macja tjeter harron qe ke pas ndoniher mace tjeter ... :P

Kush qenka dashuruar aq shum ne maca,,hahahahahahaha,,Macat vete dy ngjyra i shohin bardh e zi,:biggrin:

Gjumashja
13-07-09, 19:09
Kush qenka dashuruar aq shum ne maca,,hahahahahahaha,,Macat vete dy ngjyra i shohin bardh e zi,:biggrin: disa persona as ato nuk i shohin dhe as nuk din ti dallojne.. :wink:

shfletuesi_
13-07-09, 19:19
faktori kohe i sheron / harron ato :wink:

pse ja ke marr faktorin ( nderkombetar ) kohe dr. rugoves haha

Gjumashja
13-07-09, 19:32
pse ja ke marr faktorin ( nderkombetar ) kohe dr. rugoves hahaduhet me trashegu dikush, se ndryshe ste kuptojn keta..:tongue:

Makresh
13-07-09, 22:32
Femiu pak e hiq harron ;-)

uck_aksh
14-07-09, 02:03
hahahahaha
po qysh nuk harrohet me axhen un e kam harru cilen e kam pas gruen e par e ky po thot dashunin e par
a pleqni se edhe ja dy her isha martu e i kisha ba rrafsh 10 gra po spo punon aleti maaaaaaaaaa

thellenza
15-07-09, 17:10
..sepse gjerat e rendesishme nuk harrohen kurr...dashuria ka rendesine e vete, si e para si e dyta!!!

Jana
17-07-09, 10:25
...Sepse gjithka ne jet qe ndodh per her te par,nuk harrohet....

Oqeani
17-07-09, 17:20
Mos me rrejte - telat me paten marre lidhje te gjate http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif