PDA

View Full Version : A mund te qajn meshkujt per dashuri?


Faqet : [1] 2 3

hana
31-05-04, 17:22
Cfar mendoni a mund te qajn djemt per nje femer per nje dashuri te humbur.....................?


Per mendimin tim ska gje me te bukur se nje mashkull te qaj per ty.

Vera
31-05-04, 17:48
Une mendoj qe qajn vetem ata qe vertet e duan nje femer. Nje djal njof shum mir qe ka qajt per te dashuren e vet qe familja e saj nuke ka lejuar te martohet me te.

,,,,,,,Vera

florian
31-05-04, 21:33
Cfar mendoni a mund te qajn djemt per nje femer per nje dashuri te humbur.....................?


Per mendimin tim ska gje me te bukur se nje mashkull te qaj per ty.

QAJ QAJ ME ZEM QAJ
NJE DSHURI QE NUK KA FAJ
QAJ PER ATE QE NUK U BE E IMJA
QAJ NJE ZEMER QE TASHME SESHT E IMJA

VAJTOJ ME SHPIRT
DHE VUAJ ME ZEMER NJE DASHURI
QE ME SHKELI ME THEMBER
QAJ PER TY PER TY!!!!!!


E ULUN NE PREHER ME FLOKET E GJATA
TY QE NUK TE MBULONTE DOT AS NATA
TY QE DIELLI TE LA TRASHGIMNI
TE RILINDESH PER MUA E UN TE KETHEHEM FEMI

QAN NJE BURR PER NUSE !!!!!!!!!!
JO KURR SE ESHTE TURP :shock:

NUK QAN PER PARA PO EDHE AI QAN SI TURK
KA LOT KROKODILI DHE SY KARAJFILI
PO KUR BIE NATA DHE ZEMRES I THERRRET MOJ E NGRATA.

PERSHENDETJE HANA NJE CUN ESHTE NJERI NUK QAN PERPARA PO QAN NE SHTEPI , EDHE NE VUAJM ASHTU SIC VUAN JU .

lazdrani
31-05-04, 22:33
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: AH DASHURIA,SHPESHE KAM QAJTE :(

Murgesha
01-06-04, 09:14
Une mendoj se edhe meshkujt qajne nga dashuria e per dashuri. Dhe mendoj gjithashtu se ska asgje te keqe ne kete. Dashuria e vertet te jep edhe lot :wink:

qika_pr
01-06-04, 09:19
Djemet qajne per dashuri edhe kane lotin me te sinqert se femija
Eshte shume ndjenj e mir por njekohesishte edhe e dhimbeshme me pa nje mashkull duke qajt

anna
01-06-04, 10:13
jane te rralle ata qe qajn per dashuri :D

Gentiana
01-06-04, 14:03
Mendoj se nuk ka me mir qe te qan Burri per dashurin e vet, po kjo asesi nuk duhet ti behet shprehi, ngase burri duhet te jet burr.... :oops:

lazdrani
01-06-04, 14:21
Kam pse raste te qaje per dashuri :oops: prezent para vajzes :oops: Dhe mburrem per ate. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Barbaroza
01-06-04, 14:35
Kam degjuar se edhe djemte qajne per dashurine,por kam degjuar se disa mund te kene edhe lot krokodili,sidomos para vjzave nese qajne,por nuk them sa jane te gjithe ashtu!

Cool_Boy
01-06-04, 15:01
hana

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Cool_Boy

markopollo
01-06-04, 15:30
po po si nuk qajn edhe meshkujt kan ndjenja bile mendoj qe i kan ato shume me te forta se femrat............por a e dini ku eshte sekreti vajza ......................sps qane fsheht jo ashiqare sikur ju vajzat..haaaaaaaaaaaa :arrow: :lol:

mickoja
02-06-04, 00:04
Un mendoj nese nje mashkull dashuron atčher mund dhe te qaj aj per atč dashuri nese e ka te humbur,apo nese ja shpren nje vajzez dashurin dhe qanč keto do te ishin lotčt e vertet

VARDARI
02-06-04, 12:33
-Dote jeme shum ishkurt ne pergjigje
PO

Engjellushja
16-06-04, 09:33
Mo morre mos qaj :? Se n“gjynah m shtine edhe tiiiiiiii :(

Cool_Boy
16-06-04, 10:00
Mo morre mos qaj :? Se n“gjynah m shtine edhe tiiiiiiii :(


per ty :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ahhhahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nitushe
11-09-04, 10:08
po ka qe qajn edhe me te vertet osht shume e dhimbshme me pa ni mashkull tu :cry:

No-_-one
11-09-04, 10:34
Vajza hej more qka jemi ne per juve njerz pa ndjenja apo qka? po me duket se ju neve na shikoni qe jemi eisskalte männschen. natyrisht qe edhe ne qajm kjo esht selbsvärstendlich!!!!!!!!

turisti
11-09-04, 23:25
Ju pershendes. Mendimi im eshte PO,sepse vet kam qajtur per dashuri.... :cry:

Luana
13-09-04, 00:07
Diqka e pamundur eshte ,sorry po s'besoj :oops: :roll:

turisti
13-09-04, 00:09
Diqka e pamundur eshte ,sorry po s'besoj :oops: :roll:

Ajo eshte bindja jote.Une kum derdhur lotet e KROKODILLIT,por nejse... :wink:

Luana
13-09-04, 00:25
Ndoshta eshte e mundur por eshte veshtir te kem at bindje , nuk e di pse nuk besoj , ska njeri qe me bind ,
Turist merre faculeten time fshij lot :cry: se u myte tu qajt :lol: :lol:

turisti
13-09-04, 00:30
Ndoshta eshte e mundur por eshte veshtir te kem at bindje , nuk e di pse nuk besoj , ska njeri qe me bind ,
Turist merre faculeten time fshij lot :cry: se u myte tu qajt :lol: :lol:
Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha :P :P :P :P :P :P

Shkodran
13-09-04, 08:05
Shum tem e bukur kjo hallal te qoft hana, por te dini dicka
se djemt mundet te mos qajn por te dini dicka zera qan per dashuri
prandaj nuk ka plag me te ran se dashuria
edhe kur te qajn zemra besoj se qan burri :P

hana
15-09-04, 16:38
Shum tem e bukur kjo hallal te qoft hana, por te dini dicka
se djemt mundet te mos qajn por te dini dicka zera qan per dashuri
prandaj nuk ka plag me te ran se dashuria
edhe kur te qajn zemra besoj se qan burri :Pjam plotesisht dakord me ty se te gjith ne nje fare menyre qajn per dashuri edhe spe meshkujt ndoshta nuk e shprehin prap zemra te dhemb..........................e kur te dhemb zemra :cry: :cry: :cry: :cry:

Luana
15-09-04, 23:34
A din kur qajn burrat ,
qajn kur nuk kan dhemb me hanger mishin e grillit :lol: :lol: :lol: :P :P :twisted:

turisti
16-09-04, 16:44
A din kur qajn burrat ,
qajn kur nuk kan dhemb me hanger mishin e grillit :lol: :lol: :lol: :P :P :twisted:

Ha,ha,ha,ha,h.Luana,ti je fenomenale,ha,ha,ha,ha. :wink:

Luana
16-09-04, 16:48
Flmnd Turist :oops: :wink:

Luana
16-09-04, 16:49
ehhhhhhhh Turist a ban me ma shkru qat receptin "femonale " qka dmth :?: 8)

turisti
16-09-04, 16:54
ehhhhhhhh Turist a ban me ma shkru qat receptin "femonale " qka dmth :?: 8)


Pa gabime. :wink:

Gentiani
16-09-04, 18:13
Cfar mendoni a mund te qajn djemt per nje femer per nje dashuri te humbur.....................?


Per mendimin tim ska gje me te bukur se nje mashkull te qaj per ty.

Ku qajnė djemtė moj Hanna?! tė mėdhenjtė sė paku jo, e ata tė vegjlit ua kalojnė edhe vehtė vajzave edhe atė pa u bė fjala pėr dashuri. :wink:

E dijė se mu atė momentin e bukur e presin vajzat, qė njė mashkull tė qaj pėr to, e pra ashtu tė kapituluar para vehtes ta shohin!

Mbahuni djema! se lotėt nuk janė traditė e djemave, ato i takojnė anės tjetėr tė lumit... vajzave pra, por edhe nėse ju ndodhė bėheni fshehtas, por jo para tyre, se ju mori lumi... :wink: :lol: :lol: :lol:

turisti
16-09-04, 18:32
:shock: :P :wink:

Luana
16-09-04, 19:40
pse lazdran ke qajt s te paska lan murgesha a :shock:

lazdrani
16-09-04, 19:47
pse lazdran ke qajt s te paska lan murgesha a :shock:
Luana lere more Murgeshen rehat se po ma rroke lemza :wink:

Murgesha
16-09-04, 22:40
Ėėėėėėėėėėėė!!!! Pason njė fshirje e hundėve fshht!!!!
Ėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėė!! Lotėt vadė. Peshqiri duarve i domosdoshem.
Ėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėė ėėė!!!!! Tani patjetėr duhet njė qarēaf pėr me i fhsi hundėt dhe lotėt.
Hhahahahaaaah Kėshtu qajnė djemtė pėr dashuri.:lol: :lol:

imodium
17-09-04, 09:15
qka me qajt buri per dashuriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
a ka edhe ksi budall a
hahahahhahahhahahahhahahahhahahahahhahahahha

po qysh kan njeri per dashuri bre hahahhahahahhahahahah
po kush esht aj psikopat. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

turisti
17-09-04, 14:53
qka me qajt buri per dashuriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
a ka edhe ksi budall a
hahahahhahahhahahahhahahahhahahahahhahahahha

po qysh kan njeri per dashuri bre hahahhahahahhahahahah
po kush esht aj psikopat. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Une jam AI PSIKOPAT,a ti je me siguri AI I MENQURI qe nuk ka ndegjue KURRE kete RISI ,ha,ha,ha,ha,ha. Te pershendes. :wink:

Barbaroza
17-09-04, 15:27
Kur dashuron me sinqeritet,qan edhe mashkulli,nuk eshte turp kjo!

livoreka bicio
17-09-04, 15:47
Kur dashuron me sinqeritet,qan edhe mashkulli,nuk eshte turp kjo! valla qajn edhe ata loti lotin nuk ja pret.. hahaha :lol: :lol: :lol:

Gentiani
17-09-04, 16:41
Ėėėėėėėėėėėė!!!! Pason njė fshirje e hundėve fshht!!!!
Ėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėė!! Lotėt vadė. Peshqiri duarve i domosdoshem.
Ėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėė ėėė!!!!! Tani patjetėr duhet njė qarēaf pėr me i fhsi hundėt dhe lotėt.
Hhahahahaaaah Kėshtu qajnė djemtė pėr dashuri.:lol: :lol:

Jo bre mos ia ngjitni se nuk ėshtė ashtu! :lol: :lol: :lol:

Kur dashuron me sinqeritet,qan edhe mashkulli,nuk eshte turp kjo!

Shuj be Barbaroza, mos tė dėgjojė dikush, se shumė turp valla, ani pėr dashuri tė qajė mashkulli! :lol: :lol: :lol:

merre me mend e sheh njė mashkull duke qarė dhe e pyet pse po qan? mos tė ka vdekur nėna, baba ose dikush i afėrm? e ai tė pėrgjigjet, jo askush, por po qaj pėr dashurinė :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Ēka ti thuash: pėr dashurinė! po pse dashuron pra kur tė shkakton dhimbje dashuria :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
17-09-04, 16:44
Tybe as une nuk e di pergjigjen Gentian :?

Gentiani
17-09-04, 18:21
Tybe as une nuk e di pergjigjen Gentian :?

Ha,hahaaaaaaa me rėndėsi ėshtė tė qajnė e vajtojnė si e kishte pėrshkruar Murgesha :lol: :lol: :lol:

turisti
17-09-04, 23:50
Ėėėėėėėėėėėė!!!! Pason njė fshirje e hundėve fshht!!!!
Ėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėė!! Lotėt vadė. Peshqiri duarve i domosdoshem.
Ėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėė ėėė!!!!! Tani patjetėr duhet njė qarēaf pėr me i fhsi hundėt dhe lotėt.
Hhahahahaaaah Kėshtu qajnė djemtė pėr dashuri.:lol: :lol:

Pse kaq mosbesim ? :(

imodium
18-09-04, 09:09
Me qajt per dashuri aaaaiiiiiiiii kuku buri me qajt per dashuri
oj kuku deka tu qesh uuuuuuuhahahahhahahahhahahahhahahahhaaahahahahahah hahhahah

hajde femrat
po burrat hahahhahahahhahahahhhhah :lol: :lol: :lol:

Loloku
18-09-04, 09:21
Mudent po nuk eshte interesant, ne vend se me te permallu bahen qesharak, shikone Turistin mos besofshi!

imodium
18-09-04, 09:29
adini si qajn djelt tu i mshu hop hop hop hop her majtas her djathats far qyra.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DannyAus
18-09-04, 14:06
PERSHENDETJE,, qy a qajn burrat,, QYSH NUK QAJN BURRECAT,, PO BURRAT NUK MA MERR MENDJA,, NUK KOM QAJT KUR ME KA VDEK MACJA LE MA PO QAJ MU PRISH ME FEMER,, NDOSHTA NE ZEMER PO VEQ LOT ME DAL JO

Barbaroza
18-09-04, 15:21
O djema,qani more per dashuri e clirohuni se nga mllefi i mbledhur,kushedi,mos po shkoni ne spital e na del pune t'ju vizitojme... :lol:

DannyAus
18-09-04, 15:53
NGONI DJEMA,, AJ KUSH SHKON NE SPITAL DUKE QA PER DASHURI ISHALLA NUK KTHEHET MA,,,

E TI BARBAROZA MOS JA FILLO ME QAJT SE KUR TI SHO FEMRAT TUJ QA ME DALIN LOT EDHE MU hahahahahahahahaha

Gentiani
18-09-04, 16:13
adini si qajn djelt tu i mshu hop hop hop hop her majtas her djathats far qyra.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Imodium, mos po tė dhėmbin duart pahiri dhe atėherė me tė vėrtetė fillon tė qashė :wink: :wink:

turisti
18-09-04, 16:23
:P DISA NJEREZISH E MBRRIJN PLEQERIJEN ME VJET-POR ME MENDE JO :cry: :wink:

Barbaroza
18-09-04, 16:33
NGONI DJEMA,, AJ KUSH SHKON NE SPITAL DUKE QA PER DASHURI ISHALLA NUK KTHEHET MA,,,

E TI BARBAROZA MOS JA FILLO ME QAJT SE KUR TI SHO FEMRAT TUJ QA ME DALIN LOT EDHE MU hahahahahahahahaha

Lotet per njerez jane ore,mua s'me vjen turp te qaj per dashuri :wink: :wink:

DannyAus
18-09-04, 17:10
BARBAROZA E VERTET ESHTE SE LOTET JAN PER NJEREZ,, POR GJITHASHTU LOTET PER MOSHEN TIME NUK JAN ZGJIDHJE,, TEK UNE QAN ZEMRA E JO SYRI PO ASHTU NUK JAM ME I VJETER SE 22

imodium
19-09-04, 11:46
shuni bre se tan burrat qaj se ton i mshojn qyqanat.

Nxane ni femer e mos qaj. hahahhahahhahaha

o Gentiani mshoj mshoj :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Gentiani
19-09-04, 12:18
shuni bre se tan burrat qaj se ton i mshojn qyqanat.

Nxane ni femer e mos qaj. hahahhahahhahaha

o Gentiani mshoj mshoj :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Po thua a ? :roll: :roll: :wink:

Tani ėshtė situata serioze pas kėtij shkrimit tė imodium dhe ėshtė pėr t`ia filluar njeriu tė qajė dhe vajtojė por jo mė pėr dashurinė! :wink:

blueboy
26-09-04, 18:42
tung.une vetem desha t'u them te gjithe(a)ve se edhe djemte mund te qajne per dashuri,dhe kjo eshte nje e vertete.kete mund te mos e besojne vetem ata(o) qe nuk kane dashuruar me gjithe zemer kurre,ndersaune kam vetem nje porosi per ata(o),ishalla kurre nuk i'u vie te qani per dashuri,sepse vetem atehere do t'a kuptoni pse qajne djemte per dashuri :cry: :cry: :cry:

Barbaroza
26-09-04, 18:49
Cfar mendoni a mund te qajn djemt per nje femer per nje dashuri te humbur.....................?


Per mendimin tim ska gje me te bukur se nje mashkull te qaj per ty.

Ndoshta eshte bukur,por edhe ndjenje kur ndjehesh ligesht :wink:

Kercovari
26-09-04, 20:02
Trimeria me e madhe eshte per burrin kur qan per dashurin e humbur nese nuk din si te dashuroj.
"Nese dashuroni me gjith shpirt ju lutem mos qani", e nese qani psssst askujt mos i tregoni.

dr1ta
27-09-04, 00:51
LOTET E KROKODILLIT :lol:

Kercovari
27-09-04, 06:49
Eh,sikur te ishe mashkull vetem nje minut Drita!
Lotet e mashkullit per Ju femrat s`jane kurgje,vetem nje cmenduri mashkullore.

dr1ta
27-09-04, 11:52
Eh,sikur te ishe mashkull vetem nje minut Drita!
Lotet e mashkullit per Ju femrat s`jane kurgje,vetem nje cmenduri mashkullore.

hello kercovari :)

Edhe krokodilli qan, nuk mendova ce ju djemt nuk qani vec me sasi me te vogla. :roll:

Kercovari
27-09-04, 17:52
Shqiptari vertet nuk e ka per fis te derrdhe lote si trashigimi e te pareve tane.Por po te lexosh vetem disa pjese te Rilindasve Shqiptare si Anton Zako Cajupi, i cili ne raste te shumta ka thurrur vargje prplot dashuri te cilen fillimisht ua dedikon rrethanave te jetuarit,e me pastaj nje dashurie te vertet perplot erotizem duke shprehur me plot krenari bukurin e grruas Shqiptare,e te mos folim per dashurin e madhe te madhit Lazgush Poradeci dhe Nafijes.Edhe pse me vone bene edhe kororzimin me Nafijen ai nuk nguron aspak te rrefej bukurin e saj me nje erotizim te paskajshem. Prandaj,Shqiptari me mire e di se dashurohet,dhe mu per ate s`ka nevoj per te qare.

TIM
28-09-04, 13:28
TUNGI

Eshte e vertet se mashkujt nuk derdhin lote shpeshe apo per cka do mirpo nese vie deri aty qe mashkulli te derdhe lote , eshte gjeja me e rend apo gezimi me i madhe qe i ka ndodhur dhe une jame i bindur se mashkulli qe dashuron me zemer dhe eshte ne gjendje te lotoj per te dashuren .

Drini_i_Bardhė
28-09-04, 15:06
Ka meshkuj qe derdhin lot per nje dashuri......por kjo mvaret edhe nga dashuria se a e meriton ajo dashuri lotin apo jo....

Ermira
28-09-04, 17:50
Hana shum pome pelqen kjo tem,po more pse qka kane djemt a jane prej qelqi t'mbarume mos me qajt aa???po njoh shum djem qe kane vujt per dashuri dhe kane qajt e jane shkrumu(kjo me ka knaq shum)se gjithmon djemt jane avanturista(ka edhe vajza po ma rralle)po s'ka gja mat mir se me pa ni djal me lot ne sy tu qajt per ni vajz hahahahha ......
S'po them pergjithsisht se gjith djemt avanturista e kaq...po kah djem edhe vajza veq se vajzat qajn ma shum ahah po edhe djemt...

Te pershendet --Ermira

DannyAus
28-09-04, 20:41
EDHE NJE PERSHENDETJE,, DESHTA EDHE CA FJAL PER KETE TEM..
ERMIRA TE PERSHENDES,, TASH NUK E DI QKA TE THEM , , NUK MUND TE FLAS PER QDO DJAL (BURR) POR BURRI QE OSHT BURR NUK E DI SE SI MUND TE QAN,, NUK E KUPTOJ FARE,, NORMAL QE ME QAN ZEMRA,, KAM NDJENJA SI QDOKUSH ,, POR LOT NUK ME DALIN,, SIDOMOS PER DASHURI,, NDOSHTA ESHTE KEQ QE NUK ME DALIN LOT,, SEPSE ME QAJT SHLIROHET NJERI,, POR JAM ASI TIPI EDHE MENDOJ SE QDO BURR DUHET TE JET KESHTU,,, NUK QAJ POR KAM NDJENJA SI TE GJITH....
KURSE PER MU ME PA NJE DJA TUJ QAJT PER MU AI ESHTE JO BURR POR HMMMMMMMM QKA TI THOM,, NUK E DI :lol: :) PERSHENDETJE

Ylberi_be
29-09-04, 12:58
hana moj mos me qajt per nje njeri qe e meriton esht poshtersi ejotja qe e tregon se e ke dasht veq per interes burrat rradh her qajn por kur qajn esht shum rand ska rendsi per qka qajn kur qajn burrat dije se atyka diqka teper dhimbje mall qe se kthehet prap ma :oops:

Kercovari
29-09-04, 16:19
hana moj mos me qajt per nje njeri qe e meriton esht poshtersi ejotja qe e tregon se e ke dasht veq per interes burrat rradh her qajn por kur qajn esht shum rand ska rendsi per qka qajn kur qajn burrat dije se atyka diqka teper dhimbje mall qe se kthehet prap ma :oops:

Ja se si e shpreh Cajupi dashurin pa lot.

Dua Nje Cupe...

Kam dashur lulet,konxhen,trendafile,
Zoqte qe kendojne,thellezat,bilbil,
Tani s`me pelqejne,me lene te ftohte,
Se dua nje cupe si henez e plote,
S`ka shoqe ne bote.
Kjo eshte per mua lule trendafili,
Konxhe,manushaqe,thelleza,bilbili,
Ku me shkon ne rruge,me lule ne dore,
Leshrat prapa krahve hedhur si kurore
E bardhe si bore.
Me mirren mente,nga syte verbohem
Dhe nga dashuria digjem , pervlohem,
Si digjen ne zemer gjithe sa e njone,
Mahniten te tere trimat kur e shone,
Mashalla! i thone.

Ermira
29-09-04, 17:20
E[list=]DHE NJE PERSHENDETJE,, DESHTA EDHE CA FJAL PER KETE TEM..
ERMIRA TE PERSHENDES,, TASH NUK E DI QKA TE THEM , , NUK MUND TE FLAS PER QDO DJAL (BURR) POR BURRI QE OSHT BURR NUK E DI SE SI MUND TE QAN,, NUK E KUPTOJ FARE,, NORMAL QE ME QAN ZEMRA,, KAM NDJENJA SI QDOKUSH ,, POR LOT NUK ME DALIN,, SIDOMOS PER DASHURI,, NDOSHTA ESHTE KEQ QE NUK ME DALIN LOT,, SEPSE ME QAJT SHLIROHET NJERI,, POR JAM ASI TIPI EDHE MENDOJ SE QDO BURR DUHET TE JET KESHTU,,, NUK QAJ POR KAM NDJENJA SI TE GJITH....
KURSE PER MU ME PA NJE DJA TUJ QAJT PER MU AI ESHTE JO BURR POR HMMMMMMMM QKA TI THOM,, NUK E DI PERSHENDETJE [/list


Vallah Danny mos me qajt burri per nje femer qe e dashuron ather aj nuk eshte burr!!!
Se s'don em than qe jam burr e s'po qaj oki

DannyAus
30-09-04, 07:30
Vallah Danny mos me qajt burri per nje femer qe e dashuron ather aj nuk eshte burr!!!
Se s'don em than qe jam burr e s'po qaj oki[/quote]

hehe te pershendes Ermira, you are very sweet
**aiii eshte mendimi yt por mendimi im eshte,, se nje burr qe qan ai nuk eshte burr,, sidomos per dashuri.....
si thash edhe ma heret,, zemra me qan--sepse me ka ndodh me ish te dashuren, edhe ndjenja kam si te gjith,,, por lotet nuk jan per nje burr...

**qani burra se nuk eshte turp me qa 8) 8) :wink:
**kjo i bjen sikur me than ikni trima
ju pershendes se e zgjata pak si shum tung

Barbaroza
01-10-04, 12:01
DannyAus,vertete s'po ju kuptoj.Lotet jane per njerez dhe e kam thene edhe me heret se nuk eshte turp te qaje nje mashkull qofte per dashuri apo dhimbje tjera.Pse vetem te ne shqiptaret ekzistojne te tilla paragjykime se burri nuk duhet te qaje???.Ndoshta faji eshte edhe te prinderit tane qe shumica na kane mesuar ne femijeri se burrat nuk qajne dhe nuk duhet te qajne.
Une them se organizmi duhet te lirohet nga dhembja dhe kjo arrihet me anen e loteve.Shpresat mund te na ndihmojne pak,por jo aq sa lotet!

turisti
01-10-04, 23:24
tung.une vetem desha t'u them te gjithe(a)ve se edhe djemte mund te qajne per dashuri,dhe kjo eshte nje e vertete.kete mund te mos e besojne vetem ata(o) qe nuk kane dashuruar me gjithe zemer kurre,ndersaune kam vetem nje porosi per ata(o),ishalla kurre nuk i'u vie te qani per dashuri,sepse vetem atehere do t'a kuptoni pse qajne djemte per dashuri :cry: :cry: :cry:

:wink: :wink: :wink:

dr1ta
02-10-04, 23:00
Esht shum veshtire me pa nje djal duke qajt :cry:

izet 32
02-10-04, 23:06
te paktit

napoleoni
02-10-04, 23:31
Ėshtė mė shumė fisnike tė qash pėr dashuri, se sa ai qė qanė tė tė duket qesharak...

DannyAus
03-10-04, 05:29
DannyAus,vertete s'po ju kuptoj.Lotet jane per njerez dhe e kam thene edhe me heret se nuk eshte turp te qaje nje mashkull qofte per dashuri apo dhimbje tjera.Pse vetem te ne shqiptaret ekzistojne te tilla paragjykime se burri nuk duhet te qaje???.Ndoshta faji eshte edhe te prinderit tane qe shumica na kane mesuar ne femijeri se burrat nuk qajne dhe nuk duhet te qajne.
Une them se organizmi duhet te lirohet nga dhembja dhe kjo arrihet me anen e loteve.Shpresat mund te na ndihmojne pak,por jo aq sa lotet!

barbaroza te pershendes,,
edhe po te mundohesh ta kuptosh kete gje se nuk mund ta kuptosh,, :arrow: krejt mvaret se si je rrit,, me qfar traditash,, rrethin ku jeton,, - normal kur kam qen i ri deri 14 vjet kam qajt per shum gjera,,,, por burreria e nje mashkulli- zemra te dirigjon te qarit.... une perveti me vjen keq por nuk mund ta kuptoj qe nje mashkull mund te qan me lot per dashuri,,, mund te qan nje mashkull ne brendi -me zemer per nje dashuri te humbur apo qkado,, ,, nuk eshte turp me qajt, kursesi .. eshte zor te spjegohet se si nje mashkull nuk mund te qaj me lot,,,,, pra vajza nese jeni me mashkull e pritni qe mashkulli te qan,, e nese nuk qan mos mendoni se nuk paska ndjenja vetem se nuk ja shihni lotet :wink: :arrow: zor tju spjegohet vajzave puna e mashkullit,, e zgjata pak si shum a,,,, pershendetje per vajzat ne pergjithesi :)
tung tung

dr1ta
04-10-04, 01:52
barbaroza te pershendes,,
edhe po te mundohesh ta kuptosh kete gje se nuk mund ta kuptosh,, krejt mvaret se si je rrit,, me qfar traditash,, rrethin ku jeton,, - normal kur kam qen i ri deri 14 vjet kam qajt per shum gjera,,,, por burreria e nje mashkulli- zemra te dirigjon te qarit.... une perveti me vjen keq por nuk mund ta kuptoj qe nje mashkull mund te qan me lot per dashuri,,, mund te qan nje mashkull ne brendi -me zemer per nje dashuri te humbur apo qkado,, ,, nuk eshte turp me qajt, kursesi .. eshte zor te spjegohet se si nje mashkull nuk mund te qaj me lot,,,,, pra vajza nese jeni me mashkull e pritni qe mashkulli te qan,, e nese nuk qan mos mendoni se nuk paska ndjenja vetem se nuk ja shihni lotet zor tju spjegohet vajzave puna e mashkullit,, e zgjata pak si shum a,,,, pershendetje per vajzat ne pergjithesi
tung tung


Nuk te ka kap ty naj femen per bishti ende :lol: :lol: :wink:

Luli i vocerrrrrrrrrrrrr
04-10-04, 03:12
Sigurisht se qajn por edhe me lote , une per vete kam qare kur e kam humbe nje te dashur por jo para saj kam qajtur ma vone ne vetmi dhe kam ndier shume dhimbje dhe kjo eshte normale ata qe dashurojn nje femer me zemer dhe seriozisht vertet do te qajn nese e humbin dhe me vjen shume keq nese nga ajo femer nenqmohen pse kan qare nese ajo degjon ma vone, mashkujt qajne per dashurin e humbur e jo per femra . nuk jan te gjithe aventurier perndryshe aventurieri nuk do te qaj fare sepse ai e ka lehte ndarja nuk i dhembe shume dhe ai eshte mesuar me ndarje

Krokodilli
05-10-04, 03:56
a mund te qan nje mashkull ,,, mashkulli qan shum ma veshtire se femra,, por kur mashkulli qan,, me te vertet duhet te jet diqka e madhe,,, per dashuri me ka ndodh para disa vitesh me kan dal nja 2 pika lot :cry: ,, por lotet jan per njerez,, edhe pse ne qajm shum me veshtiresi siq e thash ma heret, me shum qajm me zemer se me lot,, por prap lotet nuk mungojn....,

markopollo
05-10-04, 10:10
edhe meshkjt kan ndjenja dhe si i tille eshte nje lloj shiu industrial qe i prek te gjitha shtresat dhe te gjitha sekset :arrow:

dr1ta
10-10-04, 17:51
edhe meshkjt kan ndjenja dhe si i tille eshte nje lloj shiu industrial qe i prek te gjitha shtresat dhe te gjitha sekset :arrow:


Shum mire ke thon :) :) :)

morea26
11-10-04, 14:38
une mendoj se mashkujt qajne por e fshehehen dhe permbahen,por edhe nese qajne qajne vetem spontanisht per momentin dhe jo se u dhimbset e dashura por pse jane vetem.[/b]

Barbaroza
13-10-04, 09:27
une mendoj se mashkujt qajne por e fshehehen dhe permbahen,por edhe nese qajne qajne vetem spontanisht per momentin dhe jo se u dhimbset e dashura por pse jane vetem.[/b]


Mendim i bukur.Te pershendes!

turisti
13-10-04, 09:46
Ne jeten e mashkullit, sendi nr 1 eshte - femer. Kur e rregullojne kete qeshtje,femrat kalojne ne planin e dyte, sepse mashkujt mirren me - veturat dhe teknike te bardhe- (i duken me interesant ),e nese ateherit ndodh qe e humbasin femren - harrojne veturat dhe tekniken e bardhe dhe i kujtohen lotet, hahahahahahahahaha. :wink:

Barbaroza
13-10-04, 09:57
Ne jeten e mashkullit, sendi nr 1 eshte - femer. Kur e rregullojne kete qeshtje,femrat kalojne ne planin e dyte, sepse mashkujt mirren me - veturat dhe teknike te bardhe- (i duken me interesant ),e nese ateherit ndodh qe e humbasin femren - harrojne veturat dhe tekniken e bardhe dhe i kujtohen lotet, hahahahahahahahaha. :wink:

Turisti,me bere te qeshem me lot tash,hahaaahahahahahaaaaaaa

DEA
13-10-04, 11:30
Ata qajne edhe s`din me u ndal se "zemra e burrit s`ndalet kollaj"

Kesna
13-10-04, 11:43
Une kurr skom mujte me kuptu pse qaq bohet e madhe kur qajne meshkujt. E di qe machoism eshte ne gjene te tyne ama edhe ata kane pak extra "uje" ne trup edhe lotet jane te mire per mos mu qorru!

Edhe mashkujt mujne me qajte per dashuri, ama diqysh mundohen qe mos mi pa kerkush. Psikologjia e tyne eshte qe mos mu kallxu te lendueshem se perndryshe te tjeret e keqperdorin ata, edhe mendojne se eshte i dobet.

Qysh thash edhe ma heret, krejt puna eshte te gjenet!

Mu per veti me doket normal me pa nje mashkull tu kajte. Dhembja eshte dashuri, dashuria eshte dhembje! ska kufi mes tyne, edhe kur te dhem dicka kan!

turisti
13-10-04, 11:59
Ne jeten e mashkullit, sendi nr 1 eshte - femer. Kur e rregullojne kete qeshtje,femrat kalojne ne planin e dyte, sepse mashkujt mirren me - veturat dhe teknike te bardhe- (i duken me interesant ),e nese ateherit ndodh qe e humbasin femren - harrojne veturat dhe tekniken e bardhe dhe i kujtohen lotet, hahahahahahahahaha. :wink:

Turisti,me bere te qeshem me lot tash,hahaaahahahahahaaaaaaa

Hahahahahahaha,Barbaroza,eshte e vertete,si jeta qe mundet m'i kombinue lotet dhe qeshurit..... :arrow: :cry: :P

turisti
13-10-04, 12:05
Une kurr skom mujte me kuptu pse qaq bohet e madhe kur qajne meshkujt. E di qe machoism eshte ne gjene te tyne ama edhe ata kane pak extra "uje" ne trup edhe lotet jane te mire per mos mu qorru!

Edhe mashkujt mujne me qajte per dashuri, ama diqysh mundohen qe mos mi pa kerkush. Psikologjia e tyne eshte qe mos mu kallxu te lendueshem se perndryshe te tjeret e keqperdorin ata, edhe mendojne se eshte i dobet.

Qysh thash edhe ma heret, krejt puna eshte te gjenet!

Mu per veti me doket normal me pa nje mashkull tu kajte. Dhembja eshte dashuri, dashuria eshte dhembje! ska kufi mes tyne, edhe kur te dhem dicka kan!

Te pershendes - KESNA- dhe fjalet e tua. Ai qe nuk ka dashuruar,ai nuk ka vuajtur,ai qe nuk ka vuajtur- ai nuk ka kajt. :cry:

Turisti :wink:

Murgesha
13-10-04, 13:53
E kam thėnė se edhe meshkujt qajnė pėr dashuri.
Sy pa lot nuk ka.

Gentiani
13-10-04, 19:08
E kam thėnė se edhe meshkujt qajnė pėr dashuri.
Sy pa lot nuk ka.

Ha,hahaaaaaaaaaaa si rasti i Turistit shembull, njė Taksi mbrapa me faculeta po i rrinte ngado tė shkojė :lol: :lol: :lol:

TIM
13-10-04, 19:54
NESE PER DASHURI NUK QAJME PER QFARE TJETER .

Gentiani
13-10-04, 20:17
NESE PER DASHURI NUK QAJME PER QFARE TJETER .

Shembull, nėse e thejmė kėmbėn, dorėn ose kemi dhimbje tė ndryshme e tė papėrballueshme. :wink:
ose mundet tė jetė qė sheh edhe ndonjė mashkull duke u pėrlotur dhe shkryer nė vajė duke qajtur pėr dashurinė dhe tė sjell nė gjendje tė mjerueshme nga ēudia se ē`po bėnė ai... :lol: :lol: :lol:

turisti
14-10-04, 20:53
NESE PER DASHURI NUK QAJME PER QFARE TJETER .

Shembull, nėse e thejmė kėmbėn, dorėn ose kemi dhimbje tė ndryshme e tė papėrballueshme. :wink:
ose mundet tė jetė qė sheh edhe ndonjė mashkull duke u pėrlotur dhe shkryer nė vajė duke qajtur pėr dashurinė dhe tė sjell nė gjendje tė mjerueshme nga ēudia se ē`po bėnė ai... :lol: :lol: :lol:

Gentiani inderuar,

Me shume mundime vendosa me ta shkrujt kete pegjegjje. Nese kthehesh prej fillimit te ksaj teme,do te shifsh se ti dhe 1 person tjeter mendoni njesoj,a te gjithe tjeret si une. Hmmmm,me siguri " ju keni drejta ". Po me vjen qudi qe nuk kuptove se me e thye kemben ja doren nuk eshte per te qajtur,sepse i ve ne gips, NĖSE E THEN SHPIRTIN- EDHE QAN,EDHE GIPSI NUK TE NDIHMON. Vetem nese nuk vlejne rregulla tjera ne - LUGINEN TENDE TE DASHURISE - .

Te pershendes dhe shpresoj se nuk me keqkupton.
TURISTI :P

Pershperimi
14-10-04, 21:49
Kam degjuar se edhe djemte qajne per dashurine,por kam degjuar se disa mund te kene edhe lot krokodili,sidomos para vjzave nese qajne,por nuk them sa jane te gjithe ashtu!
per sa perket kesaj teme kisha me thane, mundet te kete edhe djem qe qajne, me kete jame shume dakord, por djem qe qajne edhe kane lot korkodili, kete nuk e kam degju ndonje here, sepse djemt kur qajne, ata jam shume zemer mire edhe shume te ndjeshem, dhe ata jane nje pakice, me gjith ate ju keni mendimin tuaj, dhe ate mbani

Maca
14-10-04, 23:55
Munden,munden po si jo,mua me ka ndodh bre te qaj nje mashkull para meje,kuptohet se per mua,nuk lavdrohem po esht fakt...po un jau nxo per tmadhe se thojn i ralli burre derdh lot per nje vajze hehe,por edhe thojn se per me ta mare menden derdhin lot si jo,po lotet nuk jan me pare bre,qofse je artist i mire fill ja nise e qane...kshtu qe nuk e di si te koncentrohem a ti besoj se qan,ose te mendoj se aktron! Nejse varet nga mosha ehehhe!

Gentiani
15-10-04, 10:25
NESE PER DASHURI NUK QAJME PER QFARE TJETER .

Shembull, nėse e thejmė kėmbėn, dorėn ose kemi dhimbje tė ndryshme e tė papėrballueshme. :wink:
ose mundet tė jetė qė sheh edhe ndonjė mashkull duke u pėrlotur dhe shkryer nė vajė duke qajtur pėr dashurinė dhe tė sjell nė gjendje tė mjerueshme nga ēudia se ē`po bėnė ai... :lol: :lol: :lol:

Gentiani inderuar,

Me shume mundime vendosa me ta shkrujt kete pegjegjje. Nese kthehesh prej fillimit te ksaj teme,do te shifsh se ti dhe 1 person tjeter mendoni njesoj,a te gjithe tjeret si une. Hmmmm,me siguri " ju keni drejta ". Po me vjen qudi qe nuk kuptove se me e thye kemben ja doren nuk eshte per te qajtur,sepse i ve ne gips, NĖSE E THEN SHPIRTIN- EDHE QAN,EDHE GIPSI NUK TE NDIHMON. Vetem nese nuk vlejne rregulla tjera ne - LUGINEN TENDE TE DASHURISE - .

Te pershendes dhe shpresoj se nuk me keqkupton.
TURISTI :P


E dijė Turisti, qė je gjithmonė nė turne dhe shumė vėshtirė e ke pasur, ma merr mendja. Nė fillim tė temės nuk jam kthyer, por besoj se pak mė shumė se 1 person tjetėr ėshtė qė mendojmė tė kundėrtėn e asaj qė e pohon ti, edhe pse nuk ka rėndėsi fare pėr mua se sa mendojnė si unė e sa mendojnė si ti – fitimtari demek. Unė nuk kam nevojė pėr simpatizues dhe koalicion mendimtarėsh, por shkruaj mendimin tim ashtu si e shoh unė dhe nuk kam nevojė tė tregoj senzibiltet fallso, kinse pėrnime ėshtė ashtu, siē e pohon ti.


Ah, po gjithsesi ka edhe nga meshkujt qė edhe kur tė pėrcjellin ndonjė film, lexojnė, dėgjojnė ndonjė ndodhi, tregim, roman ose ndoshta edhe kur iu ikė treni, autobusi t`ia plasin vajit e ndoshta njė javė ditė i duhet ta pajtojė dikush.

E edhe tė tillė ka qė nga vuajtjet e dashurisė presin arteriet, e munden ti dalin trenit para, ta pengojnė komunikacionin e vonojnė udhėtarėt, por edhe nga ata qė ngjiten nė ndonjė ndėrtesė tė lartė e tė hidhen nė mes tė rrugės nė mėnyrė spektakulare pėr tė treguar dhe dėshmuar dhimbjet dhe vuajtjet qė kanė pėr dashurinė…keq, shumė keq ėshtė pėr ata njerėz qė thyejnė shpirtin e vehtė nė kėtė mėnyrė! Ēka Loti! Loti dhe vaji janė Shampanjė dhe pije freskuese nė krahasim me sa e sa mėnyra dhe forma tjera tė paraqitjes sė vuajtjes dhe sentimentalizmit ekzistojnė :roll:


Nė Luginėn e Dashurisė mė kanė mėsuar se ėshtė pikėrisht njeriu qė kontrollon dhe drejton emocionet e jo emocionet qė kontrollojnė njeriun. Pastaj nuk janė tė gjithė nė botėn turistike, emocionalisht tė zhvilluar njėsoj dhe se tek dikush mundet tė jetė prezent hormoni Prolaktin, qė ua bėn ndjenjat dhe Emocionet tejet tė ndieshme - ujė dhe loti, lotin nuk ua pret…

Le tė mbetet e drejta nė anėn tuaj, dhe mundeni t`ia plasni fajit posa tė keni pėrfunduar sė lexuari kėtė shkrim

Edhe unė Turisti tė pėrshėndes, unė shkėlqyeshėm tė kam kuptuar qė nga fillimi i diskutimit nė kėtė temė, por shumė e paarsyeshme mė ėshtė dukur gjithė ai vetėflijim i yti pėr dashurinė nė lot e nė vajė…

aber hej Maca, Grosse jungs weinen nicht - denn das ist peinlich
und wenn sies machen dann machen sie es Nie :lol: :lol: :lol: :wink:

zana_e_maleve
15-10-04, 12:03
Cfar mendoni a mund te qajn djemt per nje femer per nje dashuri te humbur.....................?


Per mendimin tim ska gje me te bukur se nje mashkull te qaj per ty.

Po hana edhe nje mashkull mund te qaje per nje femer.Edhe une mendoj si ti qe ska gja me te bukur se nje mashkull qan per nje femer.
Por edhe ne nuk duhet te tregohemi mosmirenjohse e te luajm me ndjenjat e tyre. Une mendoj nje gje qe ske qef me ta ba dikush mos ja ban askujt

turisti
15-10-04, 13:46
NESE PER DASHURI NUK QAJME PER QFARE TJETER .

Shembull, nėse e thejmė kėmbėn, dorėn ose kemi dhimbje tė ndryshme e tė papėrballueshme. :wink:
ose mundet tė jetė qė sheh edhe ndonjė mashkull duke u pėrlotur dhe shkryer nė vajė duke qajtur pėr dashurinė dhe tė sjell nė gjendje tė mjerueshme nga ēudia se ē`po bėnė ai... :lol: :lol: :lol:

Gentiani inderuar,

Me shume mundime vendosa me ta shkrujt kete pegjegjje. Nese kthehesh prej fillimit te ksaj teme,do te shifsh se ti dhe 1 person tjeter mendoni njesoj,a te gjithe tjeret si une. Hmmmm,me siguri " ju keni drejta ". Po me vjen qudi qe nuk kuptove se me e thye kemben ja doren nuk eshte per te qajtur,sepse i ve ne gips, NĖSE E THEN SHPIRTIN- EDHE QAN,EDHE GIPSI NUK TE NDIHMON. Vetem nese nuk vlejne rregulla tjera ne - LUGINEN TENDE TE DASHURISE - .

Te pershendes dhe shpresoj se nuk me keqkupton.
TURISTI :P


E dijė Turisti, qė je gjithmonė nė turne dhe shumė vėshtirė e ke pasur, ma merr mendja. Nė fillim tė temės nuk jam kthyer, por besoj se pak mė shumė se 1 person tjetėr ėshtė qė mendojmė tė kundėrtėn e asaj qė e pohon ti, edhe pse nuk ka rėndėsi fare pėr mua se sa mendojnė si unė e sa mendojnė si ti – fitimtari demek. Unė nuk kam nevojė pėr simpatizues dhe koalicion mendimtarėsh, por shkruaj mendimin tim ashtu si e shoh unė dhe nuk kam nevojė tė tregoj senzibiltet fallso, kinse pėrnime ėshtė ashtu, siē e pohon ti.


Ah, po gjithsesi ka edhe nga meshkujt qė edhe kur tė pėrcjellin ndonjė film, lexojnė, dėgjojnė ndonjė ndodhi, tregim, roman ose ndoshta edhe kur iu ikė treni, autobusi t`ia plasin vajit e ndoshta njė javė ditė i duhet ta pajtojė dikush.

E edhe tė tillė ka qė nga vuajtjet e dashurisė presin arteriet, e munden ti dalin trenit para, ta pengojnė komunikacionin e vonojnė udhėtarėt, por edhe nga ata qė ngjiten nė ndonjė ndėrtesė tė lartė e tė hidhen nė mes tė rrugės nė mėnyrė spektakulare pėr tė treguar dhe dėshmuar dhimbjet dhe vuajtjet qė kanė pėr dashurinė…keq, shumė keq ėshtė pėr ata njerėz qė thyejnė shpirtin e vehtė nė kėtė mėnyrė! Ēka Loti! Loti dhe vaji janė Shampanjė dhe pije freskuese nė krahasim me sa e sa mėnyra dhe forma tjera tė paraqitjes sė vuajtjes dhe sentimentalizmit ekzistojnė :roll:


Nė Luginėn e Dashurisė mė kanė mėsuar se ėshtė pikėrisht njeriu qė kontrollon dhe drejton emocionet e jo emocionet qė kontrollojnė njeriun. Pastaj nuk janė tė gjithė nė botėn turistike, emocionalisht tė zhvilluar njėsoj dhe se tek dikush mundet tė jetė prezent hormoni Prolaktin, qė ua bėn ndjenjat dhe Emocionet tejet tė ndieshme - ujė dhe loti, lotin nuk ua pret…

Le tė mbetet e drejta nė anėn tuaj, dhe mundeni t`ia plasni fajit posa tė keni pėrfunduar sė lexuari kėtė shkrim

Edhe unė Turisti tė pėrshėndes, unė shkėlqyeshėm tė kam kuptuar qė nga fillimi i diskutimit nė kėtė temė, por shumė e paarsyeshme mė ėshtė dukur gjithė ai vetėflijim i yti pėr dashurinė nė lot e nė vajė…

aber hej Maca, Grosse jungs weinen nicht - denn das ist peinlich
und wenn sies machen dann machen sie es Nie :lol: :lol: :lol: :wink:

Gentian i nderuar,
Te falenderona shume per pergjegjen dhe te pershendes.
Me respekt - TURISTI. :wink:

CICERRIMA
01-11-04, 22:12
PAJTOHEM ME TE GJITHE ATO QE PERKRAHIN DASHURIN E SINQERTE QE NJE MASHKULL USHQEN PER NJI FEMER.POASHTU EDHE LOTET E MASHKULLIT PER DASHURI JANE TE NJELME SIKURSE ATO TE FEMRES.BURIMIN E KANE THELLE NE AORTEN E ZEMRES DHE NUK DERDHEN KOT.E KEQJA QENDRON ATY, KUR ATO JANE TE RREJSHEM DHE FALLSO,ATEHERE KUR I PERNGJAJNE LOTIT TE FEMRES,SEPSE VETEM FEMRA MUND TE QAJ SI ARTISTE ,
KURSE MESHKUJT,PASI JANE TE RRALLE TE ATILLE,ME LOTE EVITOJNE NDONJI PERFUNDIM TRAGJIK TE NDONJI DASHURIE TE FAFAT.SHTROHET PYETJA A EKZISTOJNE MESHKUJ QE DERDHIN LOTE ,ENDE SOT, PER NJI FEMER APO DASHURI TE PAREALIZUAR.THEM QE JANE NE PAKICE,SIDOMOS NE MOSHEN E ADOLESHENCES.DASHURUAR KANE VETEM GJENERATAT DERI NE FUNDIN E VITEVE TE 80-ta,KUR ERDHI DERI TE KRIZAT SHOQERORO-POLITIKE E PASTAJ EDHE MORALE DHE DITA DITES BEHEN ME QESHARAK ATO MESHKUJ QE QAJNE PER DASHURI....A DO TE NDRYSHOJ GJE NE KETE PIKPAMJE,NUK E DIJ,VEC QE JAM I SIGURT QE DASHURITE E MEDHA NUK PERFUNDOJNE ME LOTE AS TE NJERES GJINI SEPSE KUSHTET E JETES BASHKEKOHORE E MUNDESOJNE DHE LEHTESOJNE BASHKIMIN E 2 PERSONAVE TE DASHURUAR,BILE EDHE ATEHERE KUR SI PENGESE KANE KONFESIONIN APO KOMBIN.DASHURIA NUK NJEHE PENGESA...

A r d i t a
02-11-04, 06:36
ju pershendes,,,,, po a ka me mire se ta shikosh nje mashkull duke qajt per dashuri,,,, lotet e mashkullit per dashuri jan shprehja me e thell e dashuris per dike........

dinushi
02-11-04, 14:46
[quote="hana"]Cfar mendoni a mund te qajn djemt per nje femer per nje dashuri te humbur.....................?


Per mendimin tim ska gje me te bukur se nje mashkull te qaj per ty.

Tung

Mendoje nuke ka nevoje me Qajte per dashuri ate mundeshe ta shpreshe ndryshe.Por per nje Femer si ju mund te ndodhe nje gje te Tille.
Te pershendes Tung

Vigani
02-11-04, 17:01
Tybe bre kogja njefare rendi ja paski dhene ne kete teme e s'munde u durova pa i futur edhe une pak hundet ketu qy.
Po a jeni ne vete more ju nime ku keni pa burri me kajt per dashni qy.
Vetem ai qe verete eshte qyqan qan se tybe ai qe i thot veti pak a pak mashkull sa tia kthen shpinen njeres do e gjeje tjetren e ta harroje ate te paren qy.
Eh nese doni te thuani se si eshte vaji i burrit atehere une do thoja se :
Vaji i burrit eshte kenga e jo LOTI.
Gentian a je me mue apo jo ?hahahahahahahahaha

ps.ju qe po qajshit per dashni,amani ju kofte mos na e ndoteni gjinine mashkullore po shkoni e veshni fustane le tu haj dreqi he.

Gentiani
02-11-04, 23:03
Tybe bre kogja njefare rendi ja paski dhene ne kete teme e s'munde u durova pa i futur edhe une pak hundet ketu qy.
Po a jeni ne vete more ju nime ku keni pa burri me kajt per dashni qy.
Vetem ai qe verete eshte qyqan qan se tybe ai qe i thot veti pak a pak mashkull sa tia kthen shpinen njeres do e gjeje tjetren e ta harroje ate te paren qy.
Eh nese doni te thuani se si eshte vaji i burrit atehere une do thoja se :
Vaji i burrit eshte kenga e jo LOTI.
Gentian a je me mue apo jo ?hahahahahahahahaha

ps.ju qe po qajshit per dashni,amani ju kofte mos na e ndoteni gjinine mashkullore po shkoni e veshni fustane le tu haj dreqi he.

Ha,hahahaaaaaaaaaa Vigani!

Ashtu ėshtė pėr besė, edhe unė e dijė se gjithmonė na mėsonin se vaji i burrit ėshtė kėnga, por se qanė mashkulli pėr dashuri nuk ma ka marrė mendja se vjen edhe kjo kohė Vakt o Vakt ! :lol: :lol:

Unė e dijė se dashuria ėshtė e bukurė dhe se vrapojnė tė gjithė pas saj, por se qajnė pėr dashuri e shkakton dhimbje hiē nuk po ma merr mendja.

Po ata qė kanė shumė dashuri, paskan me pa gazepin valla, e gjithė jeta nė vajė e lotė :lol:

Sa herė qė po vijė kėtu, shumė afėr emocioneve me ia krisė vajit, por po mė kujtohet ajo kėnga e dadės Shkurtes Hiqe Lotin! dhe gjithēka nė rregull. :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
02-11-04, 23:32
Po qajn, edhe shum bile... :wink:

zana_e_maleve
03-11-04, 13:19
PAJTOHEM ME TE GJITHE ATO QE PERKRAHIN DASHURIN E SINQERTE QE NJE MASHKULL USHQEN PER NJI FEMER.POASHTU EDHE LOTET E MASHKULLIT PER DASHURI JANE TE NJELME SIKURSE ATO TE FEMRES.BURIMIN E KANE THELLE NE AORTEN E ZEMRES DHE NUK DERDHEN KOT.E KEQJA QENDRON ATY, KUR ATO JANE TE RREJSHEM DHE FALLSO,ATEHERE KUR I PERNGJAJNE LOTIT TE FEMRES,SEPSE VETEM FEMRA MUND TE QAJ SI ARTISTE ,
KURSE MESHKUJT,PASI JANE TE RRALLE TE ATILLE,ME LOTE EVITOJNE NDONJI PERFUNDIM TRAGJIK TE NDONJI DASHURIE TE FAFAT.SHTROHET PYETJA A EKZISTOJNE MESHKUJ QE DERDHIN LOTE ,ENDE SOT, PER NJI FEMER APO DASHURI TE PAREALIZUAR.THEM QE JANE NE PAKICE,SIDOMOS NE MOSHEN E ADOLESHENCES.DASHURUAR KANE VETEM GJENERATAT DERI NE FUNDIN E VITEVE TE 80-ta,KUR ERDHI DERI TE KRIZAT SHOQERORO-POLITIKE E PASTAJ EDHE MORALE DHE DITA DITES BEHEN ME QESHARAK ATO MESHKUJ QE QAJNE PER DASHURI....A DO TE NDRYSHOJ GJE NE KETE PIKPAMJE,NUK E DIJ,VEC QE JAM I SIGURT QE DASHURITE E MEDHA NUK PERFUNDOJNE ME LOTE AS TE NJERES GJINI SEPSE KUSHTET E JETES BASHKEKOHORE E MUNDESOJNE DHE LEHTESOJNE BASHKIMIN E 2 PERSONAVE TE DASHURUAR,BILE EDHE ATEHERE KUR SI PENGESE KANE KONFESIONIN APO KOMBIN.DASHURIA NUK NJEHE PENGESA...


E vertet qe femrat jan ma artiste se mashkujt por edhe ato dijne te dashurojne me krejt qenien e tyre njerzore
Njeri qe dashuron kurr nuk behet qesharak.
Te pershendes cicerrima

Rudi_1
04-11-04, 01:29
Po un mendoj se shumica e djmve qajn.
E sidomos nje shok i imi e ka len mendja pas nje vajze...
Zdi cka te bej me te
I shkreti nje dit donte te bej vetvrasje...
po ajo vajza edhe e don edhe se don,po e mashtron ndonjeher kot.
Cka me bo ne kete rast.Pse valle ajo nuk e kupton kete njeri???

Lona
04-11-04, 11:18
Dashuria e sinqert ta djeg shpirtin, zemren,sidomos kur e kupton se po i vjen fundi ne ate moment nuk kemi rruge dalje tjeter dhe si arme me te fort kemi lotet si ne femrat ashtu edhe meshkujt ..... kush e ka perjetu e din me se miri .....

Rudi_1
04-11-04, 21:48
Dashuria e sinqert ta djeg shpirtin, zemren,sidomos kur e kupton se po i vjen fundi ne ate moment nuk kemi rruge dalje tjeter dhe si arme me te fort kemi lotet si ne femrat ashtu edhe meshkujt ..... kush e ka perjetu e din me se miri .....
Pershendetje Lona
po ashtu eshte,mjer ata qe nuk kan fat.... 8)

Gentiani
06-11-04, 00:39
Dashuria e sinqert ta djeg shpirtin, zemren,sidomos kur e kupton se po i vjen fundi ne ate moment nuk kemi rruge dalje tjeter dhe si arme me te fort kemi lotet si ne femrat ashtu edhe meshkujt ..... kush e ka perjetu e din me se miri .....

O Dashurisė sė sinqertė nuk i vjen fundi asnjėherė, kėte jam duke u munduar t`ua sqaroj nė kėtė temė dhe nė njė dashuri tė sinqertė nuk ka lotė e vuajtje, por janė lumturia, pastėrtia, afria shpirtėrore, harmonia, mirėkuptimi dhe toleranca qė e karakterizojnė njė dashuri tė tillė e jo Lotėt. E nėse i vjen fundi, atėherė ajo nuk ėshtė mė dashuri e sinqertė, ani edhe Lotin me e rrokullisur faqeve pėr njė dashuri tė tillė.


Rudi_1! a po e sheh se Loti nuk i ndihmon atij shokut, besa vetėvrasja edhe mė hiē.

Ju pėrshėndes tė gjithėve me kėngėn "Hiqe Lotin" :wink:

turisti
06-11-04, 10:56
Dashuria e sinqert ta djeg shpirtin, zemren,sidomos kur e kupton se po i vjen fundi ne ate moment nuk kemi rruge dalje tjeter dhe si arme me te fort kemi lotet si ne femrat ashtu edhe meshkujt ..... kush e ka perjetu e din me se miri .....

Lona e nderuar,

Plotesisht po pajtohem me ty dhe po te kuptoj. Dashuria pa lot nuk eshte dashuri.Dashuria e sinqert nuk lind brenda nates,pod duhet kohe per ta ndertuar. Fati eshte faktori i vendimtar ne jeten e njeriut. Ka raste kur nuk kan qajt te dashurit per dashuri,jan martue,kan krijue familje dhe me ne fund,jan dare.Aty prishet diēka qe eshte e ndertuar me vite,prishet martesa,femijet jesin te traumatizuar,dashuria e vertete behet e pavleshme. Aty ka lotet.Lotet jan valvule ( sigurese ) e se keqes. Njeriun e ka krijuar ZOTI,mes te tjerave me sy dhe me lot.Si loti qe e pastron syrin - asgje nuk mendet,e as me letue shpirtin. Me siguri ZOTI ka dit qe nevoiten .Me i madhe se ZOTI nuk eshte askush.

Te pershendes, TURISTI. :wink:

Kercovari
06-11-04, 11:06
Dashuria e sinqert ta djeg shpirtin, zemren,sidomos kur e kupton se po i vjen fundi ne ate moment nuk kemi rruge dalje tjeter dhe si arme me te fort kemi lotet si ne femrat ashtu edhe meshkujt ..... kush e ka perjetu e din me se miri .....

Lona e nderuar,

Plotesisht po pajtohem me ty dhe po te kuptoj. Dashuria pa lot nuk eshte dashuri.Dashuria e sinqert nuk lind brenda nates,pod duhet kohe per ta ndertuar. Fati eshte faktori i vendimtar ne jeten e njeriut. Ka raste kur nuk kan qajt te dashurit per dashuri,jan martue,kan krijue familje dhe me ne fund,jan dare.Aty prishet diēka qe eshte e ndertuar me vite,prishet martesa,femijet jesin te traumatizuar,dashuria e vertete behet e pavleshme. Aty ka lotet.Lotet jan valvule ( sigurese ) e se keqes. Njeriun e ka krijuar ZOTI,mes te tjerave me sy dhe me lot.Si loti qe e pastron syrin - asgje nuk mendet,e as me letue shpirtin. Me siguri ZOTI ka dit qe nevoiten .Me i madhe se ZOTI nuk eshte askush.

Te pershendes, TURISTI. :wink:

Turisti,edhe mua me shkoje ndermen dikur isha i dashuruar me nje gabelice,dhe papritma me shperthyen lotet per kujtimet qe me rrenjosi ne shpirte ajo zeshkane qe me beni te cmendur pas saj.
E,lotet skan te mbaruar.
Te uroj nje dite te kendshme,por edhe gjithe te tjereve.

turisti
06-11-04, 11:15
Dashuria e sinqert ta djeg shpirtin, zemren,sidomos kur e kupton se po i vjen fundi ne ate moment nuk kemi rruge dalje tjeter dhe si arme me te fort kemi lotet si ne femrat ashtu edhe meshkujt ..... kush e ka perjetu e din me se miri .....

Lona e nderuar,

Plotesisht po pajtohem me ty dhe po te kuptoj. Dashuria pa lot nuk eshte dashuri.Dashuria e sinqert nuk lind brenda nates,pod duhet kohe per ta ndertuar. Fati eshte faktori i vendimtar ne jeten e njeriut. Ka raste kur nuk kan qajt te dashurit per dashuri,jan martue,kan krijue familje dhe me ne fund,jan dare.Aty prishet diēka qe eshte e ndertuar me vite,prishet martesa,femijet jesin te traumatizuar,dashuria e vertete behet e pavleshme. Aty ka lotet.Lotet jan valvule ( sigurese ) e se keqes. Njeriun e ka krijuar ZOTI,mes te tjerave me sy dhe me lot.Si loti qe e pastron syrin - asgje nuk mendet,e as me letue shpirtin. Me siguri ZOTI ka dit qe nevoiten .Me i madhe se ZOTI nuk eshte askush.

Te pershendes, TURISTI. :wink:

Turisti,edhe mua me shkoje ndermen dikur isha i dashuruar me nje gabelice,dhe papritma me shperthyen lotet per kujtimet qe me rrenjosi ne shpirte ajo zeshkane qe me beni te cmendur pas saj.
E,lotet skan te mbaruar.
Te uroj nje dite te kendshme,por edhe gjithe te tjereve.

Kercovari shoki,te deshiroj sekses ne te ardhmen ne ēdo drejtime.
Te pershendes si gjithmone, TURISTI.

Gjumashja
06-11-04, 14:29
Lot krokodili ndoshta :P

Kercovari
06-11-04, 15:38
Lot krokodili ndoshta :P

Te krokodillit s`shihen i merr uji.Gjumashja.

turisti
06-11-04, 15:43
Lot krokodili ndoshta :P

Te krokodillit s`shihen i merr uji.Gjumashja.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahahaha . :wink:

Kercovari
06-11-04, 16:31
Lot krokodili ndoshta :P

Te krokodillit s`shihen i merr uji.Gjumashja.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahahaha . :wink:

Shoki,te pershendes me shume se hiq.
A spo sheh se edhe Naki eshte duke derdhe lote, pse kroki i ja ka marre frizuren.

turisti
07-11-04, 02:29
Lot krokodili ndoshta :P

Te krokodillit s`shihen i merr uji.Gjumashja.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahahaha . :wink:

Shoki,te pershendes me shume se hiq.
A spo sheh se edhe Naki eshte duke derdhe lote, pse kroki i ja ka marre frizuren.

Papapapapapap,po nuk jam CONCORD,une jam vetem TURIST,nuk po muj me i merthokue te gjithat,hahahahahahahahahahaha.
Te pershendes,TURISTI.

Loloku
07-11-04, 11:39
Une di te qaj, por nuk di ta nxjerr lotin me germa!

turisti
07-11-04, 22:04
Une di te qaj, por nuk di ta nxjerr lotin me germa!

Hahahahahaha,LOLOKU i nderuar,nuk ban pa e pershendet origjinalitetin tende.

Me nderime,
TURISTII. :wink:

Loloku
08-11-04, 08:41
Une di te qaj, por nuk di ta nxjerr lotin me germa!

Hahahahahaha,LOLOKU i nderuar,nuk ban pa e pershendet origjinalitetin tende.

Me nderime,
TURISTII. :wink:


Flm Turisti edhe per mua nuk po ban pa e pershendetur atraksionin tend!

I nderuar qofsh shoki!

kamerieri_21
16-11-04, 21:57
ciaociao pershendetje te githve

shume me interesoj kjo teme se si do pergjigjeni po keni te drejt
cdo burr i vertet nese e don vertet vajzen do qan po edhe une kam qajtu per nje te dashuren time qe kur nuk do e haroj

ciao ciao jeni te shkelqyeshen

Kercovari
17-11-04, 09:41
ciaociao pershendetje te githve

shume me interesoj kjo teme se si do pergjigjeni po keni te drejt
cdo burr i vertet nese e don vertet vajzen do qan po edhe une kam qajtu per nje te dashuren time qe kur nuk do e haroj

ciao ciao jeni te shkelqyeshen
Vertet ju kamarieret keni prirje te donzhuaneve fal takimeve te shpeshta me bukuroshe qe ju mundeson te zgjidhni te verteten,e pasi te dashuroheni keni te drejte edhe te qani,te ju shkoje zeri deri ne qiell.Ej ej ej ej ej!.

kamerieri_21
19-11-04, 12:41
ciao cioa kercovar

edhe ne kameriera kem te drejt te qajm per nje vajz cilen ne e kem ne zemer, si donzhuan nuk e shoh veten por me bejn te tjeret shembull ti ej ej ej ej ej ej ej ej
po ti ke qajtur najher ? dhe sa lart tka shkuar zeri yt ?

flm per pergjigje[/img]

KriSTaL
02-12-04, 08:44
Menimet e te gjith anetareve......! pres pergjigje .

Kercovari
02-12-04, 09:31
ciao cioa kercovar

edhe ne kameriera kem te drejt te qajm per nje vajz cilen ne e kem ne zemer, si donzhuan nuk e shoh veten por me bejn te tjeret shembull ti ej ej ej ej ej ej ej ej
po ti ke qajtur najher ? dhe sa lart tka shkuar zeri yt ?

flm per pergjigje[/img]
Une qaj edhe sot kamarier,kur eteproj me uiski,athere me shkojne verdall te gjitha.

KriSTaL
06-12-04, 16:09
[quote=kamerieri_21]ciao cioa kercovar

edhe ne kameriera kem te drejt te qajm per nje vajz cilen ne e kem ne zemer, si donzhuan nuk e shoh veten por me bejn te tjeret shembull ti ej ej ej ej ej ej ej ej
po ti ke qajtur najher ? dhe sa lart tka shkuar zeri yt ?

flm per pergjigje[/img]
Une qaj edhe sot kamarier,kur eteproj me uiski,athere me shkojne verdall te gjitha.[/quote

MESHKUJT QAJN ME ZEMER, NDERSA FEMRAT ME LOT.

Gjumashja
02-05-05, 12:35
Jo

dr1ta
03-05-05, 00:27
Jo


Pse moj thua jo ..munden moj e kam pa me syte e mi ...syte e mi jan syt e tu .. :lol:

Agroni22
03-05-05, 18:47
mvaret prej ti se sa u dashuru veq kur te qan femna edhe meshkujt qajne sepse edhe meshkujt jane njerz edhe ata kajn ndjenja

laliloli
03-05-05, 19:17
LOT I VERTET I SYRIT ESHTE AI QE DERDHET PER FATKEQESI TE VERTETA(D.M.TH NESE EDHE MASHKULLIT I NDODH FATKEQESI E VERTET NE DASHURI MUND TE QAJE)

uck_aksh
03-05-05, 19:19
UNE THEM SE PO EDHE ESHTE E VERTET. MVARET EDHE SE SI JAN TE DASHURUAR

doGzona
03-05-05, 19:25
Po... kemi qare bashk...une dhe ai.

Tomori
04-05-05, 00:06
Po... kemi qare bashk...une dhe ai.
E vertet esht.... :arrow:

Daja POLIC
04-05-05, 07:41
Po... kemi qare bashk...une dhe ai.

:shock: ne cilin film

une mendoj se edhe meshkujt jan njerz edhe sigurisht qe ndodh qe meshkujt te qajn vetem pak :wink:

experti_lu
16-05-05, 00:38
hmmmm,a dini qka mu me ka ndodhe se kan qajte femrat per dashuri,normal se kan qajte per mu, :lol: :lol: :lol: :lol:
ama besoj se edhe mashkulli qan per dashuri,sidomos nese ai e humb per gjithmone dashurin e vertet,megjithse mashqit shqiptar se kan zakon mi tregu lotet e dashurise(kishe burra)ahhahahahahhaha.

Kastri
16-05-05, 01:23
Pershendetje

Qyre a qane mashkulli,jo more nuk qane por alivanoset e edhe vet me nuk e din qka u be ,se me qajte jo ,ku qane burri allahile aaahahaahahaha

Kurvani
31-05-05, 00:39
sot mundet te ndoll qka mos nuk ka me meshkuj hahaha.
un per veti jo kurr.

Ben
02-06-05, 11:33
Popo shiko ketu http://www.dummfug.de/albums/movies/so_weinen_maenner.wmv

Barbaroza
11-01-06, 22:08
Po lexoj se paskan qare..... :wink: :lol:
Mua s'me ka ndodhe,perndryshe nuk do e quaja tamam burre nje djale qe qan per dashuri... :lol: :lol: (shaka pak)

Eshte shume normale qe edhe meshkujt te qajne per dashuri.Edhe ata jane krijesa sikur ne,por s'me pelqen t'i shoh duke qare...!

jadore
13-01-06, 00:02
-- interesant -Po !edhe po qajshin !!!! -kete edhe e kuptova ne kete jete?? (e une mendoja qe mashkujt nuk i shprehin ndjenjat!!)
--

turisti
13-01-06, 00:07
-- interesant -Po !edhe po qajshin !!!! -kete edhe e kuptova ne kete jete?? (e une mendoja qe mashkujt nuk i shprehin ndjenjat!!)
--

Ka edhe te tille qe nuk i shprehin,por tregohen :lol: burrat..... :lol:

jadore
13-01-06, 00:11
Ka edhe te tille qe nuk i shprehin,por tregohen :lol: burrat..... :lol:
-- ka te atille qe i shprehin -!dhe i -"shprehin" --edhe te atille qe tregoin -dhe i "tregoin" -une fola per te paren- qe i shprehin- !!

turisti
13-01-06, 01:01
-- ka te atille qe i shprehin -!dhe i -"shprehin" --edhe te atille qe tregoin -dhe i "tregoin" -une fola per te paren- qe i shprehin- !!

Te gjithe shprehen,ne kete,apo ate menyre.....,por shprehen,ndoshta sa per t'u shprehur veq pa kurrefare domethenje.......

jadore
13-01-06, 01:02
Te gjithe shprehen,ne kete,apo ate menyre.....,por shprehen,ndoshta sa per t'u shprehur veq pa kurrefare domethenje.......

--flet nga eksprienca personale?????

turisti
13-01-06, 01:05
--flet nga eksprienca personale?????

Po!

jadore
13-01-06, 01:07
Po!

--- No Comment !!!!!!!!

turisti
13-01-06, 01:12
--- No Comment !!!!!!!!


Jeta me ka shatit neper shumicen e ketyre tregimeve gjate dashurise ne jete...... :(

jadore
13-01-06, 01:16
Jeta me ka shatit neper shumicen e ketyre tregimeve gjate dashurise ne jete...... :(
prap ---No Coment !!-une fatemiresishte nuk kam shetit shume -kam shtigje te caktuara!!

turisti
13-01-06, 01:19
prap ---No Coment !!-une fatemiresishte nuk kam shetit shume -kam shtigje te caktuara!!

Kam edhe une,por fjala eshte per shtigjet e loteve te mashkujve ne dashuri.......

Arb
13-01-06, 05:49
A po zezatni a?

Kercovari
13-01-06, 08:49
:lol: Qajne fshehurazi Arb :wink:

Barbaroza
13-01-06, 11:44
A po zezatni a?

Hahahahhahaaa Arb!

jadore
13-01-06, 13:30
A po zezatni a?

--Une -Jo !!! --Turisti si duket- PO !!!!!!

Murgesha
13-01-06, 13:35
Po more qajnė edhe meshkujt, kur ju thuhet Jo.
Se kanė prej dashnisė po prej inati. :wink:

jadore
13-01-06, 13:40
:lol: Qajne fshehurazi Arb :wink:

--Ato nuk numerohen-!!!!!

Psikologu
13-01-06, 13:41
Burrat qajnė e femrat renkojnė.. :wink:

Murgesha
13-01-06, 13:43
Burrat qajnė e femrat renkojnė.. :wink:

Femrat jo rrallė edhe i pėrdorin Lotėt e Krokodilit nė emėr tė "dashnisė"!

turisti
13-01-06, 13:45
A po zezatni a?

Jo,une kurre nuk zezatna me dashuri,as qe muj te them per dika se a mendon seriozisht ajo.Une muj vetem me lexue,analizue dhe diskutue.Mendimin tim nuk muj,as qe dua tja imponoj dikujt..Ēdo fjale qe e postoj muj me e argumentue. :Pthjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Barbaroza
13-01-06, 15:30
:lol: Qajne fshehurazi Arb :wink:

E ku fshehen kur qajne??Hajt na trego Kercovari?! :P

Kercovari
13-01-06, 17:58
:lol: Qajne fshehurazi Arb :wink:

E ku fshehen kur qajne??Hajt na trego Kercovari?! :P
:lol: Nen hije te ullirit,preher te femres. :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
13-01-06, 18:52
:lol: Nen hije te ullirit,preher te femres. :lol: :lol: :lol: :wink:

A n'preher t'femres ashiqaresh,apo fshehurazi? :roll: :lol:

Kercovari
13-01-06, 18:56
:lol: E fusin koken ne preher edhe e dashura mos i sheh duke qa,vetem une qaje hashiqare. :wink:

Barbaroza
13-01-06, 19:08
:lol: E fusin koken ne preher edhe e dashura mos i sheh duke qa,vetem une qaje hashiqare. :wink:

Hahahahahhahahahahaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,dr eqoooooooo

Kercovari
13-01-06, 19:29
:lol: E fusin koken ne preher edhe e dashura mos i sheh duke qa,vetem une qaje hashiqare. :wink:

Hahahahahhahahahahaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,dr eqoooooooo

Mos qesh de,se mu me dalin lotet edhe kur qesh e jo per dashni. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Psikologu
13-01-06, 20:57
Qaj pėr atė qe e dua , jo per definicionin dashuri.

Gentiani
14-01-06, 02:30
Zakonisht nė kėngė, sikur tek ajo kėnga " e qaj pėr ty o moj zeshkane, nuk i dihet mundet tė jetė edhe bjonde, qė prore ma kujton tė shkuarėn rini"! :lol: :lol: :wink:

Arb
14-01-06, 02:34
:lol: Qajne fshehurazi Arb :wink:

--Ato nuk numerohen-!!!!!

As fshehurazi e as me te numerume... Po nime a bash sdoni me e ndale zezancine a?

Reana
14-01-06, 04:02
QAJNE me lot bile :P

doGzona
14-01-06, 04:08
E pra :wink:

Arb
14-01-06, 04:19
Po cfare te qajtnit more...

doGzona
14-01-06, 04:20
Po thojne qe po Arb.

Arb
14-01-06, 04:21
Po thojne qe po Arb.

Heeeu mos thashin mo pra!

Po mos kane gabu KEK-un me burekun more?

jadore
14-01-06, 15:23
:lol: Qajne fshehurazi Arb :wink:

--Ato nuk numerohen-!!!!!

As fshehurazi e as me te numerume... Po nime a bash sdoni me e ndale zezancine a?

--Pse more "Arb" mendon qe ne po"zezatem-.a"?- --jo jo -qeshtje hamletjane"-- te je jesh apo te mos jesh "--eshte pytja ne kete teme (po nuk po kupton ti se!!!)

p.s. po andej nga ju !!!ne "litteleAlbania -new york city"qahet nga meshkujt per dashurin!!----po Ti ???????

vendasi
14-01-06, 15:35
A QAJN djemte per dashuri ?Qka me q bre drrasa aa.qy qajn more edhe pa dashuri :cry: :cry: :cry: :lol: :wink:

Psikologu
14-01-06, 16:01
Vetem ne gjoksin e saj dhe ne perqafimin e saj kam deshirė tė qaj, jo pėr dashuri por pėr atė si njeri.

halla e madhe
14-01-06, 18:02
Ndoshta paska qajt ndokush ndonjihere per mua :( une nuk i kame pa asnjehere :wink: :lol: :lol:

Manqa
14-01-06, 18:28
Ndoshta paska qajt ndokush ndonjihere per mua :( une nuk i kame pa asnjehere :wink: :lol: :lol:
Valla Hall e Madhe qysh nuk kom kajt per ty a ni te Jazi kom pas derdh shum lot per ty po qysh nuk pot kujtohet nime :evil: :lol:

Barb|Ka
15-01-06, 20:27
Qajn por jo ne prezenc te qasaj qe duhet;)

Sy_kaltra
15-01-06, 21:37
Nuk kisha rast te shof nje mashkull se qari,,qoft per mua apo ken do tjeter!!

turisti
15-01-06, 22:57
QAJNE me lot bile :P

A ka edhe pa lote ???? :shock: :shock: :roll:

turisti
15-01-06, 22:59
Nuk kisha rast te shof nje mashkull se qari,,qoft per mua apo ken do tjeter!!

As mos prit qe do te qajne ne rruge..... :lol:

Sy_kaltra
15-01-06, 22:59
Nuk kisha rast te shof nje mashkull se qari,,qoft per mua apo ken do tjeter!!

As mos prit qe do te qajne ne rruge..... :lol:

E as ne ndonje ambient tjeter ,ku do qoft ai .

turisti
15-01-06, 23:03
Nuk kisha rast te shof nje mashkull se qari,,qoft per mua apo ken do tjeter!!

As mos prit qe do te qajne ne rruge..... :lol:

E as ne ndonje ambient tjeter ,ku do qoft ai .

Qajne,qajne,edhe qysh....... :wink:

Sy_kaltra
15-01-06, 23:04
Qajne,qajne,edhe qysh....... :wink:
Pasi nuk kam par me syt e mi,edhe e kam te veshtir te besoj :( :)

turisti
15-01-06, 23:07
Qajne,qajne,edhe qysh....... :wink:
Pasi nuk kam par me syt e mi,edhe e kam te veshtir te besoj :( :)

E di,ashtu eshte,por besom se po. Simbas fjaleve tua,nese nuk ke pas rast me pa,ateherit ajo tregon qe gjithmone ke pas rast qe t'i takojsh tipat e mbyllet...... :lol:

Sy_kaltra
15-01-06, 23:10
Qajne,qajne,edhe qysh....... :wink:
Pasi nuk kam par me syt e mi,edhe e kam te veshtir te besoj :( :)

E di,ashtu eshte,por besom se po. Simbas fjaleve tua,nese nuk ke pas rast me pa,ateherit ajo tregon qe gjithmone ke pas rast qe t'i takojsh tipat e mbyllet...... :lol:

Apo qe nuk me kan dashuruar,sa per tu pik nje pik Loti :)

turisti
15-01-06, 23:14
Sy_kaltres...


Po,por nuk dmth qe nuk do te gjindet dikush me i kuptueshem dhe me i prekshem ne dashuri..... :P

Sy_kaltra
15-01-06, 23:16
Ndoshta :!: ne ndonje te ardhme ne pleqeri :lol: :lol:

turisti
15-01-06, 23:18
Ndoshta :!: ne ndonje te ardhme ne pleqeri :lol: :lol:

Aha,ok....e kuptova...... :wink:

Sy_kaltra
15-01-06, 23:20
Ndoshta :!: ne ndonje te ardhme ne pleqeri :lol: :lol:

Aha,ok....e kuptova...... :wink:

Me ty nuk ka .......je shum i kuptueshem :wink:

turisti
15-01-06, 23:22
Flm,gjithashtu......

( pleqeria ka ardhe heret tek ti ..... :lol: :lol: )

Sy_kaltra
15-01-06, 23:24
Flm,gjithashtu......

( pleqeria ka ardhe heret tek ti ..... :lol: :lol: )

Ska perse ....( Ty ndejt me pleē u plaka para kohe....... :lol: :lol: )

turisti
15-01-06, 23:28
Flm,gjithashtu......

( pleqeria ka ardhe heret tek ti ..... :lol: :lol: )

Ska perse ....( Ty ndejt me pleē u plaka para kohe....... :lol: :lol: )

Pleqeria - :lol: semundje ngjitese e ngadalsuar por e sigurte.... :lol:

Sy_kaltra
15-01-06, 23:32
Pleqeria - :lol: semundje ngjitese e ngadalsuar por e sigurte.... :lol:

Dhe pa as nje Lot ne sy :lol: :lol:

turisti
15-01-06, 23:36
Pleqeria - :lol: semundje ngjitese e ngadalsuar por e sigurte.... :lol:

Dhe pa as nje Lot ne sy :lol: :lol:

Tash eshte vone......,a ban disa pika per ta kujtuar :lol: ditet e rinise..... :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
15-01-06, 23:38
Tash eshte vone......,a ban disa pika per ta kujtuar :lol: ditet e rinise..... :lol: :lol: :wink:

Sa me ben kureshtare te dij Per ditet e rinis,,,qofshin edhe Lot :P :lol: :lol:

vendasi
16-01-06, 03:29
Nuk kisha rast te shof nje mashkull se qari,,qoft per mua apo ken do tjeter!!
Me qajte jo por pak do lote me kane piku per ty Sy_Kaltra...........

Lona
16-01-06, 12:17
Po mund te qajne por per dike qe ia vlen ka raste e raste dhe sme habit ky fakt !

turisti
16-01-06, 12:25
Tash eshte vone......,a ban disa pika per ta kujtuar :lol: ditet e rinise..... :lol: :lol: :wink:

Sa me ben kureshtare te dij Per ditet e rinis,,,qofshin edhe Lot :P :lol: :lol:

Po,e nderuara. Ditet e rinise kan qene te veshtira per zemren time,me shume vuajtje dhe lote....a mjafton? :wink:

turisti
16-01-06, 12:28
Po mund te qajne por per dike qe ia vlen ka raste e raste dhe sme habit ky fakt !

E munqur je ti.... :lol:

Lona
16-01-06, 12:38
Po mund te qajne por per dike qe ia vlen ka raste e raste dhe sme habit ky fakt !

E munqur je ti.... :lol:
Jam pak po juve smundem t'ua kaloj :lol:

turisti
16-01-06, 12:46
Flm,por besoj se nuk jam asgje special....

Lona
16-01-06, 12:53
Ne rubrika ka shance te jeni me special ..

turisti
16-01-06, 12:56
Ne rubrika ka shance te jeni me special ..

Faleminderit shoqe. :P

Lona
16-01-06, 14:43
Ska perse shoqi. :P

dr1ta
17-01-06, 23:57
Lotet e krokodillit :lol: :lol:


Po meshkujt qajn per dashuri :)

doGzona
18-01-06, 00:22
Ju qan zemra me shume,se syri!

e_martumja
18-01-06, 00:29
Ju qan zemra me shume,se syri!


Nvaret besom :wink:

geisha
18-01-06, 01:50
varet nga tipi i njeriut ... ka dhe qe qajn ... megjithate shpejt harrojne ata :!: :evil:

Sy_kaltra
21-01-06, 16:48
Nuk kisha rast te shof nje mashkull se qari,,qoft per mua apo ken do tjeter!!
Me qajte jo por pak do lote me kane piku per ty Sy_Kaltra...........

:shock: Vėrtetė Vendasi ???!!!!

Sy_kaltra
21-01-06, 16:51
Edhe Pse un gjithashtu kam kaluar te njenten gje...Un do te shtoja se nuk qajta per dashuri ( per nje mashkull ) por thjesht qaja se me mungonin me te dashurit e mij, pra Nėna dhe Babai...

Por edhe Lotet e vuajtjet te ndreyshme or turisti kan D.m.th e vet ,,dhe besoj se kur i kujtojm me nostalgji nuk jan edhe aq te kėqia ?..Ndonse!!!

Tomori
21-01-06, 20:06
Ju qan zemra me shume,se syri!

"doGzona" shum e vertete po nisem nga vetja ime..
Une nuk di dhe se kam iden se si qahet...nuk mbaj mend kurre te qes lot edhe kur me ka vdekur naj i aferti im..?!!
Por me zemer kam qene shume i pikelluar... :cry:

XheBraiLi
16-07-07, 18:54
Qka mendoni ju te dashur forumista....?

I mirepres mendimet ejuve....

Veq kisha dashte meshkujt me i ndi ma se parii ..

Pupi
16-07-07, 20:43
Pooooooo. Derdhin si jo!
Derdhin edhe ate gjëndra të përafërta si të Krokodilit. Nga ajo edhe "Lotët e krokodilit"

rilinda
16-07-07, 21:07
A derdhin lotė meshkujt?
Pėrgjigja: PO.

Hiē ma larg se me 16. 07.2007, njė mashkull mė tha:"ndoshta deri tash ke menduar se djemt jan te fort dhe naiva por dije se djemt jan shume te dopt ne dashuri edhe pse paraqiten ashtu te fort".

E vėrtetė, ama shumė e vėrtetė. E pranuar nga njė mashkull mė. :biggrin:

XheBraiLi
16-07-07, 21:10
A derdhin lotė meshkujt?
Pėrgjigja: PO.


Hiē ma larg se me 17. 07.2005, njė mashkull mė tha:"ndoshta deri tash ke menduar se djemt jan te fort dhe naiva por dije se djemt jan shume te dopt ne dashuri edhe pse paraqiten ashtu te fort".

E vėrtetė, ama shumė e vėrtetė. E pranuar nga njė mashkull mė. :biggrin:

ma sill ate te mjerin para gjyqit te burrerise hahahhaa....

Pak hajgare.,,,, mendoj se qdo qenje nejrezore kur don diqka edhe vuan per te...mundet edhe te qaje...

lyra2
16-07-07, 22:16
Derdh edhe shume bile,veq i fshin shpejt .......;(

Virti
16-07-07, 22:18
mos me provo Zot... :tongue:

lyra2
16-07-07, 22:25
Ka lote edhe lote gezimi,provo zot.....

Virti
16-07-07, 22:27
provo Zot pra... :biggrin:

uck_aksh
16-07-07, 22:43
un per veten time derdhi shum lot, se ne kuzhin grij shum qep edhe derdhi shum lot

pirro
16-07-07, 22:48
Mos i pranoni ooj qika kurr ata djem se derdhin LOT ata jan turpi i djemve.Gjene naj djal se nuk derdh lot,mos thoi qe nuk ka haha

Reana
17-07-07, 02:40
Mos i pranoni ooj qika kurr ata djem se derdhin LOT ata jan turpi i djemve.Gjene naj djal se nuk derdh lot,mos thoi qe nuk ka haha

Gabim:biggrin: !!!
mos i pranoni ata qe nuk derdhin lote!!!!

rilinda
18-07-07, 09:38
Mos i pranoni ooj qika kurr ata djem se derdhin LOT ata jan turpi i djemve.Gjene naj djal se nuk derdh lot,mos thoi qe nuk ka haha

Lotėt qė gulfojnė mblidhen nė zemėr, e veshin atė me kore dhe e paralizojnė!

LABI
18-07-07, 12:13
Kjo dileme s'duhet te ekzistoj... SHPIRTI NUK KA SEKSS ( eshte pa seks ) :wink:

Arkza
18-07-07, 12:17
Qajnje qajnje qysh jo nese jan Lotet te Korkotillit ..............:redface:

lyra2
18-07-07, 12:27
Kjo dileme s'duhet te ekzistoj... SHPIRTI NUK KA SEKSS ( eshte pa seks ) :wink:

..ooo Labi bre,fjala jote sa nje lire..po c'ti beshe qe nga femijeria u kan thene "mos qaj se marre je burre " dhe te dikush eshte ruajtur thelle ne shpirte:biggrin: .
Pra prap them: QAJNE EDHE FORT BILE!

XheBraiLi
18-07-07, 12:34
sdi pse disa me behen te forte e behen kinse nuk qajme...
qe te mos qash duhet te mos dashurosh e te mos dashurosh duhesh te jesh RObot jo qenje njerezore....

Mendimi jem se edhe ate me burrin edhe ate me te fortin dashuria e ben te vuaj e te shkatterohet e dhe te qaje ....

LABI
18-07-07, 12:41
..ooo Labi bre,fjala jote sa nje lire..po c'ti beshe qe nga femijeria u kan thene "mos qaj se marre je burre " dhe te dikush eshte ruajtur thelle ne shpirte:biggrin: .
Pra prap them: QAJNE EDHE FORT BILE!

E kjo cka po thua ti eshte tjeter muhabet... konstrukcionet (edukimi) gjinore kane te beje me kontekstet kulturore... Dihet qe ne kontekstin tone kulturore burrat nuk veshin fystane...

Po ja qe ne Skoci fystani eshe edhe kostum tradicional qe veshin burrat !!

Cfare e bene nje femer , mashkulle ( grua , burre) kjo varirone ne kontekstet kulturore .

lyra2
18-07-07, 12:47
E kjo cka po thua ti eshte tjeter muhabet... konstrukcionet (edukimi) gjinore kane te beje me kontekstet kulturore... Dihet qe nuk veshin fystane...

Po ja qe ne Skoci fystani eshe edhe kostum tradicional qe veshin burrat !!

Cfare e bene nje femer , mashkulle ( grua , burre) kjo varirone ne kontekstet kulturore .
hahhaha a dmth qe skocezet qajne me lehte !!
Labi flasim ne kontekstin tone kulturore per burrat, normal edhe edukimi i njeriut ne rrethana te ndryshme ndikon pak edhe ne shprehjen e ndjenjave te cfardo lloji...

LABI
18-07-07, 13:22
hahhaha a dmth qe skocezet qajne me lehte !!
Labi flasim ne kontekstin tone kulturore per burrat, normal edhe edukimi i njeriut ne rrethana te ndryshme ndikon pak edhe ne shprehjen e ndjenjave te cfardo lloji...

Jo nuk thash qe skocezet qajne me lehtt :biggrin: Por deshta t'them qe nje sjellje, veshje qe ne kulturen tone nuk duket e zakonshme (tipike) per sjellje te nje mashkulli , per nje kontekst tjeter kulturore mund e kunderta ...

Ja nje shembull: Per te treguar se sa te pazakonshme ( te quditshme, jo normale) na duken disa sjellje te kulturave tjera qe nuk i perkasim.

Nje antropolog nga Evropa , ne nje ekspedite studimi , ne nje fise te indise , ka per objekt studimi jeten dhe menyren e jeteses se atij fisi...

Gjate diteve te ekspedites studimore ne ate fisi , antropologun e rastise te marre pjese ne nje ceremoni mortore...
Dhe nder tjera cka i bene pershtypje gjate ritualit eshte edhe vendosja e fruteve dhe perimeve ne vorrezen e te vdekurit... Dhe perskej aty nje te aferm te (vdekurit) fisit e pyet antropologu :

A MENDONI QE EDHE PAS VDEKJES , AI VAZHDON T'I SHIJOJ SHIJET E FRUTEVE ?!!

ANETARI FISIT ME HABI , ( PO NE T'NJEJTEN MENYRE ME PYETJE JA KTHENE PERGJEGJEN).

PO JU QE VENDOSENI LULE PRANE VARREVE TE TE DASHURVE TUAJ, VERTETE MENDONI QE EDHE PAS VDEKJES MUND ( VAHZHDOJNE) TE SHIJONI AROMEN E LULEVE ?!!

RiannA
18-07-07, 21:06
Po, kur mendojn se nuk esht ka i kqyr askush i pshurrin syt

pirro
18-07-07, 21:13
Mire,statistikat tregojn se femrat jan shume me te prirura per qajtur.

Edhe njehere po ju thom mos u lidhni me ata djem se i pshurrin syt,se te ata djem osht bo ne moment te fundit nje GABIM GJENETIK.kqyre ti...

Pupi
18-07-07, 21:18
Ani qysh e lat nime?
A po u deshka te qaje mashkulli a jo?
Po Femra ?
A qajn femrat?
Pse femrat qajn?
a ėshtė mirė tė qajn femrat, apo duhet kerkuar/hulumtuar tė kaluarėn pse ferma/mashkulli qanė.

RiannA
18-07-07, 21:20
Nuk mendoj se aj esht gabim gjenetik, kur nje mashkull i pshurr syt per dashuri. Edhe mashkujt kan zemer (e pabesushme amo e vertet hahahahah) edhe kur nuk munden ndrryshe me perballu, ju nevoitet te derdhin lot...e natyrshme esht edhe nuk esht asgje qe e ban mashkullin ma te lig apo diqka te till edhe aj qe mendon ashtu per mu esht njeri primitiv edhe i papjekun fare!

Pershendetje

Pupi
18-07-07, 21:24
O mic Sokola, o Lek Dukagjina, a thu pa juve nuk e kishte zbulu RAP-in Prishtina?!
hahahaha. Nuk e besoj!

RiannA
18-07-07, 21:35
qa nuk e beson??? hahahaha

aLbAnIa_gIrl
18-07-07, 23:03
sderdhin fareeeee:p jane shume krenare per te derdhur lot ...eheee

Virti
18-07-07, 23:45
derdhin lotė... :tongue:

aLbAnIa_gIrl
19-07-07, 00:13
derdhin lotė... :tongue:
pfff I dont think soo


ku derdhin hic ore??

Murgesha
19-07-07, 00:16
Qajne edhe fort, bile me keq se femijet e vegjel http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

aLbAnIa_gIrl
19-07-07, 01:18
Qajne edhe fort, bile me keq se femijet e vegjel http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
ndoshta andej nga kosova qajne por ne shqiperi ....KRENARIA eshte mbi gjithcka

Reana
19-07-07, 04:01
Kjo dileme s'duhet te ekzistoj... SHPIRTI NUK KA SEKSS ( eshte pa seks ) :wink:

Labi, ketu e paske "huq" temen, po edhe argumentin!!!
lotet, shkencerisht, nuk dalin prej "shpirtit"...hajt beju djale i mire dhe na trego si/pse qajne njerezit(perndryshe ne shqipe, thuhet "gjini", e jo "seks"-mozomakeq po i ben lexuesit te paramendojne gjera te pa-paramendueshme:tongue: )!!!

perndryshe Lyra(:rolleyes: ) , paska thene dicka me rendesi; aspekti kulturor dhe edukata jo qe i ben vetem meshkujt te shtypin emocionet, por edhe femrat,nese i nenshtrohen stervitjeve te tilla, qe mund te jene te natyres profesionale:wink: , apo tradicionale e kulturore permes kontrolles racionale.
kushdo qe ka pak njohuri ne psikologji, e di se kjo eshte nje lloj stervitje e karakterit, sikur stervitjet fizike qe jane per trupin(fiziken) e njeriut.

a derdhin lote meshkujt per dashuri???
prej natyres e kane aftesine; eshte tjeter nese ia kane ndaluar vetes, apo mejdisi i perkufizon ne kete drejtim...
perndryshe dashuria, nuk definohet vetem si dashuri ndaj partnerit(qofte i gjinise se kundert apo se njetes gjini)!!!

XheBraiLi
19-07-07, 07:15
[

Shume fjale per te mos thene asgje....
Mendimi jem eshte se Derdhin se jan qenje njerezore jo ROBOTa

Arkza
19-07-07, 11:57
Hahahahah hala po Diskutoni per Lotet te Mashkujve a !!!!!!!!!!! hahahahahhaa Verete teme shume qesharake per mua !!!!
Mos ma merrni per te keqe por per mua nje Mashkulli qe qan per Dashuri eshte pe rmua Mashkulli me i dobte ne bot !!!!!!!!!!!!
Un jam Femre ne Boten Mashkullore smuj te dij Sakte se qka ka ne Zemren e tyre por Ndoshta po Gaboj ose Ndosha ju Duket shume Ofenduse qe po shkruj keshtu se per mua nje Mshkull qe qan per dashuri per mua eshte shume i Dobte .
Jan Shum te Rralle qe qajne ata per nje Dashuri te Sinqert ose jan Lotet te Krokotillit !!!!!!!

Edhe nje gje per fund , Disa Mashkujt i kam pa te qajte ne Gjte Luftes dhe kjo eshte arsyje e Fort per te qajte e per Dashuri shume Qesharake valla ,

Edhe pse ju Mashkujt ma merrni kete si Ofendim por jo jo s'eshte Ofendim por po e jepi nje Mnedim timen se sdo me than se qe thash kur shoh Mashkujt tu Qajt per Dashuri eshte personi shume i dobte ne kete Aspekt po e ne Tjetre aspakt jo P.sh

Kam pa boll me syt e mij ne gjat Luftes dhe kam qajte per qdo gje por kur i kam pa Mashkujt tu qajte mu duke se edhe Zemra po me Plase nga Dhembshuria e tyre sepse un per veti jam shume endijshme dhe sjam mesu te shoh Mashkujt me lot ne Sy kjo ishte shume Tmerre valla DHE PER FUND ISHALLAA KURR ME NUK SHOH AS NJE MASHKULL TU QAJT .......................:mad: :mad: :mad:

lyra2
19-07-07, 12:10
Pse moj arkza ashtu....po ata a nuk jane njerez a?!!!!
Eshte e vertete qe lotet e tyre te prekin..se ashtu vet nga "natyra mbahen",por te quhen te dobet pse kane ndjenja ;(....ateher edhe femrat qe qajne per dashuri jane te dobeta ..njesoj!!

XheBraiLi
19-07-07, 12:17
Hahahahah hala po Diskutoni per Lotet te Mashkujve a !!!!!!!!!!! hahahahahhaa Verete teme shume qesharake per mua !!!!
Mos ma merrni per te keqe por per mua nje Mashkulli qe qan per Dashuri eshte pe rmua Mashkulli me i dobte ne bot !!!!!!!!!!!!
Un jam Femre ne Boten Mashkullore smuj te dij Sakte se qka ka ne Zemren e tyre por Ndoshta po Gaboj ose Ndosha ju Duket shume Ofenduse qe po shkruj keshtu se per mua nje Mshkull qe qan per dashuri per mua eshte shume i Dobte .
Jan Shum te Rralle qe qajne ata per nje Dashuri te Sinqert ose jan Lotet te Krokotillit !!!!!!!

Edhe nje gje per fund , Disa Mashkujt i kam pa te qajte ne Gjte Luftes dhe kjo eshte arsyje e Fort per te qajte e per Dashuri shume Qesharake valla ,

Edhe pse ju Mashkujt ma merrni kete si Ofendim por jo jo s'eshte Ofendim por po e jepi nje Mnedim timen se sdo me than se qe thash kur shoh Mashkujt tu Qajt per Dashuri eshte personi shume i dobte ne kete Aspekt po e ne Tjetre aspakt jo P.sh

Kam pa boll me syt e mij ne gjat Luftes dhe kam qajte per qdo gje por kur i kam pa Mashkujt tu qajte mu duke se edhe Zemra po me Plase nga Dhembshuria e tyre sepse un per veti jam shume endijshme dhe sjam mesu te shoh Mashkujt me lot ne Sy kjo ishte shume Tmerre valla DHE PER FUND ISHALLAA KURR ME NUK SHOH AS NJE MASHKULL TU QAJT .......................:mad: :mad: :mad:Po sdi qfare koncepteveke permend.....po ama te mos besosh se mashkujt qajne per dashuri eshte si te thuash se mashkujte nuk jan kurqqo ma teper se MAQINA TE SEXIT

Arkza
19-07-07, 12:18
Pse moj arkza ashtu....po ata a nuk jane njerez a?!!!!
Eshte e vertete qe lotet e tyre te prekin..se ashtu vet nga "natyra mbahen",por te quhen te dobet pse kane ndjenja ;(....ateher edhe femrat qe qajne per dashuri jane te dobeta ..njesoj!!Lyra po jan Njerzit por nga Karaketri i Femrave Ndryshon shume gjinia Mashkullore !!!! Dhe S'do me than se Lotet e Mashkujve e tregojne Ndijat !!! Nese ti mendon keshtu Gabon shume se shume shume shume te Rralle jan ata qe qajne Sinqerisht !!! me kupton , e sa i perketet femrave ne Femrat per gjithesi jemi shume te dobte jo veq ne Dashuri por pergjithsi .

lyra2
19-07-07, 12:26
Lyra po jan Njerzit por nga Karaketri i Femrave Ndryshon shume gjinia Mashkullore !!!! Dhe S'do me than se Lotet e Mashkujve e tregojne Ndijat !!! Nese ti mendon keshtu Gabon shume se shume shume shume te Rralle jan ata qe qajne Sinqerisht !!! me kupton , e sa i perketet femrave ne Femrat per gjithesi jemi shume te dobte jo veq ne Dashuri por pergjithsi .

Pajtohem per natyren e dy gjinive,dallon....po edhe nese e marim ate se vetem nese qan eshte isinqert ..gaboj!Mendoj...ne ndjenja te sinqerta (normal qe ka edhe te tille),ka edhe qe qajne ..e une nuk do t'i quaj te dobet por EMOTIV ahhaaahha....uhhhh i pafsha atu qajt per dashuri e jo kurr per tjeter ,seriozisht te prekin shum lotet e tyre!!