PDA

View Full Version : pse femrat ngajen mase pasuris e jo mase dashuris


ari_kosovA
02-06-04, 19:03
:oops:

mickoja
02-06-04, 22:24
Un nuk do te vrapoja mas pasuris,se pasurija vjen dhe shkon e dashurija mbetet pergjithmon
por dhe nuk jetohet dashuri pa pasuri

qika_pr
03-06-04, 09:07
Pasuria eshte dicka qe te gjithe e duam por kur behet fjal per dashuri ateher ndryshojne punet normal zgjedhim dashurin,sepse pasuria eshte e perkoheshme e dashuria eshte dicka shum me e shejt qe nuk blihet as me ate pasuri qe e eke

abi_bbc
08-06-04, 19:10
tung ju pershendes per sa vlen tek kjo tem nuk eshte mir me i fy te gjitha fermat se nuk jan njesoj por ka perjashtime edhe aty ka FEMER QE I PELQEN PASURIA PORE KA FEMER EDEH QE NUK KQYR PASURI PORE VETEM DASHURI TE VERTET PO NJE FJAL E URT POPULLORE THOT MAL PA DERRA SKA EDHE FEMAR QE NUK LAKMOJN PASURI NUK KA KA EDHE MASHQI QE KQYRIN PASURIN OK JU PERSHENDES TE GJITHVE TUNG TUNG

Cool_Boy
09-06-04, 13:37
ari_kosovA-Une besoj se shumica e femrave te dojn per pasuri se sa qe te dojn per dashuri...............

prizrenasi
12-06-04, 14:50
ari mendimi im eshte se ato te cilat te dojn per para ,ato femra nuk jan te sinqerta ne dashuri por e kan vetem per interes e jo gje tjeter dhe nuk i kushton asaj asgje nese e prish virgjinitetin e saj per para ,
por ato te cilat te dojn me zemer e m,e shpirt dhe per ty mund qe ta jep edhe jeten ,ato jan ne dakort nje jet me ty edhe ne qoftse je me i farfuri .
ky eshte mendimi im flm te gjithve..

IceGirl
26-06-04, 05:55
Me Par Kerko Dashurin .......E Mandej Gjen The Pasurin :)

IceGirl
26-06-04, 06:01
LOVE DON'T LOVE COST A THING :wink:

IceGirl
26-06-04, 06:03
Love Don't Cost A Thing :wink:

Cool_Boy
30-06-04, 11:13
Love Don't Cost A Thing :wink:

It will cost money when i get married to u babes aahahahaha.......

Cool_Boy :wink:

IceGirl
30-06-04, 15:43
Cool_Boy hahaha ...Don't worry I don't want a big weedding :)

lazdrani
30-06-04, 18:47
ari_kosovA-Une besoj se shumica e femrave te dojn per pasuri se sa qe te dojn per dashuri...............
Cool_Boy nuk pajtohem me mendimin tend vllaqko.Besoje qe Interesi gjithmone eshte i perbashket.
Por nese Une martohem vetem per pasuri atehere paskam shiture Veten...Bukria shihet tri dite thote nje fjale Popullore.
Kemi nje pakice te vogel qe ndoshta mashtohet edhe ne Bukuri...
Une adhuroi vajzat intelegjente qe dijne cka duane ne Jete..

sweet-girl
09-07-04, 16:10
une pre veti nuk i kisha kqyr paret po dashnin... ajo osht ma e vlefshmja ( po edhe pa pare bre nuk bon )po nejse nejse LOVE IS NUMBER 1...

Murgesha
09-07-04, 22:17
Ka gjithcka, ka femra qe kerkojne pasuri e jo dashuri. Ka edhe meshkuj te tille. Por ne pergjithesi eshte dashuria qe udheheq me ndjenjat e njeriut.

Barbaroza
10-07-04, 09:30
une pre veti nuk i kisha kqyr paret po dashnin... ajo osht ma e vlefshmja ( po edhe pa pare bre nuk bon )po nejse nejse LOVE IS NUMBER 1...
8)

Loloku
11-07-04, 13:16
dashuria eshte shpirtrore dhe nuk jetohet vetem nga dashuria, kurse pasuria eshte jetesore qe jetes ia shton te gjitha mundesit e te shijuarit sa me te mire. Po ne varferi edhe dashuria nuk bahet si duhet nga frika se mos te shtohet skamja. Pasuria nuk eshte gjithcka, por gjithcka e bene me te bukur dhe te kendshme ta jetosh.
Sado ta duash partnerin, nuk mund ta hash per te jetuar dhe po nuk pate alternative jetese nuk ke as dashuri. Jeto pastaj dashuro!

ArMMeNDii
12-07-04, 23:28
eeeee ari_kosovA shum e qellume teme edhe une mendoj Pasurija te femra eshte ma me rendsi se sa dashurija ,nese je shum i pasur nuk eshte shum me rendsi te femrat dashurija me rendsi eshte me kan i pasur pra shumica e femrave jan e keti lloji bile po ta nxjerrja nje perqindja do ta beja 99 % e femrave ngajn mas pasuris se sa mbas dashurisArmendi

turisti
28-07-04, 00:04
Kush po thot asht aj dhe mendon ashtu. :wink:

nitushe
09-09-04, 18:18
po nashta ato qe skane pasuri te shpija e tyne kane qef qe bile 1her ne jeten e tyne me kerku edhe ate jete me nga mas pasuris :wink:

aferdita
09-09-04, 20:05
un perveti nuk dua te jem e pasur, se pasuria vetem te ben te keqe,sa per mos me vdek prej urijes me shume nuk dua se te gjitha fitehen,por dashurine eshte veshtire ta gjejsh sidomos tash

ju pershendes

turisti
10-09-04, 16:31
DASHURIA NDERTOHET. :wink:

Gjumashja
12-12-04, 21:09
mos i perfshij te gjitha femrat ti se nuk mendojn krejt njesoj qe poasuria osht mbi te gjitha

Arta e ArtŰ
14-12-04, 12:08
une pre veti nuk i kisha kqyr paret po dashnin... ajo osht ma e vlefshmja ( po edhe pa pare bre nuk bon )po nejse nejse LOVE IS NUMBER 1...
__________________________________________________ __________

Po kush nuk ngane mbas pasurise, pse nuk po e tregonin te verteten te gjithe, si femrat si mashkujt nuk shohin kur eshte pasuria.
__________________________________________________ _________

turisti
21-12-04, 13:58
une pre veti nuk i kisha kqyr paret po dashnin... ajo osht ma e vlefshmja ( po edhe pa pare bre nuk bon )po nejse nejse LOVE IS NUMBER 1...
__________________________________________________ __________

Po kush nuk ngane mbas pasurise, pse nuk po e tregonin te verteten te gjithe, si femrat si mashkujt nuk shohin kur eshte pasuria.
__________________________________________________ _________

Une .

DEA
21-12-04, 14:01
"NUK PELQEVA QERDHEN; PO PELQEVA ZOGUN"

turisti
21-12-04, 14:08
une pre veti nuk i kisha kqyr paret po dashnin... ajo osht ma e vlefshmja ( po edhe pa pare bre nuk bon )po nejse nejse LOVE IS NUMBER 1...
__________________________________________________ __________

Po kush nuk ngane mbas pasurise, pse nuk po e tregonin te verteten te gjithe, si femrat si mashkujt nuk shohin kur eshte pasuria.
__________________________________________________ _________

Une .

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Loloku
21-12-04, 15:19
Bre e kam pa qe kur dale me vetur krejt m'i hapin syte e dijne mem hanger pa u ndale fare, kur jam ne kembe nuk me sheh anje! Zot ruma veturen se mua nuk po me gjejka sen prej femrave a!

Barbaroza
21-12-04, 17:47
Une po vrapoj pas dashurise,por :arrow: s'po mund ta ze. :wink:

Kercovari
21-12-04, 18:12
Prite! Se ai qe te do do te gjeje ty!

Barbaroza
21-12-04, 19:09
Prite! Se ai qe te do do te gjeje ty!
Une po e pres pra dhe po i hap krahet duke ciceruar:šaf,šaaaf,šaaaafffff. :P

halla e madhe
21-12-04, 19:21
barbaroza_hajt me hallen se kur ta ngjet dashurija per qafe s'ka kush qe ta largon :wink: Hiq mos vrapo..a nuk e heton qe dikund ne ajr po sillet verdalle,veq sa s'ka mberri edhe tek ti :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
21-12-04, 19:40
barbaroza_hajt me hallen se kur ta ngjet dashurija per qafe s'ka kush qe ta largon :wink: Hiq mos vrapo..a nuk e heton qe dikund ne ajr po sillet verdalle,veq sa s'ka mberri edhe tek ti :lol: :lol: :lol:


Hm,besoj se nuk do me leje pa fryme shume,hahahahahahahahahahahahaaa. :wink:

Murgesha
21-12-04, 19:41
barbaroza_hajt me hallen se kur ta ngjet dashurija per qafe s'ka kush qe ta largon :wink: Hiq mos vrapo..a nuk e heton qe dikund ne ajr po sillet verdalle,veq sa s'ka mberri edhe tek ti :lol: :lol: :lol:


Hm,besoj se nuk do me leje pa fryme shume,hahahahahahahahahahahahaaa. :wink:


Mvaret prej forcŰs. :lol: :wink:

Barbaroza
21-12-04, 19:56
barbaroza_hajt me hallen se kur ta ngjet dashurija per qafe s'ka kush qe ta largon :wink: Hiq mos vrapo..a nuk e heton qe dikund ne ajr po sillet verdalle,veq sa s'ka mberri edhe tek ti :lol: :lol: :lol:


Hm,besoj se nuk do me leje pa fryme shume,hahahahahahahahahahahahaaa. :wink:


Mvaret prej forcŰs. :lol: :wink:

Ishallah qellon i ligesht. :lol: :lol: :lol:

Murgesha
21-12-04, 19:58
barbaroza_hajt me hallen se kur ta ngjet dashurija per qafe s'ka kush qe ta largon :wink: Hiq mos vrapo..a nuk e heton qe dikund ne ajr po sillet verdalle,veq sa s'ka mberri edhe tek ti :lol: :lol: :lol:


Hm,besoj se nuk do me leje pa fryme shume,hahahahahahahahahahahahaaa. :wink:


Mvaret prej forcŰs. :lol: :wink:

Ishallah qellon i ligesht. :lol: :lol: :lol:

He ške me u pendu shumŰ, nŰse ta bŰn Zoti Kabull kŰtŰ lutje. :wink:

turisti
22-12-04, 20:16
Bre e kam pa qe kur dale me vetur krejt m'i hapin syte e dijne mem hanger pa u ndale fare, kur jam ne kembe nuk me sheh anje! Zot ruma veturen se mua nuk po me gjejka sen prej femrave a!

Gruaja eshte diška me e bukur ne bote.Mirepo,po ndodhin disa gjera te šuditshme ne relacion mashkul - femer.Per fat te keq,gjithmone ekziston njifar kalkulimi.Pasi qe jetojme ne boten e "vetedies te materializuar "( jo te gjithe ),tragjike eshte nese ato ne partnerin e shohin nje cope " metal " dhe pasuri.


TURISTI. :wink:

Loloku
25-12-04, 11:02
Bre e kam pa qe kur dale me vetur krejt m'i hapin syte e dijne mem hanger pa u ndale fare, kur jam ne kembe nuk me sheh anje! Zot ruma veturen se mua nuk po me gjejka sen prej femrave a!

Gruaja eshte diška me e bukur ne bote.Mirepo,po ndodhin disa gjera te šuditshme ne relacion mashkul - femer.Per fat te keq,gjithmone ekziston njifar kalkulimi.Pasi qe jetojme ne boten e "vetedies te materializuar "( jo te gjithe ),tragjike eshte nese ato ne partnerin e shohin nje cope " metal " dhe pasuri.


TURISTI. :wink:


Vertet femra i takon te bukures, por edhe pasuria eshte pergedhelje e te bukures qe i shton akoma bukurine!

turisti
25-12-04, 18:58
:wink:

sarasara
18-01-05, 20:46
-ka qka nuk ka,un per vete po flas nuk ngaj mas asurise me dit qe nami bahet.
nji jete te thjeshte bon me e pas edhe normal edhe pak pare :roll: sa per adet :wink:

Mafiozi
18-01-05, 20:50
Sepse nuk e njohin ende dashurin dhe lumturin.

Shyqyr qe nuk jan te gjitha keshtu :D
:wink:

Prishtinasja_
12-02-07, 21:38
Nuk them se gjitha femrat ngajn mase pasuris .

Per vete mendoj se pasuria nuk eshte ndonje gje shume e madhe ... Duhet te kemi nje jete normale.

Eshte nje shprehje " me para mund te blesh sex por jo dashuri". Athere cka te duhet pasuria kur nuk ke gjene me primare te jetes... qe eshte DASHURIA.

Sepse kur ke para shume, te hy vetja ne qef dhe paraja te then qafen.... :redface:

jadore
12-02-07, 22:27
nese del qe eshte e vertet nuk vlen vetem per femra vlen dhe per mashkuj , une them qe si pergjigje do jete , arsyeja qe devalvuan dashurine dhe kjo beri ti rritet vlera e rendesise ndaj "pasuris"
shume here keqkuptohet termi pasuri nga ne ..

p.s.
pytje ne pergjithesi ..
...qka permbledh fjala pasuri nder ne si kapital qka kuptojme me fjalen pasuri , nje cerasje , nje mbushje te vales 900 , nje shtepi te re te banuar ne bashkesi prone e perbashkete , apo blerje garderobe dhurate te importuar nga Tyrkai apo apo ?? , jo per tjeter se nuk e kuptoj qka permbledh kjo fjal..??(jam mesuar ti them pasuri apo i pasur dikuj qe di ka miljona ne kontot e tij ku , e sa e dij ne si popullne pergjithesi perbehemi si individet jemi ne pergjithesi me nje standart gati mesatar , prandaj pyes.... pas ciles pasuri ngasin femrat ..??)

DEA
10-02-11, 14:43
Se mendojne qe eshte e vetmja gje qe jau lehteson jeten dhe jau sjell lumturine.p.s. " Flokt e gjata e mendt e shkurtra"

emine
10-02-11, 16:55
Njerzit kan kenveshtrime te ndryshme ndaj jetes gjinis se kundert*mendimet ndertohen shum her gabim duke pasur nje jet e cilla afron at qka ofron*munde te jet pak e vertet po sa per mu ska aq rendesi*di shum ane te jetes *edhe pse lukxsi e pasurija lehtson jeten*aspak nuk definohet nje jete e lumtur me ate matrejale*eshte mashkulli i cili lufton per pushtet pasuri dhe mendon me kto gjana mund te bej nje femer ta doj*mendim hipokrit

Qika_DugagjiniT
10-02-11, 16:59
Řna viq ngavi mas dashnijes se pŘr pasni j÷m vet

tipi engjellor
10-02-11, 17:59
qka me ba ju pelqen ashtu ani me ba me i ndegju kukuku thojn veq per dashuri a ne vetevete kane ne mendje interesin*me te vertet fatkeqsi eshte kjo e dini pse se po rrasen masanej jo ndamje jo anej jo knej

emine
10-02-11, 18:04
qka me ba ju pelqen ashtu ani me ba me i ndegju kukuku thojn veq per dashuri a ne vetevete kane ne mendje interesin*me te vertet fatkeqsi eshte kjo e dini pse se po rrasen masanej jo ndamje jo anej jo knej
a pe din *qe hajni ti merr veq paret edhe te len te lir e femna paret edhe shpirtin e lyp:P

tipi engjellor
10-02-11, 18:06
a pe din *qe hajni ti merr veq paret edhe te len te lir e femna paret edhe shpirtin e lyp:P

mire e ki ta pranoj edhe ate ka edhe asi po pa keqkuptim sinqerisht ne kosove sot 90 perqind te femnave se pari pyet ku punon qfare rroge ki se tybe sen tjeter nuk vet edhe qyrrat ne i shkofshin

roadrunner
10-02-11, 18:08
fik se fik* bile pare me pas hahaha

Dushku
10-02-11, 18:21
Kuvendon ajo me gra* burrin Boss moj kush e ka?:tongue:

Pasuria nuk te sjell te gjithe lumturine* por te qeteson thone Gjermant..:)

Jana
10-02-11, 18:28
...ka gjithqka por mendoj qe kur s'ki dashni as pasuria ste ndimon edhe ka qe s
ngajn mbas pasuris se e kan edhe ka mashqi qe ngajn mbas femrave qe kan pare valla... ndosh edhe e kunderta ...

Qika^Me^Kule
12-02-11, 20:48
Kuvendon ajo me gra* burrin Boss moj kush e ka?:tongue:

Pasuria nuk te sjell te gjithe lumturine* por te qeteson thone Gjermant..:)

Te hangshin macat ty ho...... aghaghaghahgaghaaghaghagh

Po ce nuk e ke personin e jetes... sic.. duhet te jete... ce ta kene nje gjuhe te perbashket.... e cfare te duhet buri boss aman......

vjeshta
12-02-11, 20:51
Te hangshin macat ty ho...... aghaghaghahgaghaaghaghagh

Po ce nuk e ke personin e jetes... sic.. duhet te jete... ce ta kene nje gjuhe te perbashket.... e cfare te duhet buri boss aman......


Paj te duhet sa mos me e ngushtu kur don me te ba dhurata !:tongue:

emine
12-02-11, 21:11
mire e ki ta pranoj edhe ate ka edhe asi po pa keqkuptim sinqerisht ne kosove sot 90 perqind te femnave se pari pyet ku punon qfare rroge ki se tybe sen tjeter nuk vet edhe qyrrat ne i shkofshin
O TIPI qka te besh me nje njeri te shendosh i cili ka arritun kohen mu martu e ende nuk punone,endet rrugve ,cillet si trullan,po nuk pat punen e jeten ne rregull ska nevoje te kerkoj nje njeri me shume ne jete sepse nuk plotson separi nevojat vetes e pastai gruas dhe femijve qe do lindin,kshtuqe nuk eshte problem parash po njerzit qe nuk punojne per mendimin tim (JAN rrugaq)

Qika^Me^Kule
12-02-11, 21:14
Paj te duhet sa mos me e ngushtu kur don me te ba dhurata !:tongue:

Oi... loqk beso.... ndoshta dal pak nga tema.... vetem sa do te jete i pasur... kur brendesin e shpirtit e ke te varfun asgje nuk te duhet as pasuria....

Pasuria ma e madhe.... per ate te mendo ta kete nje jete te Lumtur.... asht gjuha e perbashket... njeriu e ben pasurin e jo pasuria njeriun....

tipi engjellor
12-02-11, 22:29
O TIPI qka te besh me nje njeri te shendosh i cili ka arritun kohen mu martu e ende nuk punone,endet rrugve ,cillet si trullan,po nuk pat punen e jeten ne rregull ska nevoje te kerkoj nje njeri me shume ne jete sepse nuk plotson separi nevojat vetes e pastai gruas dhe femijve qe do lindin,kshtuqe nuk eshte problem parash po njerzit qe nuk punojne per mendimin tim (JAN rrugaq)

po normale jane ato po qka me ba ai po dalin jahst atje kishe per familje e spo bajn sen jo ne kushtet qe jetojne sot kosovaret,pak ne menyren logjike me kap qfare ekonomie ka sot kosova shume mire i kane punet kosovaret,me qfare qmime ballafaqohemi teper mire jeton populli,e fatit kurr nuk i dihet sot eshte keq neser do te jete me se miri,pasuria vjen e shkon sa ngritet aq ulet, e vajzat ne start tregojn interes q eme vone spo ju del mire.

Peja-Boy
12-02-11, 23:52
O TIPI qka te besh me nje njeri te shendosh i cili ka arritun kohen mu martu e ende nuk punone,endet rrugve ,cillet si trullan,po nuk pat punen e jeten ne rregull ska nevoje te kerkoj nje njeri me shume ne jete sepse nuk plotson separi nevojat vetes e pastai gruas dhe femijve qe do lindin,kshtuqe nuk eshte problem parash po njerzit qe nuk punojne per mendimin tim (JAN rrugaq)

Kete shume me vones e kupton Femra ....

Qika^Me^Kule
15-02-11, 21:41
Kjo asht ket rrrena..... dhe pik.!!

Oqeani
15-02-11, 23:17
Kjo asht ket rrrena..... dhe pik.!!


Ajo "mbreteresha" e tu Kosoves a mos ka nga pas Pacollit a !!!
Jo jo pas milionave !!!

Nuk rrejne meshkujt oj šike !

Oqeani
15-02-11, 23:57
Hajde nifar menyre femrat i kuptoj qe bijn viktim e pares e mendojn pasurin,por meshkujt smund i kuptoj kurr..qe per pareee me jetue me nje person qe sja don zemra...Letrat duhet me i ba disi ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif ( Kur harrove )