PDA

View Full Version : A do ta kishit martua nje djalč/vajzč qe ishte i/e martuar


mickoja
05-06-04, 02:19
me interesojnč mendimet e juaj
ju pčrshendes me nderime

qika_pr
05-06-04, 12:28
Dashuria nuk nje mosh nuk ka kufi dhe nuk njeh te kaluar
keshtu thuhet veq une shume veshtir kisha pranu

Cool_Boy
05-06-04, 13:48
Pershdnetje mickoja

Nje pyetje me vend ama ne qofse une nuk kam qene i martuar dhe aja vash ka qene e martuara ather JO JO arsyje te mjaftueshme ka per kete se pse nuk martona me ate .......


Me respekt

Cool_Boy

markopollo
08-06-04, 18:04
PO----------PO-------PO VETEM LET MA RREMBEN KETE ZEMER SE PESE PARE NUK I) JAP E ADHUROJ SISTEMIN ANGLOSAXON :wink:

anna
10-06-04, 12:37
nqs ai do te kishte femij absolutisht jo nqs nuk ka femije mbase edhe po nuk e di

hana
10-06-04, 15:11
mendoj se po nqs e don nje person atehere duhete ta pranosh ate

Vera
10-06-04, 19:33
Une mendoj se nqs e don nje person do shkosh ne fund te botes per te, dhe kjo pun do ishte me e vgla qe egziston qe do i ndaj nje qift te dashuruar, pra nqs e kisha dashtur at njeri po natyrisht.

Barbaroza
11-06-04, 12:37
Nese do te kishte femije,shume veshtire e kisha pranuar apo fare hiq!!!!

Gentiana
12-06-04, 12:37
Nese e dua pse jo, po nuk besoj, barem mendoj per momentin keshtu!

IceGirl
29-06-04, 17:12
Po ta dashuroja nje person nuk do te me kishte interesuar ka qen
apo ska qen i martuar,nuk me pengon fare, nuk kisha menduar per
te kaluaren por per te ardhmen.

Dhe nje pytje per ju Cool_Boy... Po te dashuroje dikend me gjith shpirt
do te kishe lejuar nje gje e till, nje gje aq e thjesht, te shkaterroj
DASHURIN :( :?:

Cool_Boy
29-06-04, 21:41
Po ta dashuroja nje person nuk do te me kishte interesuar ka qen
apo ska qen i martuar,nuk me pengon fare, nuk kisha menduar per
te kaluaren por per te ardhmen.

Dhe nje pytje per ju Cool_Boy... Po te dashuroje dikend me gjith shpirt
do te kishe lejuar nje gje e till, nje gje aq e thjesht, te shkaterroj
DASHURIN :( :?:

Pershdnetje IceGirl,emrin e mire pasha mue por nejse ahhahah....

Deshta tu pergjigjna ne pyetjen tende qe me keni shtru....Nese nje vash eshte e martuar dhe ndahet nga aje burr une nuk do te kisha hy ne rende pse ka shum gjera qe nuk me lejojn ashtu qe nuk mundem ti them po hy nrende me ju nuk e di sa me kuptoni ama ka shume njerz qe thojn qka te keshte ky njeri keshtu ama per vete po flas nuk mundem ndoshat do te vuaj per jete per ate dashuri ama prap se prap do te them JO....... IceGirl te pershndes per zemersisht qiki nuk e di sa jeni e kanqur me pergjigjen tim!!!!!!!!!!

Cool_Boy

IceGirl
29-06-04, 23:12
Cool_Boy Te pershendes dhe te kuptoj flm
per pergjigjjen tung :)

prizrenasi
02-07-04, 19:42
vallah mem pelqy nje femen nuk um intereson se shka ka qen ather po tash. qe une jam 19 vjeqar tum kish perlqy nje femer edhe tish kan e martuar me par edhe 25 vjeqare e kisha marr vallah ,veq mem pelqy se shpirtin tim e pasurin time e kisha dhan per at njeri qe e dua .

Honesty^uk.
04-07-04, 11:41
me interesojnč mendimet e juaj
ju pčrshendes me nderime

teme interesante kjo mockoja
eshte e vertet qe cdo kush ka kalluar neper rreziqe ne jete
dhe ky eshte nje nga rreziqet e femres ne kete rast
e cila ka qene e martuar por per arsye te ndryshme, eshte prishur ajo martes.
Une mendoj se po te zuri dashuria me nje person, besoj se nuk duhet te interesoj aq shume e kaluara e tij/saj, por e rendesishme eshte qe ketu dhe mbrapa te vazhdohet jeta normale dhe te mos u lihet vend te kujtohen ato te kaluarat

yllka
08-07-04, 11:08
Shkurte -JO :idea:

Cool_Boy
08-07-04, 11:47
Shkurte -JO :idea:


Pajtona me JU yllka 100%

Barbaroza
10-07-04, 09:35
Shkurte -JO :idea:


Pajtona me JU yllka 100% 8)

neki76
10-07-04, 16:55
Shkurte -JO :idea:

pse yllka jo po nese del po :D :D

ArMMeNDii
12-07-04, 23:14
Pershendetje hmmm shum tem interesante Mickoja ku te ra ndermend kjo heheh :wink: Ndoshta kisha pranuar te martohem me nje femer qe ka qen e martuar ose e fejuar mirpo para se do te merrsha nje vendim kisha kerku prej saj qe te pakten te me shpjegoj arsyjet e ndarjes edhe nese me kish dasht ashtu me zemer sdi skisha me mendu shum per te kalumen e saj perpos qasaj qe ceka ma lart. PO habitem me diken ketu qe thot Jo se fatit dhe dashuris nuk i dihet kshtu mos kombgulni. Edhe pse Mickoja nuk eshte ketu un kisha pas deshir te di mendimin e saj ppo nese do ti ndollte asaj nje gje e till qka do te bente ajo

Armendi

Honesty^uk.
13-07-04, 00:07
Pershendetje hmmm shum tem interesante Mickoja ku te ra ndermend kjo heheh :wink: Ndoshta kisha pranuar te martohem me nje femer qe ka qen e martuar ose e fejuar mirpo para se do te merrsha nje vendim kisha kerku prej saj qe te pakten te me shpjegoj arsyjet e ndarjes edhe nese me kish dasht ashtu me zemer sdi skisha me mendu shum per te kalumen e saj perpos qasaj qe ceka ma lart. PO habitem me diken ketu qe thot Jo se fatit dhe dashuris nuk i dihet kshtu mos kombgulni. Edhe pse Mickoja nuk eshte ketu un kisha pas deshir te di mendimin e saj ppo nese do ti ndollte asaj nje gje e till qka do te bente ajo

Armendi


b]Te pershendes per mendimin tuaj ArMMeNDii
dhe mire ke thene se cfare do te bente jo vetem Mickoja por te gjithe keta qe kane thene jo, nese do te kishin nje fatkeqesi te tille ne jete((( qe une nuk ja deshiroj askujt, por jane gjera qe ndodhin))a nuk do te kerkonin te martohen perseri??????[/b]

ArMMeNDii
16-07-04, 02:29
b]Te pershendes per mendimin tuaj ArMMeNDii
dhe mire ke thene se cfare do te bente jo vetem Mickoja por te gjithe keta qe kane thene jo, nese do te kishin nje fatkeqesi te tille ne jete((( qe une nuk ja deshiroj askujt, por jane gjera qe ndodhin))a nuk do te kerkonin te martohen perseri??????[/b][/quote]


Pajtohem me ty 8)

Barbaroza
18-07-04, 14:10
Perqindja me e madhe e djemve shqiptare nuk pranojne te marrin vajza jovirgjine per grua e lere mė te martohen me vajza qe kane qene me pare te martuara .
Mos flisni peralla,pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Gentiana
18-07-04, 15:40
Perqindja me e madhe e djemve shqiptare nuk pranojne te marrin vajza jovirgjine per grua e lere mė te martohen me vajza qe kane qene me pare te martuara .
Mos flisni peralla,pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Ke te drejt Barbaroza,as un nuk ju besoj ketyre perallave!!

markopollo
19-07-04, 13:43
valla po tutna more qikat e mira se keni mi pas edhe 6 ortake te tjera e kenimu pajtu elere ma mos ta merni djalin qe ka pas nje grua ose diq tjeter..............hajt se vajzat ndrrojn mendjen shpejt ka te fryen era..haaaaaaaaaaaaa :wink:

Barbaroza
19-07-04, 14:52
valla po tutna more qikat e mira se keni mi pas edhe 6 ortake te tjera e kenimu pajtu elere ma mos ta merni djalin qe ka pas nje grua ose diq tjeter..............hajt se vajzat ndrrojn mendjen shpejt ka te fryen era..haaaaaaaaaaaaa :wink:


Athua markopollo :roll: krejt po me duket se je dallash ose gabim :wink: :wink:

ArMMeNDii
23-07-04, 23:42
Perqindja me e madhe e djemve shqiptare nuk pranojne te marrin vajza jovirgjine per grua e lere mė te martohen me vajza qe kane qene me pare te martuara .
Mos flisni peralla,pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !


hmmmm barboza shum e quditshme bre sdi pse thua ashtu ose ku bazohesh ti qe thua kete gjdo njeri mund te gaboj njeher edhe ti edhe gjithkush e kam fjalen per gjinin femrore mund te gaboj te kaloj me nje djal te hub virgjinitetin edhe te ndahet prej ti per naj arsyje po mir nese ajo vajz do ta hub virgjinitetin sibas teje po deshka me mbyt veten apo ta verr ne litar se ajo nuk paska mundsi ma as te dashurohet edhe as te martohet shum qudi e malle bre

ArMMeNDii
23-07-04, 23:43
e njejta gje qe shkrujta pak ma nalt kish me vle edhe per Genten edhe bash qudi se si genta ka mendu njejt si barboza hmmmmm :cry:

Barbaroza
24-07-04, 15:09
ArMMeNDii,se pari te pershendes!
Une kam shume dhembje per ato vajza qe kane humbur virgjerine e tyre nga nje mendjelehtesi qe u ka ndodhur ne jete dhe jam perkrahese e tyre.Nuk them se ato vajza tani duhet te jene LĖNESHA,por duhet qe ato ta fillojne nje dashuri te re,por,mua me duket pak veshtire,bazuar nga ngjarjet e ndryshme ne jete qe kam pare te vajza te ndryshme,qe pasi ato kane humbur virgjerine,edhe nese jane martuar,kane marre burra qe ua kane nxi jeten apo te them me mire,s'kane patur fatin e mire se shqiptaret jane te tille(shumica) qe moralin e kerkojne tek nje vajze edhe nese atyre vete u mungon!
Mua do me vinte mire nese ka djem (edhe prej atyre beqare) qe kane mirekuptim per vajzat e tilla,por me sa kam patur rastin te bisedoja me dike(bisede e lire),kam kuptuar se nje djale asesi ne jete nuk do ishte i qete nese merr per grua nje vajze jovirgjine!Edhe nese e marton ate,ne te prapeseprape do te zihet diqka qe nuk e le te qete!

turisti
27-07-04, 23:02
Jeni te pershendetur prej meje,si gjithmone, edhe mos ju pershendetsha duheni ata me e dit.Keshtu pra,duheni me dit se mashkuj jane problemi nr 1 i kesaj teme dhe i ketyre problemeve se vet i krijojne.

Kur ti ngojsh, mashkujt aq shume zhyten ne kete problematike qe gati nenat i kan virgjine(jo more,qy,qy),lypin virgjinitetin a po harojne vet te hyjne TE VIRGJER ne martese...a?100%kam drejta,ha,ha,ha,ha... :wink:

nitushe
09-09-04, 18:25
Jo kurr per jete

aferdita
09-09-04, 19:33
pse me marr nje burre te martuar,edhe kete femrat nuk e meritojn asnje prej femres edhe pse i ben shume vjet

DRENI_usa
09-09-04, 19:44
Derisa disa prej vajzave shkruajten se po te kete aj djali fmij sdo ta kisha martuar,aj djali qi i ka fmijet dmth se ka qen ma i mire se ajo gruja e tina se i ka lan fmijen te aj se pa marr parasysh se si ndodh ndamja shumica e femrave shqipetare i lajn fmijet te burri e shkaku se e bajn kete se munen mu martu ma lete e kjo ashte shum gabim ,se so me rendesi se ajo apo aj kan fmij apo jo ne qofte se jan nda dhe ti e don at person ska rendesi se a ka fmij apo ska duhet te shikosh personin mua bile me duket keshtu edhe pse ndoshta jam gabim por nuk pajtohna me disa nga femrat se shkruajten nese ka fmij jo,ajo ashte shum gabim un do te kisha pranuar nje femer se ka femij nese mua ajo me pelqen dhe ne qofte se e dashuroj :lol:

Love is the name ,sex is the game .forget the name ,just do the game :!: :!: :lol:

Tomori
11-06-05, 20:55
Jo kurr per jete
"nitushe" a je e sigurte?!!!
Se nuk i dihet ksaj pune mos thuaj dy here?!!!

laliloli
12-06-05, 00:17
nese dashurohesh ne nje person atehere per ty ai nuk ka asnje te mete ,ndersa posa fillon te mos e duash te ai person gjen 100 te meta ,Une mendoj se eshte plotesisht normale te martohesh me dike qe e do pa marre parasysh se ka qane i / e martuar.Duke lene anash paragjykimet une isha martuar me nje te martuar nese vertet e dua dhe me do.

Edon
12-06-05, 05:35
me interesojnč mendimet e juaj
ju pčrshendes me nderime

Jo!
Por ne kontakt kisha ndejt per ndo nje ndime :wink:

Edon
12-06-05, 07:00
ArMMeNDii,se pari te pershendes!
Une kam shume dhembje per ato vajza qe kane humbur virgjerine e tyre nga nje mendjelehtesi qe u ka ndodhur ne jete dhe jam perkrahese e tyre.Nuk them se ato vajza tani duhet te jene LĖNESHA,por duhet qe ato ta fillojne nje dashuri te re,por,mua me duket pak veshtire,bazuar nga ngjarjet e ndryshme ne jete qe kam pare te vajza te ndryshme,qe pasi ato kane humbur virgjerine,edhe nese jane martuar,kane marre burra qe ua kane nxi jeten apo te them me mire,s'kane patur fatin e mire se shqiptaret jane te tille(shumica) qe moralin e kerkojne tek nje vajze edhe nese atyre vete u mungon!
Mua do me vinte mire nese ka djem (edhe prej atyre beqare) qe kane mirekuptim per vajzat e tilla,por me sa kam patur rastin te bisedoja me dike(bisede e lire),kam kuptuar se nje djale asesi ne jete nuk do ishte i qete nese merr per grua nje vajze jovirgjine!Edhe nese e marton ate,ne te prapeseprape do te zihet diqka qe nuk e le te qete!

Vallah Ruani Bre Qika mos besoni ne Meshkuj se ka tyrli Idijoti edhe esht i Martuar edhe ja merr vergjinitetin.
Them turb per asi te lig qe bej kesi marrina.

Un Per veti nese esht Vergjine mas pari ja kisha marrun shpirtin se Vergjinitetin se jam un I Martuar dhe nuk mundem ta martoj te dyten.
Mir por per Avantura Valla jam kogja ne Form. :D
Diskutime te Kendshme Barbaroza.

Domira
12-06-05, 09:54
valla jo :lol:

TotiStuhia
13-06-05, 02:27
Po ta kisha kuptuar arsyen e ndarjes me tjtrin, nuk me kish penguar martesa me atė vash tė ndarė, nese kish me qen e ndershme dhe viktim e burrit.Pėrkundrazi do ta kish bėr te lumtur, kuptohet para se gjithash po ta kisha dashur.
kaloni mir

DEA
13-06-05, 13:34
Śne mendoj se nuk shihet si problem nese ka qene i martuar ka femije apo jo perderisa ka te bej me ndjenja te pasterta e nuk nderlidhet per shkak te ndonje interesi, si p.sh. lejeqendrimi ne vendet perendimore dhe pasuria siq kane vepruar shume vajza deri me tani, me vjen keq per to!

DEA

ArMMeNDii
18-06-05, 15:18
Pershendetje o popull a jeni alla hile a jo a ku jeni more pa qe sa spasna hy ktu ani mickoja shoqja jem qfar teme paska qel pa pa pa qy gentijan qfar pergjegjeje uff (Gentiana shkrujti "Nese e dua pse jo, po nuk besoj, barem mendoj per momentin keshtu!") Gentijana tu kisha lut syn qet termin barem mos e perdor bre qy heheh ej kto krejt ken shaka kshtu mos ma nxini per te malle se kam pak emocjone po mendoj kshtu emocojne kur po sho qe keni vullnet hala me diskutu edhe kjo eshte per gjdo lavdat. Ndersa sa i perket Temes qe ka hap Mickoja pergjigjeja ime ose te them mendimi im eshte keshtu " Do ta kisha pranu at famer qe ka qen e martume nese kam interes prej saj se kuptohet qe aty nuk ka dashuri po mendoj nese ka qen e martuar ose nese nime e kisha dasht edhe me kish dasht ja kisha bo Format Memorjen po mendoj ja kisha harru te kalueren heheh veq prap po them qe nuk ma kish marr menja qe kisha pranu nje gje te till bile pikpytje kishte me qen ta pranoja edhe nese ka pas nje te dashur para meje " , Do me than kjo ke krejt qa mendova rreth temes qe ka hap Mickoja per diskutim.

Kaloni sa ma bukur kshtu all forum e Gentijana edhe Mickoja ndoshta nuk me kan keqkuptu najsen heheheh bay bay ;) Armendi

teutaA
16-06-08, 08:08
eee qfar jan pergjigjejet per ket tem tani ne 2008 se para 3 viteve shum JO paska pas

lovely
19-06-08, 13:25
Po! ..................

teutaA
20-06-08, 02:08
Po edhe un

hahahahha ani kur te thot lovely diqka veq duhet me vulos kjo nuk gabon kurr me sinqeritetin e saj

Kaltrina
22-06-08, 20:42
Śne mendoj se nuk shihet si problem nese ka qene i martuar ka femije apo jo perderisa ka te bej me ndjenja te pasterta e nuk nderlidhet per shkak te ndonje interesi, si p.sh. lejeqendrimi ne vendet perendimore dhe pasuria siq kane vepruar shume vajza deri me tani, me vjen keq per to!

DEA


S'do koment !

Luana
23-06-08, 22:44
Une mendoj qe JO ! kurr nene e femijeve te huaj nuk ju behem ...!

Albonita
26-06-08, 09:11
A do ta kishit martua nje djalč/vajzč qe ishte i/e martuar

Jooooo Kurreeeeeeeeee.!!

Cia-Ferizaj
01-07-08, 21:20
pooooooooooooooooooooooo

Gjumashja
01-07-08, 21:23
Jo... i kam disa norma qe di ta dalloj te bardhen nga e zeza...

Cia-Ferizaj
01-07-08, 21:30
i kum pas njollat por si kam me....... se ndash ke e martume ndash jo femra nuk ka mo por vetem gra

hahahhaha

Albonita
01-07-08, 22:20
Joooooo kurre ,Nese nuk ka djem te pa martum..Ather shkoj Moter kishe...Mbyllen aty..edhe Nje person te Martum se marr Kurre..!!!

egi
02-07-08, 14:13
Joooooo kurre ,Nese nuk ka djem te pa martum..Ather shkoj Moter kishe...Mbyllen aty..edhe Nje person te Martum se marr Kurre..!!!

Kurre mos thuj kurre....S'pyet dashnija..

Albonita
02-07-08, 14:21
Kurre mos thuj kurre....S'pyet dashnija..


Po thun ti Engjullore..a,,Oki po lejm keshtu se nuk pyt Dashurija..pajtona..!:smile:

Po a pajtohet kush me kokfortsin time se kur them joooo ..Joo ka mbet gjith..!

Preshevar
02-07-08, 14:25
Ne sjemi ata qe vendosin per fatin e femive tan, keshtu qe gjithkushi le te pergjigjet per vete, se a do t'ishte martue me nje te martuar ?...keshtu do kishte me qen me e drejt.

Arkza
02-07-08, 17:38
YhAaaaaaaaaaaaaaaaa qfare Pytje qesharake !!!
Asgje te keqe ketu s'ka , edhe pse vet s'kam qen asnjehere e martuar por nese nje person me pelqen dhe Dashurohem s'ka aty asgje te keqe me shuem deshir dote pranoja !!! :wink:

P/S Mos ju vjen pak qudi qe po e shkruaj kete !!!
Me rendesi eshte qe mos te eshte ndonje hajn , kriminel apo diqka te ngjashme se sa per kete Pufffff as qe Lodhem bilem ... :wink:

Fshatari
02-07-08, 18:03
YhAaaaaaaaaaaaaaaaa qfare Pytje qesharake !!!
Asgje te keqe ketu s'ka , edhe pse vet s'kam qen asnjehere e martuar por nese nje person me pelqen dhe Dashurohem s'ka aty asgje te keqe me shuem deshir dote pranoja !!! :wink:

P/S Mos ju vjen pak qudi qe po e shkruaj kete !!!
Me rendesi eshte qe mos te eshte ndonje hajn , kriminel apo diqka te ngjashme se sa per kete Pufffff as qe Lodhem bilem ... :wink:
Eh! Po i plotėsojsha tė gjitha kushtet!

emine
03-07-08, 21:53
A patjeter u dufka mu martu a???

egi
03-07-08, 22:01
A patjeter u dufka mu martu a???

Ne daq mbaje per hjeshi :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
04-07-08, 16:47
A patjeter u dufka mu martu a???

po jo be patjeter, kerkush nuk osht ka te shtin me zor mu martu ti emine. A vetum kallezo kur ta bjersh vendimin, kisha pas qef me dijten a u martove a jo :tongue:

Arkza
04-07-08, 16:53
Eh! Po i plotėsojsha tė gjitha kushtet!Hhahahahahahahhahahahahahha Fshatari , tash e pashj kete Postim !!
hmmm se qka i bona vetit , i shtova vetit nje problem te madhe ketu !!!
Fshatari Besa me duket se as ti su i Plotson te gjitha kushtet !!!
E din pse ? Sepse ti je ai qe nuk mundesh veq me nje person e une keshtu jam shume Xheloze !!! :biggrin: :biggrin:
Me pat pelque nje Thenije e nje mikut time qe i pat hat te dashures se vet """" Ti per mua , une per ty """"
Dhe une jam keshtu ... :biggrin:

emine
04-07-08, 17:52
Ne daq mbaje per hjeshi :biggrin:


Jo e qes *Konzervoi*:P

Pse martohet njeriu,apo pse duhet patjeter mu martu,,,tek femrat sepse i plotsohet endrra e saje (si femiej)pricesha princi martohen dhe jetojne deri ne pafundsi te lumtun,,,,bllla blla ,blla
Martesa ka met si ligj i 2000 vjeteve qe shkuane,per kto arsye sote po bahen shkurorzimet sepse nuke a e nevojshme sote me nenshkru nje leter e me ja kris vule,mundesh me jetu me partnerin bashk pa qate nenshkrim,,,bile bile edhe ma te lumtune se shume qifte te martune,,,,,,,,une se kisha martu as te martunin as te pamrtunin,,,,,,,mendimi im a ky(mos qarti amon):p

DEA
04-07-08, 18:00
Dashuria eshte e verber, kane pa thane edhe ketyneherave bile.........
e ma se miri e dine ata qe ndodhen ne situata te tilla...

>>{SpOnGeBoB}<<
04-07-08, 19:52
Dashuria eshte e verber, kane pa thane edhe ketyneherave bile.........
e ma se miri e dine ata qe ndodhen ne situata te tilla...

po de bash qashtu valla osht, amo qetyne qetu nuk ju ka dal nafaka e ktu shkrujn jo une nuk martona, qe be po te boj me jav que ka nji mesazh privat a po vjeni mu martu nuk e pritin mesazhin e dyte me ja shkrue edhe njihere. :biggrin::biggrin:

emine shko lexoe mesazhin :biggrin:

Linka_pz
04-07-08, 20:16
Dashuria eshte e verber, kane pa thane edhe ketyneherave bile.........
e ma se miri e dine ata qe ndodhen ne situata te tilla...


Pajtohem me mendimin e tend edhe pse mendoj qe jo ama prap jetes nuk i dihet edhe me u nis nga ajo qe thuhet Kurr mos thuj kurr se ate qe e urren apo nuk e deshiron te kesh bash ato te ndjekin .

Arb
04-07-08, 20:39
Prej gruas se ndame edhe mallit te vjeter duhet hek dore...

Murgesha
04-07-08, 21:45
Prej gruas se ndame edhe mallit te vjeter duhet hek dore...

E ēka me ju ba burrav tė ndam o Arb??

DEA
05-07-08, 17:50
Prej gruas se ndame edhe mallit te vjeter duhet hek dore...

Arb nese merr nje vendim te gabuar dhe marton vajzen qe ska gje te perbashket me ty jeni tipa te kundert komplet.Po kete e kupton pas nje kohe( me vones), a do te thot se duhet ta sakrifikosh tere jeten , per dicka qe sja vlene....une po te them se jeta eshte shume e shkurt me ja kushtu atij apo asaj qe se meriton.

Oqeani
05-07-08, 19:03
heheh gruja e vjeter sikur vera e vjeter ;)

LABI
05-07-08, 19:29
Gjasat me te medhaja (parimisht) shkojne nga jo sesa nga po !
Mirepo, teoria relativitetit , ne mundesit minimale i jep pergjegje kesaj ceshjte (ka mundsi , pra dhe te ndodhe e kunderta) !

DEA
05-07-08, 19:30
Gjasat me te medhaja (parimisht) shkojne nga jo sesa nga po !
Mirepo, teoria relativitetit , ne mundesit minimale i jep pergjegje kesaj ceshjte (ka mundsi , pra dhe te ndodhe e kunderta) !

Dita me djelle, po per cfaredo rasti merrni cadrat , po i bjen diqysh qeshtu a?

LABI
05-07-08, 19:35
Dita me djelle, po per cfaredo rasti merrni cadrat , po i bjen diqysh qeshtu a?

Jo ! Mendoj qe shembulli i sjellur DEA, nuk eshte relevant (nuk nderlidhet ne ndonje menyre) me shpjegimin e tematikes qe shqyrtohet ketu !

Nuk mund te vihen ne baraz-krahasime gje-sendet , me entitetet njerezore (qe kane vetedije, ndergjegje, individualitet, personalitet)

selvija
05-07-08, 21:59
Po more pse jo ,,,bile me mir me kish ra, me provoj dhe pjekur gjitha aspekete,,

qe don edhe berqar nuk prish pun fare hiq...:wink:

Amina
05-07-08, 22:06
Po more pse jo ,,,bile me mir me kish ra, me provoj dhe pjekur gjitha aspekete,,

qe don edhe berqar nuk prish pun fare hiq...:wink:

E ku je e sigurt qe nuk ja ban si te "pares"?

selvija
05-07-08, 22:11
E ku je e sigurt qe nuk ja ban si te "pares"?Paj e para se ka knaq :biggrin:tash deshiron nje me agresive...

Amina
05-07-08, 22:33
Paj e para se ka knaq :biggrin:tash deshiron nje me agresive...
Aha, prita nje pergjigje ma ndryshe. Nuk do te thote se ajo ka qen fajtore per deshtim.

Rizuana
22-07-08, 21:49
*-) besoj qe po, nese do ishte i mire, sme kishte pengu pse o kon i martum.

LABI
22-07-08, 23:37
Nuk jam i prirur t'i paragjykoj gjerat ... Vetem se shancet me shume shkojne nga JO (tek une).
Mirepo , kesaj pune si dihet (disa vleresojne ) ; dashurija po thojne s'njef kufije, s'perfille norma, s'perfill pothuajse asgje !! :rolleyes: .. Sipas , kesaj po me del qe :

DASHURIA ESHTE NJE GJUNGEL E PA EKSPLORUAR (shkelur, njoftur ) !! :rolleyes:

teutaA
30-12-08, 10:27
a e kishit martuar apo jo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,?????????????

Action
30-12-08, 10:44
Kur te mbes une Vejan atehere nashta e marr naj vejushk :biggrin:

s perjashtoeht mundesia

lyra2
30-12-08, 10:54
Po.......:P:P

teutaA
30-12-08, 10:55
Po.......

lyra edhe un me duket kam than po dikun me heret:smile:

qika_pejes
30-12-08, 10:57
Nese do te ishte ne pytja dashuria edhe nese ai mashkull ska diferenc me vite shume pse jo.. por mvaret edhe qfar martese nese martesa e tij a par ka perfundu me fmi a po diqka nuk besoj isha martu

lyra2
30-12-08, 11:00
lyra edhe un me duket kam than po dikun me heret:smile:

teutA,pe ka qene nuk ka ndonje te keqe,mos te jete dhe te behesh e dyta ;);)

teutaA
30-12-08, 11:04
teutA,pe ka qene nuk ka ndonje te keqe,mos te jete dhe te behesh e dyta ;);)

jojo e dyta jo veq kshtu duke i respektu rregullat pa lendu askend nese i ka deshtu martesa nuk i ka ec po du me than nuk me kish prish pun:smile:

~AnnA~
30-12-08, 11:10
po te jete martuar ai dhe divorcuar dhe po te jem edhe une e cmartuar,pse jo...jemi ne gjendje te njejte ...ndryshe,me kete mendje qe jam "JO"....por si thone,mos thuaj kurre "kurre"...une s'them kurre,por them JO!

lyra2
30-12-08, 11:12
po te jete martuar ai dhe divorcuar dhe po te jem edhe une e cmartuar,pse jo...jemi ne gjendje te njejte ...ndryshe,me kete mendje qe jam "JO"....por si thone,mos thuaj kurre "kurre"...une s'them kurre,por them JO!
..a do te thote se parashtron kushte ne martese?(mendoj ,vetem nese e dashuron,perndrysheee....JO)

~AnnA~
30-12-08, 11:16
..a do te thote se parashtron kushte ne martese?(mendoj ,vetem nese e dashuron,perndrysheee....JO)

Jo lyra,ne dashuri nuk ka kushte....them,se nese do te jete ende i martuar ai(me bashkeshorte tjeter) edhe nese e dashuroj,nga morali dhe ndergjegja nuk do e martoja....per ate dhe thash,nuk them "kurre"(sepse jeta ka dhe te papritura) por me kete mendje qe jam sot JO,nuk do e martoja...pa pasur qellime kushtesh..thjeshte,ishte mendim i momentit...

lyra2
30-12-08, 11:22
Jo lyra,ne dashuri nuk ka kushte....them,se nese do te jete ende i martuar ai(me bashkeshorte tjeter) edhe nese e dashuroj,nga morali dhe ndergjegja nuk do e martoja....per ate dhe thash,nuk them "kurre"(sepse jeta ka dhe te papritura) por me kete mendje qe jam sot JO,nuk do e martoja...pa pasur qellime kushtesh..thjeshte,ishte mendim i momentit...
..pajtohem anna,nuk eshte edhe apsolute ajo e kushteve!!Gjithcka ne jete e ka nje qellim dhe arsye.
Ishte fjala ,nese eshte i/e ndare dhe e dashuron,kuptohet pa probleme.

Edhe morali percaktohet nga parimet qe i ndejk

lovely
30-12-08, 12:34
Prej gruas se ndame edhe mallit te vjeter duhet hek dore...

qyre ky has shqiptari i mrrolt :D:D:P:P

tybe une isha martu edhe me gra edhe me burra t martum :P:P po du me thane qe jan kan t martum hahahahahahahahahaha :P:P

shfletuesi_
30-12-08, 12:38
Skam qka te them, beqari do beqaresh, beqaresha do beqar....

I divorcuari don te divorcuar... kshtu qe .... pergjigja ime eshte Jo nese skam qen i martuar Po nese kam qen i martuar.

r_belli
08-01-09, 16:04
Mendoj se nuk do te thot pse ka qen i/e martuar duhet ta gjej nje burr apo grua me tragjedin e njejt sepse vetem ai/ajo e kuptojn njeri tjetrin.un them se meshkujt beqar nuk do ta martojn nje vajz te ish martuar vetem shkaku i virgjinitetit apo tragjedis qe i ka ndodh.per mua me rendesi eshte ne shpirt te jet e virgjer dhe kuptohet morali primar.

thellenza
09-01-09, 20:45
Njeriu e din se qysh reagon vetem kur te gjendet ne situate. Une e kam nje te met qe me bien shume ne sy vrejtjet e te tjerve, dhe nuk pajtohem leht me ato, thjesht, ka sende qe nuk nuk me len inati t'i pranoj. Mendoj qe jo nuk kisha mund ta pranoj, por prap po them se di, ndoshta edhe do ta kisha pranu nese e dua.. dashuria eshte e cmendur, thone se njerzit nga dashuria bejn shumecka.

emine
09-01-09, 20:48
kone me martu more,qata qe i ka hike gruja a,,,hej prite zot po s'ja du vetit deken,,,,

thellenza
09-01-09, 20:58
kone me martu more,qata qe i ka hike gruja a,,,hej prite zot po s'ja du vetit deken,,,,hahahahhhah hahahhhah qetash ke fol Emine bravo, por te na diqysh "burri e ka lshu grujen gjithe" si iku ajo si iku ky... bash me dy syt me pa tu e lon gruja burrin prap thote: "jo more une e kam lon vet, se blablabla.."

emine
09-01-09, 21:15
hahahahhhah hahahhhah qetash ke fol Emine bravo, por te na diqysh "burri e ka lshu grujen gjithe" si iku ajo si iku ky... bash me dy syt me pa tu e lon gruja burrin prap thote: "jo more une e kam lon vet, se blablabla.."


e kam pas njofte nje timin,thojke ike more se e lshova grune,e ajo e pate lan valla,,,rast i rradhe qe mashkulli e braktis grun,ne shumicene rastev ikin femrat,,,,,se nuke pe dishim na ket fore,,,,,he moje tregom drejt:NESE I KA IKE GRUJA AI DIQKA SO NE RREGULL...qka me bo em to,a une me u ba mjekja e tij me ja hjek smunjen a,,,,,,,,,leckat i hudhe ne berdhog,se gjanat e mira nuke ke zemer mi hudhe....

Albonita
14-01-09, 14:03
A do ta kishit martua nje djalč/vajzč qe ishte i/e martuar

Jooooo Kurreeeeeeeeee.!!


Se ndryshoj Mendjen ..JO.

LABI
14-01-09, 14:06
Jo , Jo ! :rolleyes:

(Veshtire te ndodhe ! Cdo njeri duhet te gjej/pasqyroj veten ne raport me/tek tjetrin )

Zana_ch
14-01-09, 15:42
methon kurren e kurres spo di se nuk i dihet se qfar bahet ...por i her per i her nuk e besoi se do isha martue me nie person se ka ken i her i martuar ........por mos harroni se thone se dashuria nuk din dallime me ba .....un po thom zot mos me tako me ni person se ka ken i martum e ishalla sbi ne dashuri ................

ma mir se beqare i her per i her ska valla je e lir edhe jupiiiiiiiiii ban sha dush hahahahaha(shaka )

LuLjaa
20-01-09, 02:27
E nese i ka dek gruja e qe s'ka femij, ju pelqen aj person shume a e kishit marr qata a jo :)

Edhe une tham jo, ama nime fatit si dihet ehh..

Penelope
20-01-09, 10:16
nese ishim dashte e kuptu e kalu mire e kisha marre, sbesoj qe me kish pengu. por qfare KURRE sdo te beja, do te ishte qe nuk do te hyja ne mes atij dhe gruas apo te dashures se tij, do me thene une sdo te bahesha shkaktare qe ata te ndahen. Mund te kete ndodhe qe ju ka vdeke dashuria, edhe sju hec me ,mirepo ti mund ta takosh edhe nje person qe nuk eshte fare i martum por qe ende dashuron dike, e nje te tille skisha dashte ta martoj,sepse pasojat mund te jene te medha,heret a vone...

Arb
20-01-09, 12:05
Ikni prej mallit te vjeter, edhe gruas se ndame... jane faqja e zeze...

Xuki
20-01-09, 13:18
......po....pse jo? kur ta kish burrin/gruen dreq duhet me qu nė rrs...pse me denu vetėn tan jetėn!!??

Pėr mu nuk ka kuptim kur vdes gruja e le fėmi, burri menjėher martohet, se kishe nuk mundet me i rritė fėminė....si me kanė sakat! Boni e vdiq gruja, ajo duhet me i rritė fėmitė dhe me pritė tani vdekjen!!

e_martumja
20-01-09, 13:24
......po....pse jo? kur ta kish burrin/gruen dreq duhet me qu nė rrs...pse me denu vetėn tan jetėn!!??

Pėr mu nuk ka kuptim kur vdes gruja e le fėmi, burri menjėher martohet, se kishe nuk mundet me i rritė fėminė....si me kanė sakat! Boni e vdiq gruja, ajo duhet me i rritė fėmitė dhe me pritė tani vdekjen!!Xuki a ishe martu me mu mem lon burri :biggrin:


Mos thuj me ngushtove ahhahaha

Konti1
20-01-09, 13:30
Po njesoj ajo pune si e martume si e q..( i thot veti beqaresh ) dallim ska aty..., qajo pune e dallon beqareshen me te martume hahahah keshtu qe sot, rrall ki jon bo mi lyp me pish e me qiri... ne Kosove ne past diqka se per evrope ihaa...

Arkza
20-01-09, 13:33
Po , por jo qe nje Burri i martuar me lan Grujen per mua dhe Femijet !!!
Kjo eshte nje Denim i madh si per mua si per qdo Femre ! Mallkim eshte kjo !

e_martumja
20-01-09, 13:34
Po njesoj ajo pune si e martume si e q..( i thot veti beqaresh ) dallim ska aty..., qajo pune e dallon beqareshen me te martume hahahah keshtu qe sot, rrall ki jon bo mi lyp me pish e me qiri... ne Kosove ne past diqka se per evrope ihaa...Tash po kuptoj pse ende sje martu a virrgjine po kerkojshe ti ah ahahaha, pra mos u asish me tulifar gra te huja dhe qe po flet shume per eksperiencave e Inxhave por kyre gjeje nje se me duket po don me mbet me gishta ne goje :biggrin:

Konti1
20-01-09, 13:34
Xuki a ishe martu me mu mem lon burri :biggrin:


Mos thuj me ngushtove ahhahaha

Inxhe, mos me thuaj se e lexon kete shkrim burri i yte... hahaha se ja than damarin e zemres...

e_martumja
20-01-09, 13:37
Inxhe, mos me thuaj se e lexon kete shkrim burri i yte... hahaha se ja than damarin e zemres...Pasha ty lirisht muj ti them me lexu, A do te betohem.
Aj gzohet mem marr dikush ahahahahah e jek borllogun prej shpis ahahahaha


ps: nuk ja merr mendja qe shkruj ktu mendon qe veq te pa cencure jam ahahahahhaa

Arkza
20-01-09, 13:38
Pasha ty lirisht muj ti them me lexu, A do te betohem.
Aj gzohet mem marr dikush ahahahahah e jek borllogun prej shpis ahahahaha


ps: nuk ja merr mendja qe shkruj ktu mendon qe veq te pa cencure jam ahahahahhaaHahahahahhahahahahahahahahahahahahhahah ahahahahahahhahahahahahahahha Flaka te dalt nen jargon me gjithe ate njerin ton heee hahahahahahahhahahahahahahahahhahaha

Konti1
20-01-09, 13:38
Tash po kuptoj pse ende sje martu a virrgjine po kerkojshe ti ah ahahaha, pra mos u asish me tulifar gra te huja dhe qe po flet shume per eksperiencave e Inxhave por kyre gjeje nje se me duket po don me mbet me gishta ne goje :biggrin:

Hahahah, shtire u bo boll dreqi e hongt...

Ama perfundimisht, si e patre virgjine me mire eshte flen me rehat, hahah edhe pse nashti u kep ...
me rondsi me kan burr ti vet, se mos me kan e hup edhe ata qe e ki vizllim pa ore te kalume...

Sot u bo shtire me gjet qe se ka pas ni dore qe ska bo ore me to, hahahaha

Konti1
20-01-09, 13:42
Pasha ty lirisht muj ti them me lexu, A do te betohem.
Aj gzohet mem marr dikush ahahahahah e jek borllogun prej shpis ahahahaha


ps: nuk ja merr mendja qe shkruj ktu mendon qe veq te pa cencure jam ahahahahhaa

Jo sguxon me livrit se i hup thmin, ndakik inxhe a...

ps: bile ti... qe po tregon drejt, po jon qillue do ktu...edhe sa te munen i qepojn pv e kamerave... e knej '' 9 copa mi dhan ne ball per moral mue..se po shpifi '' hahahaha ti marrshin tligat ty e mue...

selvija
20-01-09, 16:19
Po normal se ma mir ja din rendin....e magjes e baqis,,,edhe malit se me kan i ri sdin lisit ku mi mshu shkon mali posht:wink:

Giovanni
20-01-09, 16:34
Tek ne shqiptaret mjerisht i shiqojm keto sende dhe nuk e shof si gje te mire aspak.
Nese nje gruaje i vdes burri dhe e len shume te re, pse te mos martohet ajo...!!
Pastaj edeh nese ka nje martes qe nuk ka hec mire pse mos te gjen ajo fatin e vet ndoshta edeh me nje djal beqar e jo vetem te merr nje burre plak.
Une personalisht nuk i kam shiqu ato gjera kurre, gjeja me e rendesishme ne nej qifte eshte DASHURIJA e jo e kalumja.
Nese nje vajz ne mergim kerkon nje burre edeh pse ka pas edhe pes burra perpara nuk krijojm probleme ne shqipetaret sepse kemi interes ( dokumentat).
Po flas vetem per vajzat e njejta gje vlen edhe par djemet.

Mos i shiqoni keto gjera te shkullit te kaluar, por nese dike e dashuroni dashuroni te tanishmen e mos e shiqoni te kaluaren e tij / saj...

e_martumja
22-01-09, 15:20
Jo sguxon me livrit se i hup thmin, ndakik inxhe a...

ps: bile ti... qe po tregon drejt, po jon qillue do ktu...edhe sa te munen i qepojn pv e kamerave... e knej '' 9 copa mi dhan ne ball per moral mue..se po shpifi '' hahahaha ti marrshin tligat ty e mue...Ka dek ajo kohe ose s'kamasi burre mu nda qe nukme lejon me pa fmit.


Dhe e bindur eshe se fmit s'ja kisha lon kurre nese nje dit ndahem....

Koti pse nuk e marre vetin me te mire dhe mu bo Optimist, mos me mendu dhe mos me fol veq per gjerat e kaqija.


E ti a kishe marr naj femer qe nda prej burit :biggrin:

emine
22-01-09, 15:26
qto qyrat qe me shiten *KISHE UNE BUDALLICA*i kisha kape per flokshe e sill bajagi mire,edhe i kisha pshty si magjup midis ftyre,,,edhe than:Hajte shko ne rrs tash:smile:

se skan faj meshkujte q ena qesin tanav ne nje thes,kan taku pervu tilifar berdhogi,e jan bind gjitha femrat jan berllog e budallica,,,,,,

ps,kam dhembje per gjinin mashkullore (KURRE MOS U BAFSHA MASHKULL)

Konti1
22-01-09, 22:28
Ka dek ajo kohe ose s'kamasi burre mu nda qe nukme lejon me pa fmit.


Dhe e bindur eshe se fmit s'ja kisha lon kurre nese nje dit ndahem....

Koti pse nuk e marre vetin me te mire dhe mu bo Optimist, mos me mendu dhe mos me fol veq per gjerat e kaqija.


E ti a kishe marr naj femer qe nda prej burit :biggrin:
Hahaha jo ti e ke mar gabim.. e kunderta e asaaj qka po thue ti... ai qyqja ka frike e sguxon se veq kuferin e ike...e ma as thmi as sen hiq....

sa i perket a e kisha marr a jo, ma kabull e boj naj shqiptare e martume.. i thom inxhe po i rritim edhe dy kysmet Zotit se turlifar kullerke qka jam ka shoh...

Mire eshte me marr virgjine... edhe ka por duhet me i lyp me pish e me qiri... keshtu qe..

o ki me marr vejushk pa emer ( beqaresh ) o vejushk me emer ( inxhe e martume qe u kon )