PDA

View Full Version : 2 Oferta


Gentiana
08-06-04, 10:50
Pershendetje. Mu kujtua kjo tem dhe mendova se do te jet e mir per diskutim, pra ju ftoj qe ta jepni mendimin e juaj, si do kishit vepruar ne rast te tille?!


Po marrim shembull i keni 2oferta (Lidhje dashurie, apo lidhje martese) ku njeri/a esht me plot aventura dhe e dini se me te kurr nuk do te keni monotoni, kurse tjetri/a me ate do keni siguri dhe romantizem, cilin do ta merrni?? Nuk esht ne pyetje per kend rreh zemra, ngase marrim shembull per asnjerin/ren nuk rreh zemra, apo per te dyt/dyat rreh zemra njesoj???!!!


Un mendoj kte te dyten, mbase aventura nuk mundet te jet kohgjat dhe nuk esht e tera.......

Po JU????

anna
08-06-04, 10:58
edhe une te dyten e kisha zgjedh :wink:

qika_pr
08-06-04, 11:10
E dyta me e logjikeshme por e para eshte me terheqese
nesa kisha zgjedh me koke hahah do ishte e para nese me zemer ateher e dyta

Murgesha
08-06-04, 15:05
Une te parin do e zgjidhja. Me pelqen jeta e rrezikshme dhe e pasigurte. Kam aftesi qe ta bej per vete ate qe dua.
Kujdes seriozet jane shume endrrimtar dhe kurr nuk ngopen me ate qe e kane. Her do kur do tju lind deshira te perjetojne aventura.
Ne anen tjeter nje aventurist eshte i ngopur nga gjithcka. Ngopja e tij eshte shenje e sigurise dhe jetes se lumtur qe do te pasoje. Ne ket rast mendoj ne propozim per martese.
Murgesha

Vera
08-06-04, 15:13
Une do ta mirja te paren ofert, sepse edhe vet me pelqejn shum aventurat (por ne ket fjalen aventur nuk duhet te them qe ve qe shkon me tjeter kon po ka aventura te ndryshme ne ket jet), pra te dyten doe kisha heq ne vend, sepse edheh zonja Murgesha e tha me lart se cka kan keta qe jan me serioz. :wink:

Loloku
12-06-04, 08:54
E para ėshtė gjithėsi shpirtrore e pėrmbushur me avantura - kėnaqėsi e liri pafund (nevojė shpirtrore); kurse e dyta mė shumė si nevojė jetėsore dhe ka mė shumė kėnaqėsi pragmatike, por edhe telashe e preokupim tė pafund! Jeta, mendoj unė, do tė ishte mirė tė jetohet e lirshme dhe ndoshta do tė ishte zgjidhja te kombinimi i dy rasteve: deri nė moshėn 50 vjet pėr meshkuj dhe 40 pėr femra, tė jetohet e para, pastaj e dyta a!

Gentiana
26-06-04, 20:02
Keshtu njeriu mundet te msoj shum gjera, si Murgesha nuk kam menduar, keshtu qe me duhet te mendoj mir, cilen me e zgjidh, po ti kisha kto dy shansa!!! :wink:

Barbaroza
27-06-04, 16:24
Pershendetje. Mu kujtua kjo tem dhe mendova se do te jet e mir per diskutim, pra ju ftoj qe ta jepni mendimin e juaj, si do kishit vepruar ne rast te tille?!


Po marrim shembull i keni 2oferta (Lidhje dashurie, apo lidhje martese) ku njeri/a esht me plot aventura dhe e dini se me te kurr nuk do te keni monotoni, kurse tjetri/a me ate do keni siguri dhe romantizem, cilin do ta merrni?? Nuk esht ne pyetje per kend rreh zemra, ngase marrim shembull per asnjerin/ren nuk rreh zemra, apo per te dyt/dyat rreh zemra njesoj???!!!


Un mendoj kte te dyten, mbase aventura nuk mundet te jet kohgjat dhe nuk esht e tera.......

Po JU????

Te dyten,per ate kam"kaqik" :wink:

turisti
26-07-04, 00:36
Femrat e ngopura me avantura,e kan humbur vullnetin per lidhjet serioze ose hyjnė ne lidhjet serioze ja martese per shkak se eshte e rendit....a jeta nuk eshte vetura-ngjitja tabelat dhe ngrahi.Ajo i ka ligjet e veta,rrjedhat e veta,deshtem ne me pranue a jo,por ma mire eshte nese mendohet me heret...e njejta vlen edhe per mashkujt... :oops:

mickoja
06-09-04, 19:03
Une te parin do e zgjidhja. Me pelqen jeta e rrezikshme dhe e pasigurte. Kam aftesi qe ta bej per vete ate qe dua.
Kujdes seriozet jane shume endrrimtar dhe kurr nuk ngopen me ate qe e kane. Her do kur do tju lind deshira te perjetojne aventura.
Ne anen tjeter nje aventurist eshte i ngopur nga gjithcka. Ngopja e tij eshte shenje e sigurise dhe jetes se lumtur qe do te pasoje. Ne ket rast mendoj ne propozim per martese.
Murgeshadhe un mendoj keshtu si inxhja Murgesh do ta zgjidhja te paren

Gentiani
06-09-04, 22:36
A bėn me i pranuar dy ofertat, se edhe ashtu nuk duket qė janė shumė.
Sė fundit i kombinon njeriu tė parėn dhe tė dytėn dhe del kombinim i shkėlqyeshėm dhe ishin plotėsuar njėra-tjetrėn

nitushe
09-09-04, 14:37
e dyta ma e mire :wink:

emine
22-01-09, 17:36
te tretin;)

Teuta2
23-01-09, 19:29
Te dyten. Kenaqesia me oferten e par do te ishte ndoshta me e madhe por jetshkurter dhe pastaj ajo kenaqesi do te kthehet ne kujtime e nostalgji (keq) dmth ne dhimbje. Keshtuqe te dyten, e do te isha mundu vet me i bo gjerat interesante dhe te kenaqshme (krhyesore do e dija qe jam e sigurt).

Alkimisti_ch
23-01-09, 23:20
Une te parin do e zgjidhja. Me pelqen jeta e rrezikshme dhe e pasigurte. Kam aftesi qe ta bej per vete ate qe dua.
Kujdes seriozet jane shume endrrimtar dhe kurr nuk ngopen me ate qe e kane. Her do kur do tju lind deshira te perjetojne aventura.
Ne anen tjeter nje aventurist eshte i ngopur nga gjithcka. Ngopja e tij eshte shenje e sigurise dhe jetes se lumtur qe do te pasoje. Ne ket rast mendoj ne propozim per martese.
Murgesha

Ka te ngjare qe keshtu edhe munde te jete siq thot Murgesha por munde te ndodhe edhe e kunderta, pra seriozet mund te ken kaluar jeten avantureske dhe te jen pershendetur me te per tju kthyer pjeses tjeter te jetes, te asaj me serioze pra qe nenkupton edhe marrjen e pergjegjesive, kurse avanturieret qe nuk i kan kaluar keto me kohen, ka rrezik qe te mos mund te dalin me nga kjo humnerr dhe problemet e jetes se perbashket sipas rregullave me pergjegjesi me te madhe mund tju sjellin strese qe veshtire tejkalohen. Pra me nje fjale ndoshta eshte veshtir me dal nga guacka e tyre ashtu si ata jane mesuar. Tipi avanturier ka sukses me teper me tipin e gjinise femrore qe parapelqen avanturat.

Diqka nuk munda me kuptu ne tersi tek Gentiana kur thot: me ate serioz mund te kesh monotoni por nje jete me te sigurte? Nuk e kam te qarte se ēfar kuptimi mendohet ketu ne "monotoni"?
Monotonia perher egziston edhe tek qiftet me te persosura, sepse ajo eshte pjese perberse e jete sone, ngase asnje njeri nuk mund te jete perher 100 % i disponuar, bile as edhe kur je avanturier..?

Jana
23-01-09, 23:35
Edhe une e kisha zgjedh ket te dyten.....

Idila
24-01-09, 14:01
E dua sigurin dhe romantizmin...