PDA

View Full Version : Sa ndikon e kaluar ne dashuri???


Cool_Boy
15-06-04, 18:02
pershndetje

Deshta tju pyes kete pyetje sepse mendoj se ka ndikim ne dahsurin a ardhshme...Pra sa ndikon tek ju e kaluara e nje vashe apo nje djali per ju?

Une mendoj se ndikon po ju?

Pershndtej ju mire pres per pergjigjet e juaj...

Barbaroza
16-06-04, 10:31
Pershendetje Cool_boy.
Ma merr mendja se derisa edhe te une si femer ndikon mjaft kjo,atehere te meshkujt do te ndikonte edhe me shume.
Mua do te me brengoste mjaft e kaluara e nje mashkulli sidomos po te ia njihja ndonje nga vajzat qe ka patur para meje sepse atehere vetvetiu do te krijohoheshin mendime te cuditshme ne mua se i dashuri im ka ndare caste intime me te dhe ne mua do te do te zinte vend xhelozia.
Me se miri eshte qe asnjera pale te mos flas per te kaluaren e tij/saj!

Cool_Boy
16-06-04, 10:39
Pershndetje Barbaroza

E respektoj mendimin tende dhe une ashtu mendoj,por the qe nuk eshte mire qe te pyetsh per te kalueren !!!A mendoni se nese nuk ia dini te kaluren ati djali do te jeni me te sigurt me ate apo jo???

Per vete e pyes pse mos ta pyetshe,mundesh me qellu ne fat te keq dhe te mire nvaret prej njeriut...........

tung

Barbaroza
16-06-04, 10:42
Cool_boy,une mendova qe pasi te martohesh me njeriun qe ke zgjedhur,nuk ka arsye qe t'i numerosh te dashurat si mburrje qe ke patur shume vajza e as vajzat nuk duhet t'i tregojne te dashurit te tyre se e kane dashur shume djem!

Murgesha
16-06-04, 10:46
Une mendoj se duhet nganjeher ti behet me dije partnerit se nuk eshte vetem ai qe te don, :wink:

betimi_15
16-06-04, 10:47
Nvaret se sa e keni dasht njeri tjeterin nese e keni dasht shum ateher e kaluara ne dashuri ndikon shum

Cool_Boy
16-06-04, 10:48
Barbaroza mendove se nuk do ta pyetesh para se ta marresh ate ok,me fal se kam keq kuptu qiki...

Barbaroza
16-06-04, 11:00
Une mendoj se duhet nganjeher ti behet me dije partnerit se nuk eshte vetem ai qe te don, :wink:

Murgesha,nje shoqe imja ishte pas njoftuar me nje djale per qellime serioze dhe nderkohe ka filluar ti tregoje atij se e kane simpatizuar shume e shume djem,por te ai djali eshte krijuar nje doze xhelozie dhe prej aty shoqja ime me pat thene se nuk eshte edhe mire ti tregohet djalit se ke patur shume ofertues!

Murgesha
16-06-04, 11:11
Une mendoj se duhet nganjeher ti behet me dije partnerit se nuk eshte vetem ai qe te don, :wink:

Murgesha,nje shoqe imja ishte pas njoftuar me nje djale per qellime serioze dhe nderkohe ka filluar ti tregoje atij se e kane simpatizuar shume e shume djem,por te ai djali eshte krijuar nje doze xhelozie dhe prej aty shoqja ime me pat thene se nuk eshte edhe mire ti tregohet djalit se ke patur shume ofertues![size=18]

Po Barbaroza ka te drejte shoqja jote, ama une e thash se nganjeher sidomos burrat levderohen me te kaluaren e vet, ateher edhe gruaja duhet tia numeroj se nuk eshte me me pak vlere se ai :wink:

Barbaroza
16-06-04, 11:17
Po natyrisht se duhet t'u revanshohemi edhe ne nese ata veprojne ashtu!

lazdrani
16-06-04, 11:35
Une mendoj se duhet nganjeher ti behet me dije partnerit se nuk eshte vetem ai qe te don, :wink: :wink:

Gentiana
17-06-04, 14:16
Cool Boy tash mvaret se cilin drejtim po thua, ne citat: e Kaluar??


Edhe mua do tme pengonte nese esht fjala per ex-at e ti, kurse per te kaluaren (psh nese i ka ndodh diq, apo ka ber diq keq) ateher besoj se nese do ta dua dhe nese e pranoj, e pranoj ashtu siq esht, dhe jo siq ka qen, dhe nuk i thon kot: " E KALUARA"!!! Nuk e di sa me kupton??

toniswe
17-06-04, 14:22
une mendoj se e ardhemja duhet te kete shume te mira per shkak se te gjithe qe jane dashuruar se pari po kane hek pak mund tie mushen mend site themi ne shqiptaret sepse nje djale ose nje fajze qe ekan tradhetuar njeri tjetrin besoj se mushen mend pershendetje nga suedia

kthiza
28-06-04, 12:27
Paj nuk ma merr mendja qe ndikon e kaluara se perderisa pranoj me pas diqka me to une e harroj te kalumen edhe nuk kthehemi mbrapa.. ju pershendes shum :wink:

turisti
26-07-04, 00:43
Sicila dashuri eshte tregim per vehtin dhe nuk ban me i perzie dashurijen e re (lidhjen e re) me te KALUAREN... :cry:

Teuta2
25-12-08, 17:49
shum keq... thuhet qe ndikon keq vetem tek meshkujt, ndikon keq edhe tek femrat, xhelozi xhelozi edhe pse e di qe ka mbaruar dhe eshte vetem nje e kaluar, xhelozia ende eshte aty ... dmth qe KEQ

Penelope
25-12-08, 21:22
Ne nje lidhje te re dashurie, secili partner bjen nje te kaluar me vete, qe duhet ta akceptojme nese dojme te krijojme lidhje te qendrueshme. Mu personalisht sme kish pengu qfare AI ka bere ne te kaluaren e tij,sepse une atehere se kam njohur, edhe skm te drejte te xhelozoj, POR, me kish pengu jashtezakonisht, nese masi fillon lidhjen me mua, te vazhdoje te kete ndjenja per ndonje ish-te dashur. Kjo si kish pelqy askujt, ngase lidhja e re nuk do te funksionon nese ai hala se ka realizu ndarjen, edhe thjeshte vazhdon ta doje...Kjo mund te jap nje ndjenje teper te keqe, ta humb besimin te meshkujt e tjere, edhe thjesht sosht njerzore. Prandaj nje keshille: Permbyllne te kaluaren , pastaj filloni nje lidhje te re !!!!!!!!

_ELI
26-12-08, 03:35
Nuk ka njeri pa nje te kaluar, prandaj sduhet te pengoj kur atehere gjithcka oshte e njohur me kohe. Nuk do me kishte pengu e kaluara e te dashurit sepse e dije se ai nga qielli vec per mua nuk ka pike, por do me kishte pengu dhe sdo te kisha me toleru qe nga momenti kur une jam me te, te bej si ne te kaluaren. Edhe po deshte nje te ardhme te mire mos e mbaje ne mendje te kaluaren puno dhe vepro per te ardhmen.

thellenza
27-12-08, 16:04
Natyrisht qe nuk

kish me m'pengu nje e kaluar nese ka qene mbrenda normales te theme keshtu, por ka disa mashkuj qe kan pasur me me shume se 50 te dashura,
kjo kish me m'pengu gjitheqysh dikund. Ka edhe asi qe kan pas nje te dashur nga e kaluara, dhe nuk munden ta harrojn ose flasin shume dhe shpesh per te, kjo kish me m'pengu gjitheashtu, kshtuqe 'n varet shume edhe se si ka qene gjendja e tij, dhe sa je edhe xheloz/xheloze.

Urata
27-12-08, 16:15
...e kaluara le gjurme!

turisti
27-12-08, 17:23
...e kaluara le gjurme!

..........si termeti.........

ShEjToNkA
27-12-08, 17:36
E kaluar duhet tė pengoj vetėm atėherė kur nuk ėshtė e dijshme nga njėra palė se c'tė kaluar ka pasur dhe njė ditė bėhetė e ditur nga ndonjė burim tjetėr. Nė momentin kur e kaluara shfletohet para pėrsonit me tė cilin ke vendos tė kalosh jetėn mendoj se nuk duhet tė pengoj pasi gjithcka bėhet e ditur me kohė, pėrndryshe po qė i pengoj le tė vazhdojė nė shtigje tjera, por njė gjė ėshtė e sigurt se pėrson pa tė kaluar ,sidomos nė kohėn tė cilėn sotė jetojmė, ėshtė e pamundur tė gjeshė. E kaluara duhet tė pengoj vetėm atėherė nėse pėrsoni jeton me tė kaluaren dhe jo me tė sotmen dhe tė ardhmen, atėherė pra kur pėrsoni ka njė pėrson tjeter afėr dhe mendjen, e ndoshta edhe zemrėn, tek pėrsoni i kaluar.
Pėr mendimin tim e kaluara mbetėt e kaluar dhe s'ka pse tė pengoj, me rėndesi ėshtė momenti kur je me njė pėrson dhe vazhdueshmeria me atė pėrson, dhe jo ajo cka ka bė dhe kend e ka pas!

emine
18-03-09, 20:40
E kalurea ska rendsi,po ajo te ben te kesh kujdes ne te ardhmen me njerzit tjer:rolleyes: a si nje lloje msimi mos me qendru naiv perpara atyre gjanav qka degjone ,,,,