PDA

View Full Version : Dashuria e pavdekur!


Angel_of_love
18-06-04, 23:41
Mirembrema 1 here dhe pershendetje per te gjith qe lexojn ket letter qe une kam prezentuar ketu ne Dardania.de.
Kisha deshire qe te kisha filluar ket letter duke ju lut te gjithve qe te ma thuani mendimin e juaj qe keni per nje dashuri e cilla lind ne ket bot dhe vazhdon pasi te vdesum.
A mendoni se ka vajza ne ket bot, te cillat te dashurojn aq shume sa qe mund te ndodh se nese njeri para tjetrit vdek me ja dhan besen qe ta pret ate ne boten ku gjith ne do te shkojm?
Une jam 19 vjecar dhe shume vite kalova jasht Kosoves e cilla me mungon shume, kshtu qe kam takuar shume njerz nga shume nationalitete dhe ne as nje rast nuk mu ka dhan rasti qe ta Kuptoj se nje e till ka ndodhur per qfar kam shenuar ket letter.


Me shkruani dhe veq deshiroja qe ta kuptoj se qfar mendojn shqiptart per ket.
Kalofshi mire dhe zhdo te mire ju deshiroj te gjithve.

mickoja
18-06-04, 23:51
Angel_of_love temč shum interesante

Un do ta shprehi mendimin tim :
Nese kam dashuri dhe aj person gjithashtu me dashuron dhe ma shpren dashurin,dhe te jepet besa mes te dyve un do ta prisja atč njeri deri ne fund te jetes time,dhe do ta ipja jeten time pčr tč....

Ne zemren e njeriut vetem nje dashuri e madhe ka vend dhe nuk zavendsohet aj person..

me nderime mickoja

prizrenasi
19-06-04, 00:18
angel pytja eshte shum me vend mendimi im eshte dhe mednim i vertet per te gjith.
e para >>>... se para do ta mij mendimin dhe argumentin nga feja .
se pari mvaret se qfar dashurie ben njeriu a e ben ma martes sikur prostuticjonin apo gjera tjera gje i thojn ,se kjo eshte dashuri .
ATA TE DYT TE DAHURUARIT DOT TAKOHEN NE BOTEN TJETER .ME KUSHTE ,DHE ATO KUSHTE JAN 1.. NESE KAN QE TE MARTUAR E JO DUKE KALUAR DIKUR E I THOJN KJO ESHTE DASHNI ,2 ,NESE KAN QEN BESIMTAR TE MIR NE ALLAHUN XH.H DHE E KAN BESUAR DHE JA KAN RESPEKTUAR LIGJIN E TIJ DHE JAN NDALUAR NGA HARAMI I TIJ .
DHE KAN QUAR JET TE MIR DHE TE PERBASHKET .
ata te dashurit dot takohen ne boten tjeter ne parajsen e zotin te tyre .
dhe ne parajs dot ti kujtoj punt qre i kan ber ne ket jet, do ti kujtoj shoket e familjen e te thitha gjerat .

e dyta >>>... nese ata e kan quar jeten e tyre sikur sot qe dashurohen dhe vazhdojn ashtu .pa martes as pe gje qe i thoj dashuri .
keta te dashur dot te denohen me denim te ashper ne xhehenem .se qdo femer e huaj eshe e ndaluar per besimtarin ta prek ti fol e te bej dashuri me te ma martes .
por edhe ata qe jan te martuar dhe kan dahuri me mir nermes veti .nese e kan pasur dashurin per Zot ata do ti shperblej Zoti dhe do ti bashkon ne boten tjeter .por nese kan qen qe i kan thyer ligjet e Zotit ,ata perkundrazi dot denohen me zjarr .per qdo veper qe e kan ber .
ky ishte mendimi im Alba of dhe ky eshte mendimi i vertet dhe i qelluar . flm shum shum te pershendes shum .mpuqqq alba of hahah...

turisti
06-08-04, 21:36
Pershendetjet e mija. Dashuri deri ne vdekje-po,a per Ahiret aty une nuk kam pergjegjje. :P :cry:

Barbaroza
12-08-04, 09:33
Pershendetjet e mija. Dashuri deri ne vdekje-po,a per Ahiret aty une nuk kam pergjegjje. :P :cry:

Edhe ne Ahiret ka,bile te presin 70 hyrija syzeza,nese e ben punen kuptohet :wink:

turisti
12-08-04, 18:45
Pershendetje.Faleminderit BARBAROZA,e fitova ststusin e SHEIKUT,juhuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!! :P

emine
22-01-09, 17:53
Mirembrema 1 here dhe pershendetje per te gjith qe lexojn ket letter qe une kam prezentuar ketu ne Dardania.de.
Kisha deshire qe te kisha filluar ket letter duke ju lut te gjithve qe te ma thuani mendimin e juaj qe keni per nje dashuri e cilla lind ne ket bot dhe vazhdon pasi te vdesum.
A mendoni se ka vajza ne ket bot, te cillat te dashurojn aq shume sa qe mund te ndodh se nese njeri para tjetrit vdek me ja dhan besen qe ta pret ate ne boten ku gjith ne do te shkojm?
Une jam 19 vjecar dhe shume vite kalova jasht Kosoves e cilla me mungon shume, kshtu qe kam takuar shume njerz nga shume nationalitete dhe ne as nje rast nuk mu ka dhan rasti qe ta Kuptoj se nje e till ka ndodhur per qfar kam shenuar ket letter.


Me shkruani dhe veq deshiroja qe ta kuptoj se qfar mendojn shqiptart per ket.
Kalofshi mire dhe zhdo te mire ju deshiroj te gjithve.


pergjigjen s'do ta marresh kurre derisa je gjalle,prite dek niher se e shef verteton sa shkone pasuli asajde:biggrin:

Idila
24-01-09, 14:08
Askush nuk ėshtė ringjallur tė na e tregoj se dikush ėshtė takuar nė botėn tjetėr me tė dashurin e zemrės. Po tė ishte e vėrtetė dhe unė do tė betohesha ....:biggrin: