PDA

View Full Version : SA MUNDET NJ╦ DASHURI E RE T╦ M╦NJANOJ╦ NJ╦ TJET╦R ????


m_tetovari
25-06-04, 11:42
tung deshta me e hap ket teme te re se a mundet nje person te beje qe ta haroni nje tjeter ???

turisti
10-08-04, 19:29
Pershendetje m_tetovari,dhe tjeret. ădo dashni eshte tregim per veti.Secila dashuri i len gjurmet e veta ne jeten tone.Mundemi perkosisht me e be menjanimin,por jo plotesisht,sepse šdo dashuri ban ne veti karakteristikat e veta,intenzitetin e vet dhe fortesijen e vet. E njejta eshte shenuese e kohes se vet kur eshte zhvillue.Dashurit e ndryeshme-perjetimi i ndryeshem,mbesin si e KALUARA ne NENDIJEN tone, si ne ARKIVE. :cry:

Barbaroza
14-08-04, 11:38
Gjithmone,me kalimin e kohes njera dashuri eliminon tjetren.Ndodhe qe dashuria e ardhme te jete me mbreselenese dhe nuk besoj se dikush e kishte kujtuar me deshire dashurine e dikurshme!

m_tetovari
14-08-04, 19:25
pershendetje te gjitheve .
pajtohem me Barbarozen por kisha dasht me shtue se prap varet se sa mbresa te len nje person i caktuar...une me t vertet kam shume problem te madh qe te harroj nje person :cry:
kemi pas shum gjera te perbashketa dhe kemi mendu se jemi per njeri tjetrin por per fat te keq nuk doli ashtu...

turisti
27-08-04, 11:06
Te pershendes m_tetovari. Nuk ka problem qe nuk ka zgjidhje. Mos u dorzo.Prove ta shiqosh problemin nga kendi tjeter dhe mos haro: HO BIOS BRASHYS HE DE TECHNE MAKRA. ( jeta eshte e shkuter,arti eshte i perjetshem ). :wink:

Tomori
27-08-04, 11:30
I love you more than yesterday-less than kaltrina

HappyGirl
29-08-04, 03:45
Qdo dashuri e re e mund te vjetren ne fillim. Mvaret se qfar dashuri te vjeter ke pasur, te mir apo jo te mir. Mirpo une mendoj se dashurija e vjeter len disa rrenje qe veshtire thahen ndonjehere. Ajo gjithmone do te egzistoje ne ty edhe gjithmone do te del perpara ne qdo levizje qe ben ti. Eshte diqka qe veshtire mund te harrohet, e le te mos flasim nese ka lene plag te pasherueshme ne ty. Mirpo kjo nuk do te thot se edhe dashurija e re te mos e jet e mir. Zemra shume e vogel por nxen shume. Qdo gje ka vendin e vet. Mund ta duash dashurin e re, mirpo edhe ta kesh te vjetren aty te fshehur, ndoshta nuk e don me te vjetren por edhe ta heqesh nuk mundesh lehte sepse eshte diqka qe dikur e ke dashur shume. Por prap mendoj se eshte me mir te mos e lejme te kaluaren te na pengoje te ardhmen.

m_tetovari
29-08-04, 16:49
pershendetje te gjitheve ,pajtohem me ty Happygirl dhe vertet me pelqen citati yt :P

emine
22-01-09, 17:41
pa dyshim qe po:smile: