PDA

View Full Version : Sa mund ti besoni nje mashkulli


IceGirl
26-06-04, 04:53
:?: :?: :?: :?:

Barbaroza
27-06-04, 17:24
Varet nga personi.Kaq kam!

anna
27-06-04, 18:04
nuk i besoj shume

mr_beni
27-06-04, 18:42
Pershendetje

Pasiqe une i pari nga meshkujt ketu po shkruaj kisha pas edh eune te them dicka.

Ti besosh sot nje djali eshte shum shum veshtir edhe pse vet jam mashkull nuk dua ti mbroj ata se shumica e tyre te tradhtojn dhe kurr te miren nuk ta dojn. Pra mos i besoni secilit mashkull po edhe ai te ket edhe lira te mbretit se te tradhton dhe nuk e din se kush je bile.

mr_beni

SheTa
29-06-04, 21:57
IcEGirL te Preshndes :) :) Mos i beso hiq kallaje e ki :) tung

Cool_Boy
30-06-04, 10:53
Perhsndteje IceGirl

Une do kisha then njejt si Brabroza si eshte nje mendim i mire....Ju qikat po flas nga provoja ok jeni me tradhtare se djemt kete nuk mundet askush ta muhoj por kurr nje gje te tille nuk e pranoni.............ka djem qe te tradhtojn ka edhe qe nuk te tradhtojn kurr nuk duhet mi shti te gjithe me nje thes as djemet e as qikat por dueht njeri te jet i kujdeseshme se kujna po i beson dhe kujna jo,mos mendpni se te gjith djemt apo vashat nuk jan prish ka ende nejrz te ndershme..........

kalofshi bukur

Cool_Boy

drenousha
05-07-04, 07:59
nvaret se te tane nuk jan njejt :wink:

turisti
30-07-04, 15:24
Pershendetje. Besoji sa te MERITOJE. :P

Honesty^uk.
03-08-04, 19:11
[quote="IceGirl"]:?: :?: :?: :?:[/quote


Krijoje besimin , por mos harro kontrollimin :wink:

bxboy
11-08-04, 18:41
:( :oops:

Barbaroza
16-08-04, 10:21
Sa me shume i njeh meshkujt,aq me pak ke besim ne ta!

aferdita
16-08-04, 12:42
Sa me shume i njeh meshkujt,aq me pak ke besim ne ta!

Barbaroza ja ke qelluar, sot eshte be veshtire qe ti besojsh dikujt

Agroni22
17-08-04, 21:29
Sa me shume i njeh meshkujt,aq me pak ke besim ne ta!

Barbaroza ja ke qelluar, sot eshte be veshtire qe ti besojsh dikujtpor jo te gjith meshkujve oj aferdita se nuk te jan te gjith njesoj keshtu mendoj une ndoshta qe sjom prej atyr :wink: e.

nitushe
09-09-04, 17:41
nuk ju besoj edhe aq

mickoja
10-09-04, 00:39
Pèrgjithsi nuk i besoj dhe aq por ka dhe djelmosha qe e meritojn ti besojm,atèher nvaret nga personi :idea:

Vera
10-09-04, 06:53
Po sot eshte ber veshtir qe ti besosh nje mashkulli, por edhe mashkujt e kan veshtir qe ti besojne nje femre. Por megjithate ka ende mashkuj qe duhet ti besojme.

~AnnA~
12-05-11, 17:16
99% te meshkujve s'jan per t'i besuar :tongue: :eek:

Kalimero
12-05-11, 17:19
99% te meshkujve s'jan per t'i besuar perveq Kalimeros(1%) :tongue: :eek:

:biggrin::smile:

~AnnA~
12-05-11, 17:24
:biggrin::smile:

:biggrin: :biggrin:
Mos mi modifiko postimet dejuz :)

Guri i madh
12-05-11, 17:29
kur jepet vlersimi 99% te mashkujve jan te pa bes do me than nuk besohet as tek te afermet


kshtu qe esht nji vlesim i gabuar

~AnnA~
12-05-11, 17:36
kur jepet vlersimi 99% te mashkujve jan te pa bes do me than nuk besohet as tek te afermet


kshtu qe esht nji vlesim i gabuar

Te afermit hyn aty tek ai perqindeshi i vogel :)
"Te gjithe meshkujt jane njelloj" kam degjuar nje kenge :)

Daglasi
12-05-11, 17:39
Duhesh ta dish per cka,po edhe vet ta vleresosh ,per ku, dhe cka mundemi me i besue,hajt po thom 17%:biggrin:

emine
12-05-11, 17:40
99% te meshkujve s'jan per t'i besuar :tongue: :eek:
jo e dashur ti besone babes tende vllaut tende,andaj ule perqindjen se spaku ka meshkuje qe e folin haptas kush jan dhe qka bejne,dhe une smendoi qe 99% jan per mos ti besu,noshta gaboi po nuk mendoi kshtu

Oqeani
12-05-11, 17:42
jo e dashur ti besone babes tende vllaut tende,andaj ule perqindjen se spaku ka meshkuje qe e folin haptas kush jan dhe qka bejne,dhe une smendoi qe 99% jan per mos ti besu,noshta gaboi po nuk mendoi kshtu


Eh sa mire qe thuani Emine, une çdohet tregoj kur pi Jupiler http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

~AnnA~
12-05-11, 17:50
jo e dashur ti besone babes tende vllaut tende,andaj ule perqindjen se spaku ka meshkuje qe e folin haptas kush jan dhe qka bejne,dhe une smendoi qe 99% jan per mos ti besu,noshta gaboi po nuk mendoi kshtu

e thash me shume ne nje sens humori, se kur eshte puna tek besimi e femres, meshkujt hyxhym per ofendimesh:eek: ....ke te drejte emine, ka vertete meshkuj qe mund t'ju falesh besim, por jane te rralle, fatkeqesisht(besom) :rolleyes:

emine
12-05-11, 17:54
e thash me shume ne nje sens humori....ke te drejte emine, ka vertete meshkuj qe mund t'ju falesh besim, por jane te rralle, fatkeqesisht(besom) :rolleyes:
cdo njeri ka ndergjegjen permbrenda qofte dhe krimineli me i madh ,nganjeher me keq ndihet aj njeri qe ka keqperdor besimin sa aj qe o zhgenjy,e sa per meshkuj dhe njerz shum her gabohemi dhe paragjykojme ,dhe nuke dim se jan ashtu dhe pse sduhet besu,me rendsi eshte besimi ne veten tone,njerzit vijne dhe shkojne dhe ne shumicen e rastev mesojme dhe nga te pabeset,po kjo sdon te thot qe ne sduhemi askujt ti besojme me,

QKA SNA VRET NA BEN DHE ME TE FORTE!

Elina
12-05-11, 17:57
Ehhhh,po mu me pak m'prishet qefi...ku me i besu kur sillet si era...e tani jo kishe une MILE...jo dost jo...besimi n'fund t'pusit....qishtu Kalimerko...:tongue::biggrin:

Guri i madh
12-05-11, 18:27
piknisja esht tek rrethi ku tek njerzit qe i njeh e nji vlersim i till 99% nuk esht real te pakten per mue


se une nisna nga fsjhati im naga rrethi e ma lart sa une kam mujt me i njoft

e kta qe une kam arrijt me i njoft nuk jan 99%


e besoj se secili qe e jap nji vlerin e ka piken ku fillon dhe ku e mbaron


e pa njohura gjithmon enigm

elvio
12-05-11, 21:02
99% te meshkujve s'jan per t'i besuar :tongue: :eek:
:biggrin:


Kam per te vene reputacion te kuq AnnA :biggrin:

Kalimero
12-05-11, 21:23
Ehhhh,po mu me pak m'prishet qefi...ku me i besu kur sillet si era...e tani jo kishe une MILE...jo dost jo...besimi n'fund t'pusit....qishtu Kalimerko...:tongue::biggrin:

kshiri mare dejuzkat qish sum besojne :mad:o pasha kapuqin tem viq mu besomni se tibe qata 99 purqin sen nuk vyjn,e une ,qiki gjiks purfaqsoj viq 1 purqin qi meritoj besim dejuze bre :frown:

emine
12-05-11, 21:26
kshiri mare dejuzkat qish sum besojne :mad:o pasha kapuqin tem viq mu besomni se tibe qata 99 purqin sen nuk vyjn,e une ,qiki gjiks purfaqsoj viq 1 purqin qi meritoj besim dejuze bre :frown:
qa me tba mar ty kur je viq 1 n sa copa me da ,:tongue:

turisti
12-05-11, 21:46
Mos besoni,edhe ashtu ka ardhe koha as vetvetes mos mi besue................

~AnnA~
13-05-11, 15:53
:biggrin:


Kam per te vene reputacion te kuq AnnA :biggrin:

haha
ani elvio, vendo, vec se une mendim nuk do ndryshoj :smile:
Mendoj qe, nuk duhet besur totalisht asnje mashkulli, ndoshta gabohem por tani per tani kete mendim kam...ceshtja e besimit eshte ca delikate, besimi fitohet dhe nuk dhurohet...pra, nje personi mund ti besohet me kalim kohe, duke kaluar shume dite sebashku e jo ti besohet nje personi vetem pse eshte mashkull apo femer...
Ky besim arrihet vetem tek te afermit, por edhe tek partneri qe kemi zgjedhur per jete, ndaj thash qe ne personat qe ju fal besim jane 1%(sepse ne grupen e meshkujve hyn dhe vellai e babai...)
Ky eshte mendimi im personal....
E din si ka thene nje filozof?
"Perderisa kam zene veten tu genjy, tanime nuk i besoj askujt"
E miratoj kete thenje dhe them: as une nuk i besoj kujt perpos te afermve....fal respekt por jo besim!

elvio
13-05-11, 18:31
Sa mund ti besoni nje mashkulli ??

Faleminderit qe kuptove postimin tim ne mynyren per pak humor,por gjithsesi po le nje koment edhe une persa i perket temes.

Shoh rezervimin e te gjitheve ,edhe s'jam ne gjendje te ndryshoj mendimin e askujt,por thjesht bej nje kujtim.

''Nqs do ish aq e komplikuar besimi qe se shoh asgjekund ne postime qe dikush te thoje ''PO besoj,, ,del qe ai qe quhet besim s'do egzistonte fare.:smile:

Tema flet a i besohet nje mashkulli,edhe ndoshta kjo i referohet gjinise femerore,une si mashkull po e personalizoj,edhe po them si njeri nder ta qe perfaqeson gjinine mashkullore e them.
Ka qe besoj,shoke e te aferm.
Lind pyetja ,sa i verber eshte besimi juaj.

E them aq sa meriton!

Ajo c'ka s'kuptoj eshte per cfare besimi behet fjale.

Kujtoj me nostalgji shoket e mi,qe asnjehere s'keqperdorej sinqeriteti yne,edhe madje kur egzistonte nje lekundje kishim guximin ta shprehnim,edhe e njejta gje me ato qe ishin te shtrenjta shoqe,qe ndaheshin momente gezimi,por c'do gje kish nje vend,edhe respektoheshin ne ate cmim qe u dedikonim njeri tjetrit.

Kam nje note besimi ne vete,edhe deri tashme s'kam ndier zhgenjim ne ata qe radhiten ne listen persa i perket ''BESIMIT,,.:smile:

Skyfter
13-05-11, 19:37
Atyre, sidomos femrat qe besojn pa pase vetebesim ne vetevete:tongue: natyrisht ne shumicen e rasteve i keqperdoret besimi, amo jo nga te gjithe meshkujt!


Ps. Besimi eshte me se lehti te manipulohet, kujdes a :tongue:

emine
21-03-12, 20:02
Po ju besoj valla,qe sun po shnoshen kurrr:rolleyes:

thellenza
25-03-12, 11:28
Nga krejt gjerat qe ai thote dhe bon i minusoj edhe njehere meee, me se paku 50%, dhe qato cka mbesin teper i besoj, nese nuk me jep arsyje hala me minusu:biggrin:

Kalimero
25-03-12, 11:45
Sa me shume i njeh meshkujt,aq me pak ke besim ne ta!

kshire dijuzen kshire, tibe mir e kije qituqene.:biggrin: Mus na bisoni hiq mus na bisoni as i fije be. Um vjen keq pi qatynve qi na kan bisu deri qishti ,:confused:

Qika^Me^Kule
25-03-12, 12:40
Sa me shume i njeh meshkujt,aq me pak ke besim ne ta!


T'lumte e vertete eshte kjo.... Barbaroza plotesishte pajtohem me mendimin tend....

P/s. Ku do qe gjindesh shum pershendetie nga ana ime....