PDA

View Full Version : NE BAZE TE PERVOJES SUAJ


m_tetovari
27-06-04, 07:53
SI MENDONI :arrow: A ESHTE ME MIRE TE DASHUROSH DHE TE HUMBESH DASHURINE ,APO MOS TE DASHUROSH ASPAK :?:

_maqorri_
27-06-04, 15:08
ma mire eshte te mos dashurosh fare se ta humbesh

se nese e humb dashurine atehere vertetohesh qe sje i zoti per asgje pasi nuk ke mundur ta ruash ate

Gentiana
27-06-04, 15:31
Njeriu duhet te rrezikon,sidomos nese esht per at person qe e don. esht e vertet se ndoshta humb ne dashuri, po nese nuk rrezikohet, ateher qfar dmth paska jeta jon.....

Por nese esht e sigurt se do te humbesh, ateher din ku ke gabuar, dhe ne tjetren dashuri mundet te jet njeriu me i sigurt, ne te gjitha aspektet dhe ne hapat qe i ben!!!

Genta

kthiza
28-06-04, 12:22
ma mir osht mos me dashuru se sa me hup ato.. qeshtu po ma merr medja mu tung :!: :!: [/b]

mickoja
28-06-04, 20:17
Te dashurosh dhe ta humbesh dashurin èsht per shum vdekja,por jeta vazhdon dhe duhet njeriu vetem te ardhem ta mendoj,
èsht mèsim per jeten e qe do ta vazhdosh,edhe pse nje plagè te jetè ne zemer por nga dashurija e humbur do te kesh ma shum kujdes ne dashurin qe do ta kesh prap dhe jeten do ta kesh ne duart e tua dhe ne kujtim se qka dmth.dashurija...

Qka do te ishte jeta pa dashuri,sikur bashqja pa lule


Ma mir dashuro dhe humb njeher se mos dashuro qe te jesh gjith e humbur per jet..

m_tetovari
29-06-04, 21:45
tung te gjitheve...
pergjithesisht pajtohem me mendimin e gentianes se njeriu qe kurre nuk ka dashuruar ne jete eshte shum shum i humbur dhe asnjehere nuk e ka ndjere ate ndjenje te vecante...
kuptohet qe cdo dashuri nuk eshte e destinuar te jete e suksesshme dhe fatlume...
keshtuqe pervojat jane ato te cilat na bejne qe ne te dime se cfare kerkojme dhe cfare preferojme te personi qe kerkojme...

turisti
26-07-04, 00:20
Jeta është HAZARD,dashuria është HAZARD,deri te BINGOJA... :P

m_tetovari
27-07-04, 12:45
tung te gjithve ,kisha nje pyetje per gentianen ,ken e ka vendu ne foto krahas nikut se ajo vajze ne foto duket shum e dashuruar?

Murgesha
27-07-04, 13:40
Me mire banu Murgj e Murgesha e dashuronu ne zotin ;)

Gentiana
27-07-04, 18:32
tung te gjithve ,kisha nje pyetje per gentianen ,ken e ka vendu ne foto krahas nikut se ajo vajze ne foto duket shum e dashuruar?

m_tetovari, me fal se ket pyetje tani e pash...
Esht nje Aktore qe mua per vehte me pelqen shum, dhe edhe fotoja po ashtu, se duket shum e lumtur ne te....

Barbaroza
27-07-04, 19:58
SI MENDONI :arrow: A ESHTE ME MIRE TE DASHUROSH DHE TE HUMBESH DASHURINE ,APO MOS TE DASHUROSH ASPAK :?:

Secila dashuri e re,sjell pervoja te reja shpirterore dhe emocionale.Atehere duhet gjithmone te dashurojme sepse me dashuri te re,harrojme pervojat e hidhura te nje dashurie fatkeqe te kaluar!
Dashuroni,qe te jeni te dashuruar!

Loloku
27-07-04, 21:53
Njeriu qe nuk di te gezoj kenaqesine, nuk din ta perballoj as humbjen!

turisti
27-07-04, 23:26
JETA PA DASHURI ESHTE SI ME I PAS SYTE E MOS ME PA.-Ju pershendes. :wink:

m_tetovari
05-08-04, 20:49
pershendetje gentianës , flm per pergjigjen :wink:

gjithashtu pajtona me barbarozen, por kisha dasht me shtu vecanrisht ket fjaline e fundit shum me ka pelqye ,
qe te dashurojme per te qene te dashuruar ,se vet ndjenjat e sinqerta dashurie bien sinqeritet dhe dashuri te ndersjellte ...

nitushe
09-09-04, 17:39
ma mire mos me dashuru hiq psh nese taman e dashuron ate person se ka edhe asi qe kane qef edhe me humb ate dashuri :(

emine
22-01-09, 17:55
SI MENDONI :arrow: A ESHTE ME MIRE TE DASHUROSH DHE TE HUMBESH DASHURINE ,APO MOS TE DASHUROSH ASPAK :?:


ma mire a me dashuru dhe ense humbe te pakten e ke shiju dashurin,ata qe nuke kan dashur apo nuk jan dashur nga te tjeret kan zemren e zbrazet,kan jetu te pergjysmuare,edhe ense lendohemi te Dashurohemi eshte dhurte e bukur qe na ka fal Zoti

Lindim per te vdekure nje dite!