PDA

View Full Version : Hajmalia prap ne duart e Michael Schumaher


Vera
19-07-04, 17:53
Mė nė fund, Majkėll Shumakeri ka marrė frymė lirisht. Hajmalinė qė i kishte dhuruar bashkėshortja e tij, Korina, e cila i kishte humbur nė garėn e Silverstonit, ai e ka gjetur. "Njė punonjės i Formulės 1 e ka gjetur dhe e ka lėnė mėnjanė. Ditėn e hėnė, ai ka lexuar gazetat sportive dhe ka marrė vesh lajmin. Menjėherė ka kontaktuar me Ferrarin. Me sa duket, ky ka qenė lajmi mė i mirė i asaj dite. Isha vėrtet i mėrzitur qė kisha humbur dhuratėn e Korinės," - ka thėnė Majkėll Shumakeri. Qė ditėn e enjte, kampioni gjerman ka shkuar nė Jerez, ku ka filluar testimet pėr garėn e radhės, qė do tė zhvillohet nė Gjermani. Nė kėtė garė, Majkėlli do tė kėrkojė fitoren e tij tė 11-tė pėr kėtė sezon. Ēmimi i Madh i Hokenhaimit ėshtė gara e 12-tė e kėtij sezoni. "Tashmė hajmalia ėshtė sėrish me mua nė testimet e Jerezit. Kėto janė provat e fundit pėrpara garės sė radhės. Jemi pėrqendruar mė shumė nė testimin e gomave dhe tė aerodinamikės," - ka shtuar piloti gjerman i Ferrarit. Nga ana tjetėr, Shumi vazhdon tė luajė edhe futboll. Pasioni i tij pėr kėtė sport tjetėr tashmė nuk ėshtė sekret. Tė hėnėn e shkuar ai mori pjesė nė njė ndeshje bamirėsie, ku luajti pėrkrah nmesfushorit portugez Luis Figo. Kampioni i botės i Formulės 1 do tė marrė pjesė edhe nė njė ndeshje tjetėr bamirėsie, qė do tė zhvillohet ditėn e mėrkurė nė Manhaim. "Mezi pres qė tė marr pjesė nė atė ndeshje. Jam i bindur qė do tė argėtohem shumė. Do tė ketė shumė yje tė futbollit dhe, pėr mė tepėr, trajneri ynė do tė jetė i madhi Otmar Hitcfeld.

ShEjToNkA
20-07-04, 23:33
Vera sis pash Zotin edhe Shumakeri me hajmali koka hahhaaha .......

Vera
21-07-04, 08:19
eeeee moj ShEjToNkA nuk ka me grat jane ato qe ta marojne hajmalin, edhepse eshte krishter ku ta di une cfar hajmealie ka pas ai :wink:

Cool_Boy
21-07-04, 09:32
Veta benaj edhe mua dhe shejtankes nga nje hajmali e ndoshta bemi si aje ahahah..........

Piloti i preferuar per mua eshte RAIKONEN