PDA

View Full Version : Bėni dashuri kudo, por jo nė krevat


Anonymous
13-08-04, 19:43
"Si tė bėjmė dashuri gjithkund pėrveē krevatit" ėshtė njė nga librat mė tė shitur javėn e fundit nė Francė.

Libėrthi i kėndshėm, i paraqitur me sukses nė sallonin e ri tė librit tė Parisit, bėn pjesė nė njė seri udhėzuesish thumbues, qė ilustrojnė si dhe ku “tė guxosh” pėr tė praktikuar kėnaqėsitė mė tė mėdha dhe tė pėrfitosh kėnaqėsitė e seksit tė vėrtetė. Ky libėr ėshtė njė manual i vėrtetė teknik mbi seksin, njė nyjėzim enciklopedik mbi marrėdhėniet e ndėrsjellta, e plotėsuar me udhėzime pėr pėrdorimin dhe hartėn e vendeve ku ta praktikosh atė. Duke shfletuar librin “Kudo bėni dashuri, pėrveē krevatit”, pėrforcohet ideja qė zyra mbetet vendi mė i dashur pėr t’u dorėzuar dhe tė filloni kėshtu njė histori dashurie, madje edhe ato jashtė martesore. Duke pasur kujdes, udhėzuesi sugjeron se duhen studiuar zakonet dhe oraret e kolegėve tuaj, ndaj tė cilėve keni qillime tė caktuara nė mėnyrė qė tė mos bėni figurė tė keqe. Por edhe ashensori apo vende tė tjera me rrezik, konsiderohen si mė tė preferuara nga tė dashuruarit, sidomos nė orėt e vona.

Kalt
07-12-05, 18:35
Tomorr,

Me ngjall forumin, po duhet me ringjall disa tema te vjetra. Ka qene me pare nje emision i Radio Prishtines " E vjeter, por e mire".

Tung Kalt.

Kalt
07-12-05, 18:36
"Si tė bėjmė dashuri gjithkund pėrveē krevatit" ėshtė njė nga librat mė tė shitur javėn e fundit nė Francė.

Libėrthi i kėndshėm, i paraqitur me sukses nė sallonin e ri tė librit tė Parisit, bėn pjesė nė njė seri udhėzuesish thumbues, qė ilustrojnė si dhe ku “tė guxosh” pėr tė praktikuar kėnaqėsitė mė tė mėdha dhe tė pėrfitosh kėnaqėsitė e seksit tė vėrtetė. Ky libėr ėshtė njė manual i vėrtetė teknik mbi seksin, njė nyjėzim enciklopedik mbi marrėdhėniet e ndėrsjellta, e plotėsuar me udhėzime pėr pėrdorimin dhe hartėn e vendeve ku ta praktikosh atė. Duke shfletuar librin “Kudo bėni dashuri, pėrveē krevatit”, pėrforcohet ideja qė zyra mbetet vendi mė i dashur pėr t’u dorėzuar dhe tė filloni kėshtu njė histori dashurie, madje edhe ato jashtė martesore. Duke pasur kujdes, udhėzuesi sugjeron se duhen studiuar zakonet dhe oraret e kolegėve tuaj, ndaj tė cilėve keni qillime tė caktuara nė mėnyrė qė tė mos bėni figurė tė keqe. Por edhe ashensori apo vende tė tjera me rrezik, konsiderohen si mė tė preferuara nga tė dashuruarit, sidomos nė orėt e vona.

Krevati eshte vec per ato qe duan me fjet a per te tjeret ka plot mundesi.

Luana
07-12-05, 20:17
Krevati eshte vec per ato qe duan me fjet a per te tjeret ka plot mundesi.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fjal me vend :wink:

Kalt
08-12-05, 14:42
Krevati eshte vec per ato qe duan me fjet a per te tjeret ka plot mundesi.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fjal me vend :wink:

Kete nate e zbardha per toke. Per sherr s'kam as krevat. :wink:

Luana
08-12-05, 14:57
Krevati eshte vec per ato qe duan me fjet a per te tjeret ka plot mundesi.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fjal me vend :wink:

Kete nate e zbardha per toke. Per sherr s'kam as krevat. :wink:

ahh shpinden e paske shume mire tash e tutje nuk ke me pas dhimbje te shpindes :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kalt
08-12-05, 15:07
Krevati eshte vec per ato qe duan me fjet a per te tjeret ka plot mundesi.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fjal me vend :wink:

Kete nate e zbardha per toke. Per sherr s'kam as krevat. :wink:

ahh shpinden e paske shume mire tash e tutje nuk ke me pas dhimbje te shpindes :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma ka rekomandu dhe doktori. :wink:

Luana
08-12-05, 15:12
Ma ka rekomandu dhe doktori. :wink:

Recept i mirė qenka :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Luana
08-12-05, 15:12
Ma ka rekomandu dhe doktori. :wink:

Recept i mirė qenka :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

edhe une kam probleme me boshtin kurrizor :(

Kalt
08-12-05, 17:42
Ma ka rekomandu dhe doktori. :wink:

Recept i mirė qenka :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Receptin e ke gati - mos flej ne krevat. :wink: