PDA

View Full Version : Transferimi nga Real Player ne windows Media Player


Cool_Boy
21-08-04, 00:19
Pershndtje te gjitheve

Deshta tju pyes juve nese dini se si mundet te behet transferimi p.sh.muzika nga real plyer ne Windows media Player a ka ndonj menyr a eshte e mundeshme se kam provo disa taktika ama nuk kam qene i sukseshme ju mire pres per pergjigjet .....


Tung tung,Cool_Boy

K-man
21-08-04, 01:11
une e kom bo ne nje menyre: .ram kangen e kom bo "burn" ne CD, se edhe real player e ka at sen qe munesh me bo audio CD. mandej me Musicmatch Jukebox (www.musicmatch.com) prej audio e kom kthy ne mp3. o pak si proces i gjat, po m'ka bo pune

Toti
21-08-04, 13:19
po spari ti gjitha kenget qka i ke me sigurri i ke ne nje follder te veqant nese nuk i ki i qet ne follder pastaj e deinstalon Real playerin edhe e instalon Windows mediaplayerin edhe te gjitha muziket qka i ke kthehen automatikisht ne windowsmediaplayer :wink:

DrEq|
21-08-04, 14:45
Shumė thjeshtė ėshtė kjo punė Cool_Boy :
1. Hape windows media player
2. shko te Extra/opcionet
3. kliko te llojet e dosjeve( file type)
4. Selektoj tė gjitha
5. Kliko Aply
Me kėtė e ke bėrė Windows media player, program primar tė muzikės, nėse dėshiron qė real player tė jetė programi primar e bėn tė njėjtėn procedurė vetėm qė tani e hap real player-in edhe procedura e njėjtė sipas pikave.
Kjo mėnyrė ėshtė e njėjtė pėr tė gjitha "media programet", cilindo mundesh ta bėsh primar psh. winamp apo ndonjė tjetėr.
Nuk ke nevojė tė deintalosh asgjė.
Pėr gjdo eventualitet pyet kėtu, pėrgjegjėn e ke shumė tė shpejt dhe shumė tė sakt.
Sukses.

Cool_Boy
22-08-04, 00:54
Perhsndteje te nderuar

Dy prej ketyereve metodat qe Toti dhe dreqi qe i kan permdnen i kam provu dhe asnjera nuk ka be,nuk e dij pse ............

K_man falm qe me treguat metoden tende por edne nuk e kam provu ate nuk e dij a do te punon apo jo por si do qoft falm dhe nese keni ndonj metod tjetr athere me tregoni ...............


Cool_Boy

DrEq|
22-08-04, 09:30
Pershndtje te gjitheve

Deshta tju pyes juve nese dini se si mundet te behet transferimi p.sh.muzika nga real plyer ne Windows media Player a ka ndonj menyr a eshte e mundeshme se kam provo disa taktika ama nuk kam qene i sukseshme ju mire pres per pergjigjet .....


Tung tung,Cool_Boy
Hajt pra shoki banu ma i qartė edhe trego ku ėshtė ajo muzikė(ku gjenden ato file) edhe ēka po mendon me fjalėn : SI TĖ BĖHET TRANSFERIMI.
Ne kėtu po shkruajm se si mundesh me programe te ndryshme me dėgju muzikė e ti ndoshta ke hall tjetėr.
Ku po don me transferu, ku gjindet ajo muzikė etj.. spjegona pak.

lexusi
23-08-04, 19:22
Pershndtje te gjitheve

Deshta tju pyes juve nese dini se si mundet te behet transferimi p.sh.muzika nga real plyer ne Windows media Player a ka ndonj menyr a eshte e mundeshme se kam provo disa taktika ama nuk kam qene i sukseshme ju mire pres per pergjigjet .....


Tung tung,Cool_Boy

Pėrshendetje Cool_Boy nese muzika jote ėshtė format rm apo ram dhe doni te beni tansferimin ne mp3
ather do tė preferoja te merrni ket program RM to MP3 Converter 1.01
linku gjindet
http://www.soft14.com/Audio_and_Music/Converters/RM_to_MP3_Converter_7688_Review.html
pėr crack apo serial kėrko ne www.astalavista.com