PDA

View Full Version : Dikur luaja me ndjenj'e saj!


Barbaroza
22-08-04, 16:07
Te nderuar diskutues,vete titulli i temes ndoshta ju perkujton kengen e bukur te Redon Makashit dhe mendoj se edhe tema ime pak a shume ka te njejten permbajtje.
A ju ka ndodhur ndonjehere qe ju ka dashur nje djale/vajze qe ne fillim ju s'keni ndjere asgje per ate person,perkundrazi e keni urryer,por me kalimin e kohes,atehere kur kujtimet per ty,asaj/atij i zbehen,ju ka ndodhur qe ju ta perkujtoni me mall ish-dashurine e tij/saj dhe te vuani?!
A mendoni se koha nuk ecen ndonjehere,ajo ndalet me kujtimet?

turisti
23-08-04, 08:36
Pershendetje Barbaroza per temen e shkelqyer.Kurrė ne jete nuk kam luajtur me ndjebjat e askujt,ne asnji drejtim e sidoqoft me ndjenjat e femrave.Ne dashuri ( lidhje ) gjithmone i kam paraanalizuar gjerat e keti lloji dhe skaqet pozitive dhe negative,ashtu qe me vone mos me pas problem,por dashuria eshte DETI i situatave dhe te ndjenjave ne te cilin edhe marinaret e kalitur hasin ne probleme....Une kam qajtur per dashuri,vuajtur dhe i kam percjellur ne arkiven e zemres dhe albumat e vjeter ku gjithmone e vizitoj me deshire ate pjese te kaluares sime e cila ma perkujton se KOHA ĖSHTĖ FILTERI I VUAJTJĖS dhe se per dashurit te sinqerta dhe te forta GJITHMONE EGZISTON MUNDĖSIA QĖ NJĖ XIXĖ TĖ SHĖNDROHET NĖ FLAKĖ.
Pershendetje. :wink:

Barbaroza
23-08-04, 14:41
Turisti,te falenderoj qe morre guximin ta inkuadrohesh ne temen.Te pergezoj per besnikerine tende qe ke treguar ne castet kur edhe ke vuajtur per dashuri..Nuk thone kot se gjithcka kthehet ne kete bote.Nese ke luajtur me ndjenjat e dikujt,neser dikush tjeter do te luaje me ndjenjat tuaja.Mendoj dhe besoj se Zoti ju ka shperblyer me nje jete te lumtur prane nje familje siq e meritoni!
Mbetesh i pershendetur!

turisti
23-08-04, 15:03
Faleminderit per urimet Barbaroza.Une jame gjithqysh I LUMTUR sepse i dij shume menyrat per lumturi.Ashtu deshiroj te jen krejt femrat e botes,posaqerisht te forumit DARDANIA.de ne krye me ty.
TE pershendes. :wink:

vushtrria
06-09-05, 20:00
Te nderuar diskutues,vete titulli i temes ndoshta ju perkujton kengen e bukur te Redon Makashit dhe mendoj se edhe tema ime pak a shume ka te njejten permbajtje.
A ju ka ndodhur ndonjehere qe ju ka dashur nje djale/vajze qe ne fillim ju s'keni ndjere asgje per ate person,perkundrazi e keni urryer,por me kalimin e kohes,atehere kur kujtimet per ty,asaj/atij i zbehen,ju ka ndodhur qe ju ta perkujtoni me mall ish-dashurine e tij/saj dhe te vuani?!
A mendoni se koha nuk ecen ndonjehere,ajo ndalet me kujtimet?tani sa e pashe ket tem shum te bukur,por jo edhe e kendeshme :( :(

qdo i ri kalon neper ato fazat e dashurise normal shum rralle njerzit e gjejni fatin e deshiruar per shkake te agjamillekut te tyre duke then hajte se do gjeje me mire e ku ta di une,edhe po eshte e vertet se shumica e njerezve tani sidomos ne kohen e sodit nje dor e njerezve luajn me ndjenjat e femrave te ndershme duke e shfrutezuar situaten te cilen edhe ndodhen femrat shqipetare une perfundimishte po them keshtu njeriu nuk duhet te luaj me ndjenjat e askujte sepse te ne thojne nje fjale KUR TE HUMBIN DHENTT TE HUMBIN MENDE

dr1ta
07-09-05, 15:21
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

turisti
07-09-05, 19:12
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

Ah,:"gishta ne goj" - romantika e thate. :P

Kercovari
07-09-05, 19:46
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

Jo vetem me gishta ne goje Drita e nderuar

te luajshe me ndenjat e te sillesh kokelarte si ndonje Xhingis kan,te u lepihesh femrave apo mashkujve te tjere para syve te dashures apo te dashurit,te nenvlersosh dashurin qe dikush te ka dhuruar,s`do mend se persona te tille jo qe nuk kan fije ndjenje,por mbeten te vdekur ne dashuri pergjithmone.Sic thote Turisti,Gishta ne goje Romantike e thate. :wink:

dr1ta
07-09-05, 22:56
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

Jo vetem me gishta ne goje Drita e nderuar

te luajshe me ndenjat e te sillesh kokelarte si ndonje Xhingis kan,te u lepihesh femrave apo mashkujve te tjere para syve te dashures apo te dashurit,te nenvlersosh dashurin qe dikush te ka dhuruar,s`do mend se persona te tille jo qe nuk kan fije ndjenje,por mbeten te vdekur ne dashuri pergjithmone.Sic thote Turisti,Gishta ne goje Romantike e thate. :wink:

Romantik e thate e kalbt , :( :( :( ................. :P

turisti
08-09-05, 14:34
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

Jo vetem me gishta ne goje Drita e nderuar

te luajshe me ndenjat e te sillesh kokelarte si ndonje Xhingis kan,te u lepihesh femrave apo mashkujve te tjere para syve te dashures apo te dashurit,te nenvlersosh dashurin qe dikush te ka dhuruar,s`do mend se persona te tille jo qe nuk kan fije ndjenje,por mbeten te vdekur ne dashuri pergjithmone.Sic thote Turisti,Gishta ne goje Romantike e thate. :wink:

Pozitive e ban fjala romantika, qe eshte e thate,ajo nuk ka lidhje,hahahahahahahahaha.

Tomori
03-10-05, 18:00
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

-Po e vertete "dr1ta"... ja psh:
E dashura ime qe e qmoja shume (po prape e dua) ka luajtur me ndjenjat e mija, ndihem shume i pikelluar,, perse perse..?!!!
"dr1ta" ...lem vendetakimin qe te takohemi ne Prishtine ne filan ore..
...ajo po jep vete vendin se ku dot takohem e gjitha ne regull..
,,,tashe kur u afrua koha qe te takohemi e mar ne celulare..
....ajo me gjakeftoftesi me thote:
-I dashuri im nuk dot jem fare ne Prishtine tjeter here...!!!!
kjo ka ndodhe sonte...03.10.05

"dr1ta" kjo nuk ka qene veqe nje termin i thjeshte....ajo me premtonte veq me premtonte...nje dite para .. me thoshte mos ta nine i dashuri im me ke mua.... :wink:

- E ndodhi ajo qe nuk e prisja dhe besoja...
...me zhgenjeu rende luajti me ndjemjat e mia...me sinqeritetin time ndaj asaje zojushkes.....'dr1ta" per momentin ndjej veten ne kollapse....

dr1ta
03-10-05, 23:58
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

-Po e vertete "dr1ta"... ja psh:
E dashura ime qe e qmoja shume (po prape e dua) ka luajtur me ndjenjat e mija, ndihem shume i pikelluar,, perse perse..?!!!
"dr1ta" ...lem vendetakimin qe te takohemi ne Prishtine ne filan ore..
...ajo po jep vete vendin se ku dot takohem e gjitha ne regull..
,,,tashe kur u afrua koha qe te takohemi e mar ne celulare..
....ajo me gjakeftoftesi me thote:
-I dashuri im nuk dot jem fare ne Prishtine tjeter here...!!!!
kjo ka ndodhe sonte...03.10.05

"dr1ta" kjo nuk ka qene veqe nje termin i thjeshte....ajo me premtonte veq me premtonte...nje dite para .. me thoshte mos ta nine i dashuri im me ke mua.... :wink:

- E ndodhi ajo qe nuk e prisja dhe besoja...
...me zhgenjeu rende luajti me ndjemjat e mia...me sinqeritetin time ndaj asaje zojushkes.....'dr1ta" per momentin ndjej veten ne kollapse....


Me vjen keq :(

turisti
04-10-05, 00:02
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

-Po e vertete "dr1ta"... ja psh:
E dashura ime qe e qmoja shume (po prape e dua) ka luajtur me ndjenjat e mija, ndihem shume i pikelluar,, perse perse..?!!!
"dr1ta" ...lem vendetakimin qe te takohemi ne Prishtine ne filan ore..
...ajo po jep vete vendin se ku dot takohem e gjitha ne regull..
,,,tashe kur u afrua koha qe te takohemi e mar ne celulare..
....ajo me gjakeftoftesi me thote:
-I dashuri im nuk dot jem fare ne Prishtine tjeter here...!!!!
kjo ka ndodhe sonte...03.10.05

"dr1ta" kjo nuk ka qene veqe nje termin i thjeshte....ajo me premtonte veq me premtonte...nje dite para .. me thoshte mos ta nine i dashuri im me ke mua.... :wink:

- E ndodhi ajo qe nuk e prisja dhe besoja...
...me zhgenjeu rende luajti me ndjemjat e mia...me sinqeritetin time ndaj asaje zojushkes.....'dr1ta" per momentin ndjej veten ne kollapse....

Eh,ne kolaps edhe ke lind,hahahahahahahaahahahahahahaahahahahaahahahaha ahahahahahaahahahahahahaahahaha. :wink:

Tomori
04-10-05, 11:33
Luajn me ndjenjat e tjetres/it per nje kohe mendojn/mendojm ashtu me ne fund mbet me gishta ne goj :lol: :P

-Po e vertete "dr1ta"... ja psh:
E dashura ime qe e qmoja shume (po prape e dua) ka luajtur me ndjenjat e mija, ndihem shume i pikelluar,, perse perse..?!!!
"dr1ta" ...lem vendetakimin qe te takohemi ne Prishtine ne filan ore..
...ajo po jep vete vendin se ku dot takohem e gjitha ne regull..
,,,tashe kur u afrua koha qe te takohemi e mar ne celulare..
....ajo me gjakeftoftesi me thote:
-I dashuri im nuk dot jem fare ne Prishtine tjeter here...!!!!
kjo ka ndodhe sonte...03.10.05

"dr1ta" kjo nuk ka qene veqe nje termin i thjeshte....ajo me premtonte veq me premtonte...nje dite para .. me thoshte mos ta nine i dashuri im me ke mua.... :wink:

- E ndodhi ajo qe nuk e prisja dhe besoja...
...me zhgenjeu rende luajti me ndjemjat e mia...me sinqeritetin time ndaj asaje zojushkes.....'dr1ta" per momentin ndjej veten ne kollapse....

Eh,ne kolaps edhe ke lind,hahahahahahahaahahahahahahaahahahahaahahahaha ahahahahahaahahahahahahaahahaha. :wink:

Turisti shoku im..kte ngjarje e kam perjetue ....
..qka te beje te lutem e kam me seriozitet ma te madhe..
...jam konfuz ne vete...kam perjetua Nokaut te pa pritur :cry:
Turisti kalofsh mire...