PDA

View Full Version : Shkoll apo burr?


mickoja
22-08-04, 22:42
Prshendetje

Po m intereson mua mendimi juaj?
Qka mendoni ju pr kto vajza qe e lan shkolln n gjysem vetem per t martuar,apo nese i dashuri ja ndalon shkollen dhe ato ja plotesojn ket kusht t dashurit?
A do t kishit vepru ju keshtu pr t dashurin?

ArMMeNDii
22-08-04, 23:25
tung shum tem e qellume mirpo mickoja un shum kisha pas qef ta di se si kish me qen mendimi yt p.sh ne lidhje me temen a sa i perket ksaj qe ke parashtru ti mu me duken qe dyjat edhe shkolla edhe dahurija apo burri jan te lidhura njera me tjetren a sa qe i perket asaj qe burri ja nderpret shkollen te dashures se vet sdi mu sme duket kjo shum e arsyshme un per veti se kisha bo nje gje te till

m4nJ4k1
23-08-04, 04:12
tungi a je mir shum tem e qellume po qka me ju bo tash ka ndrryshu kret si mashkujt si femnat po dikur kan mi ra pishmonit se vitet e rinis kurr nuk kthehen po menojin qe jesin pa burr shum keq valla po perveti e kan une perveti mu pas kon femen kurr nuk e kisha lon shkollen per burr tungi kalofshit mir

aferdita
23-08-04, 08:57
te pershendes MIckoja

mendimi im eshte se meshkujt pak gjeloz jane nese gruaja ka shkolle te kryer kurse burri jo, kam pa shume raste qe vajzat i kane ndalu studimet sepse burri e ka detyru.....

edhe sa i perkete pyetjes,une do ta zgjidhsha shkollen se kohen nuk mundesh me kthy mbrapa kurse burrin tend nuk ta merre askush

turisti
23-08-04, 09:12
Nderimet e mija,Mickoje.Personaliteti ( i femres ) mes DASHURIT-SHKOLLS-DASHURIJS.
Hmmm,KUJDES!!!!
Dashuria na nevojitet si shume gjerat,por radhitja me e mire simbas meje eshte : SHKOLLA-DASHURIA-I DASHURI ( martesa ).Ne kohen e sodit te pasigurte dhe veshtire ( sidomos per femrat ),mos kryerja e shkolles per femer dmth ARDHMERIA E PASIGURT. PSE? Ajo e nderpren shollen( simbas deshiren e fraerit saj ),martohet,vijne femijet,i lidhen kembet,vijne problemet,behet vone per ndarje,a edhe nese ndahen-nuk e ka krye shkollen qe me mujt m'u perkujdes per femijet....Shkolla eshte ARDHMERIA EKONOMIKE E FEMRES ( normal dhe per burin e vet te ardhshem eshte me mire )E GARANTUAR,SIGURIA PSIQIKE DHE EGZISTENCIALE NE RASTET E NDARJES.do nderprerje e shkollimit ( perveq nese eshte fjala per shtstezani) eshte NJI LLOJI I KAPITULIMIT TE FEMRES PARA MASHKULLIT DHE KUSHTEZIMET E TIJ.
P.S. MOS LEJONI ZEMRES TE VRAPOJE PARA TRURIT.

PERSHENDETJE. :wink:

Cool_Boy
23-08-04, 11:51
Une kisha me thene keshtu:

Te dashures apo gruas (si doni thueni) nuk do tja ndaloj shkollen deri ne fund......................

Lidhje me kete:"Qka mendoni ju pr kto vajza qe e lan shkolln n gjysem vetem per t martuar,apo nese i dashuri ja ndalon shkollen dhe ato ja plotesojn ket kusht t dashurit?

Besoj se nje vash e len shkollne per shkak dashuris qe ka ndaj ati djali dhe djali e len shkollen per shkak dashuris qe e ka ndaj asaj vashe....

I dashuri ja ndalon shkollen:ketu jan dy gjera:1.Ja ka nevoj aje per ate lidhje me pune shtepije apo ku ta di une ose 2.aja qik shkon ne shkoll edhe pak per tradhtija e kush nuk te len me be tradhtija e per ate jav ndalon shkollen,arsye e bukur dhe pajtona me ate...

A do t kishit vepru ju keshtu pr t dashurin?""Nese e don nje njeri shume athere plotesoja qdo deshir por nese nuk e don ateher mos ja ploteso asnje aje njeri qe ka besim tek ju nuk do tja ndalon shkollimin,daljen e etj etj ""

Per mendimin tim nese i dashuri apo e dashura ben ojna kur dilni apo diqka aty nuk ka besim......

Cool_Boy :wink: :wink: :wink:

Tomori
23-08-04, 13:17
-Jam i mendimit se per ata vajza qe vazhdojne shkollen vetem e vetem te thuan qe jemi ne shkolle zgjidhja e tyre me e mire eshte te martohen me kohe se keta vajza qe jane vetem per formalitet ne studime jane te damshme edhe per koleget e tyre senik e kan prioritet studimin por vetem pun qallemi qe gjoja jemi ne shkolle kjo kategori ma se mire eshte te jene me kohe te burri...

-Sa per kategorin tjeter te vajzave qe me te vertete e kan ne radhe te pare prioritet shkollen keta duhet pa diskutim te kene permbajtje ...po se e nderpresin shkollimin keta vajza qe jan te dhanun mbas shkolle kjo esht edhe ma keq se krimi ...dua te theme se vajzat tona nuk duhet te pengohen ne drejtimin e arsimit por e perseris kjo vlen vetem per ata qe mesojne e jo per ata vajza qe registrohen formalisht vetem per emer se gjoja ja po shkoj ne shkoll ose studime kur dihet prej starte qe keta kurit e kures nuk dote diplomojne se edhe prej fillimit se kan pas at qellime te shejte shkollimin tung

suzi
25-08-04, 16:44
bash tem e mire, une kisha me shtu se nese i dashuri te don ai nuk do ta kishte prish ty planin e jetes , edhe me mire eshte me deshte nje vajze me shkoll se pa shkoll se ajo qe eshte me shkoll ka me dite femijet mi eduku mire, dhe ka me pas buri i saj krenari kur del ose kur e qet para shoqeris gruan e shkollume, e nese buri apo i dashuri qellon kanun , ska shkoll vet ateher normal qe ja nderpren shkollen dashures se tij, une se kisha lon shkollen per bur kur, se burin e gjen kur dush a shkollen , me mire me kohe se dikur behet vone, kaq kisha , :roll: per dashuri kisha me bo gjithqka qe ja vlen po sja vlen me lon shkollen per te, se edhe dashurija dikur zbehet me kalimin e kohes keshtu qe shkolla te jep mend qe tan jeten kan me te vy qaooo :shock:

Tomori
25-08-04, 16:58
suzi pajtohem me ju por vetem me nje kusht:
nese e zgjidhni shkollen atehere kushti im kishte qene qe ta mbaroni shkollimin mrenda afatit te duhur ti perkushtroheni mesimit??? E jo me u plak ne studime mua nuk me vien qe te mbaroni shkollimin mbas 10-15 vj
tung

suzi
25-08-04, 17:19
:lol: po de Tomi normal me kohe se me kish ndihmu i dashuri edhe , mandej kishim bo planet se bashku per martes e per ardhmerin e qisi sende ... se smendova me mebt gjithe ne shkoll , tybeistikfar... :x

Tomori
25-08-04, 17:30
:lol: po de Tomi normal me kohe se me kish ndihmu i dashuri edhe , mandej kishim bo planet se bashku per martes e per ardhmerin e qisi sende ... se smendova me mebt gjithe ne shkoll , tybeistikfar... :x

Mir Suzi shum mire po pse nxeheni se nuk ke fjala per ty qe dot ngelish gjith jeten ne shkoll!!! Se mos haroni se ka asish rastesh shum bile
Suzi ju pershendes

suzi
25-08-04, 17:44
po tomi , ske fjala per mu , po me se mir eshte ta maresh veten shembull gjdoher , pse mi lendu tjeret, kur nisesh nga vetja shume me leht e ki care.... :roll: per qata e mora veten shembull dakordo... :D

suzi
25-08-04, 17:50
suzi pajtohem me ju por vetem me nje kusht:
nese e zgjidhni shkollen atehere kushti im kishte qene qe ta mbaroni shkollimin mrenda afatit te duhur ti perkushtroheni mesimit??? E jo me u plak ne studime mua nuk me vien qe te mbaroni shkollimin mbas 10-15 vj
tung
:lol: a po sheh tomi lexoje mu ma ke parashtru pytjen tarzan , me ke thon ;nese e zgjidhni shkollen atehere kushti im kishte qene qe ta mbaroni shkollimin mrenda afatit te duhur ti perkushtroheni mesimit??? E jo me u plak ne studime mua nuk me vien qe te mbaroni shkollimin mbas 10-15 vj
skam gabu une po ti care , nejse hallal ... 8)

Tomori
25-08-04, 18:19
Ke te drejte mbas shkrimit tim ashtu i bie...siq thoni ju faktet flasin a po jo

Gentiani
25-08-04, 19:49
Shkoll apo burr?

m s miri do t`iu dal mundsisht edhe shkoll e edhe burr! por t pars ti jipet rndsi, se nuk mundet ta kthen kur don njeriu, ndrsa kjo e dyta sht relative :wink: :lol: :lol:

Barbaroza
26-08-04, 16:48
Shkolla para te gjithave mendoj une.Sa keq do te ishte te varesh nga burri,t'i kerkosh leket :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :oops:

Gentiani
26-08-04, 17:36
Ha,hahahaaaaa Barbaroza edhe keq nuk sht, se grat e mbajn dhe kan mbajtur arkn gjithnj, e i gjori burr duhet t hyj kredi pr parat e vehta t fituara :lol: :lol:

Barbaroza
26-08-04, 17:38
Ha,hahahaaaaa Barbaroza edhe keq nuk sht, se grat e mbajn dhe kan mbajtur arkn gjithnj, e i gjori burr duhet t hyj kredi pr parat e vehta t fituara :lol: :lol:

Arken po ndoshta,po ec e merri pa leje :(

Gentiani
26-08-04, 17:48
po kush e ka arkn edhe administron me to buxhetin, kush guxon ti przihet kontabilistit n kompetencat e tija me arkn dhe parat :lol: :lol:

Barbaroza
26-08-04, 18:11
po kush e ka arkn edhe administron me to buxhetin, kush guxon ti przihet kontabilistit n kompetencat e tija me arkn dhe parat :lol: :lol:


O ishallah bre Gentiani ashtu eshte, se tybe shqiptari ka deshire vete me qene admin e vete kontabilist :wink:

Tomori
26-08-04, 18:15
Normalisht BURR!

MemphiSx
27-08-04, 08:14
HeHeHe Barbaroza mos na bon krejtve te njejt se edhe na kemi filu me u demokratizu n'kry edhe me ju jap kompetenca edhe juve ;)

nitushe
09-09-04, 17:23
shkollen e kisha zgjedh e manej burrin tani :lol:

mickoja
14-09-04, 23:47
Ju falenderoj te gjithve per mendimet e juaj shumica e shkrimeve i perkasin sikur mendimet e mija....

Un personalisht mendoj se nese nje nejri te dashuron aj njeri nuk do te ndalonte shkollen,por nese sht nje njeri i pa shkolluar dhe aj njeri nuk ja din shkolles rendsijen dhe per ket ja ndalon te dashures apo grues shkollimin...sikur do qe than ka femra qe shkojn ne shkoll vetem per me than kishe asht ka shkon ne shkoll ka dhe nga asi lloj femrash por ato jan t rradha,dikur do ti bije ndermend ama ather do te jet von per to..

Luana
15-09-04, 01:19
ma mire burre :wink:

Murgesha
15-09-04, 07:39
ma mire burre :wink:

Kur femra eshte e zoja, dhe qellon me nje nafak te hajrit, mundet qe shkollen ta kryej edhe pas martese.
Pra e pranoj mendimin tend Luana, me mire burre ne rini. :lol:

imodium
15-09-04, 08:31
Shko ti niher kryje shkollen se burrat kshtu ashtu nuk te hikin po shkolla te hik.

qe pershembul u plaka pa gru.

kur te kryn ti shkollen mos u tut se hala jam qetu hahhaahahhahahhahahahahahhahahhahahahahhahahahhaha hhahaahah :wink: :wink: :wink:

qika_pr
15-09-04, 14:10
Une per vete jam kunder shkeputjes se shkolles
edhe nje porosi
Mos mendoni shum per nje burre ,pa burr nuk jete askush nese vetem eshte aq me rendesi ta kesh
nuk ben defintivishte me lan shkollen
pse
ka pasoja tek femija yte
mund te prishesh cdo enderr per nje burr
mendoni kete sa ja vlen

une per vete nuk kisha hek dore nga kariera vetem e vetem te mbaj nje lidhje
nese nja djal te don nuk te pengon te shkollohesh por nese jo ateher me mir te lesh ate qun se shkollen


MOS BRAKTISNI SHKOLLEN PER NJE MASHKULL
SHKURT E SHQIP
NUK JA VLEN

Luana
15-09-04, 23:28
ahahhahahahahhahha murgesh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ska ma lezet se me u martu e re e tani shkolles , po qka me ba bre murgesha spo muj e gjej asnji djal ,do te diplomoj pa burre , nuk po me don kerkush :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Loloku
15-09-04, 23:33
ahahhahahahahhahha murgesh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ska ma lezet se me u martu e re e tani shkolles , po qka me ba bre murgesha spo muj e gjej asnji djal ,do te diplomoj pa burre , nuk po me don kerkush :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hajt se humb ndonje dhe ke fat e e gjene a, po une kisha me then se edhe martesa eshte shkolle e pertej shkolles bile, lum kush e krune me sukses te deshirave te veta po edhe mos me kry bahte bisnesmen...

Luana
15-09-04, 23:53
lolok :?:
a po ma gjen bre nji business man :?: :D

Loloku
16-09-04, 07:08
lolok :?:
a po ma gjen bre nji business man :?: :D

Po bre Luana, ja per ty, ja per ke! Sa e paguan, se ti duhesh me dite se ata vec per pare bajne gjithcka, per pa pare vetem fukaraja ta kenaq shpirtin!

Luana
16-09-04, 16:43
ahhahahahhahah :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: ma mire pra nji fukara qe ma knaq shpirtin .... se ashtu jam ka kerkoj :wink: :wink: :wink:

turisti
16-09-04, 16:49
Ja ku jam, FUKARAJA & SEVDAJA, ha,ha,ha,ha,ha :wink:

Luana
16-09-04, 16:51
hmmmmm turist ,,,,,,,,, a po me pret te diplomoj :?:

turisti
16-09-04, 16:58
hmmmmm turist ,,,,,,,,, a po me pret te diplomoj :?:

Po,ti a po me pret te plakna?- Ha,ha,ha,ha,ha... :wink:

Luana
16-09-04, 17:04
jo spo te pres kur te plakesh se ski dhemb me hanger , e une smuj valla me te ba pershesh ty sa her qe je unt :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
16-09-04, 17:17
jo spo te pres kur te plakesh se ski dhemb me hanger , e une smuj valla me te ba pershesh ty sa her qe je unt :lol: :lol: :lol: :lol:

HA,HA,HA,HA,HA, ishalla nuk te zgjatin STUDIMET der ne pleqeri,ha,ha,ha,ha. :wink:

Luana
16-09-04, 17:19
ahahahhahahahahhahahhahahha ....pse a spo mun pret deri sa te diplomoj ha :?: :shock:

turisti
16-09-04, 18:36
ahahahhahahahahhahahhahahha ....pse a spo mun pret deri sa te diplomoj ha :?: :shock:


Jo ,se te ftofet PERSHESHI YTE, ha,ha,ha,ha... :wink:

Luana
16-09-04, 19:29
ahahahhahahahahhahahhahahha ....pse a spo mun pret deri sa te diplomoj ha :?: :shock:


Jo ,se te ftofet PERSHESHI YTE, ha,ha,ha,ha... :wink:
ahahhahahahahahahahhha ahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hajt se ta nxen dada ty persheshin :wink:

Luana
16-09-04, 19:31
ahahahhahahahahhahahhahahha ....pse a spo mun pret deri sa te diplomoj ha :?: :shock:


Jo ,se te ftofet PERSHESHI YTE, ha,ha,ha,ha... :wink:
ahahhahahahahahahahhha ahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hajt se ta nxen dada ty persheshin :wink:


Ne microwave oven :wink:

turisti
16-09-04, 19:31
ahahahhahahahahhahahhahahha ....pse a spo mun pret deri sa te diplomoj ha :?: :shock:


Jo ,se te ftofet PERSHESHI YTE, ha,ha,ha,ha... :wink:
ahahhahahahahahahahhha ahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hajt se ta nxen dada ty persheshin :wink:

E, kesaj pune i thojne - SEVAPPPPP. :wink: :wink:

Luana
16-09-04, 19:36
Ka then HOXHA me qitap me i ba qikave punet :wink: (e shtepis) ban sevap :P

lazdrani
16-09-04, 19:47
Prshendetje

Po m intereson mua mendimi juaj?
Qka mendoni ju pr kto vajza qe e lan shkolln n gjysem vetem per t martuar,apo nese i dashuri ja ndalon shkollen dhe ato ja plotesojn ket kusht t dashurit?
A do t kishit vepru ju keshtu pr t dashurin?
E mira e mires ishte qe dyjat se bashku.Edhe burre edhe Shkolle :wink:

turisti
16-09-04, 20:27
Ka then HOXHA me qitap me i ba qikave punet :wink: (e shtepis) ban sevap :P

Ti dmth - DETYRA SHTEPIAKE ? :wink:

Luana
16-09-04, 20:31
Ka then HOXHA me qitap me i ba qikave punet :wink: (e shtepis) ban sevap :P

Ti dmth - DETYRA SHTEPIAKE ? :wink::wink: :wink: :wink:

turisti
16-09-04, 20:33
Ka then HOXHA me qitap me i ba qikave punet :wink: (e shtepis) ban sevap :P

Ti dmth - DETYRA SHTEPIAKE ? :wink::wink: :wink: :wink:
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

ilire
17-09-04, 05:19
Pershendetja mickoja , une per mendimin tim shkolla vjen me se pari , se nese met vertet te don te len me kry shkollen mandej me u martu . po nese nuk pranon me mendimin tim do ta kisha len met vertet se prej ati ska gje nese nuk ta plotson deshirin me te madhe .

Ermira
25-09-04, 17:19
Vallah mickoj per mu ne ren te par kish me qen shkolla me i ba senet e tua e mandej me kqyr per burr se po e lo shkollen e po lypi burr e senet kurrqysh as shpi,as kerr,as banes,,s'shkon kurrqysh veq shume qika per dashuri kan sakrifiku dijen,dmth.shkollen...e kam ni shoqe qe ka ik prej shpije per mu martu tash ajo me vesh te katunit thmi...kur t'me sheh mu e shoqet e tjera ja nis vajt.....se e ka hup veten e ka pas tash ajo mu da ku me shku s'ka banes as kurgjo e kshtu,....
Ishalla mori qika s'jau ka qerru Zoti syte e me lan shkollen per mashkuj apo per burra se shkollen kurr s'keni shanca me e arrit kurr s'keni mu kthy mone ate koh te shkolles e sa per burra sa te doni keni rini e pleqni..
Nese ai djal thot te du e te thot mos shko ne shkoll qfare dashnie osht be ajo..???ai s'ta plotson as ni deshir ashtu ma pare kisha nejt gjith jeten beqaresh pa burr sesa me pas ni burre qe ta nzin jeten....e shum vajzave apo grave ju ka nzi jeta me burra...

dr1ta
27-09-04, 00:34
Nese don njeriu te ben dicka si psh te shkolllohet ska burr as dreq ce e ndal askonin, mund te them ce disa femna jan te mvarun nga burri ose familja per para, por gjithcka esht e mundur..vec mundem me thon ce edhe dembelija pak ka vajzat shqiptare esht nje faktor i madh ce i ndal te bejn nje gje te tille.

PS. NUK JETOJM NE AVGANISTAN nuk mundet me te ndal burri,,nese po jepja pasaportin....sepse ai sta don te miren.....e pse ta dojsh ti at? :?

anna
28-09-04, 12:48
po menoj se njher ma mire eshte me mbaru shkollen pastaj burrin se ne fund te fundit kush ska met pa burre :wink:

DannyAus
28-09-04, 13:06
qika qka pi ju vyn shkolla kur keni djem si une qe nuj ju len me hjek keq sa te jeni gjall :lol: [b]
****kryni shkolla more qfar burri,, as burri nuk te respekton pa shkoll,,
****kurr mos e leni veten ne dor te burrit,, nuk ju dihet jetes,, te len burri ku do me shku,, pra kryni shkollat athere qkado qe te ndodh jeni te njejt ... :lol: :lol: se hmmmmmmmmmmm
ju pershendes

TIM
28-09-04, 13:22
Nese don njeriu te ben dicka si psh te shkolllohet ska burr as dreq ce e ndal askonin, mund te them ce disa femna jan te mvarun nga burri ose familja per para, por gjithcka esht e mundur..vec mundem me thon ce edhe dembelija pak ka vajzat shqiptare esht nje faktor i madh ce i ndal te bejn nje gje te tille.

PS. NUK JETOJM NE AVGANISTAN nuk mundet me te ndal burri,,nese po jepja pasaportin....sepse ai sta don te miren.....e pse ta dojsh ti at? :?

TUNGI

Shume fjal me vend z.DRITA , ah sikur te kishin te gjitha vajzat mendim tend me siguri se sot kishte me qenun shume ndryshe bota femnore .

Pasuria me e madhe e njeriut eshte SHKOLLIMI .

anna
28-09-04, 13:22
qika qka pi ju vyn shkolla kur keni djem si une qe nuj ju len me hjek keq sa te jeni gjall :lol: [b]
****kryni shkolla more qfar burri,, as burri nuk te respekton pa shkoll,,
****kurr mos e leni veten ne dor te burrit,, nuk ju dihet jetes,, te len burri ku do me shku,, pra kryni shkollat athere qkado qe te ndodh jeni te njejt ... :lol: :lol: se hmmmmmmmmmmm
ju pershendes


:D :D 100% dakord pa shkolle ska jete te qete per femrat une personalisht kam takuar vajza qe kane lene shkollen per tu martuar dhe pas disa vjeteve jane penduar..... :cry: eshte me te vertet fatkeqesi ... :cry:

Lozonjarja
28-09-04, 13:54
Une per vete jam e mendimit se shkolla eshte kryesorja sepse behesh e pavarur ne jete dhe me nje edukim pastaj edhe femijet din ti edukosh siq eshte me se miri.Nese doni nje komb ta zhvilluar,atehere duhet ti kushtoni kujdes arsimimit dhe ngritjes se femres!

DannyAus
28-09-04, 13:59
Nese doni nje komb ta zhvilluar,atehere duhet ti kushtoni kujdes arsimimit dhe ngritjes se femres![/quote]

TE PERSHENDES LOZONJARJA,,,,
** GJITHSESI DESHIROJM NJE KOMB TE ZHVILLUAR PO VET JU VAJZAT DUHET TI KUSHTONI RENDESI ARSIMIMIT DHE NGRITJES,,,,,
**NE NUK DO TE MUND TE BENIM ASGJE NE QOFT SE JU NUK KENI VULLNET,, PRA MVARET NGA VET JU FEMRAT,, TE GJITH KEMI TE DREJTA TE NJEJTA PER SHKOLLIM.... GO FOR IT GIRLS :idea:

Lozonjarja
28-09-04, 14:06
DannyAus,natyrisht se kjo varet edhe nga ne sepse sot kane kaluar koherat kur prinderit i kane detyruar vajzat e tyre ta nderpresin shkollimin ende pa i mbaruar mire 8 vite shkollim fillor,por tani ne vend te baballareve na kane dale disa djelmosha qe ta kushtezojne shkollimin me martesen e tyre,pra disa djemve u pengon qe femra te jete e shkolluar.
Une asesi nuk pajtohem me rastet kur nje grua qe punon e tradheton burrin me koleg pune apo ne menyra tjera por,nuk duhet pergjithesuar rastet sepse nuk jane te gjitha femrat te tilla,shumica mendojne per nje jete te ngritur familjare.

Drini_i_Bardh
28-09-04, 15:03
Shkolla eshte me rendesishme se burri....

Burr gjene kur te duash, e shkollen nuk ke mundesi me kry kur te duash. ;)

Gjumashja
15-10-04, 16:21
Valla more Drini_i_Bardh tash far kohe ka ardh krejt ka e kunderta jemi ka shkojm :P


Une per vete shkolla o ne rend te pare burri e sendet tjera me kohe vine :wink: e mos u tutni se ska met kush pa u martu :twisted:

Kesna
15-10-04, 22:25
SEcilen femen qe e ndij thot , jo shkolla vjen ne rend te pare, ka vakt mu martu, blla blla blla. Po si pi bojne 23-24 vjet veq kur po martohen! Tash ja une dicka po keqkuptoj, ja ato pi hajne fjalet e veta.

Puna e edukimit nuk eshte vetem me gjete pune ma te mire (sipas mendimit tim) po edhe cka meson gjate qasaj kohe, sa pjekesh, me njerezit qe njoftohesh. PAstaj natyrisht vjen edhe puna e e punes, une planifikoj me bo femije najhere po pa pune ma merr mendja se isha ndi e humbur, e panevojshme. Une punoj prej se i kom pase 17 vjet edhe kom pase edhe kam jete shume aktive, si ne shoqeri ashtu edhe ne te gjitha sferat, po edukimin se kom lon kurre. Tash diplomoj edhe i kam dergu aplikacionet per magjistrature, edhe cka kam lexuar dhe mesuar deri tash me ka ndihmuar shume si ne shoqeri ashtu edhe pune, por edhe gjate ketyre 4 vjeteve kom mesu dicka ma shume per veti edhe per tjeret.

Une mendoj se jeta eshte fakultet, universiteti eshte veq pregaditje. SA me mire qe pregaditeni aq me mire per ju.

:wink:

Keshtu qe veq perpara.

Loloku
16-10-04, 18:08
Sa po marr vesh une shumica po i don te dyjat dhe zgjidhja me e mire do te ishte burre me shkolle....

Urata
16-10-04, 19:44
Shkolle, mandej burri kualitativ vie vete!

Tomori
24-10-04, 22:25
[quote="Urata"]Shkolle, mandej burri kualitativ vie vete!
-Shum je ne regull, Urat ja un burri kualitativ po vi vete!

turisti
24-10-04, 22:33
Hhahahahahahahaha Tomori,shoki i nderuar,po nuk mundesh me qene hija e dy personave: e LUANES dhe e URATES,hahahahahahaha,duhesh pa tjeter me vendos ne ciln ane do te anojsh,hahhahahahahahaha. :wink:

Tomori
24-10-04, 22:37
Hhahahahahahahaha Tomori,shoki i nderuar,po nuk mundesh me qene hija e dy personave: e LUANES dhe e URATES,hahahahahahaha,duhesh pa tjeter me vendos ne ciln ane do te anojsh,hahhahahahahahaha. :wink:

-Qke mor kqyre njeher, po jam njeri UNIVERZAL, kam vendos te dyja a me kupton se esht mall qe nuk skandon,,,Luana, Urata ju mpuqi mpuqqqq,,, he mor Turist qfar te keqe ka ketu :wink:

turisti
24-10-04, 22:44
Hhahahahahahahaha Tomori,shoki i nderuar,po nuk mundesh me qene hija e dy personave: e LUANES dhe e URATES,hahahahahahaha,duhesh pa tjeter me vendos ne ciln ane do te anojsh,hahhahahahahahaha. :wink:

-Qke mor kqyre njeher, po jam njeri UNIVERZAL, kam vendos te dyja a me kupton se esht mall qe nuk skandon,,,Luana, Urata ju mpuqi mpuqqqq,,, he mor Turist qfar te keqe ka ketu :wink:

Jo ,nuk ka te keqe edhe nuk ka rreziqe derisa ti i puth n' thate,hahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Lona
25-10-04, 13:45
Patjeter shkolle burrin e gjen kur do heret a vone....

Pershendetje.

Gentiana
26-10-04, 13:08
Gjithsesi nje her shkolla, pastaj ato tjerat vin me rend!!

Barbaroza
26-10-04, 13:19
Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

Kaltrina
26-10-04, 13:22
Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

ma bre loqki se edhe pa burre s'shkon a :lol:

pershendetje

Gentiana
26-10-04, 13:25
Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

ma bre loqki se edhe pa burre s'shkon a :lol:

pershendetje

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
26-10-04, 13:41
[quote=Barbaroza]Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

ma bre loqki se edhe pa burre s'shkon a :lol:

-Kaltrin, mbas udhetimit tan qe patem ne Aeroplan, vallahi e harove shkollen krejt!!!! Kaltrin at sevab qe e bana ndaj teje, tash me shtine ne gjynah!!! Hejjjj hec moj qik ne shkoll se Tomorit nuk i hik koha ooooo Kaltrino hec krye shkollen, mos u dalldis mbas Tomorit!!!!???

Kaltrina
26-10-04, 13:44
[quote=Barbaroza]Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

ma bre loqki se edhe pa burre s'shkon a :lol:

-Kaltrin, mbas udhetimit tan qe patem ne Aeroplan, vallahi e harove shkollen krejt!!!! Kaltrin at sevab qe e bana ndaj teje, tash me shtine ne gjynah!!! Hejjjj hec moj qik ne shkoll se Tomorit nuk i hik koha ooooo Kaltrino hec krye shkollen, mos u dalldis mbas Tomorit!!!!???

Valla Tomor te paska nxane Ramazani keq a, edhe jerem po fol ihihihih

Barbaroza
26-10-04, 13:50
Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

ma bre loqki se edhe pa burre s'shkon a :lol:

pershendetje

Nuk mendova ne ate se nuk ben burri,por para se gjithash shkolla dhe vetem shkolla :arrow:

Kaltrina
26-10-04, 14:00
Shkolle,shkolle dhe vetem shkolle!!!

ma bre loqki se edhe pa burre s'shkon a :lol:

pershendetje

Nuk mendova ne ate se nuk ben burri,por para se gjithash shkolla dhe vetem shkolla :arrow:

pak hajgare se gjithkush e din se qka eshte me mire per veten e tij!
pershendetje

Rudi_1
28-10-04, 02:06
[i]Kerkojeni moj fatin tuj me koh...
Nese nuk vjen pas shkolles buri? pastaj? hahah (ngelni pa bur)
hahah

Gjumashja
30-10-04, 00:27
primare osht shkolla e tani edhe buri po mas miri kish me qen me dyjat :P

ArMenDi_
30-10-04, 22:26
Prshendetje

Po m intereson mua mendimi juaj?
Qka mendoni ju pr kto vajza qe e lan shkolln n gjysem vetem per t martuar,apo nese i dashuri ja ndalon shkollen dhe ato ja plotesojn ket kusht t dashurit?
A do t kishit vepru ju keshtu pr t dashurin?


Per mendim timin dyja keto jan te lidhura njera me tjetern kshtu qe edhe burr edhe shkoll kuptohet ajo nese kan mirkuptim nermjet veti ata

Armendi

livoreka bicio
31-10-04, 00:55
DOTE ISHTE MIRE QE TE JEN TE DYJA, POR NE DISA RASTE DUHET, TE VENDOSESH, SEPSE TE DYJAT JAN ME RENDESI. :wink:

stina
01-11-04, 17:36
valla nje her shkollen , se tani burri vjen menje her pas shkolles :wink: