PDA

View Full Version : Deri dje i mire/ e mire e sot idiot apo idijotk!!!!!!!!!!!!!


Cool_Boy
23-08-04, 21:12
Pershdnetej te gjitheve

Vetem deshta tju pyes kete pse si meshkujt ashtu edhe femrat e kan kete shprehi nese ata kalojn me dikund e sa jan tuj kalu e bejn ate te dashuren apo te dashurin me te mirin ne bote e neser ndahen haj kuku qka u kan aje apo ajo etj etj..................

A ju ka ndodh kjo???Si kani reagu tek shoqerija familja??? Besoj se eshte nje pendim per ata njer posaqerisht epr ato fjl ata qe i kan thene!!!!!!

Qdo te mire Cool_Boy

GjIlAnAsI_cSi
23-08-04, 21:58
Pershndetje..

E vertet eshte kjo qe thua ti.gjith cka ndodh tek ne. tek Familjet Kosovare. qe kur psh martohet nje,. mashkull me nje vajz. dhe ja ndoj nje mos marveshje. dhe deri te ndarja. Kshtu tani masi te ndahet ku edi csa fjalet bohet Jo Ky djali ka qen kshtu me ka bo kshtu jo ka qen pis familja e keqe. jo ashtu , Tani e njejta vjen edhe te Djali . Jo kjo vajza, kisha qen kshtu jo kish kalu kshtu jo andej jo kendej fjalet me nuk ndalohen kurr a sa te jen Bashk zot i madh te habitin kur te i shofesh ne rug thua qe nuk ka njeri per keta .. Keshtu qe kjo ndodh tek ne Jo jasht Kosoves sepse ateje ne Shtete e Europes. si jan German. Swiss. E Shtete tjera Ndahen edhe kurr nje fjal nuk e thot per ty. dhe ne Rrug me te pa te fol.. kshtu qe Ne Shqiptaret Edhe nje tem e kam cek jemi 200 Vjet Mbrapa..

Kaq Kisha..

Gjith te mirat

ShEjToNkA
23-08-04, 22:20
Pėrshndetje Cool_Boy!

Po ,edhe unė pajtohėna me mendimin tėndė si dhe tė Gjilansi_Csi ,se vėrtet ėshtė nė qofėt se njė lidhje qofėt ajo martesore apo fejseore a ku ta di unė ,nė qofėt se vjen deri tek ndarja ,pa njė pa dy edhe nėse ka qenė dikur shumė i/e mirė ajo patjetėr se do bėhet i/e keqė. Dhe do lindin fjalėt qė do habitėsh se s'i ndyshoj njė njeri aq shpejt kur deri dje ishte shumė i/e mirė.
Por me gjithė atė s'kemi c'tė bėjmė i pėrkasim njė realiteti tė till dhe duhet ta pranojm,gjithė herė me shpres se ndoshta njė ditė do ndyshon diq!

Tomori
23-08-04, 23:50
Pėrshndetje Cool_Boy!

Po ,edhe unė pajtohėna me mendimin tėndė si dhe tė Gjilansi_Csi ,se vėrtet ėshtė nė qofėt se njė lidhje qofėt ajo martesore apo fejseore a ku ta di unė ,nė qofėt se vjen deri tek ndarja ,pa njė pa dy edhe nėse ka qenė dikur shumė i/e mirė ajo patjetėr se do bėhet i/e keqė. Dhe do lindin fjalėt qė do habitėsh se s'i ndyshoj njė njeri aq shpejt kur deri dje ishte shumė i/e mirė.
Por me gjithė atė s'kemi c'tė bėjmė i pėrkasim njė realiteti tė till dhe duhet ta pranojm,gjithė herė me shpres se ndoshta njė ditė do ndyshon diq!
Po e vulosi tamam qashtu esht..

Kaltrina
24-08-04, 09:05
Pershdnetej te gjitheve

Vetem deshta tju pyes kete pse si meshkujt ashtu edhe femrat e kan kete shprehi nese ata kalojn me dikund e sa jan tuj kalu e bejn ate te dashuren apo te dashurin me te mirin ne bote e neser ndahen haj kuku qka u kan aje apo ajo etj etj..................

A ju ka ndodh kjo???Si kani reagu tek shoqerija familja??? Besoj se eshte nje pendim per ata njer posaqerisht epr ato fjl ata qe i kan thene!!!!!!

Qdo te mire Cool_Boy

Pajtohem me ty deri dikun, por mundet me ndodh qe ne fillim te lidhjes vertete i dashuri dhe familja e tij/saj aktrojne dhe behen sikur sillen mire me personin po qe me kalimin e kohes ose pas marteses ata thjeshte e tregojne veten e tyre dhe nese atehere e kupton se qfare njerezish jane nuk ma merr mendja se jeta duhet sakrifikuar per fjale te hallkut por besoni apo jo ka edhe njerez te tille qe kalojne edhe ne keqtrajtime fizike pas marteses.
shpresoj te isha e qarte
tung

Loloku
24-08-04, 09:17
"Fillo tė mos e duash dikė, pa tė shohėsh sa tė meta ka" - thotė njė shprehje.

Dhe, ėshtė shumė e vėrtetė, sepse njeriun qė do kurrė nuk ia sheh tė metat.

Ėshtė tjetėr gjė qė ne (jo vetėm shqiptarėt a!) i pėrfolim pastaj kėto tė meta. E po thashethemnaja tek ne akoma ėshtė njė institucion qė dominon opinionin!

Murgesha
24-08-04, 11:01
Keto gjera ndodhin per aresye se sejcila pale e demtuar deshiron ta paraqes veten sa me te pastert, sa me melaqe.
Duhet njerezia te martohen prap e dojn qe tjetri te jete fajtor.
Nje rast.
Nje familje marton djalin, djali jetonte e punonte ne perendim. Rrin me nusen dy jave dite dhe prap kthehet ne pune. Pas nje muaji vjen serisht dhe prinderve ju len porosine qe “nusen ta kthejne ne shtepi te vet. Mirepo prinderit gjate tere kohes mbajn nusen ne shtepi dhe lavderatat ne adrese te nuses nuk kane te ndalur.
Kalon nje vit ne ket menyre, nusja rrin te prinderit e djalit dhe e ngrata punon e ban hyzmet aq sa mundet, vjehrria te kenaqur me te.
Pas nje viti vjen serish djali prej gyrbetit, dhe ,mbrenda tre diteve e leshon nusen.
Merreni me mend po ata prind pastaj thojne se nusja ka pas behone, kinse nuk ka ka pare mire, kinse vajza e shtepise i ka ndejtur gadi ne veshje, shminkim e gjithe gjerat tjera.
Rrethi mbeti i quditur nga ky akt, si eshte e mundur qe ajo qe deri dje ishte nusja nr. 1 si per zojellak e gjithcka tjeter vetem pas tre ditesh te paraqite e verber????????
Tani po ai djale eshte martuar serisht, ka edhe femije. Per nusen kam ndegjuar se eshte martuar tjeter kund dhe ka po ashtu femije e jete te lumtur.
Absurdet tek ne skane te ndalur kurre po me duket?????????

m_tetovari
24-08-04, 15:11
eshte nje gje shume e vertete qe ndodh shume shpesh .
un kam pas nje rast ku pas nje kohe shum te gjate te kaluar bashke ,tu i thane njeri tjetrit gjerat me te mira, qe edhe i kemi menduar ,pas ndarjes nga ana e asaj fillova te degjoj gjera qe smund te besoja se ajo esht ne gjendje ti thoshte .por ashtu eshte kur del dicka dhe ia prish enderat :? dhe fillon te gjen shkaktar per veprimet e gabuara ,mundohet te paraqitet sa ma e pafajshme dhe viktime .por e verteta eshte nje dhe e paster :P
por gjith ky mozaik shumengjyresh me shume batica e zbatica ku e verteta pergenjeshtrohet dhe behet rrene dhe anasjelltas ,ne e quajme - JETE .

nitushe
09-09-04, 17:26
po meshkujve ju vjen inati qe e len psh femra e tani fol keq per to ashut ndodh edhe tek femrat :roll:

lovely
29-10-08, 20:21
Nese eshte vetem lidhje n mes dy t rinjeve, arsyeja pse ata flasin keq per shoqi- shoqin, mendoj se eshte pikrisht ajo, se jane te rinj.... :rolleyes:

nese ndodh ne raste martese, kto fjale i bojn t vjetrat me s shumti, (plakat, shoqja jeme qishtu :P:P) se PRAPAMBETURIA i ka fajet... gjithkush e mbron evladin e vet edhe u kry puna.. n ven se me u pajtu se ata dy insana nuk jan kan per njani tjetrin , ma let me ngjit fjale, fol zi e terr per robin e huj e hajt .... qesharake? PO. Budallaki? SA T THUSH


gjithmone me shprese per nje t ardhme ma t mire :):)

Urata
07-11-08, 16:46
...eshte natyre e njeriut!


...e kam nje te mire se vete i perbahem te thenes:" Dy dite flasin..." dhe i keshilloj te tjeret se: Mos t'ha palla, flitet dy dite vetem, t'ngelen shume e me shume dite/kohe per t'jetuar/deshmuar...!


ps: ...dikush flet per tu mbrojtur, tjeret flasin nga dhimja/inati perarsye se humbin ...!

emine
22-06-09, 23:03
Sepse njeriut i ngelet nje rreb i femijes mbrenda(sidomos meshkujve),nese nuke merr ate qka don ti takoi,behet kryeneq dhe filloi te ulerije dikure te ofendoi e keshtu me rradhe,,,kjo quhet papjekuni....

emine
22-06-09, 23:04
...eshte natyre e njeriut!


...e kam nje te mire se vete i perbahem te thenes:" Dy dite flasin..." dhe i keshilloj te tjeret se: Mos t'ha palla, flitet dy dite vetem, t'ngelen shume e me shume dite/kohe per t'jetuar/deshmuar...!


ps: ...dikush flet per tu mbrojtur, tjeret flasin nga dhimja/inati perarsye se humbin ...!

te meqme te kam oj dado:cool:

bert
22-06-09, 23:06
nuk me pelqen te gjykoj askan. cdo njeri ka jeten e vet

emine
22-06-09, 23:12
nuk me pelqen te gjykoj askan. cdo njeri ka jeten e vet

epo nese te ndodhe te ndahesh nga e dashura mos ofendo,ateher e din a je gjykues dhe njeri i drejt dhe i pjekun,,

bert
22-06-09, 23:13
epo nese te ndodhe te ndahesh nga e dashura mos ofendo,ateher e din a je gjykues dhe njeri i drejt dhe i pjekun,,
shum drejt e ke. skam pse ofendoj askand