PDA

View Full Version : Kush e fiton Champions League ?


GjIlAnAsI_cSi
04-09-04, 04:22
Champions League
Shorti

Grupi A
Deportivo La Koruna (Spa)
Liverpul (Ang)
Monako (Fra)
Olympiakos (Gre)

Grupi B
Real Madrid (Spa)
Roma (Ita)
Bayer Leverkusen (Gjer)
Dinamo Kiev (Ukr)

Grupi C
Bayern München (Gjer)
Juventus (Ita)
Ajax (Ola)
Maccabi Tel Aviv (Izr)

Grupi D
Manchester Utd (Ang)
Lione (Fra)
Sparta Praga (Ēek)
Fenerbahēe (Tur)

Grupi E
Arsenal (Ang)
Panathinaikos (Gre)
Psv Eindhoven (Hol)
Rosenborg (Nor)

Grupi F
Barcelona (Spa)
Milan (Ita)
Celtic Glasgou (Sko)
Shaktar Donetsk (Ukr)

Grupi G
Valencia (Spa)
Inter (Ita)
Anderlecht (Bel)
Verder Bremen (Gjer)

Gruppo H
Porto (Por)
Ēelsi (Ang)
Paris SG (Fra)
CSKA Moska (Rus)

Kto Jan.

Per mua do te shkojn Lart

Si Mbas Mua

Grupi A
Deportivo
Liverpool
Mónaco - Ktu i kemi 3 te Forta dhe smundem te them as gje.

Grupi B
Real Madrid
Roma B.

Grupi C
Bayern Mśnich
Juventus

Grupi D
Manchester
Fenerbahēe

Grupi E
Arsenal
Panathinaikos

Grupi F
Barcelona
Milįn

Grupi G
Valencia
Inter

Grupi H
Porto
Chelsea


Dhe Ne Finale 100% ReaL-MadriD

Albanam
18-09-04, 00:18
Vėrtetė konkurrenca ėshtė shumė e madhe: Barcelona, Interi, Reali, Juventusi, Milani, Manēesteri, Bajerni, Ēelsi, Arsenali... Por mendimi im ėshtė se kampioni duhet kėrkuar ndėr katėr tė parėt qė pėrmenda...

K-man
18-09-04, 01:46
Albanam zgjedhe nje ekip, s'ka tash me qen me disa mendime.

une besoj qe AC Milan do ta fiton kupen sivjet

mr_beni
18-09-04, 09:43
Per mua konkurentet me te medhenj per ta fituar Trofeun e madh Europian Chanpions Leuge jane tri ekipe pra, “te trija keto ekipe jan nga Anglia: Liverpool Arsenal dhe Chellsy

Albanam
18-09-04, 11:03
Albanam zgjedhe nje ekip, s'ka tash me qen me disa mendime.

une besoj qe AC Milan do ta fiton kupen sivjet

Paj, mbasi po thua kėshtu K-man...

Mendoj se Barcelona ėshtė ekipi qė ka mė shumė gjasa, edhe pse unė do tė kisha dashur qė ky tė jetė Interi.

lazdrani
30-09-04, 14:45
Bayeri&Mancester :arrow: Finale :wink:

blusky
05-10-04, 00:02
Radhen e ka Barcelona se me te vertet jane komponuar mire si ekip.

mr_beni
09-10-04, 10:09
Besoj se ne finale do te jene

Liverpool:Barcelona

galqe
31-10-04, 12:44
ej gjoni kerka sje ne grupin B se roma KAPUT per sivjet

a per realin edhe une jom me to ishalla edhe ne lige kthehet ne vendin e pare

loni19
10-11-04, 14:37
po jap mendimin tim ndoshta von por do te jete aty per vizituesit.sivjet ka ekipe te forta dhe konkurenca eshte me e madhe se vjet.barcelona filloi hovshem por i sigurte jam se ajo me shume se ne gjysmefinale sdo te arrije.cellzin mjaft e rrisin por sipas mendimit tim as cellzi nuk mundet ta merr ligen e kampioneve.arsenalit ne kupat evropjane nuk i ec se un kam deshire qe arsenali te arrije dishka edhe pse se simpatizoj.sipas meje kandidat jane AC milan,Juve dhe Reall Madridi.te jem konkret dhe i realte un e simpatizoj dhe e dua shume reallin.e shihni te gjithe se realli nuk eshte ne forme sa duhet por une besoj se forma do ti kthehet.nese mbani mend vitin 2000 realli me pik te zorit kaloi grupin pastaj mundi nje mancester,bayern,dhe ne fund ne finale deklasoi valencian dhe u be kampion.ne kupat evropjane realli eshte tejet i rrezikshem.deshire e imja e flakte eshte qe fati ti sjell reallit te luaje me cellzin se dua nje ballafaqim me ata qe duan cellzin,e ne kete jam me se i sigutre se realli do te triumfoje.shpresoj ne finale te luajne
AC MILAN-REAL MADRID
dhe ne fund REAL MADRIDI kampion ne CHAMPIONS LEAGUE.
Pershendetje.

Pa_Dashni_Si_Pa_Kry
01-12-04, 16:45
AC Milan,Barcelona se Juventusi askush tjetr.

Romantiku
30-12-04, 07:53
Juventus do jete kampionia sepse kemi mbrojtjen me te mire, mesfusha jo keq, po ashtu dhe sulmi mire eshte por do jete me mire pas kthimit te trezeGol. Barcelona eshte mire por eshte e vogel per ne bardhezinjte, po ashtu Milan :D
http://www.juventus.com/FE_images/fotogallery/samp_juve2/zoom/08.jpg[/img]

Agroni22
21-01-05, 18:41
barcelona -chelzi cila te fiton prej ketyre dyjave behet kampion

manager_ass
24-04-05, 12:06
Megjithese jam tifoz i Juves, une mendoj qe Chelsea do te stoliset me titullin e pare te Champions League

Arb
02-05-05, 15:36
Gjysme-Finalja e Kupes se Kampioneve

Milan 2-0 PSV Eindhoven

Chelsea 0-0 Liverpool

Ndeshjet e kthimit zhvillohen neser dhe pasneser.

Gjermani_futbollist
03-05-05, 19:31
po kush tjeter,
FC LIVERPOOL do te fiton sonte shpresoj a shum
tungi

Arb
03-05-05, 23:15
Liverpooooool....... ne finalen e Kupes se Kampioneve!

Me golin e vetem te shenuar ne minuten e 5-te, Liverpool, edhe perkunder presionit te vazhdueshem te Chelsea-s, sidomos ne pjesen e dyte, ia arriten qe pas 20 vitesh, te jene ne finalen e KK-se, ne kerkim te titullit te peste ne historine e Klubit.

Cfare atmosfere ne stadiumin e Liverpool-it! Atmosfere qe vetem nder tifozet me te zjarrte ne bote (te Liverpool-it) dijne ta bejne!

Liverpool arriten te fitojne kete ndeshje, pothuajse me nje organizim te njejte, me ate cfare eshte para gjate fitores mbi Juventus-in, 2-1, ne cerekfinale. Ata arriten te kene nje mesfushe dhe mbrojtje te organizuar, duke i pa-mundesuar skuadres se Chelsea-s (tashme kampione e Anglise), te aplikoj stilin e lojes se tyre.

Ata nuk arriten serizosht te aplikojne lojen e tyre te perqendruar me shperthime ne mesfushe, duke mos arritur te krijojne pothuajse asnje rast ideal per te shenuar.

Vlet te vecohet angazhimi i i madh i Gjermanit, Ditmar Hamman (ne rradhet e Liverpool), qe pas disa javesh lendimi u aktivizua ne 11-shen e pare, duke ndalur vazhdimisht perpjekjet e vazhdueshme te Chelsea per te krijuar raste shenimi.

Liverpool tashme ka marr pasaporten per ndeshjen finale, qe do te zhvillohet me 25 Maj, ne Stamboll, ku do te takohet Milan ose PSV Eindhoven, skuadra qe do te zhvillojne ndeshjen e kthimit, diten e neserme.