PDA

View Full Version : Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet


imodium
12-09-04, 22:54
Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet
Dashuria me shikim tė parė nuk ėshtė vetėm pėr romantikėt thonė shkencėtarėt.
Njerėzit e vendosin brenda disa minutash ēfarė lloj marrėdhėnie duan me njė person qė takojnė.
Kėto pėrfundime janė botuar nė Revistėn e Studimeve Sociale dhe Marrėdhėnieve Personale.
Pėr tė arritur deri kėtu, studiuesit nė Universitetin e Ohajos nė Shtetet e Bashkuara ēiftėzuan 164 studentė tė bazuar nė marrėdhėniet shoqėrore mes tyre.
Bashkėautori i raportit, Artemio Ramirez tha se ky eksperiment sygjeroi se njerėzit nuk kishin nevojė pėr shumė kohė qė tė vendosnin nėse donin tė shoqėroheshin apo jo me personin qė takonin.

"Ne jemi nė gjendje tė bėjmė njė parashikim se ēfarė lloj marrėdhėnie duam me njė individ tė caktuar."

"Kjo vendos se sa tė pėrkushtuar jemi pėr ta zhvilluar kėtė marrėdhėnie mė vonė, " thotė profesor Ramirez.

"Nėse unė vendos ta bėjė mik dikė qė takoj kjo do tė thotė se do tė komunikoj mė shumė pėr tė treguar pėr veten dhe kėshtu ndėrtohet njė miqėsi

turisti
12-09-04, 23:25
Normal,a se keni dit-a? :wink:

nitushe
13-09-04, 10:51
po ndodh naper filma :P

turisti
13-09-04, 13:36
po ndodh naper filma :P

Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,h. :wink: A nuk beson-a? :(

emine
22-01-09, 18:04
meshkujte jane viktime e dashuris ne shikim te pare,,,,o me te 100 here e shikone e prep s'dashurohesh , hiqmuni filmav ,,,,,se jeta ka tjera tregime;)

Teuta2
23-01-09, 18:41
Un per vete mendoj qe simpatia dhe pasioni ekzistojn ne shikim te par, mirepo dashuria mendoj se jo.
Eshte e vertet qe mund te themi se qfar lloj marradhenje duam te kemi me dike qe takohemi per her te par (nga fiziku dhe muhabeti i tij i par me ne) mirpo tash deshira eshte tjeter e mundesia eshte tjeter, ndoshta don te kesh lidhje serioze me te, mirepo ne vazhdim sdihet se qfar ndodh, mund te ndodh diqka e cila do ta pengonte arritjen tende deri tek Pika e Dashuris. Pra pasioni dhe pelqimi ne shikim te par po, mirepo dashuria mendoj se jo.

Idila
24-01-09, 14:04
Dashuria me shikim tė parė ėshtė si ajo bora e parė qė shpejtė shkrihet....

Rozafa
25-01-09, 21:21
..disa seconda !!!!

Skyfter
25-01-09, 21:26
7 sekondat e para, o fitove simpati o antipati, e cila me von lind ne dashuri ose mbet antipati ... qeshtu thoshte banderi :biggrin:

Elina
25-01-09, 21:32
7 sekondat e para, o fitove simpati o antipati, e cila me von lind ne dashuri ose mbet antipati ... qeshtu thoshte banderi :biggrin:

Qiky boll trip i nderlikum tybe :biggrin: ... une sun po i bi ne fije hic,,,a simpati,a dashuri,a antipati...hajmedet haj ...kush mos kofte ne lekuren time :redface: :tongue: :biggrin:

Skyfter
25-01-09, 21:46
Qiky boll trip i nderlikum tybe :biggrin: ... une sun po i bi ne fije hic,,,a simpati,a dashuri,a antipati...hajmedet haj ...kush mos kofte ne lekuren time :redface: :tongue: :biggrin:

Intuita te tregon rrugen direkte ose drejt ose shtrembet :biggrin: ...

Po si je oj Elina??:smile:

Elina
25-01-09, 21:49
Intuita te tregon rrugen direkte ose drejt ose shtrembet :biggrin: ...

Po si je oj Elina??:smile:

Hahhahahhahaha .... ishalla drejt :biggrin:

Mire jam faleminderit Skyfter,,,shpresoj se edhe ti je mire :smile: