PDA

View Full Version : sa jan te kanqura femrat nga meshkujt shqiptar


Djali Mihanes
23-09-04, 21:49
e tash pergjigjuni o njerz :wink: :wink: :arrow: :?:

suzi
23-09-04, 22:51
:me vjen keq po , pak ka mashkuj shqiptar qe din me respektu femren fatkeqesishte... nejse kta qe jan ne shtete perendimore disa paksa jan modernizu po ka te atill qe ne gjak a ka kanunin dhe femres nuk ja din vleften , une muj me tregu raste konkrte qe me ka ndodh me ndoj mashkull edhe ata miq i kam pas , me njerin me ka ra puna mu kthy nga nje qytete naten , ai me ka len vet mu kthy ne nje kohe shume te veshtire me autobus plot meshkuj te panjohur dhe ai per mua eshte mashkull ahmak , ndersa ne anene tjeter nje miku tim kur i kam lajmru se jam ne nje qytet vetum dhe jam ndi e vetmume kam pas nevoj me pi kaffen me dikend ai le qe ka ardh me kilometra me me mar , po edhe eshte kujdes per ushqim ,pije dhe transport me ka sjell ne banes me auto luksoze dhe non stop tu then se po sme kishe lajmru do isha idhnu nga ti , don te thot se ky i dyti eshte gjentil dhe normal se eshte me i qyteteruar , dallojne mashkujt ...

suzi
23-09-04, 22:55
nuk jemi shume te knaqura, po ishalla behemi ne te ardhmen , ku me kon te knaqura gjdo i treti mashkull sot e tradhton gruan, si mundet me qen e knaqur nje femer kur eshte mbas shpine e tradhtume, me thoni ju... :lol:

Djali Mihanes
24-09-04, 09:19
ashtu eshte vet se nuk jan te gjith si po thue ti a po me kupto ,sepse ka qishit far ahmaki a :mrgreen:

DannyAus
24-09-04, 09:25
:me vjen keq po , pak ka mashkuj shqiptar qe din me respektu femren fatkeqesishte... nejse kta qe jan ne shtete perendimore disa paksa jan modernizu po ka te atill qe ne gjak a ka kanunin dhe femres nuk ja din vleften , une muj me tregu raste konkrte qe me ka ndodh me ndoj mashkull edhe ata miq i kam pas , me njerin me ka ra puna mu kthy nga nje qytete naten , ai me ka len vet mu kthy ne nje kohe shume te veshtire me autobus plot meshkuj te panjohur dhe ai per mua eshte mashkull ahmak , ndersa ne anene tjeter nje miku tim kur i kam lajmru se jam ne nje qytet vetum dhe jam ndi e vetmume kam pas nevoj me pi kaffen me dikend ai le qe ka ardh me kilometra me me mar , po edhe eshte kujdes per ushqim ,pije dhe transport me ka sjell ne banes me auto luksoze dhe non stop tu then se po sme kishe lajmru do isha idhnu nga ti , don te thot se ky i dyti eshte gjentil dhe normal se eshte me i qyteteruar , dallojne mashkujt ...

SUZI TE PERSHENDES,, ISHTE NJE TREGIM INTERESANT NGA ANA JOTE DHE SHUM REAL 8) ,,,,, PAJTOHEM ME MENDIMIN TEND.......
NDERIMET E MIA...

zana_e_maleve
24-09-04, 13:54
nuk jemi shume te knaqura, po ishalla behemi ne te ardhmen , ku me kon te knaqura gjdo i treti mashkull sot e tradhton gruan, si mundet me qen e knaqur nje femer kur eshte mbas shpine e tradhtume, me thoni ju... :lol:

haahahahahaha suzi edhe cdo e treta grua,po don me than tash ti se ne femrat shqipatere jemi ma besnike se mashkujt a.jo pasha mu e ty se si mos te jemi te kenaqura shikojne ne anen tjeter njejte sikur mashkujt.
tash jemi hy ne domokraci moj

DannyAus
24-09-04, 19:53
nuk jemi shume te knaqura, po ishalla behemi ne te ardhmen , ku me kon te knaqura gjdo i treti mashkull sot e tradhton gruan, si mundet me qen e knaqur nje femer kur eshte mbas shpine e tradhtume, me thoni ju... :lol:

haahahahahaha suzi edhe cdo e treta grua,po don me than tash ti se ne femrat shqipatere jemi ma besnike se mashkujt a.jo pasha mu e ty se si mos te jemi te kenaqura shikojne ne anen tjeter njejte sikur mashkujt.
tash jemi hy ne domokraci moj

PERSHENDETJE ZANA_E_MALEVE,,,,
QKA MENDON SE PO MBURRESH ME KETE SE SI QDO E TRETA E GRAVE NE KOSOVE E TRADHETOJN BURRIN...ESHTE TURP E JO MBURRJE,,, KURSE DEMOKRACIA QE E PERMENDE MA HERET,, MU NUK MA MERR MENDJA SE TRADHTIA NDAJ TE DASHURIT KA TE BEJ ME DEMOKRACIN,, ** DO TE THOT E PASKIT PRIT DERI TASH DEMOKRACIN PER TA TRADHTUAR TE DASHURIN??? :x :arrow: :P 8)

dr1ta
25-09-04, 02:12
Shqiptaret kan shum per te mesuar, jan shum te rrall ato princat me kali te zi. :D

Ne pergjithesi te mire jan :)

Djali Mihanes
25-09-04, 07:48
drita shkrujti
Shqiptaret kan shum per te mesuar, jan shum te rrall ato princat me kali te zi.

Ne pergjithesi te mire jan

pergjigjje me vend te lumt drita[/img][/i]

suzi
25-09-04, 12:35
zana nuk mendoj qe femrat tradhtojne aq shume, p.sh ne kur jemi pa martu kemi mundesi me ndru meshkuj dhe nuk i nderojme aq shume , e kur une nuk beje aventur dhe nuk ndroj meshkuj kur jam beqare ose e lire, pse ta bej nje gje te till kur martohem , kjo eshte qeshtje karakteri e nese ndoj femer eshte mesu si beqare te beje aventura ndoshta edhe kur martohet i ben po pak ka raste te tilla beso, ne e dim se ka raste kur nje mashkull e mer grun prej kafenes ose ndoj lavire dhe ajo nese ka ra ne bur te mire vallai ska me mendu per me tradhtu po ka me kqyr edhe qysh po flen pse ja ka strehu koken dhe e ka nxer nga rruga e keqe , kshtu qe pak ka femra qe tradhtojne , ishalla spo gaboj ne kete drejtim, ndersa mashuj mu me ka ra rasti edhe gjdo dite ballafaqohem me kete qeshtje , nese shkoj te mjeku ka me tu gjujte mjeku , nese shkoj ne fakultete ka me mu gjujt ndoj profesor, kudo qe kam shku dhe shkoj besomni se keshtu po ndodh , per ata po flas se kam argumenet qe me kan ndodh personalishte , kshtu qe paksa jam e zhgenjyme nga bota mashkullore po shyqyqr po them se sjan gjithe njejet ka edhe meshkuj qe jan shume te mire , ishalla na bijne hise te miret , me falni e zgjata pak te fala nga suzi... :)

nitushe
25-09-04, 14:41
Une per vete jam e knaqun :lol: shume :wink:

Djali Mihanes
26-09-04, 07:37
vetem ti qe dole pozite edhe kjo suzi op ju perqafoj shum tungi :lol: :lol:

Barbaroza
26-09-04, 14:27
:me vjen keq po , pak ka mashkuj shqiptar qe din me respektu femren fatkeqesishte... nejse kta qe jan ne shtete perendimore disa paksa jan modernizu po ka te atill qe ne gjak a ka kanunin dhe femres nuk ja din vleften , une muj me tregu raste konkrte qe me ka ndodh me ndoj mashkull edhe ata miq i kam pas , me njerin me ka ra puna mu kthy nga nje qytete naten , ai me ka len vet mu kthy ne nje kohe shume te veshtire me autobus plot meshkuj te panjohur dhe ai per mua eshte mashkull ahmak , ndersa ne anene tjeter nje miku tim kur i kam lajmru se jam ne nje qytet vetum dhe jam ndi e vetmume kam pas nevoj me pi kaffen me dikend ai le qe ka ardh me kilometra me me mar , po edhe eshte kujdes per ushqim ,pije dhe transport me ka sjell ne banes me auto luksoze dhe non stop tu then se po sme kishe lajmru do isha idhnu nga ti , don te thot se ky i dyti eshte gjentil dhe normal se eshte me i qyteteruar , dallojne mashkujt ...
:wink: :wink: :wink:

zana_e_maleve
27-09-04, 10:31
ne asnje nga fjalit e mija nuk mundeni me e gjete fjalen mburrje sepse nuk ka mburrje aty ,por une thashe vetem ate qe mendova sepse jo vetem mashkujt shqiptare tradhtojne femrat e veta por edhe femrat shqiptare. e sa i perket asaj qe thate eshte turp qe femrat shqiptare tradhtojne burra ajo vlen edhe per ju mashkujt ,turp edhe per ju kur i tradhtoni grat.Apo per ju ndoshta eshte mburrje ajo?nuk jemi shume te knaqura, po ishalla behemi ne te ardhmen , ku me kon te knaqura gjdo i treti mashkull sot e tradhton gruan, si mundet me qen e knaqur nje femer kur eshte mbas shpine e tradhtume, me thoni ju... :lol:

haahahahahaha suzi edhe cdo e treta grua,po don me than tash ti se ne femrat shqipatere jemi ma besnike se mashkujt a.jo pasha mu e ty se si mos te jemi te kenaqura shikojne ne anen tjeter njejte sikur mashkujt.
tash jemi hy ne domokraci moj

PERSHENDETJE ZANA_E_MALEVE,,,,
QKA MENDON SE PO MBURRESH ME KETE SE SI QDO E TRETA E GRAVE NE KOSOVE E TRADHETOJN BURRIN...ESHTE TURP E JO MBURRJE,,, KURSE DEMOKRACIA QE E PERMENDE MA HERET,, MU NUK MA MERR MENDJA SE TRADHTIA NDAJ TE DASHURIT KA TE BEJ ME DEMOKRACIN,, ** DO TE THOT E PASKIT PRIT DERI TASH DEMOKRACIN PER TA TRADHTUAR TE DASHURIN??? :x :arrow: :P 8)

zana_e_maleve
27-09-04, 10:38
zana nuk mendoj qe femrat tradhtojne aq shume, p.sh ne kur jemi pa martu kemi mundesi me ndru meshkuj dhe nuk i nderojme aq shume , e kur une nuk beje aventur dhe nuk ndroj meshkuj kur jam beqare ose e lire, pse ta bej nje gje te till kur martohem , kjo eshte qeshtje karakteri e nese ndoj femer eshte mesu si beqare te beje aventura ndoshta edhe kur martohet i ben po pak ka raste te tilla beso, ne e dim se ka raste kur nje mashkull e mer grun prej kafenes ose ndoj lavire dhe ajo nese ka ra ne bur te mire vallai ska me mendu per me tradhtu po ka me kqyr edhe qysh po flen pse ja ka strehu koken dhe e ka nxer nga rruga e keqe , kshtu qe pak ka femra qe tradhtojne , ishalla spo gaboj ne kete drejtim, ndersa mashuj mu me ka ra rasti edhe gjdo dite ballafaqohem me kete qeshtje , nese shkoj te mjeku ka me tu gjujte mjeku , nese shkoj ne fakultete ka me mu gjujt ndoj profesor, kudo qe kam shku dhe shkoj besomni se keshtu po ndodh , per ata po flas se kam argumenet qe me kan ndodh personalishte , kshtu qe paksa jam e zhgenjyme nga bota mashkullore po shyqyqr po them se sjan gjithe njejet ka edhe meshkuj qe jan shume te mire , ishalla na bijne hise te miret , me falni e zgjata pak te fala nga suzi... :)
Nuk kam dyshim syzi se nje femer lavire mund te behet grua e ndershme,normal qe mund te behet .Edhe ajo eshte e vertet qe mund te te "gjuhet" mjeku a po profesori sic u shprehet ju por ai mund ta beje nje here se heren e dyt jo. nje fjale e urte thote qenit tregoja shkopin.Keshtu mendoj une.E nese ju e pritni me buzeqeshje "gjuajtjen" e tij normal qe do te vazhdoje,do e beja edhe une!!

DannyAus
27-09-04, 10:50
ne asnje nga fjalit e mija nuk mundeni me e gjete fjalen mburrje sepse nuk ka mburrje aty ,por une thashe vetem ate qe mendova sepse jo vetem mashkujt shqiptare tradhtojne femrat e veta por edhe femrat shqiptare. e sa i perket asaj qe thate eshte turp qe femrat shqiptare tradhtojne burra ajo vlen edhe per ju mashkujt ,turp edhe per ju kur i tradhtoni grat.Apo per ju ndoshta eshte mburrje ajo

PERSHENDETJE ZANA_E_MALEVE,,,,
QKA MENDON SE PO MBURRESH ME KETE SE SI QDO E TRETA E GRAVE NE KOSOVE E TRADHETOJN BURRIN...ESHTE TURP E JO MBURRJE,,, KURSE DEMOKRACIA QE E PERMENDE MA HERET,, MU NUK MA MERR MENDJA SE TRADHTIA NDAJ TE DASHURIT KA TE BEJ ME DEMOKRACIN,, ** DO TE THOT E PASKIT PRIT DERI TASH DEMOKRACIN PER TA TRADHTUAR TE DASHURIN??? :x :arrow: :P 8)[/quote]

per askend nuk eshte mburrje ta tradheton te dashurin/en por ti pe permend kete pun si me mburrje,,,, ma heret the se tash eshte demokraci,, pi bjen qe keni prit demokracin,,,,, si do qe te jet
te pershendes :wink:

zana_e_maleve
27-09-04, 11:31
ne asnje nga fjalit e mija nuk mundeni me e gjete fjalen mburrje sepse nuk ka mburrje aty ,por une thashe vetem ate qe mendova sepse jo vetem mashkujt shqiptare tradhtojne femrat e veta por edhe femrat shqiptare. e sa i perket asaj qe thate eshte turp qe femrat shqiptare tradhtojne burra ajo vlen edhe per ju mashkujt ,turp edhe per ju kur i tradhtoni grat.Apo per ju ndoshta eshte mburrje ajo

PERSHENDETJE ZANA_E_MALEVE,,,,
QKA MENDON SE PO MBURRESH ME KETE SE SI QDO E TRETA E GRAVE NE KOSOVE E TRADHETOJN BURRIN...ESHTE TURP E JO MBURRJE,,, KURSE DEMOKRACIA QE E PERMENDE MA HERET,, MU NUK MA MERR MENDJA SE TRADHTIA NDAJ TE DASHURIT KA TE BEJ ME DEMOKRACIN,, ** DO TE THOT E PASKIT PRIT DERI TASH DEMOKRACIN PER TA TRADHTUAR TE DASHURIN??? :x :arrow: :P 8)

per askend nuk eshte mburrje ta tradheton te dashurin/en por ti pe permend kete pun si me mburrje,,,, ma heret the se tash eshte demokraci,, pi bjen qe keni prit demokracin,,,,, si do qe te jet
te pershendes :wink:[/quote]


flm per pershendetje.Ju pershendes gjithashtu. ajo demokraci qe e thashe ishte me shume hajgare por nejse.Por se di ku po e shehni ju se po e permendi kete pune si me mburrje :?:

Gentiani
27-09-04, 19:21
mu me ka ra rasti edhe gjdo dite ballafaqohem me kete qeshtje , nese shkoj te mjeku ka me tu gjujte mjeku , nese shkoj ne fakultete ka me mu gjujt ndoj profesor, kudo qe kam shku dhe shkoj besomni se keshtu po ndodh , per ata po flas se kam argumenet qe me kan ndodh personalishte , kshtu qe paksa jam e zhgenjyme nga bota mashkullore po shyqyqr po them se sjan gjithe njejet ka edhe meshkuj qe jan shume te mire , ishalla na bijne hise te miret , me falni e zgjata pak te fala nga suzi...[/color] :)

Hmm! :roll: :roll: Suzi, Suuuuuuuuzi, mė ke bėrė edhe mua kurreshtarė me kėto qė paske shkruar, ma jep njėherė E-mailin kėtej :D :D :D :wink:

devilish_Angel
28-09-04, 10:42
hmm te kenaqur me meshkujt shqipetar? per mendimin tem, meshkujt shqipetar nuk kan sjellje, sepse une kur dal psh ne qytet dhe jam me nje shoqe bashk ose vet, ateher patjeter de te foli denje djal ose de te fyshkelle ose tje... keshu qe tregojn se skan as nje fare respekti ndaj femrave!!

grüessli :wink:

Lozonjarja
28-09-04, 14:01
Nese nje djal jep gjithcka nga vetja e tij duke perfshire,sjelljet e mira,rrespektin dhe gjithcka qe e ben femren te ndjehet e lumtur,atehere femrat s'kane pse te ankohen.Por,siq po shihet kohet e fundit,gjerat po shkojne se prapthi.
Shume nga meshkujt nuk i kushtojne rendesi ruajtjes se jetes se lumtur familjare me gruan duke e tradhetuar,duke e mbylle mbrenda kater mureve sepse kane degjuar per x raste se gruaja e ka tradhetuar burrin dhe kjo i ben ata te ndjehen xheloz dhe ne kete menyre te humb lumturia ne nje familje.
Kjo eshte katastrofe cfare po ngjan me familjet tona qe dikur kane qene shembull edhe per popujt me te civilizuar te botes.

turisti
28-09-04, 14:10
Nese nje djal jep gjithcka nga vetja e tij duke perfshire,sjelljet e mira,rrespektin dhe gjithcka qe e ben femren te ndjehet e lumtur,atehere femrat s'kane pse te ankohen.Por,siq po shihet kohet e fundit,gjerat po shkojne se prapthi.
Shume nga meshkujt nuk i kushtojne rendesi ruajtjes se jetes se lumtur familjare me gruan duke e tradhetuar,duke e mbylle mbrenda kater mureve sepse kane degjuar per x raste se gruaja e ka tradhetuar burrin dhe kjo i ben ata te ndjehen xheloz dhe ne kete menyre te humb lumturia ne nje familje.
Kjo eshte katastrofe cfare po ngjan me familjet tona qe dikur kane qene shembull edhe per popujt me te civilizuar te botes.

Lozonjare e nderuar,komenti yt meriton pershendetje. :wink:

suzi
03-10-04, 19:05
qkado qe thojme eshte ndoshta e tepert , por per ta vertetu ju mashkujt se qfare ne realitet jan mashkujt , ju kisha lut hyni ne ndoj chat me nik femres dhe do e shihni se a ka me shume beqar apo te martuar ne chat, kjo eshte deshmi , une tash nje kohe te gjat as chjatat nuk i perdori se kam verejt se sja vlen me humb kohe perderisa aty me shume ka burra se beqar , ndodh te ket edhe burrnesha po eshte nje numer i vogel .
Keshtu qe ma shume pe preferoj forumin se sa chatat e ndryshme qe jan shendru me shume ne shtepi publike shumica, ne fillim vertet ke mund te krijosh miqesi aty por tash jo tash veq nese don bisnis siq ka ndodh ne pej nje rast veq e dini , nejse kaloni interesant :roll:

Loloku
04-10-04, 08:41
Ani de suzi, te martuarit ja dine me shume vleren sexit prandaj hyjne ku te munden se sen me te mire e kane pa qe nuk ka. Beqaria kane kohe me e kuptu dhe me perjetu cfare te duan dhe si te duan...
Jetoni dhe gezoni, sepse njehere jetohet...

Kercovari
04-10-04, 19:21
Nese nje djal jep gjithcka nga vetja e tij duke perfshire,sjelljet e mira,rrespektin dhe gjithcka qe e ben femren te ndjehet e lumtur,atehere femrat s'kane pse te ankohen.Por,siq po shihet kohet e fundit,gjerat po shkojne se prapthi.
Shume nga meshkujt nuk i kushtojne rendesi ruajtjes se jetes se lumtur familjare me gruan duke e tradhetuar,duke e mbylle mbrenda kater mureve sepse kane degjuar per x raste se gruaja e ka tradhetuar burrin dhe kjo i ben ata te ndjehen xheloz dhe ne kete menyre te humb lumturia ne nje familje.
Kjo eshte katastrofe cfare po ngjan me familjet tona qe dikur kane qene shembull edhe per popujt me te civilizuar te botes.

Lozonjare e nderuar,komenti yt meriton pershendetje. :wink:
Bene femren te lumtur,aq sa te ben edhe ajo ty.(Kercovari Fanatik).

turisti
05-10-04, 19:56
Nese nje djal jep gjithcka nga vetja e tij duke perfshire,sjelljet e mira,rrespektin dhe gjithcka qe e ben femren te ndjehet e lumtur,atehere femrat s'kane pse te ankohen.Por,siq po shihet kohet e fundit,gjerat po shkojne se prapthi.
Shume nga meshkujt nuk i kushtojne rendesi ruajtjes se jetes se lumtur familjare me gruan duke e tradhetuar,duke e mbylle mbrenda kater mureve sepse kane degjuar per x raste se gruaja e ka tradhetuar burrin dhe kjo i ben ata te ndjehen xheloz dhe ne kete menyre te humb lumturia ne nje familje.
Kjo eshte katastrofe cfare po ngjan me familjet tona qe dikur kane qene shembull edhe per popujt me te civilizuar te botes.

Lozonjare e nderuar,komenti yt meriton pershendetje. :wink:
Bene femren te lumtur,aq sa te ben edhe ajo ty.(Kercovari Fanatik).

Hahahahahahahahahahahahahah. :wink:

Gjumashja
15-10-04, 16:18
Sa me perket mua jam e knaqun me mashkull shqiptar, e per te huaj se di se nuk e kom provu :P