PDA

View Full Version : Lojrat qe kemi luajtur si femij


mr_beni
25-09-04, 13:56
Hej njerz a po tregoni me cka keni juajtur me se shumti kur keni qen femij???

Une per vete me top kam luajtur shum

kam luajtur edhe me Pushka te plastikes si femij dhe nuk po di me plot lijra qe nganjeher me mer amlli per to. :wink:

turisti
25-09-04, 23:28
mr_beni, te pershendes.Hahahahahahaha,ah bre mr_beni,perveq topit,gazuzave,lloqit,kiles,degergjik (kurre sekum dasht) dhe ndjekjes se insekteve,ose notin,nuk me kujtohet naj loje tjeter,por,edhe sot,kur shoh femijet neper rruge,me vjen deshira te ulem ne lloq dhe te luajm se bashku,sepse femijet e sodit nuk e dijne kenaqesijen e lojes,nuk dijne se qka eshte te rrish tere diten jashte me shoke dhe ne mbremje te vijsh te shpia,ose me ngrene buke neper sokak ,femijet e sodit nuk kan ideje se si duket te lahesh ne lum duke rashiu rigon,ose shetitja neper sokaqet deri ne oret e vona nen driten e henes......kujtimet te cilat sot me duken si nje film i vjeter- NE CILIN EDHE SOT SHKELQEJNE SYTE FEMIJVE ME DESHIRAT FEMIJNORE PA BRENGA DHE ME LUMTURI E CILA VIZATOHET NE FYTYRAT E TYRE DHE MBUSH ZEMRAT E TE GJITHVE ME GEZIME....... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

mickoja
28-09-04, 14:15
hahahaha..turist ani ende paske deshir te luajsh me lloq a?
Un kam luajtur me se shumti me kukulla si e quajshum(teze)edhe aq shum qe kam lujt ende sun e kam lčn ket lojč ta luaj hahahahha..vetem shaka.....se tash jam ba e madhe nuk luj teze ma...hahahahah

Lozonjarja
28-09-04, 15:08
Une me se shumeti kam luajtur me kukulla dhe symbyllazi.Me kujtohet si sot si mblidheshim te gjithe se bashku shoke dhe shoqe dhe luanim :wink:

turisti
28-09-04, 15:46
hahahaha..turist ani ende paske deshir te luajsh me lloq a?
Un kam luajtur me se shumti me kukulla si e quajshum(teze)edhe aq shum qe kam lujt ende sun e kam lčn ket lojč ta luaj hahahahha..vetem shaka.....se tash jam ba e madhe nuk luj teze ma...hahahahah
Po ,oj Mickoje, ende ne zemren time flakron deshira te luaj.....sepse - LUMI AI QE KA MBETUR FEMIJ NE ZEMER.- :P :P :P

p.s. EDHE UNE KAM LUAJTUR NDONJIHERE ME KUKULLA-NE MUNGESEN E LODRAVE TJERA.SOT PO LUAJ ME KUKULLA TE MDHA...... :P :wink: :wink:

mickoja
28-09-04, 15:50
hahahahahah...e mor Turist lumi mama jote qe te ka e te ka rrit kaq te madh...eh ju djema qka jeni ani thojka me kukulla te mčdha luaj hehehehe...pse nuk po thu po luaj me kukulla qe levizin pa baterija?

Barbaroza
28-09-04, 16:01
Une me se shumeti kam luajtur me kukulla dhe symbyllazi.Me kujtohet si sot si mblidheshim te gjithe se bashku shoke dhe shoqe dhe luanim :wink:

Sa me permallove tash moj Lozonjarja :( :( :(

Loloku
28-09-04, 16:20
Symbylltas kemi luajtur te gjithe me duket dhe bile po luajm edhe sot ketu ne forum fshehtas a. Ky forumi kejt mallin e lojes fshehtas per te rritur po ma qon prandaj po e dua kaq shume!

turisti
28-09-04, 16:44
hahahahahah...e mor Turist lumi mama jote qe te ka e te ka rrit kaq te madh...eh ju djema qka jeni ani thojka me kukulla te mčdha luaj hehehehe...pse nuk po thu po luaj me kukulla qe levizin pa baterija?


:cry: Nena me ka rritu,por shpirti im edhe sot derdh lot duke i pastruar kujtimet ne zemren time per nenen.... :cry: :cry: :cry: Po, edhe me asi kukulla po luaj,por, ndonjihere po pershendetna dhe me kukulla neper shtepiat e mallerave qe reklamojne teshat ne vitrine...... :P :P :P :P :P :wink:

Naki
28-09-04, 22:03
Me se shumti si femije kame luajtur futboll,me kilikera bile kur nuk kisha kilikera i merrsha tespiht e gjyshit i keputsha prej perit ka 4-5 rruza i merrsha.
tani me kujtohet me do tezak ,problema jane kane luajshem partizan me gjerman kush kende po e vrane,nuk kishim arme te plastikes improvizojshim me do automata te drurit.

Murgesha
04-10-04, 08:44
Loja mė e preferuar kur kam qenė fėmijė ishte symbylltazi. Kam luajtur shumė edhe "Prek dhe Ndalu"
Eh kohė tė arta ishin ato.
Njė copė bukė e lyer me sheqer, e hanim nė dorė se nuk kishim kohė tė uleshim e tė hanim dhe lojė.

aferdita
04-10-04, 10:40
me kujtohet edhe mua sikur sot, me se shumti kam luajtur me kukulla, ah sikur mundesha ta kthej kete kohe mbrapa,po mire kam qene :(

Agroni22
04-10-04, 13:50
valla kure jom kane i vogel mase shumti kum luajtur kilikera dhe futboll.

Kercovari
04-10-04, 18:40
Loja mė e preferuar kur kam qenė fėmijė ishte symbylltazi. Kam luajtur shumė edhe "Prek dhe Ndalu"
Eh kohė tė arta ishin ato.
Njė copė bukė e lyer me sheqer, e hanim nė dorė se nuk kishim kohė tė uleshim e tė hanim dhe lojė.
Eh,Murgesh. Ce nga femirija paske patur fantazma te bujshme.!

Murgesha
04-10-04, 19:18
Loja mė e preferuar kur kam qenė fėmijė ishte symbylltazi. Kam luajtur shumė edhe "Prek dhe Ndalu"
Eh kohė tė arta ishin ato.
Njė copė bukė e lyer me sheqer, e hanim nė dorė se nuk kishim kohė tė uleshim e tė hanim dhe lojė.
Eh,Murgesh. Ce nga femirija paske patur fantazma te bujshme.!

Po pse ti merresh me fantazmat e mia?
Mė mirė tė shikojsh tuat.
Sė paku mua smė interesojnė fantazmat tua aspak. :evil:

Kercovari
04-10-04, 19:29
Loja mė e preferuar kur kam qenė fėmijė ishte symbylltazi. Kam luajtur shumė edhe "Prek dhe Ndalu"
Eh kohė tė arta ishin ato.
Njė copė bukė e lyer me sheqer, e hanim nė dorė se nuk kishim kohė tė uleshim e tė hanim dhe lojė.
Eh,Murgesh. Ce nga femirija paske patur fantazma te bujshme.!

Po pse ti merresh me fantazmat e mia?
Mė mirė tė shikojsh tuat.
Sė paku mua smė interesojnė fantazmat tua aspak. :evil:
Nuk e pata me qellim ofendues Zonje e nderuar.Por,sidoqofte,kureshtaret e han shuplaken e jo mjaltin.
Nese dine te falni,pranoni ndjesen time,ju lutem.
Me nderime Kercovari.

Luana
04-10-04, 19:47
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/007.gif

vushtrria
04-10-04, 19:52
lojrat si femij

po msheftas, kile gjithashtu,guracek,kliqkaz ehehhehhh ka edhe tjera nuk po me kujtohen per moment :o :o

turisti
05-10-04, 14:28
Loja mė e preferuar kur kam qenė fėmijė ishte symbylltazi. Kam luajtur shumė edhe "Prek dhe Ndalu"
Eh kohė tė arta ishin ato.
Njė copė bukė e lyer me sheqer, e hanim nė dorė se nuk kishim kohė tė uleshim e tė hanim dhe lojė.
Po be,po,oj Murgeshe.Ato kan qene koherat qe nuk pershkruhen,dhe secili qe nuk i ka perjetuar eshte shume,shume me i varfun.
Te pershendes. :wink:

turisti
05-10-04, 14:31
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/007.gif

Ku e ke shishen? A t'kum thene vetem me shishe me pi raki!!!,hahahahahahahahahahaha. :wink:

mr_beni
05-10-04, 14:32
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/007.gif

Ku e ke shishen? A t'kum thene vetem me shishe me pi raki!!!,hahahahahahahahahahaha. :wink:

Po femij ka qen turisti femija pin vetem qumsht e jo raki

turisti
05-10-04, 20:51
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/007.gif

Ku e ke shishen? A t'kum thene vetem me shishe me pi raki!!!,hahahahahahahahahahaha. :wink:

Po femij ka qen turisti femija pin vetem qumsht e jo raki

Po - mr_beni - ,por Luana eshte " femiu i rritur ",hahahahahahahaha. :wink:

Murgesha
05-10-04, 21:00
Loja mė e preferuar kur kam qenė fėmijė ishte symbylltazi. Kam luajtur shumė edhe "Prek dhe Ndalu"
Eh kohė tė arta ishin ato.
Njė copė bukė e lyer me sheqer, e hanim nė dorė se nuk kishim kohė tė uleshim e tė hanim dhe lojė.


Dikur kur u rrita filloi tė mė pėlqej tė luaj:

http://ak.scr.imgfarm.com/spec/tn/SuperStock_204-441A.jpg

Gentiana
05-10-04, 21:13
http://images.google.ch/images?q=tbn:QFvzz7Fla-UJ:www.noticiasdot.com/stilo/contenido/noticias/2004/0304/0903/noticias_stilo-090304/images/barbie-45.jpg

Un kam pasur nje kukull barbie, dhe me kujtohet, i ka pasur rreth 50 fistana dhe veshje te ndryshme, siq ishte disponimi i im, ashtu ish e veshur edhe barbie, qe e kam pas quajtur: Susana!!! :oops:

ShEjToNkA
05-10-04, 21:43
Lojrat si fėmij ,phhaaaaa u ktheva njė kohė shumė tė largėt dhe njėrėn ndėr kohėratė mė tė mira.
Si fėmi kemi pas shumė lojra ku do doja qė sot tė kthehem serish nė atė kohė ku ka qenė njė kėnqesi e vėrtet.

Mė kujtohet kur kėrcejshim nė konop .
Lojra tė ndyshme me llastėk .
Por edhe symbyllurazi dhe kile, si dhe me kukulla, e shumė e shumė lojra tjera.
Mirė po njė mė ka mbetė nė kujtes me mbresa tė veqanta dhe ku s'do ta harroi kurr atė lojė.
E ajo ėshtė " Loja Mes dy Zjarrmev" , ku njė antarė i grupit dilke njė anė dhe njė tjetėr me njė anė ,dhe ne tė tjertė nė mes dhe ata dy anash e hudhėshin topin andej dhe kėndej dhe cilin e rroke topi, dhe s'munde ta merke topin dilke nga loja. Dhe mua mė ka lėnė pershtypje se vetėm kur e bojsha me qellim se perndyshe s'mundke askush me mė qitė jashtė loje ,se gjithėherė ose e merja topin dhe s'mė pshtojke nga dora ose u largoja dhe s'mė rroke topi . Dhe pas nejė tanė i mbjshin nė mua syt si tė mė qesin nga loja por ncukkkkkkkkkk s'mujshin me mė largu.

mr_beni
06-10-04, 20:48
ahahahahhaha moj Genta op e dim qe ti je dinake :wink: e forumit keshtuqe edhe si femij paske qen nuk koka qudi a :P

DEA
15-12-04, 14:31
Ngile Gjakova, Jare,Llastek,edhe nje i vizatojshim do katrora ne toke dhe me nje cop te vogel kembekacel me e shty ate deri te katrorat e mbram e paskna harru emrin.

turisti
14-01-05, 01:19
Kauboja me alltia....,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahaha. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(

Barbaroza
14-01-05, 14:29
Kush po luan guralec me mua,s'ka kush qe me mund. 8) :lol: :lol:

Drenicaki
14-01-05, 14:33
Kush po luan guralec me mua,s'ka kush qe me mund. 8) :lol: :lol:
Ani guralec!loja ime e preferuar, a po e sheh se edhe qefet i paskemi njejt,veq dije se une te muaj se kur isha i vogel i mujsha tana qikat e mahalles ! hahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

Barbaroza
14-01-05, 14:36
Kush po luan guralec me mua,s'ka kush qe me mund. 8) :lol: :lol:
Ani guralec!loja ime e preferuar, a po e sheh se edhe qefet i paskemi njejt,veq dije se une te muaj se kur isha i vogel i mujsha tana qikat e mahalles ! hahahahahahahahahaaaaaaaaaaa


Hahahahahahahaa,po thua a?Po une s'jam sikur qikat e mahalles sate,une jam e Rrafshit oooo drenicakoooo,me mire mos ia fillo fare. :lol: :lol: :wink:

Drenicaki
14-01-05, 14:40
Kush po luan guralec me mua,s'ka kush qe me mund. 8) :lol: :lol:
Ani guralec!loja ime e preferuar, a po e sheh se edhe qefet i paskemi njejt,veq dije se une te muaj se kur isha i vogel i mujsha tana qikat e mahalles ! hahahahahahahahahaaaaaaaaaaa


Hahahahahahahaa,po thua a?Po une s'jam sikur qikat e mahalles sate,une jam e Rrafshit oooo drenicakoooo,me mire mos ia fillo fare. :lol: :lol: :wink: Hajt pra gjumi qata gurė se po ja nisi i pari se burrė jam apo jo! hahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

turisti
20-01-05, 20:02
Kush po luan guralec me mua,s'ka kush qe me mund. 8) :lol: :lol:
Ani guralec!loja ime e preferuar, a po e sheh se edhe qefet i paskemi njejt,veq dije se une te muaj se kur isha i vogel i mujsha tana qikat e mahalles ! hahahahahahahahahaaaaaaaaaaa


Hahahahahahahaa,po thua a?Po une s'jam sikur qikat e mahalles sate,une jam e Rrafshit oooo drenicakoooo,me mire mos ia fillo fare. :lol: :lol: :wink: Hajt pra gjumi qata gurė se po ja nisi i pari se burrė jam apo jo! hahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa


E,shyqyr qe nuk ke lujt me temka,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahah.

Murgesha
21-01-05, 01:23
E,shyqyr qe nuk ke lujt me temka,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahah.

Ma mirė qė ska lujtė se krejt qikat e mahallės i kish shkelė me tenkė. :wink:

turisti
21-01-05, 01:26
E,shyqyr qe nuk ke lujt me temka,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahah.

Ma mirė qė ska lujtė se krejt qikat e mahallės i kish shkelė me tenkė. :wink:

Jok more po edhe ashtu nuk din mi ngra e kish mbet ne kollomoq,hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahaha. :wink:

Murgesha
21-01-05, 01:29
Jok more po edhe ashtu nuk din mi ngra e kish mbet ne kollomoq,hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahaha. :wink:


O Drenicaki e kish ngrehė Tenkėn, me Bullica su kon edhe shumė problem.
Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :wink:

turisti
21-01-05, 01:32
Jok more po edhe ashtu nuk din mi ngra e kish mbet ne kollomoq,hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahaha. :wink:


O Drenicaki e kish ngrehė Tenkėn, me Bullica su kon edhe shumė problem.
Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :wink:

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahah,ose i kish ndjek si kaubojt BIZONAT,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. " Ah,Perendimi i Eger e loqk",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Murgesha
21-01-05, 01:34
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahah,ose i kish ndjek si kaubojt BIZONAT,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. " Ah,Perendimi i Eger e loqk",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Besoj se edhe ashtu ja kish bėrė. :lol: :lol: :lol: Njėmend Turisti e ti ēfarė ke luajtur si fėmij??????????

turisti
21-01-05, 01:39
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahah,ose i kish ndjek si kaubojt BIZONAT,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. " Ah,Perendimi i Eger e loqk",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Besoj se edhe ashtu ja kish bėrė. :lol: :lol: :lol: Njėmend Turisti e ti ēfarė ke luajtur si fėmij??????????

Nuk kam luajtur fare.Duke vrapuar mbas tenkes se Drenicakut as qe e kam verejtur se sa shpejte jam rritur,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahah.

Murgesha
21-01-05, 01:41
Nuk kam luajtur fare.Duke vrapuar mbas tenkes se Drenicakut as qe e kam verejtur se sa shpejte jam rritur,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahah.


Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, paska qenė ngarje e gjatė, njėmend sa e mban nr. e kėpucėve pra????

turisti
21-01-05, 01:45
Nuk kam luajtur fare.Duke vrapuar mbas tenkes se Drenicakut as qe e kam verejtur se sa shpejte jam rritur,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahah.


Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, paska qenė ngarje e gjatė, njėmend sa e mban nr. e kėpucėve pra????

Nuk kam kepuca,me vjen keq,e ne raste solemne i perdori llapqin ja menia,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahah,por kjo nuk eshte asgje,ti me dit se sa eshte lodhur tenka e Drenicakut,hahahahahahahahahahahahahahahhahahahaha hahahahahahahahahahahaha.

Urata
09-09-05, 06:37
http://images.google.ch/images?q=tbn:QFvzz7Fla-UJ:www.noticiasdot.com/stilo/contenido/noticias/2004/0304/0903/noticias_stilo-090304/images/barbie-45.jpg

Un kam pasur nje kukull barbie, dhe me kujtohet, i ka pasur rreth 50 fistana dhe veshje te ndryshme, siq ishte disponimi i im, ashtu ish e veshur edhe barbie, qe e kam pas quajtur: Susana!!! :oops:


E kohes moderne qenke ti a? ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... nuk mujta me t'thane e re "vockel" qenke akoma!

Urata
09-09-05, 06:44
Kamkacel( e cka hiqshim me gjete nje cope qeremide t'mire) Llastik(ema esesa) o kuku bre cka hiqshim per ata llastik viron.
Ndermjet dy zjarmive( edhe ata topa virona si kishim me bollek).
Peta( petpetaq-shtaga me bollek). Faculeta( o kur ti shoh ketu napkins nga me te ndryshme, gjithemon me shko mendja tek ndrrimi i faculetave). Me rruaza( benim zenjen e rruzave- gati si kilikera loje).
Kliqka ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa(guxha i thojshin dikush-dikushi)
Ēakarroka(msheftas), kile(rreth akshami) dhe teze!

GURI SYLAJ
09-09-05, 09:38
Urata keto dy lojte e fundit i ke ngatrru se nuk jan te njejta Klicka eshte tjeter loje e guxha eshte tjeter loje.
Kurse shume te tjera i ke harru;, nriklla,kalibe etj.

Diana007
09-09-05, 11:25
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teze kam lu shum valla :P

Sy_kaltra
09-09-05, 13:05
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teze kam lu shum valla :P

edhe un tybe,,mendojsha kurr nuse nuk bahna :P

spirl_girls
09-09-05, 13:06
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teze kam lu shum valla :P

edhe un tybe,,mendojsha kurr nuse nuk bahna :P


ty te bejshim nuse e une te knojsha me def te kujtohett :wink:

Sy_kaltra
09-09-05, 13:09
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teze kam lu shum valla :P

edhe un tybe,,mendojsha kurr nuse nuk bahna :P


ty te bejshim nuse e une te knojsha me def te kujtohett :wink:
eww tii hahahah kuku qetash te kom pa a ktu je a :P :wink:
Kiss motrushe :D Po moj ti me defe knojshe , :lol: :lol:

spirl_girls
09-09-05, 13:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teze kam lu shum valla :P

edhe un tybe,,mendojsha kurr nuse nuk bahna :P


ty te bejshim nuse e une te knojsha me def te kujtohett :wink:
eww tii hahahah kuku qetash te kom pa a ktu je a :P :wink:
Kiss motrushe :D Po moj ti me defe knojshe , :lol: :lol:

Kiss edhe ty llokume,,,ehh po moj ksajde veq kajhere po hupi unee...ehh une defin e du shume vallaa.... :wink: a te kujtohet kanga kur te knojshaa..ndaq me lisa ndaq pa lira Sy_kaltra nuse ma e miraa :lol:

spirl_girls
09-09-05, 13:12
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teze kam lu shum valla :P

edhe un tybe,,mendojsha kurr nuse nuk bahna :P


ty te bejshim nuse e une te knojsha me def te kujtohett :wink:
eww tii hahahah kuku qetash te kom pa a ktu je a :P :wink:
Kiss motrushe :D Po moj ti me defe knojshe , :lol: :lol:

Kiss edhe ty llokume,,,ehh po moj ksajde veq kajhere po hupi unee...ehh une defin e du shume vallaa.... :wink: a te kujtohet kanga kur te knojshaa..ndaq me lira ndaq pa lira Sy_kaltra nuse ma e miraa :lol:

Sy_kaltra
09-09-05, 13:13
Kiss edhe ty llokume,,,ehh po moj ksajde veq kajhere po hupi unee...ehh une defin e du shume vallaa.... :wink: a te kujtohet kanga kur te knojshaa..ndaq me lisa ndaq pa lira Sy_kaltra nuse ma e miraa :lol:
Po tybe masandena ata ,,Qenke mir met vu ne saksi veq met lan per bukuri :lol: :lol: Un ta knojsha Qenke mir met vu ne llokum met mar er ka shum ka shum :P :wink:

spirl_girls
09-09-05, 13:16
Kiss edhe ty llokume,,,ehh po moj ksajde veq kajhere po hupi unee...ehh une defin e du shume vallaa.... :wink: a te kujtohet kanga kur te knojshaa..ndaq me lisa ndaq pa lira Sy_kaltra nuse ma e miraa :lol:
Po tybe masandena ata ,,Qenke mir met vu ne saksi veq met lan per bukuri :lol: :lol: Un ta knojsha Qenke mir met vu ne llokum met mar er ka shum ka shum :P :wink:

Ehhh po valal bash ashtuu....veq njehere Diana na u pate idhnu edhe une pa sher kur e kendovaa te kujtohett....oj Diana mos ja reh te nalt se Sy_Kaltres si afrohesh ngatt :? veq mandej i kaloj shpejttt a po Dianaa mpuqqqq tyy

Sy_kaltra
09-09-05, 13:18
Ehhh po valal bash ashtuu....veq njehere Diana na u pate idhnu edhe une pa sher kur e kendovaa te kujtohett....oj Diana mos ja reh te nalt se Sy_Kaltres si afrohesh ngatt :? veq mandej i kaloj shpejttt a po Dianaa mpuqqqq tyy
Po moj po pa qellim e ki pa ba ,,a e mban mend Diana qysh rike Palum ahhaha sikur petull :P :lol:

spirl_girls
09-09-05, 13:20
Ehhh po valal bash ashtuu....veq njehere Diana na u pate idhnu edhe une pa sher kur e kendovaa te kujtohett....oj Diana mos ja reh te nalt se Sy_Kaltres si afrohesh ngatt :? veq mandej i kaloj shpejttt a po Dianaa mpuqqqq tyy
Po moj po pa qellim e ki pa ba ,,a e mban mend Diana qysh rike Palum ahhaha sikur petull :P :lol:


Ehh kur u zgjua te kcen mandej papap na shkoj te gjithavee heheh veq shtikllat gati i thej :cry:

teDUAty
09-09-05, 13:47
pasha ZOTIN kam lujt me kilikera

Diana007
09-09-05, 13:50
spirl_girls Dhe Sy_mavije drini ju mart hoooooooooooooooooooooooo se plasa tuj kesh ahahahahhahahhahahahahahahahahhhahahahhhahaaa

Mpuq te dyjave :D :wink:

Sy_kaltra
09-09-05, 13:51
spirl_girls Dhe Sy_mavije drini ju mart hoooooooooooooooooooooooo se plasa tuj kesh ahahahahhahahhahahahahahahahahhhahahahhhahaaa

Mpuq te dyjave :D :wink:

Nime kur i blujshum qeremindet e kushe nven biberit me ba dreken per krushq :P :P :P :P

Diana007
09-09-05, 13:54
spirl_girls Dhe Sy_mavije drini ju mart hoooooooooooooooooooooooo se plasa tuj kesh ahahahahhahahhahahahahahahahahhhahahahhhahaaa

Mpuq te dyjave :D :wink:

Nime kur i blujshum qeremindet e kushe nven biberit me ba dreken per krushq :P :P :P :P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Po edhe ato po , por a te kujtohet edhe qeramidet kur i bojshim si llak per thoj :P :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
09-09-05, 13:57
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Po edhe ato po , por a te kujtohet edhe qeramidet kur i bojshim si llak per thoj :P :lol: :lol: :lol:
hahahah i mershum fustanat e mamit e te hangshum ka ni shpull oo ma pasket qky a asi ksi eee :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
09-09-05, 13:59
Ani kur i mirrshim ngjyrat e ujit ne vend te shminkave :P :P :P

Sy_kaltra
09-09-05, 14:00
Ani kur i mirrshim ngjyrat e ujit ne vend te shminkave :P :P :P

se ma kur vishin mysafirt mule meju vesh shtikullat ,, :lol: :lol: :lol:

Diana007
09-09-05, 14:03
Ani kur i mirrshim ngjyrat e ujit ne vend te shminkave :P :P :P

se ma kur vishin mysafirt mule meju vesh shtikullat ,, :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ani kur thjshim jo un jam filanja ti fistkeja :P

Sy_kaltra
09-09-05, 14:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ani kur thjshim jo un jam filanja ti fistkeja :P

Nime ti thojshe un jam Gjezidja ti je Nafia aja Zadja :roll: Ku na gjojshe moj kta emra :P :P

Diana007
09-09-05, 14:07
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ani kur thjshim jo un jam filanja ti fistkeja :P

Nime ti thojshe un jam Gjezidja ti je Nafia aja Zadja :roll: Ku na gjojshe moj kta emra :P :P

:lol: :lol: :lol: Po qysh a spo te kjtohet aaaaaa , adin ato nuset e bukura qe kan qen keta emra kan pas :P :P :P

Sy_kaltra
09-09-05, 14:08
Moj a man nmend Kur shkojshum me pa nuse :( Ty mledh sheqera dojshum mej thy hund :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
09-09-05, 14:12
Moj a man nmend Kur shkojshum me pa nuse :( Ty mledh sheqera dojshum mej thy hund :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A te kujtohet kur ma paten shkel doren mu duke marr sheqera njher :P :P :P

Sy_kaltra
09-09-05, 14:13
Moj a man nmend Kur shkojshum me pa nuse :( Ty mledh sheqera dojshum mej thy hund :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A te kujtohet kur ma paten shkel doren mu duke marr sheqera njher :P :P :P

ahahhahahahahahahhahahah Ti ojj kuku mam breeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
09-09-05, 14:17
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A te kujohet kur delshim me lu me qika per shengjergj kur nuk na mirrshin ato te medhajat :P :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
09-09-05, 14:18
A e mban mend Qa na bajshin per Vit te Ri me Pitalga :cry: kur na shtishin neper Xhepa :lol: :P :P

Diana007
09-09-05, 14:20
Ani veq edhe ne jemi kan do dreq aaaa a e man men edhe ket ej :P :P :P :P

Kalimero
30-04-11, 20:43
qish pum kujtohet kur lujshin dejuzkat ,ema esesa esesa pipija, e na ja majshim qat llastikin viq sa me ju kshiren ngjiren e doneve,ooooooooo tibe qish u knaqshum.Mu gjith um thirshin mi ja u majten,kaniher s'dojsha be po m'burtitshin dejuzkat :biggrin:

Zero Cool
29-06-11, 15:27
Hajde luni qetu :) (http://www.rivelazioni.com/flash/_deliri/rivelazioni.effetto.swf)http://www.rivelazioni.com/flash/_deliri/rivelazioni.effetto.swf

Amina
29-06-11, 19:47
Vizak heheheheh

Zero Cool
20-09-11, 12:22
c7xnsNFN4Ts&feature=player_embeddedhttp://vuerydesign.com/wp-content/uploads/2011/09/Cool-kids-wall-stickers-for-Super-mario-themed-room-from-Nintendo-1.jpghttp://www.itshqip.com/wp-content/uploads/2011/08/1tankai.jpg


http://download.cnet.com/i/tim//2009/12/04/2616319246810a0f8bea4e2fa8af3353ced2_1pacman_onlin e_257x193.jpghttp://www.xgn.nl/images/upload/20081020225036.jpg


http://www.pandajogosgratis.com/shots/Puzzle_Booble_Game.gif

Daglasi
20-09-11, 21:34
Bilard,me 5 shtaga dhe 3 topa....

e_martumja
20-09-11, 21:53
Mario, Sonic :biggrin:

Guri i madh
20-09-11, 21:57
loja ma e mir u kan kur ja kallum sanen migjes limon :biggrin: veq edhe dajaku kush na ka nxan

uck_aksh
22-09-11, 08:59
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/children-playing_28696_600x450.jpg

ritta
22-09-11, 09:15
Symbulltas kam lujt shum :)))

LuLjaa
25-10-11, 14:36
.. gjithēka kemi lujt, po mas shumti tezee :D

emine
25-10-11, 16:41
c7xnsNFN4Ts&feature=player_embeddedhttp://vuerydesign.com/wp-content/uploads/2011/09/Cool-kids-wall-stickers-for-Super-mario-themed-room-from-Nintendo-1.jpghttp://www.itshqip.com/wp-content/uploads/2011/08/1tankai.jpg


http://download.cnet.com/i/tim//2009/12/04/2616319246810a0f8bea4e2fa8af3353ced2_1pacman_onlin e_257x193.jpghttp://www.xgn.nl/images/upload/20081020225036.jpg


http://www.pandajogosgratis.com/shots/Puzzle_Booble_Game.gif
sa kam deshte qet super marion,hahhhahhahh

Zero Cool
25-10-11, 16:42
sa kam deshte qet super marion,hahhhahhahh

ma shume se une aaaaaa ?
a ke pa 1 syret ku jam me kta?

emine
25-10-11, 16:49
ma shume se une aaaaaa ?
a ke pa 1 syret ku jam me kta?
:tongue::biggrin:

Zero Cool
25-10-11, 16:50
:tongue::biggrin:

mos u zgerdhi se....
a provohmi? ti banu luigjja e une mario :P

emine
25-10-11, 16:53
mos u zgerdhi se....
a provohmi? ti banu luigjja e une mario :P
duhesh mi lshu musteqet hahhhahahh

Zero Cool
26-10-11, 10:15
duhesh mi lshu musteqet hahhhahahh

http://meowaboutcosplay.com/costumes/luigi/luigi_peach_kiss_ebk.jpg

Zero Cool
26-10-11, 20:43
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267794_193987687322288_100001331735324_456659_3928 312_n.jpg

e_martumja
26-10-11, 20:51
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267794_193987687322288_100001331735324_456659_3928 312_n.jpg A beson edhe mu me shkoj, mendja dikur Super mario, Sonic Triller Michael Jackson etc... Tani femijet tan Po lujn DS 3D :biggrin: WII Nintendo :tongue: Msheftas a ka lujt naj kush :biggrin:

emine
26-10-11, 21:40
A beson edhe mu me shkoj, mendja dikur Super mario, Sonic Triller Michael Jackson etc... Tani femijet tan Po lujn DS 3D :biggrin: WII Nintendo :tongue: Msheftas a ka lujt naj kush :biggrin:

po bre veres kure u mledhshim afer 20 fmije e kamos u mshefshim u lodhshim me dek,pluse me llastik vera pranvera vjeshta dimni copa bishum,edhe teze po,

e_martumja
26-10-11, 21:45
po bre veres kure u mledhshim afer 20 fmije e kamos u mshefshim u lodhshim me dek,pluse me llastik vera pranvera vjeshta dimni copa bishum,edhe teze po,
Sa vjet i pate ti :biggrin:

emine
26-10-11, 21:53
Sa vjet i pate ti :biggrin:

kqyre te tem sa vjet i ki i kam kapercu 30

e_martumja
26-10-11, 21:56
kqyre te tem sa vjet i ki i kam kapercu 30Sikur une shijen e njejt e paskemi prodhimin e njejt ahahhahah


Si femije lujsha foot kur u martova per huni me erdhe, tullusum mu pat bo ahahhahahahha

emine
26-10-11, 21:58
Sikur une shijen e njejt e paskemi prodhimin e njejt ahahhahah


Si femije lujsha foot kur u martova per huni me erdhe, tullusum mu pat bo ahahhahahahhaa ke pa at pershkrimin kush a lind ne vitet 80 krejt qart jan:biggrin:

e_martumja
26-10-11, 22:01
a ke pa at pershkrimin kush a lind ne vitet 80 krejt qart jan:biggrin:
Se pasna pa se une jam e 81 ahahhahahahahhahaha

emine
26-10-11, 22:03
Se pasna pa se une jam e 81 ahahhahahahahhahaha
njehen 10 vjete bre prej 80-shit deri te senja 1990

e_martumja
26-10-11, 22:04
njehen 10 vjete bre prej 80-shit deri te senja 1990
Ja une e kqyri prej janarit deri te dhjetori :biggrin:

emine
26-10-11, 22:06
Ja une e kqyri prej janarit deri te dhjetori :biggrin:
:tongue:

ps,natene mire se me knaqe muhabet,flm shume

e_martumja
26-10-11, 22:07
:tongue:

ps,natene mire se me knaqe muhabet,flm shumePrit se po vi me ty ahahahha Sonte flejme Bashk :biggrin:

Ika edhe une me lujt naj loje :tongue:

Hajra
27-10-11, 21:08
.....rrall e lujshim nje loj po nuk po mundem me ja than emrin se eshte pak si pa lidhje hahah....

roadrunner
28-10-11, 05:23
futboll kam lujt shume valla hahaha

GURI SYLAJ
28-10-11, 06:45
.....rrall e lujshim nje loj po nuk po mundem me ja than emrin se eshte pak si pa lidhje hahah....


Thuje burre se nuk eshte marre ,qashtu i kan thane babe e babgjysj!
Mos po menon ne ate lojen qe luhet me gugjuma!???

Hajra
28-10-11, 14:48
Thuje burre se nuk eshte marre ,qashtu i kan thane babe e babgjysj!
Mos po menon ne ate lojen qe luhet me gugjuma!???


.... po me doket qe po hahahahaha....

Artisti
28-10-11, 14:53
Thuje burre se nuk eshte marre ,qashtu i kan thane babe e babgjysj!
Mos po menon ne ate lojen qe luhet me gugjuma!???Bac, na ke sakatue mue e lalilolit veq tė mujshum Rafetin, sa herė na ke ngreh veshin s'ka tė ngjehme..

emine
01-11-11, 15:16
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267794_193987687322288_100001331735324_456659_3928 312_n.jpgFlm shume, per te gjitha momentet e bukura qe kemi kaluar bashke...Tani, po te tradhetoi me Facebook

Albonita
02-11-11, 18:33
Me zale kanc jam duke luite ... donje here edhe haisha bile :biggrin: me merka babi ..me largoika nga Zalli
..hahahhahhahahahahahttp://us.123rf.com/400wm/400/400/stargatechris/stargatechris1009/stargatechris100900105/7740757-young-father-and-2-3-month-old-baby-son-at-beach-for-first-time.jpg

Diana007
02-11-11, 18:36
Me zale kanc jam duke luite ... donje here edhe haisha bile :biggrin: me merka babi ..me largoika nga Zalli
..hahahhahhahahahahahttp://us.123rf.com/400wm/400/400/stargatechris/stargatechris1009/stargatechris100900105/7740757-young-father-and-2-3-month-old-baby-son-at-beach-for-first-time.jpg


qata je rrit shum aaa:biggrin:

Albonita
02-11-11, 18:39
qata je rrit shum aaa:biggrin:
Po Ui dhe Zalli me ka rrit Xoten..
:biggrin:

Diana007
02-11-11, 18:42
Po Ui dhe Zalli me ka rrit Xoten..
:biggrin:


Un qe skam pas deti kam met si pul e nukt aman aman :biggrin:

Albonita
02-11-11, 18:49
Un qe skam pas deti kam met si pul e nukt aman aman :biggrin:

Aman aman Gjumuni:biggrin:

Vall ti ishe..verte si me cen e spanies asi pamie kishe:wink:
http://us.123rf.com/400wm/39/209/pkruger/pkruger0602/pkruger060200051/325621-first-lesson-of-tennis.jpg


:biggrin:

Diana007
02-11-11, 18:51
Aman aman Gjumuni:biggrin:

Vall ti ishe..verte si me cen e spanies asi pamie kishe:wink:
http://us.123rf.com/400wm/39/209/pkruger/pkruger0602/pkruger060200051/325621-first-lesson-of-tennis.jpg


:biggrin:


Qishtu me ka pas thon edhe Uliksi :frown:


Qikaq e vogel ja ke nis aa :biggrin:

Albonita
02-11-11, 19:07
Qishtu me ka pas thon edhe Uliksi :frown:


Qikaq e vogel ja ke nis aa :biggrin:

:frown: Ahh me kuitove Ulikis.... fjala tina e fundit tingllon thell ne zemern time
Kur me tha rri keshtu sic je, e shum fial tjera..e mbi te gjutha
me tha tani e tutie edhe ti me ke Xhaxhi :frown: sic me ka Eminja.
ehhh uh shpreha pak ..por une jam person se gjdo dhimbije e mbai ne vetn timeee....vertet ndjej dhimbje per xhaxhin Ulikis:frown:

Diana007
02-11-11, 19:11
:frown: Ahh me kuitove Ulikis.... fjala tina e fundit tingllon thell ne zemern time
Kur me tha rri keshtu sic je, e shum fial tjera..e mbi te gjutha
me tha tani e tutie edhe ti me ke Xhaxhi :frown: sic me ka Eminja.
ehhh uh shpreha pak ..por une jam person se gjdo dhimbije e mbai ne vetn timeee....vertet ndjej dhimbje per xhaxhin Ulikis:frown:eehh :redface:

Zero Cool
06-12-11, 21:03
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/386372_271683539541120_100000984272278_788521_1741 69926_n.jpg

Zero Cool
06-12-11, 21:09
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/316645_276717942361353_100000694481232_877922_1574 815456_n.jpg

emine
06-12-11, 21:12
POLICE:tongue:

vjeshta
10-12-11, 01:10
Kush eshte ky ? Njeri i vdekur !


Ps:Nuk e di a e njihni kete lojė?

tipi engjellor
10-12-11, 01:19
Kush eshte ky ? Njeri i vdekur !


Ps:Nuk e di a e njihni kete lojė?

jo tregona...


aiiii shume lojra kemi bere...

Zero Cool
17-01-12, 14:35
aahahhaha qyre more qka gjeta, qatje ka fundi isha edhe une :)SpwLexqkPV0&feature=share

Zero Cool
17-01-12, 14:38
oh ohhhhh sa kam lujt qeta :) :))))))))))


J3egeWmNWUQ&feature=share

Zero Cool
09-02-12, 17:53
tash :)))

Zero Cool
02-03-12, 19:48
Cka jam bo brutal, pa pa :tongue:


nu0xqkI-p_Y&feature=share

6_eRuCvl-fY&feature=share

Denim
02-04-12, 13:52
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/525183_403358759694090_100000599091596_1391227_143 4135515_n.jpg

emine
02-04-12, 15:57
me kujtohet se si fmije bajagi si e forte jam kan,ateher nuk qajsha kryte me njerz apo nuk bajsha lshime,po kush bajke llam llam vec e kapsha qashtu pa prit e kujtu edhe ja boksiratsha hundte,,,ku po do masnej cfare sjellje te mira bajshin,tash jam urtu nuk perdori dhunen e grushtav tash luje lojna tjera:tongue:

Zero Cool
30-05-12, 14:09
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/576912_273233326108226_109191462512414_516036_8430 43228_n.jpg

King Street
30-05-12, 21:54
Ishte inati kur nuk e vrajshim as njė shotė ;P
http://blog.ties.com/wp-content/uploads/2010/08/duckhunt_big1.gif

YanYan
18-06-12, 07:14
Ishte inati kur nuk e vrajshim as njė shotė ;P
http://blog.ties.com/wp-content/uploads/2010/08/duckhunt_big1.gif

Hahahahahah sa e madhe. E mbaj mend mire...kan qene fillimet e mia me praktiken e pushkes :biggrin:

+

http://desmond.imageshack.us/Himg529/scaled.php?server=529&filename=n6607242593145104541iu9.jpg&res=landing

YanYan
18-06-12, 07:32
http://www.coolrom.com/screenshots/nes/Battle%20City%20(2).gif

http://img.ehowcdn.com/article-new/ehow/images/a07/v3/n2/hawaiian-string-games-800x800.jpg

GURI SYLAJ
19-06-12, 08:44
Ooooooooo lumet ju te lumte! Te tane kokni te ri ! Jo ,na ,kena lujte peta,taka, klicka,guxha,kalibe,kile,mshefza, Flamure e rralle ,shume rralle me top se nuk kishum .

Murgesha
19-06-12, 11:38
Ooooooooo lumet ju te lumte! Te tane kokni te ri ! Jo ,na ,kena lujte peta,taka, klicka,guxha,kalibe,kile,mshefza, Flamure e rralle ,shume rralle me top se nuk kishum .

Eh, kur ju tregoj femijeve per lojerat tona te femijeris ju duken shum lojera primitive :biggrin:

Stuhi Rere
19-06-12, 20:06
na lujshim kur shkojshim te dajt kumkacel :p

lovely
03-12-12, 22:50
Lujshum nuse valla neper ara e mexha.

e_martumja
03-12-12, 23:00
Lujshum nuse valla neper ara e mexha.

Sa vjet i pate bre :biggrin:

lovely
03-12-12, 23:14
64.

Edhe hiqe qat siretin e Rites, munsisht. Nuk po t`shkon per emni.