PDA

View Full Version : Rruga drejt boterorit 2006 imagjinat apo realitet per ne...!


MaLoK_Presheva
02-10-04, 17:48
Para pak kohesh ishim te gjith deshmitar te nje loje dhe fitore te madhe te Shqiperis kunder Suedis. Dicka qe tek nje ekip perfaqsues kombetar sic eshte Shqiperia shijohet mjafte rrall.
Kuptohet edhe tek vet populli Shqiptar.
Per cdo dite e me shum po vijne rezulatet gjith e me te mira te Kombetares.
Ju te gjiht duhet te jeni deshmitar se pas nje ndryshimi qe u be ne stafin drejtues te perzgjedhesit te ekipit ( me ardhjen e Brigelit ne krye) , me aplikimin nga ana e tij te nje loje me ide te reja , e sidomos ne fushen e
ngritjes se aftesisi fizike dhe pjekjen e ides per nje loje mosdorzuese dhe shum luftarake per pozita dhe per top , me nje <nderrim> te mentalitetit nga ai i viktimes ne ate te fituesit ( tipike sipas vet mentalitetit te vet gjermanit ) erdhen dalengadal edhe rezultatet e para.
Cfar don te thot kejo?
Asgje vetme se simbolizon , aftesin e madhe qe ka ne vet potencialin e mbrendshem ekipi Kombetar.
Tregon ate margaritarin e fshehur qe me heret prezgjedhesit nuk kishin arritur ta zbulonin.
Apo si cdo here margaritaret nuk gjenden leht.
Kejo si duket i shkoi per dore Brigelit , ngase ai me nje mjeshteri arriti qe nga <te vdekurit te ringjall deshiren per suksese>.
Me nje politik te shkelqyeshme menaxhuese per avancimin gjith e me te madh te te rinjeve qe luajn brenda Shqiperis , dhe ne bashkpunim me zyrtaret e F.SH.F arriti te aplikoj edhe politiken e <jashtme>,me kycjen ne skuader te futbollisteve cilesor qe luajn jashte vendit por qe nuk kan shtetesin Shqiptare.
Me nje kesi lloj startegjie mundemi te themi se vertet ka pasur shum produkte Kombetarja .Shpresojme qe inshAllah edhe ne te ardhmen te presim te <vjelurat>e kesaj strategjie.
Duke i pasur parasysh faktete dhe duke shikuar pa emocione lojen gjith e ne ngritje te Kombetares dhe pas shortit per eliminatoret mundemi te themi se vertet Shqiperia ka mundet dhe rrugen per ne Gjermani ne 2006 realishte duhet te ket edhe nje vend atje per te.
Duke mos dashur te tingelloj si utopi e as si dicka e shkruajtur me motive emotive por le te tingelloj si dicka e mundeshme sepse ate margaritarin e gjetur nga Brigeli( aftesia e tij per te arritur te thej barrieren per te cuar nga roli i viktimes se perhershme ne ate te fituesit dhe kerkimtarit te fitores ) bene qe te jemi optimist per nje te ardhme me te mire.
Te dashur pershnedetjet me te sinqerta per ju nga MaLoKu