PDA

View Full Version : Lexo pastaj qėllo


Gentiana
02-10-04, 22:04
Pershendetje. Mu kujtua kjo tem, dhe mendoj se do te behet interesant, dhe kjo shkon kshtu:

Te shkruajm ndonje Citat te ndonje filmi, apo te ndonje kenge, e te tjeret te ja qellojn se nga vjen! rregulla ketu nuk ka, ai qe din te pergjigjet ta ben quete citimin qe don te pergjigjet, dhe keshtu me radh.
Po ja nisi un, me nje citat te nje filmi!

Jan 2 njerez te cileve ju besoj, njeri jam un, kurse tjetri nuk je ti!

Argetim te kendshem.

Genta

ShEjToNkA
02-10-04, 22:14
Genta , sė pari te pėrshėndes ,dhe tė pėrgėzoi pėr temėn!


Citati tė cilin keni cek ju ėshtė i Con Air.Sa shumė fole e s'u lodhe , s'mu afrove as njė castė!


Ky citat ka tė bėjė me njė kėngė tonėn , dhe kėndohėt nga njė kėngėtar i njohur. Emri ikėngės dhe i kėngėtari???????

dr1ta
02-10-04, 22:41
Genta shum pak info per ket film :?: :!:


mos esht face off ose kill bill?

Gentiana
02-10-04, 22:56
Genta shum pak info per ket film :?: :!:


mos esht face off ose kill bill?

Dr1ta citimi i im esht qelluar, nga Shejtonka?! Tani mundesh te vazhdojsh me citimin e Shejtonkes, dhe te citojsh veht.

Genta

Gentiana
03-10-04, 18:10
Ja edhe nje citat tjeter, qe besoj nuk esht veshtir per ta ditur.


Nena ime gjith ka then....

dr1ta
03-10-04, 22:58
Forest gump :?:

Gentiana
03-10-04, 23:00
Forest gump :?:

Bingo!! :wink:

dr1ta
03-10-04, 23:20
shyqyr ja qellova:)

-------------------------------------------------
Esht nje grup kengetaresh shqiptar!

citati: ti e vrave dashurin

aferdita
04-10-04, 07:52
shyqyr ja qellova:)

-------------------------------------------------
Esht nje grup kengetaresh shqiptar!

citati: ti e vrave dashurin


Elita5

aferdita
04-10-04, 07:56
"un do te puth do te pushtoj ne gji"

eshte nje kenge,qellojeni :wink:

RRUSHI
05-10-04, 07:19
"un do te puth do te pushtoj ne gji"

eshte nje kenge,qellojeni :wink:


Aferdita une nuk e kam iden e keti citati , por te lutem tregoje dhe vazhdoje me nje citat tjeter e ndoshta e kapi rradhen se me te vertet tem e mrekullueshme pa dyshim kur edhe dihet se kush e ka hapur ... :wink:

aferdita
05-10-04, 07:34
"un do te puth do te pushtoj ne gji"

eshte nje kenge,qellojeni :wink:

Pergjigjja eshte: Pirro Cako- E dashur, erdha

Gentiana
05-10-04, 14:31
Rrushi ja nje Citat tjeter, enkas per ty! :wink:

nga nje Kengetare mjaft e njoftur, te cilen po e ndegjoj ne keto qaste. :cry:

Keto ishin fjalt e nanes,
kur mi tha ne drit te hanes
ikin ditet ikin vjet
larg u treta ne gurbet.

dr1ta
05-10-04, 23:20
Rrushi ja nje Citat tjeter, enkas per ty! :wink:

nga nje Kengetare mjaft e njoftur, te cilen po e ndegjoj ne keto qaste. :cry:

Keto ishin fjalt e nanes,
kur mi tha ne drit te hanes
ikin ditet ikin vjet
larg u treta ne gurbet.


a esht shyrete behluli :?: :?:

Gentiana
05-10-04, 23:32
Rrushi ja nje Citat tjeter, enkas per ty! :wink:

nga nje Kengetare mjaft e njoftur, te cilen po e ndegjoj ne keto qaste. :cry:

Keto ishin fjalt e nanes,
kur mi tha ne drit te hanes
ikin ditet ikin vjet
larg u treta ne gurbet.


a esht shyrete behluli :?: :?:

Po dr1ta! tani beje ti nje citim, por mos te jet aq i veshtir :P :wink:

Murgesha
05-10-04, 23:35
Genta , sė pari te pėrshėndes ,dhe tė pėrgėzoi pėr temėn!


Citati tė cilin keni cek ju ėshtė i Con Air.Sa shumė fole e s'u lodhe , s'mu afrove as njė castė!


Ky citat ka tė bėjė me njė kėngė tonėn , dhe kėndohėt nga njė kėngėtar i njohur. Emri ikėngės dhe i kėngėtari???????


Dani----Po du me vdekė.


Po dr1ta ajo ėshtė.
Mbasi ti spaske shtruar pyetje po e baj unė njė.

Sytė e bukur pse i mbushe djalo me lot...

dr1ta
05-10-04, 23:51
esht nje film i huaj shum i i njohur

pra : 2 njerz fillojn nje rruge te gjat

si quhet filmi?

Krokodilli
06-10-04, 04:30
esht nje film i huaj shum i i njohur

pra : 2 njerz fillojn nje rruge te gjat

si quhet filmi?

te pershenes drita,,, ka shum filma me kete fillin,, ,2 njerez qe fillojn rruge te gjat.......
mos eshte,,,,, Leaving For Good????

nje film i huaj,, mjaft qesharak
nje person ve bast me persona te lart te shtetit se mund te shkoj rreth botes per 80 dite .....????

dr1ta
06-10-04, 11:33
esht nje film i huaj shum i i njohur

pra : 2 njerz fillojn nje rruge te gjat

si quhet filmi?

te pershenes drita,,, ka shum filma me kete fillin,, ,2 njerez qe fillojn rruge te gjat.......
mos eshte,,,,, Leaving For Good????

nje film i huaj,, mjaft qesharak
nje person ve bast me persona te lart te shtetit se mund te shkoj rreth botes per 80 dite .....????

Krokodilli nuk mudnesh te shtosh nje pYetje deri sa nuk ja qellon pergjigjes, ashto thot gentiana :)

Nuk esht leaving for good

Ce edhe nje citat: 2 njerez fillojn njr rruge te gjat dhe e mbajn nje unaz ne dore! :lol:

ShEjToNkA
07-10-04, 09:00
Kur erdhėn krushqitė , nga njė qytetė tjetėr e zbrasėn njė pushkė nė stilin e vjetėr!....Citat nė njė kėngė e kėnduar nga njė kėngėtarė yni i njohurė????????????

dr1ta
07-10-04, 11:59
Kur erdhėn krushqitė , nga njė qytetė tjetėr e zbrasėn njė pushkė nė stilin e vjetėr!....Citat nė njė kėngė e kėnduar nga njė kėngėtarė yni i njohurė????????????


SHEJTONAKA PERGJIGJU NJEHER TANI BEN PYETJE SHIKO PAK ATY PERPJET NESE NUK E DIN PERGJIGJEN NUK KE NEVOJ TE SHTOJSH PYETJE TJETER .

ShEjToNkA
07-10-04, 12:04
Kur erdhėn krushqitė , nga njė qytetė tjetėr e zbrasėn njė pushkė nė stilin e vjetėr!....Citat nė njė kėngė e kėnduar nga njė kėngėtarė yni i njohurė????????????


SHEJTONAKA PERGJIGJU NJEHER TANI BEN PYETJE SHIKO PAK ATY PERPJET NESE NUK E DIN PERGJIGJEN NUK KE NEVOJ TE SHTOJSH PYETJE TJETER .

dr1ta, tė flm pėr korigjime.
Por mė vjenė keq se kėtu sic e ka cek edhe Genta nė fillim s'kemi regulla. Edhe po s'u pergjegje mundesh me shtru pytjen dhe . Nėse se ke dit tė lutėm lexoje edhe njė herė nė filim tė temės.
Tė pershndes dhe tė flm pėr korigjimet qė paske bėrė!!

dr1ta
07-10-04, 12:15
Kur erdhėn krushqitė , nga njė qytetė tjetėr e zbrasėn njė pushkė nė stilin e vjetėr!....Citat nė njė kėngė e kėnduar nga njė kėngėtarė yni i njohurė????????????


SHEJTONAKA PERGJIGJU NJEHER TANI BEN PYETJE SHIKO PAK ATY PERPJET NESE NUK E DIN PERGJIGJEN NUK KE NEVOJ TE SHTOJSH PYETJE TJETER .

dr1ta, tė flm pėr korigjime.
Por mė vjenė keq se kėtu sic e ka cek edhe Genta nė fillim s'kemi regulla. Edhe po s'u pergjegje mundesh me shtru pytjen dhe . Nėse se ke dit tė lutėm lexoje edhe njė herė nė filim tė temės.
Tė pershndes dhe tė flm pėr korigjimet qė paske bėrė!!

Kam keqkuptu sorry, mua me duket palidhje me ben shum pyetje e asnje pergjigje sikur gjithkush per veti pyet dhe pergjigjet ...nejse

Te pergjigjem un te pyetja jote

Ismet peja??

ShEjToNkA
07-10-04, 12:17
dr1ta, s'ka kurgja ,se nga njėherė nodhin edhe keqkuptime.


Jo nuk ėshtė Ismet peja.

dr1ta
07-10-04, 13:08
esht nje film i huaj shum i i njohur

pra : 2 njerz fillojn nje rruge te gjat

si quhet filmi?

te pershenes drita,,, ka shum filma me kete fillin,, ,2 njerez qe fillojn rruge te gjat.......
mos eshte,,,,, Leaving For Good????

nje film i huaj,, mjaft qesharak
nje person ve bast me persona te lart te shtetit se mund te shkoj rreth botes per 80 dite .....????

Filmi quhet : Around the world in 80 days me jackie chan :)

Gentiana
09-10-04, 11:41
Nuk mundem te pres,
Deri ne mengjes,
Vetem puthja jote
S'me len te vdes...

Kush i kendon keto vargje??

Artan_9
09-10-04, 17:36
maikell gjekson.a e dita. :P

Gentiana
10-10-04, 11:46
maikell gjekson.a e dita. :P

:roll: :roll: :roll: :? http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/129.gif

livoreka bicio
10-10-04, 12:33
maikell gjekson.a e dita. :PHA,HA,HA,HA,.PO SI JA QYLLOVE, MORE ARTAN ME TE PAREN, HAHAHAAH BRRAVO. :lol: :lol: :lol:

Gentiana
10-10-04, 12:37
maikell gjekson.a e dita. :PHA,HA,HA,HA,.PO SI JA QYLLOVE, MORE ARTAN ME TE PAREN, HAHAHAAH BRRAVO. :lol: :lol: :lol:

Kush te tha more qe ja qelloj?? :roll:
Po hajde qellojani nese mundeni?! 8) :wink:

Krokodilli
10-10-04, 12:45
esht nje film i huaj shum i i njohur

pra : 2 njerz fillojn nje rruge te gjat

si quhet filmi?

te pershenes drita,,, ka shum filma me kete fillin,, ,2 njerez qe fillojn rruge te gjat.......
mos eshte,,,,, Leaving For Good????

nje film i huaj,, mjaft qesharak
nje person ve bast me persona te lart te shtetit se mund te shkoj rreth botes per 80 dite .....????

Filmi quhet : Around the world in 80 days me jackie chan :)

he he te pershendes dr1ta,,, :wink:

livoreka bicio
10-10-04, 12:54
maikell gjekson.a e dita. :PHA,HA,HA,HA,.PO SI JA QYLLOVE, MORE ARTAN ME TE PAREN, HAHAHAAH BRRAVO. :lol: :lol: :lol:

Kush te tha more qe ja qelloj?? :roll:
Po hajde qellojani nese mundeni?! 8) :wink:GENTA PO KUPTOHET SE NUK JA KA QYLLU,DHE PER ATE PO I THEM SE, SI, JA QYLLOVE ME TE PAREN,QKA KISHE THAN TI NE KET RAST :?:

Gentiana
10-10-04, 12:58
GENTA PO KUPTOHET SE NUK JA KA QYLLU,DHE PER ATE PO I THEM SE, SI, JA QYLLOVE ME TE PAREN,QKA KISHE THAN TI NE KET RAST :?:

Nese ti ja qellon me te paren, a po thua kshtu??? Tybe nese ja qellon, ja qellon, qka kam per te then?!

livoreka bicio
10-10-04, 13:07
GENTA PO KUPTOHET SE NUK JA KA QYLLU,DHE PER ATE PO I THEM SE, SI, JA QYLLOVE ME TE PAREN,QKA KISHE THAN TI NE KET RAST :?:

Nese ti ja qellon me te paren, a po thua kshtu??? Tybe nese ja qellon, ja qellon, qka kam per te then?!
SHPREHJA IME NDAJ ARTRANIT KISH NJE DOMETHANJE TE CILEN TI GENTA, SIQ PO SHIHET NUK E PASKE KUPTUAR..POR NEJSE NUK KA LIDHJE... :wink:

Gentiana
10-10-04, 13:16
GENTA PO KUPTOHET SE NUK JA KA QYLLU,DHE PER ATE PO I THEM SE, SI, JA QYLLOVE ME TE PAREN,QKA KISHE THAN TI NE KET RAST :?:

Nese ti ja qellon me te paren, a po thua kshtu??? Tybe nese ja qellon, ja qellon, qka kam per te then?!
SHPREHJA IME NDAJ ARTRANIT KISH NJE DOMETHANJE TE CILEN TI GENTA, SIQ PO SHIHET NUK E PASKE KUPTUAR..POR NEJSE NUK KA LIDHJE... :wink:

Aha :oops: Ndoshta i ka gripi fajet, por mos ti ikim temes fort! E din pergjigjen apo jo??

Barbaroza
10-10-04, 13:33
Jehona Sopi"Sot mos thuaj jo"

Artan_9
10-10-04, 15:01
GENTA PO KUPTOHET SE NUK JA KA QYLLU,DHE PER ATE PO I THEM SE, SI, JA QYLLOVE ME TE PAREN,QKA KISHE THAN TI NE KET RAST :?:

Nese ti ja qellon me te paren, a po thua kshtu??? Tybe nese ja qellon, ja qellon, qka kam per te then?!
SHPREHJA IME NDAJ ARTRANIT KISH NJE DOMETHANJE TE CILEN TI GENTA, SIQ PO SHIHET NUK E PASKE KUPTUAR..POR NEJSE NUK KA LIDHJE... :wink:

Aha :oops: Ndoshta i ka gripi fajet, por mos ti ikim temes fort! E din pergjigjen apo jo??Genta dhe livoreka ju po talli me mua aaaaaaaaa si i kani memat a jan mir?

aferdita
10-10-04, 15:59
s'me merr gjumi prej se largu
vjen dhe shuhet ritmi i kenges bailamoskush e kendon kete kenge :?:

dr1ta
10-10-04, 16:54
s'me merr gjumi prej se largu
vjen dhe shuhet ritmi i kenges bailamoskush e kendon kete kenge :?:


enrique iglesias :?: :)

aferdita
10-10-04, 16:55
enrique iglesias :?: :)

me vjen keq,eshte prej nje kengetari shqiptare

Artan_9
11-10-04, 17:48
enrique iglesias :?: :)

me vjen keq,eshte prej nje kengetari shqiptare ja ke bo bajat aferdita hahahhahahahhahahahhahahahhahah :P

dr1ta
11-10-04, 23:17
enrique iglesias :?: :)

me vjen keq,eshte prej nje kengetari shqiptare ja ke bo bajat aferdita hahahhahahahhahahahhahahahhahah :PMOS QESH SHUM SE TA KPUT MACA KRYT :lol: :lol:

Artan_9
12-10-04, 12:35
enrique iglesias :?: :)

me vjen keq,eshte prej nje kengetari shqiptare ja ke bo bajat aferdita hahahhahahahhahahahhahahahhahah :PMOS QESH SHUM SE TA KPUT MACA KRYT :lol: :lol:dr1ta,hahahahahahah,valla mir e ke se kam qeshh shum por mos me keqkupto se nuk te kam qeshh ti,te pershendes shum :P :P :P

dr1ta
14-10-04, 00:01
Kjo esht shum e leht:)

citati:Nė mes tuaj kam qėndruar
E jam duke pėrvėluar,


?????

dr1ta
17-10-04, 17:31
Film amerikan:)

Citati: Asta la vista baby


Si quhet filmi? :P

Gentiana
17-10-04, 21:08
Film amerikan:)

Citati: Asta la vista baby


Si quhet filmi? :P

Terminator (me duket 1-shi) me Aktorin Arnold Schwarzeneger!!

dr1ta
17-10-04, 23:36
popo :)

aferdita
18-10-04, 10:23
"Po udhtoj si mergimtari,
ta gjej nje streh te bi tek ti,
zemra e mbushur me dashuri,
nata qe vjen po me tremb mua,
kembet nuk di ku po me qojn,
adresen s'di ku ta kerkoj"

MemphiSx
18-10-04, 16:15
"Po udhtoj si mergimtari,
ta gjej nje streh te bi tek ti,
zemra e mbushur me dashuri,
nata qe vjen po me tremb mua,
kembet nuk di ku po me qojn,
adresen s'di ku ta kerkoj"

Sinan Vllasaliu ;)


"Qka po t'dukem ty kur po m'rren ne sy MEKATARE
Ti mundesh me m'fy te njoh une mir ty
O moj TRADHETARE"

Krokodilli
21-10-04, 05:18
DANI :wink:

Krokodilli
21-10-04, 05:19
DANI :wink:sa femra ti i pate qe si di askush.....
...me thua se me mua e ke seriozisht,,,,,, nuk te dhash asnje fije shpres.... o sa mir ta bana o sa mir ta bana :wink:

aferdita
21-10-04, 18:48
DANI :wink:sa femra ti i pate qe si di askush.....
...me thua se me mua e ke seriozisht,,,,,, nuk te dhash asnje fije shpres.... o sa mir ta bana o sa mir ta bana :wink:Gili

ShEjToNkA
22-10-04, 13:27
"Qka po t'dukem ty kur po m'rren ne sy MEKATARE
Ti mundesh me m'fy te njoh une mir ty
O moj TRADHETARE"


Dani

Barbaroza
22-10-04, 17:54
Ne cdo stine kurdohere pranverojne
Dhe ne sy ata mbajne jeten tone
Dashurine,lumturine e pafund
Me enderra shume....

Honesty^uk.
22-10-04, 20:30
Ne cdo stine kurdohere pranverojne
Dhe ne sy ata mbajne jeten tone
Dashurine,lumturine e pafund
Me enderra shume....

Parashqevi Simaku

Barbaroza
23-10-04, 20:00
Edhe pse asgje nuk e kthen shkelqimin ne bar,madheshtine e luleve,nuk do te vajtojme dot,do te gjejme force ta perballojme te kaluaren!Citat nga filmi.....???

Gentiana
28-11-04, 21:12
Shkelqimi ne bar?! :roll:

Barbaroza
28-11-04, 21:15
Shkelqimi ne bar?! :roll:

Shume cool Genta,e qellove,citat i bukur qe ka shume vite qe e mabj mend. :wink:

Gentiana
29-11-04, 12:25
Hjuston, e kemi nje problem! :?:

aferdita
29-11-04, 13:50
Hjuston, e kemi nje problem! :?:Apollo 13

Gentiana
29-11-04, 22:04
Hjuston, e kemi nje problem! :?:Apollo 13 :wink: :wink:

dr1ta
29-11-04, 23:37
Une jam RIPLEY jam e fundit ce kam shpetuar.Cili film?

Kercovari
02-12-04, 10:15
Rruget qe vrasin!Keni pas rastin te shihni?

Gentiana
31-05-05, 13:04
Ncuk.


Ja dhe nje Citat tjeter.

Pyetja nuk esht kush jam,po ku jam!

Kurvani
04-06-05, 04:19
aiaaaaaaaaa po shum kokshi hi fehlll. :?Aktori ne foto?
http://img160.echo.cx/img160/1403/bajrushmjakupic19br.jpg

Krokodilli
04-06-05, 05:30
Bajrush jakupi,,, (kurr nuk pasna ni per kete aktor :lol: )


Film Amerikan me i shikuari i viteve 1990

Buzzzz? Uncle Frankkk? Megannnn? Jeffff? Mummm? Daddd?

where are you guyzzz,, is this a JOKEEEEEE?

dr1ta
04-06-05, 12:09
Film Amerikan me i shikuari i viteve 1990

Buzzzz? Uncle Frankkk? Megannnn? Jeffff? Mummm? Daddd?

where are you guyzzz,, is this a JOKEEEEEE?

[/img]http://www.smh.com.au/ffximage/2005/01/11/culkin_narrowweb__200x237.jpg


HOME ALONE :oops:

Gentiana
04-06-05, 19:00
Pyetja nuk esht kush jam,po ku jam!

:roll: :roll: :roll:

Tomori
04-06-05, 19:15
Pyetja nuk esht kush jam,po ku jam!
:roll: :roll: :roll:

***************************
Ndryshuar nga Genta

Gentiana
04-06-05, 19:53
Tomori e din pergjigjen a jo. Citat i cilit film esht???

Se fantasiat tua askujt nuk i intereson e me se paku mua,prandaj mos e tepro se shkrimet qe nuk kan te bejn me tem fshihen.

Mbremje te kendshme
Genta

Tomori
04-06-05, 20:04
Tomori e din pergjigjen a jo. Citat i cilit film esht???

Se fantasiat tua askujt nuk i intereson e me se paku mua,prandaj mos e tepro se shkrimet qe nuk kan te bejn me tem fshihen.

Mbremje te kendshme
Genta

-Genta te lutem me fale, une gabimisht kam kuptuar duke menduar se tema esht qe duhet te qellojme njerin tjetrin se nga jemi afersishte..
Gentiana ju kerkoje sinqerishte edhe nje here ndjes...
Me respekt per ju:
Tomori :wink:

Elektroliti
18-11-06, 04:49
aiaaaaaaaaa po shum kokshi hi fehlll. :?Aktori ne foto?
http://img160.echo.cx/img160/1403/bajrushmjakupic19br.jpg

Ky ishte Bajrush Mjaku. ;)

Sy_kaltra
18-11-06, 16:43
Loti me pikon
Shpirti me vajton
Kjo xhelozi zemren ma shkateron....Blla Blla Blla..

Kush e kendon kete kėngė?

Elektroliti
18-11-06, 18:12
Nėse ėshtė nga muzika tallvaēka atėherė s'e gjej kurrė.
Pak ndihmė, Sy_kaltra, bėn? :)

Sy_kaltra
18-11-06, 18:36
Jo nuk eshte tallava, eshte muzik e lehte..

Nje nate shiqova ne TV...e emreruan Ylli te rinjeve ...

Elektroliti
18-11-06, 20:51
:wink: Qė tė mos mbetet loja kėtu ti Sy_kaltra nuk pėrton tė japėsh pakėz ndihmė, ė?

Sy_kaltra
18-11-06, 20:56
Ate here ja inicialet e kengetarit :smile:

Sh***-K***** :wink:

Elektroliti
18-11-06, 21:03
Khuuuuuuuu sa zor.
Po nejse de Shpat Kasapi ėshtė. :P

Sy_kaltra
18-11-06, 21:13
Khuuuuuuuu sa zor.
Po nejse de Shpat Kasapi ėshtė. :P

hahahahah kjo kenge quhet -Loti m`pikon :biggrin:

Elektroliti
18-11-06, 21:26
Po jap njė foto, gjjeni kush ėshtė.

http://i7.tinypic.com/49l02tk.jpg