PDA

View Full Version : qdo te behej me dashurin po mos te ishte vuajtja


kulleri
07-10-04, 15:24
pres qe ti shprehni mendimet rredh ksaj teme :lol: 8)

Barbaroza
07-10-04, 15:58
Kulleri,mendoj se ate moment qe te pushoje njeriu te vuaj per dashuri,dashuri s'do te kete me.Njeriu veq kur eshte i dashuruar se perndryshe nuk vuan.

kulleri
07-10-04, 16:41
un mendoj q e po te mos ish vujtja dashuris nuk i kishim lan ven kun por vuajtja asht ajo qe e mbron edhe e ruan edh e nuk ish kan fort int qe te dashurosh :lol: 8)

qika_pr
07-10-04, 16:55
Dashuria pa vuatje ish kan palidhje"Gjell pa kryp"thote nje fjal e urte

Murgesha
07-10-04, 17:09
Mos tė ishte vuajtja skish egzistu as dashuria.
Megjithėse ėshtė shumė e pa logjikshme kjo, prap se prap kish egzistuar vetėm njė lloj dashurie.
Dashuria prindore.

izet 32
07-10-04, 20:15
[quote="Barbaroza"][b]Kulleri,mendoj se ate moment qe te pushoje njeriu te vuaj per dashuri,dashuri s'do te kete me.Njeriu veq kur eshte i dashuruar se perndryshe nuk vuan.[/ :idea:

ShEjToNkA
07-10-04, 21:13
Po mos tė existonte vutja ,s'do exiztonte as Dashuria. Mė tepėr se kjo s'do ish bo kurgja tjeter me Dashuri, po mos tė existonte Vujta.
Se janė shumtė lidhėta mesveti ,e dala i plast sa mirė e kalojnė mesveti, hiq s'munden me ndejt njėra patjetrėn.

nitushe
08-10-04, 08:32
S'kishte me pas dashuri :evil:

turisti
08-10-04, 09:18
:P VUAJTJA ESHTE - DREJTPESHIM I DASHURISE. :P

Gentiana
08-10-04, 12:39
Njera pa tjetren nuk ben hiq, Vuajtja edhe e forteson dashurin!!!

turisti
11-10-04, 22:31
:P VUAJTJA ESHTE - DREJTPESHIM I DASHURISE. :P

Dashuria eshte DIELLI i jetes. Vuajtja eshte HĖNA e dashurise.Pse jetojme? Ndoshta per te dashuruar,ose dashurijme per te vuajtr?Perjetimi i dashurise ne jete eshte i papaguar. Kur jeni te dashuruar, ju duket se dielli ka shkelqim tjeter,nuk e vereni kalimtaret,koha per juve nuk funksionon,nuk ju intereson a eshte vjeshta a dimri,keni bindje se po fluturoni,ne shoqeri jeni formalisht,ne shtepi vetem figuroni ,a ne rruge jeni vetem numer. Keni bindje se gjerat qe ju rrethojne jane te bukura.Dashuria eshte droga e shpitit,vuajtja DILIRIUMI i jetes.
Edhe ēka po ndodh nese fillon shkaterimi i dashurise? Vendin e saj dhe rolin e pranon - qika e tezes- :arrow: VUAJTJA. Gjerat qe kan qene deri dje ndryshe te njyrosura,fillojne ta ndryshojne ngjyren.Dielli nuk ka shkelqim te njejte,edhe kalimtaret fillojne t'ju pengojne,ju duket se koha po fluturon dhe i merr me vehti kujtimet e tona,ne jeten e juaj fillon VJESHTA,tash keni aterue,tash ju konvenon shoqeria dhe ju duket si nje lloj mbrojtje,edhe ne shtepi jeni me te angazhuar,derisa ne rruge jeni kembesori i rendomt.
Vuajtja eshte dukuria normale e cila shfaqet gjat dashurise kur jan personat qe dashurohen larg ose pas ndarjes dhe fundosjes se dashurise. Sa eshte dashuria e perjetuar me intenzitet te larte,aq eshte thellesia e vuajtjes me e madhe,a koha e sherimit me e gjat. Shpeshhere provojme qe ta sherojme vuajtjen me nje dashuri te re,por ajo eshte metoda e rejshme per zemren dhe nendijen tone kur dihet se - VETEM KOHA ESHTE FILTERI I VUAJTJES -. Pas fundosjes se dashurise,na nevoitet pushimi,regullimin e arkives se ndjenjave, sherimi sa me i shpejte psiqik e jo dashuria e re sepse nese dhe e reja qellon e deshtuar,vendi me i mire eshe .......Vuajtja,dmth merzi,merzia :arrow: rrudh,rrudha :arrow: pleqeri,pleqeria :arrow: von per dashuri..... :wink:

Luana
12-10-04, 00:14
Mos te ishte vuajtja nuk do te ishte interesant as dashuria :roll:

turisti
12-10-04, 00:21
Mos te ishte vuajtja nuk do te ishte interesant as dashuria :roll:

Luana,te dekoroj me nje 5-she nga DASHURIA,hahahahahahah. :P :wink:

Luana
12-10-04, 00:38
Mos te ishte vuajtja nuk do te ishte interesant as dashuria :roll:

Luana,te dekoroj me nje 5-she nga DASHURIA,hahahahahahah. :P :wink:

flm shume turist :wink:

turisti
12-10-04, 00:40
Mos te ishte vuajtja nuk do te ishte interesant as dashuria :roll:

Luana,te dekoroj me nje 5-she nga DASHURIA,hahahahahahah. :P :wink:

flm shume turist :wink:

Me nder qofsh Luanushe,hahahahahahahaha. :wink:

Loloku
12-10-04, 08:25
Ēka deshta te them more, harrova...

lovely
28-05-08, 11:41
dashurojme per te vuajtur....


ia vjedha Turistit...:biggrin:

Jana
28-05-08, 12:06
Plidhje ish bo..............ahahhahha