PDA

View Full Version : Nba


MaLoK_Presheva
07-10-04, 22:18
ketu mund te diskutoni rreth nba. ekipin me te mire, lojtoarin me te mire etj

mr_beni
09-10-04, 10:07
Ekipi me i mir ne NBA eshte LOS ANGELOS LEKERS, ky ekip eshte shum i mir lujn loj me cilesi shum te lart por po ashtu kan e“dhe lejta shum cilesor.

LOS ANGELOS LEKERS

K-man
10-10-04, 18:59
Ekipi me i mir ne NBA eshte LOS ANGELOS LEKERS, ky ekip eshte shum i mir lujn loj me cilesi shum te lart por po ashtu kan e“dhe lejta shum cilesor.

LOS ANGELOS LEKERS

Lakers tash jan dobsu shume. e kan humb O'Neil, Fox, spo m'kujtohen edhe emrat tjere, po dinastia e Lakers ka ra....

mr_beni
12-10-04, 13:58
Ekipi me i mir ne NBA eshte LOS ANGELOS LEKERS, ky ekip eshte shum i mir lujn loj me cilesi shum te lart por po ashtu kan e“dhe lejta shum cilesor.

LOS ANGELOS LEKERS

Lakers tash jan dobsu shume. e kan humb O'Neil, Fox, spo m'kujtohen edhe emrat tjere, po dinastia e Lakers ka ra....

Valla K-man nuk e di se moti nuk e kam percjell basketin NBA por lekers kan qen ne sesonin e fundit shum te fort, e per largimin e O`Neil nuk kam degjuar ende

K-man
12-10-04, 14:26
ateher ti s'koke kerka me NBA....

LennY
13-10-04, 11:01
E verteta eshte qe L.A.Lekers qe ne sezonin e fundit kan qen shum shum te mir po une mendoj fati nuk ja deshi qe te fitojn titullin e kampionit ne NBA, po edhe pse O'Neil eshte larguar nga L.A.Lekers une mendoj se nuk ka qen i pa zevenduseshm , sa i perket Fox edhe pse eshte largu nuk mendoj se ka shkaktu problem ne rradhet e L.A.Lekers ai ashtu keshtu qe dy sezona nuk ka kallxu kurfar forme te nje lojtari te dalluar...per mua prap L.A.Lekers mbeten favorit te denje per titull te NBA ne sezonin 2004/2005

K-man
16-10-04, 01:07
+ treneri i Lakers, Phil Jackson, eshte largu nga ekipi, sepse Bryant ka mbet ne ekipe...

MaLoK_Presheva
18-10-04, 19:47
NBA Playoffs 2004
http://www.presheva.com/sport/playoffs04_logo.jpg

:::::::Gjysmėfinale::::::

Indiana – Detroit 78:74 (1-0)
O’Nil 21 pikė, 14 kėrcime, Artest 17 – Hamilton 23, Bilaps 18, B. Volis 11 pikė, 22 kėrcime,

Minesota - LA Lakers 88:97 (0-1)
Sprivel 23, Garnet 16 pikė, 10 kėrcime - O'Nil 27 pikė, 18 kėrcime, Brajant 23, Meloun 17 pikė, 11 kėrcime

*******

LA Lakers - Minesota - 71:89 (1-1)
Garnet 24 pikė, 11 kėrcime - Sprivel 17 pikė, 8 asis, 3 kėrcime, Serbiak 16 pikė, 7 asist, 5 kėrcime - Brajant 27 pikė, 6 asist, 5 kėrcime, O'Nil 14 pikė, 3 asist

Indiana - Detroit 67:72 (1-1)
Miler 21 pikė, O“Nil 16 pikė, 8 kėrcime - Hemilton 23 pikė, 8 kėrcime

********

Lakers - Minesota 100:89 (2-1)
O“Nil 22 pikė, 17 kėrcime, Brajant 22 pikė, Pejton 18 pikė, 9 asist - Garnet 22 pikė, 11 kėrcime, 7 asist, Serbijak 21 pikė

Detroit - Indiana 85-78 (2-1)
R. Vilis 20, Hemilton 20, - O'Nil 24, Artest 13

********

LA Lakers - Minesota 92:85 (3-1)
Brajant 31 pikė, 8 kėrcime, O“Nil 19 pikė, 19 kėrcime, Fiser 15 pikė, Meloun 12 pikė, 11 kėrcime, 8 asist - Garnet 28 pikė, 13 kėrcime, 9 asist, Serbijak 19 pikė

Detroit – Indiana 68:83 (2-2)
Artest 20 pikė, 10 kėrcime, Miler 15 pikė, Krosir 14 pikė – Hamilton 22 pikė, Bilaps 21 pikė

********

Minesota - LA Lakers 98:96 (2-3)
Garnet 30 pikė, 19 kėrcime, 4 as, Sprivel 28 pikė, 5 as, Hojberg 14pikė, 3 kėrcime - Brajant 23 pikė, 7 as, 6 kėrcime, Fisher 17 pikė, 4 as, O'Nil 17 pikė, 4 blok, Meloun 17 pikė, 9 kėrcime

Indiana - Detroit 65:83 (2-3)
Artest 13 pikė, 11 kėrcime, F. Jons 13 pikė - Hemilton 33 pikė, Rashid Valis 22 pikė, 8 kėrcime

********

LA Lakers - Minesota 96:90 (4-2)
O“Nil 25 pikė, 11 kėrcime, Brajant 20 pikė, Ras 18 pikė - Sprivel 27 pikė, Garnet 22 pikė, 17 kėrcime

Detroit – Indiana 69:65 (4-2)

********

:::::Finale::::::
http://www.presheva.com/sport/lakers.jpg http://www.presheva.com/sport/pistons.jpg


e hėnė 7 qershor 3:00 h
LA Lakers - Detroit Pistons 75:87 (0-1)
O“Nil 34 pikė, 11 kėrcime, Brajant 25 pikė - Bilaps 22 pikė, R. Volis 14 pikė, 8 kėrcime,

e mėrkurė 9qershor 3:00 h
LA Lakers - Detroit Pistons 99:91 (1-1)
Brajant 33, O'Nil 29 - Bilaps 27, Hemilton 26,

e premte 11qershor 3:00 h
Detroit Pistons - LA Lakers 88:68 (2-1)
Hemilton 31, Bilaps 19, - O'Nil 14, Brajant 11

e hėnė 14 qershor 3:00 h
Detroit Pistons - LA Lakers 88:80 (3-1)
R. Volis 26 pikė, 13 kėrcime, Bilaps 23, - O'Nil 36 pikė, 20 kėrcime, Brajant 20

e mėrkurė 16 qershor 3:00 h
Detroit Pistons - LA Lakers 100:87 (4-1)
Kampion i sezonit 2003/2004

DETROIT PISTONS


http://www.presheva.com/sport/pistons.jpg

K-man
19-10-04, 02:04
pse po i qet rrezulltatet e sezones t'kalume? mendo pak se qka po poston

MaLoK_Presheva
19-10-04, 11:50
Po pasi e pash se po jipni ide te shumta deshta ta cek fituesin e sezonit se ende nuk kem arrit ne sezonin e tashem e keshtuq e mund te shihen rezultatet e Atyre met mireve....Dhe fundi e qet nje fituees per at jan te Postume....Tash ae ke te qart

Bukuroshi007
30-10-04, 02:07
EJ o haverat e mi per NBA DETROIT PISTONS ska me leshu per nja 3 vjet sa per lojtaret me te mir CHAUNCEY BILLUPS edhe RICHARD RIP HAMILTON si ata ska niher per niher

e shaq se po thuni aj asht shku ne miami, phil jackson e nshoj lakers,divac o shku ne lakers nese skeni ni, tracy mcgrady osht shku ne houston rockets e qeshtu edhe plot

DEEEEEttttroooooiiiiiiittttttt baskeeeeeeeeeeeetttbaaallllllll


DETROIT PISTONS

blusky
31-10-04, 10:07
Pershendetje,
Ndoshta e dini por thash tju lajmeroj se me 2 nentor fillon sezoni i ri ne nba me lojen Detroit-Huston dhe kete loje per ju qe jeni ne Kosove do ta transmetoj direkt rtk,me duket reth ores 02:00 pas mesnates.
Ndersa ju qe posedoni reciver digital ne astra ne kanalin nba+ do te keni mundesi te shiqoni cdo nate nga nje loje live,perndryshe ky kanal mund te shiqohet ne sistemin viaces1.
Po ashtu edhe ne kanalin ntv turkye mund te ndiqni dy here ne jave nga nje loje live ne turksat 42 E.

Arb
02-05-05, 15:26
http://www.nba.com/images/log_east_sm.gif
EASTERN CONFERENCE

ATLANTIC
Boston 3 45 37
Philadelphia 7 43 39
New Jersey 8 42 40

Toronto o 33 49
New York o 33 49

CENTRAL
Detroit 2 c 54 28
Chicago 4 x 47 35
Indiana 6 x 44 38

Cleveland o 42 40
Milwaukee o 30 52

SOUTHEAST
Miami 59 23
Washington 45 37

Orlando 36 46
Charlotte 18 64
Atlanta 13 69

PLAY-OFF
Miami 1-8 Nets
Detroit 2-7 Philadelphia
Boston 3-6 Indiana
Chicago 4-5 Washington

Arb
02-05-05, 15:27
http://www.nba.com/images/log_west_sm.gif

WESTERN CONFERENCE

NORTHWEST
Seattle 3 52 30
Denver 7 49 33

Minnesota 44 38
Portland 27 55
Utah 26 56

PACIFIC
Phoenix 1 62 20
Sacramento 6 50 32

L.A. Clippers 37 45
L.A. Lakers 34 48
Golden State 34 48

SOUTHWEST
San Antonio 2 59 23
Dallas 4 58 24
Houston 5 51 31
Memphis 8 45 37

New Orleans 18 64

PLAY-OFF
Phoenix 1-8 Memphix
San Antonio 2-7 Denver
Seattle 3-6 Sacramento
Dallas 4-5 Huston

Arb
02-05-05, 15:27
Mbreme jane zhilluar 3 ndeshje.

Miami ka fituar edhe ndeshjen e dyte mbi New Jersey, 104-84.

Philadelphia ka pesuar per here te dyte nga Detroit, 84-99.

Edhe Seattle ka arritur te shenoj fitoren e dyte mbi Sacramento, 105-93, ne nje ndeshje ku epersia e Seattle ne cerekun e dyte ishte madje 26 pike epersi.

Arb
02-05-05, 15:28
Nets edhe pse ishte afer fitores, pesoj edhe humbjen e trete, pas lojes se trete shtese, 108-105.

Tani Miami kryeson, 3-0 me seri.

Dallasi edhe pse ishte duke humbur me 5 pike epersi ne cerekun e trete, perballe Houstonit, ne cerekune fundit arriti qe me 20-0 te ri-merr epersine, dhe te ruaj kete epersi deri ne fund te takimit, duke fituar kete ndeshje, 106-102. Me kete fitore Dallas eshte ri-kthyer ne ballafaqimin me Houston-in.

Tani Huston kryeson, 2-1 me seri te ndeshjeve.

Indiana ka mposhtur Bostonin, 99-76, duke kaluar ne avantazh me seri te ndeshjeve, 2-1.

Nderkohe balafaqimet tjera kane kete rrezulltat te serive:

Detroit - Philadelphia 2-0
Chicago - Washington 2-0

San Antonio - Denver 1-1
Phoenix - Memphis 2-0, dhe
Seattle, ka mposhtuar po ashtu dy here Sacramento-n, 2-0.

Arb
02-05-05, 15:28
Nets vec u pershendeten per kete vit. Miami fitoj me serite, 4-0. Ne rundin tjeter pret fituesin nga dueli, Washington - Chicago.

Philadelphia nuk ia arriti te barazoj serite. Detroit fitoj edhe ndeshjen e trete. Tani Detroit kryeson 3-1.

Dallas pas dy humbjeve ne shtepine e tyre, u be skuadra e trete ne historine e NBA, qe te kthej serine, 0-2, ne 2-2, pas dy fitoreve si musafire ne Houston.

Fitore tjeter si musafire arriti edhe Boston, pasi mposhti Indianen. Tani jane 2-2.

Washington Wizards shenojne fitoren e pare ne PlayOff pas afer dy dekadave. Tani Chicago kryeson serite, 2-1.

San Antonio po ashtu arriten te fitojne si musafire ne Denver. Tani San Antonio avancon ne serite, 2-1.

Sapo ka filluar edhe ndeshja e trete e dites se sotme, ne te cilen Phoenix do te perpiqen te kalojne ne rundin tjeter pa humbje. Para kesaj ndeshje ata jane ne epersi mbi Memphix, 3-0.

Arb
02-05-05, 15:29
Phoenix eshte skuadra e dyte qe ka kaluar ne rundin tjeter. Ata mposhten sonte Memphix, per te katerten here, 123-115.

Phoenix, po zhvillon deri me tani basketbollin me atraktiv.

Edhe Seattle, shenuan fitore si musafire perballe Sacramentos, duke shtuar serite, ne 3-1.

Arb
02-05-05, 16:04
EASTERN CONFERENCE
Miami 4
----------Miami
Nets 0

Chicago 2
Washington 1

Detroit 3
Philadelphia 1

Boston 2
Indiana 2

WESTERN CONFERENCE
Phoenix 4
-------------Phoenix
Memphix 0

Dallas 2
Huston 2

San Antonio 2
Denver 1

Seattle 3
Sacramento 1

Arb
03-05-05, 15:11
EASTERN CONFERENCE
Miami 4
----------Miami
Nets 0

Chicago 2
Washington 1

Detroit 3
Philadelphia 1

Boston 2
Indiana 2

WESTERN CONFERENCE
Phoenix 4
-------------Phoenix
Memphix 0

Dallas 3
Huston 2

San Antonio 3
Denver 1

Seattle 3
Sacramento 1

Arb
04-05-05, 03:48
EASTERN CONFERENCE
Miami 4
----------Miami
New Jersey 0

Chicago 2
Washington 2

Detroit 4
-----------Detroit
Philadelphia 1

Boston 2
Indiana 3

WESTERN CONFERENCE
Phoenix 4
-------------Phoenix
Memphix 0

Dallas 3
Huston 2

San Antonio 3
Denver 1

Seattle 3
Sacramento 1

Reana
04-05-05, 05:59
:lol: ......
emmmmmm...lajmet e sportit!!! :wink:

Arb
04-05-05, 13:51
:lol: ......
emmmmmm...lajmet e sportit!!! :wink:

qe edhe nje lajm per ty, masi koke dashamirese e Basketbollit... :wink:

Seattle, pas Miami, Phoenix, dhe Detroit, u be skuadra e 4 katert qe kaloj ne rundin tjeter, pas fitores se katert mbi Sacramrnton, 122-118.

Kundershtari i ardhshem i Seattle do te jete fituesi ne mes te ciftit, San Antonio - Denver.
_________________

Arb
06-05-05, 15:09
Mbreme, Boston arriti te detyroj edhe ndeshjen e 7-te, pas fitores si musafire ndaj Indianes. Tani serite jane 3-3. Ndeshja e fundit zhvillohet percaktuese zhvillohet ne Boston.

Edhe Houston arriti te detyroj ndeshje e 7-te percaktuese, pai mposhti Dallas-in, 101 -83. Ndeshja e fundit zhvillohet ne Dallas.

Arb
06-05-05, 15:10
EASTERN CONFERENCE
Miami 4
----------Miami
New Jersey 0

Chicago 2
Washington 3

Detroit 4
-----------Detroit
Philadelphia 1

Boston 3
Indiana 3

WESTERN CONFERENCE
Phoenix 4
-------------Phoenix
Memphix 0

Dallas 3
Huston 3

San Antonio 4----
Denver 1 ------------San Antonio

Seattle 4 ------------Seattle
Sacramento 1---

Arb
07-05-05, 06:57
Sonte, edhe nje perfundim emocional ne ndeshjen e 6-te ne mes te Washington - Chicago, te cilen e fitoj Washington, 93-91.

Chicago ishte fare afer ndeshjes se 7-te, por per shkak te disa gabimeve te pa-falshme ne fund te takimit, Washington arriti te barazoj rrezulltatin, dhe te kaloj ne epersi.

Washington gjendet ne gjysmefinale te Konferences Lindore, pas 23 vitesh (qysh nga viti 1982).

Washington triumfoi 4-2, me seri.

Ne gjysme-finale, Washington do te ndeshet me Miami Heat, skuader kjo e kualifikuar pas fshierjes qe i beri New Jersey-t, 4-0.

Ndeshja e pare gjysme-finale, zhvillohet te Dielen.

Arb
07-05-05, 06:58
EASTERN CONFERENCE
4 Miami ---------
0 New Jersey ---------------- Miami

2 Chicago ------------- Washington
4 Washington ---

4 Detroit
----------- Detroit
1 Philadelphia

3 Boston
3 Indiana

WESTERN CONFERENCE
4 Phoenix
------------- Phoenix
0 Memphix

3 Dallas
3 Huston

4 San Antonio ----
1 Denver ------------- San Antonio

4 Seattle ------------------- Seattle
1 Sacramento ---

Arb
08-05-05, 19:14
EASTERN CONFERENCE
4 Miami ---------
0 New Jersey ---------------- Miami

2 Chicago ------------- Washington
4 Washington ---

4 Detroit --------
1 Philadelphia -------------- Detroit

3 Boston ------------------- Indiana
4 Indiana

WESTERN CONFERENCE
4 Phoenix ----
0 Memphix----------------- Phoenix

4 Dallas ----------------------Dallas
3 Huston -----

4 San Antonio ----
1 Denver -------------- San Antonio

4 Seattle -------------------- Seattle
1 Sacramento ---

Arb
10-05-05, 23:11
Miami ka hapur gjysme-finalen e pare ne Konferencen Lindore, perballe Washington-it, me fitore, 105-86.

Kujtojme se Miami mposhti Washington-in edhe ne kater ndeshjet e zhvilluara gjate kampionatit te rregullt.

Edhe San Antonio ka hapur gjysme-finalen e pare ne Konferencen Perendimore, me fitore te thelle, 103-81, perballe Seattle.

Ndeshjet e dyta ne mes te ketyre cifteve zhvillohen sonte.

Me 40 piket e Stoudemire, Phoeniz Suns, mposhten Dallas Maverics, 127 -102, ne ndeshjen e pare gjysmefinale.

Ne takim tjeter, Detroit ka mundur Indianen, 96-81.

Ndeshjet e dyta ne mes ketyre cifteve zhvillohen te Merkuren.

Arb
11-05-05, 13:59
Miami dhe San Antonio shenuan edhe fitoren e dyte perballe Washington, perkaterisht Seattle.

Miami trimfoj 108-102. Ndersa San Antonio mundi Seattle, 108-91.

Ndeshjet e treta zhvillohen te Enjten.

Arb
14-05-05, 15:32
EASTERN CONFERENCE
3 Miami
0 Washington

1 Detroit
2 Indiana

WESTERN CONFERENCE
2 Phoenix
1 Dallas

2 San Antonio
1 Seattle

Arb
16-05-05, 02:59
Miami, kaloj ne finale te Konferences Lindore, akoma pa humbje ne PlayOff, pasi mundi edhe per here te katert me rradhe Washington-in.

Seattle arriti te kthehet ne ndeshje e peste ne San Antonio, pas dy fitoreve rradhazi si mikprites, duke barazuar serite, 2-2.

Ndersa, Indiana humbi mundesine per te qene nje fitore afer Finales se Konferences Lindore, pasi Detroit-i, barazoj serite, 2-2.

Sonte eshte duke u zhvilluar ndeshja e katert, Dallas - Phoenix, serite ne mes te cilave jane 2-1, ne te mire te Phoenix.

ARVANITI
19-05-05, 10:34
Nba, gjysmefinalet e play-off-eveDetroit - Indiana 86-67 (Detroit 3-2)
San Antonio - Siatėll 103-90 (San Antonio 3-2)

ARVANITI
19-05-05, 10:34
Nba, gjysmefinalet e play-off-eveDetroit - Indiana 86-67 (Detroit 3-2)
San Antonio - Siatėll 103-90 (San Antonio 3-2)

Arb
25-05-05, 04:57
EASTERN CONFERENCE
0 Miami
1 Detroit

WESTERN CONFERENCE
0 Phoenix
2 San Antonio

Arb
26-05-05, 15:56
Miami ja arriti te barazoj serite me Detroit, 1-1, pas fitores se mbremshme, 92-86. Me i merituari per fitoren e Heat ishte Wade, me 40 pike te shenuara.

Arb
31-05-05, 17:48
Phoenix, me fitoren e mbremshme, 106-111, ia arriti qe te marr me vete San Antonio-n ne ndeshjen e 5-te te Finales se Konferences Perendimore, per ne ndeshjen e rradhes ne shtepine e tyre.

Phoenix ia arriti qe te krijoj nje epersi te qendrueshme ne cerekun e trete, epersi te cilen San Antonio nuk ia doli qe ta shkrij.

Ne kete ndeshjen pame ate Phoenix-in qe arriti te fitoj numrin me te madh te ndeshjeve gjate kampionatit te rregullt.

Edhe kesaj rradhe u deshmua se tek Argjentinasin, Manu Ginobili, faulimet e shumta mbi te, jane me shume si aftesi e tij qe te mashtroj referet me "aktrimin e tij" ne duele, dhe nuk ka te bej se ai meriton te vihet ne gjuajtet e lira aq shpesh si pasoje e kontakteve fizike me lojtaret kundershtare gjate depertimeve te tij.

Kutojme se Ray Allen i Seattle, ne serite ndaj San Antonio-s, me te drejte kishte deklaruar se Ginobili po shfrytezon pa-aftesine e refereve per te lexuar "aktrimin qe ai ben ne depertimet e tij," duke marr faulime te pa-merituara, qe i mundesuan atij shenimin e pikeve shtese nga vija e gjuajtjeve te lira.

Arb
31-05-05, 17:50
Ne anen tjeter, Miami ka mposhtur Detroit-in, dhe tani kryeson serite, 2-1. Ndeshja e katert zhvillohet sonte, ne Detroit.

Arb
02-06-05, 07:14
Phoenix Suns tashme jane ne pushim veror, pasi qe sonte per kete skuader mbaroj ky sezon kaq i suksesshem basketbollistik.

http://www.nba.com/media/spurs/tim-duncan_300_050601.jpg

San Antonio me fitoren e katert mbi Phoenix, 95-101, arriti te fitoj finalen e Konferences Perendimore. Tani kjo skuader do te jete ne pritje te fituesit te Finales se Konferences Lindore, ndermjet Miamit dhe Detroit-it (qe tashme ndajne serite, 2-2).

Arb
05-06-05, 15:39
Detroit detyron ndeshjen e shtate vendosese

Me fitoren e thelle 91-66, Detroit arriti te detyron ndeshjen e shtate vendosese perballe Miamit, skuader kjo qe luajti pa Wade, i cili ishte i lenduar.

Ndeshja e fundit percaktuese zahvillohet neser.

Arb
07-06-05, 21:06
Detroit, Finalisti i Dyte

Ne Finalen e NBA-s perseri do te paraqitet Detroit, pasi arriti te mposht Miamin, 86-82. edhe kesaj rradhe Miami u tregua i pa-fuqishem te perfundoj cerekun e fundit.

Ndeshja e pare finale ne mes te San Antonio-s dhe Detroit, do te zhvillohet te Merkuren.

NiRvAnA
04-08-05, 10:28
Per mue ekipi ma i mir eshte Dallas Mavericks edhe Phoenix Suns
e sa per lojtar dihet Dirk Nowitzki edhe Amare Stoudemire kta dy lojtar per mue jan legjenda


__________________

Rock is My Life

i_retardumi
18-10-06, 01:22
Per mue ekipi ma i mir eshte Dallas Mavericks edhe Phoenix Suns
e sa per lojtar dihet Dirk Nowitzki edhe Amare Stoudemire kta dy lojtar per mue jan legjenda


__________________

Rock is My Life

Pėr mu lojtari mė i mirė nė NBA ėshtė Predrag Stojakovic

Dallandyshja_718
21-02-12, 04:45
Sonte e mihi Dallasi Bostonin

Boston 73:89 Dallas

Shyqyr, paska hup edhe NY prej NJ po kam qief se tan mene t'madhe jane:biggrin:

Nets (NJ) 100:Knicks (NY)92


Ika me e pa Lakers me Portland, ater kam me jau kallxua rezultatin ma vone...:biggrin: