PDA

View Full Version : VIGANI


Urata
19-10-04, 03:40
O Vigano t'pershendes forte e te uroj "nafak" te re ne forum! E di qe po u zatetshe nganjeher me Murgeshen po kurgjo ajo e martume me Lazdranin, veq ish njera ketu krejt xixe bre!

Po m'duket SheJtOnK po i thojshin!

Murgesha
19-10-04, 07:16
O Urata sa mirė qė e paske pėrshėndet Viganin me dushje dhe me gushje,
Vigan edhe unė tė dushi (me demek shoqėrisht).
Athua kush ėshtė more kjo farė Shejtonka qė po bajka pėr Viganin se???
Njė ēka e kemi ėshtė e martuar me Vushtrrinė.
Urata mos ishin ndarė moj??? :shock: :shock:

Gentiani
19-10-04, 10:16
Mirė se paske ardhur o Vigaaaaaaaaaannn! :lol: :lol: :lol:

Kėtu ishte shtėpi e madhe, e deri sa po i mėsonte njeriu ēka ka e ku gjinden, po tė shkonte nji kohė :lol: :lol: :wink:

Mirė tė paska orientuar Urata Ha,hahahahaaaaaaaa

Barbaroza
19-10-04, 11:56
Nje kallaballek pershendetje kam edhe une per Viganin.
Kalo bukur mes nesh i nderuar!

Murgesha
19-10-04, 12:16
Nje kallaballek pershendetje kam edhe une per Viganin.
Kalo bukur mes nesh i nderuar!

Pėrshėndetja nuk tė pranohet Barbaroza.
Se kėtu bėhet fjalė pėr tė dushme e gushmeeeeeeeeeee!!!! :wink:

Urata
19-10-04, 12:58
Uehhhhhhhhhhhhhhh paska mu knaq Vigani me t'dushme e t'gushme!Kuku me dite kto caucat sa i mire eshte hahaha hahaha hahaha.......

Perzete Gentianit dhe Viganit due me jau leshu ne qafe qikat hahaha hahaha hahaha..............

ps: Mos hajde tash ti Murgeshe e me thane: Oj URATA veq me i ba ven veti e me gjet burre ma kollaj hahaha hahaha hahaha...

Gentiana
19-10-04, 13:03
Uehhhhhhhhhhhhhhh paska mu knaq Vigani me t'dushme e t'gushme!Kuku me dite kto caucat sa i mire eshte hahaha hahaha hahaha.......

Perzete Gentianit dhe Viganit due me jau leshu ne qafe qikat hahaha hahaha hahaha..............

ps: Mos hajde tash ti Murgeshe e me thane: Oj URATA veq me i ba ven veti e me gjet burre ma kollaj hahaha hahaha hahaha...

Ojjj Urata, a mu duk fole diq per Gentin. moj far Qika don me ja nshu ne qaf keti. Pa hajt fole edhe nje her kte, se vaj halli per ty!
Kurse Viganin e Pershendes edhe un, dhe i uroj qaste te kendshme!

Urata
19-10-04, 13:17
Oooooooooo Ju paska tregue Murgesha ketu ska t'pershnetme po veq t'dushme e t'gushme qy!

Barbaroza
19-10-04, 14:47
Nje kallaballek pershendetje kam edhe une per Viganin.
Kalo bukur mes nesh i nderuar!

Pėrshėndetja nuk tė pranohet Barbaroza.
Se kėtu bėhet fjalė pėr tė dushme e gushmeeeeeeeeeee!!!! :wink:

Me vjen keq Murgeshe,por ti e di qe une nuk guxoj burrave te huaj tu jap te gushme e te dushme :(

Murgesha
19-10-04, 14:48
Nje kallaballek pershendetje kam edhe une per Viganin.
Kalo bukur mes nesh i nderuar!

Pėrshėndetja nuk tė pranohet Barbaroza.
Se kėtu bėhet fjalė pėr tė dushme e gushmeeeeeeeeeee!!!! :wink:

Me vjen keq Murgeshe,por ti e di qe une nuk guxoj burrave te huaj tu jap te gushme e te dushme :(


Shoqėrore moj. :roll:

Barbaroza
19-10-04, 15:35
Hajt pra se po e dushi shoqerisht Viganin :wink:

Urata
20-10-04, 14:23
E qafi VIGANIN shume "shoqerishte" de, mos u nxeni tani mem pergoju,qy!

Honesty^uk.
20-10-04, 20:18
Nje pershendetje per ju Vigani, mire se paske ardhur , dhe kalofsh sic eshte me se miri

Honesty

Vigani
21-10-04, 01:58
Murgeshen , Barbarozen dhe URATEN i dushi e gushi shoqnisht e Gentianen e Gentit dhe Honesty_uk i pershnes si burrat.

Vigani
21-10-04, 02:01
Mirė se paske ardhur o Vigaaaaaaaaaannn! :lol: :lol: :lol:

Kėtu ishte shtėpi e madhe, e deri sa po i mėsonte njeriu ēka ka e ku gjinden, po tė shkonte nji kohė :lol: :lol: :wink:

Mirė tė paska orientuar Urata Ha,hahahahaaaaaaaa

O mire se te gjeta o Gentiano! Paj morra vesh se ketu ish kallaballek e hiq spo u mirrte vesh krejt. Nuk e di renin e ketuhit akoma veq po pres mos po lajmerohet dikush vete se kogja burre i gjate jam hahahahaha...

Eh ksaj URATE ia blofte guri i dardanise kryt!

Honesty^uk.
21-10-04, 10:53
Murgeshen , Barbarozen dhe URATEN i dushi e gushi shoqnisht e Gentianen e Gentit dhe Honesty_uk i pershnes si burrat.

Burre dhe me nder qofsh, mos i perziej sifatet me te grave :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
21-10-04, 16:10
Murgeshen , Barbarozen dhe URATEN i dushi e gushi shoqnisht e Gentianen e Gentit dhe Honesty_uk i pershnes si burrat.

Vigani,prite edhe nje te gushme shoqerore nga une! :)

Vigani
21-10-04, 17:38
O Honesty-uk pasha buken une ty e Gentianin e masi qe e dita edhe per Gentianen qe eshte rob i Gentianit tybe juve ju pershneta si burrat qe e kan zakon pa te dushme e gushme,ndersa disa te tjera siq jane Urata,Murgesha e Barbaroza ec e mos i dush e gush bre amani t'kofte he po mos me i dushe e gushe keto tybe eshte rrezik ne Xhehnem kam me shkue.
BARBAROZA te flm.per dushje e gushje qe me ke dhuruar e njeherit edhe ti prit dushje e gushje nga une por ne 2(katror),e Uraten edhe ate po e dushi e gushi bre jara bi guri i mullinit kryet ja blofte po ku me shtini ne telashe me keto sene de,ndersa Murgeshen tybe bre edhe pse eshte me Ramazan s'kam qare pa e prite deri mas IFTARIT e me e dushe e gushe njehere edhe ate shume.

Barbaroza
21-10-04, 17:41
Vigani,a ende nuk degjove qe une jam e dhene a? :idea: :lol:

Vigani
21-10-04, 18:06
BARBAROZA,une me duket se nuk te pyeta a je e dhene apo jo.
Por do beje mire te na rrefeje pak se pas c'kafit je e dhene se hahahahahahahaahha,une i shkreti si beqar veq mas beqareshave hahahahhaha pra edhe njehere dushje e gushje shume.

Barbaroza
21-10-04, 18:10
Vigani,shko e lexo pak tek qiftet me te mira ne forum tani e sheh se prej ckafit jam dhene :wink: :oops:
Po hajt se edhe ty te vie dita te"jepesh"dhe e kupton,veq hulumto pak,hahahahahaaaaaa

Gentiani
21-10-04, 18:19
O Honesty-uk pasha buken une ty e Gentianin e masi qe e dita edhe per Gentianen qe eshte rob i Gentianit tybe juve ju pershneta si burrat qe e kan zakon pa te dushme e gushme,ndersa disa te tjera siq jane Urata,Murgesha e Barbaroza ec e mos i dush e gush bre amani t'kofte he po mos me i dushe e gushe keto tybe eshte rrezik ne Xhehnem kam me shkue.
BARBAROZA te flm.per dushje e gushje qe me ke dhuruar e njeherit edhe ti prit dushje e gushje nga une por ne 2(katror),e Uraten edhe ate po e dushi e gushi bre jara bi guri i mullinit kryet ja blofte po ku me shtini ne telashe me keto sene de,ndersa Murgeshen tybe bre edhe pse eshte me Ramazan s'kam qare pa e prite deri mas IFTARIT e me e dushe e gushe njehere edhe ate shume.


Ha, hahahaaaaaaaaaa falemnderit pėr pėrshėndetjet o Vigan!

Ah edhe kjo Barbaroza valla ėshtė dhėnė, jo vetėm e dhėnė po edhe e zaptume! :lol: :lol: :lol:

Tė shkruajta unė, se kėtu ishte shtėpi e madhe e po shkonte kohė me i dijtė krejt kush ėshtė e dhėnė e kush jo? :lol: :lol: :lol:

Murgesha
21-10-04, 18:43
O Honesty-uk pasha buken une ty e Gentianin e masi qe e dita edhe per Gentianen qe eshte rob i Gentianit tybe juve ju pershneta si burrat qe e kan zakon pa te dushme e gushme,ndersa disa te tjera siq jane Urata,Murgesha e Barbaroza ec e mos i dush e gush bre amani t'kofte he po mos me i dushe e gushe keto tybe eshte rrezik ne Xhehnem kam me shkue.
BARBAROZA te flm.per dushje e gushje qe me ke dhuruar e njeherit edhe ti prit dushje e gushje nga une por ne 2(katror),e Uraten edhe ate po e dushi e gushi bre jara bi guri i mullinit kryet ja blofte po ku me shtini ne telashe me keto sene de,ndersa Murgeshen tybe bre edhe pse eshte me Ramazan s'kam qare pa e prite deri mas IFTARIT e me e dushe e gushe njehere edhe ate shume.

O Vigan tė falendėroj pėr tė dushmet e gushmet shoqėrore.
Ps. Bile nė Dardani sefte jam dhėnė unė.
Ska me prit as mas e iftarit e as mas syfyrit.

Honesty^uk.
21-10-04, 18:52
O Honesty-uk pasha buken une ty e Gentianin e masi qe e dita edhe per Gentianen qe eshte rob i Gentianit tybe juve ju pershneta si burrat qe e kan zakon pa te dushme e gushme,ndersa disa te tjera siq jane Urata,Murgesha e Barbaroza ec e mos i dush e gush bre amani t'kofte he po mos me i dushe e gushe keto tybe eshte rrezik ne Xhehnem kam me shkue.
BARBAROZA te flm.per dushje e gushje qe me ke dhuruar e njeherit edhe ti prit dushje e gushje nga une por ne 2(katror),e Uraten edhe ate po e dushi e gushi bre jara bi guri i mullinit kryet ja blofte po ku me shtini ne telashe me keto sene de,ndersa Murgeshen tybe bre edhe pse eshte me Ramazan s'kam qare pa e prite deri mas IFTARIT e me e dushe e gushe njehere edhe ate shume.

Tung Vigan qysh bre po don me mu perzie ne hise a????? :lol: :lol: :lol:

Vigani
21-10-04, 19:00
Ah more Honesty po jo bre nuk te perzihna ne hise tybe m'sa e ha mishin e thiut aq edhe te perzihna,jo bre se nuk e baj une atahen kurre per te shtune e 700 vjet.

Gentian,tregom de ti pak se ke qellue kishe ma plak se une e tregom a ka ndonje te pa dhene se tybe dimri erdhi e ftofte nata.

Gentiani
21-10-04, 19:13
Ha,hahahaaaaaaa oooooooo Vigan, po as unė nuk kam ardhur herėt kėtu jo! :lol: :lol: Ka more kėtu hala beqaresha, a nuk po e sheh sa i madhė ish ky shehėr kėtu :lol:

Mjafton njė dy herė me iu sjellė ēarshisė deri te kafja e forumit dhe shtek pa e gjetė ndonjė tė padhėnė nuk mbetet. Ani nė mbrėmje me shkuar nė kėsi kohe plotė ėshtė kafeneja me goca tė reja :lol: :lol:

Kėshtu edhe unė kur pata ardhur nė fillim pata vepruar :lol: :lol:

Pėrshėndetje Vigan!

Honesty^uk.
21-10-04, 20:40
Ah more Honesty po jo bre nuk te perzihna ne hise tybe m'sa e ha mishin e thiut aq edhe te perzihna,jo bre se nuk e baj une atahen kurre per te shtune e 700 vjet.

Gentian,tregom de ti pak se ke qellue kishe ma plak se une e tregom a ka ndonje te pa dhene se tybe dimri erdhi e ftofte nata.hhahahahhaha tash me ke bere me te besue,
mish thiu sapo ke henger dhe ti me ben be tash. ishalla te shoh ka sillesh nga kopshti :wink:

Vigani
21-10-04, 21:35
O Honesty o jo bre pasha kryet e babes hoxhe ndhe e shtifsha sonte ha qe s'kam hanger as nuk ha mish thiu tybe ty bistikfa po ka guxoje prej babs hoxhe une me hanger ata,jo perzete jazek tkofte qe po me ngjet qesi sene ani ma ne Ramazan.

Honesty^uk.
22-10-04, 07:06
O Honesty o jo bre pasha kryet e babes hoxhe ndhe e shtifsha sonte ha qe s'kam hanger as nuk ha mish thiu tybe ty bistikfa po ka guxoje prej babs hoxhe une me hanger ata,jo perzete jazek tkofte qe po me ngjet qesi sene ani ma ne Ramazan.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
qyqyqqy edhe me ramazan

Urata
24-10-04, 19:39
Viganin e pershendes dhe i uroj fitoren, me dushje e gushje lidhore demokrate!

Gentiani
24-10-04, 21:31
O Viganooooooooo ! hajde Urime e pėr hajr Fitorja e demokratėve!

Vigani
25-10-04, 16:21
OOOOOOOOOOO Gentian bre o hajr e te mira paq jara bi gjithemone e perhajr te qofte edhe ty,e te gjithe atyre qe jane me LDK.

Vigani
25-10-04, 16:24
UrataAnėtarėsuar: 26 Jun 2004
Mesazhe: 424

Postuar: Sun Oct 24, 2004 7:39 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Viganin e pershendes dhe i uroj fitoren, me dushje e gushje lidhore demokrate!


O URIME paq edhe ti oj URATA me gjuhen si SHpata.
URATA edhe ty shume dushje e gushje Demokratike veq valla qashtu lidhore une s'dije,se po tutna me u lidhe nga Gjebraili,se bani e u lidha njehere ma s'ka kush qe me zgjidhe.

Urata
12-08-05, 02:20
Vigan, a t'dushi "pak"...!

Murgesha
12-08-05, 10:58
Vigan, a t'dushi "pak"...!

Ncncncncncncnc a menjėherė ja nise a??? :lol: :lol: :lol:

Arbėri
12-08-05, 14:04
Viganin e pershendes dhe i uroj fitoren, me dushje e gushje lidhore demokrate!Dreqi me marrte, po si nuk kesh Vigan e mem dush e gush Urata :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Te pershendes Vigan, me shume me i hy ne hater Urates se per tjeter, hahahaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa :wink:

Daja POLIC
12-08-05, 17:19
pershendetje vigannnn oooooo a mujte a po lodhesh iq
ju deshiroi argetim maximum ne fd okkk ciaoooo

progoni
16-08-05, 17:36
Vigan, a t'dushi "pak"...!
jooooooo moj Urata ,Ti Viganin hiiiqe me mashtrua

se e paska Vigani

PRINCESHEN

qe rreze penda po i shkrinte.


p.s.
i pershendetur me gjithe respektin per JU

Vigan

Urata
16-08-05, 21:16
Vigan, a t'dushi "pak"...!

Ncncncncncncnc a menjėherė ja nise a??? :lol: :lol: :lol:

Qy,qyyy... a mos t'erdh "pak inati " ty ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ..

Urata
16-08-05, 21:20
Viganin e pershendes dhe i uroj fitoren, me dushje e gushje lidhore demokrate!Dreqi me marrte, po si nuk kesh Vigan e mem dush e gush Urata :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Te pershendes Vigan, me shume me i hy ne hater Urates se per tjeter, hahahaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa :wink:


Arber, a mos pate qejf me t'gush edhe ty?ha,ha,haaaaaaaaaaa...

Urata
16-08-05, 21:21
pershendetje vigannnn oooooo a mujte a po lodhesh iq
ju deshiroi argetim maximum ne fd okkk ciaoooo

Daja POLIC, e paske pershnet Viganin, si me'm pas pershendet edhe mue, flm!

Urata
16-08-05, 21:23
Vigan, a t'dushi "pak"...!
jooooooo moj Urata ,Ti Viganin hiiiqe me mashtrua

se e paska Vigani

PRINCESHEN

qe rreze penda po i shkrinte.


p.s.
i pershendetur me gjithe respektin per JU

Vigan

progon, daia qysh m'je ti? A fjalet e shkurta, po qellim mira i ke edhe ti...


Te pershendes forte!

laliloli
16-08-05, 21:36
Po ia le nje pershendetje ketu ketijn Vigani i cili kohe te gjate nuk paska qene ksajde ,ai me duket paska humbur ne mal.
Edhe atje e pershendes dhe i uroj gjithe te mirat e te zbret ndonjeher e te na viziton

Urata
18-08-05, 15:13
laliloli, ish humbur mbas nje "arushe" te vogel! ha,ha,haaaaaaaaaaaa...

Gentiani
27-08-05, 00:49
Pėrshėndes Viganin, qė ka humbur krejtė dhe pa gjurmė...

Ani mbas njė "arushe tė vogėl" :lol: :lol:

Urata
03-09-05, 03:40
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...
Gentiani "arusha e vogel" s'po ia leshojke karrigen kurre...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

Vigani
05-09-05, 15:56
Phaaaaaaaaaaaaaaaa sa kohe e gjate tan dynjeja tuj m'que selam e une i shkreti hiq tuj e dite jo!
O milet bre,dua te ju falenderoje qe te gjitheve per pershendetjet tuaja qe me keni bere,e gjitheashtu qe te gjithe jeni te pershendetur nga ana ime.
Ishalla s'ma zini per te madhe qe sjam lajmeruar deri me tani por qe se me kishte humbur fija e lamshit e deri sa ja gjeta tybe me mori pak kohe,por si do qofte u rregullue prap.
URATA,leri aman ato dushje e gushje ma se a hiq s'po e shef se gjinja kan fillue me ra n'mazun se tybe disave s'po ua kana bash asnje pik hiq kur ti po me dushe e gushe,edhe kij mendejen moj pak se gati me plase se ma zune frymen tybe.
Njeri e kishte cekur se lere Viganin se ai e ka Princeshen e tije po tybe une i shkreti sen s'po dije e as s'po shof.
Edhe njehere ju falenderoje te gjitheve per pershendetjejt e juaja qe keni adresuar ne adresen time.

Urata
06-09-05, 21:10
http://www.marlo.com/movie/mlove/beeluv/beeluv.gif

Urata
06-09-05, 21:17
http://pro.posty.com/feco/LoveCard-Love.jpg

Urata
06-09-05, 21:27
http://www.wegotcards.com/create.cgi?cardid=2958

Urata
06-09-05, 21:32
http://www1.hellocrazy.com/reserved/cards/200501131055160.chiocciolacuoreT.jpg

http://www1.hellocrazy.com/reserved/cards/200501211032300.rosachiocciola2T.jpg

http://www1.hellocrazy.com/reserved/cards/200501131352420.lovebirds.jpg

Urata
06-09-05, 21:44
http://img.123greetings.com/thumbs/love_talklove/1036-007-54-1068.gif

Urata
06-09-05, 22:50
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaa...
O VIGAN, o tu paskan perzi ...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa...

Urata
07-09-05, 03:11
http://img.123greetings.com/gifts/images/gift_jewl.gif

Urata
07-09-05, 04:05
http://img.123greetings.com/eventsnew/pet_butterflyinsect/1021-006-05-1031.gif

Urata
07-09-05, 04:09
http://img.123greetings.com/eventsnew/ejun_skyday/8218-001-10-1081.gif

Urata
07-09-05, 14:30
http://img.123greetings.com/eventsnew/mus_lovesongs/1064-005-13-1060.gif

Murgesha
07-09-05, 15:27
O Viganooooooooooo po a tė kam e si tė kam??

Uratė mos i mpreh fort dhėmbėt ksajde, se po e shof qė po i sjellesh kogja si shumė Viganit.

PS. S`kam ēka tė baj tjetėr pos qė do i tregoj Gjerės qė s`je duke ndejt fort rehat. :lol: :wink:

Urata
08-09-05, 21:04
http://img.123greetings.com/eventsnew/teen_hi/1071-003-10-1074.gif


Murgesha :wink:

Urata
08-09-05, 21:04
http://img.123greetings.com/eventsnew/teen_hi/1071-003-10-1074.gif

Murgesha :wink:[/quote]

Urata
08-09-05, 21:16
http://img.123greetings.com/thumbs/cute_kiss/1005-001-104-1074.gif

Gentiani
09-09-05, 23:48
http://img.123greetings.com/eventsnew/ejun_skyday/8218-001-10-1081.gif


O Vigan, diku para disa ditėve kėtu ju pash, por si duket pėrsėri ato "arushat e vogla" ta paskan nxėnė rrugėn Ha,hahaaaaaaa :lol: :lol:

Doku e dil kėsajde, po munde tė ikėsh prej tyre :lol: :lol:

Pranoni pėrshėndetje nga kėtejoqeani dhe kalofshi bukur i Nderuar!

Vigani
10-09-05, 00:12
Elhyqmyrilah,lailahe-ilallah e hajri e dafte jara bi!
O Urata,po kadale bre insan se tybe qysh ja paskan nise qato far zemrat tua sa i paske nje kallabllak,e me rrahe te gjitha per njeheri,tybe koke n'zor te madhe moj.
Murgesha,selam edhe ty shume prej meje,e ty zoti t'rujt jara bi.
Une i shkreti si gjithemone po zgjohem shume heret e po bij ne gjume shume vone,pra tere koha po me shkon mu si ato fjalet e Naimit"Pune ,pune,nate e dite",po tybe bre kur gja s'po muj qes n'drite.

Gentian i nderuar!
Ju falmnderit shume per pershendetjet tuaja qe veretete jane te veqanta.
Po hyjme nganjehere kur po na premton koha se tybe hala se kemi shti koren ne kosh more burre,e derisa ta mbarojme edhe kete gje,DURIM de pak mos ban edhe ti i serrt si me kan asishe "komandant"de mendova hahahahhahahaha.
Mbeteni te gjithe te pershendetur nga ana ime e ishalla nuk ju ngelet hatri Gentianit e Murgeshes qe ta pershneti URATEN bre dy here ate se po dojne me i pelcite ato zemra te shkreta tuj rrehe aq shume.

Urata
10-09-05, 02:41
Qy,qyyyyyyyyyyyyyyyyyy O Vigan "mos t'rritet mendja" qy...

Arushat e vogla t'ardhshin hakesh ty, ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaa...

Diana007
10-09-05, 08:12
Vigani te pershendes por pa dushje e gushje ahahahhhhhaahah :lol:

Kalo mir Diana :) :wink:

Vigani
11-09-05, 00:59
Eu DIANA ty zoti te ruajt jara bi!
Tybe isha disi nen ankth se mos po ja nise edhe ti najkah me dushje e gushje e po mendohesha se si te fshihem e te iku krejt prej ketu se tybe me nje disi shpetova e me u pas ba dy .....?,zoti na rujt se si dihet tybe hiq,cdo gje do ishte e mundur.
E Nderuar Diana,ju flm.per pershendetjen tuaj e gjitheashtu jeni gjithemone e pershendetur edhe nga ana ime pa dushje e gushje.

Murgesha
12-09-05, 20:57
Elhyqmyrilah,lailahe-ilallah e hajri e dafte jara bi!
O Urata,po kadale bre insan se tybe qysh ja paskan nise qato far zemrat tua sa i paske nje kallabllak,e me rrahe te gjitha per njeheri,tybe koke n'zor te madhe moj.
Murgesha,selam edhe ty shume prej meje,e ty zoti t'rujt jara bi.
Une i shkreti si gjithemone po zgjohem shume heret e po bij ne gjume shume vone,pra tere koha po me shkon mu si ato fjalet e Naimit"Pune ,pune,nate e dite",po tybe bre kur gja s'po muj qes n'drite.Pashė zotėn a paske qenė ksajde e smė paske bėrė zė hiē?? :roll:

Po ti o Vigan, ndaji more pak ato punė si me rendė e mos mbaj pėr vete tė gjithat. :wink: :P
Ishalla po pshton prej punėve tė shumta e unė tė pėrshėndes edhe njėherė shumė e shumė.
Murgesha!

Gentiani
16-09-05, 23:12
O Vigan, ani koren nė Kosh :lol: :lol: po kanė kalue tė korrnat e edhe livadhet janė kosite, po dil njėherė kėtu ka mahalla e jonė se kėtu bėhet palla e sefasė :lol: :lol:

Atė qė kishte thėnė Pune ,pune,nate e dite, me mundė e me nxėnė dikund e me i treguar se nuk e ka mbėrri Netin, se nuk i kishte dalė koha as me i shkruajtė ato fjalė :lol: :lol:

Pėrshėndetje i Nderuar!

Vigani
20-09-05, 00:31
O Vigan, ani koren nė Kosh :lol: :lol: po kanė kalue tė korrnat e edhe livadhet janė kosite, po dil njėherė kėtu ka mahalla e jonė se kėtu bėhet palla e sefasė :lol: :lol:

Atė qė kishte thėnė Pune ,pune,nate e dite, me mundė e me nxėnė dikund e me i treguar se nuk e ka mbėrri Netin, se nuk i kishte dalė koha as me i shkruajtė ato fjalė :lol: :lol:

Pėrshėndetje i Nderuar!

Eh more i nderuar Gentian,po ai ishkreti per ate edhe ka vdekur se ka menduar diten e naten se si me na nxjerre neve te gjalleve telashe edhe sa e sa vite pas vdekjes se tije.
I Nderuar,tybe korren ne kosh e shtina,e tash jam tuju ba gati de per Darke te Lames tybe,se e kemi adet qashtu na Dukagjinasit kur ta perfundojme korren me ba edhe Darka te Lames,keshtu qe te thirrun jeni te gjithe pasha buken se na u ka ba bereqeti syvjet shume tybe,pra mire se ju bjen zoti.

AXHA
20-09-05, 15:14
Shum selam pej meje shum i neruemi Vigani.
Me ma ba hallall oooooooo shum i neruem qi hala stpaskna que selam.
Ishalla tprihet e mara nkit od tonen tdashne,e paqsh shneten e familen.
Jes me uzdaj qi veq qka asht mier e ma mier niej per ju e per ata qi tnjohin e i njeh.
Mier u njefshmi.

turisti
03-10-05, 12:43
Vigani i nderuar,

Te pershendes shume dhe te deshiroj deshirat e realizuara.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Vigani
04-10-05, 02:45
Shum selam pej meje shum i neruemi Vigani.
Me ma ba hallall oooooooo shum i neruem qi hala stpaskna que selam.
Ishalla tprihet e mara nkit od tonen tdashne,e paqsh shneten e familen.
Jes me uzdaj qi veq qka asht mier e ma mier niej per ju e per ata qi tnjohin e i njeh.
Mier u njefshmi.

Axha i neruem ani qum selam. Axha ti je i falun gjithemon se vetem nje AXHA e kem ne krejt forumin. N'kit oden e tdashme nuk po kam kohe edhe shume me ia ngreh muhabetit se goxha si kallabllak dhe shume trij o Axha i neruem, u patem msu ne ate tjeter veq burra te odes e te konakut.Uzdaja edhe ne anen teme qe ti dhe familja jote dhe ata te cilet i njeh e tnjohin te jene sa ma mire, rahat e shnosh.
Te pershendes o Axha e dheze nja prej meje.

Vigani
04-10-05, 02:46
Vigani i nderuar,

Te pershendes shume dhe te deshiroj deshirat e realizuara.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Turist i nderuar qofsh i pershendetur dhe realizues i te gjithe synimeve tuaja.
Edhe ma sinqerishte,
Vigani

Diana007
06-10-05, 14:00
Eu DIANA ty zoti te ruajt jara bi!
Tybe isha disi nen ankth se mos po ja nise edhe ti najkah me dushje e gushje e po mendohesha se si te fshihem e te iku krejt prej ketu se tybe me nje disi shpetova e me u pas ba dy .....?,zoti na rujt se si dihet tybe hiq,cdo gje do ishte e mundur.
E Nderuar Diana,ju flm.per pershendetjen tuaj e gjitheashtu jeni gjithemone e pershendetur edhe nga ana ime pa dushje e gushje.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vigan rri reehat s eun nuk ja nise hiq vete vi kaiher te le pershendeje ketu :D :wink:

Gjitha te mirat per ju , ju pershendes me respekt Diana :wink:

Urata
07-10-05, 21:34
Lovy-Dovy, a kafja e Luanes t'bani zarar a,qe s'po t'ndihet zani hiq ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...

Vigani
07-10-05, 22:23
Po jo bre URATA tybe jo,sme ka bere zarare kafja e LUANES se tybe ajo s'me ka qite kafe mua por tjeter kush qy edhe ti mos ja le seri,por po me duket se ty te paska fry mbreme Mandarina ku ishit me LUANEN e sot tybe nuk po dini as cka jeni ka shkruani e cka po flitni.
Hajt edhe ty nje kallabllak pershnetje prej meje e tjeter here perkthemi de qato fjale qe i paske shkrue se mue dicka hiq me ato guhet e huja s'ma don tybe.

Gjebraili
08-10-05, 22:59
Dul Vigani n'kabixhike duuuul Vigani n'kabixhikeeeeeeeeee
Me Uraten FYT per FYTE meeee Uraten fyyyyt per fyyteeeeeeeee
Po don qiken me edukue poooo don qiken me eeeeeedukueeeee
Kjo Urata shume eshte lazdrue kjo Urata shume eeeeeshte lazdrueeeeeee

Hajt Vigan o mos ke derte haaaaaajt Vigan e mooooos ke derteeeeeee
Se Urates i vine mente seeeee Urates iiiiii vine menteeeeeeee
Eshte e re dhe e halitete eeeeeshte e re dhe eeeee haliteteeeeeee
Mbaje mire qe mos t'livrite mbaje mire o moooooos t'livriteeeeeeeeee

Op oppppppppppppp, u knaqem e hajtttttttttttttt http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif

Urata
09-10-05, 03:06
Dul Vigani n'kabixhike duuuul Vigani n'kabixhikeeeeeeeeee
Me Uraten FYT per FYTE meeee Uraten fyyyyt per fyyteeeeeeeee
Po don qiken me edukue poooo don qiken me eeeeeedukueeeee
Kjo Urata shume eshte lazdrue kjo Urata shume eeeeeshte lazdrueeeeeee

Hajt Vigan o mos ke derte haaaaaajt Vigan e mooooos ke derteeeeeee
Se Urates i vine mente seeeee Urates iiiiii vine menteeeeeeee
Eshte e re dhe e halitete eeeeeshte e re dhe eeeee haliteteeeeeee
Mbaje mire qe mos t'livrite mbaje mire o moooooos t'livriteeeeeeeeee

Op oppppppppppppp, u knaqem e hajtttttttttttttt http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a077.gif

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa...

Po flet URATA prej Kapixhiki o prej Kapixhiki...
Po i viket o po i viket atij dreq Gjebrailit ...
Jam e "re", jam e "re" e po du me studiue...
t'halitmen o t'halitmen o me ANALIZUE...
Gjebrail o Gjebrail...
degjo ketu cka po du me t'deftue ...
e halitmja kurre s'me ka takue...


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaa...

Vigan, bima veshin ta gici pak...

Murgesha
09-10-05, 10:59
Vigan ēka u ba bre djalė qė Gjebrėn e Uratėn po i len me tu halitė para syve ty?

Pėr inat tė Uratės edhe unė tė Dushi, por pa tė kicme tė veshve se si duket ajo ti ka grimcu tė gjithė. :wink: :lol: :lol:
Urataaaaaaaaaaaaaa a po tė vjen inat?? :wink:

Urata
09-10-05, 13:53
Vigan ēka u ba bre djalė qė Gjebrėn e Uratėn po i len me tu halitė para syve ty?

Pėr inat tė Uratės edhe unė tė Dushi, por pa tė kicme tė veshve se si duket ajo ti ka grimcu tė gjithė. :wink: :lol: :lol:
Urataaaaaaaaaaaaaa a po tė vjen inat?? :wink:

Jaaaaaaaaaa per ty motrushe, kurre si la ven inatit...! Me dush ti si me dush edhe UNE ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Vigani
09-10-05, 18:25
O Hjdi bujrum o milet e mire se u paska prue i madhi ZOT ne oden time.

Gjebrail o djale i ri
pse nuk erdhe kur te thirra ty
Pse nuk erdha me i marr dy shpirta
Uraten e Luanen te Mandarina.

Ishin ndale ne parking LOT
Ishin fry e ba si top
e po qajshin dyjat me lot
ne shtepi thone s'po muj shkojme dot.

Urata ti rri urte tash se krejt kallxoje masandej ok.
URATA,per sa i perket gicjes se veshit ti duhet te rritesh edhe pak qe me mujt e me i mbrri veshet e mije,se tybe as shtikllat s'po te ndihmojne po me duket me arrite cakun deri te veshet.

Murgeshe e nderuar,edhe une te falenderoje shume per pershnetjen tende,e gjitheashtu te pershendes edhe ty me Gushje e Dushje dhe pa gicje e Kafshime.
Murgeshe,veshte e mije sjane per gicje as per kafshime po hiqu URATES ,mos e degjo ate shume se cka flet.

Edhe njehere pershendetje te gjitheve.

Luana
09-10-05, 23:11
O Hjdi bujrum o milet e mire se u paska prue i madhi ZOT ne oden time.

Gjebrail o djale i ri
pse nuk erdhe kur te thirra ty
Pse nuk erdha me i marr dy shpirta
Uraten e Luanen te Mandarina.

Ishin ndale ne parking LOT
Ishin fry e ba si top
e po qajshin dyjat me lot
ne shtepi thone s'po muj shkojme dot.

Urata ti rri urte tash se krejt kallxoje masandej ok.
URATA,per sa i perket gicjes se veshit ti duhet te rritesh edhe pak qe me mujt e me i mbrri veshet e mije,se tybe as shtikllat s'po te ndihmojne po me duket me arrite cakun deri te veshet.

Murgeshe e nderuar,edhe une te falenderoje shume per pershnetjen tende,e gjitheashtu te pershendes edhe ty me Gushje e Dushje dhe pa gicje e Kafshime.
Murgeshe,veshte e mije sjane per gicje as per kafshime po hiqu URATES ,mos e degjo ate shume se cka flet.

Edhe njehere pershendetje te gjitheve.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja ma mire e sjelli tjeter her Uraten veten me Karrocen time se ti me ardhe e ma na kqyr seriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :evil: :evil: :evil: :evil:


Te pershendes Vigan shtrigani :twisted:

Urata
09-10-05, 23:52
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa...

Ku na bani hor shtrigaqi...

Urata
10-10-05, 02:27
Luanita, tjeter here nuk i bajme zė fare...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaa...
fryhemi e ē'fryhemi pa na kerkush ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Gjebraili
11-10-05, 00:26
O Hjdi bujrum o milet e mire se u paska prue i madhi ZOT ne oden time.

Gjebrail o djale i ri
pse nuk erdhe kur te thirra ty
Pse nuk erdha me i marr dy shpirta
Uraten e Luanen te Mandarina.

Ishin ndale ne parking LOT
Ishin fry e ba si top
e po qajshin dyjat me lot
ne shtepi thone s'po muj shkojme dot.

Urata ti rri urte tash se krejt kallxoje masandej ok.
URATA,per sa i perket gicjes se veshit ti duhet te rritesh edhe pak qe me mujt e me i mbrri veshet e mije,se tybe as shtikllat s'po te ndihmojne po me duket me arrite cakun deri te veshet.

Murgeshe e nderuar,edhe une te falenderoje shume per pershnetjen tende,e gjitheashtu te pershendes edhe ty me Gushje e Dushje dhe pa gicje e Kafshime.
Murgeshe,veshte e mije sjane per gicje as per kafshime po hiqu URATES ,mos e degjo ate shume se cka flet.

Edhe njehere pershendetje te gjitheve.


Zoti hajr e past ba
n'qaf per s'kthjellti m'keni ra
te dy JU qe po livdohi
dhe nganjeher po perqafohni http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a065.gif

Kjo Urata PAK e paska perzi
qenka tut se gjujta allti
jo moj qikooooo mos ke frike
Gjebraili hale su rrite

Ti Vigan o zotni
fjalte i kishe si burgi
pse mor burre mu ngjynah mem shti
jeten qatyne merrjau ti! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif

Ti e din qfar zemre kame
jeten granimit sun jau marre
ani edhe kur jane te bukura
Zoti m'vrafte n'mendje ne futsha

Su bo nami pse kan dal PAK
ndoshta kan pas me marre naj HAK
edhe ti nuk je aq i urte
i di une t'gjitha punte

Heeeeeee me dite ato dyje
s'tkishin lane rahat te shpija
t'kishin bo shume "surpriza"
jeta t'kish shkue tu myte miza http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif

Urata
11-10-05, 05:27
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaa...
O GJEBRAIL, o tu gzofte zemra hė...

Je maestro i rimave!

ps: sa mire...!!!
moti qenka pas dashte me ndodhe takimi im me Luanen...
Sa fjalet ju dolen ty e Viganit...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...

qaf,qaf...

Urata
11-10-05, 17:22
Vigani, puq puq...

Dilingjia
13-10-05, 04:52
Valla bre
vigan n'zor je edhe ti

Vigani
14-10-05, 02:27
Valla bre
vigan n'zor je edhe ti

Eh more Dilingjija i nderuar,i vetmi Gjebraili eshte ai qe ma di hallin se ne cfare "ZORI"jam,e ishalla do zoti edhe ti po e merr vesh hahahahahahaha.

Vigani
14-10-05, 02:41
Seq po ndihet nje ze Bilbili
Ka nis kengen Gjebraili
Po knon Gjebra me Tupana
Jane bashku URATA e LUANA


Gjebraili nje trim si zana
S'po ja ndin per URATA e LUANA
amanet tha ma ka lan nana
mos lakmo kurre cka s'ta kana.


Pro o Gjebro ti mos kij dert
se keto dyja takohen apet
do t'ta qojne edhe ty nje ftese
ne Mandarin keni meu zatet.
ps.Urata allahile cka ke qajo far puq puq bre,se hiq dicka s'po muj e marr vesh?

Luana
14-10-05, 05:30
Seq po ndihet nje ze Bilbili
Ka nis kengen Gjebraili
Po knon Gjebra me Tupana
Jane bashku URATA e LUANA


Gjebraili nje trim si zana
S'po ja ndin per URATA e LUANA
amanet tha ma ka lan nana
mos lakmo kurre cka s'ta kana.


Pro o Gjebro ti mos kij dert
se keto dyja takohen apet
do t'ta qojne edhe ty nje ftese
ne Mandarin keni meu zatet.
ps.Urata allahile cka ke qajo far puq puq bre,se hiq dicka s'po muj e marr vesh?

Oo Vigan he reja te vraft po ku po i gjen bre keto fjal , ahahhahahhahaha


Te pershendes :wink:

Murgesha
14-10-05, 17:49
Viganooooooo a i kreve lavrat more mo??

Lum-lum dimrin nė derė e ēkemi me u kėnaq muhabete.

Pėrshėndetje pėr ty dhe kojshiken Zanėn. :lol: :lol: :lol:

Urata
14-10-05, 18:53
Seq po ndihet nje ze Bilbili
Ka nis kengen Gjebraili
Po knon Gjebra me Tupana
Jane bashku URATA e LUANA


Gjebraili nje trim si zana
S'po ja ndin per URATA e LUANA
amanet tha ma ka lan nana
mos lakmo kurre cka s'ta kana.


Pro o Gjebro ti mos kij dert
se keto dyja takohen apet
do t'ta qojne edhe ty nje ftese
ne Mandarin keni meu zatet.
ps.Urata allahile cka ke qajo far puq puq bre,se hiq dicka s'po muj e marr vesh?

O Vigan o hakaret..
le ti GJebren n'vend t'vet...


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa shtrigaq :wink:

Urata
14-10-05, 18:53
Valla bre
vigan n'zor je edhe ti

Qysh po ia din zorgjia ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

Gjebraili
15-10-05, 00:32
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaa...
O GJEBRAIL, o tu gzofte zemra hė...

Je maestro i rimave!

ps: sa mire...!!!
moti qenka pas dashte me ndodhe takimi im me Luanen...
Sa fjalet ju dolen ty e Viganit...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...

qaf,qaf...Heheheh, oooooooooooo nuk ka qene budalla ai qe ka thene: shif me sy e PLAS me zemer http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c004.gif
Une, i gjori tartuf, as me sy spo muj tju shofe dhe, kuptohet, e PLASMJA eshte shume me e madhe http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c021.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c021.gif

Hahahahaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, tash po e kuptoj se nuk e paskan lehte portet, paskan vuajte edhe ata bajagi si shume, phaaaaaaaaaaaaa http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif

Gjebraili
15-10-05, 00:37
Seq po ndihet nje ze bretkoce
Ka nis kengen Gjebraili
Po knon Gjebra me Tupana
Jane bashku URATA e LUANA


Gjebraili nje trim he e honkte zana
PO ja ndin per URATA e LUANA
amanet tha ma ka lan nana
me lakmue n'krejt cka ta kana.


Pro o Gjebro ti mos kij dert
se keto dyja takohen apet http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c016.gif
do t'ta qojne edhe ty nje ftese http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a115.gif
ne Mandarin keni meu zatet. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif
ps.Urata allahile cka ke qajo far puq puq bre,se hiq dicka s'po muj e marr vesh?

Urata
15-10-05, 03:39
Gjebrail Zotnia...
mos abuzo vargjet e Viganit...
se fillojne e piskasin...
Mos prito o Zotni...
shkruej vete se shume di...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa :wink: ...

t'pershendes!

Dilingjia
15-10-05, 04:02
hajde ishalla po qnakni jarabi :lol:

Urata
15-10-05, 14:42
u qnakshim bashk me ty o Dilingji...! :wink: :o :lol: 8)

Vigani
15-10-05, 22:52
[quote="Gjebraili"][quote="Vigani"]Seq po ndihet nje ze bretkoce
Ka nis kengen Gjebraili
Po knon Gjebra me Tupana
Jane bashku URATA e LUANA


Gjebraili nje trim he e honkte zana
PO ja ndin per URATA e LUANA
amanet tha ma ka lan nana
me lakmue n'krejt cka ta kana.


Pro o Gjebro ti mos kij dert
se keto dyja takohen apet http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c016.gif
do t'ta qojne edhe ty nje ftese http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a115.gif
ne Mandarin keni meu zatet. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif


Gjebrail,qeshtu se kemi pas ba tybe veq nejse,se me mi dredhue fjalet seshte bash mire jo,e besa as zanat i burrave s'ka qene deri me tash.

.

Lume e lume po ban Murgesha
na shkoj vera e na erdhe Vjeshta
Te lumet na qe po na vjen Dimri
Atehere ulemi edhe rrimi.

Mirepo Dimri ne bafte me ardhe
ishalla vjen prap i Bardhe
me shume bore e aspak shi
do te knaqemi tuj dale n'kojshi.

Me qe nata eshte me e gjate
Muhabetet dojme me i zgate
mysafire me shku nate per nate
ku te na qelet ndoj MSN konak.

Korren n'kosh tash e kem shti
po na e kan kojshite lakmi
kemi shti shume speca turshi
deri n'shengjegj ishalla kemi meu ngi.

Veq po pres deri sa te bjen bora
se posterrmen e pres sa hora
dhe suxhuk kemi me marue
per selam Gjebrailit nje rryp me ja que.

Kjo Urata eshte idhnue
kogja fort hundet i ka que
Pse Dilingjine thot e ke harrue
Tybe n'zotin as Gjebra s'te ka kerkue.

Hajt Murgeshe pra mos kij dert
se tash n'dimen po hyjme kismet
derisa te vjen pranvera apet
kem me u knaqe edhe syvjet.

Urata
16-10-05, 15:34
Pasmi mu knaq...

progoni
18-10-05, 14:41
Pasmi mu knaq...

oooooooo u prift e mbara

oooooo Viganiiiii http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a063.gif Gezuar

Urata
21-10-05, 00:46
knaq jemi sot, o progoni... :wink:

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

gezueshem e ka pas Vigani...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...


progoni, je i *shnetur si gjithehere!!!

halla e madhe
23-10-05, 13:37
Viganit nji pershendetje nga halla e madhe.....me gush Uraten njihere per mua :lol: :lol:

Vigani
25-10-05, 02:38
I nderuar PROGONI!
Eshte verete kenaqesi e veqante kur lexojme shkrimet tuaja e sidomos keto far shnetjet,andaj te flm.shume dhe gjithehere qofshit i pershendetur dhe me shendet.


Oj Halle bre,oh mjere Mixha per ty ha de,uh e harrofsha anmikun jara bi e ty kurre jo.
Te flm per pershendetje e edhe ju gjithemone e mot qofshi e pershendetur dhe e dushur e e gushur nga ata te gjithe qe ju deshironi.

Halloooooooo, per qate amanet qe ma kishe lene,o pasha t'madhin zot ato gushje e dushje i ka te garantuar me kushtetute te Kosoves dhe pa ta que ate amanet ne vende tybe ne la kurre.

Vigani
25-10-05, 02:40
knaq jemi sot, o progoni... :wink:

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

gezueshem e ka pas Vigani...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...


progoni, je i *shnetur si gjithehere!!!

Kqyre knena ti qiko,nese ja nise me kallxue naj sen,ose qoe deri ne funde ose mos ja nis hiq ok,se per nryshe bani vakija e zotit e ja nisa une tybe me rrejte sdije veq kam me kallxue fije per pe,pra mlidhe mendet qiko ose krejt ose asgje.

Urata
25-10-05, 16:13
Shuj t'plaqin syte ...
dua t'mbaj per vete,qy...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...
ardhsh i palodhshem n'shtepi!

Diana007
24-11-05, 10:11
I nderuar te pershendes dhe te uroj shendet e lumturi paqi ku ta veni kemben .

Me respekt Diana.

Vigani
25-12-05, 18:06
Viganit...
nje vit te mbare plot dashuri,shendet,harmoni,lumturi si gjithehere por edhe me shume gezime ne vitin 2006...

Gezofshim...


Viganica

Reana
26-12-05, 01:36
Ju pershendes prej kendej kufirit, dhe ju deshiroj realizimin e deshirave dhe aspiratave jetesore ne vitin qe po vjen!!

Viganit dhe Viganajces ua uroj Vitin e Ri 2006!!!

gezuar!!!http://www.cosgan.de/images/kao/xmas/c020.gif

progoni
26-12-05, 04:46
Viganit

gezim dashuri e gjithe te MIRAT

per

TY

Viganen

e

engjujet

e

JUAJ

Barbaroza
27-12-05, 13:44
Vigani,perplot urime dhe pershendetje ju dergoj ketej oqeanit me deshirat me te mira per juve me rastin e Vitit te Ri 2006.

http://www.sassycats.com/beyours1.jpg

Xuki
27-12-05, 21:26
Pėrshėndetje Vigani....tė uroj gjita tė mirat pėr tė ardhmėn!


TungiiiiXuki

rilinda
27-12-05, 21:33
http://img410.imageshack.us/img410/7008/hamom9gg.png (http://imageshack.us)

Vigani
28-12-05, 01:26
http://img.photobucket.com/albums/v201/carrielynne/glitternames/glitterwords/1purpleiloveyou.gif


VIGANICA

Domira
28-12-05, 03:48
I nderuar VIGAN.
Gezuar Viti i Ri 2006.
Uroj qe viti qe po vjen per ju te jete nje vit i mbare, me shume gezime e suksese cfare iu do zemra.

http://img.123greetings.com/eventsnew/ejan_ny_fireworks/1069-038-13-1027.gif

Luana
28-12-05, 06:40
Happy New Year dear Vigan
wishing you a new year filled
with days as a special
as you make each of mine
http://dingo.care-mail.com/photos/2/2630a.gif

Luana

halla e madhe
28-12-05, 08:49
Gezuar Viti i Ri 2006!

Viganit me gjithe nuse ju deshiroj caste te lumtura ne gjirin familjar!

Per JU:hallushja :lol:

Diana007
28-12-05, 11:57
http://img362.imageshack.us/img362/6994/fd4eu.jpg

Murgesha
28-12-05, 12:40
I nderuari Vigan.

Dėshirat mė tė sinqerta qė lumturia e hareja tė mbretėrojė tek Ju gjatė vitit 2006.

Gėzuar!

Murgesha!

http://www.duppeditten.dk/user_files_101/dd_101_2193.jpg

laliloli
29-12-05, 01:06
Me fat dhe gezuar vitin e ri 2006
Shendet,lumturi,gezim,hare dhe suksese ne ēdo sfere te jetes.

GEZUAR 2006

Lali

Vigani
29-12-05, 02:51
http://img.photobucket.com/albums/v201/carrielynne/glitternames/glitterwords/1purpleiloveyou.gif


VIGANICA

http://dgreetings.com/newimages/newyear/newyear-romance06.jpg

E jotja...

Vigani
29-12-05, 03:10
Reana,Progoni,Barbaroza,Xuki,Domira,rilinda,Diana, halla e madhe, Luana, Murgesha dhe lalioli ju falenderoj.

http://dgreetings.com/newimages/newyear/new-year-thanks03.jpg

Vigani

Vigani
29-12-05, 03:15
Viganic vetem nje di ta them ty I Love you more.

ps: pse moj spo shkrun me nick tendin? Paswording ta kallxova,qy hahahahahahhaa.

Vigani
29-12-05, 03:26
http://img.photobucket.com/albums/v201/carrielynne/glitternames/glitterwords/1purpleiloveyou.gif


VIGANICA

http://dgreetings.com/newimages/newyear/newyear-romance06.jpg

E jotja...

http://dgreetings.com/newimages/newyear/newyear-grandcard03.jpg

Vigani yt.

Arb
29-12-05, 06:37
I nderuar VIGAN,

Urime nderrimin e motmotit!

Qofte ky per ju nje vit me me shume mbaresi, mireqenje, e sukses!

Gjithe te mirat ju percjellshin vitin qe po afron!


Urojme qe kete vit te festojme nje vit historik te njohjes zyrtare te Pavaresise se Dardanise!

Zoti ju bekofte!

Zoti e bekofte Dardanine!

Zoti e bekofte Kombin Shqiptar!

Gjumashja
29-12-05, 11:01
http://img365.imageshack.us/img365/1786/h0tm.jpg

Zana_ch
29-12-05, 13:12
Gezuar Vitin e Ri 2006..harroni brengat,momentet edhe ēastet e deshpruara,lini menjan hidherimin dhe urrejtjen..ēoft ky vit nje vit i endrrave tuaja te pa realizuara dhe lumturia mbizotroft ne ju dhe familjen tuaj!

http://hometown.aol.de/NottulnBoy1/schneekugel7.gif


nga
zana_ch

AXHA
29-12-05, 16:18
Shum selam pej meje shum i neruemi Vigani.
Per hajr u koft kjo vjeta e re qi po na vjen e ishalla jeni shnosh e rahat,ishalla ju prihet e mara npun,ishalla u shkon kjo vjet me gzim e me sevda,ishalla nieni mier per krejt ata qi ju njohin e i njeh jarabi allah ati i kofshim fal.
Ishalla niejm mier per mat madhin e kosovs,ishalla forcohet e na prin tej tjet kosova nveti,ishalla e gzon bashk me ne kit dit jarabi allah ati i kofshim fal.
Ishalla krejtve atyne qi punojn per tmier tkosovs ju prihet e mara,ishalla krejt ata qi ja dojn tkeqen e punojn ndam tkosovs i ngujojn nata venat qi jan per qiftat e tyne jarabi allah ati i kofshim fal.
Mier u njefshmi jarabi allah ati i kofshim fal.

spirl_girls
29-12-05, 17:14
Urime ky Vit i Ri 2006!

http://www.locolobo.net/juletrae_2.gif

vjeshta
29-12-05, 17:21
************Urime viiti 2006**********


Ju uroj qe ky vite te jete realizues i deshirave dhe enderrave te juaja.


Vjeshta

Kalt
29-12-05, 19:22
Pershendetjet dhe urimet me te mira per Vitin e Ri 2006!

Te desheroj sinqerisht qe te kalosh sa me bukur keto dite feste, me urimin qe 2006 te shenoje per ty dite te paharrueshme dhe ngjarje te pashlyeshme!

Cdo vit i ri qe vjen, sherben si burim force dhe energjie per te pare me guxim dhe besim te ardhmen! Kete e uroj dhe per ty!

Kalt

Gentiani
29-12-05, 19:43
O Vigan !

e vėrejta se kishin filluar tė gjithė me pėrgėzimet dhe urimet e vitit tė Ri 2006, por unė kisha ngelur mbrapa, sepse nuk mė dėgjonte Baba Dimri i hamamit duke mė thėnė se ka kohė, ka kohė hala nuk ėshtė 31 dhejtori dhe nuk mė mbeti tjetėr pos ti jap abrogation pisit :lol: :lol: :lol: :wink: e tani kam lidhė kontratėn e re me Tezen e Dimrit dhe ajo ka pėr tė shpėrndarė Urime e Pėrshėndetje pėr 2006 :lol: :lol:

http://img404.imageshack.us/img404/5187/1kb576e5e47a16nh.jpg

Pėrfitoj nga rasti nė kėto ditėt e fundit tė ndėrrimit tė motė-moteve tė ju uroj qė;

Viti i Ri 2006 tė ju pėrcjellė Ju dhe Familjen Tuaj nė gjithė rrjedhėn e tij me plot Shėndet, Gėzime, Suksese dhe realizime tė synimeve tė Juaja!

Urime dhe Gėzuar 2006 si dhe pėr shumė e shumė mot-mote tjera, nga Gentiani dhe Tezja e Dimrit :lol: :lol: :lol:

Gjebraili
29-12-05, 20:22
Me shumė fatė e shumė gėzime PER JU, Viganet e mi te dashur

Shendeti, paqa, lumturia, qofshin me ju, familjen tuaj dhe ata qe i doni dhe ju duan
http://img452.imageshack.us/img452/3663/gezuar6pz.png

Me rrespekt te perjetshem, Gjebraili[/quote]

Guri i madh
30-12-05, 21:43
viganit pershendetje dhe urime vitin e ri 2006 dhe shum gzime ne jet

Psikologu
30-12-05, 21:52
I nderuar!

Gezuar Vitin e ri 2006

Cdp tė mirė e tė mbarė ne jeten e juaj nė tė gjitha sferat.


Me nderime si cdo here;


Psikologu

Kodra
30-12-05, 21:56
**********
**********
**********


Vigani,pranoni pėrshėndetjet e mia duke ju dėshiruar ēdo tė mirė nė jetėn tuaj,ju uroj Vitin e Ri .


Gėzuar Viti i Ri 2006


Kodra

Sy_kaltra
30-12-05, 22:03
Me rastin e Vitit te Ri 2006 pranoni urimet me te mira.
Gezim, shendet dhe mireqenje per Ju dhe familjen tuaj .

Sy_Kaltra.

http://membres.lycos.fr/ULCINJ/gezuar%20vitin.jpg

doGzona
31-12-05, 06:40
I nderuari Vigani,

http://membres.lycos.fr/gifimili/etoile/10.gifGezuar Vitin e Ri 2006!http://membres.lycos.fr/gifimili/etoile/10.gif

Fati , gezimi , lumturia ju shoqerofte gjithmone, juve dhe mbare familjes
suaj kudo dhe cdo here ne cdo hap.

http://www.locolobo.net/xmas.gif
Me shume urime nga zemra,

doGzona

tushja
31-12-05, 12:08
Urime Viti i Ri 2006

Ralizimin e qdo deshire ne jete shendet,gezime,lumturi familjare dhe jete te gjate

Tushja

Arbėri
31-12-05, 12:31
Vigan i nderuar,

G e z u a r viti i Ri 2006
Paqja, shendeti, lumturia qofshin me ju

http://www.kriyayoga.com/pd/LoveCards3/happynewyear12.jpg

Arbėri

Gjebraili
04-01-06, 23:50
Ooooooooooooooo Viganoooooooooooooooo, a je gjalle o burre :P

Te pershendes ooooooooo i nderuar dhe te falenderoj, shuuuuuuuummmmmmmmeeeeeeeeeeeeeeee, per surprizen qe me bere ne prag te nderrimit te motmoteve :lol: :lol:

Po qka i keni punet ne kete vite te Ri, allahile, a po jau do hiq ju Viganeve, hahahaaaaaahaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa

Pershendetje madhore, per JU Viganet nga miku juaj Gjebrail ...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
14-01-06, 20:04
Ooooooooooooooo Viganoooooooooooooooo, a je gjalle o burre :P

Te pershendes ooooooooo i nderuar dhe te falenderoj, shuuuuuuuummmmmmmmeeeeeeeeeeeeeeee, per surprizen qe me bere ne prag te nderrimit te motmoteve :lol: :lol:

Po qka i keni punet ne kete vite te Ri, allahile, a po jau do hiq ju Viganeve, hahahaaaaaahaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa

Pershendetje madhore, per JU Viganet nga miku juaj Gjebrail ...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vigan,ec e pergjigju se edhe mua po me intereson per keto qe te ka pyet Gjebraili! :)

Te pershendes o Vigan ,o djale azgan! :lol:
:lol:

Dilingjia
16-01-06, 08:28
pershnetje per juve VIGANEVE,edhe per senioret edhe per junioret :lol:

Urata
22-01-06, 04:37
Shume i dashuri im...
prano edhe njehere publikisht ngushellimet e mia per humbjen e strategut te lirise/pavaresesi, vendasit/mikut tuaj Dr. Ibrahim Rugova...!

E shume pikelluar Urata jote!

Barbaroza
22-01-06, 13:45
I nderuari Vigani,ngushellime per ndarjen nga ne te Arkitektit te Pavaresise se vendit tone!

Kercovari
22-01-06, 18:21
Presidenti i Kosoves Dr.Ibrahim Rugova
U nda nga jeta per te jetuar ne mendje dhe shpirte te cdo shqipetari!
Pranoni ngushullime e mia me te thella Ju dhe te gjithe shqiptaret kudo qe te ndodhen.

I cofte i lehte dheu eme!

Gentiani
22-01-06, 20:09
Aty thonin ku ėshtė gėzimi gjindet edhe pikėllimi, e aty ku ėshtė urimi gjindet edhe ngushėllimi!

Nė kėtė Janar tė ftohėt, kur tė gjithė prisnim tė fillonim me ėndėrrat dhe planifikimin e sukseseve pėr kėtė Vit, na e zbehu fillimin, por na duhet tė pėrballemi edhe me mbarimin.

Po kėsaj here kėshtu e deshti fati dhe nė vend tė urimit ndajmė ngushėllimin pėr ndarjen nga ne e Personalitetit tė ēmuar Presidentit Dr Ibrahim Rugova, Vendasit Tuaj dhe udhėheqėsit shpirtėror tė gjithė Shqipėtarėve.

Tė kujtojmė dhe tė mburremi me Veprėn dhe Jetėn e tij dhe qė patėm fatin tė bashkėjetojmė nė kėtė etapė historike me tė, nė gjithė udhėtimin e historisė qė e pati ky Komb!

I qoftė i lehtė dheu i Kosovės!

Gjebraili
23-01-06, 01:36
Vigan i nderuar, miku ime i Madhe dhe i shtrenjte,

Prano ngushellimet e mija, me te sinqerta, me rastin e vdekjes se Presidentit tone, BABAIT tone, te Madhit Ibrahim Rugova.

Zoti qofte me ne, ne keto momente mjafte te veshtira!

Sy_kaltra
24-01-06, 21:13
I Nderuar Vigan.

Me shum Sinēeritet Ju shpreh Ngushllime Per Presidentin ton qe patem Dr.Ibrahim Rugova.. Dhe Mburremi qe pat nje Njeri te till,ai nuk do te vdes kurr,Per her do te mbetet ne zemrat Tona.

I qoft i leht dheu i Kosoves.

Zana_ch
25-01-06, 15:14
Shfrytesoj Rastin ti shprehi ngushllime mija te sinqerta .....paqja dhe siguria qofshin perhere mbi familjen e tij....
Ishte nje nder figurat me te squara te Kosoves i cili kontriboi shume per popullin tone...Ai do te jete Perhere ne Zemrat tona si nje nder politikanet qe me se shumti ka bere per Vendin tone..
Qofte e pa harrushem jeta dhe vepra e Dr .IBRAHIM RUGOVES

Zoti e bekofte Trupin e PRESIDENTIT !
Zoti e bekofte Verrin e PRESIDENTIT !
Zoti e bekofte Token e KOSOVES !
Zoti e bekofte Popullin e KOSOVES !

NGUSHLLIMET E MIJA
Zana_ch

FrEsKiA
26-01-06, 01:45
I nderuar me keqardhje te thelle, e pikelluar teresishte, ju shprehe ngushellimet e mia familjes Rugova dhe gjithe shqipetareve ne diaspore.

Pra, le te ngrejme zerin se bashku:
Prijesi yne Dr. Ibrahim Rugova, nuk ka vdekur!!! Ai eshte gjalle, akoma jeton ne zemrat tona!!! Le ta cojme deri ne fund amanetin e tij per Pavaresine e Kosoves, vetem te bashkuar mund te ecim perpara drejte rruges se drejte me hapa te vendosura drejte ardhmerise!!! Le te mburremi cfare Prijesi patem, Ai kurre nuk u perkule as ne "shi" dhe as ne "bresher", por krenohej me popullin Shqiptare, le te krenohemi edhe ne me Ikonen tone te famshme!!!

Shpirti i pushofte ne paqe!
Lavdi!!!

progoni
02-02-06, 21:12
Me rastin e ndarjes nga kjo botė e Presidentit Dr.Ibrahi Rugova ,
ju shprehu ngushllimet e mia me te sinqerta.

E paqi te lehte dhimbjen.

ATIJ i qoft i leht dheu dardan qe aqe shume e dheshi.Progoni

Gjebraili
06-03-06, 08:02
O Vigan o ZOTERI
Gjebraili eshte ME TY :smile: :biggrin:

Pershendetje miqesore, njerezore, shoqerore, madhore per ty dhe viganet tuaj:smile:

Gjebraili:smile:

Alfred
19-01-08, 03:50
Pershendetje nga une.

Urata
20-01-08, 14:45
Alfred, pershendetje nga une vie drejt teje! A e din pse? Veq per arsyen se i ke pershendetur njerezit me t'respektueshem nga une si psh: Viganin:wink: , BigBacin, progonin e disa te tjere...!

tu bėftė shnet...!

natyra
21-01-08, 02:02
hello,mire se ju gjeja te gjithve...meqse qenkeni gogja kallabolluk,lol!
ps..a pranoni musafir te rastit, ne mes te juaj?

Ju pershendet
Natyra

gjini
21-01-08, 11:50
Vigan e burri i dukagjinit,
Nje pershnetje nga une o vigan he burr i vendit.

uck_aksh
22-01-08, 12:15
Te uroj gjith te mirat ne jet
http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM (http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM)

turisti
21-02-08, 22:32
http://www.rtv21.tv/site/img/images/content/marketing/pavaresine.gif

Diana007
23-02-08, 17:40
http://www.shefdomi.com/graphics/glitterdollz/created/N5h5Ll5bZk5Utwf.gif

Dardan Kastrati
23-02-08, 21:17
http://img229.imageshack.us/img229/2580/1kc1a9be97cdei6.jpg

Alfred
02-06-08, 20:59
O Vigan burri, prano i kallaballak selame

Adina-R.Ks
11-06-08, 08:35
Miqt janė engjujt tė cilėt na ngrisin nė kėmbėt tona atėhere kur Krahėt tonė kanė problem tė kujtojnė si tė fluturojnė!

Alfred
24-06-08, 23:46
O Vigan shoqi, po a je gjall ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj selam ke prej Kabulit