PDA

View Full Version : FEMRAT SHQIPTARE =SKLLAVE TE MESHKUJVE???????''


CHICCO
21-10-04, 22:21
femrat shqiptare mendojn se po perparojn e po integrohen ne vlerat euro perendimore mirpo nuk po e shohin qe po dojn me u bo vegla seksi te meshkijve
per mua ky fakt edht nje tragjedi :(

Barbaroza
22-10-04, 17:13
femrat shqiptare mendojn se po perparojn e po integrohen ne vlerat euro perendimore mirpo nuk po e shohin qe po dojn me u bo vegla seksi te meshkijve
per mua ky fakt edht nje tragjedi :(

CHICCO,teme e duhur per diskutim.Mendoj se ka edhe te tilla raste,por faji u mbetet se pari prinderve te vajzave te reja,pastaj edhe vete vajzave!

Krokodilli
22-10-04, 17:17
femrat shqiptare mendojn se po perparojn e po integrohen ne vlerat euro perendimore mirpo nuk po e shohin qe po dojn me u bo vegla seksi te meshkijve
per mua ky fakt edht nje tragjedi :(
CHICCO te pershendes per temen,,,,, edhe pse mendoj se eshte nje numer i vogel i vajzave qe po mundohen te integrohen ne vlerat euro perendimore ne menyr te gabuar,, mendimi im eshte po i njejti si i barbarozes,,, prinderit i kan fajet ,, po ashtu vet aj numer i vogel i vajzave qe ne nje menyr apo tjetren i kan keqkuptu rregullat e jetes...

qika_pr
22-10-04, 18:14
Femra te atilla ka pak por ka
mendoj qe ehste gabim i tyre por edhe nje pjese te fajit ka edhe familja
Ne kosove eshte keqkuptu liria
Liri nuk eshte ajo cka bejne keto femra
Liri eshte krejt dicka tjeter nej shembull nje femer qe shkollohet dhe benen nje karier asaj mund ti thuhet se eshte duke e sfrytezur lirin e jo nje vajz qe bone kesi llloj gjerash,une kam lind diku ne evrop jashte kosove dhe jam shkollu atje,mundem me then shume shlir qe une nuk kam be asgje me shume per te gjitha vitet e mija sa nje femer ""Qe behet e Lire""ketu ne kosove

Gentiani
22-10-04, 18:31
femrat shqiptare mendojn se po perparojn e po integrohen ne vlerat euro perendimore mirpo nuk po e shohin qe po dojn me u bo vegla seksi te meshkijve
per mua ky fakt edht nje tragjedi :(

EL BELLO, parashtroje temėn si duhet pėr diskutim, pėndryshe ėshtė vakum i madh dallimi dhe paqartėsie mes integrimit tė vlerave europerėndimore dhe veglave tė seksit. :!:

Cili fakt ėshtė pėr ty Tragjedi ?! unė nuk e lexova askund atė fakt nė shkrimin tėnd :roll: :?:

Kesna
22-10-04, 20:13
Une nuk mendoj se femrat shqiptare jane skllave te meshkujve, ato jane skllave te shoqerise dhe botekuptimeve te gabuara te tyre. Edhe familja sic thane do me heret luan rol, por familja shkon sipas shoqerise, dhe nese familja eshte e lidhur shume em shoqerine edhe pse ajo vet kish toleru ndonjesend, vet presioni i shoqerise i shtyn te veprojne ndryshe. :x

Une mendoj se femnat ne pergjithesi, jo vetem ne Kosove, duhet te edukohen sepse vetem me kete e fitojne "lirine" dhe behen te pavarura. Ato duhet te jene te pergjegjshme dhe te vetedijshme per veprimet e tyre dhe te mos e ndiejne veten te obliguar ti japin pergjegjesi askujt per veprat e veta. 8)

Kogja larg jemi prej kesaj, po po shoh femna ne kosove me potencial. :D

Tomori
22-10-04, 21:33
-Kjo qe thuani ju te nderuar forumist, nuk mban fare me realitetin.
Un kam bindjen ne te kunderten, se meshkujt e sodit jan skllever te grave. Kjo nuk diskutohet per qfardo vendimi madhor ne shpi pa aprovimin e gruas nuk kalon. Si psh marojm nje shpi te re, gruja patjeter duhet me e pa planini e shpis, pra e gjitha mvaret prej ksaj po ose jo, ma tej bejm darsnen e njejta gje prap personazhi kryesor e udheheqjes del gruja, vendosim per pushim destenacionin prap gruja, ajo nese thot se shkojm Turqi, ashtu ngel po tha Ulqin a Durs,,,,Tunis ajo dot aprovohet deshira e gruas, kjo esht realiteti,,,besoj qe pajtoheni me mua e tash kush na del Skllav, mbas ktyre argumenteve besoj se gjdo gje esht e qart

DEA
22-10-04, 21:36
-Kjo qe thuani ju te nderuar forumist, nuk mban fare me realitetin.
Un kam bindjen ne te kunderten, se meshkujt e sodit jan skllever te grave. Kjo nuk diskutohet per qfardo vendimi madhor ne shpi pa aprovimin e gruas nuk kalon. Si psh marojm nje shpi te re, gruja patjeter duhet me e pa planini e shpis, pra e gjitha mvaret prej ksaj po ose jo, ma tej bejm darsnen e njejta gje prap personazhi kryesor e udheheqjes del gruja, vendosim per pushim destenacionin prap gruja, ajo nese thot se shkojm Turqi, ashtu ngel po tha Ulqin a Durs,,,,Tunis ajo dot aprovohet deshira e gruas, kjo esht realiteti,,,besoj qe pajtoheni me mua e tash kush na del Skllav, mbas ktyre argumenteve besoj se gjdo gje esht e qart

O ashtu eshte si the ti hallall te kofthttp://www.mainzelahr.de/smile/big/hammer.gif

turisti
22-10-04, 23:28
Pershendetje - CHICCO - .

Asnje send ne kete bote nuk eshte aq i fotre si JETA. Nese jeta te bjen ne pozite qe pa tjeter te behesh lavire,prej ketyre/atyre shkaqeve,ajo nuk don me thene qe femrat jane SKLLAVE TE MASHKUJVE,bash per kundrazi,sa eshte mendimi i mashkujve me i perfortesuar ne kete drejtim, aq me teper zhyten ne ILUZIONIN E GJELOZISE TE VET :QE DOMINOJNE MBI FEMREN- ANI QE AJO NE CA POZITA GJINDET POSHT.

Mashkujt deshirojne seks me femra,a pastaj quditen pse femrat po e bijne veten ne kete situate dhe pse po ndodhin gjerat e ketij lloji ?Mashkujt jane per femrat,per sekse,por edhe m'i mbrojt femrat dhe mos me i keq perdore,sepse :arrow: FEMRAT JANE PASQYRA E TYRE. Istorikisht eshte treguar se femrat kan dal fituese ,andej dhe prostitucioni eshte zanati me i vjeter ne bote,a mashkujt munden vetem me konstatue qe": MASHKULLI MBRETERON ME FEMREN,FEMRA ME TERE BOTEN.


Ne kete rast,mashkujt e luajne rolin e orkestres,a femrat rolin e dirigjentit.


JPT

Jana
24-04-11, 18:25
femrat shqiptare mendojn se po perparojn e po integrohen ne vlerat euro perendimore mirpo nuk po e shohin qe po dojn me u bo vegla seksi te meshkijve
per mua ky fakt edht nje tragjedi :(

Kjo felja SKLLAVE shum e rond ...

U bo mir qe koha ka ndryshu shum dhe sot ky fenomen eshte zvoglu shum shum ..medndoj qe sot vetem en Shqiperi ne disa vende malore akom ka femra qe jan ne nje gjendje te tille...

Secila Femer duhet te jet e fort dhe te ket besim ne vetvete ne menyr qe ti tejkaloj te gjitha veshtiresit deri ne momentin qe te behet e pavarur ...
Kurr ne jet s'kisha toleru me em udheheq dikush ... e le mo skllave ...ncncncncncn c

tipi engjellor
01-05-11, 12:01
.....u kane kur u kane hahahah tash eshte kthyer ne te kunderten.............