PDA

View Full Version : A ka kuptim jeta pa dashuri dhe...


Buli_00
24-10-04, 23:03
Dhe po tė kishte jeta kuptim pa dashuri, a do tė egzistonte dashuria dhe, jeta a do ta kishte kuptimin mirėfilli tė jetės. Pastaj do tė shtrohej pyetja. Psh. Po tė kishte kuptim jeta pa dashuri, a do tė egzistonte edhe urrejtja. Nėse po, atėherė a do tė pajtoheshim nė njė konstatim tė pėrbashkėt se dashuria dhe urrejtja kan njė datėlindje dhe gjithmonė rrugėtojnė sė bashku, gjithmonė nė tė njejtin autoban, ama vetem se nė kahje tė kundėrta. Pastaj, nė kuadėr tė krejtė kėsaj, do tė shtrohej edhe ēėshtja tjetėr, ajo mė e ndieshmja. A ka fund dashuria, gjithmonė flasė nė kontelacion tė gjinive tė kundėrta, dhe nėse eventualishtė po, atėherė a do tė pajtoheshim me konstatimin se jeta e humb kuptimin atėherė kur pushon sė trokituri ndjenja e dashurisė. Dhe krejtė nė fund. Vallė a do tė kishte kuptim jeta, pėr tė dy gjinitė, nėse dashuria lind dhe pėrfundon nė njė pikė tė vetme, pra deri nė pafundėsi, duke mos pasur mundėsi tė lėvrimit tė mėtejmė dhe mė tė thellė tė dashurisė, si proces dhe si nevojė...

Mendoj se dashuria ėshtė njė shtafetė e lėvizshme, nė vazhdimėsi, dhe ajo do tė duhej tė kuptohet si normale edhe atėherė kur shėtitė dhe bartet nga stacioni nė stacion, qoftė edhe atėherė kur ajo nuk tė mungon?!

turisti
25-10-04, 11:30
Bulli_00,te pershendes ,gjithashtu edhe per temen e hapur.

:P Une mendoj keshtu : DASHURIA NUK ĖSHTĖ KUPTIMI I JETĖS , POR JETA ĖSHTĖ KUPTIMI I DASHURISĖ . :P


TURISTI

Jeton M
25-10-04, 11:34
E kam dashuruar jeten...

Jeta me dashuron ne shum gjera.. :wink:

Rudi_1
10-11-04, 21:12
Ne kete shekull qe jemi tani mendoj se jata aspak nuk ka kuptim pa dashuri....kuptohet dashuri te sinqert e jo vetem per nje jav ose nje muaj.

stina
10-11-04, 22:19
Dashuria esht kupti,i i jetes :wink: valla :wink:
me respekt stina :!:

mickoja
11-11-04, 11:49
Jeta pa dashuri nuk asht jet....

por vetum nga dashuria nuk jetohet...

Kercovari
11-11-04, 19:14
A thua ne nuk u krijuam nga dashurija qe te mos dashurojme?

turisti
22-04-05, 01:48
A thua ne nuk u krijuam nga dashurija qe te mos dashurojme?

U krijuam nga qejfi ja gabimi per te dashurojme. :wink:

Lona
26-12-05, 13:37
Jeta pa dashuri nuk do kishte vlere per mua ndaj edhe dashuroje me shpirte.