PDA

View Full Version : kush e mbajn besen ma shume femrat apo meshkujt


zeshkani_i_embel
26-10-04, 13:21
ju lutem cdonjeri te jap komentin e vet

Barbaroza
26-10-04, 13:51
ju lutem cdonjeri te jap komentin e vet
Meshkuj e"mbajne"me shume besen. :wink:

Krokodilli
26-10-04, 14:32
ju lutem cdonjeri te jap komentin e vet
Meshkuj e"mbajne"me shume besen. :wink:


femrat jan te buta nga zemra te mbajn bes,, por nuk eshte qe nuk mund tju zem bes femrave ne pergjithesi,,,,..
por Mashkulli mban besen me shum,,
besa bes besen ta kem dhene per kosove jeten dom me dhene...
femres mund ti besosh per fjalet qe ti thot,, qe te dashuron etj etj,, por ti zesh bes tja lesh shtetin ne dor jo,,, sepse nje kercenim me i vogel nga ana e armikut dhe femra te tradheton ( jo me deshir por nga frika) :wink:

Barbaroza
26-10-04, 14:43
ju lutem cdonjeri te jap komentin e vet
Meshkuj e"mbajne"me shume besen. :wink:


femrat jan te buta nga zemra te mbajn bes,, por nuk eshte qe nuk mund tju zem bes femrave ne pergjithesi,,,,..
por Mashkulli mban besen me shum,,
besa bes besen ta kem dhene per kosove jeten dom me dhene...
femres mund ti besosh per fjalet qe ti thot,, qe te dashuron etj etj,, por ti zesh bes tja lesh shtetin ne dor jo,,, sepse nje kercenim me i vogel nga ana e armikut dhe femra te tradheton ( jo me deshir por nga frika) :wink:
Kete kenge e kane kenduar edhe femrat. :wink:

adrioni
26-10-04, 15:55
ju lutem cdonjeri te jap komentin e vet
Meshkuj e"mbajne"me shume besen. :wink:

Po thu aaa???? Ndoshta meshkujt nuk e mbajn besen edhe aq shume....por ne pergjithesi femrave nese iu jepet ndonje rast me i mire e harrojn krejt besen.

mickoja
26-10-04, 15:58
Ne kohen e sodit asht veshtir te mbaj dikush bes,e per atč si mejshkujt e si femrat njejt e mbajn besen..

Barbaroza
26-10-04, 16:00
ju lutem cdonjeri te jap komentin e vet
Meshkuj e"mbajne"me shume besen. :wink:

Po thu aaa???? Ndoshta meshkujt nuk e mbajn besen edhe aq shume....por ne pergjithesi femrave nese iu jepet ndonje rast me i mire e harrojn krejt besen.

Po them pra.Nese femrat nuk e mbajne besen kur u jepet nje rast i mire,meshkujt nuk e mbajne edhe kur u jepet rasti i mire! :wink:

Gjumashja
26-10-04, 16:49
valla mendoj qe femrat se mashkullit si zihet bese :P :twisted:

Kercovari
26-10-04, 17:09
Femrat shfrytzojn qastin,kurse meshkujt rastin.

Gentiani
26-10-04, 17:39
Kjo ėshtė relative, por me ndryshimin e kohėrave dhe rrethanave, ėshtė pėr tė befasuar se femrat janė ato qė mė shumė e mbajnė besėn se burrat... interesante, por e vėrtetė sa kam mundur ta vėrejė.

Tomori
26-10-04, 19:17
-Mashkullit, e mbajn besen qfar femne mor a jeni nvete :wink: :wink:
-Kte mundemi ta ilustrojm me fakte !!!
-Kur vdes naj njeri hoxha kur e kryn ket ceremoni te varimit,,,per at rahmetlijen cka pyet???
-Si ja kan qujt Nanen,,,,a Baben!
-Normalisht se pyet per emrin e Nanes,,,se kjo nana kty rahmetlijes ka qen grue,,, masi esht grue nuk i zihet bes se Baba nuk esht i than me qen baba kty rahmetlijes, at pun e din vetem nana-nana asht grue, grat jan te pa-bes,,,

turisti
26-10-04, 21:37
-Mashkullit, e mbajn besen qfar femne mor a jeni nvete :wink: :wink:
-Kte mundemi ta ilustrojm me fakte !!!
-Kur vdes naj njeri hoxha kur e kryn ket ceremoni te varimit,,,per at rahmetlijen cka pyet???
-Si ja kan qujt Nanen,,,,a Baben!
-Normalisht se pyet per emrin e Nanes,,,se kjo nana kty rahmetlijes ka qen grue,,, masi esht grue nuk i zihet bes se Baba nuk esht i than me qen baba kty rahmetlijes, at pun e din vetem nana-nana asht grue, grat jan te pa-bes,,,

O TOMORI,po a llogjikon se edhe ti ke nene ? ccccccc :?

Tomori
26-10-04, 21:51
[quote="turisti
O TOMORI,po a llogjikon se edhe ti ke nene ? ccccccc :?[/quote]

hahaha Po mor Turist qfar ka lidhje, edhe nena ime esht gruja babes tim,,
Po dot pyes po mos te kishte sex nana ime dhe te gjith nanat tona, a dot lindshim ne???
-Mos Turist te lutem, mos te ka rejte nana jote se te ka pru lejleki ti???

ShEjToNkA
26-10-04, 21:57
Sa i pėrketė gjinis s'do bėja dallime , se sot ka edhe nga meshkujtė qė s'mbajnė besė fare dhe s'ėshtė mbetė pėr t'iu besuarė. Mirė po edhe nga femantė ka tė tilla.
E unė do thoja se kjo varėt krejtė nga njerzitė cilės do palė qofshinė , se sot ka shumė pak qė mbajnė besė ,sidomos bile meshkujtė sot s'mbajnė besė fare!!

Tomori
26-10-04, 22:08
Sa i pėrketė gjinis s'do bėja dallime , se sot ka edhe nga meshkujtė qė s'mbajnė besė fare dhe s'ėshtė mbetė pėr t'iu besuarė. Mirė po edhe nga femantė ka tė tilla.
E unė do thoja se kjo varėt krejtė nga njerzitė cilės do palė qofshinė , se sot ka shumė pak qė mbajnė besė ,sidomos bile meshkujtė sot s'mbajnė besė fare!!
-Plotesisht jam dakort me ju Shejtonk, kjo esht realiteti :wink:

turisti
26-10-04, 22:12
hahaha Po mor Turist qfar ka lidhje, edhe nena ime esht gruja babes tim,,
Po dot pyes po mos te kishte sex nana ime dhe te gjith nanat tona, a dot lindshim ne???
-Mos Turist te lutem, mos te ka rejte nana jote se te ka pru lejleki ti???[/b]

JOOOO,TOMORE,me ka prue OLIFANTI,hahahahahahahahahahahaha.

Krokodilli
27-10-04, 07:14
hahahahahaha turisti,,, ty elefanti mu krokodilli,,,,

tomorit i zihet bes,,,,, ikniiiiiii trimaaaaaa :wink: te pershendes tomori

turisti
27-10-04, 10:56
hahahahahaha turisti,,, ty elefanti mu krokodilli,,,,

tomorit i zihet bes,,,,, ikniiiiiii trimaaaaaa :wink: te pershendes tomori

Po qfare bese Krokodilli. E verteta fshehet prej TOMORES qe eshte METEOR dhe qe ka rene nga gjithesia,hahahahahahahahahahahahahaha, e gjat aterimit ka pesue lendimet te renda te sistemit navigator e tash nuk mundet mu orientue mire dhe fluturon si MIZA PA KRYE,hahhahahahahahahaha.

turisti
27-10-04, 11:31
zeshkani_i_embel,te pershendes.


Une mendoj se sot eshte koha e veshtire si perfemrat ashtu dhe per mashkujt,por me e veshtire per dashuri.

Ēka ka ndodhur nderkohe me BESĖN ? Pse nuk mbahet ?

Kur analizohen gjerat,del se BESA eshte e harruar nga ana e mashkujve ,ashtu dhe femrave. Si pjesa e rendesishme e jetes dhe dashurise, momentalisht ne shumice e rasteve eshte e DEMONTUAR dhe E HARRUAR jashte rrjedhave qe na preokupojne. Po nget se me demontimin e saj, vlerat e dashurise kan stagnuar,a perqindja e tradhtise dhe mos respektimit mes partnereve eshte rritur.

BESEN nuk e mbajne te dy anet,sepse nuk i nevoitet DASHURIA ,nuke kuptojne me seriozitet rendesien e saj per jeten normale dhe te lumtur. Ashtu do te zgjase deri sa dikujna nuk i kujtohet se egziston BESA dhe DASHURIA dhe e NXJERR NGA E HARRUARA, E BEN MONTIMINE SAJ DHE KOMBINIMIN ME DASHURI.

ATEHERIT, KTHEHET KOHA E LUMTURISE.

Me respekt,TURISTI. :wink:

Mafiozi
27-10-04, 12:47
Besimtar banu, bes mos zi... sa me shum jem ne ket menyr, aq me shum do te fitojm besim me njeri tjetrin... osht mendimi im :!:

Besimi fitohet me koh... :wink:

qika_pr
27-10-04, 21:38
Shqipetaret Njihen si populli i beses dhe me se paku jane besnik ky ehste nje realitet i hidhure

Meshkujt jan me besnik ,mua eshtu me duken

dr1ta
27-10-04, 23:23
Medshkujt jan me besimtar :)

Si eben vendin mashkulli ashtu sillet edhe femna :roll:

Rudi_1
27-10-04, 23:33
Nuk don te those se asnjera pale nuk e mban "Besen".
Ne te shumten e rasteve te dyja palet nuk e mbajn besen.
Shkaqet i din ata vet...
Un plotsisht pajtohem me fjalet e "Shejtonkes"

Rudi_1
27-10-04, 23:43
E lus driten ti shkruaj edhe nje her ato fjal ne gjuhen shqipe.
Me respekt nga Rudi_1 :!:

dr1ta
28-10-04, 13:40
E lus driten ti shkruaj edhe nje her ato fjal ne gjuhen shqipe.
Me respekt nga Rudi_1 :!:


Opsss vertet shum gabime paskam be ne shkrim :roll:
Flm
Nuk kerkoj falje :twisted:


Tung perfekshjonist :lol:


PS: KONTROLLO TE GJITHA SHKRIMET NE FORUM KUSH BEN GABIME TE KALON KOHA MA MIRE !!!!

Lona
28-10-04, 14:31
Une mendoj se te dy palet jane te beses , besa e dhene nuk varet nga gjinia por krejtesisht nga ndergjegjshmeria e tyre ..
anoj pak me shume nga meshkujt se ata jane te beses!!!!!!.
Pershendetje.

Rudi_1
28-10-04, 22:02
E lus driten ti shkruaj edhe nje her ato fjal ne gjuhen shqipe.
Me respekt nga Rudi_1 :!:


Opsss vertet shum gabime paskam be ne shkrim :roll:
Flm
Nuk kerkoj falje :twisted:


Tung perfekshjonist :lol:


PS: KONTROLLO TE GJITHA SHKRIMET NE FORUM KUSH BEN GABIME TE KALON KOHA MA MIRE !!!!
ok me fal... gabim i imi...

Murgesha
28-10-04, 22:21
Kur dashuria ėshtė reciproke ēėr njė ēift tė dytė e ruajnė besėn e dhanun, por nėse ska dashuri edhe besa thehet.
Pajtohem me fjalėt e Turistit. Sot as nuk dashurohet e as nuk ruhet besa si dikur.
Pse vallė e ka humb vleftėn dashuria???

Rudi_1
28-10-04, 22:55
Kur dashuria ėshtė reciproke ēėr njė ēift tė dytė e ruajnė besėn e dhanun, por nėse ska dashuri edhe besa thehet.
Pajtohem me fjalėt e Turistit. Sot as nuk dashurohet e as nuk ruhet besa si dikur.
Pse vallė e ka humb vleftėn dashuria???
Pyetje me vend ke pyetur.
Valle a jemi ne shkaktar (rinia) apo prinderit tane?
Dikush eshte...po kush?

dr1ta
29-10-04, 00:29
Kur dashuria ėshtė reciproke ēėr njė ēift tė dytė e ruajnė besėn e dhanun, por nėse ska dashuri edhe besa thehet.
Pajtohem me fjalėt e Turistit. Sot as nuk dashurohet e as nuk ruhet besa si dikur.
Pse vallė e ka humb vleftėn dashuria???
Pyetje me vend ke pyetur.
Valle a jemi ne shkaktar (rinia) apo prinderit tane?Dikush eshte...po kush?


Un kisha thon ce shkaktar esht globalizimi,monotonija.
Dashuri e vertet gjith do te ekziston, vlefta nuk i humbet vec duhet te ushqehet nat e dit perndryshe kalon ne monotoni.

turisti
29-10-04, 10:28
E lus driten ti shkruaj edhe nje her ato fjal ne gjuhen shqipe.
Me respekt nga Rudi_1 :!:


Opsss vertet shum gabime paskam be ne shkrim :roll:
Flm
Nuk kerkoj falje :twisted:


Tung perfekshjonist :lol:


PS: KONTROLLO TE GJITHA SHKRIMET NE FORUM KUSH BEN GABIME TE KALON KOHA MA MIRE !!!!

:wink:

platori
29-10-04, 10:34
As meshkujt e as femrat,po une. me U te madhe[/u]

livoreka bicio
31-10-04, 00:58
MENDOJ SE BESA NUK MNVARET NGA GJINIJA. POR NVARET NGA MORALI DHE NDERI I PERSONIT, PA MARR PARA SYSH, SE NGA FEMRA APO MASHKULLI... :P :wink:

Rudi_1
03-11-04, 01:23
Un mendoj se nese te dy gjinit behen te sinqert nuk genjehen ne mes veti mendoj se patjeter duhet te ket sukses... 8)

stina
03-11-04, 22:18
Meshkuj e`mbajne me shume besen :wink: :wink:

Buli_00
03-11-04, 22:30
Stina, tė pėrshėndes shumė, ama mos u mbėshtetė fortė tek besa e meshkujve

Rudi_1
04-11-04, 00:08
Meshkuj e`mbajne me shume besen :wink: :wink:
Me falni a jeni ju ShEjToNkA a jo...
hahahha a mos e keni ndru emrin?

zeshkani_i_embel
21-11-04, 02:00
pershendetje per te gjith

Gjumashja
05-12-04, 12:35
ne shumicen e rasteve femrat

MemphiSx
05-12-04, 13:24
Meshkujt jan ma besnik ne shumicen e rasteve :)

Kercovari
05-12-04, 14:23
Vertet meshkujt jej me besnik deri te pragu i shtepis!.

KriSTaL
05-12-04, 16:25
MESHKUJT JAN BESNIK NDAJ BURRAVE, TE PAKT JAN ATA QE JAN BESNIK , NDAJ FEMRAVE......!

Gjumashja
17-12-04, 12:26
Vertet meshkujt jej me besnik deri te pragu i shtepis!.


hahahhahahah mos fol ma se ja ke qellu

Murgesha
17-12-04, 14:27
Ku ka dashni ka edhe besė. Besa ska gjini, ajo mbahet vetėm nga ndjenjat qė ushqejmė ndaj personit tė gjinisė sė kundėrt.

Barbaroza
17-12-04, 19:21
Ku ka dashni ka edhe besė. Besa ska gjini, ajo mbahet vetėm nga ndjenjat qė ushqejmė ndaj personit tė gjinisė sė kundėrt.

Shume cool ke fol diqka. 8) :wink:

Tomori
27-12-04, 19:55
-Hik mor ,BES" qfar Bese mor pritni prej femnes ,,,Femra nuk ka bes!
-Kjo esht nje gje e deshmuar papapa Femra me pas bes
-Kjo pun sban vaki,,,,qysh bre me besu se femra na paska bes!

-Ska than kot Napoleon Bonaparta i madh:
-Secila grue asht kurv nvete....po edhe nana ime asht GRUE.

-E ju thuani Bes femra,,, un per veti nuk dishoj te thenja Bonapartes
-------------------------------------------------------------------------------------

hahaha e di se ja Barbaroza ose Murgesha thuan me veti,,,,
He mor Tomor zeza megjithmend qenke Idiot,,,,hahaha ju pershendes te gjidhve juve qe jeni ne Bes :wink:

turisti
27-12-04, 22:37
-Hik mor ,BES" qfar Bese mor pritni prej femnes ,,,Femra nuk ka bes!
-Kjo esht nje gje e deshmuar papapa Femra me pas bes
-Kjo pun sban vaki,,,,qysh bre me besu se femra na paska bes!

-Ska than kot Napoleon Bonaparta i madh:
-Secila grue asht kurv nvete....po edhe nana ime asht GRUE.

-E ju thuani Bes femra,,, un per veti nuk dishoj te thenja Bonapartes
-------------------------------------------------------------------------------------

hahaha e di se ja Barbaroza ose Murgesha thuan me veti,,,,
He mor Tomor zeza megjithmend qenke Idiot,,,,hahaha ju pershendes te gjidhve juve qe jeni ne Bes :wink:

NAPOLEONI ka qene :arrow: HOMO,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahah.


TP TURISTI. :wink:

Mafiozi
27-12-04, 23:24
-Hik mor ,BES" qfar Bese mor pritni prej femnes ,,,Femra nuk ka bes!
-Kjo esht nje gje e deshmuar papapa Femra me pas bes
-Kjo pun sban vaki,,,,qysh bre me besu se femra na paska bes!

-Ska than kot Napoleon Bonaparta i madh:
-Secila grue asht kurv nvete....po edhe nana ime asht GRUE.

-E ju thuani Bes femra,,, un per veti nuk dishoj te thenja Bonapartes
-------------------------------------------------------------------------------------

hahaha e di se ja Barbaroza ose Murgesha thuan me veti,,,,
He mor Tomor zeza megjithmend qenke Idiot,,,,hahaha ju pershendes te gjidhve juve qe jeni ne Bes :wink:

NAPOLEONI ka qene :arrow: HOMO,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahah.


TP TURISTI. :wink:


Hahahahhahahahahhahahhahahahahahhahahaaaaaa :wink:

Me mir mos me njoft historin e NAPOLEONIT se me njoft gjysmen :D

turisti
27-12-04, 23:34
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahah. :wink:

Tomori
28-12-04, 01:07
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahah. :wink:

-Qe keeeeeee auuu ani ani Turist, a qysh bre me ma lag bravo te qofte ashtu ti vllait a tybe ma ke mar ftyren bre,,,,ani ani skam qka me te ba se te kam vllae un po ja nis me qajt prej inatit :cry: :cry: :cry: se sun trahi mor se tkam vlla ,,,i kam duart e lidhta
Qashtu ti per Napolonin a?!!! euuuuuuuuuu breeeee ma ke nxi havan :twisted:

turisti
29-12-04, 10:50
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahah. :wink:

-Qe keeeeeee auuu ani ani Turist, a qysh bre me ma lag bravo te qofte ashtu ti vllait a tybe ma ke mar ftyren bre,,,,ani ani skam qka me te ba se te kam vllae un po ja nis me qajt prej inatit :cry: :cry: :cry: se sun trahi mor se tkam vlla ,,,i kam duart e lidhta
Qashtu ti per Napolonin a?!!! euuuuuuuuuu breeeee ma ke nxi havan :twisted:

O Tomori,mos u merakos,sepse as NAPOLEONI nuk po kundershton,hahahahhahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahaha.

Respekt,TURISTI.

Ylberi_be
29-12-04, 11:37
Bes mbajn te gjith njerzit aq sa kan nder.
Ne qofse then besen femra apo gruja shkatrron familjen.
Ne qofse then besen mashkulli apo burri shkatrron familjen dhe nderin dhe besnikrin para kombit.
Nese nin gruja qe ke arm shpejt kforika me te zan, arsyja se ajo frigohet nga problemi qe mund ti sjell dhe sesht e plotfuqishme me i dal zot vet friges

tafrruk kukurreci
02-01-05, 18:46
sa per temen do tė kujtonja njė thenje tė vjetėr, emri i shkruesit apo thėnsit nuk mė kujtohet pėr momentin, por ėshtė thėn "Tė gjith femrat jan Ku... por me gjithatė edhe nėna ime ėshtė femėr"

Gjumashja
20-03-05, 12:27
mendoj qe femrat

Toni_4Ever
20-03-05, 13:56
Ju pershendes

valla spo di cka te them une personalisht mendoj se femrat jan.

luaNI-USA
24-03-05, 11:38
une mendoje se femrat me shume kan bese se mashkujt?se une e kam nje dashnore ajo shume me besone mua edhe ka besime ne mua po edhe une kam shume besime per te 8) .

emine
23-10-11, 16:31
Kerkush valla as femnat as meshkujte,ka shku ajo kohe motiiii

Oqeani
01-11-11, 21:15
Pa dyshim femėrat!
Por cilat ?

T'a them, apo te le radhen dikujtė .... ?

emine
01-11-11, 21:33
qa kam mujte me pa me kta sy e me llogjiku mire,gjithe kure mendojne per interesat e tyre e thejne besen,bile ato premtime qe aspak si ke kerku nga ata njerz ,qohen e luftojne kunder vetes dhe asaj cfare thojne,andaj pse me majte fjalen kure bota qenka e till

Ardea
08-11-11, 15:44
mendoj qe femrat e mbajn besen mé shum, por nuk mundesh me thon ket...krjet nvaret prej charakterit te njerit ne veqansi.

Oqeani
08-11-11, 15:58
Femerat, prej frige !!!!

Ardea
09-11-11, 17:00
femrat prej besnikrisé .....mashkujt se njohin ket fjal ..besnikri...qka o kjo fjal? ...keq qe kan humb vlerat e vjetra, vlerat reale te domethonshme...fjala si fjal duhet te mbahet gjethmon, jo mu bo sikur rrospi e keqe mi ndrru fjal gjdo minut...per bes, ma zi se femrat jeni bo!! esht ofendim me ju thon, femer-mashkull, kurse femrat jan bo mashkujt e vertet :wink:

Kaqanikasja
11-04-13, 12:58
Femrat jane me besnike po e shof qe kan komenut shum e nga frika por nuk endron kjo per arsye se femrat qqdoher jane me besnike dhe me te forta se meshkujt

Djalizellshem
10-09-13, 10:47
Besa e sodit si japi perkrahje asnjanes pal,se jan tranu vajza e djem kto jan fakte pamarrparasysh se pe bej edhe veten te keq qe po thom edhe djemt hehe :p