PDA

View Full Version : Qfar produkte duheni te perdorni per fytyr?


mickoja
27-10-04, 11:57
Dashta ti jap disa keshilla per pastrim te fetyres!

Nese e bleni ju nje produkt duheni te shiqoni jo te jet produkti me qmim te lartè,dhe tju pershtatet crema e lekures se fetyres e juaj kujdes se ka genjeshtra ne"markt" dhe kshtu vetum e yshqeni lekuren e juaj gabim dhe ne mosh ma te vjeter ajo ndikon dhe keni ma shum probleme si pshb.pa pastrim ne fetyr:


:arrow: Per lekur Seborrhoe"lekur te yndyrshme":
Me Komedonen"puqrra" apo Akne,shum e preferuar:

ne produkt nuk duhet te ket:parfum,mos te jet PH-ma e lartè se 5.5,Oil nuk duhet te ket..

Qka duhet te jet pa tjeter ne produkt:Aqua(water)alcohol,Glycol dhe Gamma Oryzanol dhe PH-5.5 apo ma te ulet(ekkriner)normalises,antibacterial effect,not comedogenic


:arrow: Per lekur Sebostase"lekur e thatè e terèt"

Ne produkt nuk duhet te ket:Limonene,PH-duhet te jet neutral 7.0 (apokrine) dhe parfun nuk duhet te ket..

Qka duhet te jet pa tjeter ne produkt:Aqua(water)C 14-22 alcohol.glycerin,Oil,milk frotein,dhe refreshes


Duhet te keni:Cleansing lotion,Tonic,dhe creme

pra suksese per zbukurim te fetyres dhe jepni rendesi vetvetes :wink:

Barbaroza
27-10-04, 15:54
Flm Mickoja per keshillat!
Besoj se edhe herave tjera do te shkruash akoma!

Mafiozi
28-10-04, 00:51
:oops: :oops: :wink:

mickoja
28-10-04, 14:00
:oops: :oops: :wink:hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:

Krokodilli
28-10-04, 14:17
:oops: :oops: :wink:hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:

si duket mafiozi i perdor tjera kreme per fytyre,, i vjen marre qe nuk i ka ble keto prodhimet qe i keshillove ti mickoja :wink:

mickoja
28-10-04, 14:20
:oops: :oops: :wink:hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:

si duket mafiozi i perdor tjera kreme per fytyre,, i vjen marre qe nuk i ka ble keto prodhimet qe i keshillove ti mickoja :wink:hahahahahahahahahaah....

adrioni
28-10-04, 16:37
:oops: :oops: :wink:hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:

si duket mafiozi i perdor tjera kreme per fytyre,, i vjen marre qe nuk i ka ble keto prodhimet qe i keshillove ti mickoja :wink:hahahahahahahahahaah....
Mire e ki

oldi
30-05-08, 23:35
ky krem eshte krem natyral dhe ka 4 funksione puqra,akne .kunja ,dhe njolla dielli ..dmth eshte 100%natyral perbehet prej nje lule ...perdorne kush ka problem me fytyr .... do te delni te kenaqyr une per vehti e kam perdor me ka largu puqrat dhe njollat e diellit jam i kenaqur ne kosov ka ardhur tani ....ju preferoj te perdorni kremi ...quhet MEGIC CREAM 4 IN 1 :) KUSH DESHIRON TE KET FYTYR TE PASTER PERDORNI KET KREM GJENDET ME POROSI ..

emine
26-02-12, 16:59
kos,huder,kajmak,mjalte,kaqamak me ba krejt:tongue: