PDA

View Full Version : Kush do te behete kampion i kosoves ne futboll?


galqe
31-10-04, 12:57
Kampionati i 61 i futbollit kosovar eshte bere mjaft entuziazm se kush do te behet kampion?

sipas mendimit tim per titull do te luftojne Besa dhe Drita e Drita do te jete kampion?


E sipas jush kush do te jete kampion dhe cka duhet qe te behet qe te ndrrohet kjo pozite e palakmuar e futbollit shqipetar?

blusky
13-12-04, 22:06
Besa

g
16-04-05, 20:45
dihet se Besa de esh ma e forta e drita ska lidhje :lol:

Gjumashja
21-04-05, 09:15
spo di qka me thon se spo e percjelli fort futbollin ma shume basketin :wink:

at|n|
23-04-05, 10:21
Ekipi qe luan lojen me te bukur dhe qe sjell pak cilesi te futbollit evropian ne Kosove eshte K.F TREPĒA '89 ---> shpresoj edhe kampion...

Arb
02-05-05, 15:24
Xhiroja e 22-te

Trepēa '89 - Besa 1-0
Ne sekondat e fundit te takimi Besa kishte rast te barazonte, Zeka nga 4-5 metra nuk arriti te shenoj.
Ivanov, 3'

Prishtina - Liria 1-0
Patoku, 89'

KEK-u - Vėllaznimi 0-1
Zhubi, 24'

Llapi - Ferizaj 3-1
Silvia, 35' (1-0)
Silvia, 40' (2-0)
Topalli, 51' (2-1)
Silvia, 88' (3-1)

Drenica - Flamurtari 0-2
Fetahu, 77'
Martini, 81'

Drita - Kosova (P) 1-2
Gjonbalaj, 17' (1-0)
Maxholli, 38' (2-0)
Sahiti, 54' (1-2)

Arb
02-05-05, 15:24
Tabela
1. Trepēa '89 22 12-3-7 30:17 +13 39
2. Besa 22 12-2-8 34:20 +14 38
3. Flamurtari 22 11-3-8 29:28 +1 36
4. Vellaznimi 22 10-4-8 29:23 +6 34
5. Prishtina 22 10-4-8 26:27 -1 34
6. Liria 22 10-3-9 30:27 +3 33

7. Ferizaj 22 10-1-11 28:38 -10 31
8. Kosova (P) 22 8-5-9 25:22 +3 29
9. KEK-u 22 8-5-9 27:29 -2 29
10. Drenica 22 9-2-11 31:33 -2 29
11. Drita 22 7-3-12 19:31 -12 24
12. Llapi 22 6-3-13 26:39 -13 21

Gjashte skuadrat e para do te luftojne per titullin e kampionit, ndersa gjashte skuadrat e fundit do te luftojne per mbijetese.

Arb
02-05-05, 15:24
Besa deri ne PlayOff

BESA - Vellaznimi (4-0) (2-3)
Liria - BESA (1-0) (0-3)
BESA 3-0 Ferizaj (3-0) (1-2)
Flamurtari - BESA (2-1) (0-2)
BESA - Kosova (P) (2-1) (0-1)
Drita - BESA (0-0) (0-1)
BESA - Drenica (3-1) (1-3)
Llapi - BESA (1-1) (0-1)
BESA - Prishtina (3-2) (0-1)
KEK-u - BESA (0-2) (0-2)
BESA - Trepca '89 (2-1) (0-1)

Besa ndan vendin e pare ne numrin e fitoreve, bashke me Trepcen '89, me 12 fitore.

Ze vendin e pare ne numrine golave te shenuar, 34, para Trepces '89 & Lirise, me 30 gola te shenuar.

Ndan vendin e dyte sa i perket humbjeve, bashke me Flamurtarin, Vellaznimin & Prishtinen, me vetem 8 humbje. Trepca '89 ka me se paku humbje, vetem 7.

Pas Trepces '89 (me 17 gola te pesuar), Besa ka me se paku gola te pesuar, vetem 20.

Besa eshte e vetmja skuader qe nuk ka humbur asnje pike ne fushen e saj, 11 ndeshje si vendase, te gjitha fitore.

Golaverazhi si vendas: 11 Fitore, 0 Barazime, 0 Humbje, 26:5.
Golaverazhi si musafire: 1 Fitore, 2 Barazime, 8 Humbje, 10:9.

Fitorja me e thelle: 4-0, perballe Vellaznimit, ne xhiron e pare te kampionatit.

Humbja me e thelle: 1-3, perballe Drenices, ne xhiron e 17-te.

Mesatarja e golave te shenuar ne Ndeshje: 1.54
Mesatarja e golave te pesuar ne Ndeshje: 0.9

Arb
02-05-05, 15:25
Besa me skuadrat me te cilat do te zhvilloj ndeshje ne pjesen shtese te kampionatit, ka arritur 5 fitore dhe 5 humbje. Ka fituar te gjitha ndeshjet si vendase, dhe ka pesuar qe te gjitha si musafire (qe te gjitha me rrezulltat minimal).

Perballe tyre ka fituar 15 pike.

Golaverazhi: 17:11.

Ja rrezulltatet e arritura perballe ketye skuadrave:
BESA - Trepca '89 (2-1) (0-1)
Flamurtari - BESA (2-1) (0-2)
BESA - Vellaznimi (4-0) (2-3)
BESA - Prishtina (3-2) (0-1)
Liria - BESA (1-0) (0-3)

Keshtu, nese Besa arrijne te grumbullojne 15 piket e fituara gjate kampionatit te rregullt (perballe ketyre skuadrave), atehere disa barazime, apo nje fitore si musafire, mbase do te iu mundesonte te stoliseshin me titullin aq te merituar te Kampionit per kete vit.

Arb
03-05-05, 17:53
Trepca '89 (4 fitore, 1 barazim dhe 5 humbje, 13 pike, golaverazhi 6:7)

Trepca '89 - Besa (1-0) (1-2)
Trepca '89- Flamurtari (1-0) (0-1)
Trepca '89 - Prishtina (1-0) (0-1)
Trepca '89- Vellaznimi (1-0) (0-1)
Trepca '89 - Liria (1-2) (0-0)

Flamurtari (5 fitore dhe 5 humbje, 15 pike, golaverazhi 12:16)

Flamurtari - Trepca '89 (1-0) (0-1)
Flamurtari - Liria (4-2) (0-3)
Flamurtari - Vellaznimi (1-0) (0-3)
Flamurtari - Besa (2-1) (0-2)
Flamurtari - Prishtina (2-1) (2-3)

Vellaznimi (3 fitore, 3 barazime dhe 4 humbje, 12 pike, golaverazhi 9:12)

Vellaznimi - Prishtina (0-0) (1-1)
Vellaznimi - Flamurtari (3-0) (0-1)
Vellaznimi - Liria (1-3) (0-0)
Vellaznimi - Trepca '89 (1-0) (0-1)
Vellaznimi - Besa (3-2) (0-4)

Prishtina (4 fitore, 3 barazime dhe 3 humbje, 15 pike, golaverazhi 11:10)

Prishtina - Liria (1-0) (1-1)
Prishtina - Vellaznmi (1-1) (0-0)
Prishtina - Besa (1-0) (2-3)
Prishtina - Trepca '89 (1-0) (0-1)
Prishtina - Flamurtari (3-2) (1-2)

Liria (4 fitore, 3 barazime dhe 3 humbje, 15 pike, golaverazhi 12:11)

Liria - Prishtina (1-1) (0-1)
Liria - Flamurtari (3-0) (2-4)
Liria - Trepca '89 (0-0) (2-1)
Liria - Vellaznimi (0-0) (3-1)
Liria - Besa (1-0) (0-3)

Arb
14-05-05, 15:51
Rrezultatet ne Play-off-it:

Prishtina - Besa 2:0 (1:0)
Liria - Trepēa'89 1:1 (0:0)
Vėllaznimi - Flamurtari 2:0 (1:0)

Play-aut:
Kosova (P) - Drenica 3:1
Drita - KEK-u 2:0 (2:0)
Llapi - Ferizaji 3:0 (1:0)

Arb
14-05-05, 15:51
Rrezulltatet e ndeshjeve te dyta te PlayOff-it:

Besa 3-1 Vellaznimi
Liria 1-0 Prishtina
Trepca '89 1-1 Flamurtari

PlayOut
Ferizaj 2-0 Drenica
Llapi 2-0 Drita
KEK-u 1- 0 Kosova (P)

Arb
14-05-05, 15:52
Kete te Diele, Besa do te zhvilloj ndeshjen e trete te PlayOff-it, ku do te perballet ne Prishtine, me Flamurtarin vendas.

Besa ka startuar garat shtese me nje fitore dhe nje humbje, ndersa per Flamurtarin kjo do te jete ndeshja e pare si vendas, pas humbjes ne Gjakove dhe barazimit ne Mitrovice.

Gjate Kampionatit te rregullt keto skuadra kane ndare nga nje fitore dhe nje humbje perballe njera tjetres. Besa triumfoi ne Peje, 2-0, ndersa pesoj ne Prishtine, 1-2.

Ne takimet tjera do te takohen:
Prishtina - Trepca '89
Vellaznimi - Liria (derbi Dukagjinas)

Arb
16-05-05, 02:55
PlayOff - Xhiroja e 3-tė
Flamurtari – Besa 3:1
1:0, 7' Sunaj Keēi
1:1, 15' Fitim Kasapi
2:1, 18' Driton Resuli
3:1, 49' Edi Martini

Prishtina – Trepēa’89 2:0
Vėllaznimi – Liria 1:2

Tabela
1.Besa 41
2.Trepēa '89 41
3.Flamurtari 40
4.Liria 40
5.Prishtina 40
6.Vėllaznimi 37

Ne xhiron e 4-t, me 21 & 22 Maj, takohen:
Trepēa '89 - Besa
Liria - Flamurtari
Prishtina - Vėllaznimi

PlayOut - Xhiroja e 3-tė
Drenica – KEK-u 3:0
Kosova (P) – Llapi 1:0
Drita – Ferizaj

Tabela
1. Kosova 35
2. Ferizaj 34
3. Drenica 32
4. KEK-u 32
5. Drita 30
6. Llapi 27

Ne xhiron e 4-t, me 21 & 22 Maj, takohen:
Ferizaj - KEK-u
Llapi - Drenica
Drita - Kosova

at|n|
22-05-05, 20:26
Sot , Trepēa '89 - Besa 0:0

lufta mbetet e hapur edhe per ekipet tjera tashme. Presim ndeshjet e ardhsme te playoffit. Trepēa '89 champion .... :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

at|n|

Arb
23-05-05, 00:50
PlayOff - Xhiroja e 4-t
Trepēa’89 – Besa 0:0
Prishtina – Vellaznimi 0:0
Liria - Flamurtari (ndeshja zhvillohet te Merkuren)

Tabela
1.Besa 42
2.Trepēa '89 42
3.Prishtina 41
4.Flamurtari 40 (-1)
5.Liria 40 (-1)
6.Vėllaznimi 38

(-1) - nje ndeshje me pak.

Arb
02-06-05, 16:58
PlayOff (xhiroja e 5-te)
Besa 4 : 1 Liria
Vellaznimi 0 : 1 Trepēa'89
Flamurtari 1 : 2 Prishtina

Tabela (PlayOff)
1. Besa 27 14 3 10 42 27 15 45
2. Trepēa'89 27 13 6 8 33 21 12 45
3. Prishtina 27 13 5 9 32 29 3 44
4. Liria 27 12 5 10 37 35 2 41
5. Flamurtari 27 12 5 10 36 36 0 41
6. Vėllaznimi 27 11 5 11 33 29 4 38

Ne xhiron e gjashte, kete fund-jave, takohen:
Besa - Prishtina
Trepca '89 - Liria
Flamurtari - Vellaznimi


PlayOut (xhiroja e 5-te)
Kosova (P) 3 : 3 Ferizaj
KEK-u 1 : 0 Llapi
Drenica 4 : 3 Drita

Tabela (PlayOut)
1. KEK-u 27 11 5 11 30 34 -4 38
2. Kosova (P) 27 10 6 11 34 29 5 36
3. Drenica 27 11 2 14 39 43 -4 35
4. Ferizaj 27 11 2 14 33 48 -15 35
5. Drita 27 10 3 14 29 39 -10 33
6. Llapi 27 9 3 15 33 41 -8 30

Arb
05-06-05, 17:35
Rrezulltatet e xhiros se Gjashte:

PlayOff
Besa 1-0 Prishtina
15' Nallbani (pen.)

Flamurtari 3-1 Vellaznimi
(1-0) 29'
(2-0) 52' Martini
(3-0) 72' Martini
(3-1) 78 Lama (pen.)

Trepca '89 3-1 Liria
(1-0) 3' Smecanin (pen.)
(2-0) 45' Jashari
(2-1) 74' Mullallri
(3-1) 86' Osmani

PLAYOUT
Ferizaj 1-5 Llapi
(1-0) 19' Rovaj
(1-1) 22' Istrefi
(1-2) 59'
(1-3) 64' Zhupi
(1-4) 77' Arifaj
(1-5) 79' (pen.)

KEK-u 0-1 Drita

Drenica 0-0 Kosova (P)

Tabela e Renditjes

PLAYOFF
1. Besa 28 15 3 10 43 27 15 48
2. Trepēa'89 28 14 6 8 36 22 14 48
3. Prishtina 28 13 5 10 32 30 2 44
4. Flamurtari 28 13 5 10 39 37 2 44
5. Liria 28 12 5 11 38 38 0 41
6. Vėllaznimi 28 11 5 12 34 32 2 38

PLAYOUT
1. KEK-u 28 11 5 12 30 35 -5 38
2. Kosova (P) 28 10 7 11 34 29 5 37
3. Drenica 28 11 3 14 39 43 -4 36
4. Drita 28 11 3 14 30 39 -9 36
5. Ferizaj 28 11 2 15 34 53 -19 35
6. Llapi 28 10 3 15 38 42 -4 33

Arb
06-06-05, 05:26
Nė kėtė javė, me 12 & 13 Qershor, takohen (ne kllapa janė rrezulltatet e javės sė dytė tė PlayOff-it:

PlayOff
Vėllaznimi - BESA (1-3)
Flamurtari - Trepēa '89 (1-1)
Prishtina - Liria (0-1)

PlayOut
Drenica - Ferizaj (0-2)
Drita - Llapi (0-2)
Kosova (P) - KEK-u 0-1

Agroni22
11-06-05, 20:22
BESA

Arb
12-06-05, 18:26
Rrezulltatet e xhiros se Shtate:

PlayOff
Vėllaznimi 0-1 BESA
(0-1) Nallbani, 43' (pen.)

Flamurtari 0-0 Trepēa '89
(1-0) 89' Martini

Prishtina 0-0 Liria

PlayOut
Drita 3-0 Llapi
(1-0) 22'
(2-0) 44', Hasani

Drenica 2-0 Ferizaj
Kosova (P) 0-0 KEK-u

Tabela e Renditjes
PLAYOFF
1. Besa 29 16 3 10 44:27 17 51
2. Trepēa'89 29 14 6 9 36:23 13 48
3. Flamurtari 29 14 5 10 40:37 3 47
4. Prishtina 29 13 6 10 32:30 2 45
5. Liria 29 12 6 11 38:38 0 42
6. Vėllaznimi 29 11 5 13 34:31 1 38

PLAYOUT
1. Drenica 29 12 3 14 41:43 -2 39
2. KEK-u 29 11 6 12 30:35 -5 39
3. Drita 29 12 3 14 33:39 -6 39
4. Kosova (P) 29 10 8 11 34:29 5 38
5. Ferizaj 29 11 2 15 34:55 -21 35
6. Llapi 29 10 3 16 38:45 -7 33

Arb
12-06-05, 18:29
Nė xhiron e tete, me 15 Qershor, takohen (ne kllapa janė rrezulltatet e javės sė dytė tė PlayOff-it:

PlayOff
BESA - Flamurtari (1-3)
Trepēa '89 - Prishtina (0-2)
Liria - Vėllaznimi (2-1)

PlayOut
KEK-u - Drenica (0-3)
Llapi - Kosova (P) (0-1)
Ferizaj - Drita

Arb
19-06-05, 16:12
Xhiroja e 9-te:

PlayOff
BESA - Trepca '89
Flamurtari - Liria
Vellaznimi - Prishtina

PlayOut
KEK-u 1-1 Ferizaj
Drenica - Llapi (nuk eshte zhvilluar)
Kosova(P) 2-0 Drita

Arb
19-06-05, 16:53
Pas 45 minutave te para:

BESA 1-1 Trepca '89
15' (0-1) Smecanin (pen.)
45' (1-0) Haxhi Zeka

Flamurtari 1-0 Liria
32' (1-0)Krasniqi (pen.)

Vellaznimi - Prishtina

Arb
19-06-05, 17:14
Barazim ne Prishtine!

Krusha ka shenuar ne minuten e 50-te. Pra Flamurtari - Liria, tani rrezulltati i barazuar, 1-1.

Arb
19-06-05, 17:20
1-0 Ne Gjakove!

Vellaznimi ka shenuar golin e epersise nga pika e bardhe.

Arb
19-06-05, 17:51
2-1 n Peje!

Ne ndeshjen te drejteperdrejte per titullin e kampionit, Besa edhe nje here permes sulmuesit Zeka ka shenuar golin e dyte.

Kane mbetur edhe disa minuta shtese, qe e ndajne Besen nga titulli te pare te Kampionit te Kosoves!

Rrezulltatet e takimeve te tjera:

Flamurtari eshte duke mposhtur Lirine, 3-1.

Ndersa Vellaznimi po luan baraz me Prishtinen, 1-1.

Arb
19-06-05, 17:57
BESA Kampion i Kosoves!

Gjithcka ka perfunduar ne Peje. Besa tashme zyrtarisht eshte stolisur me titullin e Kampionit te Kosoves, pas fitores se arritur ndaj kandidatit te drejteperdrejte per tittull, Trepces '89, 2-1.

Urime lojetareve, stafit drejtues, sponsoreve te Beses, tifozeve te flakte, dhe qytetareve te Pejes!

Arb
19-06-05, 18:07
Xhiroja e 9-te:

PlayOff
BESA 2-1 Trepca '89
15' (0-1) Smecanin (pen.)
45' (1-1) Haxhi Zeka
88' (2-1) Haxhi Zeka

Vellaznimi 1-1 Prishtina
Flamurtari 3-1 Liria

Tabela
1. BESA 31 18 3 10 47:28 19 57 - KAMPION
2. Trepēa'89 31 15 6 10 37:24 13 51
4. Flamurtari 31 15 5 11 42:38 4 50
3. Prishtina 31 13 7 11 33:31 2 46
5. Vėllaznimi 31 12 6 13 35:33 2 42
6. Liria 31 12 6 13 39:41 -2 42


PlayOut
KEK-u 1-1 Ferizaj
Drenica - Llapi (nuk eshte zhvilluar)
Kosova(P) 2-0 Drita

Tabela
1. KEK-u 31 12 7 12 31:34 -3 43
2. Kosova (P) 31 11 9 11 36:29 7 42
3. Drenica 30 12 3 15 39 43 -4 39 (-1)
4. Drita 31 12 3 16 30:41 -11 39
5. Ferizaj 31 12 3 16 35:54 -19 39
6. Llapi 30 10 4 15 38 42 -7 34 (-1)

Arb
21-06-05, 14:28
http://kfbesa.com/images/champ.jpg

Vajza
21-06-05, 15:21
PRISHTINA...

Arb
21-06-05, 15:28
KF Besa, emblemė e futbollit tė Dukagjinit

Pas njė gare maratonike, njė javė para pėrfundimit tė kampionatit tė futbollit, Besa e Pejės pas fitores kundėr rivali tė drejtpėrdrejt Trepēės ’89, ndėrpreu ankthin se dikush mund t’ua rrėmbej titullin, qė e merituan gjatė tėrė kampionatit.

As epėrsia e mitrovicasve nė minutat e para tė ndeshjes nuk ndali turrin pejan drejt majės sė futbollit kosovar dhe kalaja e Trepēės u thye me dy gola tė sulmuesit mė tė mirė pejan Haxhi Zeka, i cili i dha Pejės dhe Dukagjinit titullin aq tė pritur, kurorėn e mė tė mirit…

Festė nė stadiumin Shahin Haxhislami, festė njė Pejė. Besa ėshtė mė e mira. Por, ėshtė dashur tė derdhet mund e djersė, pėr tė arritur nė piedestal. Janė futbollistėt: Valmir Bytyēi, Ekrem Veseli, Fisnik Papuēi, Dukagjin e Fisnik Gashi, Erdogan Brando e Robert Gjeraj, Fetim Kasapi e Ilir Nallbani, Haxhi Zeka e Burim Domniku, Jeton Osmanaj e Krenar Vokshi, Hysni Muzlia e Valdet Shoshi, Erdogan Celina e shumė e shumė tė tjerė, tė cilėt e pėrcollėn Besėn deri nė fron.

Nė emblemėn qė e pėrbėnė futbollin pejan, nuk mund e mos tė pėrmendim njeriun e palodhshėm, njeriun e parė tė Besės, z. Agim Elshani, i cili asnjėherė nuk dyshoi nė potencialin e Besės, tė cilin ai e krijoi me mund tė madh. Dhurata mė e mirė pėr te ėshtė ky titull, titullin qė ai dhe Besa ia sollėn Pejės.

Mirėpo, Agimi nuk do tė ndalet me kaq, tashmė me Besėn, tė mėrkurėn do tė kėrkojė edhe njė kurorė, atė tė Kupės sė Kosovės, tė cilėn Besa e humbi vitin e kaluar. Dy kurora pėr Besėn, pse jo. Besa ėshtė mė e mira. Me fat Besė, ti qė je emblema e futbollit dukagjinas!

Kosova Sport+

Arb
21-06-05, 15:29
PRISHTINA...

Tashme dihet Kampioni...

http://kfbesa.com/images/champ.jpg

Arb
21-06-05, 15:54
Xhiroja e fundit (e 10-te)

PlayOff
Liria - Besa (1-4) (Besa tashme eshte kurorezuar me titullin e kampionit)
Trepēa'89 - Vellaznimi (1-0)
Prishtina - Flamurtari (2-1)

PlayOut
Ferizaj - Kosova (P) (3-3)
Llapi - KEK-u (0-1)
Drita - Drenica (3-4)

Vajza
22-06-05, 10:22
ok po mendoj veq per mua "prishtina"...

Arb
26-06-05, 18:29
Rrezulltatet e Xhiros sė Fundit:

PlayOff
Liria 1-1 Besa
Trepēa '89 1-0 Vėllaznimi
Prishtina 2-0 Flamurtari

Tabela
1. BESA 32 18 4 10 48:29 19 58 - KAMPION
2. Trepēa'89 32 16 6 10 38:24 14 54
4. Flamurtari 33 15 5 12 42:40 2 50
3. Prishtina 32 14 7 11 33:33 0 49
5. Liria 32 12 7 13 40:42 -2 43
6. Vėllaznimi 32 12 6 14 35:34 1 42


PlayOut
Ferizaj 3-0 Kosova (P)
Llapi 0-4 KEK-u
Drita 3-0 Drenica

Tabela
1. KEK-u 32 13 7 12 35:34 1 46
2. Kosova (P) 32 11 9 12 36:32 4 42
3. Drenica 32 13 3 14 42:46 -4 42
4. Ferizaj 32 13 3 16 38:54 -16 42

5. Drita 32 13 3 16 33:41 -8 42
6. Llapi 3 10 4 17 38:49 -11 34

Krokodilli
11-08-05, 09:40
PRISHTINA...
:lol: edhe per mu eshte Prishtina