PDA

View Full Version : Rastesisht!!


MemphiSx
15-11-04, 23:28
Thuhet qe Rasti eshte Mbret i Botes

Shume gjera behen Rastesisht,nganjeher nuk me realizohet ndonje deshir apo pune kur e planifikoj,kurse shumica me e detyrave me kryhen pa paramendime dmth rastesisht
Nuk thuhet se koti P.sh.
E din q'me tha njera kur e takova Rastesisht Ose
Rastesisht e kam gjet ket website edhe u kyqa ne te
Lotet nuk do te mi shohesh nese takohemi ndonjeher Rastesisht


Mua me pelqen Rasti

Maca
15-11-04, 23:32
Un them keshtu...
''Rrasti i ka te mirat e veta por ka & pasoja e ata ma von duken...

Un nuk nisem saher nga rrasti por me ndodhin shum rraste,rrastesisht...
Per mua ''Rrasti'' nuk esht nje tem tabu...

Te pershendes MemphiSx dhe te pergezoj per temen :wink:

Tung

turisti
17-11-04, 02:30
Pershendetje per temen dhe ty personalisht MemphiSx.


Nuk ben asnjehere t'iu shmangeni " TAKIMIT " te cilin me heret ,pa dijen e juaj e ka caktuar jeta.Ai takim quhet :arrow: RASTI.


Me nderime,TURISTI. :wink:

turisti
23-05-05, 23:05
Pershendetje per temen dhe ty personalisht MemphiSx.


Nuk ben asnjehere t'iu shmangeni " TAKIMIT " te cilin me heret ,pa dijen e juaj e ka caktuar jeta.Ai takim quhet :arrow: RASTI.


Me nderime,TURISTI. :wink:

Rasti i djeshit,sot i takon te kaluares.

Luana
23-05-05, 23:10
Pershendetje per temen dhe ty personalisht MemphiSx.


Nuk ben asnjehere t'iu shmangeni " TAKIMIT " te cilin me heret ,pa dijen e juaj e ka caktuar jeta.Ai takim quhet :arrow: RASTI.


Me nderime,TURISTI. :wink:

Rasti i djeshit,sot i takon te kaluares.


:( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:

turisti
12-07-05, 11:20
Pershendetje per temen dhe ty personalisht MemphiSx.


Nuk ben asnjehere t'iu shmangeni " TAKIMIT " te cilin me heret ,pa dijen e juaj e ka caktuar jeta.Ai takim quhet :arrow: RASTI.


Me nderime,TURISTI. :wink:

Rasti i djeshit,sot i takon te kaluares.


:( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Lotet nuk jane per lulen si ti. :wink:

turisti
10-10-05, 11:10
Pershendetje per temen dhe ty personalisht MemphiSx.


Nuk ben asnjehere t'iu shmangeni " TAKIMIT " te cilin me heret ,pa dijen e juaj e ka caktuar jeta.Ai takim quhet :arrow: RASTI.


Me nderime,TURISTI. :wink:

Keshtu mendoj gjithmone.

Domira
10-10-05, 11:17
Rastesi nuk egziston.

Agroni22
10-10-05, 20:42
rastesisht te pashe sot

Tomori
10-10-05, 22:57
Rastesi nuk egziston.
te lumte...

turisti
11-10-05, 00:24
Rastesi nuk egziston.
te lumte...

Gaboni.

dr1ta
11-10-05, 00:35
Me kujtohet Loloku motoja e tij : rasti esht mbret , e seksi mbreteresh , keshtu dicka :roll:

turisti
11-10-05, 00:43
Me kujtohet Loloku motoja e tij : rasti esht mbret , e seksi mbreteresh , keshtu dicka :roll:

Po shoqe.Kush tha se nuk egziaton??? :wink:

dr1ta
11-10-05, 00:59
Me kujtohet Loloku motoja e tij : rasti esht mbret , e seksi mbreteresh , keshtu dicka :roll:

Po shoqe.Kush tha se nuk egziaton??? :wink:

:wink:

Rastsisht e mbajta mend ket :)

turisti
11-10-05, 01:13
Me kujtohet Loloku motoja e tij : rasti esht mbret , e seksi mbreteresh , keshtu dicka :roll:

Po shoqe.Kush tha se nuk egziaton??? :wink:

:wink:

Rastsisht e mbajta mend ket :)

Digjital je ti. :wink:

Sy_kaltra
17-10-05, 20:00
rastesish kam hy ne dardania dhe sot nuk mundem pa te .

DEA
17-10-05, 21:19
rastesish kam hy ne dardania dhe sot nuk mundem pa te .
Njejte si une.

Dimri
17-10-05, 21:20
rastesish kam hy ne dardania dhe sot nuk mundem pa te .
Njejte si une.

Edi besa jo vetem ju dya po kini shoqe shum :wink:

Naki
22-10-05, 13:13
Gjėrat e paplanifikuara janė tė rastit dhe si tė tilla mundė tė kenė efektin e madhė apo tė Vogėl,Tė hidhur apo tė gėzuar.
Rasti i ofruarė kėrkonė Analizė tė shpejtė e nga njė herė sakrificė ,siq thotė populli njė herė vjenė vera ka dera,kur tė iken ajo ece gjejė atė edhe njė herė.

Po edhe unė kamė pasur raste tė papritura,ose raste tė kėrkuara por jo edhe tė planifikuar.
Hyrja ime nė Boten Virtuale nė Dardani ishte e rastit,unė kėrkoja tė mėsoja mė tepėr pėr historinė e dardanisė dhe Historinė e mbretėreshes Teuta.
Rastėsisht hapa porten e Forumit Dardania dhe qė atėherė lidha kurorė me kompjuterin dhe dardanin.

Ky ishte njė rastė i mirė,takim me boten shqiptare atėherė po edhe sot e quajė Rastė i madhė.

Naki

vushtrria
22-10-05, 13:39
rastesishte i pata ra lotos ne zvicer 8)

Barbaroza
22-10-05, 13:45
Rastesisht lexova shkrimet per mua te se madhes Uratė dhe caktova te rikthehem!

loni19
22-10-05, 15:31
Nuk do te isha kunder te flasim per rastin, mirepo un mendoj se rastesia-koincidenca fare nuk ekziston.
Gjtihcka qe ndodh me njerezit dhe ne kete planet ku jetojme ne, eshte e rregulluar e jo e rastesishme.
Pershendetje loni19.

Flaka_1
22-10-05, 20:37
''Mbreti i jetes eshte rasti''
Mund te jete rast gezimi dhe rast i hidhur!

LOJETARI
23-10-05, 13:01
Rastesishte ndodhin gati te gjitha gjerat e medhaja, ndersa pa dashje gjerat e vogla .

Urata
23-10-05, 13:03
Rastesisht lexova shkrimet per mua te se madhes Uratė dhe caktova te rikthehem!

Rastesisht (me qellim) klikova kete teme...
pajtoj me fjalet e lonit19...!

Domira
23-10-05, 15:01
I nderuari GURI SYLAJ!
Ju dergova mesazh privat ku ju njoftova se padashje e kam fshi postimi tuaj te fundit ne kete teme.
Ju lutem te me falni sepse e bera padashje.

Me respekt
Domira

GURI SYLAJ
23-10-05, 15:12
Nese gjithecka eshte e "rregulluar"atehere njeriu nuk eshte fajtore as per temiren e as per te keqen qe bene.......
DHE GJITHECKA QE NE MUNDOHEMI TE MESOJME A TE BEJME ESHTE E KOTE????????????
Rreth ketij problemi nuk ka pajtushmeri te plote, por njr eshte evidente; po u mundove te besh mire gjene mire dhe e kunderta.
Rastesia egziston, por jo rralle, ka nevoje qe pasi te ndodhe te futet ne binare te drejte dhe te mirefillt.

***********************

Domira , ju falenderoj per angazhimin tuaj . Jeni e pershendetur.

Domira
23-10-05, 16:16
GURI SYLAJ neqeftese ka mundesi qe, rastesia, kur e lyp nevoja te futet ne binare te mirefillte...perse atehere lejohet te ndodhe kjo!!!!!!

GURI SYLAJ
23-10-05, 18:24
Kjo ka mundesi me rastesite qe nuk perkojn plotesisht me nevojat dhe deshirat tona por edhe qe nuk mund te hudhet e tera d.m.th merr ate pjese te rastesise qe mendon se te perket dhe se e meriton t'a keshe afer!!!!!!!!!!!

Mos egzistimi i rastesise e perjashton mundesine e fajsise.

Jelira
23-10-05, 18:43
Kjo ka mundesi me rastesite qe nuk perkojn plotesisht me nevojat dhe deshirat tona por edhe qe nuk mund te hudhet e tera d.m.th merr ate pjese te rastesise qe mendon se te perket dhe se e meriton t'a keshe afer!!!!!!!!!!!

Mos egzistimi i rastesise e perjashton mundesine e fajsise.

Pajtoj me ty,i nderuar...!

Murgesha
25-10-05, 22:37
Rastėsisht hyra tė shiqoj se ēfarė ka shkruar Jelira?? :lol:

DEA
25-10-05, 22:38
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
25-10-05, 22:40
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Qeshje e rastit a po jo?? :wink:

DEA
25-10-05, 22:45
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Qeshje e rastit a po jo?? :wink:
Po de, hyna me shiku se qfare rastesie pate ti, , kur e lexova qesha se hiq rastesi krejt qellimisht ishte

Honesty^uk.
25-10-05, 23:04
Rastesisht hyra ne kete ore, dhe mu ba qefi qe shikova DEA_n tuj shkarravit

vjeshta
25-10-05, 23:07
Rastesi mbas rastesije :roll:

DEA
25-10-05, 23:09
Rastesisht hyra ne kete ore, dhe mu ba qefi qe shikova DEA_n tuj shkarravit
Rastesisht u takuam me Honestyn mbas aq sa kohe :lol:

Honesty^uk.
25-10-05, 23:12
Rastesisht hyra ne kete ore, dhe mu ba qefi qe shikova DEA_n tuj shkarravit
Rastesisht u takuam me Honestyn mbas aq sa kohe :lol:

:D

Murgesha
25-10-05, 23:12
Krejt rastėsisht mora vesh se Dea dhe Honesty s`qenkan takuar moti. :lol:

Honesty^uk.
25-10-05, 23:14
Krejt rastėsisht mora vesh se Dea dhe Honesty s`qenkan takuar moti. :lol:

Rastesi por e vertet se ka muaj qe sja kam pare NIKUN aktiv

DEA
25-10-05, 23:16
Krejt rastėsisht mora vesh se Dea dhe Honesty s`qenkan takuar moti. :lol:

Rastesi por e vertet se ka muaj qe sja kam pare NIKUN aktiv
Honesty edhe ty valla, veq me ti nxjerr fjalet me dana koheve te fundit :lol:

Honesty^uk.
25-10-05, 23:18
Rastesi por e vertet se ka muaj qe sja kam pare NIKUN aktiv
Honesty edhe ty valla, veq me ti nxjerr fjalet me dana koheve te fundit :lol:[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
edhe CAKALLA e mullinit ka nevoje per te pushuar ndonje here, se po te vazhdoj NONSTOP, Mullixhia do kishte ngel me pasoja :wink:

DEA
25-10-05, 23:20
Rastesi por e vertet se ka muaj qe sja kam pare NIKUN aktiv
Honesty edhe ty valla, veq me ti nxjerr fjalet me dana koheve te fundit :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
edhe CAKALLA e mullinit ka nevoje per te pushuar ndonje here, se po te vazhdoj NONSTOP, Mullixhia do kishte ngel me pasoja :wink:[/quote]
Ku po ta nin ty per mullagjinjet, kryesorja cakalla mos me pushu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
p.s shpresoj te jeni mire

Honesty^uk.
25-10-05, 23:23
p.s shpresoj te jeni mire

Te falenderoj nga Zemra

laliloli
31-10-05, 09:53
Ngjarjet qe ndodhin pa planifikim ose pa paramendim qofshin te mira ose jo te mira quhen rastesi.Dhe rastesi kemi per qdo dite .
Rastesisht ne tren u takova me nje femer te bukur ne te cilen u dashurova dhe vazhdimisht, jo rastesisht, udhetoja me tren.

zana e maleve
31-10-05, 15:27
rashtesisht ne kete forum takova njeriu qe prej kohesh nuk ka biseduar me te she mu be shume qejfi

Dreni30
31-10-05, 17:52
rastesisht hyra ketu dhe pash se cka ka shkretu Dea.

Domira
31-10-05, 19:36
Rastesisht ...rastesisht...rastesisht takova forumistet ketu me te cilet bisedoj perdite..

Tomori
31-10-05, 19:48
Rastesisht ...rastesisht...rastesisht takova forumistet ketu me te cilet bisedoj perdite..
Rasti eshte mbreti botes..apo jo Domira :wink:

Domira
31-10-05, 19:55
Rastesisht ...rastesisht...rastesisht takova forumistet ketu me te cilet bisedoj perdite..
Rasti eshte mbreti botes..apo jo Domira :wink:

Ashtu thuhet por une smund ta them kete :?

Tomori
31-10-05, 19:59
Rastesisht ...rastesisht...rastesisht takova forumistet ketu me te cilet bisedoj perdite..
Rasti eshte mbreti botes..apo jo Domira :wink:

Ashtu thuhet por une smund ta them kete :?
,,perse moj bukuroshe po keshtu thote e gjithe bota..!

turisti
02-11-05, 01:27
Rasisht jam TURIST. :wink:

Murgesha
04-11-05, 11:32
Rastėsisht hyra te diskutimet shoqėrore, pėr tė lexuar ato qė janė shkruar, dhe fare rastėsisht mė erdhi dėshira pėr ti hjedhur ca gėrma kėtu. :wink:

Sy_kaltra
05-11-05, 21:57
rastesish kam hy ne ( f/d ) dhe sot nuk mundem pa te .

turisti
05-11-05, 22:03
Rasisht ėshtė dashuria,rasisht ėshtė vdekja....

Sy_kaltra
05-11-05, 22:07
Rashtesisht Nje ndjenj virtual krijoj nje histori te bukur dashurie!

turisti
05-11-05, 23:05
Rashtesisht Nje ndjenj virtual krijoj nje histori te bukur dashurie!

Rasisht mire e shprehur....

Arb
05-11-05, 23:07
Rastesisht hyna ne kete teme...

Sy_kaltra
05-11-05, 23:21
Rashtesisht Nje ndjenj virtual krijoj nje histori te bukur dashurie!

Rasisht mire e shprehur....Rastesisht bukur e cituar :)

Arb
05-11-05, 23:22
Rashtesisht Nje ndjenj virtual krijoj nje histori te bukur dashurie!

Rasisht mire e shprehur....Rastesisht bukur e cituar :)

Rastesisht e lexuar...

Sy_kaltra
05-11-05, 23:23
Rastesisht e lexuar...Rastesia ndo nje her te shpie dika ?!

turisti
05-11-05, 23:24
Rashtesisht Nje ndjenj virtual krijoj nje histori te bukur dashurie!

Rasisht mire e shprehur....Rastesisht bukur e cituar :)

Rasisht ne momentin dhe vendin e duhur...

Domira
05-11-05, 23:25
Rastesia nuk shpie askund.

Arb
05-11-05, 23:25
Rastesisht e lexuar...Rastesia ndo nje her te shpie dika ?!

Rastesisht hyra ketu...

Murgesha
05-11-05, 23:26
Jo rastėsisht por me qėllim jam nė kėtė temė. :wink:

Sy_kaltra
05-11-05, 23:27
Rasisht ne momentin dhe vendin e duhur...Nuk po te Falenderohem rastesisht por qellimish :wink:

turisti
05-11-05, 23:28
Rasisht ne momentin dhe vendin e duhur...Nuk po te Falenderohem rastesisht por qellimish :wink:

Rasisht,postimi yt me gezoi... :wink:

Arb
05-11-05, 23:28
Jo rastėsisht por me qėllim jam nė kėtė temė. :wink:

Rastesisht shoh se jo rastesisht je ketu...

GURI SYLAJ
06-11-05, 01:29
Po por rasti eshte mbreti i botes....................

Sy_kaltra
06-11-05, 12:44
Rashtesisht Nje ndjenj virtual krijoj nje histori te bukur dashurie!

Domira
06-11-05, 12:50
Me fal Sy_kaltra po as rastesisht nuk mund te besoj ne "rastesine" tende :cry:

Sy_kaltra
06-11-05, 12:55
:roll: Pse moj ,,se kam zemren ma si dukur :cry:

Domira
06-11-05, 13:28
Jo moj mos qaj te lutem...kjo qe te thash ska lidhje me zemren tende, ti ke zemer te mire. Fjalen e pata qe ti je e mencur dhe nuk jeton me rastesi, ketu e pata...
Me fal rrushe edhe njehere nese te lendova :cry:

Sy_kaltra
06-11-05, 14:00
jo moj ska dert llokume :wink:

pasha zotin as un skom besu ne rastesi po qe :(

po prap se prap rastesi azgje defenitive :wink:

Vetima
06-11-05, 14:50
E pelqej rastin se qdo here kur diqka me ndohe rastesisht gjithmon jan tmira dhe realizohen si rastesisht ma e kur baj me qellime dhe plane jo ndoshta gjithmone por bukur shume deshtoj. :?

Sy_kaltra
09-11-05, 17:40
ehh rasti rasti gjdo gje mund te ndodh rastesisht :?

vjeshta
09-11-05, 23:09
Rastesisht po me ndjekin fatekeqesit,ndoshta jo :roll:

turisti
09-11-05, 23:21
Rastesisht po me ndjekin fatekeqesit,ndoshta jo :roll:

Rasisht ndoshta nuk din mi eliminue mire dhe afatgjate....

vjeshta
09-11-05, 23:24
Rstesisht ,ndoshta qe po mundohem me i eliminu me dore te majt

turisti
09-11-05, 23:33
Rasisht ndoshta e perdor metoden e gabuar....

vjeshta
09-11-05, 23:36
Rastesisht po ja le kohes

turisti
09-11-05, 23:37
Rasisht :koha eshte filteri i vuajtjes,por per fat te keq,njerzit asgje nuk mesojne nga gabimet e veta por i perseritin..... :wink:

vjeshta
09-11-05, 23:42
Rastesisht kam ndegjuar se koha sheron plaget :wink:

turisti
09-11-05, 23:50
Rasisht edhe koha eshte idiot. :(

vjeshta
09-11-05, 23:53
Rastesisht me le pa shpresa

turisti
09-11-05, 23:55
Rasisht :mos i humb shpresat kurre,ky eshte shiqimi nga kendi im dhe problemet e anes sime..... :wink:

vjeshta
09-11-05, 23:59
Rastesisht ma permende kendin a :lol:

turisti
10-11-05, 00:01
Rasisht te pelqen??

vjeshta
10-11-05, 00:05
Rastesisht mu kujtu dhe e thash ,mos me keqkupto :twisted:

turisti
10-11-05, 00:06
Rasisht kote po nervozohesh,sepse nuk ka nevoje ..... :P

vjeshta
10-11-05, 00:11
Rastesisht rava dakort me ty tash :lol:

vjeshta
10-11-05, 17:52
Rastesisht ndegjova se vuajtjet zoti iau qon atyre te forteve ,dhe kete duhet ta marrim si kompliment

Antika
26-02-11, 16:12
Thuhet qe Rasti eshte Mbret i Botes

Shume gjera behen Rastesisht,nganjeher nuk me realizohet ndonje deshir apo pune kur e planifikoj,kurse shumica me e detyrave me kryhen pa paramendime dmth rastesisht
Nuk thuhet se koti P.sh.
E din q'me tha njera kur e takova Rastesisht Ose
Rastesisht e kam gjet ket website edhe u kyqa ne te
Lotet nuk do te mi shohesh nese takohemi ndonjeher Rastesisht


Mua me pelqen Rasti

Rastesisht ?!Rasti nuk mund te parashikohet,ndodhe parreshtur ne jeten tone.Eshte e panjohur deri ne nje moment.
Ose rasti=shkaku dhe pasoja.
Rastesisht kalova rrugen me shkeli nje biēiklete sepse nuk isha e kujdeshme.

elvio
28-02-11, 22:05
erdha tani??????

Jana
28-02-11, 22:23
...u njohem por tani jemi miq shum te mir ....

Murgesha
28-02-11, 22:25
Rastesisht ndegjova se vuajtjet zoti iau qon atyre te forteve ,dhe kete duhet ta marrim si kompliment


Rastesisht per her te pare e pash (ose ndoshta e kam par po kam harru) shkrimin tend te para 5 vite e gjysme!

Mos rastesisht ke nderruarr mendimin per ket ndegjim rasti? :wink:

vjeshta
28-02-11, 23:06
Rastesisht per her te pare e pash (ose ndoshta e kam par po kam harru) shkrimin tend te para 5 vite e gjysme!

Mos rastesisht ke nderruarr mendimin per ket ndegjim rasti? :wink:Rastsishte nuk ndryshohet asgje ;)

Murgesha
28-02-11, 23:09
Jo rastesisht, pajtohem me ty, ani pse kam nje pershtypje se zoti ne ket menyre ju ban pak padrejtesi te forteve (duhet me i mundu kajher edhe te dobtit)!

vjeshta
28-02-11, 23:14
Jo rastesisht, pajtohem me ty, ani pse kam nje pershtypje se zoti ne ket menyre ju ban pak padrejtesi te forteve (duhet me i mundu kajher edhe te dobtit)!

Jo rastesishte Zoti e bene kete ...ata veq jan te munduar si te dobet !:biggrin:

Murgesha
28-02-11, 23:16
Jo rastesishte Zoti e bene kete ...ata veq jan te munduar si te dobet !:biggrin:

Rastesisht AI duhet me ju tregu se edhe te fortit o ka i mundon, per me i ba te dobet ha,haahahahaha

emine
28-02-11, 23:17
jo breh pahiri,:biggrin:

King Street
23-05-12, 02:20
Rastesisht te takova , por ai ishte rasti me i bukur ne jeten time

emine
23-05-12, 16:48
krejt fajet i ka rasti,na vec kena merak me shfrytzu.

Stuhi Rere
23-05-12, 16:58
u grindem me fal

tipi engjellor
23-05-12, 17:15
.....me kapi nje parandjenje se ishe ulur aty afer .......po si ta vertetoja hahahah

Kaqanikasja
17-04-13, 12:10
Rastesisht hyra ne kete forum dhe me shum qe me shtyri te jem ende ketu ishte Diana_007 mikesha ime e pare e ketij forumi por tahs kam shum miq e mikesha ketu te cilet i respektoj dhe i qmoj shume