PDA

View Full Version : A Bojm Diqka...!!!


MemphiSx
16-11-04, 21:12
Qka ja u merr mendja me i zgjedh Institucionet e Forumit te Dardanis
Po e zgjedhim Presidentin Kryetarin e Parlamentit Dhe Qeverin me te gjitha Ministrit
Te gjithe kemi drejt pjesmarrje per zgjedhje
Se pari te paraqiten te gjithe ata qe deshirojn te Kandidohen per President Kryetar Parlamenti Qeveri Dhe Ministra
Mandej i qesim n'votime Cili Kandidat t'fiton vota me shum prej Forumistav ai zgjedhet ne postin per te cilin ka Konkuru
D.m.th Secilit Kandaidat per me fitu Nje Post i Duhen 10 vota

Po ja filloj une i Pari

Une kandidoj per President te Forumit Dardan

Barbaroza
16-11-04, 21:25
Une kryeministre!

lazdrani
16-11-04, 21:36
Une pajtohem Memphisx per kete ide te bukure.Ndersa une po rri ne Monarkin time si Mbret :wink:

MemphiSx
16-11-04, 23:41
Une pajtohem Memphisx per kete ide te bukure.Ndersa une po rri ne Monarkin time si Mbret :wink:


Ec more edhe Leka Zogu ishte Mbret deri me tani po u kyq ne Politik :D

Zgjedh qka do t'behesh ;) Ty t'kish ndejt mir Posti i Ministrit te Drejtesis :D

ShEjToNkA
16-11-04, 23:47
Wowwwww edhe kėshtu qenka bė aa?!
Ok ,nė kėto qė i keni cek s'po kyqem a!
Vetėm nėse zgjedheni Avokatin e Popullit (po mendojė cka ka tė bėjė dic me Avukatur) ja ku mė keni 8)
Vetėm mė lajmroni :wink:

MemphiSx
16-11-04, 23:49
Wowwwww edhe kėshtu qenka bė aa?!
Ok ,nė kėto qė i keni cek s'po kyqem a!
Vetėm nėse zgjedheni Avokatin e Popullit (po mendojė cka ka tė bėjė dic me Avukatur) ja ku mė keni 8)
Vetėm mė lajmroni :wink:


Okay Shejtonka edhe ky Post Duhet amo ti anon pak ka gjinija femrore :D A mos po na i cenon te drejtat e meshkujve se :D

ShEjToNkA
16-11-04, 23:54
Okay Shejtonka edhe ky Post Duhet amo ti anon pak ka gjinija femrore :D A mos po na i cenon te drejtat e meshkujve se :D


(shumė mirė ia ke qėllu)Kurr hiqqq!!! Paj n'tė anofsha nga gjinia femrore aty mbetsha! Po pse tė anojė nga gjinia femrore t'u qenė me anu nga ajo mashkullore qy?! :wink:

MemphiSx
16-11-04, 23:58
Okay Shejtonka edhe ky Post Duhet amo ti anon pak ka gjinija femrore :D A mos po na i cenon te drejtat e meshkujve se :D


(shumė mirė ia ke qėllu)Kurr hiqqq!!! Paj n'tė anofsha nga gjinia femrore aty mbetsha! Po pse tė anojė nga gjinia femrore t'u qenė me anu nga ajo mashkullore qy?! :wink:


Okay pra po t'zgjedhim pa dal n'votime si Avokate e Dardanis ;)


Veq Kujdesss!!! Mos i shkel rregulloret qe jan ne Dispozicion :D[/b]

Murgesha
17-11-04, 00:44
Qka ja u merr mendja me i zgjedh Institucionet e Forumit te Dardanis
Po e zgjedhim Presidentin Kryetarin e Parlamentit Dhe Qeverin me te gjitha Ministrit
Te gjithe kemi drejt pjesmarrje per zgjedhje
Se pari te paraqiten te gjithe ata qe deshirojn te Kandidohen per President Kryetar Parlamenti Qeveri Dhe Ministra
Mandej i qesim n'votime Cili Kandidat t'fiton vota me shum prej Forumistav ai zgjedhet ne postin per te cilin ka Konkuru
D.m.th Secilit Kandaidat per me fitu Nje Post i Duhen 10 vota

Po ja filloj une i Pari

Une kandidoj per President te Forumit Dardan

Edhe une kandidoj per Presidente te Forumit Dardan. Se me ka hije per bese, si Mbreteresh qe jam. :lol: :lol:

uliksi31
17-11-04, 07:40
A ka pozite Secretary of State :?: :lol:

Kercovari
17-11-04, 09:57
Kerkes
Lus komisionin institucional te dardanis per mua te rezervoje ministrin e qeshtjeve socijale.Jem i gatshem te ndihmoj te tjeret,e kam veshtire te kerkoje ndihme nga te tjeret.

RRUSHI
17-11-04, 10:13
MINISTER I BUJQESIS-------RRUSH E KAM EMRIN , BARI ME PROFESJON ----VEJAN DISA HER I DIVORCUAR ETJ ETJ

BESOJ SE I PLOTSOJ KUSHTET :wink:

Kercovari
17-11-04, 10:32
Propozim
Propozoj :Turistin per minister te komunikacionit.
Nakin minister te shendetsis.
Lazdranin Kryeshef i sherbimeve sekrete.
Honestin kryeshef i ministris s`jashtme.
MemphisX posti i presidentit,mire e ka.
Barbaroza Ambasadore ne SHBA.
Shejtonka zedhenese e qeveris dardane.
Murgesha Ambasadore ne Angli.
Genta Ambasadore ne Shqiperi.
Maca Ambasadore ne Zvicer.
Mafiozi Kryeshef i doganave.
Gjumashja Kryeshefe e policis.
Kroki Ambasador ne Australi.
Uliksi Kryeshef i njesitit policor specijal.
Batman Kryepeshkopi dardan.
Varfnjaku zedhenes i kryepeshkopit.
Dr.Leone Reizulema dardan.
Luana drejtore e kopshtit Zoologjik.
Aferdita ministre e kultures.
Une u lodha,tani zgjidhni ju resoret e tjera edhe nga nje zevedsminster etj.
Si zevendese e qeshtjeve socijale kam zgjedhe Driten sepse e kam me afer ajo Shkupjane e une Kercovar.Haaaaaa!.

turisti
17-11-04, 12:08
Kercovari shoki,faleminderit shume per besimin e dhene ( propozimin ).

VENI RE!!!!

Ekziston mundesia qe shenjat e komunikacionit t'ju mashtrojne,hahahahahahahahaha.

Pershendetje te sinqerta,TURISTI. :wink:

Kercovari
17-11-04, 12:19
Kercovari shoki,faleminderit shume per besimin e dhene ( propozimin ).

VENI RE!!!!

Ekziston mundesia qe shenjat e komunikacionit t'ju mashtrojne,hahahahahahahahaha.

Pershendetje te sinqerta,TURISTI. :wink:
E te gabojne rrugen bukuroshet te vin te ti ne kafe.
Nuk besoj se do te hidherohesh!?.Haaaahhaa!.

turisti
17-11-04, 12:27
Kercovari shoki,faleminderit shume per besimin e dhene ( propozimin ).

VENI RE!!!!

Ekziston mundesia qe shenjat e komunikacionit t'ju mashtrojne,hahahahahahahahaha.

Pershendetje te sinqerta,TURISTI. :wink:
E te gabojne rrugen bukuroshet te vin te ti ne kafe.
Nuk besoj se do te hidherohesh!?.Haaaahhaa!.

Ketu gabove.Per shkaqet humanitare,une do t'i dergoj tek ti,hahahahahaha. :wink:

Kercovari
17-11-04, 12:32
Flm.Shoki
Humanizmi eshte vetjak me permasa te gjera.kurse shenjat e komunikacionit jene me permasa te gjera vetjake.Haaaaaaa!.

turisti
17-11-04, 12:35
Flm.Shoki
Humanizmi eshte vetjak me permasa te gjera.kurse shenjat e komunikacionit jene me permasa te gjera vetjake.Haaaaaaa!.


Hahahahahaha,te pershendes. :wink:

MemphiSx
17-11-04, 12:37
Propozim
Propozoj :Turistin per minister te komunikacionit.
Nakin minister te shendetsis.
Lazdranin Kryeshef i sherbimeve sekrete.
Honestin kryeshef i ministris s`jashtme.
MemphisX posti i presidentit,mire e ka.
Barbaroza Ambasadore ne SHBA.
Shejtonka zedhenese e qeveris dardane.
Murgesha Ambasadore ne Angli.
Genta Ambasadore ne Shqiperi.
Maca Ambasadore ne Zvicer.
Mafiozi Kryeshef i doganave.
Gjumashja Kryeshefe e policis.
Kroki Ambasador ne Australi.
Uliksi Kryeshef i njesitit policor specijal.
Batman Kryepeshkopi dardan.
Varfnjaku zedhenes i kryepeshkopit.
Dr.Leone Reizulema dardan.
Luana drejtore e kopshtit Zoologjik.
Aferdita ministre e kultures.
Une u lodha,tani zgjidhni ju resoret e tjera edhe nga nje zevedsminster etj.
Si zevendese e qeshtjeve socijale kam zgjedhe Driten sepse e kam me afer ajo Shkupjane e une Kercovar.Haaaaaa!.


Okay Kercovari me disa ndryshime te vogla ket Propozim mundem te votojm ne Forme Pakete per te gjitha Kandidimet
Qe jan te pajtimit edhe Forumistet tjer Krejt eshte Okay :)

Naki
17-11-04, 15:15
Propozim
Propozoj :Turistin per minister te komunikacionit.
Nakin minister te shendetsis.
Lazdranin Kryeshef i sherbimeve sekrete.
Honestin kryeshef i ministris s`jashtme.
MemphisX posti i presidentit,mire e ka.
Barbaroza Ambasadore ne SHBA.
Shejtonka zedhenese e qeveris dardane.
Murgesha Ambasadore ne Angli.
Genta Ambasadore ne Shqiperi.
Maca Ambasadore ne Zvicer.
Mafiozi Kryeshef i doganave.
Gjumashja Kryeshefe e policis.
Kroki Ambasador ne Australi.
Uliksi Kryeshef i njesitit policor specijal.
Batman Kryepeshkopi dardan.
Varfnjaku zedhenes i kryepeshkopit.
Dr.Leone Reizulema dardan.
Luana drejtore e kopshtit Zoologjik.
Aferdita ministre e kultures.
Une u lodha,tani zgjidhni ju resoret e tjera edhe nga nje zevedsminster etj.
Si zevendese e qeshtjeve socijale kam zgjedhe Driten sepse e kam me afer ajo Shkupjane e une Kercovar.Haaaaaa!.

Pajtohem edhe une me listen Zgjedhore

Maca
17-11-04, 15:22
Edhe une pajtohem...
E pra kur te keni donje problem me ambasaden e zvicres me lajm mua haha

Barbaroza
17-11-04, 16:21
Edhe une po pajtohem me listen qe paska perpiluar Kercovari.
Njeherit po betohem para jush.

Betohem ne emrin tim,ne emer te Dardanise se do te punoj punen e ambasadores ne SHBA me nder.
Une,Barbaroza,bije e ketij kombi,do te luftoj me te gjitha forcat e mia qe do t'ua sjell Pavaresine.Ngado qe jeni,mos harroni te kendoni ne grup apo vetem:

Mbahu neno mos ke frike
Se ke Barbarozen ne Amerike!


Amin!

Ylberi_be
17-11-04, 17:36
Une kisha kandidu per minister te policis
nese ma pranoni ket mandat krimet dhe uzurpimet hajnia dhe kontrabanda kishin marr fund pergjithmon dhe i kisha shti keto maskaralleqe anti njerzore
sa qe edhe ne shqipri kisha intervenu qe skish pas shans me u bajt sen i keq me hyn ne kosov :arrow: :idea:

MemphiSx
17-11-04, 20:25
Mir pra presim edhe Konfirmimin edhe te tjerve se a i pranojn postet e tyre apo jo
Deri me tani Posti I Presidentit eshte i zgjedhur
Ambasador i SHBA-ve do t'jet Barbaroza
Ambasador I Zvicres Maca
Naki Minister I Shendetsis
Turisti Minister i Komunikacionit
Kercovari Minister per Qeshtje sociale

Na nevojitet qe te paraqitet nje Kandidat per Kryeparlamentar I Dardanis

Kushtet jane

Ti ket mbi 1000 postime
Te jet i moshes mbi 20 vjeqar
Te ket te kryer Fakultetin Ekonomik ose Juridik si dhe te ket pervoje pune 2 vjeqare

I Interesuari te Lajmerohet sa me pare
Afati zgjat 2 ore

Mafiozi
17-11-04, 21:53
Kam pas deshir te propozoj tjeter kandidatur, pasi ti
MemphiSx me propozon si kryeshef i doganave, te konfirmoj
qe jam i gatshem per ket kandidatur...

Dhe besoj qe do te kem rezultat te mir ne ket post :wink:
Dmth duhet ta forcoj kufinin e forumit a, aj qe nuk ka letra
jasht... hhehee:P

Pres si vazhdon kjo tem...

Me respekt 8)

ShEjToNkA
17-11-04, 21:54
Mir pra presim edhe Konfirmimin edhe te tjerve se a i pranojn postet e tyre apo jo
Deri me tani Posti I Presidentit eshte i zgjedhur
Ambasador i SHBA-ve do t'jet Barbaroza
Ambasador I Zvicres Maca
Naki Minister I Shendetsis
Turisti Minister i Komunikacionit
Kercovari Minister per Qeshtje sociale

Na nevojitet qe te paraqitet nje Kandidat per Kryeparlamentar I Dardanis

Kushtet jane

Ti ket mbi 1000 postime
Te jet i moshes mbi 20 vjeqar
Te ket te kryer Fakultetin Ekonomik ose Juridik si dhe te ket pervoje pune 2 vjeqare

I Interesuari te Lajmerohet sa me pare
Afati zgjat 2 ore

MempfiSx , tybe unė i plotėsojė kėto kushte a!
Nėse ma besoni kėtė post s'do zhgėnjheni!
Ju falemderit!


SP. Mundet ndokush tė mė tregojė saktė, se cfarė Shteti ėshtė Dardania??????
Presidencial , Parlamentar apo Mbretror?!

Murgesha
17-11-04, 23:21
Propozim
Propozoj :Turistin per minister te komunikacionit.
Nakin minister te shendetsis.
Lazdranin Kryeshef i sherbimeve sekrete.
Honestin kryeshef i ministris s`jashtme.
MemphisX posti i presidentit,mire e ka.
Barbaroza Ambasadore ne SHBA.
Shejtonka zedhenese e qeveris dardane.
Murgesha Ambasadore ne Angli.
Genta Ambasadore ne Shqiperi.
Maca Ambasadore ne Zvicer.
Mafiozi Kryeshef i doganave.
Gjumashja Kryeshefe e policis.
Kroki Ambasador ne Australi.
Uliksi Kryeshef i njesitit policor specijal.
Batman Kryepeshkopi dardan.
Varfnjaku zedhenes i kryepeshkopit.
Dr.Leone Reizulema dardan.
Luana drejtore e kopshtit Zoologjik.
Aferdita ministre e kultures.
Une u lodha,tani zgjidhni ju resoret e tjera edhe nga nje zevedsminster etj.
Si zevendese e qeshtjeve socijale kam zgjedhe Driten sepse e kam me afer ajo Shkupjane e une Kercovar.Haaaaaa!.


Okay Kercovari me disa ndryshime te vogla ket Propozim mundem te votojm ne Forme Pakete per te gjitha Kandidimet
Qe jan te pajtimit edhe Forumistet tjer Krejt eshte Okay :)

Jo une nuk jam e pajtimit se une kam konkurruarr per Presidente te Forumit. E ju hajt e me keni derguar Ambasadore ne Angli.
Protestoj dhe do te mbetem ne Opozite.
Tha Murgesha e nevrikosur gjer ne kulm, se ende pa u ba votimet me korrupcion u zgjedhen dhe u ndane Postet, a mos te harroje pike njemend.

lazdrani
17-11-04, 23:37
Murgesha -Mbretresha e Dardanise
Kryetar-Memphisx
Nenekryetar-Turistin
Kryeminister-Honesty
Kshilltar i kryeministrit-Gentiani
Gentiana-Ministre e Kultures
Aferdita-Ministre e Shendetsis
Barbaroza-Ministre e Drejtesis
Armani-Shef i financave
Shejtonka-Ministre e Komunikacionit

Luana
18-11-04, 00:10
Une nuk jam e pajtimit e asnjerit sepse ata qe po flasin dhe njohin njeri tjetrit ne msn ne forum dhe live po zgjidhen me njoftsi , une kurr nuk pranoj te jem drejtore e kopshtit zoologjik me vjen keq a ,
une kam vendosur te jem askushi ne ket lojen e juve , nese nuk ju vjen merzi :roll:


http://www.cosgan.net/images/smilie/konfus/a075.gifJu pershendes juve qe jeni me Autoritet te lart

ARMANI
18-11-04, 01:00
Une nuk jam e pajtimit e asnjerit sepse ata qe po flasin dhe njohin njeri tjetrit ne msn ne forum dhe live po zgjidhen me njoftsi , une kurr nuk pranoj te jem drejtore e kopshtit zoologjik me vjen keq a ,
une kam vendosur te jem askushi ne ket lojen e juve , nese nuk ju vjen merzi :roll:


http://www.cosgan.net/images/smilie/konfus/a075.gifJu pershendes juve qe jeni me Autoritet te lartluana une te propozoj te jesh me ni post tjetr ministre e rinis

Maca
18-11-04, 01:24
Une nuk jam e pajtimit e asnjerit sepse ata qe po flasin dhe njohin njeri tjetrit ne msn ne forum dhe live po zgjidhen me njoftsi , une kurr nuk pranoj te jem drejtore e kopshtit zoologjik me vjen keq a ,
une kam vendosur te jem askushi ne ket lojen e juve , nese nuk ju vjen merzi :roll:


http://www.cosgan.net/images/smilie/konfus/a075.gifJu pershendes juve qe jeni me Autoritet te lart

Luana mir e ke ti shoqe,qe si p.sh lazdrani a e sheh haha meeeeee

turisti
18-11-04, 01:40
Mir pra presim edhe Konfirmimin edhe te tjerve se a i pranojn postet e tyre apo jo
Deri me tani Posti I Presidentit eshte i zgjedhur
Ambasador i SHBA-ve do t'jet Barbaroza
Ambasador I Zvicres Maca
Naki Minister I Shendetsis
Turisti Minister i Komunikacionit
Kercovari Minister per Qeshtje sociale

Na nevojitet qe te paraqitet nje Kandidat per Kryeparlamentar I Dardanis

Kushtet jane

Ti ket mbi 1000 postime
Te jet i moshes mbi 20 vjeqar
Te ket te kryer Fakultetin Ekonomik ose Juridik si dhe te ket pervoje pune 2 vjeqare

I Interesuari te Lajmerohet sa me pare
Afati zgjat 2 ore

Keshtu,MemphiSx i nderuar: Une nuk kam fakultet dhe ani qe 2 kushtet e para i plotesoj,qe dmth nuk muj mu pranue.

E perkrahi lojen absolutisht :arrow: vetem pa mua. Ju lus qe te respektoni vendimin tim,sepse nuk muj te jes edhe TURIST ,edhe funksionari i larte. Edhe me mė propozue per kryetar ( p.sh.),nuk dua. Dua te jem i lire si zogu,dua te jes ,te shkruaj dhe tju shiqoj nga kendi im- kendit te TURISTIT.

Do te votoj ne zgjedhjet,por nuk dua asnje funksion.

Ju deshiroj te gjithve sukses ne zgjedhjet.

Me nderime,TURISTI. :wink:

ShEjToNkA
18-11-04, 09:36
Murgesha -Mbretresha e Dardanise
Kryetar-Memphisx
Nenekryetar-Turistin
Kryeminister-Honesty
Kshilltar i kryeministrit-Gentiani
Gentiana-Ministre e Kultures
Aferdita-Ministre e Shendetsis
Barbaroza-Ministre e Drejtesis
Armani-Shef i financave
Shejtonka-Ministre e KomunikacionitMinistre e Kominikacionit?!?!?!?!?

Ja n'bofshi me mė lonė kėtė postė tybe na murrė pusi sa i pėrketė Komunikacionit :roll:
Ncukkkkk!!!

Kercovari
18-11-04, 09:40
Une nuk jam e pajtimit e asnjerit sepse ata qe po flasin dhe njohin njeri tjetrit ne msn ne forum dhe live po zgjidhen me njoftsi , une kurr nuk pranoj te jem drejtore e kopshtit zoologjik me vjen keq a ,
une kam vendosur te jem askushi ne ket lojen e juve , nese nuk ju vjen merzi :roll:


http://www.cosgan.net/images/smilie/konfus/a075.gifJu pershendes juve qe jeni me Autoritet te lart
Opa Luana
Qendrim ekstrem!Drejtoresh e kopshtit zoologjik ndryshe ne praktike njihet si Kryeparlamentare funkcion me i larte legjislativ,e per kete post natyrisht duhet nje njeri i cili di te tregoj edhe dhembet,qofshin edhe te bukura.
Sa u perket Smn.une bile nuk di se cka eshte.

Barbaroza
18-11-04, 09:46
Luana,nuk ke nevoje te ankohesh,kryesorja me sa degjova,pagat ishin maximale,plus diqka "mbas xhepit"ke shanse te behesh milionere per nje kohe te shkurte.Pastaj edhe niku po te shkon si shume bre :lol: :lol:

Diana007
18-11-04, 10:01
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :oops: :oops:

ShEjToNkA
18-11-04, 10:03
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :oops: :oops:


Mos qajė Diana ,se as ti s'do mbetėsh pa postė

Diana007
18-11-04, 10:10
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :oops: :oops:


Mos qajė Diana ,se as ti s'do mbetėsh pa postė


Ani pra bonem kruetare te Postes heheheheheheh :wink:

ShEjToNkA
18-11-04, 10:18
Ani pra bonem kruetare te Postes heheheheheheh :wink::lol: :lol: :lol: Do ta shqyrtojmė kėte qė nė senacėn e parė paralamentare :wink:

Diana007
18-11-04, 10:26
Ani pra bonem kruetare te Postes heheheheheheh :wink::lol: :lol: :lol: Do ta shqyrtojmė kėte qė nė senacėn e parė paralamentare :wink:

Pse as deputete nuk me keni bo aaaaaaaaaaa ncncnncncn

Kercovari
18-11-04, 11:43
Ani pra bonem kruetare te Postes heheheheheheh :wink::lol: :lol: :lol: Do ta shqyrtojmė kėte qė nė senacėn e parė paralamentare :wink:

Pse as deputete nuk me keni bo aaaaaaaaaaa ncncnncncn
Do te propozoj postin e telebingos.Dakord!?

Barbaroza
18-11-04, 11:49
Diana,mendoj edhe une se te pershtates puna e moderatores ne Telebingo :)

Diana007
18-11-04, 12:35
Uh nuk pajtohem me kete nuk me pelqen :cry:

Barbaroza
18-11-04, 12:40
Uh nuk pajtohem me kete nuk me pelqen :cry:

Po e ke veshjen bash siq duhet per moderatore moj :)

Diana007
18-11-04, 14:35
Uh nuk pajtohem me kete nuk me pelqen :cry:

Po e ke veshjen bash siq duhet per moderatore moj :)


Po kisha pranu por te ish kan Star Bingo , se ne Tele Bingo nuk po me shkohet :roll:

Barbaroza
18-11-04, 14:46
Uh nuk pajtohem me kete nuk me pelqen :cry:

Po e ke veshjen bash siq duhet per moderatore moj :)


Po kisha pranu por te ish kan Star Bingo , se ne Tele Bingo nuk po me shkohet :roll:

Ok,kerkesa tu plotesua :lol: :lol:

Luana
18-11-04, 14:51
Luana,nuk ke nevoje te ankohesh,kryesorja me sa degjova,pagat ishin maximale,plus diqka "mbas xhepit"ke shanse te behesh milionere per nje kohe te shkurte.Pastaj edhe niku po te shkon si shume bre :lol: :lol:

Tybe Barbaroz ncuk http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/d030.gif


http://www.cosgan.de/images/more/flowers/017.gif

Diana007
18-11-04, 14:58
Ok,kerkesa tu plotesua :lol: :lol:

Ua pran Ardjiti kam me qen jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Barbaroza
18-11-04, 15:07
Luana,nuk ke nevoje te ankohesh,kryesorja me sa degjova,pagat ishin maximale,plus diqka "mbas xhepit"ke shanse te behesh milionere per nje kohe te shkurte.Pastaj edhe niku po te shkon si shume bre :lol: :lol:

Tybe Barbaroz ncuk http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/d030.gif


http://www.cosgan.de/images/more/flowers/017.gif

Ncncncnccncn,ti nuk po e ditke cka eshte e mira.Ta befte qaren Turisti pra :wink:

Barbaroza
18-11-04, 15:08
Luana,nuk ke nevoje te ankohesh,kryesorja me sa degjova,pagat ishin maximale,plus diqka "mbas xhepit"ke shanse te behesh milionere per nje kohe te shkurte.Pastaj edhe niku po te shkon si shume bre :lol: :lol:

Tybe Barbaroz ncuk http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/d030.gif


http://www.cosgan.de/images/more/flowers/017.gif

Po pra,e sheh se per te gjithe kemi rezervuar pune dhe detyra te mira :)

Luana
18-11-04, 15:17
oohhh mos ma permen Turistin se zemra po me ndalet http://www.cosgan.net/images/smilie/liebe/k050.gif

Ma mire me Turistin se me qen ne Parlament http://www.cosgan.net/images/smilie/liebe/f045.gif


Barbaroza http://www.cosgan.net/images/smilie/liebe/k020.gif

Gentiani
18-11-04, 15:24
Shihe, shihe MemphiSx, paska ardhur ta ndėrrojė rendin shoqėrorė nga Mbretėria. More interesantė si kanė pranuar kėta nga pallati :lol: :lol: :lol: a e dini se pėr kėto institucionet qė po propozon MemphiSx duhet dalė nė Zgjedhje ēdo katėr vite ndėrsa nė pallat i keni tė garantuara rezultatet e zgjedhjeve :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
18-11-04, 15:28
Edhe une po votoj per Honesty-n,kryetar Parlamenti! :)

Maca
18-11-04, 16:03
Un vendin tim si Ambasadore e Zvicres e kam rezervu edhe mos kundershtoni hiq ama hiq kurgjo se ma mir ju bjen...
Ambasadore ma tmir se un skeni me gjet...Pik!

Tung e bofshi

MemphiSx
18-11-04, 16:26
Shihe, shihe MemphiSx, paska ardhur ta ndėrrojė rendin shoqėrorė nga Mbretėria. More interesantė si kanė pranuar kėta nga pallati :lol: :lol: :lol: a e dini se pėr kėto institucionet qė po propozon MemphiSx duhet dalė nė Zgjedhje ēdo katėr vite ndėrsa nė pallat i keni tė garantuara rezultatet e zgjedhjeve :lol: :lol: :lol:


HeHe Gentiani M'falni pra qe nderhyra keshtu amo Pak shtete ne bote kan mbet Mbreteri ;) Duhet te Reformohemi Te ndertojm Nje shtet Dardan Demokratik qe te hym ne Evrope e te kemi Marredhenje te Perhershme me SHBA
Ne mundemi edhe te Kemi Mbreteri pse jo Por Kushtetuta duhet te nderrohet ;)
Te Pershendes Gentiani ;)

MemphiSx
18-11-04, 17:53
Po me duket se nuk po shkon gjithqka ne rregull Do t'fillojm me zgjedhjen e Kryetarit te Parlamentit
I kam 4 Propozime Ju duhet te votoini per ta
1.Honesty_Uk
2.vushtrria
3.Maca
4.Mickoja


Juve ju duhet te votoni per ate qe ju doni qe ta keni ne krye te Kuvendit Dardan
Mandej Do t'vin Kandidaturat nga Parlamenti per Kryetar dhe Kryeminister te Dardanis


S.P.Secili qe del nga Tema postimi i tij do t'fshihet Ju Lutem qe vetem te votoni!!!

uliksi31
18-11-04, 19:09
Pa kqyr e rregullojuni sa me mire dhe shpejt,sepse njsia ime speciale po pret,e gatshme me i zbatua urdhrat per ku eshte interesi i Dardanise :evil: Navi seals jane te gatshem per cdo eventualitet.
Ty Barbaroza ta kem sigurua selin ne Pennsylvania ave.Washington D.C.
Mos harro me i caktua Konzujt ne New York,Detroit,Chicago e vende tj.
Gjithashtu edhe Lobby Shqiptaro-American eshte nja 2 blloka prej selis suaj.Qeshtu rregulloni punet sa me mire se kta boyzzat e mi veshtire me i
qetsuar,se jane teper excited,me sherbyer shtetin Dardan :lol:

Barbaroza
18-11-04, 19:56
Pa kqyr e rregullojuni sa me mire dhe shpejt,sepse njsia ime speciale po pret,e gatshme me i zbatua urdhrat per ku eshte interesi i Dardanise :evil: Navi seals jane te gatshem per cdo eventualitet.
Ty Barbaroza ta kem sigurua selin ne Pennsylvania ave.Washington D.C.
Mos harro me i caktua Konzujt ne New York,Detroit,Chicago e vende tj.
Gjithashtu edhe Lobby Shqiptaro-American eshte nja 2 blloka prej selis suaj.Qeshtu rregulloni punet sa me mire se kta boyzzat e mi veshtire me i
qetsuar,se jane teper excited,me sherbyer shtetin Dardan :lol:

Te flm shume Uliksi31.Une po mendoj qysh tash qe konzujt e mi nder ta tjera te jeni ju ne New York,Turisti ne Detriot,Albanam ne Chikago etj.
Besoj se do ti merrni parasysh kerkesat e mia! :)
Ju uroj bashkepunim te mbare :wink:

Honesty^uk.
18-11-04, 20:47
Po me duket se nuk po shkon gjithqka ne rregull Do t'fillojm me zgjedhjen e Kryetarit te Parlamentit
I kam 4 Propozime Ju duhet te votoini per ta
1.Honesty_Uk
2.vushtrria
3.Maca
4.Mickoja


Juve ju duhet te votoni per ate qe ju doni qe ta keni ne krye te Kuvendit Dardan
Mandej Do t'vin Kandidaturat nga Parlamenti per Kryetar dhe Kryeminister te Dardanis


S.P.Secili qe del nga Tema postimi i tij do t'fshihet Ju Lutem qe vetem te votoni!!!


MEMPHISX, une do te pranoj cdo propozim tuajin, por vetem SIGLAT e profilit mos mi kerko :wink: :lol: :lol:

MemphiSx
18-11-04, 20:48
Prap jeni dal nga Tema

Ju lutem votoni Sa me shpejt Koha nuk pret Nuk kemi kohe per te humbur!!!
Propozimet jan keto edhe njeher
1.Honesty_Uk
2.vushtrria
3.Maca
4.Mickoja

D.m.th Keta kandidat jan per Kryetar te Parlamentit Dardan :)

vushtrria
18-11-04, 20:56
merrni te gjitha postet,por,minister i mbrojtjes jam une ahahahahhhhah

Murgesha
18-11-04, 21:10
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

MemphiSx
18-11-04, 21:30
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Murgesha edhe ti ki me dal n'votime nese Votohesh ska problem ti do t'jesh Presedentja e Pare Femer E Dardanis ;) Nuk do t'behem si ne Komunizem Gjithaqka do t'jet Transparente Dhe e zgjedhur me Voten e Forumistav ;)

Mafiozi
18-11-04, 21:32
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Me vjen keq murgesha qe nuk e percjellin protesten tende,
shiqoj qe i nderuari MemphiSx nuk vazhdon propozimin e tij
me demokraci... un protestoj per ket 8)

Do te shkoj ne kafen e forumit te bisedoj me shokun MemphiSx
se me duket qe esht duke pi shum sonte :wink:

8)

Mafiozi
18-11-04, 21:36
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Murgesha edhe ti ki me dal n'votime nese Votohesh ska problem ti do t'jesh Presedentja e Pare Femer E Dardanis ;) Nuk do t'behem si ne Komunizem Gjithaqka do t'jet Transparente Dhe e zgjedhur me Voten e Forumistav ;)

Aaaaaaa shoku MemphiSx, mendova se ki mbet ne kafen e forumit
tu pi cigare, po e shoh qe mir paske mendu per murgeshen...

NJE VOT per murgeshen shoki, mundesh me notu ket... :wink:

Nderime 8)

Murgesha
18-11-04, 21:40
Po me duket se nuk po shkon gjithqka ne rregull Do t'fillojm me zgjedhjen e Kryetarit te Parlamentit
I kam 4 Propozime Ju duhet te votoini per ta
1.Honesty_Uk
2.vushtrria
3.Maca
4.Mickoja


Juve ju duhet te votoni per ate qe ju doni qe ta keni ne krye te Kuvendit Dardan
Mandej Do t'vin Kandidaturat nga Parlamenti per Kryetar dhe Kryeminister te Dardanis


S.P.Secili qe del nga Tema postimi i tij do t'fshihet Ju Lutem qe vetem te votoni!!!


Nje votė nga unė e ka Vushtrria, se ėshtė me tė vėrtetė Demokrat. :lol:

ShEjToNkA
18-11-04, 21:43
Pėr zgjedhjen e Kryetarit te Parlamentit
i kam 4 Propozime Ju duhet te votoini per ta.

1.Honesty_Uk

2.vushtrria

3.Maca

4.Mickoja


Juve ju duhet te votoni per ate qe ju doni qe ta keni ne krye te Kuvendit Dardan

Hey , ende s'kanė fillu votimet aaa??? pse ore kėshtu c'po pritėni????
Ok nejse problem i juvi aa?! Unė po fillojė volla ,edhe besa po votojė. Dhe vota ime do shkonė tek:

Nr: 2!

Gentiana
18-11-04, 22:19
Edhe Vota ime shkon per NR 2!!

Kercovari
18-11-04, 22:29
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Murgesha edhe ti ki me dal n'votime nese Votohesh ska problem ti do t'jesh Presedentja e Pare Femer E Dardanis ;) Nuk do t'behem si ne Komunizem Gjithaqka do t'jet Transparente Dhe e zgjedhur me Voten e Forumistav ;)

Jo valla MempfisX
E pashe te udhes se nuk je ka po ecen rrugeve demokrataike keshtu qe gati mbetem te gjithe ne opozit,prandaj edhe une jape dorheqje nga posti qe e zgjodha vete.

MemphiSx
18-11-04, 22:36
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Murgesha edhe ti ki me dal n'votime nese Votohesh ska problem ti do t'jesh Presedentja e Pare Femer E Dardanis ;) Nuk do t'behem si ne Komunizem Gjithaqka do t'jet Transparente Dhe e zgjedhur me Voten e Forumistav ;)

Jo valla MempfisX
E pashe te udhes se nuk je ka po ecen rrugeve demokrataike keshtu qe gati mbetem te gjithe ne opozit,prandaj edhe une jape dorheqje nga posti qe e zgjodha vete.


Z.Kercovari se shpejti do t'Formohet Komisioni per Vrejtje dhe Sygjerime Te gjitha Parregullsit mundeni ti paraqitni aty
Mendoj qe nuk eshte koha per bojkotime
Jan zgjedhjet e para dhe ne keto zgjedhje duhet te jet i perfshir i gjith Komuniteti

Murgesha
18-11-04, 22:58
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Murgesha edhe ti ki me dal n'votime nese Votohesh ska problem ti do t'jesh Presedentja e Pare Femer E Dardanis ;) Nuk do t'behem si ne Komunizem Gjithaqka do t'jet Transparente Dhe e zgjedhur me Voten e Forumistav ;)

Jo valla MempfisX
E pashe te udhes se nuk je ka po ecen rrugeve demokrataike keshtu qe gati mbetem te gjithe ne opozit,prandaj edhe une jape dorheqje nga posti qe e zgjodha vete.

Kėrēovari tė pėrshėndes pėr vendimin e marrurr. Mė falni por pa kėnduar se kam qare.
Mirė se vjen o vėlla, mirė se vjen o vėlla.
Nė Opozitė namin kem me e ba. :lol: :lol: :lol:

Kercovari
18-11-04, 23:22
More a e mori kush nė shqyrtim protestėn time???
Nc, nc, nc A ban ta dijė pra pėr ēfarė demokracie po bahet fjalė kėtu???

Murgesha edhe ti ki me dal n'votime nese Votohesh ska problem ti do t'jesh Presedentja e Pare Femer E Dardanis ;) Nuk do t'behem si ne Komunizem Gjithaqka do t'jet Transparente Dhe e zgjedhur me Voten e Forumistav ;)

Jo valla MempfisX
E pashe te udhes se nuk je ka po ecen rrugeve demokrataike keshtu qe gati mbetem te gjithe ne opozit,prandaj edhe une jape dorheqje nga posti qe e zgjodha vete.

Kėrēovari tė pėrshėndes pėr vendimin e marrurr. Mė falni por pa kėnduar se kam qare.
Mirė se vjen o vėlla, mirė se vjen o vėlla.
Nė Opozitė namin kem me e ba. :lol: :lol: :lol:

Mire se te gjeta moter
Opozita eshte kontrrolli i shtetit,posi!

BeeP
19-11-04, 03:20
Une Votoj per nr.3 "Maca"

Diana007
19-11-04, 11:27
:roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ShEjToNkA
19-11-04, 11:31
:roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hėėė Diana , cfarė ke mojj????? :roll: S'po dinė kendė ta votosh apo ,pse qanė?! hajtė mojj jape votėn e mos qajė qy.

Diana007
19-11-04, 11:52
:roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hėėė Diana , cfarė ke mojj????? :roll: S'po dinė kendė ta votosh apo ,pse qanė?! hajtė mojj jape votėn e mos qajė qy.


Jo moj nuk po qaj qe nuk po di kujt me ja dhen voten, po po qaj per vei, se kesh dje ne Star Bingo nuk me prnun ajo Teuta nuk ma liroj vendin qy:cry:

MemphiSx
21-11-04, 22:08
:roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hėėė Diana , cfarė ke mojj????? :roll: S'po dinė kendė ta votosh apo ,pse qanė?! hajtė mojj jape votėn e mos qajė qy.


Jo moj nuk po qaj qe nuk po di kujt me ja dhen voten, po po qaj per vei, se kesh dje ne Star Bingo nuk me prnun ajo Teuta nuk ma liroj vendin qy:cry:

Diana007 Voto se ndoshta e zane ndonje vend me te mir se ne Star Bingo ;)

ShEjToNkA
21-11-04, 22:20
A mos vallė ka fillu heshtja parazgjedhore????????????? :roll:

MemphiSx
21-11-04, 22:23
A mos vallė ka fillu heshtja parazgjedhore????????????? :roll:


Siq po duket pa Intervenu admin Nuk po mundem me u marr vesh per ndarjen e Postev
Presim Nje Konfirmim nga admin se qka t'veprojm me tutj qe te zhbllokohen Punet drejt Formimit te Institucioneve te Dardanis

ShEjToNkA
21-11-04, 22:33
Pėrderisa MempfiSx ,ti po mendonė ashtu ,unė kam edhe njė mendim tjetėr?!
A mos vallė , do ishte mė mirė tė bėjmė sondazh?? Se si dukėt pasi janė votat e hapura ,populli po heziton tė delė nė votime?! ndoshta mė mirė do shkonte procedura e zgjedhėjeve me vota tė fshefta dhe nuk do vononte shumė!?

MemphiSx
21-11-04, 22:36
Pajtona me Ty Plotesisht Shejtonka :) Kush mundet me i qit Propozimet te Sondazhet mundet mi qit ato propozime qe i kam be une :)

Murgesha
21-11-04, 22:43
Unė mendoj se mė sė miri ėshtė tė votojmė haptazi.
Unė e propozoj MephiSx si President tė forumit.

Ps. MemphiSx unė ta dhashė votėn. Po e di ti ma, unė pėr ty ti pėr mua. :wink:

ShEjToNkA
21-11-04, 22:45
Unė mendoj se mė sė miri ėshtė tė votojmė haptazi.
Unė e propozoj MephiSx si President tė forumit.

Ps. MemphiSx unė ta dhashė votėn. Po e di ti ma, unė pėr ty ti pėr mua. :wink:


Shie kėtė Presidentin?? Po ne akoma se zgjidhėm Kryeparlamentarin. Pėr atė edhe e japėm kėtė ide se mos do ishte mė mirė tė votjmė me vota tė fshefta?????????

MemphiSx
21-11-04, 22:51
Unė mendoj se mė sė miri ėshtė tė votojmė haptazi.
Unė e propozoj MephiSx si President tė forumit.

Ps. MemphiSx unė ta dhashė votėn. Po e di ti ma, unė pėr ty ti pėr mua. :wink:

Murgesha Faleminderit per Propozim amo nje her eshte mir te zgjedhet Kryetari i Parlamentit te Dardanis
Por si duket votat e hapura jan problem i disave ketu qe te votojn
Mendoj qe Propozimi i Shejtonkes qe Propozimet te Transferohen te Sondazhet eshte me i mir
Pta jan 4 propozime mundeni te i bartni te zondazhet
Tema Per Kryetar te Parlamentit Dardan


P.S. Ska problem te zgjedhna njeher une e mandej edhe per ty ska problem :D:D

Murgesha
21-11-04, 22:55
Unė mendoj se mė sė miri ėshtė tė votojmė haptazi.
Unė e propozoj MephiSx si President tė forumit.

Ps. MemphiSx unė ta dhashė votėn. Po e di ti ma, unė pėr ty ti pėr mua. :wink:


Shie kėtė Presidentin?? Po ne akoma se zgjidhėm Kryeparlamentarin. Pėr atė edhe e japėm kėtė ide se mos do ishte mė mirė tė votjmė me vota tė fshefta?????????

Qy, qy, pa pasė propozime pėr President nuk mblidhet as Parlamenti.
Hajt bre mos u bėj merak se bahet mirė.
Unė konfirmoj prapė se e votoj MemphiSx pėr President tė Forumit.

ShEjToNkA
21-11-04, 22:59
Qy, qy, pa pasė propozime pėr President nuk mblidhet as Parlamenti.
Hajt bre mos u bėj merak se bahet mirė.
Unė konfirmoj prapė se e votoj MemphiSx pėr President tė Forumit.


Po mu pėr atė thashė ta zgjedhimė njėherė Kryeparlamentarin!
Se edhe unė konifirmojė haptazi se pėr ty do votojė si presidente :D

Murgesha
21-11-04, 23:08
Unė mendoj se mė sė miri ėshtė tė votojmė haptazi.
Unė e propozoj MephiSx si President tė forumit.

Ps. MemphiSx unė ta dhashė votėn. Po e di ti ma, unė pėr ty ti pėr mua. :wink:

Murgesha Faleminderit per Propozim amo nje her eshte mir te zgjedhet Kryetari i Parlamentit te Dardanis
Por si duket votat e hapura jan problem i disave ketu qe te votojn
Mendoj qe Propozimi i Shejtonkes qe Propozimet te Transferohen te Sondazhet eshte me i mir
Pta jan 4 propozime mundeni te i bartni te zondazhet
Tema Per Kryetar te Parlamentit Dardan


P.S. Ska problem te zgjedhna njeher une e mandej edhe per ty ska problem :D:D

O MemphiSx me sa e di unė dhe Shejtonka kemi votuar pėr Vushtrrinė, Honesty ka nje vote dhe Maca po ashtu njė. Atėher Kryetari vetėm ėshtė zgjedhur, kėta qė po abstenojnė ne smundemi mi detyru me votu.

Ja pra ku e keni Kryetarin, dhe tani kush po pajtohet qė unė tė jem Presidente e forumit??? :wink:

MemphiSx
21-11-04, 23:13
Okay edhe une pajtona qe vushtrria te jet Kryetar i Parlamentit Dardan :)
Murgesha Ok edhe per ty pajtona qe te jesh Presidente e Forumit,qashtu e kemi bo une per ty e ti per mu :D

ShEjToNkA
21-11-04, 23:20
Okay!! Edhe unė pajtohėm me ju dy!!
Pra gjithėsejt i kemi 6 vota tė dhėna!

Njė votė ka marė , Honesty^Uk

Njė votė ka marrė ,Maca

Ndėrsa mė sė shumti vota ka Vushtria.

Dhe me kėto vota pra erdhėm nė pėrfundim dhe e publikuam se Kryetarė Paralamenti, do jetė Vushtria!

Mafiozi
21-11-04, 23:26
Okay!! Edhe unė pajtohėm me ju dy!!
Pra gjithėsejt i kemi 6 vota tė dhėna!

Njė votė ka marė , Honesty^Uk

Njė votė ka marrė ,Maca

Ndėrsa mė sė shumti vota ka Vushtria.

Dhe me kėto vota pra erdhėm nė pėrfundim dhe e publikuam se Kryetarė Paralamenti, do jetė Vushtria!

Nese kryeshefi i doganave mundet me votu, vota esht per
Honesty^uk

8)

ShEjToNkA
21-11-04, 23:29
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Ju ftojmė nė votimė!

Honesty^uk.
21-11-04, 23:35
Nese kryeshefi i doganave mundet me votu, vota esht per
Honesty^uk

8)

Mafije te falenderoj per votebesimin tuaj, qe ky vend te mos ngelet VAKUM se shpejti , te kisha kerkuar qe te propozosh diken tjeter.
Tung

Honesty

Mafiozi
21-11-04, 23:43
Nese kryeshefi i doganave mundet me votu, vota esht per
Honesty^uk

8)

Mafije te falenderoj per votebesimin tuaj, qe ky vend te mos ngelet VAKUM se shpejti , te kisha kerkuar qe te propozosh diken tjeter.
Tung

Honesty

Hmmm :? ok 8)

Mafiozi
21-11-04, 23:45
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Vota ime shkon te N° 1 Gentiana

:wink:


Ju ftojmė nė votimė!

MemphiSx
22-11-04, 20:55
Okay!! Edhe unė pajtohėm me ju dy!!
Pra gjithėsejt i kemi 6 vota tė dhėna!

Njė votė ka marė , Honesty^Uk

Njė votė ka marrė ,Maca

Ndėrsa mė sė shumti vota ka Vushtria.

Dhe me kėto vota pra erdhėm nė pėrfundim dhe e publikuam se Kryetarė Paralamenti, do jetė Vushtria!

Me ne fund pas disa bisedimeve Maratonike u zgjodh Kryetari i Pare Dardan e ai eshte Z.vushtrria
Presim ardhjen e Z.vushtrris Qe te jap Betimin para Deputeteve te Parlamentit :)

adrioni
22-11-04, 22:07
Ku jeni shqipetar..a edhe ketu ka hy politik aaaaa..mire de!!!!

E kisha propozu Gentianen per presidente edhe sigurishte qe dot jete me e zoja se sa ky Rugova...edhe pse nuk ka pervoj akademike dot ia kaloj sigurisht.

Loloku
23-11-04, 19:30
Qe prej fillimit nuk me eshte dukur shume ide interesante me u vetekandidu, jo qe dicka por kjo nuk ka ba vaki as ne vendet me diktatoriale, te pakten formalisht eshte propozu.
Flm ShEjToNkA qe me paske vleresu me kete propozim dhe nuk ak shume rendesi votimi tash se eshte demokraci, kush ke te doje le ta votoj. Une kisha pranu bile edhe per zevendes i Gentes me u ba pasi vec qenkam radhitur keshtui, por ju votoni si te doni e ne vendosim pastaj kur te zgjedhemi si te duam a!
Nese po lejohet votimi i hapur edhe une po them hapur se asken me shume se veten nuk e dua, as edhe Genten!
Suksese!

Gentiana
23-11-04, 19:39
Qe prej fillimit nuk me eshte dukur shume ide interesante me u vetekandidu, jo qe dicka por kjo nuk ka ba vaki as ne vendet me diktatoriale, te pakten formalisht eshte propozu.
Flm ShEjToNkA qe me paske vleresu me kete propozim dhe nuk ak shume rendesi votimi tash se eshte demokraci, kush ke te doje le ta votoj. Une kisha pranu bile edhe per zevendes i Gentes me u ba pasi vec qenkam radhitur keshtui, por ju votoni si te doni e ne vendosim pastaj kur te zgjedhemi si te duam a!
Nese po lejohet votimi i hapur edhe une po them hapur se asken me shume se veten nuk e dua, as edhe Genten!
Suksese!
:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

vushtrria
23-11-04, 21:08
vota ime shkon per numrin 3 pra per murgeshen :lol:

ShEjToNkA
23-11-04, 21:52
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Ju ftojmė nė votimė!


Me qenė se bukur mirė paska shėku votimi. Kėshtu qė vendosa edhe unė tė votojė!
E vota ime do shkonė tek:

Nr. 2!

Loloku
23-11-04, 23:28
Flm prape ShEjToNkA, ti vertete e din cka don te thote qe njesh te behet numri 2!


Bash per Kryeminister te ka hije, se me e forte se Ramushi je bere! Edhe ti aq vota mund ti besh kur te duash me gjithe kete popullaritet qe ke, bile 8 vota t'i kisha dhene veē une a!

ShEjToNkA
24-11-04, 22:39
Flm prape ShEjToNkA, ti vertete e din cka don te thote qe njesh te behet numri 2!

Bash per Kryeminister te ka hije, se me e forte se Ramushi je bere! Edhe ti aq vota mund ti besh kur te duash me gjithe kete popullaritet qe ke, bile 8 vota t'i kisha dhene veē une a!


Po volla shumė mirė e di!

Hahahahahahaahah Loloku , hallall be njeri qe po e pranonė ,se volla vėrtet mė kish pas hije a!
Ani vetėm nga 8 vota ?! ja garantė pe di qė kisha fitu!
Falėmnderit!

MemphiSx
24-11-04, 22:46
Edhe une po votoj per Murgeshen :)

Loloku
25-11-04, 00:38
Flm prape ShEjToNkA, ti vertete e din cka don te thote qe njesh te behet numri 2!

Bash per Kryeminister te ka hije, se me e forte se Ramushi je bere! Edhe ti aq vota mund ti besh kur te duash me gjithe kete popullaritet qe ke, bile 8 vota t'i kisha dhene veē une a!


Po volla shumė mirė e di!

Hahahahahahaahah Loloku , hallall be njeri qe po e pranonė ,se volla vėrtet mė kish pas hije a!
Ani vetėm nga 8 vota ?! ja garantė pe di qė kisha fitu!
Falėmnderit!
O 8% deshta me thane, po hajt se nuk e kena kqyr per pak e shume nuk kena pas kurre a.
Hallall paq se e dime tane se e meriton a, po edhe ti pranoje me zemergjeresi e mos te vjen marre hiq!

Diana007
25-11-04, 09:31
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Ju ftojmė nė votimė!

Valla po votoj per nr. 3 ndoshta me pret nje ardhme me mir ( e jo ishalla naj propozim per moderatore ) :roll:

Kercovari
25-11-04, 10:31
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Ju ftojmė nė votimė!

Valla po votoj per nr. 3 ndoshta me pret nje ardhme me mir ( e jo ishalla naj propozim per moderatore ) :roll:
Pse Diana?
Moderatore nuk eshte keq!.

Diana007
25-11-04, 10:41
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Ju ftojmė nė votimė!

Valla po votoj per nr. 3 ndoshta me pret nje ardhme me mir ( e jo ishalla naj propozim per moderatore ) :roll:
Pse Diana?
Moderatore nuk eshte keq!.

Jo jo nuk esht keq po me vjen marre shum :oops: edhe tutna tani hehehehehheehheheheh per kete e kam po gaboj naj sen :cry:

Kercovari
25-11-04, 11:55
Tė ndėruarė forumista!
Me propozimin e tjeve, mua mė lejuanė qė tė pėrpilojė njė listė prejė katėr veta pėr Kanditat Presidenti!

Dhe Kanditat do jenė kėta:

1. Gentiana

2. Loloku

3. Murgesha &

4. MempfiSx


Ju ftojmė nė votimė!

Valla po votoj per nr. 3 ndoshta me pret nje ardhme me mir ( e jo ishalla naj propozim per moderatore ) :roll:
Pse Diana?
Moderatore nuk eshte keq!.

Jo jo nuk esht keq po me vjen marre shum :oops: edhe tutna tani hehehehehheehheheheh per kete e kam po gaboj naj sen :cry:
Mos u tute Diana
Ketu nuk te sheh njeri!hahhhhhaaaaahhha!.

Diana007
25-11-04, 12:05
Mos u tute Diana
Ketu nuk te sheh njeri!hahhhhhaaaaahhha!.

hehehehhehhehheeehhehhehhhehehehheehheheeheheheheh heh :oops: :oops: :oops:

MemphiSx
25-11-04, 12:14
M'falni Per qka behet fjale ne ket Teme???

Kercovari
25-11-04, 12:59
M'falni Per qka behet fjale ne ket Teme???
Per moderator te rastit MempfixS!.

vushtrria
25-11-04, 13:00
[b]edhe une jam per numrin 3 dhe e pershendes :lol:

vushtrria
25-11-04, 13:10
Okay!! Edhe unė pajtohėm me ju dy!!
Pra gjithėsejt i kemi 6 vota tė dhėna!

Njė votė ka marė , Honesty^Uk

Njė votė ka marrė ,Maca

Ndėrsa mė sė shumti vota ka Vushtria.

Dhe me kėto vota pra erdhėm nė pėrfundim dhe e publikuam se Kryetarė Paralamenti, do jetė Vushtria!

Me ne fund pas disa bisedimeve Maratonike u zgjodh Kryetari i Pare Dardan e ai eshte Z.vushtrria
Presim ardhjen e Z.vushtrris Qe te jap Betimin para Deputeteve te Parlamentit :)
ju pershendes te gjithve dhe ju falenderoi per besimin e dhen :lol:


pra sot ne 21 do ta japin betimin te gjithe parlamentaret si dhe krye parlamentari deri ateher mir u pafshim

MemphiSx
27-11-04, 15:17
Okay!! Edhe unė pajtohėm me ju dy!!
Pra gjithėsejt i kemi 6 vota tė dhėna!

Njė votė ka marė , Honesty^Uk

Njė votė ka marrė ,Maca

Ndėrsa mė sė shumti vota ka Vushtria.

Dhe me kėto vota pra erdhėm nė pėrfundim dhe e publikuam se Kryetarė Paralamenti, do jetė Vushtria!

Me ne fund pas disa bisedimeve Maratonike u zgjodh Kryetari i Pare Dardan e ai eshte Z.vushtrria
Presim ardhjen e Z.vushtrris Qe te jap Betimin para Deputeteve te Parlamentit :)
ju pershendes te gjithve dhe ju falenderoi per besimin e dhen :lol:


pra sot ne 21 do ta japin betimin te gjithe parlamentaret si dhe krye parlamentari deri ateher mir u pafshimOkay pra Z.vushtrria po t'presim :)

vushtrria
27-11-04, 16:51
po more si jo o memphisxi poedhe ma te mir se do qe jan atje ne parlament jemi ahahhahhahaahahh

uliksi31
27-11-04, 17:39
po more si jo o memphisxi poedhe ma te mir se do qe jan atje ne parlament jemi ahahhahhahaahahh

Prit Vushtrria,qe edhe nje vote prej mejet.Se te pata met borxh per nje vote :lol: :lol:

Diana007
28-10-05, 14:25
Qka e lat ket pun ne gjys bre ahahhahhaaahha

ninnela
28-10-05, 15:07
Jo moj hajt se une po vazhdoj Nr 4 e votoj :wink:

MemphiSx
28-10-05, 15:08
Qka e lat ket pun ne gjys bre ahahhahhaaahha


Prit pak se tash jon zgjedhjet n'vitin e ardhshem :P :D ;)

Diana007
28-10-05, 15:11
Jo moj hajt se une po vazhdoj Nr 4 e votoj :wink:

Kush ke i katri moj ahahhhahahaahha

Diana007
28-10-05, 15:12
Qka e lat ket pun ne gjys bre ahahhahhaaahha


Prit pak se tash jon zgjedhjet n'vitin e ardhshem :P :D ;)


Edhe sa more jan

MemphiSx
28-10-05, 15:22
Qka e lat ket pun ne gjys bre ahahhahhaaahha


Prit pak se tash jon zgjedhjet n'vitin e ardhshem :P :D ;)


Edhe sa more jan


Ska bre edhe 1 vjet :D Ki kohe me kandidu edhe ti per naj post :P :D

Diana007
28-10-05, 15:25
Po a, valla spo di qka njher kam kandidu per moderatore ahahaa po nuk me heci tash po di qka ( po i rrotulloj syt por spo em bon )