PDA

View Full Version : Mbas Dashuris,Shoqeri apo Urrejtje!!!


MemphiSx
20-11-04, 14:02
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Mafiozi
20-11-04, 14:47
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Shoku MemphiSx, kjo tem me duket interesante dhe me mendim te
drejt, por nuk besoj qe esht tem per kafen e forumit...

Besoj qe e din qe ke marr gabim sot, nuk je zgju mir prej gjumit :o
Hajde mi pi dy kafe prej meje... pastaj bisedojm me sy qel :shock:

:wink:

Barbaroza
20-11-04, 16:58
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Une kam zemer te madhe.Ne zemren time s'do te kishte vend per urrejtje!

Honesty^uk.
20-11-04, 17:26
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Pershendetje per autorin, dhe me vjen mire qe ka filluar te angazhohet ne te gjitha fushat e diskutimeve ne forum :wink: e them kete se ka qene teper i zene ne fushen e politikes kurse tani po shihet se po merr fryme lirisht dhe po i del kohe per te shetitur neper forum :lol: :lol:
Persa i perket temes, une pajtohem me mendimet tuaja; per mua nuk egziston SHOQERIA pas dashurise por as urrejtja, por mundohem ta tejkaloj , kuptohet qe nuk eshte e lehte, por gjerat ndryshojn dhe kalojn me kohen.

Jam i bindur ne mirekuptimin tuaj
Honesty

Mafiozi
20-11-04, 18:08
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Jam ne mendimin tend MemphiSx, mbas nje relacioni dashurie
(kur them dashuri, them 100% e pastert, per ndryshe nuk esht dashuri)
nuk besoj qe mundet me pas shoqeri, por mendoj te kunderten sa i perket
URREJTJES, nese e kam dashtur at vajz nuk mundem me pas urrejtje...

E respektoj si ish-dashnore dhe sicili jeten e vet pa keq kuptim...
Shoqeri nuk mundem se jan kujtimet e kaluara, dhe nuk jem te lir
si shok, por edhe urrejtje nuk ka nevoj se jem perher dy ne keto
raste :arrow: edhe un jam pak fajtor po edhe ajo, edhe un kam qen
mir ne te kaluaren po edhe ajo. Ndryshe dashuria nuk kishte ekzistua
me te...

Respekt :wink:

MemphiSx
21-11-04, 21:52
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Shoku MemphiSx, kjo tem me duket interesante dhe me mendim te
drejt, por nuk besoj qe esht tem per kafen e forumit...

Besoj qe e din qe ke marr gabim sot, nuk je zgju mir prej gjumit :o
Hajde mi pi dy kafe prej meje... pastaj bisedojm me sy qel :shock:

:wink:

HeHe Mafiozi po edhe une e di ket pune amo thashe qe tuj e pi ka ni caffe kishim bo pak muhabet edhe per dashni :D Faleminderit per Korigjimin:D

MemphiSx
21-11-04, 21:54
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Pershendetje per autorin, dhe me vjen mire qe ka filluar te angazhohet ne te gjitha fushat e diskutimeve ne forum :wink: e them kete se ka qene teper i zene ne fushen e politikes kurse tani po shihet se po merr fryme lirisht dhe po i del kohe per te shetitur neper forum :lol: :lol:
Persa i perket temes, une pajtohem me mendimet tuaja; per mua nuk egziston SHOQERIA pas dashurise por as urrejtja, por mundohem ta tejkaloj , kuptohet qe nuk eshte e lehte, por gjerat ndryshojn dhe kalojn me kohen.

Jam i bindur ne mirekuptimin tuaj
Honesty

Ohh Faleminderit Shoku Honesty Mir qe po ma din hallin :D Por mendoj qe Intelegjencen time muj me perdore ne te gjitha Temat e Forumit qe tani :D

Mafiozi
21-11-04, 22:02
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Shoku MemphiSx, kjo tem me duket interesante dhe me mendim te
drejt, por nuk besoj qe esht tem per kafen e forumit...

Besoj qe e din qe ke marr gabim sot, nuk je zgju mir prej gjumit :o
Hajde mi pi dy kafe prej meje... pastaj bisedojm me sy qel :shock:

:wink:

HeHe Mafiozi po edhe une e di ket pune amo thashe qe tuj e pi ka ni caffe kishim bo pak muhabet edhe per dashni :D Faleminderit per Korigjimin:D

Sps i nderuari MemphiSx :wink:
Shiqo qe te kam treguar mendimin tim para nje kafe te shishme :wink:

8)

ShEjToNkA
23-11-04, 14:28
Pas Dashurisė Urrejtje apo Shoqėri?????????????


Pas dashurisė sė vėrtet nė urrejtje kursesi , ama as shoqėri jo volla!
Dashuria tė shėndėrrohėt nė shoqėri nuk ėshtė e mundur, dhe s'ka pėr tė qenė e mundurė ndonjėherė.

Fata
23-11-04, 16:34
Mos mendoni se mund te ket shoqeri pas ndarjes.
Ndarja zakonisht behet per mosinteresimin e njerit prej partnerve. Zakonisht iniciatori kerkon shoqeri.
I ndari/endara gjithnje pranon me shpresen se ndonje dite do ti kthehet ai person qe e ka humbur.
Urren shkaktari dhe jo i lenduari. I lenduari apo me mire te them i braktisuri dashuron tere jeten ne heshtje.

MemphiSx
25-11-04, 12:20
Pas Dashurisė Urrejtje apo Shoqėri?????????????


Pas dashurisė sė vėrtet nė urrejtje kursesi , ama as shoqėri jo volla!
Dashuria tė shėndėrrohėt nė shoqėri nuk ėshtė e mundur, dhe s'ka pėr tė qenė e mundurė ndonjėherė.


Amon amon sa e veshtire qe je :) Po nese te kerkon ish i dashuri qe te pajtoheni prap??

Kercovari
25-11-04, 12:57
Pas Dashurisė Urrejtje apo Shoqėri?????????????


Pas dashurisė sė vėrtet nė urrejtje kursesi , ama as shoqėri jo volla!
Dashuria tė shėndėrrohėt nė shoqėri nuk ėshtė e mundur, dhe s'ka pėr tė qenė e mundurė ndonjėherė.


Amon amon sa e veshtire qe je :) Po nese te kerkon ish i dashuri qe te pajtoheni prap??
Do te ja nisin nga e para,ndoshta edhe dashurija do te thellohet me shume.

ShEjToNkA
25-11-04, 13:10
Amon amon sa e veshtire qe je :) Po nese te kerkon ish i dashuri qe te pajtoheni prap??
Do te ja nisin nga e para,ndoshta edhe dashurija do te thellohet me shume.


Amon , amon volla..
Po MempfiSx ,nėse do mė kėrkonte njė gjė tė till, natyrishtė se do u pajtohėsha. Pajtohėm me opinionin e Kėrcovarit, se vėrtet do ia fillonim nga e para dhe vetėm e vetėm do u thellonte dashuria, se nė dashuri tė vėrtet nuk ėshtė vėshtir tė bėhėn pajtimet.
Ama nėse me kėrkonė tė mbetėm nė shoqėri, e themė serishė , JO!

Kercovari
25-11-04, 13:26
Amon amon sa e veshtire qe je :) Po nese te kerkon ish i dashuri qe te pajtoheni prap??
Do te ja nisin nga e para,ndoshta edhe dashurija do te thellohet me shume.


Amon , amon volla..
Po MempfiSx ,nėse do mė kėrkonte njė gjė tė till, natyrishtė se do u pajtohėsha. Pajtohėm me opinionin e Kėrcovarit, se vėrtet do ia fillonim nga e para dhe vetėm e vetėm do u thellonte dashuria, se nė dashuri tė vėrtet nuk ėshtė vėshtir tė bėhėn pajtimet.
Ama nėse me kėrkonė tė mbetėm nė shoqėri, e themė serishė , JO!

Po Shejtonka
Pas cdo grindje ne dashuri krijohet bindje,"kur tatepjeten e merre cmendurija,athere fortohet dashurija"!

Gjumashja
25-11-04, 19:26
Urrejtje edhe kaluese tani me kalimin e kohes :?

Sy_kaltra
23-11-07, 21:31
Shoqeri :mad: defenitivisht jo ,Urrejtje ne maximum :mad: po siq tha gjumashja me nje kohe te caktuar pastaj edhe ajo kalon ,duke dashuruar dike tjeter ndoshta :biggrin:

Arb
23-11-07, 22:08
Shoqeri :mad: defenitivisht jo ,Urrejtje ne maximum :mad: po siq tha gjumashja me nje kohe te caktuar pastaj edhe ajo kalon ,duke dashuruar dike tjeter ndoshta :biggrin:

qysh bre?

nese nje kohe ndan aq shume me dike, atehere si eshte e mundshme qe gjithcka te hudhet, vetem se nje rruge e nisur nuk perfundohet bashke...

Sy_kaltra
23-11-07, 22:17
qysh bre?

nese nje kohe ndan aq shume me dike, atehere si eshte e mundshme qe gjithcka te hudhet, vetem se nje rruge e nisur nuk perfundohet bashke...

Qė de !
Nese nji dashuri perfundon,besoj qe nuk perfundon prej nje te mire ,por edhe mos te harrojme se Dashuri quhet ,por shume kush nuk ia di vleren dashurise,ty ndoshta te duket e quditshme se si mund te kthehet ne urrejtje nje dashuri,mirpo uroj qe kurr te mos jesh edhe pse jam e bindur qe ke karakter te forte,por nese do te behesh viktim e saj vertet do ta kuptosh se sa leht ke kthen ne urrejtje si p.sh Tradhetia,Mashtrimi,Abuzimi,Presioni etj etj ....besoj qe keto mjaftojn qe dashuria te kthehet ne urrejtje kur nje person vepron ne kete menyr kur ti atij/asaj i fal gjithqka ne jete e besa besa me te shtrejten Dashuri e te ndash jete me dike ,,,,Ti vertet mund te mbetesh ne shoqeri me ate person a ??

vjeshta
23-11-07, 22:21
Mos e urreni ate qe e keni dashur ,sepse ne fund do ta shihni veten se ende e dashuroni .....:biggrin:

Arb
23-11-07, 22:24
Ajo rruge e nisur, perfundon, e sigurisht qe edhe per shoqeri nuk ka vend.

Ama nuk ia vlen me urry dicka qe as me angazhim as me fat as me vullnet te madh nuk sjell nje jete se bashku...

Ne jete, punohet per mire, e pergaditet per keq.

Arkza
24-11-07, 12:00
Po i Pergjegjem Shkrut kesaj Temes !!
Pra as Miqesi , as Shoqeri , e As Urrejtjes !!!!
Ju Perferoj ne Paqe dhe Fund !!!!

gazi-de
24-11-07, 12:54
Po mundohem edhe une pak a shume te them mendimin time...
Nese e ke dashte ne person dhe asaj lidhje i ka ardhe fundi,disi nuk eshte e drejt ta uresh,pa mar parasysh fundite,sepse nje kohe e deshte ate person,e ta urresh,do te thot po i urren ndjenjat tua.
Jeta eshte shum interesont duhet te perballohemi me te gjitha,e me urrejtje nuk arrin ase gje..
une nuk e urej ase qe do ta urrej........................

Dardan Kastrati
24-11-07, 13:50
Mvaret se ka shkuar lidhja sa ka pasur seriozitet ,sa ka zgjat ajo dhe si kane qene ne mardhenie.Ēdo ndarje nuk eshte e lehte,nese kane pasur sa do pak ndjenja per njeri-tjetrin .Urrejtje mund te kete vetem ne raste shume extreme tradhetia, dhuna dhe gjera te kesaj natyre qe mund te kene te dashuruarit .Mendoj se duhet te mbesim shok,por jo aq shume shok ,sa ndjenjat te kthen prap dmth ndjenjat e dashurise te rilindin ne mes nesh .... eshte me mire te mbesesh shok ne jete,se sa te fitosh armiq ne jete
__________________________________
I thjeshte dhe i sinqert

lazdrani
25-11-07, 14:32
Mbas Dashurise vetem kujtime ...

Virti
25-11-07, 15:06
... kombinim i ketyre te dyjave! :tongue:

Prishtinasja_
25-11-07, 15:11
Urrejtje me shume...:redface:

Dina
27-11-07, 13:23
asnjanen :S mu kan shok keq me urejt keq ma mir hiq

Estella
27-11-07, 15:03
Shoqeria mund te ritet ne dashuri, por jo dashuria te zvogelohet ne shoqeri, une kesaj nuk i besoj, por nuk jam kunder per nje pershendetje apo buzeqeshjeje pa domethenje.
Sa i perket urrejtjes, po mendoj qe nuk ka nevoj nese ka qene nje dashuri te sinqertet dhe nje dite ka perfunduar per shkaqe te ndryshme nuk mendoj qe ja vlen te uresh, sepse kjo te jep energji negative ty dhe shpirtit tende. Nese diqka ka mar fund nuk kisha gjurmu mbas asaj sepse eshte thjeshte FUND dhe nuk ja vlen, e kisha vene vetem nje pike te madhe dhe ADIOS. KA MAR FUND NUK KA AS SHOQERI AS URREJTE.

Lona
28-11-07, 10:14
As shoqeri as urrejtje, haroje sikur ska qene kurr,,,edhe pse s'eshte lehte po me mire keshtu!!

Kaqanikasja
26-08-09, 16:54
Vetem urrejtje Shoqeri nuk mund te ket kurr

Peja-Boy
26-08-09, 16:59
Jon dek ata qe kan Dashuru Paster ...e Dashuriat Kalimtare po dominojn !!

Virti
26-08-09, 17:07
hi! :cool:

emine
27-08-09, 13:19
įsgje:smile:

thellenza
27-08-09, 17:53
As shoqeri as urrejtje, kujtime dhe injorance.

Oqeani
27-08-09, 17:58
Kisha me thene se ne nuk kemi nje kulture qe te mbetemi shokė !
Per urrejtje po, mendoj se kete e kemi te pashmangur !

emine
27-08-09, 18:38
ke shenu siq eshte oqean,,,

ja thuani miqesi,si mundesh me pas shok ishin tande ku me mujte te vret nga inati qe e ke braktis,apo nese fillone ti tregosh te verten nojher se ti po jeton dikushe eshte ne jeten tande,vetem prit cfare urimesh mer nga ai,une them se sa ma shume distance eshte gjaja me e mire,te paktet mbesin miq,dhe te shumtet urrejne njeri tjetrin,une them qe as mik as nuke do ta kisha urrejte,veq knaqem nese degjoi qe eshte mire,dhe ka msu nga gabimet,(kjo ka rendsi)

murrizi
27-08-09, 20:04
Nigojeni EXPERTIN tash !

Sidomos pėr fillim njė distanc e patjetėrsueshme, sa ma larg syrit, aq ma larg zemres. kjo periudh tranzicioni shkon deri nė dy vite zakonisht, mė pas ftohen gjanat, rrallė ka dikush tė mos e ketė gjetur vehten edhe pas dy vjete. Kryesore mos u ngutni , e sidomos n'fillim se muj bohet leht e keqja, e keqja qė po ti'a kujtosh patrnerit pas dy vjetėve (afati qė dhash) ka pėr tė kapur koken dhe thėnė kuku pėr mua pėr pak pata me u kalb nė burg.

Easy a, me kadalėllek, me kallajllek....

Tomori
27-08-09, 20:04
Po mbas dashurise Shoqe ..cka ishte ba halli po ti mersha krejt per grrue,,

selvija
27-08-09, 20:16
Kojshi/ Kojshike

shfletuesi_
27-08-09, 20:46
Mbas Dashuris se Sinqert , Asgje tjeter veq nje Qifti te Sinqert :)

AlbaSoft
27-08-09, 21:24
Nese me len inat, nese e kunderta gezim dike qe kam dashte s`mund ta kem shoqe as s`mundem ta urrej...

emine
10-10-09, 12:44
asgje hiq,mbas nje vdekje eshte vetem vorrimin pastai e pamja dhe merr funde cdo gje:wink:

Peja-Boy
11-10-09, 14:52
As Shoqeri As Urrejtje ....Kujtime t“Mira !!!

aLbaChiCk
12-10-09, 17:09
As Shoqeri As Urrejtje ....Kujtime t“Mira !!!

Plotesisht me vend

denissa
18-10-09, 17:55
Per shoqeri JO po as urrejte jo !

Guri i madh
18-10-09, 18:08
MBAS DASHURIS do me than u prish dashuria dashuria nuk prishet pse miza e ka ndyt poqin elktrik do me than ka ndodh qiqka e madhe qe esht prish dashuria ,at,her vjen urrejtja nuk mbete hapsir per miqsi

Ł ć νD ī ĵ ä
18-10-09, 18:24
Nuk mendoj qe mund te kete shoqeri mbas dashuris... e gjithe dashurija kthehet ne urrejtje,,,,

Tinky-Winky
19-10-09, 22:44
jo valla bash pi ja futni pa lidhje ju dyte qeko nolt se une kejt femrat shka i kum pas tash i kam shoqe se kur i zejsha pa u bo java ma bojshin a ban me nejten veq si shok ,une po mara vetmeveti ma mir me paten me tu ni gjys tungi se si dihet munen mi ra pishman vetem kejt pak ni perqindje e vogel ma dike kimetin se ato qerat mejher mi gjujshin flokt kishemile kush jam une e le ti sjalicen elektrike guri se ma mir asht shoqe se si dihet kerset far noqna zhurke e qon me kcy sentish e munesh qatyperqaty me trgu veten sa i shoqnueshem je edhe ti lavdije mos u ngut se ai herifi nashta mara mashum don si shoqe ani kur te qet qat parfumin e bruno bananes e kall krejt.shnetje

LuLjaa
19-10-09, 23:15
jo valla bash pi ja futni pa lidhje ju dyte qeko nolt se une kejt femrat shka i kum pas tash i kam shoqe se kur i zejsha pa u bo java ma bojshin a ban me nejten veq si shok ,une po mara vetmeveti ma mir me paten me tu ni gjys tungi se si dihet munen mi ra pishman vetem kejt pak ni perqindje e vogel ma dike kimetin se ato qerat mejher mi gjujshin flokt kishemile kush jam une

Hahahahahahahahaaa ani qysh fryhet ky ,, kishe une kam pas femna shume :biggrin:

emine
20-10-09, 09:43
nuke munde ta besh mik nje njeri qe gjith dashurin qe i ke fal ta ka perbys,andaj distanca eshte gjeja me e mire,ska nevoje urrejtje,pse te mbushet zemra me urrejtje,per diqka qka ka marr fund,nuke ka ndarje te mire andaj duhet rrethu veten mos me kthy dashurin ne urretjen( semundje)per tu ber nje e keqe jan gjithmone dy fajtor,aj qe ja nis dhe aj qe i jep shans tjetrit ,,,

Virti
22-10-09, 15:30
as as! :cool:

Idila
23-10-09, 17:07
Mvaret nėse ndarja bėhet nė mėnyrė mirėkuptimi mes ēiftit, atėherė pse jo dhe shoqėri, por nėse nė ēift tradhėtohet besimi, atėherė nuk ia vlen as shoqėria pėrveē fjalės sė fundit - Lamtumirė.

gimi-g
25-10-09, 14:25
Mos mendoni se mund te ket shoqeri pas ndarjes.
Ndarja zakonisht behet per mosinteresimin e njerit prej partnerve. Zakonisht iniciatori kerkon shoqeri.
I ndari/endara gjithnje pranon me shpresen se ndonje dite do ti kthehet ai person qe e ka humbur.
Urren shkaktari dhe jo i lenduari. I lenduari apo me mire te them i braktisuri dashuron tere jeten ne heshtje.
po ka shoqeri mbas dashuris ce un me dashurin qe e kisha me nje koh tash kam shoqeri ene at shum

shfletuesi_
25-10-09, 14:50
dhembje,dhembje,dhembje,dhembje per personin e humbur.

turisti
25-10-09, 21:41
Mos e urreni ate qe e keni dashur ,sepse ne fund do ta shihni veten se ende e dashuroni .....:biggrin:

Sa ka qene dashuria e larte....aq eshte edhe me e thelle urrejtja......

turisti
25-10-09, 21:43
Une mendoj se nese Dashuria ka qen 100% e paster Mendoj qe aty ska me shoqeri por ka me qen nje URREJTJE ndaj njeri tjetrit
Nese Dashuria ka qen KALIMITARE aty mundet me pas edhe shoqeri mbas Dashuris

Komenti i Juaj

Nuk ka fjale.Pas ndarjes,kurre nuk do te jet njesoj si para......per ate: kurre mos e dashuroni 1 grue 2 here sepse vetem 1 here e keni dashurine e saj...........