PDA

View Full Version : Dashuria fillon me gezim dhe mbaron me hidherim ,pse?????


Honesty^uk.
21-11-04, 18:18
Dihet se ne fillim je i/e gezuar sepse kujton se ke gjetur "shpirtin binjak",
por vjen ne dite, nje cast, nje moment qe asaj dashurie i vjen fundi.
Une them se ne disa raste hdherimi eshte vetem per njerin, te ralla jane
ato raste qe hidherohen te dy palet ne dashuri.

DASHURI, DASHURI
NUK THUHET KOTE
FILLON ME PUTJE
MBARON ME LOTE

Barbaroza
21-11-04, 19:10
Asnje dashuri nuk mbaron me te keq nese te dyja palet ia bejne"sherbimin".Me nje lule s'ēil pranvera!

Mafiozi
21-11-04, 22:12
Aaaaa ketu nuk jam ne mendimin tend mbreti Honesty.

Nese mbaron me hidherim nuk esht dashuri.

:wink:

turisti
22-11-04, 10:46
Honesty i nderuar,
Mbaron me hidherim sepse jemi shofere te dobet.Mbaron se vet nuk deshirojme ndryshe.Siq p'i marrin gjerat kahjen negative, kundershtojuni le te marrin kahjen pozitive.

TIMONI I DASHURISĖ ĖSHTĖ NĖ DUART E TONA. :wink:

Gjithmone me respekt,TURISTI. :wink:

Kercovari
22-11-04, 11:40
S`di tek une s`ka ndryshuar asgje.Ndoshta do te jete edhe fjala e fundit.
"Te dua".

turisti
22-11-04, 14:47
Dashuria eshte si vetura pa probleme.Problet jane ne vozitesin,udhetaret dhe rruge.

TURISTI. :wink:

Murgesha
22-11-04, 16:19
Dashuria eshte si vetura pa probleme.Problemet jane ne vozitesin,udhetaret dhe rruge.

TURISTI. :wink:


Dhe ke tė drejtė pasha mamin.
Ata qė harrojnė se dahuria ėshtė lule dhe duhet ujitur, ata edhe humbin dashurinė.

ShEjToNkA
23-11-04, 14:25
Dashuria e vėrtet s'mabronė kurr , e aq mė pak me hidhėrim!

Fata
23-11-04, 16:37
Dashuria fillon me gezim dhe mbaron me hidherim ,pse?????

Edhe po pyet pse a???
Nese ke dashuruar dhe te kan braktis do ta dijsh kete.
Nese ke menduar se po dashuron por me vone ke kuptuar se ka qene vetem nje iluzion ajo dashuri ateher e din shume mire se pse perfundon me hidherim.
Nuk e kam fjalen per ty ne ket rast se ti ndoshta vetem ke bere pytje te lutem mos me keqkupto.
Une vet aq shume kam dashte dhe aq keq me kane tradhetuar sa qe kam mesuar disa gjera rreth jetes dhe dashurise.

Honesty^uk.
23-11-04, 18:35
Dashuria fillon me gezim dhe mbaron me hidherim ,pse?????

Edhe po pyet pse a???
Nese ke dashuruar dhe te kan braktis do ta dijsh kete.
Nese ke menduar se po dashuron por me vone ke kuptuar se ka qene vetem nje iluzion ajo dashuri ateher e din shume mire se pse perfundon me hidherim.
Nuk e kam fjalen per ty ne ket rast se ti ndoshta vetem ke bere pytje te lutem mos me keqkupto.
Une vet aq shume kam dashte dhe aq keq me kane tradhetuar sa qe kam mesuar disa gjera rreth jetes dhe dashurise.

E nderuar zonja "Fata", te pershendes per inkuadrimin tuaj ne temat qe une kam shtruar per diskutim, nese dikush poston shkrimet ketu per te marre mendimet e te tjereve, nuk do te thote se gjithmone ajo teme ka te beje personalisht me personin, por ajo eshte parashtruar per te hapur vizionin e diskutimeve, keshtu qe Ti e nderuar pyetja me te cilen une kam paraqitur kete bisede, nuk ka te beje vetem me mua por eshte pytje per te gjithe, keshtu qe kjo kunder pytja juaj ndaj meje me duket e pa arsyeshme, dhe e pa justifikuar.
Duke ju referuar shkrimit tuaj pra ;;meqenese ti dashur aq shume dhe qe qenke zhgenjyer;;ateher kjo teme paska te beje shum per ju,, keshtu qe mesohu me dashte aq sa te dojne.

Ateher vetem suksese dhe jo me zhgenjime te uron

Honesty

turisti
23-11-04, 18:59
EGZISTOJNĖ TĖ VĖRTETAT TĖ CILAT JANĖ TĖ PAKUPTUESHME PĖR APARATĖT MATEMATIKORE DHE LOGJIKORE.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Fata
24-11-04, 14:24
Dashuria fillon me gezim dhe mbaron me hidherim ,pse?????

Edhe po pyet pse a???
Nese ke dashuruar dhe te kan braktis do ta dijsh kete.
Nese ke menduar se po dashuron por me vone ke kuptuar se ka qene vetem nje iluzion ajo dashuri ateher e din shume mire se pse perfundon me hidherim.
Nuk e kam fjalen per ty ne ket rast se ti ndoshta vetem ke bere pytje te lutem mos me keqkupto.
Une vet aq shume kam dashte dhe aq keq me kane tradhetuar sa qe kam mesuar disa gjera rreth jetes dhe dashurise.

E nderuar zonja "Fata", te pershendes per inkuadrimin tuaj ne temat qe une kam shtruar per diskutim, nese dikush poston shkrimet ketu per te marre mendimet e te tjereve, nuk do te thote se gjithmone ajo teme ka te beje personalisht me personin, por ajo eshte parashtruar per te hapur vizionin e diskutimeve, keshtu qe Ti e nderuar pyetja me te cilen une kam paraqitur kete bisede, nuk ka te beje vetem me mua por eshte pytje per te gjithe, keshtu qe kjo kunder pytja juaj ndaj meje me duket e pa arsyeshme, dhe e pa justifikuar.
Duke ju referuar shkrimit tuaj pra ;;meqenese ti dashur aq shume dhe qe qenke zhgenjyer;;ateher kjo teme paska te beje shum per ju,, keshtu qe mesohu me dashte aq sa te dojne.

Ateher vetem suksese dhe jo me zhgenjime te uron

Honesty

Mua me ben pershtypje pikepytjet tua ne shtrimin e kesaj teme.
Por nuk ish“te pyejta vetem per ty.
Besoj se po mirkuptohemi.
Te falenderoj per keshillen.
Te uroj edhe ty te mesohesh te duash aq sa te duan.
Me nderime Fata.

Honesty^uk.
26-11-04, 20:44
Mua me ben pershtypje pikepytjet tua ne shtrimin e kesaj teme.
Por nuk ish“te pyejta vetem per ty.
Besoj se po mirkuptohemi.
Te falenderoj per keshillen.
Te uroj edhe ty te mesohesh te duash aq sa te duan.
Me nderime Fata.

1-Mirekuptim maximal nga ana ime.

2-Te gjithe jane te mirepritur.

3-Jam mesuar me kohe.

E nderuar qofsh.

Honesty

lazdrani
26-11-04, 22:17
Asnje dashuri nuk mbaron me te keq nese te dyja palet ia bejne"sherbimin".Me nje lule s'ēil pranvera!
Kjo me pelqeu e nderuara Barbaroza,se me te vertete nese te dy palet bejne sherbimin dhe kane mendime binjake ska kush ne Bote qe do ti ndaje :wink: Ah Dashuri e Semundje :lol: :lol: :lol:


Honesty komplimente te mija per kete teme :P Vllaqko

Honesty^uk.
05-11-05, 18:17
DASHURI, DASHURI
NUK THUHET KOTE
FILLON ME PUTJE
MBARON ME LOTE

turisti
05-11-05, 21:54
Ndoshta se ne fund e kuptojme qe fillimi nuk eshte ashtu siq na u eshte dok....

doGzona
05-11-05, 22:00
Dashuria qe quhet dashuri nuk perfundon kurre ne asnje rast , por kur te perfundon atehere dihet se ketu nuk ka pasur dashuri te vertet reale dhe serioze, ndoshta kan qene rrethanat tjera qe e kan quajtur kete si ”dashuri”.

turisti
05-11-05, 22:05
Ndoshta qe te tradhtuarit nuk besojne me.....

Kercovari
05-11-05, 22:45
Ndoshta qe te tradhtuarit nuk besojne me.....
Jo more se dashuria nuk tradhton nese e ke trasu rrugen si duhet,po nuk eshte cudi nese rruget ndahen athere mbetesh ne udhe kryq dhe sdi nga ku te ja mbathesh . :lol: :wink:

turisti
05-11-05, 22:56
Ndoshta qe te tradhtuarit nuk besojne me.....
Jo more se dashuria nuk tradhton nese e ke trasu rrugen si duhet,po nuk eshte cudi nese rruget ndahen athere mbetesh ne udhe kryq dhe sdi nga ku te ja mbathesh . :lol: :wink:

Nuk jemi te gjithe Gjeodetet qe te trasojme me saktesi,hahahahahaahahahahahaahahahahaahahahahahah aahahahahahaahahahahahaahahahahahahahaha.

Kercovari
05-11-05, 23:01
Ndoshta qe te tradhtuarit nuk besojne me.....
Jo more se dashuria nuk tradhton nese e ke trasu rrugen si duhet,po nuk eshte cudi nese rruget ndahen athere mbetesh ne udhe kryq dhe sdi nga ku te ja mbathesh . :lol: :wink:

Nuk jemi te gjithe Gjeodetet qe te trasojme me saktesi,hahahahahaahahahahahaahahahahaahahahahahah aahahahahahaahahahahahaahahahahahahahaha.
Opssss dashuria geodeti. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
05-11-05, 23:08
Ndoshta qe te tradhtuarit nuk besojne me.....
Jo more se dashuria nuk tradhton nese e ke trasu rrugen si duhet,po nuk eshte cudi nese rruget ndahen athere mbetesh ne udhe kryq dhe sdi nga ku te ja mbathesh . :lol: :wink:

Nuk jemi te gjithe Gjeodetet qe te trasojme me saktesi,hahahahahaahahahahahaahahahahaahahahahahah aahahahahahaahahahahahaahahahahahahahaha.
Opssss dashuria geodeti. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Po more,a nuk ka se cka matet a? :wink:

Kercovari
05-11-05, 23:36
E si jo,cistolla diastolla,hipertenzi amore mio.ahahahahahahahaahah!

turisti
06-11-05, 00:00
E si jo,cistolla diastolla,hipertenzi amore mio.ahahahahahahahaahah!

Ka nje sufat univerzale-budallaqet,hahahahahahahaahahahahahaahahahahahaaaa hahahahaahahahahahaahahahahaahahahahaahahah. :wink:

Djal_DeQaNi_Ch
06-11-05, 00:58
hmm--Per mue sot ska Dashuriiii....Fatkeqsisht sot ka Dashuriiii dhe Avantura si nga meshkujt si ngaØFemraT,,,si p.sH.Unė personalisht e kam pas nje dashuri reale -amo mjerisht per disa pun erdhi ndarja e papritur.....Prej se ather ma kurr skam mujt kend me Dashurue.veq sa kemi kalue ni koh edhe Tung Dikur...Hmm :) spo di ma qka.

Sy_kaltra
06-11-05, 12:52
-Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja thone te njejten gje.Fillon me Gezim dhe mbaron me Dashuri!

lovely
28-05-08, 11:47
Ka nje sufat univerzale-budallaqet,hahahahahahahaahahahahahaahahahahahaaaa hahahahaahahahahahaahahahahaahahahahaahahah. :wink:
qe ky, kah t shkon budallaqet me veti hahahahahahahaahahhahaha

Jana
28-05-08, 12:05
Sepse i bjen fundi e mbaron......sha me bo tash.......e sa per me vujt....duhet me analizu situaten a ja vlen me vuj a jo....varte pi rastit edhe rrethanav......

emine
28-05-08, 12:40
Dashuria e vėrtet s'mabronė kurr , e aq mė pak me hidhėrim!

edhe une kam te njejtin mendim(edhe pse mund te ndahemi) me njeriun qe dojme nje dite.....nese me te vertet e do dikond kurre s'mundesh ti mbajshe inat,vetem se nganjeher duhemi te sgjedhim ndarjen sepse ka ligjet e veta Jeta!!!mvaret krejt prej njerzve dhe rrethanav ,nese ke pas dite te mira me ate person dhe e ke deshte me shum se jeten tende? si mundesh me urry nje dite kure veq i/e lumtun ke qen me te....duhet me hjek egoizmin sepse fitojme dashurohemi nga te tjeret,,, po duhet dite se jeta ka edhe humbje te mdhaja.....?!

Oqeani
28-05-08, 12:50
Ku ku per ju, ku me barue me hidherim tash ne Pranvere ....

elvio
29-03-11, 19:05
C'DO TE THOJE MBARIM???:confused:

emine
29-03-11, 19:49
edhe une kam te njejtin mendim(edhe pse mund te ndahemi) me njeriun qe dojme nje dite.....nese me te vertet e do dikond kurre s'mundesh ti mbajshe inat,vetem se nganjeher duhemi te sgjedhim ndarjen sepse ka ligjet e veta Jeta!!!mvaret krejt prej njerzve dhe rrethanav ,nese ke pas dite te mira me ate person dhe e ke deshte me shum se jeten tende? si mundesh me urry nje dite kure veq i/e lumtun ke qen me te....duhet me hjek egoizmin sepse fitojme dashurohemi nga te tjeret,,, po duhet dite se jeta ka edhe humbje te mdhaja.....?!
kqyre eminen cfare duduke:eek:

drinibardhe
29-03-11, 19:51
pse mo keshtu ju ..... me gezim fillon dhe me gezim mbaron me ne fund thua perseri i lire aahahah

tipi engjellor
29-03-11, 22:08
pse normal qe lehet eshte me thene te dua po duhet me mbajt ....leht me thene je e bukur po a mundesh vazhdimisht ta besh.....lehet te besoj po me kohe a do vazhdosh me besu.....e normal eshte veshtire......