PDA

View Full Version : Shenjat se partneri s'ėshtė i interesuar mė pėr juve!!!?????


Barbaroza
21-11-04, 18:30
Te nderuar diskutues,ne vazhden e temave per dhe rreth dashurise desha te parashtroj kete teme.Ne jete jo rralle kemi verejtur se kur njeri partner s'eshte i interesuar me te mbaje lidhjen pasojne mungesat e tij ne thirrjet per takime,mungesa e sms,telefonatave dhe e gjithe kjo flet se partneri ka gjetur nje tjeter dashuri apo thjesht nuk eshte i interesuar me per juve.
Dhe,per te mos "mbetur" fajtor,ai/ajo ta bie punen ne ate pike sa te detyron qe te terhiqesh vete pa patur asnje faj apo deshire!
Si mendoni ju se duhet reaguar ndaj nje situate te tille dhe a keni nje kesi lloj pervoje ne jeten tuaj kur partneri ju ka detyruar apo e keni detyruar ju per nje hap te tille?

dr1ta
21-11-04, 19:37
Te nderuar diskutues,ne vazhden e temave per dhe rreth dashurise desha te parashtroj kete teme.Ne jete jo rralle kemi verejtur se kur njeri partner s'eshte i interesuar me te mbaje lidhjen pasojne mungesat e tij ne thirrjet per takime,mungesa e sms,telefonatave dhe e gjithe kjo flet se partneri ka gjetur nje tjeter dashuri apo thjesht nuk eshte i interesuar me per juve.
Dhe,per te mos "mbetur" fajtor,ai/ajo ta bie punen ne ate pike sa te detyron qe te terhiqesh vete pa patur asnje faj apo deshire!
Si mendoni ju se duhet reaguar ndaj nje situate te tille dhe a keni nje kesi lloj pervoje ne jeten tuaj kur partneri ju ka detyruar apo e keni detyruar ju per nje hap te tille?


Of of ska me keq sikur kur partneri sillet ne at menyr terhiqet si hajn nga nje person. Me mire do te ishte ti thuash ne ftyr (nuk dua te kaloj nje jet me ty). Vec mundet te jen edhe nje lloj kontrolle pra don te din a e don a jo prandaj edhe largohet per me vertetu a i shkon ti mbas a jo ,kjo esht nje provokim .

Un kam nje ksi pervoje, vec nje her kam qen naive nuk disha cka esht ka behet, ai bukuroshi dojke me u vetetu si shum e me lodhi krejt. Kur un u ndala ja filloj ai te vi mbas meje (u be si nje loje) por mua vertet me kish lendu shum ...dhe ashtu :) :)


simptomet ce luan ose don te ndahet me ty jan:

Num pergjigjet ne sms , ose shum vone dhe kur pergjigjt shkurtimisht po/jo.

Nuk te del ne takim sepse i dhem koka :) :) per xhdo her :lol:

Ti mundohesh me e puth e ai/ajo behet/sikur spo ma kona . etj etj

Barbaroza
21-11-04, 20:14
dr1ta,mendoj se ne nje dashuri te sinqerte s'duhet te kete asnje provokim.Nese e do,atehere duaje siq duhet dhe jo me provokime.
Une me shume them se jointeresimi eshte ne pyetje derisa nje djale apo vajze sillet ashtu!

Gentiana
22-11-04, 16:06
Mendoj se nese nuk esth partneri i interesuar me per nje person, e veren ket ne ēdo send, edhe nese ateher ndoshta mendojm edhe do gjera qe nuk jan fare.
Un do te thoja do gjera qe e kam verejt tek nje person,qe me ne fund e mora vesh qe nuk qenka si perpara i interesuar per nje lidhje.
Ato kan qen: Gjithkund gjejke ndonje shkas mem len fajtore per qfar do imtesira,pastaj bisedat nuk kan qen si perpara, nuk shkrujke, nuk me thirrke si ne fillim, thjesht e mora vesh se ketu duhet ta bejm nje stop.
Me se shumti me pengojke kur dashke mem len fajtore, dhe i thash ok, ketu stop loqkaman.
Nese ket e vereni, ateher mendoj se me se miri esht me ja dhen me koh kartonin e kuq, se sa ajo lidhje te merr fund ne te keq.
Po me te njejtin person kam ende kontakt, dhe te them se e kemi ber nje lloj shoqerie,qe mundem te flas me te per probleme qe kam!!!

Mafiozi
23-11-04, 13:22
Kur interesohet per ty dmth interesohet per gjith qka perjeton,
si vajza ashtu edhe mashkulli.
Kur jem te interesuar per dikend mendojm per te me rendesi
per punen, per familjen, per problemet, dhe gjera tjera me rendesi
per ket person.

Me keto gjera mundemi me vrejt se shpejti a esht i interesuar per ne.

:wink:

Fata
23-11-04, 16:30
Edhe pse djemte mendojne se ne femrat jemi aq budallaqe sa te mos shohim mos interesimin e tyre, mund tju them se eshte mendim shume i gabuar ky.
Femra edhe nese nuk sheh ajo ndjen, se neve femrat na dirigjojne ndjenjat.
I pari mosinteresim qe e kam verejtur: Jam i zene, jam i lodhur, po-jo gjate bisedes ne telefon, kruarja e shpeshte e kokes dhe rrotullimi i syve ne drejtime tjera perveq ne syte e mi. Dalja shpesh e tij pa e ditur une se ku po shkon. Zgjatja e orarit te punes per vonesen. Dhe se fundi jo hapja e mobilit kur e thirrja edhe pse aty figuronte numri im.
Shume me mire do te kish qene per mua qe ate dite kur i ka humbur interesimi te ma thoshte kete e te me kursej se paku prej malltretimit psiqik qe i kam bere vetes per te gjet se ku qendron problemi.
Po ato dite kur ai u tjetersua e kuptova se ne pytje ishte tjetra.

turisti
24-11-04, 02:10
Pershendetje Barbaroza e nderuar.

Tema te cilen e ke hapur eshte shume serioze,por jo dhe per t'u befasuar nese ndodh ne mesin e dashnoreve,sepse ka raste kur ka ndodh ne pleqeri,kur jeta e bjen njeriun me mendue per gjerat tjera,kur njeriu duhet ngadale me llogarite gjithsejtin e arritur ne jete....ateherit i dallashitet BUSULLA dhe mos vet........

Ka edhe raste kur ēdo gje eshte PERFEKT dhe asgje nuk vrehet,ose gjerat kjartesohen kur vijne femijet - kur eshte shume vone per " KIRURGJI ESTETIKE TĖ DASHURISE ".

Ka raste kur mendojme se ka ardhur fundi se na doket qe personi nuk interesohet per neve,a ndoshta per disa shkaqe jetesore nuk e njohim mire ,ose i shohim gjerat nga perspektiva tjeter e cila i deformon imsinat dhe realitetin te cilin e kemi veshtire ta kontrollojme. E teres kesaj,duhet bashkuar faktet tjera si p.sh: semundjen (momentale - nese eshte ne spital e ne nuk e dijme,psiqike e i meshef...),paaftesien per lidhje serioze, frigen nga martesa,pasigurien ne vetvetin, semundjen e komandimit ( dominimit nga cilado ane ), karakteri oscilues, gjelozia e tepert,mungesa e madhe e mirekuptimit......

DASHURIA,BESNIKRIA,BESIMI DHE E VĖRTETA KAN SHKUE ME FJET.KUR ZGJOHEN, NE BOTĖ ,DO TE NDRYSHOHEN GJĖRAT.

DASHURIA ĖSHTĖ PĖR GJITHMONĖ - DERI SA TĖ EGZISTOJE.
__________________________________________________ ___________

FSHEHTĖSIA E SUKSESIT NE
__________________________________________________ ___________

turisti
24-11-04, 02:16
Teksti larteshenuar eshte gabimisht postuar.Ky eshte vazhdimi i tij:


FSHEHTĖSIA E SUKSESIT NĖ DASHURI ĖSHTĖ NĖ SINQERITETIN.NĖSE MĖSON T'AKTEROSH ATĖ,KE KORRĖ SUKSES.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Barbaroza
24-11-04, 19:07
Ka raste kur mendojme se ka ardhur fundi se na doket qe personi nuk interesohet per neve,a ndoshta per disa shkaqe jetesore nuk e njohim mire ,ose i shohim gjerat nga perspektiva tjeter e cila i deformon imsinat dhe realitetin te cilin e kemi veshtire ta kontrollojme. E teres kesaj,duhet bashkuar faktet tjera si p.sh: semundjen (momentale - nese eshte ne spital e ne nuk e dijme,psiqike e i meshef...),paaftesien per lidhje serioze, frigen nga martesa,pasigurien ne vetvetin, semundjen e komandimit ( dominimit nga cilado ane ), karakteri oscilues, gjelozia e tepert,mungesa e madhe e mirekuptimit......

Turisti,aspak nuk dyshoj se mund te jete edhe njeri nga keto shkaqe qe ke theksuar!

turisti
24-11-04, 19:32
Ka raste kur mendojme se ka ardhur fundi se na doket qe personi nuk interesohet per neve,a ndoshta per disa shkaqe jetesore nuk e njohim mire ,ose i shohim gjerat nga perspektiva tjeter e cila i deformon imsinat dhe realitetin te cilin e kemi veshtire ta kontrollojme. E teres kesaj,duhet bashkuar faktet tjera si p.sh: semundjen (momentale - nese eshte ne spital e ne nuk e dijme,psiqike e i meshef...),paaftesien per lidhje serioze, frigen nga martesa,pasigurien ne vetvetin, semundjen e komandimit ( dominimit nga cilado ane ), karakteri oscilues, gjelozia e tepert,mungesa e madhe e mirekuptimit......

Turisti,aspak nuk dyshoj se mund te jete edhe njeri nga keto shkaqe qe ke theksuar!

Ndonjehere,po m'duket jeta aq e ko,plikuar,qe pas shkrimit as vet nuk i besoj fjaleve te mia,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha,ēfare paradoksi..... :?

Barbaroza
24-11-04, 19:36
Nuk e di nese u beson fjaleve tua apo jo,por interesant,gjithmone po ia qellon! :wink:

turisti
24-11-04, 19:39
Nuk e di nese u beson fjaleve tua apo jo,por interesant,gjithmone po ia qellon! :wink:

Tash m'i perzive kabllot krejt. :? :? :? :?

Barbaroza
24-11-04, 19:55
Nuk e di nese u beson fjaleve tua apo jo,por interesant,gjithmone po ia qellon! :wink:

Tash m'i perzive kabllot krejt. :? :? :? :?

Turisti,une te thashe se ia qellove me ato supozimet e tua per mosinteresimin dhe ti the se nuk po u beson ndonjehere fjaleve tua cfare ke shkruar dhe une thashe se, o u besove o jo,ti gjithmone po ia qellon!Do te thote po e shkruan pergjigjen e duhur

turisti
24-11-04, 19:58
Nuk e di nese u beson fjaleve tua apo jo,por interesant,gjithmone po ia qellon! :wink:

Tash m'i perzive kabllot krejt. :? :? :? :?

Turisti,une te thashe se ia qellove me ato supozimet e tua per mosinteresimin dhe ti the se nuk po u beson ndonjehere fjaleve tua cfare ke shkruar dhe une thashe se, o u besove o jo,ti gjithmone po ia qellon!Do te thote po e shkruan pergjigjen e duhur

Aha,mire,faleminderit,tash mu ka kthye memorja,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha. :wink: