PDA

View Full Version : Cila eshte me e rende tradhetia e gruas apo burrit ?


toni toni
09-12-04, 03:47
Qa mendoni sa e rennde eshte tradhetia e gruas ndaj burrit ne krahasim me ate te burritt ndaj gruas .A e keni pyetur veten ndonjehere per kete gje dhe me thoni sa jeni acaruar kur e keni quar neper mend apo thjeshte e keni pranuar si fakt qe mund tju ndodh por nuk keni ndrru mendim ne kete moment. :shock: :shock: :shock:

Ndoshta nuk ju terheq si fillim po dua sa me shume opinone nga femrat pasi ashtu me intereson.Ju lutem mos nisi nga fakte tjera dhe te flisni pastaj per kete gje thjesht thuajeni drejt.

turisti
09-12-04, 10:05
Pershendetjet e mija - toni toni -.

Cila tradhtia eshte me e rende,duhesh me kerkue pergjegjje per burra te gra dhe per gra te burra.Tradhtia eshte tradhti. Tradhtia e burrave ose e grave eshte si = ēka peshon me se shumti : 1kg rrush ose 1 kg dardha. 1kg tradhti te burrit,ose 1 kg tradhti te gruas?

Sa eshte dashuria me e madhe,aq eshte tradhtia me e rende dhe anasjelltas: sa eshte dashuria me e vogel ( e dobet ),aq me lehte eshte ndarja pa dhimte dhe pasojat.

Me nderime,TURISTI.

Barbaroza
09-12-04, 11:44
Pajtohem me Turistin.Tradhetia eshte tradheti,pa marre parasysh nga cila gjini behet.Por,disi tradhetia e gruas te shokon me shume,ndoshta pse jemi rritur ne nje mentalitet te tille qe kur tradheton gruaja,pasojat jane te papermiresueshme. :wink:

turisti
09-12-04, 12:01
Pajtohem me Turistin.Tradhetia eshte tradheti,pa marre parasysh nga cila gjini behet.Por,disi tradhetia e gruas te shokon me shume,ndoshta pse jemi rritur ne nje mentalitet te tille qe kur tradheton gruaja,pasojat jane te papermiresueshme. :wink:

___________________________

pasojat jane te papermiresueshme.

_________________

Vetem nga kendi i burrave.....qe nuk eshte reale. :wink:

Barbaroza
09-12-04, 12:19
Natyrisht se nuk eshte reale. :wink:

turisti
09-12-04, 12:24
Natyrisht se nuk eshte reale. :wink:

Shume do gjera nuk jane normale por po funksionojne.Interesant,shume here kum mendue se qysh ndryeshe e perjetojne dhe e kuptojne ket pune p.sh. ketu ne HOLANDE,hahahahahahahahahahahahahahah.Te na kish lujt sakica,revolja dhe armatimi "shtepiak",e i kish dal flaka mahalles,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha :wink:

Barbaroza
09-12-04, 12:29
Natyrisht se nuk eshte reale. :wink:

Shume do gjera nuk jane normale por po funksionojne.Interesant,shume here kum mendue se qysh ndryeshe e perjetojne dhe e kuptojne ket pune p.sh. ketu ne HOLANDE,hahahahahahahahahahahahahahah.Te na kish lujt sakica,revolja dhe armatimi "shtepiak",e i kish dal flaka mahalles,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha :wink:

Po pra,dhe une e ceka "mentalitetin"tone qe patjter duhet ndryshuar,o per te dyja gjinite o per asnjeren.

Mr_100%
09-12-04, 12:57
MAXIM GORKI KA THEN,JO UN"TE GJITHA GRAT JAN KURVA;VETEM NENA
IME ESHTE GRUA"
e po du me than shyqyr si te na e kan pak tuten se vallah bilah
kiameti ish ba

dr1ta
09-12-04, 13:02
1 kg rrush dhe 1 kg dardha peshojn njesoj si thot Turisti :) :) :wink:

Barbaroza
09-12-04, 13:22
MAXIM GORKI KA THEN,JO UN"TE GJITHA GRAT JAN KURVA;VETEM NENA
IME ESHTE GRUA"
e po du me than shyqyr si te na e kan pak tuten se vallah bilah
kiameti ish ba

Me duket se Maxim Gorki ka thene keshtu(edhe pse nuk pajtohem 100% me thenien e tij):"Te gjitha grate jane lavire,me fal nene,edhe ti je femer". :(

turisti
09-12-04, 13:35
MAXIM GORKI KA THEN,JO UN"TE GJITHA GRAT JAN KURVA;VETEM NENA
IME ESHTE GRUA"
e po du me than shyqyr si te na e kan pak tuten se vallah bilah
kiameti ish ba

Me respekt dhe nderime ndaj teje dhe Maxit, keto llafe ka thene NAPOLEONI BONAPARTE ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Pershendetje,TURISTI.

Mr_100%
09-12-04, 13:37
Edhe pse n`esence nuk ndryshon kuptimi po lem n `tenden sepse fjala lavire tingellon me bukur,e per at se a pajtohesh apo jo me thenien e tij
nuk di se q`te them,kam edhe un pak rezeve

Mr_100%
09-12-04, 13:38
TURISTI informov pak me mire

turisti
09-12-04, 13:43
TURISTI informov pak me mire

Mire de mire,leje Gorkin dhe Napoleonin le te drejtohen vet,une edhe ashtu ne shpinen e tyre fitova ca POSTIMET,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahaha.

Me nderime,TURIST.

toni toni
10-12-04, 07:33
Se pari ju them falemnderit per pergjigjjen.
Nuk ka qene e pritura se me te thene te drejten qe kur jam regjistru ne kete foru8m per here te pare e kam pare qe gjerat ktu dime te mos i diskutojme mbare e mire dmth un ne fakt e di pergjijgjen e asaj qe ju kam pyetur juve por nuk e di se si ne kemi potencial te diskutojme gjera dhe te bejme tema qe vlene te shikohen nderkaq ne hyme japim pergjigje ngaihare qe nuk kan te bejne fare me temen si puna thenjes
se gorkit apo napolonit e duke u kap pastaj ndaj kundershtimeve qe bejme per njeri tjerin ne forum . duke bere buall ndoshta edhe inatet qe mund te lindin nga kundershtimet dhe me e forta kur ato ndodhin ne gjini te ndryshme femer mashkull ndodh te hedhim sharje si:
femrat jane kurva ose ,, mashkujt jane derra etj,,.
Nejse falemnderit dhe mireutakoshim

Gjumashja
10-12-04, 09:45
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send

Kercovari
10-12-04, 11:13
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send
Gjumashja ,s`ben te tradhtoje as mashkulli e as femra.
Se burri eshte mashkull dhe i ka hije cdo send per mua eshte teori e gabuar,sepse kemi te bejme me ndjenja te forta qe shkaktojne dhimbje si tek femra poashte edhe tek mashkulli.
Shpeshhere keto aventura seksuale sjellin edhe trauma ne familje ,fotografi te keqe jo vetem ne familje por edhe ne rethin ku jeton.
E nese bejme barazim se kush tradhton me shume,une do te thosha se mashkulli pa e gjetur nje femer qe eshte e gatshme te tradhtoje,nuk do te tradhtonin as njeri e as tjetri,prandaj ketu nuk ka fajesi te njeanshme.

Gjumashja
10-12-04, 11:48
pajtohem plotsisht me ty Kercovari qe dhimbja osht e njejt po me tradhtu mashkulli qe thojn hahet me diqka e me tradhtu gruaja pak si ma keq osht sidomos ne Ks

Engjellushja
10-12-04, 11:52
Si per Femren ashtu dhe per Mashkullin esht rend dhe njejt keq esht " kush Trathton!! Trathtia esht Trathti !! Esht e keqe dhe e Rend, pamarparsysh se kush kend Trathton !!!!


:wink: :wink: :wink: :wink:

Loloku
10-12-04, 12:15
Kur dashurohen tradhtaret mes veti dhe dashnia bahet kulmi i tardhtise, per mire a per keq nuk e di!

Gentiana
10-12-04, 14:45
Pershendetjet e mija - toni toni -.

Cila tradhtia eshte me e rende,duhesh me kerkue pergjegjje per burra te gra dhe per gra te burra.Tradhtia eshte tradhti. Tradhtia e burrave ose e grave eshte si = ēka peshon me se shumti : 1kg rrush ose 1 kg dardha. 1kg tradhti te burrit,ose 1 kg tradhti te gruas?

Sa eshte dashuria me e madhe,aq eshte tradhtia me e rende dhe anasjelltas: sa eshte dashuria me e vogel ( e dobet ),aq me lehte eshte ndarja pa dhimte dhe pasojat.

Me nderime,TURISTI.

Tradhtia esht tradhti,pa marr parasysh nga e cila pal.
Edhe une mendoj keshtu!!

tinush
10-12-04, 15:06
NJEJT ESHTE BRE TRADHTIA ESHTE TRADHTIA
A TRADHTON BURRI A GRUAJA NJEJT ESHT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ska dallim breh

valla seni ma i keq ehste tradhtia :(

turisti
11-12-04, 12:41
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send

Gjumashe,gjumashe e demokrate....... :wink:

Mafiozi
11-12-04, 12:48
Pershendetjet e mija - toni toni -.

Cila tradhtia eshte me e rende,duhesh me kerkue pergjegjje per burra te gra dhe per gra te burra.Tradhtia eshte tradhti. Tradhtia e burrave ose e grave eshte si = ēka peshon me se shumti : 1kg rrush ose 1 kg dardha. 1kg tradhti te burrit,ose 1 kg tradhti te gruas?

Sa eshte dashuria me e madhe,aq eshte tradhtia me e rende dhe anasjelltas: sa eshte dashuria me e vogel ( e dobet ),aq me lehte eshte ndarja pa dhimte dhe pasojat.

Me nderime,TURISTI.

Prap foli edhe per mua shoki Turist :wink:
Tradhetia esht e rend aq sa ndjenjet jan te forta per tjetrin.

Gjumashja
11-12-04, 15:44
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send

Gjumashe,gjumashe e demokrate....... :wink:


eeeeee te menqurit duhet me ja lshu rrugen, edhe une ja kisha lshu hahahhahah

ShEjToNkA
11-12-04, 15:57
Cilit do qoftė e Femrės apo e Mashkullit ,ajo ėshtė tradhėti dhe ėshtė e rėndė.
Tadhėtia ėshtė tradhėti nga cila palė do qoftė dhe tradhėti pak me tė lehtė apo pak me tė rėndė s'ka. Kėshtu qė as nga gjinia s'ka dallime ,nga cila do qoftė ajo ėshtė tradhėti dhe ėshtė e rėndė!

Emėrllahu
12-12-04, 02:32
Tradhetia ,eshte tradhti-pajtohem,por duhet te jemi ne gjendje qe ndonjehere te falim

merrni gjerat me te mire,me qetesi,me stabilitet dhe pa elektricitet

toni toni
12-12-04, 09:46
Un ne fakt se pari kam pyetur qa mendoni per tredhetine e gruas nga burrit apo anasjelltas pa menduar te beje dallime te kohes patriarkale duke menduar se mashkulli edhe ne kete kohe duhet te ket rol kryesor dhe qe te bej qa ti doj qefi gje qe te tjeret e kan kuptuar gabimisht .Barazimi i tradhetise se burrit me te gruas nga disa foles me lart ndoshta eshte nis nga fakti se duhet tashme te kemi barazi mes burrit dhe gruas qa eshte drejt por un kam menduar se qa mund te shkaktoi tradhetia e burrit dhe qka e gruas ne nje familje dhe sa e rende eshte tradhtia e njeres pale dhe tjetres.?
Nisur nga mendimet e mia jo te tjereve un psh mendoi qe tradhetia e gruas eshte me e rende se e burrit (pa i dhene te drejten burrit ) per arsye se nje tradheti e burrit ndaj gruas dhe familjes ne pergjithesi mund te reflektoi shume keq por ne kete rast gruaja duke qene personi me i dashur ne familje me vullnetin e saj arrin te mbaj nen kontroll gjithe familjen dhe arrin qe ajo familje te mos jete e turperuar para tjereve me perjashtim te njeanshem te burrit .Ne kte situate kjo familje ka arritur te mos e jet e poshteruar deri ne ate mas sa te thone te tjeret diqka te keqe per ta.
Ne te kundert nese gruaja tradheton ajo ka tradhetuar burrin dhe turperuar familjen f sepse tradhtia e nenes reflektohet shumeme teper ne familje sepse then ne drejt femijet ne kete rast jane te zgjenjyer (edhe me shume se vet burrri) dhe ne kete rast arrime me leht te shkaterrimi i nje familje pasi thashethemet qe tek populli yne qojne deri aty qe te turperojne edhe burrin edhe femijet deri ne njemase te pa rikuperushme.
Un mendoi s tek ne tu thuash femijeve ka shku babai yt me nje grua nuk merret si tragjike bile jo rralle te femijet meshkuj pritet si nje zotesie babait te tyre.
Por ti htuash cilit do femi nena jote ka shku me nje mashkull tjeter poe le gjykojeni vet se si eshte ? .Ne shume raste te tilla femijet arrin deri ne nje pike kritike sa ta urrejne identitietin e tyre per arsye se nuk jan ne gjendje te thone vetes ,,un jam bir i filanit dhe filankes ,,sepse tashme qdo dite ne kujtesene tyre sillet dyshimi nga vet ata se ai mund te jet i nje njeriu tjeter dhe i lindur nga kurverite e nenes se tyre.
Te me falin femrat nuk kam qellim te ngre akuza ndja tyre se un personalisht respektoi shume me teper gjinine femrore se ate mashkullore ,por gjithnji mendoi se femra eshte e krijuar sie tille e dobet dhe qfaredolloi barazie gjinore e propozuar qoft nga ne qoft nga ato vet nuk i bene ato (se paku edhe ca dit tek populli yne) si te barabarta ne menyre qe ato vet te ndjehen si te tilla.
E dini ngaihere edhe sikur grate te ken barazi gjinore ne qdo sfere te jetes thjeshte dyshimi qe kan ato per kte lloj barazie i bene qe ato te mos ndjehen si te tilla te barabarta.Un ne kte pike do te thosha ,, un dua dhe vertet dua te kem barazi gjinore por edhe sikur me i miri te isha nuk do te arrija tjau heq dyshimin atyre se ato jan apo nuk jan te barabarta me ne.Ky ndoshta nuk eshte faj i imi.
Uroi qe te me kuptoni drejt dhe thuani mendimet tuaja edhe me tutje por pa nisur nga fakti qe jeni mashkull apo jeni femer.
tung nga toni toni

turisti
12-12-04, 15:28
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send

Gjumashe,gjumashe e demokrate....... :wink:


eeeeee te menqurit duhet me ja lshu rrugen, edhe une ja kisha lshu hahahhahah

Edhe mendimi yt e ka domethenjen e vet sepse eshte nje lloj diplomacie,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha.


Me respekt,TURISTI. :wink:

Kercovari
12-12-04, 15:49
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send

Gjumashe,gjumashe e demokrate....... :wink:


eeeeee te menqurit duhet me ja lshu rrugen, edhe une ja kisha lshu hahahhahah

Edhe mendimi yt e ka domethenjen e vet sepse eshte nje lloj diplomacie,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha.


Me respekt,TURISTI. :wink:
E deshtuar!Haaaaaaahhhaa!.

turisti
12-12-04, 15:55
une mendoj qe ma e rond osht tradhtija e grus sesa e burrit se burri tek e fundit osht mashkell edhe i ka hije qdo send

Gjumashe,gjumashe e demokrate....... :wink:


eeeeee te menqurit duhet me ja lshu rrugen, edhe une ja kisha lshu hahahhahah

Edhe mendimi yt e ka domethenjen e vet sepse eshte nje lloj diplomacie,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha.


Me respekt,TURISTI. :wink:
E deshtuar!Haaaaaaahhhaa!.

Pse e deshtuar ???

Kercovari
12-12-04, 16:19
Nuk mendova ashtu me rigorozitet!Me grate mund te lidhesh vetem nje kontrate?!Kuroren, me mundesi per te prishur!.Haha!

turisti
12-12-04, 17:13
Nuk mendova ashtu me rigorozitet!Me grate mund te lidhesh vetem nje kontrate?!Kuroren, me mundesi per te prishur!.Haha!

Veshtire ne Spanje,por jo edhe e pa munder ! :wink:

Barbaroza
12-12-04, 17:15
Kur dashurohen tradhtaret mes veti dhe dashnia bahet kulmi i tardhtise, per mire a per keq nuk e di!

Per mire a per keq,le te na tregojne ata/ato qe kane pervoje ne kete aspekt. :wink:

Loloku
14-12-04, 11:52
Kur dashurohen tradhtaret mes veti dhe dashnia bahet kulmi i tardhtise, per mire a per keq nuk e di!

Per mire a per keq,le te na tregojne ata/ato qe kane pervoje ne kete aspekt. :wink:


Pervoja nuk me mungon, por prape nuk e di!

Barbaroza
14-12-04, 11:58
Duhet ta dije dikush Loloku,une po e pres akoma ate me experience,jam kureshtare! :wink:

Arta e Artė
14-12-04, 12:02
Se pari ju them falemnderit per pergjigjjen.
Nuk ka qene e pritura se me te thene te drejten qe kur jam regjistru ne kete foru8m per here te pare e kam pare qe gjerat ktu dime te mos i diskutojme mbare e mire dmth un ne fakt e di pergjijgjen e asaj qe ju kam pyetur juve por nuk e di se si ne kemi potencial te diskutojme gjera dhe te bejme tema qe vlene te shikohen nderkaq ne hyme japim pergjigje ngaihare qe nuk kan te bejne fare me temen si puna thenjes
se gorkit apo napolonit e duke u kap pastaj ndaj kundershtimeve qe bejme per njeri tjerin ne forum . duke bere buall ndoshta edhe inatet qe mund te lindin nga kundershtimet dhe me e forta kur ato ndodhin ne gjini te ndryshme femer mashkull ndodh te hedhim sharje si:
femrat jane kurva ose ,, mashkujt jane derra etj,,.
Nejse falemnderit dhe mireutakoshim

Shume palidhej po shkrueni, se di a po mendoni hiq a vetem po shkrueni ju shqiptar o marre ju kofte bre :roll: :roll: :roll:

Barbaroza
14-12-04, 12:07
Se pari ju them falemnderit per pergjigjjen.
Nuk ka qene e pritura se me te thene te drejten qe kur jam regjistru ne kete foru8m per here te pare e kam pare qe gjerat ktu dime te mos i diskutojme mbare e mire dmth un ne fakt e di pergjijgjen e asaj qe ju kam pyetur juve por nuk e di se si ne kemi potencial te diskutojme gjera dhe te bejme tema qe vlene te shikohen nderkaq ne hyme japim pergjigje ngaihare qe nuk kan te bejne fare me temen si puna thenjes
se gorkit apo napolonit e duke u kap pastaj ndaj kundershtimeve qe bejme per njeri tjerin ne forum . duke bere buall ndoshta edhe inatet qe mund te lindin nga kundershtimet dhe me e forta kur ato ndodhin ne gjini te ndryshme femer mashkull ndodh te hedhim sharje si:
femrat jane kurva ose ,, mashkujt jane derra etj,,.
Nejse falemnderit dhe mireutakoshim
Shume palidhej po shkrueni, se di a po mendoni hiq a vetem po shkrueni ju shqiptar o marre ju kofte bre :roll: :roll: :roll:
Hehe,s'te kuptova mire as ty tash. :wink:

toni toni
15-12-04, 01:42
Per ju qe nuk e qoni gjate me diskutu (si arta e arte)mund them falemnderit shume se nuk na humbni kohe me lexu gjat ato qe thoni.
Dhe me e mira e se mirave qe ju jeni shume te sinqert me neve per disa arsye :ju nuk shkruani gjat se nuk dini dhe kshu tregoheni te sinqert ME NEVE sepse na beni te mundur te kuptojme qe ju nuk dini gje per keto diskutime.dhe ne raste te tilla arta mua nuk me vjen inat te pranoj si bashkbisedues ashtu si je.

Pyeten hoxhen nje rast se ku do te shkojne kafshet si te paditura ne jeten e amshuar:ne parajse apo ne ferr?
Hoxha tha qdo gje e paditur do te shkoi ne parajse se eshte e pafajshme per gjerat qe i bene pa dijen e vet.

Ka mundesi qe ndonji nga ne te sigurojme noi vend ne parajse nga mosdija ?????/

ju pershendes toni toni

Kercovari
15-12-04, 09:48
Shkaku kryesore i ndarjeve te shumta eshte tradhtia e cila zgjat ne kohe dhe shendrohet ne ndjenja.
Viktima te kesaj tradhtie ne te shumten e rasteve jen grate te cilat ne vazhdimesi kan qene te vetmuara nga shkaqe te ndryshme,dhe keshtu bien koke e kembe brenda duke u berre trimeresha dhe pa droja per te i falur zemren tjetrit.
Pastaj,kemi edhe tradhti te mashkullut,tradhti "Arratisjeje"qe ne te shumtien e rasteve jan burra te martuar,te cilit kerkojne nje lidhje jo shume te forte,dhe kesisoji te mos bine ne sy me mungesen ne familje,sidoqofte edhe kjo eshte tradhti.
Por nje tradhti mire e programuar ne shenje hakmarje,qe nuk jane ne pyetje kenaqsit seksuale qe u ofron partnerja,e as dushurija ndaj nje gruaje tjeter,por e ben kete vetem nga mendja e shemtuar dhe ndjenja se e ka tradhtuar gruaja ndonjeher,mos besimi ne jeten bashkeshortore.
Pra,secili le te mendoje vete se sa eshte i prirur te tradhtoje,dhe pse?.

Luana
16-12-04, 13:27
Ma merr mendja mua se kjo tem ska rendesi shume per mua se tek e fundit thojn me nji fjal popullore : "Kush ban , ban per veti "
http://www.cosgan.net/images/smilie/engel/k020.gif

Agroni22
19-12-04, 14:23
un mendoj se t dya jane njejte

Murgesha
19-12-04, 14:58
Qė tė dyjat janė tė rėnda.
Dhimbja ndjehet njėsoj nga tė dy gjinitė.

Mafiozi
19-12-04, 16:02
Ma merr mendja mua se kjo tem ska rendesi shume per mua se tek e fundit thojn me nji fjal popullore : "Kush ban , ban per veti "
http://www.cosgan.net/images/smilie/engel/k020.gif


:D :D :wink: :wink:

Gentiani
19-12-04, 19:57
Ma merr mendja mua se kjo tem ska rendesi shume per mua se tek e fundit thojn me nji fjal popullore : "Kush ban , ban per veti "
http://www.cosgan.net/images/smilie/engel/k020.gif

Jo po tė doket ! :wink: :wink: :lol:

Tomori
24-12-04, 15:15
-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!
Sa i perket burrit burri asht i nderum!!!
-Sa per qikat le te mendohen mir dhe i kisha keshillu ne nje asnifar menyre mos me ba tradhti se kjo ka pasoja fatale per fmit e saj!!!!
Sa per burrin nuk ka asnje problem kjo esht realiteti mos te shtiremi ketu ne ket forum te nderuar ,,,po ja na jemi evropjan e ku ta di un qfar prallash O ne radh te par jemi Shqiptar mos te harojm kte e dihet se ku perfundon nderi,,,tungji te gjidhve!!!

Murgesha
24-12-04, 17:09
-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!
Sa i perket burrit burri asht i nderum!!!
-Sa per qikat le te mendohen mir dhe i kisha keshillu ne nje asnifar menyre mos me ba tradhti se kjo ka pasoja fatale per fmit e saj!!!!
Sa per burrin nuk ka asnje problem kjo esht realiteti mos te shtiremi ketu ne ket forum te nderuar ,,,po ja na jemi evropjan e ku ta di un qfar prallash O ne radh te par jemi Shqiptar mos te harojm kte e dihet se ku perfundon nderi,,,tungji te gjidhve!!!

Valla Shqiptarėve si ti ju ka dalė boja mė.
Zoti qoftė me ty.
Po si po mujka me pas pasoja gruaja nė tradhėti e burri me u nderu__
Phaaaaaaaaaaa rri bre djalė rehat e mos na trego pėrralla, se ka kaluar koha kur burrit i takonin tė gjitha.

Ylberi_be
24-12-04, 18:31
Nese mč don , dujem nese sme don ,mos me beso. r_f

dr1ta
24-12-04, 18:53
-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!
Sa i perket burrit burri asht i nderum!!!
-Sa per qikat le te mendohen mir dhe i kisha keshillu ne nje asnifar menyre mos me ba tradhti se kjo ka pasoja fatale per fmit e saj!!!!
Sa per burrin nuk ka asnje problem kjo esht realiteti mos te shtiremi ketu ne ket forum te nderuar ,,,po ja na jemi evropjan e ku ta di un qfar prallash O ne radh te par jemi Shqiptar mos te harojm kte e dihet se ku perfundon nderi,,,tungji te gjidhve!!!


http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/a037.gif

turisti
24-12-04, 19:55
-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!
Sa i perket burrit burri asht i nderum!!!
-Sa per qikat le te mendohen mir dhe i kisha keshillu ne nje asnifar menyre mos me ba tradhti se kjo ka pasoja fatale per fmit e saj!!!!
Sa per burrin nuk ka asnje problem kjo esht realiteti mos te shtiremi ketu ne ket forum te nderuar ,,,po ja na jemi evropjan e ku ta di un qfar prallash O ne radh te par jemi Shqiptar mos te harojm kte e dihet se ku perfundon nderi,,,tungji te gjidhve!!!


http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/a037.gif

Hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahah ahahahahah. :wink:

DEA
24-12-04, 20:16
tradhtit jane te renda pa e marre parasysh e femres apo mashkujve, mjer ai qe tradhton :cry:

turisti
24-12-04, 20:26
-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!
Sa i perket burrit burri asht i nderum!!!
-Sa per qikat le te mendohen mir dhe i kisha keshillu ne nje asnifar menyre mos me ba tradhti se kjo ka pasoja fatale per fmit e saj!!!!
Sa per burrin nuk ka asnje problem kjo esht realiteti mos te shtiremi ketu ne ket forum te nderuar ,,,po ja na jemi evropjan e ku ta di un qfar prallash O ne radh te par jemi Shqiptar mos te harojm kte e dihet se ku perfundon nderi,,,tungji te gjidhve!!!

" PER NJERIUN NUK ESHTE ASGJE ME TERHEKESE SE LIRIA E NDERGJEGJES SE VET,POR EDHE ASGJE ME TE VESHTIRE. "


Dostojevski

Tomori
25-12-04, 21:46
[quote=Tomori][b]-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!

http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/a037.gif

Hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahah ahahahahah. :wink:

-O Turist ashtu ti a?!!! Po qeshen a? Hej mor a je mveti a e sheh brre se asht tue me mbyt dr1ta,,,,Hejjjjj Turristo ani ani :cry: kam pas besu se te kam ne vend te vllait e ti vend qe tme ndihmojsh po qeshen ani ani vllai jem por mos haro nje gje se nuk i dihet ksaj bote,,,,,,
-Ojjj dr1ta moj fisnike kadal bre se ta pranoj se mbyte,,,..hahaha

Tomori
25-12-04, 22:20
[quote=Tomori][
Valla Shqiptarėve si ti ju ka dalė boja mė.
Zoti qoftė me ty.
Po si po mujka me pas pasoja gruaja nė tradhėti e burri me u nderu__
Phaaaaaaaaaaa rri bre djalė rehat e mos na trego pėrralla, se ka kaluar koha kur burrit i takonin tė gjitha.

-Hahaha moj Murgesh, nje her te pershendes se ka koh qe nuk kemi komunikuar?!!!
-Te lutem a ma sqaron nje qik kur thuani-Se koha burrit ka kaluar!!!!
- Un per veti kam bindjen qe prej kur egziston njerzimi, nuk ka asnifar dallimi ai burri e kohes ma te hershme, me burrin e sotqem dhe me burrat qe dot jen ne te ardhshmen!!! Kjo esht nga ana fiziologjike po edhe nga ana psikologjike nuk ka asnifar ndryshimi me beso se kjo esht realiteti.
- E tash ne nese duam ta rejm vetveten atehere plotesisht jam dakort me ju.
Ta zem un per momentin me rrej veten shkruaj i kundervihem Tomorit:
--------------------------------------------------------------------------------------
-O Tomor ne cilin shekull po jeton ka kaluar koha e mesjetes qe gruja esht trajtuar ne form te kafshes,, O Tomor zeza po ta perkujtoj se tash jemi shekulli XXI- ka ndryshuar koncepti te kuptuarit ne diten e sodit gruja ka pushtuar vasionin, nje armat e ter grash jan te kyqur ne NASA qe hulumtojn Galaksin,,,, O Tomor zeza mir ja ben te marish naj revist me lexu qe edhe dyshoj tek ju qe naj her keni lexu spakti naj gazet or Tomor,,,,etj
-------------------------------------------------------------------------------------

-I thkehem temes pamvarsisht qe na paska arit gruaja te pushroj Galaksin un vet Tomori kam bindjen e thkell se edhe kjo zonjush tek e fundit esht grrua dhe pik.Gruja ngelen grua per te gjitha kohrat ,,,,
- He moj Murgesh si thua a jam ne regull me ket definicion kur them se Gruja ngelen Grua pamvarsisht ne te cilen koh ka jetuar, jeton dhe dot jetoj,,,,,,,,
-Murgesh tash shfrytzoj rastin se normal gjinija juaj e respektuar ka perparsin me va uru festen.
-Gezuar vitin e rri ju deshiroj lumturi sukses fat e shendet juve dhe rethit familjar tungji :wink:
Jam pak idiot po ska problem kemi shkembier mendime dhe njofim njerin-tjetrin stilin ndersjelles se shkrimit hahaha :wink:

turisti
25-12-04, 22:30
[quote=Tomori][b]-Normalisht se tradhetija gruas kjo nuk diskutohet!!!

http://www.cosgan.net/images/smilie/boese/a037.gif

Hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahah ahahahahah. :wink:

-O Turist ashtu ti a?!!! Po qeshen a? Hej mor a je mveti a e sheh brre se asht tue me mbyt dr1ta,,,,Hejjjjj Turristo ani ani :cry: kam pas besu se te kam ne vend te vllait e ti vend qe tme ndihmojsh po qeshen ani ani vllai jem por mos haro nje gje se nuk i dihet ksaj bote,,,,,,
-Ojjj dr1ta moj fisnike kadal bre se ta pranoj se mbyte,,,..hahaha

O Tomor i nderuar,une nuk kam qesi certana per me te ndihmue dhe po qeshi jo per ty ,por per vehti qe shpetova,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha.

Me respekt,TURISTI.

halla e madhe
25-12-04, 23:55
Tomori_Ti more djale spaske mbete as per Tibet e la ma per ndonji bjeshke te majeve te Shiperise....kthehu nga koha dhe realiteti :evil:

Tomori
26-12-04, 13:59
Tomori_Ti more djale spaske mbete as per Tibet e la ma per ndonji bjeshke te majeve te Shiperise....kthehu nga koha dhe realiteti :evil:

Hahaha moj halla e madhe.
-Po qka me ba moj hall, po un jam krenar me kta bjeshket tona te Shqiperis, e kta bjeshk kan doket e veta zakonet kanunin e un Tomori ju permbahem ketyre pamvarsisht kohen, Un radh par respektoj traditen ton me xhelozi te flakt. Po se respektova veten un e ndjej veten te humbur ne boten e sodit te globalizimit.
Mos me keq kuptoni psh un nuk jam kunder ta zem folklorin e huaj si rrokin metaliken xhazin e tjer,,,
-Po ne radh te par respektoj qetelin e lahuten qe nuk ka shans asnji instrument i huaj te depertoj ne zemren time.
-Po ashtu si shembulli lahutes e qiftelis nuk ka shans tme imponohet naj kultur e huaj ne traditen time qe rjedhin pikerisht prej ketyre bjeshkve te larta siq thuani ju.
Moj halla e madhe tash ju pershendes kalofshit mir dhe qendroni ne Bes se ma krenari dhe kenaqsi se kjo gje e shejt nuk ka me vlersu ne radh te par kombin tend :wink:

halla e madhe
26-12-04, 18:23
Tomori_ti flet qe je xheloz i flakt i traditave,pajtohem me ty,por kur vjen pytja tek tradhrtija,jepju te drejtat dy paleve :idea:mendimet tua jane te shek XVIII.Mos harro jemi ne shek XXI ku teknika po i tejkalon te gjitha marifetet e kesaj bote :!: :!:

Murgesha
26-12-04, 19:12
[quote=Tomori][
Valla Shqiptarėve si ti ju ka dalė boja mė.
Zoti qoftė me ty.
Po si po mujka me pas pasoja gruaja nė tradhėti e burri me u nderu__
Phaaaaaaaaaaa rri bre djalė rehat e mos na trego pėrralla, se ka kaluar koha kur burrit i takonin tė gjitha.

-Hahaha moj Murgesh, nje her te pershendes se ka koh qe nuk kemi komunikuar?!!!
-Te lutem a ma sqaron nje qik kur thuani-Se koha burrit ka kaluar!!!!
- Un per veti kam bindjen qe prej kur egziston njerzimi, nuk ka asnifar dallimi ai burri e kohes ma te hershme, me burrin e sotqem dhe me burrat qe dot jen ne te ardhshmen!!! Kjo esht nga ana fiziologjike po edhe nga ana psikologjike nuk ka asnifar ndryshimi me beso se kjo esht realiteti.
- E tash ne nese duam ta rejm vetveten atehere plotesisht jam dakort me ju.
Ta zem un per momentin me rrej veten shkruaj i kundervihem Tomorit:
--------------------------------------------------------------------------------------
-O Tomor ne cilin shekull po jeton ka kaluar koha e mesjetes qe gruja esht trajtuar ne form te kafshes,, O Tomor zeza po ta perkujtoj se tash jemi shekulli XXI- ka ndryshuar koncepti te kuptuarit ne diten e sodit gruja ka pushtuar vasionin, nje armat e ter grash jan te kyqur ne NASA qe hulumtojn Galaksin,,,, O Tomor zeza mir ja ben te marish naj revist me lexu qe edhe dyshoj tek ju qe naj her keni lexu spakti naj gazet or Tomor,,,,etj
-------------------------------------------------------------------------------------

-I thkehem temes pamvarsisht qe na paska arit gruaja te pushroj Galaksin un vet Tomori kam bindjen e thkell se edhe kjo zonjush tek e fundit esht grrua dhe pik.Gruja ngelen grua per te gjitha kohrat ,,,,
- He moj Murgesh si thua a jam ne regull me ket definicion kur them se Gruja ngelen Grua pamvarsisht ne te cilen koh ka jetuar, jeton dhe dot jetoj,,,,,,,,
-Murgesh tash shfrytzoj rastin se normal gjinija juaj e respektuar ka perparsin me va uru festen.
-Gezuar vitin e rri ju deshiroj lumturi sukses fat e shendet juve dhe rethit familjar tungji :wink:
Jam pak idiot po ska problem kemi shkembier mendime dhe njofim njerin-tjetrin stilin ndersjelles se shkrimit hahaha :wink:


Tomori nuk ėshtė faji im qė ju se keni kuptuar thėnien time.
"Se koha e burrit ka kaluar" dhe "Se ka kaluar koha kur burrit i takonin tė gjitha" kanė ndryshim esencial mes vete.
Hajt me tė mira e flm. shumė qė mė kishe uruar pėr Vitni e Ri.
Edhe unė tė dėshiroj ēdo tė mirė ty dhe familjes tėnde.

Drenicaki
26-12-04, 19:45
Mirė mbrėma burra e gra koha e vjeter durt i ka la por tradhti dhe tani ka,
tani ka dhe gjithė ka pasė si nga burrat edhe gratė!
Tradhėtia sdon respek unė te gjithė ju pershendes, leni ju ket tradhėti te gjithė jetoim ne harmoni kėt ua thot ky drenica se grua ishte edhe Shotė Galica!Pra e shohim se kush jemi mos shifni gjininė por ne kokė ēka keni Hahahahahahahahaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :?:

Tomori
26-12-04, 22:43
[quote="Murgesha[color=blue]Tomori nuk ėshtė faji im qė ju se keni kuptuar thėnien time.
"Se koha e burrit ka kaluar" dhe "Se ka kaluar koha kur burrit i takonin tė gjitha" kanė ndryshim esencial mes vete.
Hajt me tė mira e flm. shumė qė mė kishe uruar pėr Vitni e Ri.
Edhe unė tė dėshiroj ēdo tė mirė ty dhe familjes tėnde.

[b]-Murgesh qake doren nje her plotesisht jam dakort me ju dhe kam besim te madh qe edhe ju e dini shum mir qe un ju kam kuptuar qe ma heret
Por problemi nese mundet te (emnohet keshtu) perqendrohet tek un qe ju skeni pik faji qe un jam shprehur me Alegorizem vetem e vetem te debatohet kjo ka qen e gjitha naj her po nuk pat nxitje nuk ka edhe muhabet A po jo moj Murgesh!
-Shum shum jeni ne regull pa hile e kam ne kohen e sodit vlersohet intiligjenca qe ne kemi shum nevoj per kuadro sidomos te gjinis femrore
se kjo esht e vetmja Alternativ qe ta perballojm armikun se na kan zili sidomos kur shohin gjeneratat e reja si nga intiligjenca dhe pamjen e jashtme jemi ne trend me boten e civilizuar qe nuk ka asnifar dallimi femra Angleze Franqeze Gjermane Japoneze,,, me shkollimin e femres Shqiptare e kam fjalen per femrat e emancipuara qe nuk miren me paraghykime boshe tungji e respektuara Murgesh :wink:
-He Tomor zeza hahahaha

Gjumashja
20-03-05, 15:19
tradhtija e 2 paleve osht e rond

Psikologu
23-03-05, 00:51
Mbrehe thiken ne te dy anet dhe shtyni me zemer se kush me shumė ka forcė te shtyej.


Atehere ajo dhem njejt per te gjithė.

Kush tradhton le ta din
nga tradhetia do te pėsoj
e kush dashuron me gjithė zemer
jetė te lumtur do te jetoj.

NobodysFool
27-03-05, 23:01
me emocionet, tradhtije e burrat esht njet si tradhtije e grave. vetem kur tradhton grueje, esht ma rezik pse ka ma shum shancen per gjakmarja. Grueje edhe ai "tjeteri" duhet me kujdes.

toni toni
28-03-05, 03:07
NobodysFool

falemnderit veqanerisht juve qe me sa shoh nuk nuk dini te shkruani mire shqip megjithate ju kuptoi dhe e vleresoi qe ke marr iniciativen te shkruani per kete teme apo edhe te tjera.

Tung ju pershnes

NobodysFool
28-03-05, 03:21
NobodysFool

falemnderit veqanerisht juve qe me sa shoh nuk nuk dini te shkruani mire shqip megjithate ju kuptoi dhe e vleresoi qe ke marr iniciativen te shkruani per kete teme apo edhe te tjera.

Tung ju pershnes

flm edhe e di kam shtir per me shkru ne gjuhe shqip, me ma shum ushtrim shkronjat besoj ma kalli ki me pas me lexo diskutimet tmiat. :oops: cka me bo, budali amerikes jam.

laliloli
29-03-05, 21:34
pershendetje per te gjithe mė falni se ndoshta hyra pa rend por desha tė jap pėrgjigje ne fjalėn trathti e cila mendoj se e njejtė eshte per tė gjithė.
Nuk mund tė jet pėr dike me e butė e per dike me e forte.Trathtia e burrit ,e gruas ,e shokut e shoqes eshte e rėndė,ndersa pse mentaliteti te ne ėshtė tjetėr kjo nuk arsyetohet.

ShEjToNkA
29-03-05, 21:47
pershendetje per te gjithe mė falni se ndoshta hyra pa rend por desha tė jap pėrgjigje ne fjalėn trathti e cila mendoj se e njejtė eshte per tė gjithė.
Nuk mund tė jet pėr dike me e butė e per dike me e forte.Trathtia e burrit ,e gruas ,e shokut e shoqes eshte e rėndė,ndersa pse mentaliteti te ne ėshtė tjetėr kjo nuk arsyetohet.


Shumė fjalė me vendė.

Krokodilli
30-03-05, 10:09
TRADHETI : FJALA TRADHETI NE GJUHEN GREKE DO TE THOT TRA (TRA) DHETI (DHETI)
TRADHETIA ESHTE TRADHETI PA FILOZOFI

laliloli
30-03-05, 20:07
pershendetje per te gjithe mė falni se ndoshta hyra pa rend por desha tė jap pėrgjigje ne fjalėn trathti e cila mendoj se e njejtė eshte per tė gjithė.
Nuk mund tė jet pėr dike me e butė e per dike me e forte.Trathtia e burrit ,e gruas ,e shokut e shoqes eshte e rėndė,ndersa pse mentaliteti te ne ėshtė tjetėr kjo nuk arsyetohet.


Shumė fjalė me vendė.

Flm,Shejtane
thash me parė se trathėtia ėshte e njejtė, por te ne mendohet se pasojat mė tė mėdha nga trathetia i bart gruaja,ndėrsa unė do ta them te kunderten- burri.Pse? Kete e dinė mė sė miri ata qė jetojnė nė perendim se nga ndarja e burrit dhe gruas (nė rast se kanė fėmijė)qfarė pasoja ka pėr burrin .Gruaja i merr fėmijėt ,burri ponon pėr ta njė kohė tė gjat.
Kjo kohė do tė vie edhe tė ne kur tė vetėdijėsohen gratė .Burra shfrytėzone kėtė kohė ha ha ha ha ha ha ha ha ha

NobodysFool
02-04-05, 17:42
pershendetje per te gjithe mė falni se ndoshta hyra pa rend por desha tė jap pėrgjigje ne fjalėn trathti e cila mendoj se e njejtė eshte per tė gjithė.
Nuk mund tė jet pėr dike me e butė e per dike me e forte.Trathtia e burrit ,e gruas ,e shokut e shoqes eshte e rėndė,ndersa pse mentaliteti te ne ėshtė tjetėr kjo nuk arsyetohet.


Shumė fjalė me vendė.

Flm,Shejtane
thash me parė se trathėtia ėshte e njejtė, por te ne mendohet se pasojat mė tė mėdha nga trathetia i bart gruaja,ndėrsa unė do ta them te kunderten- burri.Pse? Kete e dinė mė sė miri ata qė jetojnė nė perendim se nga ndarja e burrit dhe gruas (nė rast se kanė fėmijė)qfarė pasoja ka pėr burrin .Gruaja i merr fėmijėt ,burri ponon pėr ta njė kohė tė gjat.
Kjo kohė do tė vie edhe tė ne kur tė vetėdijėsohen gratė .Burra shfrytėzone kėtė kohė ha ha ha ha ha ha ha ha ha

hello,

mfal po nuk esht bashk qashtu ma. ma shum femijet shkon me jetu me baban. ma shum grat ken rrogen te vet edhe pages pre burrit, "alimony", esht ma vogel edhe per koha ma shkurt. tani ka grat kush paun burrat per ndhime ritjes femije. na burrat s'kena nevoj me tut pre divorce. tung

laliloli
02-04-05, 21:06
pershendetje per te gjithe mė falni se ndoshta hyra pa rend por desha tė jap pėrgjigje ne fjalėn trathti e cila mendoj se e njejtė eshte per tė gjithė.
Nuk mund tė jet pėr dike me e butė e per dike me e forte.Trathtia e burrit ,e gruas ,e shokut e shoqes eshte e rėndė,ndersa pse mentaliteti te ne ėshtė tjetėr kjo nuk arsyetohet.


Shumė fjalė me vendė.

Flm,Shejtane
thash me parė se trathėtia ėshte e njejtė, por te ne mendohet se pasojat mė tė mėdha nga trathetia i bart gruaja,ndėrsa unė do ta them te kunderten- burri.Pse? Kete e dinė mė sė miri ata qė jetojnė nė perendim se nga ndarja e burrit dhe gruas (nė rast se kanė fėmijė)qfarė pasoja ka pėr burrin .Gruaja i merr fėmijėt ,burri ponon pėr ta njė kohė tė gjat.
Kjo kohė do tė vie edhe tė ne kur tė vetėdijėsohen gratė .Burra shfrytėzone kėtė kohė ha ha ha ha ha ha ha ha ha

hello,

mfal po nuk esht bashk qashtu ma. ma shum femijet shkon me jetu me baban. ma shum grat ken rrogen te vet edhe pages pre burrit, "alimony", esht ma vogel edhe per koha ma shkurt. tani ka grat kush paun burrat per ndhime ritjes femije. na burrat s'kena nevoj me tut pre divorce. tung

Te pershendes te falenderoj ,nuk jame ndonje jurist dhe nuk e di se ne rast divorci se me kend duhet et shkojne femijet me babane apo nenen por te ne ne Kosove femijet qdohere thuaja se i ndale babai dhe nena as qe do ti sheh ndonje dite.kjo eshte e padrejte qe i behet gruas ,ndersa ju shume mire jeni pergjigjur se pasojat e divorcit i bart burri (ne perendim )ndersa ne kosove gruaja .Divorcit nuk duhet et frigohet asnjeri as gruaja e as burri,me mire te divorcuar se qdo here me probleme

gjithe te mirat NobodysFool

NobodysFool
04-04-05, 14:17
laliloli ka thon, "Divorcit nuk duhet et frigohet asnjeri as gruaja e as burri,me mire te divorcuar se qdo here me probleme." Hahaha, o ti djali mir, martes pa problem ska. per puna e parat skena kaq problem per me bo divorcin, po duhet me rujt jeten e familjes. Kjo tema esht per cilin esht ma rende, tradhtije e burrat o se grat. Esht ma turp kur grueje tradhton burrit jo veq per grueje vet, po edhe familjen e grues. ne kulturen jon, esht normal, gati obligim, per burrat me pas naj "girlfriend". Nashta jam gabimisht, po qashtu po vrej une.

P.S. 12 vjet martum edhe kur s'kam pas nevoj "obligimen". 8)

prishtinasja
04-04-05, 15:54
laliloli ka thon, "Divorcit nuk duhet et frigohet asnjeri as gruaja e as burri,me mire te divorcuar se qdo here me probleme." Hahaha, o ti djali mir, martes pa problem ska. per puna e parat skena kaq problem per me bo divorcin, po duhet me rujt jeten e familjes. Kjo tema esht per cilin esht ma rende, tradhtije e burrat o se grat. Esht ma turp kur grueje tradhton burrit jo veq per grueje vet, po edhe familjen e grues. ne kulturen jon, esht normal, gati obligim, per burrat me pas naj "girlfriend". Nashta jam gabimisht, po qashtu po vrej une.

P.S. 12 vjet martum edhe kur s'kam pas nevoj "obligimen". 8)Edhe pse e kom cek me heret se tradhetia eshte tradheti pa marre parasysh se cili tradheton.
Une ketu nuk pasjtohem aspak me ty sepse per mendimin tim sikurse qe tradhetia eshte tradheti ashtu edhe turpi eshte turp i njejte per te dy gjinit.
E sa per kultur edhe pse nuk po e di se per cilen kulture je ka flet po sa e di une ne kulturen ton nuk eshte as normale e as obligim qe burrat ta ken edhe nje te dashur .

NobodysFool
04-04-05, 16:56
laliloli ka thon, "Divorcit nuk duhet et frigohet asnjeri as gruaja e as burri,me mire te divorcuar se qdo here me probleme." Hahaha, o ti djali mir, martes pa problem ska. per puna e parat skena kaq problem per me bo divorcin, po duhet me rujt jeten e familjes. Kjo tema esht per cilin esht ma rende, tradhtije e burrat o se grat. Esht ma turp kur grueje tradhton burrit jo veq per grueje vet, po edhe familjen e grues. ne kulturen jon, esht normal, gati obligim, per burrat me pas naj "girlfriend". Nashta jam gabimisht, po qashtu po vrej une.

P.S. 12 vjet martum edhe kur s'kam pas nevoj "obligimen". 8)Edhe pse e kom cek me heret se tradhetia eshte tradheti pa marre parasysh se cili tradheton.
Une ketu nuk pasjtohem aspak me ty sepse per mendimin tim sikurse qe tradhetia eshte tradheti ashtu edhe turpi eshte turp i njejte per te dy gjinit.
E sa per kultur edhe pse nuk po e di se per cilen kulture je ka flet po sa e di une ne kulturen ton nuk eshte as normale e as obligim qe burrat ta ken edhe nje te dashur .

une veq tregova cka she une. normal a jo, qashtu po she une edhe qashtu ken fol njerzit me mue "s'esht kurxho me pas burri naj tjeter." mos idhnu me mue, pse jam me njeten mende se ti, skam nevoj tjeter kur kam nje te dashur.

laliloli
06-04-05, 20:46
laliloli ka thon, "Divorcit nuk duhet et frigohet asnjeri as gruaja e as burri,me mire te divorcuar se qdo here me probleme." Hahaha, o ti djali mir, martes pa problem ska. per puna e parat skena kaq problem per me bo divorcin, po duhet me rujt jeten e familjes. Kjo tema esht per cilin esht ma rende, tradhtije e burrat o se grat. Esht ma turp kur grueje tradhton burrit jo veq per grueje vet, po edhe familjen e grues. ne kulturen jon, esht normal, gati obligim, per burrat me pas naj "girlfriend". Nashta jam gabimisht, po qashtu po vrej une.

P.S. 12 vjet martum edhe kur s'kam pas nevoj "obligimen". 8)Edhe pse e kom cek me heret se tradhetia eshte tradheti pa marre parasysh se cili tradheton.
Une ketu nuk pasjtohem aspak me ty sepse per mendimin tim sikurse qe tradhetia eshte tradheti ashtu edhe turpi eshte turp i njejte per te dy gjinit.
E sa per kultur edhe pse nuk po e di se per cilen kulture je ka flet po sa e di une ne kulturen ton nuk eshte as normale e as obligim qe burrat ta ken edhe nje te dashur .

une veq tregova cka she une. normal a jo, qashtu po she une edhe qashtu ken fol njerzit me mue "s'esht kurxho me pas burri naj tjeter." mos idhnu me mue, pse jam me njeten mende se ti, skam nevoj tjeter kur kam nje te dashur.

Te pershendes nobodysFool ,qdo njeri ka te drejte ta shpreh mendimin e vet per secilen qeshtje ,pasi te gjithe njerezit ne bote jane te barabart pamarre parasysh ,kombin,fene racen,prandaj qdo e keqe eshte e njejte per te gjithe ,kjo do te thot se edhe ndarja e burrit me gruan eshte e rende njejte per te dy.Keshtu duhet te jet ,ndersa qka shohim ne qdo dite kur njera gjini favorizohet e tjetra nenqmohet kjo nuk eshte ne rregull.Kesaj shoqeria jone duhet ti thot NDAL,nese duam te ecim perpara me boten e civilizuar. TUNGI

artani_style
07-04-05, 01:12
mvaret nga njerui kur te trradhtohesh e ndien veten keq por kur ti trregojsh dikujna dhe e largon nga zemra ather asht ma let femrat shprehen ma kallaj kurse mashkulli shan e bertet por zemra i kallet krejt.

artani_style
07-04-05, 01:12
mvaret nga njerui kur te trradhtohesh e ndien veten keq por kur ti trregojsh dikujna dhe e largon nga zemra ather asht ma let femrat shprehen ma kallaj kurse mashkulli shan e bertet por zemra i kallet krejt.

artani_style
07-04-05, 01:13
mvaret nga njerui kur te trradhtohesh e ndien veten keq por kur ti trregojsh dikujna dhe e largon nga zemra ather asht ma let femrat shprehen ma kallaj kurse mashkulli shan e bertet por zemra i kallet krejt.

elvio
26-10-12, 17:47
Nuk ka me te rende veprim, cilido qofte ai qe e kryen!
Ka paralajmeruar me artopolante qe ajo lidhje ka vdekur,por preferencat shkojne diku ne heshtje si deshtak.

Pafytyresia shfaqet edhe ne ate forme,pa marre parasysh gjinine!:smile:

emine
26-10-12, 19:57
Cfare pyetje idijote,si shume e shume tema tjera,a ju punone naj fije llogjika kur pyetni a vec qashtu mar e mrapsht qka tju bjen nermend,hajt ta qeli nje tem:biggrin:

Dardanesha
26-10-12, 22:28
Ēka mendojnė meshkujt pėr tradhtinė, flirtin nė punė, femrėn qė fiton shumė...

250.000 pėrgjigje janė dhėnė rreth kėsaj ēėshtjeje, ndėrsa qė ne ju sjellim pesė mė interesantet

Futja nė trurin e mashkullit ėshtė ėndrra e tė gjitha femrave. Autorėt e librit “WTF are men thinking” christopher Brian dhe Miguel Almaraz pjesėrisht ia kanė dalė ta bėjnė njė gjė tė tillė, kėshtu qė kanė organizuar njė hulumtim tė madh, nė tė cilin kishin marrė 250.000 pėrgjigje rreth qėndrimeve qė kanė meshkujt rreth disa ēėshtjeve.

...pėr tradhtinė
Nė pyetjen se a do ta tradhtonin gruan apo tė dashurėn nėse do ta dinin se do tė mund ta fshihnin, rreth 80% e meshkujve ishin pėrgjigjur nė mėnyrė negative. Nėse lidhja ėshtė e mirė, nuk kanė nevojė tė tradhtojnė, tė paktėn kėshtu thonė. Autorėt paralajmėrojnė se njė nga pesė meshkujt e pranojnė se do tė tradhtonin nėse do tė ishin tė sigurt se nuk do tė hetoheshin.
...pėr romancėn nė punė

Meshkujt relativisht janė tė hapur pėr flirt nė vendin e tyre tė punės e nuk e kanė problem nėse ėshtė udhėheqėsja apo kolegia e tyre. Mirėpo, rreth tri tė tretat e meshkujve thonė se nuk do ta fillonin njė romancė nė vendin e tyre tė punės, sepse nuk duan t'ia komplikojnė jetėn vetvetes.
...pėr tė ardhurat e

Ideja pėr meshkujt tė cilėt nuk pėlqejnė njė femėr qė fiton mė shumė se ai tashmė ka dalė nga moda. Pėr meshkujt kjo mė nuk ka rėndėsi, prandaj 88% e tyre krejt hapur thonė se janė pėr njė lidhje me njė femėr qė fiton mė shumė se ata .
... pėr ledhatimin

Kjo shifėr mundet t’ju befasojė: 93% e meshkujve thonė se sa shumė pėlqejnė tė ledhatohen .
...pėr ish tė dashurit

Meshkujt thjesht nuk duan tė dėgjojnė pėr ish-lidhjet e femrės sė tij. Rreth 25% e tyre thotė se nuk u interesojnė informata tė tilla, sepse kjo ėshtė krejt e parėndėsishme.

emine
26-10-12, 22:30
Ēka mendojnė meshkujt pėr tradhtinė, flirtin nė punė, femrėn qė fiton shumė...

250.000 pėrgjigje janė dhėnė rreth kėsaj ēėshtjeje, ndėrsa qė ne ju sjellim pesė mė interesantet

Futja nė trurin e mashkullit ėshtė ėndrra e tė gjitha femrave. Autorėt e librit “WTF are men thinking” christopher Brian dhe Miguel Almaraz pjesėrisht ia kanė dalė ta bėjnė njė gjė tė tillė, kėshtu qė kanė organizuar njė hulumtim tė madh, nė tė cilin kishin marrė 250.000 pėrgjigje rreth qėndrimeve qė kanė meshkujt rreth disa ēėshtjeve.

...pėr tradhtinė
Nė pyetjen se a do ta tradhtonin gruan apo tė dashurėn nėse do ta dinin se do tė mund ta fshihnin, rreth 80% e meshkujve ishin pėrgjigjur nė mėnyrė negative. Nėse lidhja ėshtė e mirė, nuk kanė nevojė tė tradhtojnė, tė paktėn kėshtu thonė. Autorėt paralajmėrojnė se njė nga pesė meshkujt e pranojnė se do tė tradhtonin nėse do tė ishin tė sigurt se nuk do tė hetoheshin.
...pėr romancėn nė punė

Meshkujt relativisht janė tė hapur pėr flirt nė vendin e tyre tė punės e nuk e kanė problem nėse ėshtė udhėheqėsja apo kolegia e tyre. Mirėpo, rreth tri tė tretat e meshkujve thonė se nuk do ta fillonin njė romancė nė vendin e tyre tė punės, sepse nuk duan t'ia komplikojnė jetėn vetvetes.
...pėr tė ardhurat e

Ideja pėr meshkujt tė cilėt nuk pėlqejnė njė femėr qė fiton mė shumė se ai tashmė ka dalė nga moda. Pėr meshkujt kjo mė nuk ka rėndėsi, prandaj 88% e tyre krejt hapur thonė se janė pėr njė lidhje me njė femėr qė fiton mė shumė se ata .
... pėr ledhatimin

Kjo shifėr mundet t’ju befasojė: 93% e meshkujve thonė se sa shumė pėlqejnė tė ledhatohen .
...pėr ish tė dashurit

Meshkujt thjesht nuk duan tė dėgjojnė pėr ish-lidhjet e femrės sė tij. Rreth 25% e tyre thotė se nuk u interesojnė informata tė tilla, sepse kjo ėshtė krejt e parėndėsishme.

paskan harru me shkru...
se so tradheti em tradhetu tradhetarin

Dardanesha
26-10-12, 22:31
paskan harru me shkru...
se so tradheti em tradhetu tradhetarin

No comment! :smile:

Bajlozi i Zi
26-10-12, 22:41
Ne kuptimin "spekulativ", nese kihet parasysh fjala "burrni", qe lidhet direkt me fjalen burrė, atehere pa asnje dyshim, tradhetia e burrit eshte me e rende, moralisht.

Pastaj, nuk ka kuptim qe prej grues me prit burrni. "Gruja edhe tradhtia" shkojne paketė. :biggrin:

linja ne studio

Kalimero
26-10-12, 22:57
Ne kuptimin "spekulativ", nese kihet parasysh fjala "burrni", qe lidhet direkt me fjalen burrė, atehere pa asnje dyshim, tradhetia e burrit eshte me e rende, moralisht.

Pastaj, nuk ka kuptim qe prej grues me prit burrni. "Gruja edhe tradhtia" shkojne paketė. :biggrin:

linja ne studio


halloo halloooo, u jom un linj a pum nin a pum nin 1 2 3 1 2 3 :cool:

pi kah be dijuz fjala "burni" pishon ma ron ere osht ma shtrejt se fjala "gru", "fisnike" , hade karzam qishti , kadaal daal e mus u gut :biggrin:


ka bo i burni t madhe hashim thaqi

fisnikrija e qasaj fisnikes atifetes, na ka zdriten ftiren !!

hade qishti , a ma e ron osht e hashimit a e atifetes :biggrin::biggrin:

Bajlozi i Zi
26-10-12, 23:26
halloo halloooo, u jom un linj a pum nin a pum nin 1 2 3 1 2 3 :cool:

pi kah be dijuz fjala "burni" pishon ma ron ere osht ma shtrejt se fjala "gru", "fisnike" , hade karzam qishti , kadaal daal e mus u gut :biggrin:


ka bo i burni t madhe hashim thaqi

fisnikrija e qasaj fisnikes atifetes, na ka zdriten ftiren !!

hade qishti , a ma e ron osht e hashimit a e atifetes :biggrin::biggrin:

qishti si me than fisnike, si me than burrneshe... asnjona nuk jan t grave kto fjale.

bilim as fjala "mburrem", nuk ka lidhje me grate,... mburrem, dmth kallxohna burr, qishti


linja ne studio

LaDy_Diaspora
28-10-12, 01:17
Tradhėtia ėshtė tradhėti dhe e ka peshėn e njejtė, pavarėsisht se kush e kryen veprėn.

Kur t'hajsh hudėr, t'vjen era gojės, s'ka lidhje a je femėr apo mashkull!