PDA

View Full Version : Sjelljet e drejta ne shoqeri.


Mafiozi
11-12-04, 19:31
Mendoj qe esht mir te bisedojm per sjelljet qe duhet mi pas per me ruajtur
apo me fituar nje shoqeri.

Sicili ka perjetu ndarje me shoqeri, apo njoftuar shoqeri te mir,
kam deshir te lexoj mendimet e juaja me shum respekt.
Filloj me ket pyetje, ju mundeni vetem mu pergjegj apo vetem me ber pyetje,
te gjitha jan te mirseardhura.

Ju pershendes te gjithve :wink:

Nje sjellje e mir qe ju pelqen me nje shoqe apo shok te mir, te momentit :?:

Barbaroza
11-12-04, 19:39
Mafiozi teme shume bukur kjo.Une me te gjithe,personalisht kam tentuar te sillem mire dhe te krijoj nje shoqeri te shendoshe me shume anetare te forumit.Mund te cek disa emra forumistesh per te cilet kam rrespekt shume te madhe njeret nder te cilet jane Turisti,Murgesha,Genta ,Lazdrani etj.,me te cilet kam biseda shume te sinqerta qofte ne msn apo permes mesazheve ne forum.Per cdo gje qe me intereson dhe kam bindje se ata mund te me ndihmojne,u drejtohem atyre.Kjo eshte nje kenaqesi shume e madhe per mua sepse ndjehem shume mire prane nje shoqerie te tille!

Mafiozi
11-12-04, 19:52
Te falenderoj shum per pergjegjjen tende Barbaroza.
Me vjen mir qe ke nje shoqeri te mir dhe te uroj lumturi te fort
me gjith. Kuptoj qe nuk mundemi me qen mir me gjith shoqe, esht gje
normale. Sicili me mendimet dhe deshirat e veta. :wink:

Me duket se esht mir te tregoj per te gjith se kam deshir ti njohim pak sekretet e nje shoqerie te mir, sjelljet me cilat arrijm te shoqeria e mir.
Dhe pres me shum mendime per shoqerin qe e kem jasht forumit, me cilet
kem aktivitete dhe vepra se bashku.

Te pershendes Barbaroza
8)

Fata
11-12-04, 20:05
Shoqeri ne jeten e perditshme kam dhe jam e kenaqur me ate shoqeri.
Ne net skam arrit ende te ze shoqeri dhe mendoj se nje shoqeri e sinqerte ne net nuk mund te gjindet.

Barbaroza
11-12-04, 20:12
Shoqeri ne jeten e perditshme kam dhe jam e kenaqur me ate shoqeri.
Ne net skam arrit ende te ze shoqeri dhe mendoj se nje shoqeri e sinqerte ne net nuk mund te gjindet.

Fata,sa i perket nettit,te garantoj une se mund te zesh shoqeri te mire.Une flas nga pervoja!

livoreka bicio
11-12-04, 21:26
Shoqeri ne jeten e perditshme kam dhe jam e kenaqur me ate shoqeri.
Ne net skam arrit ende te ze shoqeri dhe mendoj se nje shoqeri e sinqerte ne net nuk mund te gjindet.

Fata,sa i perket nettit,te garantoj une se mund te zesh shoqeri te mire.Une flas nga pervoja!DAKORTE JAME ME BARBAROZEN, QE METE VERTET MUNDESH, DHE KAM RASTE SHUME QE KAM ZBULU SHOQERI TE SINQERET NEPER MES NETIT... KETE PO E THEM JO VETEM PERE PERKRAHJE TE BARBAROZES, POR ME PROVOJEN TIME SEPSE AI QE ESHTE I SJELLESHUM ESHTE SI NE NET, POR EDHE NE REALTETE... NE KETE SHKRIME SHFRYTEZOJE RASTIN TE PERSHENDES EDHE, MAFIOZIN SI AUTORE TEMES SE HAPURE. :wink:

Mafiozi
11-12-04, 21:36
Shoqeri ne jeten e perditshme kam dhe jam e kenaqur me ate shoqeri.
Ne net skam arrit ende te ze shoqeri dhe mendoj se nje shoqeri e sinqerte ne net nuk mund te gjindet.

Fata,sa i perket nettit,te garantoj une se mund te zesh shoqeri te mire.Une flas nga pervoja!DAKORTE JAME ME BARBAROZEN, QE METE VERTET MUNDESH, DHE KAM RASTE SHUME QE KAM ZBULU SHOQERI TE SINQERET NEPER MES NETIT... KETE PO E THEM JO VETEM PERE PERKRAHJE TE BARBAROZES, POR ME PROVOJEN TIME SEPSE AI QE ESHTE I SJELLESHUM ESHTE SI NE NET, POR EDHE NE REALTETE... NE KETE SHKRIME SHFRYTEZOJE RASTIN TE PERSHENDES EDHE, MAFIOZIN SI AUTORE TEMES SE HAPURE. :wink:

Me vjen mir qe mendojm njejt per ket tem livoreka bicio. Jam dakord
plotesisht ne fjalet e tua.
Un te falenderoj per shkrimin tend shoki.
Te pershendes :wink:

Ylberi_be
11-12-04, 22:31
Mafioz pershendetje
E paskeni hapur nje tem shum te mir qenka nder me te mirat dhe me te nevojshmet qe e kam pa deri me tash ne ket forum edhe e di se ka shum njerz te mir ketu dhe te sjellshum te dishum po aftsit e tyre disa i shfrytzojn ne interesa private,e di se je antar i ri dhe shum po ta kam lakmi .
Me duket se jam pak para teje ketu por kurr nuk munda as nje tem te pakten ta hapi ashtu une si e mendoj pa interes dhe padallim por vetem me nje qellim qe te gjith te i lan fjalet dhe ti rroken ideve punes me vullnet pernje bashkpunim bashkmendim per interesat e shoqris se popullit ton sidomos ne qe jemi jash atdheut se te gjith presin diqka nga ne e me se shumti populli.
sa i perket shoqris ne net kam shum dhe esht interesant te diskutosh me nje djal apo vajz nga shteti ne shten apo nga nje largsi te komunikosh dhe neser ta takosh me te vertet esht mrekulli .por disa kan edhe arsye pse se gjejn shoqeri ashtu siq jan vet disa njerz esht veshtir ti kuptosh dhe ti besosh me nje koh te shkurt. selavi komsa bonsuare

Mafiozi
11-12-04, 23:05
Ylberi_be me prekin shum fjalet e tua, ketu e shoh shum mir se qfar djal
i sjellshem je ti, se me heret nuk kem pas raste te nderrojm bisedad.
Me vjen mir siq spjegon ne ket tem per shoqerin e netit qe mund te takohen
sy me sy, dhe qe te pelqen aq shum. Ashtu jam edhe un per ket.

Un e falenderoj internetin qe e bashkon popullin shqiptar, se ne jem ne gjith
shtetet, e pa net njohem nje shoqerie te regjionit dhe ndalet aty.
Normal qe nuk kem bes te fort ne net, por esht ashtu edhe ne jeten e perditshme.

Me vjen mir qe te njoftoj me mir shoki Ylberi_be
Emri yt me mbet ne kok me keto shkrime.
Pershendetje te perzemerta
Me respekt

halla e madhe
13-12-04, 12:07
Mafiozi_ po me befason ti me temen qe paske shtjelle,bravo!Si zakonisht ne qe gjendemi jasht vendlindjes jemi pak me te ndjeshem sa i perket shoqerise,neve na mungon rrethi familjar e sheume te tjera,por falenderu Net-it Shqiptar na eshte mundesu komunikimi i shpejt me mbare boten,prandaj shoqerija virtuale asht nji zavendesim shume adekuat i shoqerise se perditshmerise.

Mafiozi
13-12-04, 19:55
Te falenderoj halla e madhe e sidomos per fjalet e tua shum me vend.
Me vjen mir kur fol per Neti-in, qe i ndihmon shum popullit shqiptar,
jem nje popull qe gjindemi ne shum shtete te botes.

Un jam i gezuar qe kam biseda me popullin shqipqtar qe jetojn ne
shum shtete, kem biseda interesante dhe te nevojshme per ne,
popullin shqiptar. Per te ruajtur kulturen, gjuhen, tradicionet dhe shum
gjera me vler te fort per te ardhmen.
Jam i kenaqur te lexoj shkrimet e tua halla e madhe, ndoshta nuk e kem
perher te njejtin mendim, por jam i bindur qe e din, qe nuk kem nevoj me
pas te njejtin mendim per te mirkuptuar njeri tjetrin.

Pershendetje te perzemerta halla e madhe :wink:

PS: Bisedojm se bashku per qdo tem qe deshiron shoqe, pres me qef te madh :wink:

halla e madhe
13-12-04, 22:10
Mafiozi_Edhe per mua ashte knaqesi kur lexoje mendimet tua!Mos mendo qe mendoje diqka kunder teje,...jooo..e kunderta,me vjen mire kur hasi pak ne konfrontacione te vogla,per ate jemi ketu,edhe pse kemi mendime te kunderta me ne fund po e gjejme mesin,nuk ka kurrfare problemi :wink: per keso komunikime jame gjithmone e gatshme....me duket se jemi nji shoqeri qe qajme hallet jasht vendlindjes ashte shume mire apo???Caste te mira....

Mafiozi
13-12-04, 22:48
Mafiozi_Edhe per mua ashte knaqesi kur lexoje mendimet tua!Mos mendo qe mendoje diqka kunder teje,...jooo..e kunderta,me vjen mire kur hasi pak ne konfrontacione te vogla,per ate jemi ketu,edhe pse kemi mendime te kunderta me ne fund po e gjejme mesin,nuk ka kurrfare problemi :wink: per keso komunikime jame gjithmone e gatshme....me duket se jemi nji shoqeri qe qajme hallet jasht vendlindjes ashte shume mire apo???Caste te mira....

Ashtu esht halla e madhe, me preke ne zemer me fjalet e tua.
Nuk di qka te them tjeter perveq qe te shpresoj qdo te mir qe deshiron.
Me jep kurajo ende me shum per biseda te tilla. :wink:

Te uroj nje mbremje dhe jav te bukur.
Pershendetje 8)

dr1ta
14-12-04, 13:14
Sjellja e drejt ne shoqeri : Vemendje, respekt,durrim,mirekuptim edhe normal dormal duhet pak a shum te kemi ineteres/hoby te perbashket . :wink: :)

halla e madhe
14-12-04, 16:50
Mafiozi! Qe me hallen sa mire asht kur e vlesojme shoqerine tone virtuale,por po me bjen ne sy edhe ma shume sote Barbaroza me kostumin e ri!!Sa i paska hije :!: e tash me duket edhe me shume simpatike,me te vertete asht nji Shote Galice :!: :!: :wink:

Murgesha
14-12-04, 17:10
Mafiozi_ po me befason ti me temen qe paske shtjelle,bravo!Si zakonisht ne qe gjendemi jasht vendlindjes jemi pak me te ndjeshem sa i perket shoqerise,neve na mungon rrethi familjar e sheume te tjera,por falenderu Net-it Shqiptar na eshte mundesu komunikimi i shpejt me mbare boten,prandaj shoqerija virtuale asht nji zavendesim shume adekuat i shoqerise se perditshmerise.


Halla e madhe pėrshėndetje pėr ty e nderuar.
Me tė vėrtet po mė duket se do tė jesh Hallė e madhe pėr forumistėt.
Skam kundėrshtim rreth kėtij shkrimit tėnd.
Kam zėnė shoqėri shumė tė mirė nė nett dhe komunikojė shpesh me ata.
Dalėngadale kjo shoqėri po mė zėvendson shoqėrinė nė jetėn e pėrditshme. A ėshtė mirė apo keq kėtė do tja lė kohės pėr tmė treguar, por ka shumė pėrparėsi kjo shoqėri, shkronjat nuk bėrtasin e as nuk qeshin. Si tė tilla lėnė gjithnjė dėshirėn pėr tė kontaktuar me anė tė shkronjave. :lol:

Mafiozi
14-12-04, 19:00
Shoqeria shqiptare pa internet, ne shtetet e jashtme esht e kufizuar :(
Te ishim gjith ne Vendlindje, internetin nuk e perdorem me than se fare 8)

:wink:

halla e madhe
14-12-04, 23:38
Murgesha_sa me behet qefi kur me hudhe nji tog komplimentesh!!edhe mua me pelqejne mendimet tua,kur thua qe shkronjat jane bere percjelles te perditshmerise :roll: nganjihere me duket se keshtu si zgjohem ne mengjes e hapi Net-in komunikoj me kende dua,askush nuk me shef si jam veshur,nuk hargjoj energji te shetiti me shoqeri dikund neper lokale,pa hargjime :wink: nuk me duhet te shminkohem aq heret,ka shume te mira shoqerija virtuale,po jo tebehet shprehi :!: qdo gja me mase asht e lejuar :!: :!: :!: Caste te mira nga Halla :D

Minatori
15-12-04, 11:53
Sjelljet e drejta ne shoqeri :?:

Per ta ruajtur shoqerine pa marre parasysh a jane kontaktete Fizike a po Virtuale per mua eshte shume primare sinqeriteti i dy aneshem si baze e sjelljeve te drejta Konstruktive.
Kete mund te perjetojme nga reagimet e shoqerise,qdo sjellje e padrejte me qellim a po pa qellime te caktuar eshte mire te sqarohet menjehere,nga nje here njeriu flete diqka ose bene nje sjellje qe nuk i dedikohet personit te caktuar dhe kjo mund te ndikoje ne ftohjen e shoqerise.
Per ta ruajtur shoqerin duhet gjithmone te nisem nga vete vetja ,dhe te pyesim si do te dukej kjo nese mua me bene dikush kete gjeste.

Minatori

Ylberi_be
15-12-04, 22:16
Mafioz

pershendetje
sjelljet e drejta ne shoqri i takojn atyre njerzve qe din ta rrespektoj dhe ti nderojn njerzit e kombit te vet pa kurfar interesash perpos interesave te shoqris sč kombit te vet.

Mendoj se ne shqiptaret si shoqri s'jemi larg me shoqrit e popujve te tjer.
Por arsyja e ngecjeve te shoqris shqiptare čshtč.

Ishč vllavrasja e cila kinse u vorros! por mbas saj erdhi ky far particizmi.
dhe i varrosi edhe nje her shqiptaret.

Besoj se ka ardh koha eunitetit komtar e me i lan anash partiarkalizmin..!
Nuk di unč qe čshtč ba nje shoqri e fort unike komb me particizem.

Vetem ather kur ta dojm dhe ta rrespekojm dhe ta perkrahim njeri tjetrin
me nje sjellje te drejt shpirtrore do tč kemi te gjitha.


Mafioz faliminderit per leter dhe per rrespektin te uroj sukse.

Mafiozi
15-12-04, 22:38
Mendime e tua Ylberi_be jan te drejta dhe te verteta.
Jam optimist dhe mendoj qe gjeneratat e momentit jem duke ndryshuar
ne menyr te sinqert dhe me shum respekt. Fjelet e tua me bin deri ne
ket mendim Ylberi_be. Vetem vazhdo siq je, me koh keto ndjenja do te
kthehen per ty.

Mbet gjithmon i pershendetur nga un.
Te uroj qaste te lumtur.
Me respekt
Mafiozi

dr1ta
25-06-05, 18:51
Sjellja e drejt ne shoqeri : Vemendje, respekt,durrim,mirekuptim edhe normal duhet pak a shum te kemi ineteres/hoby te perbashket . :wink: :)

Murgesha
08-12-05, 20:00
Mendoj qe esht mir te bisedojm per sjelljet qe duhet mi pas per me ruajtur
apo me fituar nje shoqeri.

Sicili ka perjetu ndarje me shoqeri, apo njoftuar shoqeri te mir,
kam deshir te lexoj mendimet e juaja me shum respekt.
Filloj me ket pyetje, ju mundeni vetem mu pergjegj apo vetem me ber pyetje,
te gjitha jan te mirseardhura.

Ju pershendes te gjithve :wink:

Nje sjellje e mir qe ju pelqen me nje shoqe apo shok te mir, te momentit :?:

Tomori
09-12-05, 17:02
Sjellja e drejt ne shoqeri : Vemendje, respekt,durrim,mirekuptim edhe normal dormal duhet pak a shum te kemi ineteres/hoby te perbashket . :wink: :)

e gjitha ne regull..
por nuk jam dakorte kur ceken Interesin...
une personalishte kur te dua nje shoke apo shoqe,,,nuk ve Interesin ketu aspak..!
Ne kte te jesh e sigurte moj "dr1ta" spaktin flas per vete :wink:

Reana
09-12-05, 17:04
Sjellja e drejt ne shoqeri : Vemendje, respekt,durrim,mirekuptim edhe normal dormal duhet pak a shum te kemi ineteres/hoby te perbashket . :wink: :)

e gjitha ne regull..
por nuk jam dakorte kur ceken Interesin...
une personalishte kur te dua nje shoke apo shoqe,,,nuk ve Interesin ketu aspak..!
Ne kte te jesh e sigurte moj "dr1ta" spaktin flas per vete :wink:

interese-dmth interesime te njejta/hobi-jo interes ne kuptimin e dobise!!!

krijuesiii
09-12-05, 17:33
...Sjellja e drejte ne Shoqeri: eshte dicka shume e rendesishme dhe duhet te jete e detyruare per cdo persone qe do te krijoj Shoqeri me nje bazament te forte e te qendruar...


...si cdo njeri ne bote edhe une kam provuar (bile pasi jetoje ne mergime kjo me ka rastesit te me ndodhe shpeshe) qe ose te ndahem nga nje Shoqeri ose te krijoj nje Shoqeri te re i cmoj njerzte e thjeshte dhe te sinqerte me ta mund te krijoj shpejt e shpesh Shoqeri pamvaresishte nese mendimet mund te jene te kunderta...tungiii

lule_2005
21-12-05, 12:32
Ju pershendes.
Shoqeri ketu apo atu, me ate apo kete, mendoje se nuk ka rendesi.
Thjeshte nese je njeri qe te shkone per shoqeri nuk ka rendesi te madhe vendi apo njerui. Thjesht je shoke apo jo, thjesht. Te shkone per shoqeri apo jo.
E per te qene i tille disa thone se duhesh me qene i lindur. Une mendoje se per te qene i tille duhesh me qene i realte dhei sinqerte. Vetem aqe. Por besa me shume duhesh me qene ai/ajo qe je. Pa dorza dhe maska. Nese te pranojne te till, siqe je o.k. Nese jo atehere tung, pasi pasojat vine me vone. Po mendoje kure e verteta dele ne shesh. Duhet ti pranojme njezit (shoket e shoqet) te atille siq jane (nga Zoti apo natyra), pa kerkuar nga ata te ndryshojen. E shokun e mire te gjithe e dojne.

Hera e pare eshte qe jame ne kete forim. Sigurishte se me pranoni ne kete shoqeri. Pra sillu e peshtillu prap shoqeria. Pjesa me rendesishme e JETES.

turisti
21-12-05, 12:36
Ju pershendes.
Shoqeri ketu apo atu, me ate apo kete, mendoje se nuk ka rendesi.
Thjeshte nese je njeri qe te shkone per shoqeri nuk ka rendesi te madhe vendi apo njerui. Thjesht je shoke apo jo, thjesht. Te shkone per shoqeri apo jo.
E per te qene i tille disa thone se duhesh me qene i lindur. Une mendoje se per te qene i tille duhesh me qene i realte dhei sinqerte. Vetem aqe. Por besa me shume duhesh me qene ai/ajo qe je. Pa dorza dhe maska. Nese te pranojne te till, siqe je o.k. Nese jo atehere tung, pasi pasojat vine me vone. Po mendoje kure e verteta dele ne shesh. Duhet ti pranojme njezit (shoket e shoqet) te atille siq jane (nga Zoti apo natyra), pa kerkuar nga ata te ndryshojen. E shokun e mire te gjithe e dojne.

Hera e pare eshte qe jame ne kete forim. Sigurishte se me pranoni ne kete shoqeri. Pra sillu e peshtillu prap shoqeria. Pjesa me rendesishme e JETES.

:P Mire se erdhe lule_2005 :P ne mesin tone.

Une te pranoj ne shoqrin time sepse me pelqejne fjalet e tua.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Barbaroza
21-12-05, 12:39
Krijuesiii,pershendetje per temen!
Lule_2005,pershendetje edhe per ty dhe mire se na paske ardhe si shoqe e re ne mesin tone!Njeherit pershendes shkrimin tend.Per te qene pra shok a shoqe e mire,duhete te reflektosh sinqeritet ne radhe te pare,besnikeri ndaj fjales se dhene shokut apo shoqes,t'i qendrosh prane,t'ia degjosh hallin dhe te perpiqesh t'i ndihmosh kur ka nevoje.
Nese i ke realizuar keto'detyra",atehere ke fituar epitetin e shoqes apo shokur te mire kudoqofsh!