PDA

View Full Version : A KA SEKS PA DASHURI????


Drenicaki
04-01-05, 04:46
Kjo pyetje shpesh shtrohet edhe tek te rinjet e mbar botes!
a mund te ket seks nese nuk e dashuroim at person? shpesh njerzt pergjigjen sidomos femrat ,jo per mua nuk mund te bej mardhanje seksuale me dikend qe se dua,thonė ato!
e une mendoi ndryshe se keto gjėra ndahen nga njėra tjetra dhe mund te bėjm seks dhe mos te jemi fare i dashuruar bile!!
po ju te nderuar forumista si mendoni??????? :?:

turisti
04-01-05, 12:08
Ka ,por nuk eshte komplet.

Me ndeerime,TURISTI.

Mafiozi
04-01-05, 21:16
A po tybe seks mundemi me pas edhe me shtaz, esht vetem menyr fizike.

Por e dim qe disa persona sexin e njohin vetem ne menyr fizike, ende nuk
e njohin menyren e kenaqesijes te vertet ne sex :arrow: me kok dhe zemer.


:wink:

Drenicaki
05-01-05, 16:20
A po tybe seks mundemi me pas edhe me shtaz, esht vetem menyr fizike.

Por e dim qe disa persona sexin e njohin vetem ne menyr fizike, ende nuk
e njohin menyren e kenaqesijes te vertet ne sex :arrow: me kok dhe zemer.


:wink:
Bani pra ti bashk te dyjat e do te dhem edhe shpirti do te shkatėrrohet,!!!

Mr_100%
05-01-05, 16:57
Ishin kan taku dy gra ne nje parke,njera prej tyre kishte nje femije ne karroce,
pyet tjetra, amunde ta shohe?
po i pergjigjet tjetra.
uhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
qka pyet tjetra?
si mundet me qen,syt e kaltert e floket e zeza!!!!!!!!!
i pergjigjet E KAM PREJ GRUPEN SEX;PO JAM E KNAQUR I THOTE MBASI NUK PO LEH

kjo eshte pergjigjeja ime

Drenicaki
05-01-05, 17:01
A po tybe seks mundemi me pas edhe me shtaz, esht vetem menyr fizike.

Por e dim qe disa persona sexin e njohin vetem ne menyr fizike, ende nuk
e njohin menyren e kenaqesijes te vertet ne sex :arrow: me kok dhe zemer.


:wink:
jeta e seriozav ėshtė qesharake!hahahahahaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Drenicaki
05-01-05, 17:03
Ishin kan taku dy gra ne nje parke,njera prej tyre kishte nje femije ne karroce,
pyet tjetra, amunde ta shohe?
po i pergjigjet tjetra.
uhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
qka pyet tjetra?
si mundet me qen,syt e kaltert e floket e zeza!!!!!!!!!
i pergjigjet E KAM PREJ GRUPEN SEX;PO JAM E KNAQUR I THOTE MBASI NUK PO LEH

kjo eshte pergjigjeja ime
shkrim i mir per tju trguar te dashuruarve qe te dashurohen si ngadale!hahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :P :P :P :P :P

Murgesha
05-01-05, 17:23
Ishin kan taku dy gra ne nje parke,njera prej tyre kishte nje femije ne karroce,
pyet tjetra, amunde ta shohe?
po i pergjigjet tjetra.
uhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
qka pyet tjetra?
si mundet me qen,syt e kaltert e floket e zeza!!!!!!!!!
i pergjigjet E KAM PREJ GRUPEN SEX;PO JAM E KNAQUR I THOTE MBASI NUK PO LEH

kjo eshte pergjigjeja ime

Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaa e fortė shum Mr_100%

Mafiozi
05-01-05, 20:46
A po tybe seks mundemi me pas edhe me shtaz, esht vetem menyr fizike.

Por e dim qe disa persona sexin e njohin vetem ne menyr fizike, ende nuk
e njohin menyren e kenaqesijes te vertet ne sex :arrow: me kok dhe zemer.


:wink:
Bani pra ti bashk te dyjat e do te dhem edhe shpirti do te shkatėrrohet,!!!

I baj bashk te dyjat dhe e njoh mir ket menyr, por un nuk e harroj te paren
dhe kryesoren :arrow: me kok dhe zemer :wink:

Mafiozi
05-01-05, 20:50
A po tybe seks mundemi me pas edhe me shtaz, esht vetem menyr fizike.

Por e dim qe disa persona sexin e njohin vetem ne menyr fizike, ende nuk
e njohin menyren e kenaqesijes te vertet ne sex :arrow: me kok dhe zemer.


:wink:
jeta e seriozav ėshtė qesharake!hahahahahaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:


Ashtu esht Drenicaki :D :D

Vetem shpresoj qe nuk mendon per mua ket, se nuk me njeh ende per me dit :lol:
Jam shum qesharak kur me njeh, dhe besoj qe do te njohem me mir :D :D :wink:

PS: edhe ketu esht si me heret, qesharak po, por nuk duhet me harru te
paren dhe kryesoren :arrow: serioz 8) :lol: :lol: :wink:

Drenicaki
05-01-05, 21:06
mendoi se secili e njeh kategorinė ne te cilen gjendet! :lol: :lol:

Mafiozi
05-01-05, 21:07
mendoi se secili e njeh kategorinė ne te cilen gjendet! :lol: :lol:


Ashtu esht Drenicaki :arrow: ketu asnje koment :D :wink:

Gjumashja
08-01-05, 12:24
po ka edhe sex pa dashuri sidomos te meshkujt

Barbaroza
08-01-05, 12:32
po ka edhe sex pa dashuri sidomos te meshkujt
:wink:

Mr_100%
08-01-05, 12:36
PO ME KENE E BEJNE ATA KET SEX,PA DASHURI

AH ,NDOSHTA ME FEMRA :wink:

Barbaroza
08-01-05, 12:48
PO ME KENE E BEJNE ATA KET SEX,PA DASHURI

AH ,NDOSHTA ME FEMRA :wink:

Natyrisht se me femra,por me femrat qe mendojne si i duan ata,perndryshe,te pakta mund te jene rastet nga ana e femrave dhe natyrisht e dijme te gjithe si e kane emrin te tillat!

Mr_100%
08-01-05, 12:55
Barbaroza me te vertet nga pergjigjejet tua fitoj pershtypjen se jeni tradhetuar 100000,por kjo nuk eshte e vertet,sikurse qe nuk jan te verteta as pohimet tua
Ka gjitheqka ama jo ashtu siq mendon TI

Murgesha
08-01-05, 13:10
PO ME KENE E BEJNE ATA KET SEX,PA DASHURI

AH ,NDOSHTA ME FEMRA :wink:

Natyrisht se me femra,por me femrat qe mendojne si i duan ata,perndryshe,te pakta mund te jene rastet nga ana e femrave dhe natyrisht e dijme te gjithe si e kane emrin te tillat!


:?: :?: :?: :?: :?:

Barbaroza
08-01-05, 13:13
Barbaroza me te vertet nga pergjigjejet tua fitoj pershtypjen se jeni tradhetuar 100000,por kjo nuk eshte e vertet,sikurse qe nuk jan te verteta as pohimet tua
Ka gjitheqka ama jo ashtu siq mendon TI

Mr_100%,as 1% nuk jam tradhetuar asnjehere,por kjo ishte veq bindja ime dhe edhe une mendoj se ka gjithcka,por shumica e meshkujve ma merr mendja se mund ta bejne nje gje te tille,edhe me te degjuar e kam. :wink:

Mr_100%
08-01-05, 13:29
Barbaroza,desha apo sdesha po ma terheq gjuhen,
sikurse femrat ashtu edhe mashkujt:kur munde ta bejne kete me d..........(vetknaqje)normal se mund ta bejn me lehte me nje........................

por eshte gje tjeter qka njeriu munde te beje dhe diqka tjeter qka nuk duhet te BEJE

LennY
08-01-05, 13:36
Kjo pyetje shpesh shtrohet edhe tek te rinjet e mbar botes!
a mund te ket seks nese nuk e dashuroim at person? shpesh njerzt pergjigjen sidomos femrat ,jo per mua nuk mund te bej mardhanje seksuale me dikend qe se dua,thonė ato!
e une mendoi ndryshe se keto gjėra ndahen nga njėra tjetra dhe mund te bėjm seks dhe mos te jemi fare i dashuruar bile!!
po ju te nderuar forumista si mendoni??????? :?:

Po ka sex pa dashuri , edhe une mendoj qe kete gje me shum e praktikojn meshkujt(duke i vizituar shtepit publike apo...) , ndersa te femrat ndodh me rrall ...

TIM
08-01-05, 17:59
Lidhur me kete bised desha dhe une te shtoj pak .

Une personalisht besoj dhe e di te sigurt se ka raste te atilla , ku mund te kete dhe seks pa dashuri .

Mirpo deri me sot sa kame pasur mundsi te vrej une 70% , kjo ndodhe tek ata ase ato cilet nuk jane ne lidhje dashurie , jane ne kerkim te nje partneri.

Kjo gje me ka ndodhur e dhe mua para disa vite .

Honesty^uk.
08-01-05, 18:24
:arrow: :idea: :!:

Drenicaki
09-01-05, 19:31
Me habit rasti ku femrat thonė se kjo xhė ndodhė te meshkujt e jo te femrat!!
ste ka ndodhur ty e nderuar forumiste te te pelqei dikush te pakten ta kalosh naten me te?
Mos u paraqitni se jeni serioza apo jo,sėshtė pytja aty, mjafton te ju pelqei dikush qe ta kaloni naten me tė, kjo ėshtė e vertetė e dashuria ėshtė diēka tjeter,pra me njė fjalė ndahen seksi e dashuria!
sikur do te kisha mundesi do te beja sex me britney spirls e sdo te thot qe jam i dashuruar ne tė!!!!

Rebeli
11-01-05, 23:51
Me habit rasti ku femrat thonė se kjo xhė ndodhė te meshkujt e jo te femrat!!
ste ka ndodhur ty e nderuar forumiste te te pelqei dikush te pakten ta kalosh naten me te?
Mos u paraqitni se jeni serioza apo jo,sėshtė pytja aty, mjafton te ju pelqei dikush qe ta kaloni naten me tė, kjo ėshtė e vertetė e dashuria ėshtė diēka tjeter,pra me njė fjalė ndahen seksi e dashuria!
sikur do te kisha mundesi do te beja sex me britney spirls e sdo te thot qe jam i dashuruar ne tė!!!!

Jo jo Drenicak po ju besoj qe sjeni i dashuruar ne Britney Spirls po ne qoft qe ju vjen shansa e boni me te sex , pasandej kisha pas deshir me dite a je i dashuruar ne te a ende jo . :D :D :D
[/b]

Mafiozi
12-01-05, 00:11
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D

ShEjToNkA
12-01-05, 10:37
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D


Ja s'mundem tė dalė nga kėtu pa (duartrokit)http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c011.gif
Se kurrė mė mirė nė jetėn tėndė prejė se je nė FD s'ke folė! :wink:

Mafiozi
12-01-05, 13:13
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D


Ja s'mundem tė dalė nga kėtu pa (duartrokit)http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c011.gif
Se kurrė mė mirė nė jetėn tėndė prejė se je nė FD s'ke folė! :wink:


Qy qy kurr me mir nuk kam fol aaaaaa :evil: :evil: :D

Prap se prap faleminderit per kompliment :wink:

Kercovari
12-01-05, 13:42
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D
Pse Mafiozi?A s`te duket se edhe Britni Spirs eshte grua po si gjithe te tjerat.Edhe ajo ka aftesin te fus dy kembe ne nje kepuce si te gjitha grate tjera,bile edhe me nje profesionalizem te shkelqyer artistik.
"Une mendoj se edhe tek grate qendron bindja dhe deshira per te pasur seks jashte martese,nje burre qe do te kujdeset per te dhe dashnore te shkelqyer,dhe nje burre tjeter i cili do te mbuloje ate shprasti qe se e ka mbuluar burri"Flirtomen"!

Mafiozi
12-01-05, 18:20
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D
Pse Mafiozi?A s`te duket se edhe Britni Spirs eshte grua po si gjithe te tjerat.Edhe ajo ka aftesin te fus dy kembe ne nje kepuce si te gjitha grate tjera,bile edhe me nje profesionalizem te shkelqyer artistik.
"Une mendoj se edhe tek grate qendron bindja dhe deshira per te pasur seks jashte martese,nje burre qe do te kujdeset per te dhe dashnore te shkelqyer,dhe nje burre tjeter i cili do te mbuloje ate shprasti qe se e ka mbuluar burri"Flirtomen"!


Ashtu esht Kercovari, edhe Britney Spears esht nje vajz si tjerat, por
un e kisha qellimin te tregoj qe nese jam i dashuruar me nje vajz mesatare,
edhe nje vajz bukuroshe si Britney Sprears nuk me ben aq kenaqesi.
Pasi jam i dashuruar me nje.... megjithse esht mesatare..... :!:

PS: Britney Spears ishte nje shembull i nje vajze bukuroshe


Te pershendes :wink:

Drenicaki
12-01-05, 20:31
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D
Po e vertetė me i mirė ėshtė seksi me atė qe e dojem edhe pse mesatare por ketu ėshtė fjala kur se dua, me par pra bej seks me njė qe me pelqen,se perndryshe edhe une e di se dashuria te verbon e nuk shohim ēfarė kemi para nesh ,e une preferoi britney , para asaj mesatares sepse nuk dua te jem i verber , pra qellimi im ne ket tem ishte ti marr mendimet se a ndahen tek ju kėto gjėra ,e secili ka te drejt te jap mendimin e vet e edhe te bej seks me kend i pelqen!! me nderime!

KazanovA
13-01-05, 20:24
Sexy asht ndjenje qe kryhet , E Dashuria asht ndjenje qe nuk kryhet kurr..

Gjumashja
15-01-05, 11:17
ka nganjeher veq sa me bo qejf

Drenicaki
15-01-05, 12:38
ka nganjeher veq sa me bo qejfMirė e ki gjumashe po qefi po ta kenaq shpirtin! ani me ka qaj qefi pak si i madh nav rriten edhe sytė!hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

turisti
15-01-05, 13:27
ka nganjeher veq sa me bo qejfMirė e ki gjumashe po qefi po ta kenaq shpirtin! ani me ka qaj qefi pak si i madh nav rriten edhe sytė!hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

Kqyr se po na rriten edhe vesht,hahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahah ahahaahahahahahahaha. :wink:

Drenicaki
15-01-05, 13:35
ka nganjeher veq sa me bo qejfMirė e ki gjumashe po qefi po ta kenaq shpirtin! ani me ka qaj qefi pak si i madh nav rriten edhe sytė!hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

Kqyr se po na rriten edhe vesht,hahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahah ahahaahahahahahahaha. :wink:Vesht nav kan ba si pasqyre veq po vezhgojna situacjonin!hahahahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa

turisti
15-01-05, 13:43
ka nganjeher veq sa me bo qejfMirė e ki gjumashe po qefi po ta kenaq shpirtin! ani me ka qaj qefi pak si i madh nav rriten edhe sytė!hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

Kqyr se po na rriten edhe vesht,hahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahah ahahaahahahahahahaha. :wink:Vesht nav kan ba si pasqyre veq po vezhgojna situacjonin!hahahahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mire mbasi nuk jane si qarapat,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahaha. :wink:

Mafiozi
15-01-05, 17:26
Me i mir esht sexi me nje vajz mesatare qe e dojm, se me Britney Spears :D
Po e vertetė me i mirė ėshtė seksi me atė qe e dojem edhe pse mesatare por ketu ėshtė fjala kur se dua, me par pra bej seks me njė qe me pelqen,se perndryshe edhe une e di se dashuria te verbon e nuk shohim ēfarė kemi para nesh ,e une preferoi britney , para asaj mesatares sepse nuk dua te jem i verber , pra qellimi im ne ket tem ishte ti marr mendimet se a ndahen tek ju kėto gjėra ,e secili ka te drejt te jap mendimin e vet e edhe te bej seks me kend i pelqen!! me nderime!

Ashtu esht Drnicaki, sicili e ka te drejt te jap mendimin e vet dhe te bej sex
me kend deshiron. Ashtu esht eshe per mua me duket, kur bej nje postim
duhet me dit qe vetem esht mendimi im.

Te kuptoj qe ketu esht fjala per sex pa dashuri, por prap se prap mundemi
me krahasu ket me sex me dashuri, pikerisht ketu esht qellimi.
Me nje fjal nuk jam dakord kur thua dashuria te verbon, mundem te them
qe dashuria e vertet nuk te verbon por ti kthjell syt, te ben te lumtur.

Perndryshe jam ne te njejtin mendim, sidomos kur thua qe kur nuk je
i dashuruar, me mir esht me pas sex me nje vajz bukuroshe :lol:

Te pershendes. :wink:

Kercovari
15-01-05, 19:40
Ndigjonte daci i vogel ku po kuvendonin decnit e medhenje sonte te hypin ne tra dhe te presin ndonje mace te bejne seks,dhe tha!Vi edhe une!
Hypin ne tra te gjithe dhe priten se do te vinte ndonje mace.
Daci i vogel u ngri se ftohti dhe tha!U kenaqa sonte duke be seks,une mjafte e kam e ju pritni sa te doni...............!haaahaaahaaahaaaha!.

Honesty^uk.
15-01-05, 19:54
Ndigjonte daci i vogel ku po kuvendonin decnit e medhenje sonte te hypin ne tra dhe te presin ndonje mace te bejne seks,dhe tha!Vi edhe une!
Hypin ne tra te gjithe dhe priten se do te vinte ndonje mace.
Daci i vogel u ngri se ftohti dhe tha!U kenaqa sonte duke be seks,une mjafte e kam e ju pritni sa te doni...............!haaahaaahaaahaaaha!.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
16-01-05, 01:18
Ndigjonte daci i vogel ku po kuvendonin decnit e medhenje sonte te hypin ne tra dhe te presin ndonje mace te bejne seks,dhe tha!Vi edhe une!
Hypin ne tra te gjithe dhe priten se do te vinte ndonje mace.
Daci i vogel u ngri se ftohti dhe tha!U kenaqa sonte duke be seks,une mjafte e kam e ju pritni sa te doni...............!haaahaaahaaahaaaha!.


Hahahahhahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhaa aaaa :arrow:

:wink:

Drenicaki
16-01-05, 14:45
Te pa ndergjegje moderrator keni fshi shkrimin tim sepse sju pelqente se u shtonte dhimbjet sa mirė bravo jeni vertet komunist e flitni per demokraci super!!!

turisti
17-01-05, 22:52
Seks pa dashuri si gomari pa samar.

turisti
01-12-05, 00:10
Ka.Ka edhe dashuri pa seks.

vjeshta
01-12-05, 00:17
Ka.Ka edhe dashuri pa seks.
Edhe kta e ndjeva :lol:

turisti
01-12-05, 00:22
Ka.Ka edhe dashuri pa seks.
Edhe kta e ndjeva :lol:

Praktika i permban te gjitha elementet e supozuara nga teoria. :lol:

Sy_kaltra
29-12-07, 12:59
Nuk besoj .

LaCoStA
29-12-07, 13:15
Ka edhe shum bile ...

Giovanni
30-12-07, 18:29
Qka nuk ka ne kete bot bre .....:eek:

LABI
06-01-08, 22:05
po ka edhe sex pa dashuri sidomos te meshkujt

Megjithate seksi eshte i perkoheshemmm ... ndersa dashuria e perjetshme ( me afatgjate )

SEKSI - vetem SHIJOHET , ndersa DASHURIA - PERJETOHET (s'mund te shijohet) .

lovely
06-01-08, 22:23
MAY SEX LIVE FOREVER...AND EVER...AND EVER.... :biggrin:


Qysh nuk ka more sex pa dashuri?? qyh...:rolleyes:

Psikologu
06-01-08, 23:41
Dashuria -per dikendė kushtezohet me seks , edhe pse seksi eshte pjesė pėrberese e jetes se njeriut , por a eshte seksi kushtė pėr dashuri??
Nese do tė futeshim mė thellė ne studime atehere do tė ishte mirė qė tė mos leshojmė asnjė milimeter tė kesaj lemije, sepse dashuria ėshtė art, qetesi shpirterore, ngadhenjim i vetmis dhe besnikeri dhe forcė pėr jeten dhe ditet njerzore.
Dashuria lind shumė heret , pra qe ne ditet e para te ardhjes se njeriut ne jetė, dhe me dashuri mesohemi , forcohemi dhe kalitemi, pra qė tė dojmė dhe tė jemi tė dashurė, tė mirpresim qė tė jemi tė mirpitur dhe tė kuptohemi qė tė jemi tė kuptuarė.
Dashuria ngritet nga respekti, mirkuptimi, toleranca, liria, shprehja , mendimi , logjika dhe mbi tė gjithat shoqeria.
Kur tė dashurin/en e kemi shokė, atehere , kemi njė liri tė shprehjes , kemi njė besim dhe vetbesim , sepse besimi formohet dhe forcohet nga vetbesimi, ketu edhe forcohet me shumė gatishmeria seksuale.
Ne boten e dashurisė, ėshtė edhe simpatia e cila krijon njė ndjenjė , njė knaqesi , por nese kemi simpati , sdo tė thotė qe kemi dashuri, sepse ketu , ne fillimin e simpatis , atehere hapim edhe dyert e dashurisė, ne krijimin e logjikes , atehere hapim edhe dyert e besimit dhe vetbesimit, pra e tėra ka tė bejė qe ne fillim duke e prijashtuar seksin , edhe pse , dikush ndodhė qe dashurohet me shumė ne pamje sesa ne personalitet , atehere pamja eshte vetem pjesė e shijimit por jo pjesė e realitetit ne dashuri.
Sikur tė ishte vetem seksi qelsi kryesorė i dashurisė, atehere edhe kafshet do tė ishin tė dashuruara,por kafshet kryejn seksin , sepse bejnė vetem seks -ska dashuri.
Qelsi kryesorė i jetezgjatejes se dashurisė eshte atehere kur me hapa tė ngadakshem pranon dikend afer teje ose tė pranon dikush afer, e si tė pranon ose e pranon?!
Po, ne shumė raste , ka persona te cilet kan deshirė qė ne takimet me dikend tė jenė me shumė marres sesa dhenes, pra kan deshirė qe tė behen sikur reporteret duke marrur ne pyetje personin tjeter , cka ne fakt , askush nuk ka deshirė tė jep deklarat askuj se cka si dhe perse, por e tera duhet tė filloj dalngadale , kohė pas kohe , qe ne hapat e sigurtė tė krijojmė respetin dhe vetrespetin.
Ska fjalė se dashuria eshte edhe bashkngjitje e dyshit nė njė , dhe mu pėr ketė , duke kritikuar atehere marrime dhe kritika , ndersa kritika krijon edhe horizonte tė reja , njohje tė reja dhe hap dyert e reja drejt njohjes me intime .
Komunikimi si qelsi kryesorė ne jeten e njeriut luan njė rol tė madhė ne tė gjitha sferat e jetse njerzore,pra tė gjitha lidhen njera me tjetren , e nese edhe ne boten seksuale nuk ka komunikim atehere kjo mund tė quhet vetem dhunim i tjetrit dhe knaqesi e vetvetes ne boten e erresires.
E tera ka tė bejė me personalitetin e njeriut , me njohjen e artit tė dashurisė, sepse dashuria eshte art , dhe per ketė, artet me tė bukura i janė kushtuar dhe do tė i kushtohen dashurisė-si kenga , piktura , poezia etj .

mentor*
07-01-08, 19:06
po valla ka po nuk te knaq

lovely
07-01-08, 19:38
Dashuria -per dikendė kushtezohet me seks , edhe pse seksi eshte pjesė pėrberese e jetes se njeriut , por a eshte seksi kushtė pėr dashuri??
Nese do tė futeshim mė thellė ne studime atehere do tė ishte mirė qė tė mos leshojmė asnjė milimeter tė kesaj lemije, sepse dashuria ėshtė art, qetesi shpirterore, ngadhenjim i vetmis dhe besnikeri dhe forcė pėr jeten dhe ditet njerzore.
Dashuria lind shumė heret , pra qe ne ditet e para te ardhjes se njeriut ne jetė, dhe me dashuri mesohemi , forcohemi dhe kalitemi, pra qė tė dojmė dhe tė jemi tė dashurė, tė mirpresim qė tė jemi tė mirpitur dhe tė kuptohemi qė tė jemi tė kuptuarė.
Dashuria ngritet nga respekti, mirkuptimi, toleranca, liria, shprehja , mendimi , logjika dhe mbi tė gjithat shoqeria.
Kur tė dashurin/en e kemi shokė, atehere , kemi njė liri tė shprehjes , kemi njė besim dhe vetbesim , sepse besimi formohet dhe forcohet nga vetbesimi, ketu edhe forcohet me shumė gatishmeria seksuale.
Ne boten e dashurisė, ėshtė edhe simpatia e cila krijon njė ndjenjė , njė knaqesi , por nese kemi simpati , sdo tė thotė qe kemi dashuri, sepse ketu , ne fillimin e simpatis , atehere hapim edhe dyert e dashurisė, ne krijimin e logjikes , atehere hapim edhe dyert e besimit dhe vetbesimit, pra e tėra ka tė bejė qe ne fillim duke e prijashtuar seksin , edhe pse , dikush ndodhė qe dashurohet me shumė ne pamje sesa ne personalitet , atehere pamja eshte vetem pjesė e shijimit por jo pjesė e realitetit ne dashuri.
Sikur tė ishte vetem seksi qelsi kryesorė i dashurisė, atehere edhe kafshet do tė ishin tė dashuruara,por kafshet kryejn seksin , sepse bejnė vetem seks -ska dashuri.
Qelsi kryesorė i jetezgjatejes se dashurisė eshte atehere kur me hapa tė ngadakshem pranon dikend afer teje ose tė pranon dikush afer, e si tė pranon ose e pranon?!
Po, ne shumė raste , ka persona te cilet kan deshirė qė ne takimet me dikend tė jenė me shumė marres sesa dhenes, pra kan deshirė qe tė behen sikur reporteret duke marrur ne pyetje personin tjeter , cka ne fakt , askush nuk ka deshirė tė jep deklarat askuj se cka si dhe perse, por e tera duhet tė filloj dalngadale , kohė pas kohe , qe ne hapat e sigurtė tė krijojmė respetin dhe vetrespetin.
Ska fjalė se dashuria eshte edhe bashkngjitje e dyshit nė njė , dhe mu pėr ketė , duke kritikuar atehere marrime dhe kritika , ndersa kritika krijon edhe horizonte tė reja , njohje tė reja dhe hap dyert e reja drejt njohjes me intime .
Komunikimi si qelsi kryesorė ne jeten e njeriut luan njė rol tė madhė ne tė gjitha sferat e jetse njerzore,pra tė gjitha lidhen njera me tjetren , e nese edhe ne boten seksuale nuk ka komunikim atehere kjo mund tė quhet vetem dhunim i tjetrit dhe knaqesi e vetvetes ne boten e erresires.
E tera ka tė bejė me personalitetin e njeriut , me njohjen e artit tė dashurisė, sepse dashuria eshte art , dhe per ketė, artet me tė bukura i janė kushtuar dhe do tė i kushtohen dashurisė-si kenga , piktura , poezia etj .hallall Psikolog!

te pershendes

Cia-Ferizaj
07-01-08, 21:48
ka more qysh jo .......por ky seks eshte " hajt shkel e shko "

LaCoStA
08-01-08, 14:31
ka more qysh jo .......por ky seks eshte " hajt shkel e shko "
Qysh more shkel e shko , ja per qashtu ma mire hiq hahahah

BE LK
08-01-08, 15:01
Qka nuk ka ne kete bot bre .....:eek:
Mjafton kjo thenje e Govanit.

turisti
08-01-08, 17:31
Ka,por ma dikura boheni keshtu :biggrin: :

http://www.pushindaisies.com/candypress/ProdImages/gc_enamorada_greeting_card_lg.jpg

Cia-Ferizaj
08-01-08, 18:07
ka seks pa dashuri por nuk po e di se a ka dashuri pa seks se

BE LK
08-01-08, 18:48
ka seks pa dashuri por nuk po e di se a ka dashuri pa seks se
seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee................. cfar?????

LABI
12-01-08, 14:39
U ktheva dhe nje here per te risjellur dicka qe tani me e kam thene dhe me pare (nuk eshte dicka e re) .....Mirepo , perseritja (siq thotefjale e urte ) "Perseritja eshte nena e mesimit"- ndertjera eshte dhe rishqyrtim , mediitim ( qasje kritike) ndaj asaj qe eshte thene (mendimit te shprehur me pare ) ..

PARA SE TE KALOJ NE TEME ;

Nje degresion te shkurte ... NOTE : njeriu eshte qenie dualiste... E karakterizon realiteti MATERIAL- KAFSHORE ( materia , seksi , epshi, instikti) dhe realiteti IDEAL - SHPIRTERORE ( vetedija ,ndergjegja, ideja , vlerat ideale ... nder tjera dhe DASHURIA )

Ky realitet i dualizmit njerezore , duhet te harmonizohet ne menyre qe t'arrihet nje mprehje, qetesi , bashkejtese ne mes te ketyre botrave (materiales - ideales-shpirterores) .

Asnjera ane s'mund te injorohet... te dyja jane realitetete te QENIES NJEREZORE .

Se cila zene vend ne prioritetet e vlerave te pergjitheshme te nje personaliteti ... kjo varet teresisht nga habitusi kulturore ( nga idealet , vlerat, botekuptimet qe nje person kultivon per .. seksin , dashurine, te virtytshmen , moralin , im-oralitetin , te drejten , te padrejten ... martesen, familjen ,shkurorezimin ..

Se ne cfare lloje baze dhe ne c'mase terhiqen ne mes vete dy persona kjo varet nga rasti ne rast ... NGA QELLIMI, MOTIVI I KONTAKTIT , SYNIMET NE TE ...

MANDEJ , AJO CFARE ESHTE THELBESORE (esenciale) eshte IDEALET (mendimet, vlerat) qe nje person kultivon per idene, fjalen , nocionin e DASHURISE ... SE CFARE KUPTIMI KA DASHURIA , kjo varet poashtu nga rasti ne rast ???

Disa dashurine e perceptojne si nje shpikje - zevendesim i fjales seks , apo sinonim i saj ( keta jane MATERIALISTAT ) ... NE fakt kur perdorin, shqiptojne , artikulojne fjalet "te quarit dashuri" ata mendojne te njejten "te berit seks"

eshte me rendesi te kuptohet se perdallim nga seksi

DASHURIA - PERJETOHET (nuk mund preket , shijohet .. por perjetohet , eshte ideale - shpirterore ...) , ndersa

SEKSI - SHIJOHET ( preket , eshte kafshore-materiale , mishi - trupi , gjaku)

Keto dy realitete duhet t'perpiqemi t'i harmonizojme .. Nese njera ane injorohet, nenvleresohet ... mesiguri qe do te lindin problemet ... PASI QE PEJSE E NJOHJES , EXPLORIMIT (hulumtimit, njohjes) - eshte dhe SEKSI- (trupi, identiteti jone seksuale) - sikurse INTELEKTI - (idealja, shpirterorja, romantikja )....

Ne Habitusin Kulturore te nje qifit duhet te kete perputhje , perafrim te velrave, idealeve , shijeve... si ne aspektin material, poashtu dhe ideal ... Ne idene se si veshen , cfare ushqimi preferojne, cfare muzike, cfare filmi , cfare veprash lexojne ( - perafrimi i vlerave qofshin materiale apo idealeve - matching values ).

Ndersa karakter i lidhjes varet , nga qellimet, pretendimet qe metojne t'i arrijne nje qifte ne lidhje ... eshte PASIONANTE , ESHE SENTIMENTALE/EMOCIONALE ....


SEKSI - eshte EPSHE / kafshore/ shtazore
DASHURIA - eshte EMOCION / shpirterore/ frymore

Dashuria ndaj nje personi nuk shprehet vetem me gadishmerine per te realizuar nje kontakt seksuale , qe rrjedhe nga domodoshmeria e realitetit shtazore te njeriut , gjegjesishte nga MOTIVI - BIOLOGJIKE, SEKSUALE ... Por dhe nga ndjenja e ALTRUIZMIT, SOLIDARITETIT , INTERESIMIT, PERKUJDESJES, RESPEKTIT ....

Ja nje shembull shume domethenese qe shpjegone IDENE E DASHURISE pa marre parasyshe se cfare lloj dashurise eshte ajo ( ndaj Zotit, bashkeshoritit, femijeve, profesionit) -- se dashuria asocon ne

NJOHJE ,

RESPEKT ,

PERKUJDESJE,

PERKUSHTIM ;


SH 1 : Si mund ta arsyetoje, argumentoje nje nene dashurine ndaj femijeve te tyre , nese ajo nuk deshmon perkujdesje per ta... Nuk ju perkushton vemendjen , perkujdesin i lene pasdore ....


SH 2 : Si mund t'a arsyetoj , argumentoj nje kopshtare dashurine ndaj luleve... Nese lulet e tij ne oborre i ka mbuluare barii ....


keshtu qe seksin nuk duhet pare domosdo si nje shkendi qe ndeze zjarrin e dashurise ... Seksi rrjedhe ne dashuri nga domosdoshmeria (kerkesa) e afrimit shpirtrore ...

Ndersa ne SEKSI - PA DASHURI - s'rrjedh nga domosdoshmeria (kerkesa) shpirterore , por nga domosdoshmeria SHTAZORE (AFSHORE, EPSHORE ) .

turisti
15-01-08, 12:02
A KA SEKS PA DASHURI????

Ka edhe - dashuri pa sex-. Njoni me tha: " Une e dua qenin tim,por nuk e :biggrin: sexovati :biggrin: ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah.

Lona
15-01-08, 12:07
A KA SEKS PA DASHURI????

Ka edhe - dashuri pa sex-. Njoni me tha: " Une e dua qenin tim,por nuk e :biggrin: sexovati :biggrin: ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah.

hahahahaaaaa Turist pse a po dojka me e provu....hahahahaaaaaa

turisti
15-01-08, 12:31
hahahahaaaaa Turist pse a po dojka me e provu....hahahahaaaaaa

Jo,vetem - e don-............

Sy_kaltra
20-01-08, 15:35
Per njerez normal, Nuk ka , Ncuk........

*B*u*K*i*
20-01-08, 16:57
o osht ardh koha qe sex ka sat dush edhe pa pik dashurije hiq,nuk don me thon qe bon sex me ni fem,er e qe e dashuron,e qe osht femera e bukur qa me bo ahahahahha

Fshatari
20-01-08, 18:37
Per njerez normal, Nuk ka , Ncuk........

Mė falni zonjushė e nderuar,
Edhe njerėzit normal, siē i cilėsoni ju, bėjnė seks madje edhe pa dashuri. Aktēiftimi nuk duhet ngatėrruar me dashurinė.
Pra ka "seks pa dashuri" po ka edhe dashuri pa seks : psh dashurit e Platonit!

Pupi
20-01-08, 20:14
Amaaaaan , qi "kėndoni" dashuris ju............

Sy_kaltra
22-01-08, 19:18
Mė falni zonjushė[b]Zonjė[/] e nderuar,
Edhe njerėzit normal, siē i cilėsoni ju, bėjnė seks madje edhe pa dashuri. Aktēiftimi nuk duhet ngatėrruar me dashurinė.
Pra ka "seks pa dashuri" po ka edhe dashuri pa seks : psh dashurit e Platonit!

Thjesht mendim i imi,ndonse i gabuar,,por e quaj apsurde te kem sex pa dashuri..( gjdo her veq per veten flase,dhe si mendo une) ....
Nese njerzit normal ,mund ta bekan nje gje te tille!..ate her veten po e quaj si abnormal-e.

Isinqerti25
15-01-10, 19:42
Ka por ajo eshte Budllaki....

Zanzi/M
15-01-10, 20:49
Perderisa po po shohim se cka po behet ne vitet e fundit, eshte mire qe te flitet realisht dhe jo te flitet dhe te shkruhet siq do te duhej te ishte, mirepo te shkruhet ashtu sic eshte, sepse titulli eshte i till.

Ne jemi deshmitar qe te rinjet brenda 10 viteve dhe zakonisht prej 18 deri ne 30 vite kane me dhjetra te dashur/a, kjo mjafton se sa dashuri ka aty, nese nderrohen 3-4 te dashur/a brenda nje viti aty nuk ka dashuri po sex te paster dhe asgje tjeter.

Ne nje anket qe u publikua keto dite ne France doli qe 40% e mashkujve francez te moshes madhore tradhetojne grate e tyre. Tani ata qe tradhetojne grate e tyre kur bejn sex me grate e tyre a japin ndjenja dashurie apo vetem sex?

Isinqerti25
15-01-10, 20:51
shum keq. Qka nin mendja e njeriut..

Qika^Me^Kule
16-01-10, 19:27
Tybe nuk di........... Sdi qe ka per njerz normal... e ban me ndodh se ne kohe e soteshme po ndodh gjithcka...:biggrin:

Peja-Boy
16-01-10, 19:30
Kur t“qorrohen syt e ski ka ja mban duhet pa qare ... e veq kush rren se ka ka ... amo ma i mire eshte me dashni me e bo :P

Oqeani
16-01-10, 19:33
Nuk di pse eshte kjo pyetje kur ne realitet kemi Llampat ROSEEEEEEE

Qika^Me^Kule
16-01-10, 19:36
Kur t“qorrohen syt e ski ka ja mban duhet pa qare ... e veq kush rren se ka ka ... amo ma i mire eshte me dashni me e bo :P

Ueeeeee qet sen nuk e paskam dit qe po bajka more??? mir qe me tregove :biggrin:

roadrunner
16-01-10, 21:06
se kam provue, se edhe kur jem idhnushem na knaq ma shume hahahahaha

Baksuzi
16-01-10, 21:08
Normal qe ne bordell ka sex pa dashuri.
Cak lekin, cak haletin :p

Andetta
16-01-10, 23:35
...................................!

Elina
16-01-10, 23:47
Ka si jo,,,,vec paramendoni njerezit qe shkojne neper shtepi publike.... :biggrin:

Murgesha
18-01-10, 12:24
se kam provue, se edhe kur jem idhnushem na knaq ma shume hahahahaha


Shej pajtimi osht, idhnohu pak ma shpesh ha,hahaahahahahaahah

Isinqerti25
18-01-10, 13:04
ka me duket por qka ska tash vetem Bab dhe Nenė nuk gjen njeriu se te gjitha tjerat...........

roadrunner
18-01-10, 13:05
po tutna po harxhohet hahahahaahhahah

Shej pajtimi osht, idhnohu pak ma shpesh ha,hahaahahahahaahah

emine
18-01-10, 13:05
qysh mi hanger keksat(gurabijat) pa tamel breh:tongue:

emine
18-01-10, 13:06
po tutna po harxhohet hahahahaahhahah
ristartoje si pcc se mushet prep:biggrin:

Isinqerti25
18-01-10, 13:06
qy a ka po si ska more veq a te pelqen se ka shum bile..........

Murgesha
18-01-10, 13:08
qysh mi hanger keksat(gurabijat) pa tamel breh:tongue:

Mos gabo me e provu, se te mbesin ne fyt ashtu te palagur :wink:

Murgesha
18-01-10, 13:09
po tutna po harxhohet hahahahaahhahah


Tash qe kemi rimbushje mos u merakos moj :tongue:

Isinqerti25
18-01-10, 13:09
Murgesha valla te knaqin krejt e tjetrit leng per goje i shkon...........

roadrunner
18-01-10, 13:11
hhahaha po tutna po merr lidhje te shkurt e po bohet si fshis e kallt hahahahah

Tash qe kemi rimbushje mos u merakos moj :tongue:

emine
18-01-10, 13:14
Mos gabo me e provu, se te mbesin ne fyt ashtu te palagur :wink:
jo moje pa i ngjy ne tamel s'muje se mkane ra dhombte :biggrin:

roadrunner
18-01-10, 13:16
emine ti edhe pa dhom je e amel hahahha
jo moje pa i ngjy ne tamel s'muje se mkane ra dhombte :biggrin:

Murgesha
18-01-10, 13:16
hhahaha po tutna po merr lidhje te shkurt e po bohet si fshis e kallt hahahahah

Jo ski faj, prej nje lidhje te shkurte mundet edhe me u ndal zemra ha,hahaahahahahahaha

Murgesha
18-01-10, 13:17
jo moje pa i ngjy ne tamel s'muje se mkane ra dhombte :biggrin:

Pi gjynahit, nuk paske rast mo me e dit shijen e korev ha,haahahahahahahaahahahahah

Isinqerti25
18-01-10, 13:17
ah be qka pu folka ktu u kall u kalll.....

emine
18-01-10, 13:18
Pi gjynahit, nuk paske rast mo me e dit shijen e korev ha,haahahahahahahaahahahahah
qka me ba murgesh derisa ti noje dhambt e ri,ateher edhe qelik kam me hanger e lemo keksat i qoj dam:P

Murgesha
18-01-10, 13:18
Murgesha valla te knaqin krejt e tjetrit leng per goje i shkon...........

I keq koke ti, me e lon tjetrin me te kqyr e ti mu knaq, gjynah valla :tongue:

Murgesha
18-01-10, 13:18
qka me ba murgesh derisa ti noje dhambt e ri,ateher edhe qelik kam me hanger e lemo keksat i qoj dam:P

Ruj loqko dhembt e ri se nuk te dalin mo ha,haahahahahahaahahahahaah

emine
18-01-10, 13:19
Ruj loqko dhembt e ri se nuk te dalin mo ha,haahahahahahaahahahahaah
ani me i vnu asoje se heken naten hahahhahahhahahhhahahhaha,o mu kujtu nje vic breh:p

roadrunner
18-01-10, 13:20
po breee, ingrati na sosi PM-aaa shume e lezetshme qenke sa mir po mjelshe lopen hahahaahahahI keq koke ti, me e lon tjetrin me te kqyr e ti mu knaq, gjynah valla :tongue:

emine
18-01-10, 13:24
po breee, ingrati na sosi PM-aaa shume e lezetshme qenke sa mir po mjelshe lopen hahahaahahah
qu moje mjele se koka aj gjinash qyqani hahahhhhahahahhahah

Murgesha
18-01-10, 13:26
po breee, ingrati na sosi PM-aaa shume e lezetshme qenke sa mir po mjelshe lopen hahahaahahahHa,hahahaahahahaha ani moj se ka qef djali me shku me ja mjel edhe lopt e tija hahahaahahahahahaahaha

Isinqerti25
18-01-10, 13:27
Emine eshte shterrp mjele kot.......... nuk qet ahahhaa

emine
18-01-10, 13:29
Emine eshte shterrp mjele kot.......... nuk qet ahahhaa
jo de nuke qes une llafe,pluse mp sti kthej,hajde fantazo bac se nime mos maje ymyte se prej meje send ski,se ke keq jo:biggrin:

Murgesha
18-01-10, 13:31
jo de nuke qes une llafe,pluse mp sti kthej,hajde fantazo bac se nime mos maje ymyte se prej meje send ski,se ke keq jo:biggrin:

Lumja une qe jam Murgesh e kush spo me shqeteson me mp ha,hahaahahahahaahahahahaah

selvija
18-01-10, 13:32
M'sa ka lule ne dimer ,,aq Sex pa dashuri

emine
18-01-10, 13:32
Lumja une qe jam Murgesh e kush spo me shqeteson me mp ha,hahaahahahahaahahahahaah
ti me shami hanumshah,,,,a te kam than se gjinjah po te tuten hahahhaha se i mjle me pulla:p

roadrunner
18-01-10, 13:32
kukuuu a qeshtu ti kejt qikav po ju shkrun MP aaa hahahahahaha.....Emine eshte shterrp mjele kot.......... nuk qet ahahhaa

Isinqerti25
18-01-10, 13:33
Nuk eshte e mundur..........

Murgesha
18-01-10, 13:34
ti me shami hanumshah,,,,a te kam than se gjinjah po te tuten hahahhaha se i mjle me pulla:p

Ha, ha,hahahaahahahahahahaahahahahaha e kom vendos mu shplu, nuk shkon jeta e mlume e pa MP ha,hahaahahahahahahaahaha

emine
18-01-10, 13:34
kukuuu a qeshtu ti kejt qikav po ju shkrun MP aaa hahahahahaha.....

qtash te dule gjumi ty a,iha mas pari vijne ka eminia,po e shofin se jam shterp e dorheqje dhajn shpejt hahahhah,masanej ti lshoi ne shpin ty:P

Isinqerti25
18-01-10, 13:36
Murgesha pse a vertet eshte qe jeni Murgesh e mbulume a

Murgesha
18-01-10, 13:39
qtash te dule gjumi ty a,iha mas pari vijne ka eminia,po e shofin se jam shterp e dorheqje dhajn shpejt hahahhah,masanej ti lshoi ne shpin ty:P


Ha,hahahahahaahahahahaah ishalla spo kthehen kah une kur ta diktojn qe Roadrunner jep shqelma te hekurt se i trullavi menjeher boksa ha,haahahahahahahaha

Murgesha
18-01-10, 13:39
Murgesha pse a vertet eshte qe jeni Murgesh e mbulume a


Ti po me doket veq me shkru po dishe e jo edhe me lexu :biggrin:

roadrunner
18-01-10, 13:41
kuku marrja zotit, dej tash ishim kan tu fol per keksa berutti, e se paskna diten pi marres breeee.Ha,hahahahahaahahahahaah ishalla spo kthehen kah une kur ta diktojn qe Roadrunner jep shqelma te hekurt se i trullavi menjeher boksa ha,haahahahahahahaha

Isinqerti25
18-01-10, 13:45
Murgesha me duket vetem je duke ja futur kot ore dhe po flet por ske faj jo

Murgesha
18-01-10, 13:49
Murgesha me duket vetem je duke ja futur kot ore dhe po flet por ske faj jo

E ku qenka faji pra?

Murgesha
18-01-10, 13:50
kuku marrja zotit, dej tash ishim kan tu fol per keksa berutti, e se paskna diten pi marres breeee.


Jo moj per lope kem ka flasmi po se kan marr vesh ende ha,hahahaahahahaahah

roadrunner
18-01-10, 13:52
qa merr vesh mzati kur tja shtish kryt ne thes breee...Jo moj per lope kem ka flasmi po se kan marr vesh ende ha,hahahaahahahaahah

Isinqerti25
18-01-10, 13:53
Murgesha shqyr qe ti po ja mban veti qe din me vjen mir e ne edhe mos dishum mesohemi me kohen

Murgesha
18-01-10, 13:56
Murgesha shqyr qe ti po ja mban veti qe din me vjen mir e ne edhe mos dishum mesohemi me kohen


Une spo ja mbaj vedit qe di, por jam 100% e dishme, e ti mso, mso!!!!

emine
18-01-10, 13:57
Murgesha shqyr qe ti po ja mban veti qe din me vjen mir e ne edhe mos dishum mesohemi me kohen
ti ke tha ke pervoje sa nje 50 vjeq,qka po mi cungon shpresat tash e del qe hala ske msu:P

roadrunner
18-01-10, 14:01
ooooooooo diqaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahahahahaahahti ke tha ke pervoje sa nje 50 vjeq,qka po mi cungon shpresat tash e del qe hala ske msu:P

Isinqerti25
18-01-10, 14:02
Murgesha edhe Emine une vetem po flas ketu se sa kam une prevoj ju dyja Flok ne krye nuk keni ahahaha.......

emine
18-01-10, 14:03
ooooooooo diqaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahahahahaahah
ika une mi thyy do keksa me tamel,se krejt ket nej ma prishen qta gergjulana,,,,,qaf hanumshahen e rrotullejken

Murgesha
18-01-10, 14:04
Murgesha edhe Emine une vetem po flas ketu se sa kam une prevoj ju dyja Flok ne krye nuk keni ahahaha.......

Dreqi spo te bika ne fije ty, her thu jam tu msu e her e mat dijen tonde me sasin e flokve tona!!!

emine
18-01-10, 14:04
Murgesha edhe Emine une vetem po flas ketu se sa kam une prevoj ju dyja Flok ne krye nuk keni ahahaha.......
jo mos u kap kah flokte e mija,se po te garantoje dy komplete tesha,e 20 pare qarap ti maroi me sa floke kam,mos ba be rrejshum:P

Murgesha
18-01-10, 14:05
ika une mi thyy do keksa me tamel,se krejt ket nej ma prishen qta gergjulana,,,,,qaf hanumshahen e rrotullejken

Edhe une shkova me i thy do kore, qaf qaf edhe une runken e ty :wink:

roadrunner
18-01-10, 14:05
Confession cabinet po te duket ketu a? hahahahahahaMurgesha edhe Emine une vetem po flas ketu se sa kam une prevoj ju dyja Flok ne krye nuk keni ahahaha.......

Isinqerti25
18-01-10, 14:06
Murgesha po gaboni shum se aksush nuk beri be ne zot ske qka me tregoni mua per kete se ju jeni shum mrapa fes Islamedhe fen Islame ska ma te mir

roadrunner
18-01-10, 14:07
----------------------

Murgesha
18-01-10, 14:11
Murgesha po gaboni shum se aksush nuk beri be ne zot ske qka me tregoni mua per kete se ju jeni shum mrapa fes Islamedhe fen Islame ska ma te mir

Feja islame eshte e mir skam dyshim, po edhe eshte e pasur me budallenj si ti qe e fusin edhe atje ku nuk duhet!

Kur te msohesh ku duhet me u permend Feja Islame ateher hajde mate dijen me qimet e kokes time.

Tung njeher, po me vie shum keq qe tu largu kallja qe more ne ket teme e tash po e perdor Fene me te mir per tu mbrojt.

Shko mbyty me mir te bie.

roadrunner
18-01-10, 14:17
kukuuu sa fshisa e kallt ish ktupari hahahahahahahha.....Feja islame eshte e mir skam dyshim, po edhe eshte e pasur me budallenj si ti qe e fusin edhe atje ku nuk duhet!

Kur te msohesh ku duhet me u permend Feja Islame ateher hajde mate dijen me qimet e kokes time.

Tung njeher, po me vie shum keq qe tu largu kallja qe more ne ket teme e tash po e perdor Fene me te mir per tu mbrojt.

Shko mbyty me mir te bie.

Isinqerti25
18-01-10, 14:20
Murgesha apo te vie turp se qfar je duke folur apo je duke menduar mir se qfar jeni duke folur po te folke ndonje mashkull prap do ishte kalua disi po me fol femra kesi fjal fare hije si ka dhe eshte shum turp hera e par dhe e fundit qe fole dhe mendove ashtu per mua ok se per ndryshe nuk do te bjen mir

roadrunner
18-01-10, 14:27
Allahile...pse juve qka ju lejohet mi ba tana te zezat apo, ish hanger diqysh se ju meshkuj diqysh ju ka hije edhe me dhi kejt, e na folshum per lope, ju tu menu ne seks edhe na met faji se po flasum per seks, veq pse juve e keni menen mashkujt veq ne seks, se me pas menu qysh mi mjel lopt nashta edhe ju ishi knaq muhabet....cncnc....Murgesha apo te vie turp se qfar je duke folur apo je duke menduar mir se qfar jeni duke folur po te folke ndonje mashkull prap do ishte kalua disi po me fol femra kesi fjal fare hije si ka dhe eshte shum turp hera e par dhe e fundit qe fole dhe mendove ashtu per mua ok se per ndryshe nuk do te bjen mir

Isinqerti25
18-01-10, 14:29
AHAHAHAH na te edhe me Mjel lopet tim ska lidhje qe jemi te prishtines na ka rasti edhe per kete

roadrunner
18-01-10, 14:33
qysh prishtinali edhe me bo diskriminime gjinore hahahaahhahahAHAHAHAH na te edhe me Mjel lopet tim ska lidhje qe jemi te prishtines na ka rasti edhe per kete

Isinqerti25
18-01-10, 14:37
Qyre qysh me nguc kjo ani ani

roadrunner
18-01-10, 14:51
:P, jo valla gjith juve po ju doket se po ju ngucum po as mendja kurr sna ka shkue hahahahaQyre qysh me nguc kjo ani ani

Isinqerti25
18-01-10, 14:53
ahaha ani an se vjen ndonje her vera ka dera

Sy_kaltra
18-01-10, 18:38
Qysh po thuni ju nime,ka a ska kili mili pa dashni ???:biggrin:

Oqeani
18-01-10, 18:44
Hala nuk me ka ra pas qafe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Peja-Boy
15-02-10, 19:26
Kjo pyetje shpesh shtrohet edhe tek te rinjet e mbar botes!
a mund te ket seks nese nuk e dashuroim at person? shpesh njerzt pergjigjen sidomos femrat ,jo per mua nuk mund te bej mardhanje seksuale me dikend qe se dua,thonė ato!
e une mendoi ndryshe se keto gjėra ndahen nga njėra tjetra dhe mund te bėjm seks dhe mos te jemi fare i dashuruar bile!!
po ju te nderuar forumista si mendoni??????? :?:

Ma mire ish kon Tema a ka Dashuri pa Sex ... se Sex pa Dashuri ishalla ste qorrohen syt,se ste bjen mend qe ka dashuri ndokund !!

era-5
15-02-10, 20:57
Ma mire ish kon Tema a ka Dashuri pa Sex ... se Sex pa Dashuri ishalla ste qorrohen syt,se ste bjen mend qe ka dashuri ndokund !!


hahahahahah
Une e kam hapur ate teme sonte se a ka dashuri pa sex
edhe besoj se ka edhe dashuri pa sex por edhe sex pa dashuri

era-5

emine
28-02-10, 21:26
:redface: po more ka si to trashalluk qe hajne sabah akshome sdine kurre kure jan unshem,e bahen si kazan rakije

Oqeani
01-03-10, 12:38
:redface: po more ka si to trashalluk qe hajne sabah akshome sdine kurre kure jan unshem,e bahen si kazan rakije

Pse a po bajkan sex per me hupe kileeeeee a http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

LABI
01-03-10, 13:36
Po, si joo (edhe shumim pa ate te dyten) ...ate nga me t'ndryshmet;

Bio, In-vitroo ; Laboratorik ... e deri te klonimi :rolleyes: :biggrin:

Daglasi
18-07-10, 08:31
Ska kilimili te mire, pa dashuri-

e koha mu kan e nxeht mbi 30 grad, aty mundet me pas kilimili pa dashuri.:cool:

Qika_DugagjiniT
18-07-10, 13:22
ka mara qysh jö ka pürsöna si gjöja qi sdin shka ösht sexy

Peja-Boy
21-07-10, 22:48
ka mara qysh jö ka pürsöna si gjöja qi sdin shka ösht sexy


Hahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahah a, Ivv Ivv qka kom kesh bre ... Po 80% moj bejn sex pa dashuri veq i mbyllin syt e Oh Oh em Knaqe !! Hhahahahahaha