PDA

View Full Version : Schtatzn por pa te dashur???


mickoja
07-01-05, 04:36
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatzn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lan at femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se sht ajo shtatzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:

LennY
07-01-05, 13:51
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatzn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lan at femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se sht ajo shtatzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:

Kt gj e bjn vetem njerzt q nuk kan ndjenja :roll:

TIM
07-01-05, 15:12
Nje teme shume intresante , per shoqrin tone .

Pra pasi qe jetoj ne perendim dhe ketu ndodhin shume raste te tilla , dhe ketu nuk e shohim shume tragjike kete rast .

Sepse ketu funksjonojn te gjitha institicjonet dhe i mundsohet gjdo gruaje qe nese don mund te rrite femijen edhe pa baba .

Ndersa sa i perket Kombit Shqiptar , ka pak mirkuptim per kete pune , si ne gjinin femnore po dhe ne ate mashkullore , me nje fjale qe duhet pa tjeter te zhduken gjurmet e ati femiju te pa lindur , d.t.dh . PARA SE TE LIND ESHTE I VDEKUR .

Po une kame ndegjuar nje rast i cili ka ndodhur , para 33 vite , dhe sot e asaj dite , ai femije jeton , por eshte tragjike sepse , ate e kane ndare nga prinderit .

turisti
07-01-05, 15:51
TIM shkruajti:
__________________________________________________ _______
Sepse ketu funksjonojn te gjitha institicjonet dhe i mundsohet gjdo gruaje qe nese don mund te rrite femijen edhe pa baba .
________________________________________

Po,Timi i nderuar,por nuk ka istitucion i cili mundet shpirtin me ta sherue.


Me nderime,TURISTI. :wink:

dr1ta
08-01-05, 00:09
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatzn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lan at femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se sht ajo shtatzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:


Apsolut duhet me mar femijen me vete, nese ai mashkull nuk e pranon vec sepse kjo ka femij me tjeter, ateher ska shum dashuri te ai mashkull.

Honesty^uk.
09-01-05, 11:20
E hapa ket tem se ma merr mendja se ka raste te tilla..

pyetja ime ishte kshtu?
qka mendoni ju per ato femra qe jan shtatzn dhe nuk kan te dashur?prshbl. qe i dashuri e ka lan at femren apo se jan nda aj qift per xx arsyje???A e meriton ajo vajz te martohet me naj djal dhe ta merrte femijen me vete?


"Un personalisht e njo nje vajz se kur ka ndegju i dashuri vet se sht ajo shtatzen(normal me te dashurin e vet) u nda aj djali dhe ka ik dikund neper evrop,e tash ajo vajza ka lind djal dhe jeton me femijen e vet por ende nuk e din se ku asht babi i femis?" :cry:Pershednetje MIckoja.
Problemi ne fjale eshte me te vertet per te ardhur keq, por me keq eshte se si njeriu ka arritur ne kete shkalle sa qe te mohoje indetitetin e vet.
Kjo dukuri eshte shume e perdorur nga shqiptaret ne perendim, ka plot qe kane lene femijet e tyre rrugeve qe ndoshta neser edhe mundet qe vajza apo djali ti tij te krijoje lidhje apo te martohet me po djalin apo vajzen e tij te mohuar dhe te lene ne harese.

Persa i perket pytjes suaj une kam kete mendim;;
Sido qe kene rrjedhur ngjarjet qe ai cift ka zgjedhur rrugen e ndarjes, ai djal duhet te pranoje femijen e vet dhe te kujdeset per te, ose nese ngelj shtatzene ka ndodhur aksidentalisht , perseri ai duhet qe te kujdeset per te bere abordin.

Me nderime
Honesty

Gentiani
20-01-05, 23:09
Hmm :roll: :roll: Mickoja un do ta postoj, sapo t m premtoj koha rreth ksaj tematike pr nj rast i cili ishte sa tragjik por edhe fatal...

Deri ather mirmbetshi!

Gentiani!

dardha
25-01-05, 11:19
Hmm :roll: :roll: Mickoja un do ta postoj, sapo t m premtoj koha rreth ksaj tematike pr nj rast i cili ishte sa tragjik por edhe fatal...

Deri ather mirmbetshi!

Gentiani!


Perse tragjik dhe fatal?
per mua eshte dicka normale ne ditet e sotme,nese une dua te kem nje femij por jo edhe nje burre do ta zgjedhja vetem personin e duhur qe te me pelqente te ishte babai i femijes tim dhe do i thoje lamtumir hahahaahaha :wink:

suzi
26-01-05, 19:41
Mjer femrat perpara i kan vorros si kan lind ndersa tash shfryjne epshet ne to dhe i lojne ,mjer ata mashkuj qe kan me qen lande djegese ne ate bote, se Zoti i sheh te gjitha keto dhe i shkruhen dikund keto mekate gjdokuj , andaj kjo jet eshte e shkurt dhe e shpejt si cunami ne azi , qe kishte shpejtsi 900 km sec , keshtu edhe neve nje dite do na ndodh diq etill kam frike , disa mashkujt qe kan lan shume femij jetim e mos te flasim per femrat sa zemren e femres e kan lendu po Zoti ka mu haklmerr per kte dhe shume shpejt do pendohen qka kan ba disa meshkuj , kan me kerku mi permiresu gabimin po ka me qen vone , me vjen shume keq per ate femren qe ka femijen ndersa ai ''mashkulli'' ka ik ai nuk eshte njeri dhe nuk ka ndjenja nese femiun e len se thuhet shenjat e kijametit jan kur prindit i humb rahmeti ose meshira ndaj femiut dhe mendoj qe kjo kohe veq ka ardh , prinderit kan humb meshiren dhe i len femijet i braktisin, ateher qka na pret neve perveq nje cunami nje katastrof nje termet , vrshim qe ndoshta kish me ju ra nder mend atyre qe veprojne ne menyre te pameshirshme ndaj gjinis me te bukur dhe me te ndijshme femres qe eshte nena enjerezimit , ishalla atyre femrave qe risin femij vetum ju ndihmon Zoti ndersa ata qe i braktisin i shkateroft Zoti dhe padyshim se ka mi shkateru... :roll:

Barbaroza
26-01-05, 19:45
Mjer femrat perpara i kan vorros si kan lind ndersa tash shfryjne epshet ne to dhe i lojne ,mjer ata mashkuj qe kan me qen lande djegese ne ate bote, se Zoti i sheh te gjitha keto dhe i shkruhen dikund keto mekate gjdokuj , andaj kjo jet eshte e shkurt dhe e shpejt si cunami ne azi , qe kishte shpejtsi 900 km sec , keshtu edhe neve nje dite do na ndodh diq etill kam frike , disa mashkujt qe kan lan shume femij jetim e mos te flasim per femrat sa zemren e femres e kan lendu po Zoti ka mu haklmerr per kte dhe shume shpejt do pendohen qka kan ba disa meshkuj , kan me kerku mi permiresu gabimin po ka me qen vone , me vjen shume keq per ate femren qe ka femijen ndersa ai ''mashkulli'' ka ik ai nuk eshte njeri dhe nuk ka ndjenja nese femiun e len se thuhet shenjat e kijametit jan kur prindit i humb rahmeti ose meshira ndaj femiut dhe mendoj qe kjo kohe veq ka ardh , prinderit kan humb meshiren dhe i len femijet i braktisin, ateher qka na pret neve perveq nje cunami nje katastrof nje termet , vrshim qe ndoshta kish me ju ra nder mend atyre qe veprojne ne menyre te pameshirshme ndaj gjinis me te bukur dhe me te ndijshme femres qe eshte nena enjerezimit , ishalla atyre femrave qe risin femij vetum ju ndihmon Zoti ndersa ata qe i braktisin i shkateroft Zoti dhe padyshim se ka mi shkateru... :roll:

Gentiani
30-01-05, 20:38
Hmm :roll: :roll: Mickoja un do ta postoj, sapo t m premtoj koha rreth ksaj tematike pr nj rast i cili ishte sa tragjik por edhe fatal...

Deri ather mirmbetshi!

Gentiani!


Perse tragjik dhe fatal?
per mua eshte dicka normale ne ditet e sotme,nese une dua te kem nje femij por jo edhe nje burre do ta zgjedhja vetem personin e duhur qe te me pelqente te ishte babai i femijes tim dhe do i thoje lamtumir hahahaahaha :wink:

Dardha ndoshta ti do t veproje, por e kisha fjaln pr nj rast e q n munges kohe nuk munda ta sjell rrfimin i cili ishte tragjik dhe fatal nga ajo q kam mundur ta prcjell s paku un.