PDA

View Full Version : A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse.....??


Honesty^uk.
12-01-05, 19:30
Pershendetje te gjithve.

A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse keni nje dashuri tjeter prezent?

Ketu mund te shkruani ato cka ndjeni per nje dashuri te vjeter ,dhe sbesoj se do thoni qe e keni harruar fare,,se gjithsesi cdo kush qe kalon ne jeten tone le dicka prej vetes, por edhe merr dicka tonen.

Diskutime te kendshme.
Honesty

DEA
12-01-05, 21:38
Te them te drejten dashuria ime e vjeter eshte me e gjalle se kurre me pare .po me shume nostalgji i kujtojme kohet e kaluara :wink:

Mr_100%
12-01-05, 21:58
Nese UN dikende kam DASHURE,dua qe edhe kujtimet ti mbaje,qe ka qene nje dashuri.
UN nuk e di pse nje dashuri te kaluar,do duhej ta beja te TE KEQE
Me kete do ta demtoja veten dhe dike tjeter,dhe nje periudhe te jetes sime. Kjo kishte me qen shume e pamenqur
PRA I KUJTOJE POR NUK NDIEJ ME PER TOOOOOOOOOOOOO :!:

Barbaroza
13-01-05, 10:26
Pershendetje te gjithve.

A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse keni nje dashuri tjeter prezent?

Ketu mund te shkruani ato cka ndjeni per nje dashuri te vjeter ,dhe sbesoj se do thoni qe e keni harruar fare,,se gjithsesi cdo kush qe kalon ne jeten tone le dicka prej vetes, por edhe merr dicka tonen.

Diskutime te kendshme.
Honesty

Aty ku ka nostalgji,akoma jeton dashuria",kam lexuar nje thenje,por kjo ndryshon te njerezit ndoshta !

turisti
13-01-05, 12:56
Pershendetje te gjithve.

A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse keni nje dashuri tjeter prezent?

Ketu mund te shkruani ato cka ndjeni per nje dashuri te vjeter ,dhe sbesoj se do thoni qe e keni harruar fare,,se gjithsesi cdo kush qe kalon ne jeten tone le dicka prej vetes, por edhe merr dicka tonen.

Diskutime te kendshme.
Honesty

Honesty i nderuar,

Me duhet prap te kthehem tek Autobusi i Honestyt,sepse ai eshte JETE,derisa uleset jane vendet e caktuara ne ate jete.Me kujtohen " uleset "djathtas,me kujtohenmajtas,edhe trapazanime kujtohet kur kam qene udhetar dhe kondukter.Tash jam shofer dhe me kujtohet me mall koha kur qefi ka qene i embel dhe kur ēdo qef dhe provoj ka qene e paguar ( bileta ) . Vendin e shoferit e kam te sigurt,sepse, nuk muj ne te njejten kohe ne katin e pare dhe katin e dyte MU ZAVIT.


Me nderime,

TURISTI.

Honesty^uk.
13-01-05, 18:32
DEA, Mr_100 dhe Barbaroza ju pershendes per pjesemarjjen dhe dhenien e mendimeve tuaja ne lidhje me temen.

Kaloni sa me bukur

Honesty

Honesty^uk.
13-01-05, 18:41
Honesty i nderuar,

Me duhet prap te kthehem tek Autobusi i Honestyt,sepse ai eshte JETE,derisa uleset jane vendet e caktuara ne ate jete.Me kujtohen " uleset "djathtas,me kujtohenmajtas,edhe trapazanime kujtohet kur kam qene udhetar dhe kondukter.Tash jam shofer dhe me kujtohet me mall koha kur qefi ka qene i embel dhe kur ēdo qef dhe provoj ka qene e paguar ( bileta ) . Vendin e shoferit e kam te sigurt,sepse, nuk muj ne te njejten kohe ne katin e pare dhe katin e dyte MU ZAVIT.


Me nderime,

TURISTI.

I nderuar dhe i respektuar " turisti" vete shkrimi juaj ne fjale tregon nostalgji per nje te kaluar. :arrow:

Kaloni sic eshte me se miri

Honesty

halla e madhe
15-01-05, 11:51
Sikur mos te kishte nostalgji,nuk do te kishte as dashuri :!: Eshte normal qe nji dashuri qofte e mire apo lajkatare mbetet e pa shlyer ne memorien tone.Nevojitet kohe per ta perpunuar dhe me ne fund zbehet ngadale....dikur vetem se i qeshem te kalueres :wink: Jeta vazhdon,keshtu duhet te mesojme qe e ardhmja te sjelle suksese dhe te mos perseriten gabimet e te kaluares... :lol:

Honesty^uk.
16-01-05, 11:30
Ju pershendes te gjitheve per mendimet tuaja, dhe per te paraqitur nostalgjine qe nje person ruan per nje dashuri te vjeter, do te botoj kete leter te shkruar vite me pare.
_________________________________________


......E ndjeja qe ate nate gjerat nuk po ecnin mire. Qe ne fillim e kuptova
qe ajo mbremje ish e fundit per ne te dy, per miqesine tone. Ne
mengjes ndjeva keqardhje per veten, ngaqe humba nje mike te mire...!
puthjet e tua ate nate, loti yt i vetmuar qe heshturazi zbriste drejt
e ne ate gushe ku aq here kishin fjetur perkedheljet.
Pse?
Te gjithe te donin. Mos valle ATA kishin frike se kjo e jona ishte dashuri e
poshter, mashtruese. Apo se nuk e shprebleje dot. Ishim ``miq``.
. Pse?
Te gjitha perpjekjet tona per dite me te bukura u shkaterruan. Perse
me kerkoje falje qe me doje, ne letren e fundit? Mos valle eshte krim
te vendosesh per VETE apo se e ATA thonin qe kjo dashuri e jona eshte e pamundur?
Ti qave. une qava. Qava aq shume sa syte mu enjten si ato
te nje lugati pijanec.
Aq shume qava sa nuk shihja dot, e para here ne jeten time qe qaja...
Mbase qava sepse ndoshta nuk doja ta shihja boten ashtu te mjere
bardh e Zi. Bardhe e Zi sepse ngjyrat i morre TI me vete per ti
mbytur ne erresiren e pertejme. Sa do doja te te urreja. Keshtu do
mund te te harroja e te harroja kete dhimbje qe me bren nga brenda.
Ne jemi akoma te vegjel, akoma adoleshente, dhe e gjithe bota na
duket ne kembet tona. Jemi pre e ekzaltimeve injorante. E ndoshta ne
te ardhmen do jemi ata qe ti nuk do kurre qe ne te jemi. Njerez te
kompromisit. Njerez qe synojne te shkojne diku, diku per hir te
familjeve, traditave. Ja keshtu do jemi ne.
Jo te semure, jo te cmendur, normale! Por nuk eshte normale dhimbja
qe ndjej kur te shoh cdo nate ne enderr, kur te prek pa mundur te te
prek. Nata eshte e gjate dhe per dreq ndodhem krejt vetem e une marr
fryme thelle e tani per tani vetem aroma jote mbetet ne shtratin
tim...
Mallkuar qofshin ATA qe s'lejojn Bashkim.PS:Kjo eshte nje leter qe paraqet nje ndodhi te vertete, vite me pare.

Honesty

lazdrani
16-01-05, 12:42
Ju pershendes te gjitheve per mendimet tuaja, dhe per te paraqitur nostalgjine qe nje person ruan per nje dashuri te vjeter, do te botoj kete leter te shkruar vite me pare.
_________________________________________


......E ndjeja qe ate nate gjerat nuk po ecnin mire. Qe ne fillim e kuptova
qe ajo mbremje ish e fundit per ne te dy, per miqesine tone. Ne
mengjes ndjeva keqardhje per veten, ngaqe humba nje mike te mire...!
puthjet e tua ate nate, loti yt i vetmuar qe heshturazi zbriste drejt
e ne ate gushe ku aq here kishin fjetur perkedheljet.
Pse?
Te gjithe te donin. Mos valle ATA kishe frike se kjo e jona ishte dashuri e
poshter, mashtruese. Apo se nuk e shprebleje dot. Ishim ``miq``.
. Pse?
Te gjitha perpjekjet tona per dite me te bukura u shkaterruan. Perse
me kerkoje falje qe me doje, ne letren e fundit? Mos valle eshte krim
te vendosesh per VETE apo se e ATA thonin qe kjo dashuri e jona eshte e pamundur?
Ti qave. une qava. Qava aq shume sa syte mu enjten si ato
te nje lugati pijanec.
Aq shume qava sa nuk shihja dot, e para here ne jeten time qe qaja...
Mbase qava sepse ndoshta nuk doja ta shihja boten ashtu te mjere
bardh e Zi. Bardhe e Zi sepse ngjyrat i morre TI me vete per ti
mbytur ne erresiren e pertejme. Sa do doja te te urreja. Keshtu do
mund te te harroja e te harroja kete dhimbje qe me bren nga brenda.
Ne jemi akoma te vegjel, akoma adoleshente, dhe e gjithe bota na
duket ne kembet tona. Jemi pre e ekzaltimeve injorante. E ndoshta ne
te ardhmen do jemi ata qe ti nuk do kurre qe ne te jemi. Njerez te
kompromisit. Njerez qe synojne te shkojne diku, diku per hir te
familjeve, traditave. Ja keshtu do jemi ne.
Jo te semure, jo te cmendur, normale! Por nuk eshte normale dhimbja
qe ndjej kur te shoh cdo nate ne enderr, kur te prek pa mundur te te
prek. Nata eshte e gjate dhe per dreq ndodhem krejt vetem e une marr
fryme thelle e tani per tani vetem aroma jote mbetet ne shtratin
tim...
Mallkuar qofshin ATA qe s'lejojn Bashkim.PS:Kjo eshte nje leter qe paraqet nje ndodhi te vertete, vite me pare.

Honesty


:cry: :cry: :cry: :cry:

Barbaroza
18-01-05, 16:33
Eshte e vertete se dikush jeton me nostalgjine e nje dashurie te perenduar,por jo te gjithe.Tek dikush,nese i ka perenduar nje dashuri e re,gjithmone kthehet tek dashuria e pare ashtu siq do te tregoj disa raste qe i kam verejtur vete.

Kur dikush s'ka mundur te te kete dashuri jetesore dhe "i ngelur merak"siq themi ne nje fjale,vete ne fytyren e tij mund ta veresh nje mall per diqka qe ka humbur.Kur e takon ne rruge dhe ndodhesh perballe me te,ne syte dhe fytyren e tij ndjen merzine dhe deshperimin.Kur kalon andej nga rruga apo lokali i tij,e ndjen se del dhe te shikon derisa te te humbas hija jote.Kjo eshte nostalgjia e shprehur qarte per ty. :wink: :wink:

Nje shoku im,e donte nje vajze shume.Edhe pse ishte mjaft i pashem,cuditerisht nuk kishte fat me femra.Sa here deshtonte ne nje dashuri te re,i kthehej kujtimi ne dashurine e vjeter dhe merzitej shume.
Njehere i pata thene"Kur ta kesh ate te verteten nje dite,do te te duket hyjnorja.Me pat thene se edhe ai beson se eshte tip i tille dhe vertete ndodhi ajo.Sot ka gjete "hyjnoren"e tij dhe eshte i lumtur.

Nje tjeter shok,qe ndodhet larg ne kurbet,me pat thene se ne dhome mban nje poster te nje aktoreje filimi qe i ngjan mjaft asaj qe ai kish dashur,dhe ketu ndjeva se nje tipi sikur ai,nostalgjia kish mundesi te mos i heqej kurre.

Por,une befasohem ndonjehere pse ne e idealizojme aq shume dike qe e duam.Themi se sikur ai/ajo s'do kete tjeter edhe pse ndoshta po te kishim qene bashke,krejt ndryshe do te ishte!!!

Personalisht,nuk jam tip qe jetoj me te kaluaren.E kam thene shume here se,kur e dua nje person,e dua me tere afshin,dhe ate dite qe pushoj qe ta dua,bashke me te vdes edhe kujtimi dhe gjithcka qe lidhet me te!

CICERRIMA
20-01-05, 20:36
Eshte e vertete se dikush jeton me nostalgjine e nje dashurie te perenduar,por jo te gjithe.Tek dikush,nese i ka perenduar nje dashuri e re,gjithmone kthehet tek dashuria e pare ashtu siq do te tregoj disa raste qe i kam verejtur vete.

Kur dikush s'ka mundur te te kete dashuri jetesore dhe "i ngelur merak"siq themi ne nje fjale,vete ne fytyren e tij mund ta veresh nje mall per diqka qe ka humbur.Kur e takon ne rruge dhe ndodhesh perballe me te,ne syte dhe fytyren e tij ndjen merzine dhe deshperimin.Kur kalon andej nga rruga apo lokali i tij,e ndjen se del dhe te shikon derisa te te humbas hija jote.Kjo eshte nostalgjia e shprehur qarte per ty. :wink: :wink:

Nje shoku im,e donte nje vajze shume.Edhe pse ishte mjaft i pashem,cuditerisht nuk kishte fat me femra.Sa here deshtonte ne nje dashuri te re,i kthehej kujtimi ne dashurine e vjeter dhe merzitej shume.
Njehere i pata thene"Kur ta kesh ate te verteten nje dite,do te te duket hyjnorja.Me pat thene se edhe ai beson se eshte tip i tille dhe vertete ndodhi ajo.Sot ka gjete "hyjnoren"e tij dhe eshte i lumtur.

Nje tjeter shok,qe ndodhet larg ne kurbet,me pat thene se ne dhome mban nje poster te nje aktoreje filimi qe i ngjan mjaft asaj qe ai kish dashur,dhe ketu ndjeva se nje tipi sikur ai,nostalgjia kish mundesi te mos i heqej kurre.

Por,une befasohem ndonjehere pse ne e idealizojme aq shume dike qe e duam.Themi se sikur ai/ajo s'do kete tjeter edhe pse ndoshta po te kishim qene bashke,krejt ndryshe do te ishte!!!

Personalisht,nuk jam tip qe jetoj me te kaluaren.E kam thene shume here se,kur e dua nje person,e dua me tere afshin,dhe ate dite qe pushoj qe ta dua,bashke me te vdes edhe kujtimi dhe gjithcka qe lidhet me te!

E NDERUARA BARBAROZA...KOMENTI YT ME TERHOQI VEMENDJEN DHE ME SHTYRI QE TE REAGOJ ME DISA RRESHTA,SHKURTIMISHT DICKA TE THEM NE KETE TEME,
E VERTET ESHTE QE NE E IDEALIZOJME DASHURIN E HUMBUR,POR MOS HARRO QE MUND TE IDEALIZOHET VETEM NJE PERSON E JO DISA.MENDOJ QE PERPOS DHIMBJES PER ATE PERSON ,VUAJME ME SE SHUMETI SEPSE NE SHPIRT JEMI LENDUAR ME SHUME SE SA E KEMI PARAMENDUAR NE MOMENTIN E NDARJES DHE SE ZAKONISHT VLEREN E VERTET TE NJE DASHURIE E KEMI TE QARTE PASI E HUMBASIM ATE.ESHTE EDHE NJE ELEMENT PSIKOLOGJIK KETU.ESHTE AI MEKANIZMI MBROJTES QE AKTIVIZOHET KREJT PAPRITMAS SAPO NDJEN PAK NOSTALGJI NE SHPIRT PER NJE DASHURI TE KALUAR.AI ZGJON SHUME PYETJE TE FSHEHURA NE SHPIRT.
1.PERSE ME LA
2.PERSE E LASH
3.KUSH ESHTE FAJTOR
4.SI DO ISHTE SIKUR TE KISHIM PERFUNDUAR BASHKE
5.PERSE AKOMA ME PELQEN DHE PERSE NDJEJ MALL APO NOSTALGJI PER TE
PERGJIGJA SIPAS MENDIMIT TIM QENDRON TE ARSYEJA QE NUK PATEM FAT QE TE DASHUROJME DALNGADAL...GRADUALISHT..HAP NGA HAP,PAS ASAJ DASHURIE TE MADHE.

Honesty^uk.
20-01-05, 20:47
E NDERUARA BARBAROZA...KOMENTI YT ME TERHOQI VEMENDJEN DHE ME SHTYRI QE TE REAGOJ ME DISA RRESHTA,SHKURTIMISHT DICKA TE THEM NE KETE TEME,
E VERTET ESHTE QE NE E IDEALIZOJME DASHURIN E HUMBUR,POR MOS HARRO QE MUND TE IDEALIZOHET VETEM NJE PERSON E JO DISA.MENDOJ QE PERPOS DHIMBJES PER ATE PERSON ,VUAJME ME SE SHUMETI SEPSE NE SHPIRT JEMI LENDUAR ME SHUME SE SA E KEMI PARAMENDUAR NE MOMENTIN E NDARJES DHE SE ZAKONISHT VLEREN E VERTET TE NJE DASHURIE E KEMI TE QARTE PASI E HUMBASIM ATE.ESHTE EDHE NJE ELEMENT PSIKOLOGJIK KETU.ESHTE AI MEKANIZMI MBROJTES QE AKTIVIZOHET KREJT PAPRITMAS SAPO NDJEN PAK NOSTALGJI NE SHPIRT PER NJE DASHURI TE KALUAR.AI ZGJON SHUME PYETJE TE FSHEHURA NE SHPIRT.
1.PERSE ME LA
2.PERSE E LASH
3.KUSH ESHTE FAJTOR
4.SI DO ISHTE SIKUR TE KISHIM PERFUNDUAR BASHKE
5.PERSE AKOMA ME PELQEN DHE PERSE NDJEJ MALL APO NOSTALGJI PER TE
PERGJIGJA SIPAS MENDIMIT TIM QENDRON TE ARSYEJA QE NUK PATEM FAT QE TE DASHUROJME DALNGADAL...GRADUALISHT..HAP NGA HAP,PAS ASAJ DASHURIE TE MADHE.

Per paraqitjen e realitetit ne kete teme, pranoni pershendetjet e mia te sinqerta.

Me respekt
Honesty

Mafiozi
20-01-05, 21:06
Ndjejm nostalgji kur mendojm qe ka qen me mir se tani, nese jem te
kenaqur ne momentet prezente, nostalgjia esht vetem nje kujtim.
Kur thojm nostalgji dmth qe ka qen me mir se tani (siq thojm ndonjeher,
aaah ne at koh ka qen mir...). Nese tani jem mir, nostalgjija esht vetem nje kujtim.

Duhet te jem te kenaqur me qka kem, gjerat e kaluara edhe nese kan qen
me te mira, jan te kaluara, dhe asgje nuk esht keq, koha e ben qe nuk
mundemi mi perjetu gjerat njejt. Esht perher mir ne menyr te ndryshme.
Jeta e ka keshtu dhe duhet ta pranojm per te qen mir ne te ardhmen.

Te gjitha jan gjera njerzore qe duhen te kontrollohen simbas mundesive.


:wink:

Barbaroza
22-01-05, 16:46
CICERRIMA,edhe une e kisha fjalen ne njefare menyre per nje person dhe prape mbroj qendrimin tim se ne e idealizojme qofte edhe nje person te vetem edhe pse ndoshta krejt nuk do ishte ashtu po te ishim bashke.
Dhe,eshte e drejta e secilit te jap mendimin e tij si dhe sa e njeh dhe e perjeton nje dashuri,atehere edhe nostalgjine per ate person.Edhe une pra shpreha mendimin tim edhe pse nuk desha te beja replike me juve sepse me se paku i pelqej replikat.

Ty dhe te gjithe atyre qe akoma e kujtojne nje ish-dashuri me dhimbje e nostalgji,ju uroj shume fat dhe aspak vuajte ne jete!

CICERRIMA
22-01-05, 23:17
CICERRIMA,edhe une e kisha fjalen ne njefare menyre per nje person dhe prape mbroj qendrimin tim se ne e idealizojme qofte edhe nje person te vetem edhe pse ndoshta krejt nuk do ishte ashtu po te ishim bashke.
Dhe,eshte e drejta e secilit te jap mendimin e tij si dhe sa e njeh dhe e perjeton nje dashuri,atehere edhe nostalgjine per ate person.Edhe une pra shpreha mendimin tim edhe pse nuk desha te beja replike me juve sepse me se paku i pelqej replikat.

Ty dhe te gjithe atyre qe akoma e kujtojne nje ish-dashuri me dhimbje e nostalgji,ju uroj shume fat dhe aspak vuajte ne jete!

E NDERUARA BARBAROZA...NDOSHTA EDHE REPLIK DUKET,POR UNE THASHE QE MENDIMI YT QE NE E IDEALIZOJME DASHURIN E HUMBUR,ME BERI TE REAGOJ,JO PER TE THENE DICKA ME TE MENDSHME SE JU,POR THJESHT TE LIDHEM NE KETE TEME DHE TE SHPREH MENDIMIN TIM,SEPSE NE IDEALIZOJME VETEM NDONJI DASHURI TE MADHE E JO CDO DASHURI TE HUMBUR DHE SE NUK KUJTON CDOKUSH ME NOSTALGJI DASHURITE E VETA , TE KALUARA...SEPSE THENE TE VERTETEN NUK JANE TE GJITHA TE MEDHA,SEPSE TE MEDHA I BENE KOHEZGJATJA E ASAJ LIDHJE DHE SE MEDOEMOS DO I RIKTHEHEMI ME NOSTALGJI DASHURIS SE KALUAR NESE AJO ZGJATI SHUME KOHE DHE ISHTE LIDHJE SERIOZE,POR FAL NDONJI RASTI BANAL AJO LIDHJE NUK NGADHNJEU.PER ATO DASHURI MENDOJ SE TE GJITHE NDJEJME NOSTALGJI.UROJ QE TE MOS VUAJ ASKUSH DHE TE KUJTOJ DASHURIN E HUMBUR APO TE KALUAR,SADO E MADHE TE KETE QENE, ME DHIMBJE NE SHPIRT.
MENDOJ SE UNE DHE TI NUK MUNDEMI NE ASNJE MENYRE TE KEQKUPTOHEMI SEPSE I PERCJELL ME VEMENDJE POSTIMET E TUAJA NE KETE FORUM DHE E KAM TE QARTE QE JE PERSON QE MERITON KONSIDERAT TE LARTE.

Barbaroza
24-01-05, 13:51
CICERRIMA,se pari te falenderoj me shpresen se nuk jemi keqkuptuar dhe per konsideraten tuaj ndaj meje.Po e le me kaq kete qe kemi shkruar me siper.
Kureshtja ime eshte te te pyes diqka,por kam frike se e merrni si teper personale,por mendoj se ndoshta do t'u interesonte edhe te tjereve nje nenpyetje nese mund ta quaj qe ka te beje pikerisht me nostalgjine tende ndaj kesaj dashurie.Por,me mire,pyetja ime le te mbese enigme,megjithe deshiren time qe te di diqka me teper!

CICERRIMA
24-01-05, 17:23
CICERRIMA,se pari te falenderoj me shpresen se nuk jemi keqkuptuar dhe per konsideraten tuaj ndaj meje.Po e le me kaq kete qe kemi shkruar me siper.
Kureshtja ime eshte te te pyes diqka,por kam frike se e merrni si teper personale,por mendoj se ndoshta do t'u interesonte edhe te tjereve nje nenpyetje nese mund ta quaj qe ka te beje pikerisht me nostalgjine tende ndaj kesaj dashurie.Por,me mire,pyetja ime le te mbese enigme,megjithe deshiren time qe te di diqka me teper!

JO JOBARBAROZA,NUK DO TA KUPTOJ SI PERSONALE, SEPSE VETE POSTIMET E MIA NE KETE FORUM TE SHTYJNE TE BEHESH KURESHTAR,EDHE SIKUR TE MOS JESH.GJYSME TE VERTETEN UNE E KAM PRANUAR APO POHUAR , QE DIKUR NJE NDARJE ME LENDOJ SHUME,POR EDHE REALITETIN E TREGOVA ,KUR THASHE QE KAM NJE FAMILJE TE MREKULLUAR,DHE SE TE GJITHA ATO I KALOJNE TE KALUARES...DHE NE FUND TE FUNDIT, NUK JAM I VETMI NE KETE BOTE QE KA VUAJTUR PER NJE DASHURI TE FAFAT..POR E PERSERIS...DIKUR,E JO ME, NE ASNJE MENYRE.
QE TE MOS PUBLIKOHET PER SE TEPERMI PYETJA JOTE,DO TE PERGJIGJEM NE PYETJE VETEM NESE E DERGON NE E-MAIL.

dr1ta
25-01-05, 01:23
Nostalgji per nje dashuri te kaluar, po ndij ende nostallgji vec jam edhe e lumtur ce edhe e urrrrrrej at dashuri :twisted:

Murgesha
25-01-05, 01:33
Nostalgji per nje dashuri te kaluar, po ndij ende nostallgji vec jam edhe e lumtur ce edhe e urrrrrrej at dashuri :twisted:

Dhe ky ėshtė rezultati pėrfundimtar kur njė dashuri pėrfundon.
Le tė thojė kush tė dojė se nuk ndjej urrejtje ndaj personit qė tė kthen shpindėn, unė kėtė nuk e besoj.
Mund tė mos urrejmė kur jemi vetė ai/ajo qė i ka kthyer shpindėn atij/asja qė kemi dashuruar, por jo edhe kur dikend e dojmė dhe na len me gisht nė gojė siq thuhet tek ne.

dr1ta
25-01-05, 01:49
Nostalgji per nje dashuri te kaluar, po ndij ende nostallgji vec jam edhe e lumtur ce edhe e urrrrrrej at dashuri :twisted:

Dhe ky ėshtė rezultati pėrfundimtar kur njė dashuri pėrfundon.
Le tė thojė kush tė dojė se nuk ndjej urrejtje ndaj personit qė tė kthen shpindėn, unė kėtė nuk e besoj.
Mund tė mos urrejmė kur jemi vetė ai/ajo qė i ka kthyer shpindėn atij/asja qė kemi dashuruar, por jo edhe kur dikend e dojmė dhe na len me gisht nė gojė siq thuhet tek ne.


Me gisht ne goj jo, sepse ka plot tjer :wink: por kujtimet nuk harroen leht, castet te embela per ket ndij nostalgji .

dardha
25-01-05, 11:27
e shkuar e harruar valla :lol: :lol:

Ylberi_be
25-01-05, 19:48
Une gjithmon ndjej dhe do te ndjej nostalgji per nje person edhe pse ka qen vetem simpati s di a čsht njejt vetem une mendoj se njejt esht si simpati si dashuri.

Dardh ti qenke qiko e fort prej ndjenjave

Honesty^uk.
25-01-05, 22:32
Une gjithmon ndjej dhe do te ndjej nostalgji per nje person edhe pse ka qen vetem simpati s di a čsht njejt vetem une mendoj se njejt esht si simpati si dashuri.

Dardh ti qenke qiko e fort prej ndjenjave


Te tregosh realitetin nuk eshte dobesi, perkundrazi .
Prandaj te pershendes i nderuar per mendimin tuaj.

Honesty

dardha
26-01-05, 11:53
Une gjithmon ndjej dhe do te ndjej nostalgji per nje person edhe pse ka qen vetem simpati s di a čsht njejt vetem une mendoj se njejt esht si simpati si dashuri.

Dardh ti qenke qiko e fort prej ndjenjave

per mendimin tim dashurija dhe simpatija jane dy gjera te kunderta.
jeta vazhdon pse te jetoj ne te kaluaren

Ylberi_be
26-01-05, 16:50
Pershendetje zotri Honesty_uk

Un realitetin tim e kam tregu dhe do ta tregoj gjithmon edhe pse njerzit i keqkuptojn dhe i keq interpretojn dhe i pergojojn! arsyet dhe ndjenjat e te tjerit person qe si ka as qe mund ti ket ndjenjat e njejta.
Per ndryshe une mund te mendoj ndryshe dhe te shkruj ndryshe por kjo ndoshta mund te jet pun e dikujt tjeter qe mvaret prej interesav apo sinqeritetit qe munt te mos ket mirkuptim ...!

Te pershendes dhe nese te intereson me shum shkruaj ne privat te pres?

Ylberi_be
26-01-05, 16:55
Dardha te pershendes e nderume

Un mendoj se pari simpati e pastaj dashuri dashuri
ndoshta te k ti ndodh e kunderta nje her dashuri e pastaj simpati
Mundet me ndodh por dashurija dhe simpatija jan per mue dy gjera te berbashkta qe njera pa tjetren smund te jetoj as te egzistoj

Ftoi
26-01-05, 19:08
Nostalgji per nje dashuri te kaluar, po ndij ende nostallgji vec jam edhe e lumtur ce edhe e urrrrrrej at dashuri :twisted:

qa u humbėt,

kurr mos u gjet.

Ftoi
26-01-05, 19:11
Dardha te pershendes e nderume

Un mendoj se pari simpati e pastaj dashuri dashuri
ndoshta te k ti ndodh e kunderta nje her dashuri e pastaj simpati
Mundet me ndodh por dashurija dhe simpatija jan per mue dy gjera te berbashkta qe njera pa tjetren smund te jetoj as te egzistoj


Valla Ylberi kėtu po tė dha pėrkrahje,

ooooooooooo kur jam kan i ri ,

paj tranue jam mbasė hanumshahit

tė Mexhidit


oooooooooooooooo gjithė natėn nė birė

tė Hamagjikut e kqyrėsha.

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh dashuri he

VIRANE ,paj veq kur tė ja nisi me shkrue libėr.

Barbaroza
26-01-05, 19:30
Dardha te pershendes e nderume

Un mendoj se pari simpati e pastaj dashuri dashuri
ndoshta te k ti ndodh e kunderta nje her dashuri e pastaj simpati
Mundet me ndodh por dashurija dhe simpatija jan per mue dy gjera te berbashkta qe njera pa tjetren smund te jetoj as te egzistoj


Valla Ylberi kėtu po tė dha pėrkrahje,

ooooooooooo kur jam kan i ri ,

paj tranue jam mbasė hanumshahit

tė Mexhidit


oooooooooooooooo gjithė natėn nė birė

tė Hamagjikut e kqyrėsha.

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh dashuri he

VIRANE ,paj veq kur tė ja nisi me shkrue libėr.

Nostalgji he nostalgji,qofsh mallkue. :cry: :cry: :cry: :wink:

Ylberi_be
26-01-05, 19:42
Ndryshuar nga

Honesty

Ftoi
26-01-05, 20:21
***********************************
Ndryshuar nga
Honesty

Gentiani
26-01-05, 21:38
A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse.....??


Nccuukk! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif

dardha
27-01-05, 11:11
A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse.....??


Nccuukk! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif
ha ha ha gentiani ti qenke shoku im :wink: :wink:

dardha
27-01-05, 11:15
Dardha te pershendes e nderume

Un mendoj se pari simpati e pastaj dashuri dashuri
ndoshta te k ti ndodh e kunderta nje her dashuri e pastaj simpati
Mundet me ndodh por dashurija dhe simpatija jan per mue dy gjera te berbashkta qe njera pa tjetren smund te jetoj as te egzistoj
ai eshte mendimi juaj por simpati kam pasur shume per nje person por asnjeher se kam dashuruar. kur njeriu dashuron ateher cdo qeliz e trupit leviz,je ne ne gjendje me bere ckamos per ate person qe e dashuron
eshte mendimi im me fal a

ShEjToNkA
27-01-05, 12:20
Duke u nisur nga vetė fakti se pėr cdo gjė nė jetė qė i takon tė kaluerės ndjejm nostalgji ,atėherė duhėt pranuar se edhe pėr dashuri nodnjėherė ndjejm nostalgji!

Ylberi_be
27-01-05, 16:56
Pershendetje Dardha

Ne qofse nuk ndjen tek nje nje mashkull simpati ajo sč quhet dashuri .
Ne qof se e dashuron para se ta simpatizosh do te thot qef.
Dashninč nje her duhet ta simpatizosh q do te thot qe ta dush nje person qe nga shikimi i par apo ta njohesh me koh at person.

Mendimi yt esht mendimi yt mendimi im esht mendimi im me vjen mir qe sta ka imponi ishalla dikush dashnin dhe je e lumtur deri tash .Por une po msoj diqka nga ti e ti diqka nga un trajnim .

Po ti po thue se ke pas nje simpati dhe ajo sesht kurorzu me dashuri
dhe ndoshta per inat te asaj simpatije ti i ke ba dashni pa simpati me tjetrin qoft e kalume sidoqoft qofsh e lumtur :roll: :P :wink:

Gentiani
27-01-05, 22:48
A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse.....??


Nccuukk! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif
ha ha ha gentiani ti qenke shoku im :wink: :wink:


Ha,hahahaaaa dardha!

po ēfarė nostalgjie pėr njė dashuri tė vjetėr, ani tė kaluar e harruar.

As N e Nostalgjisė nuk isha lodhur ta kujtoj se jo mė fjalėn Nostalgji :lol: :lol: :lol: :wink:

Tė shkuara e tė harruara, ēka pėr tu kujtuar mė aty. Bile po tu dha rasti me e takuar ndonjėherė, qoftė edhe nėse tė kujtohet bėhu se e ke harruar dhe nuk e njeh mė :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

dr1ta
31-01-05, 02:12
A ndjeni nostalgji per nje dashuri te vjeter edhe pse.....??


Nccuukk! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif
ha ha ha gentiani ti qenke shoku im :wink: :wink:


Ha,hahahaaaa dardha!

po ēfarė nostalgjie pėr njė dashuri tė vjetėr, ani tė kaluar e harruar.

As N e Nostalgjisė nuk isha lodhur ta kujtoj se jo mė fjalėn Nostalgji :lol: :lol: :lol: :wink:

Tė shkuara e tė harruara, ēka pėr tu kujtuar mė aty. Bile po tu dha rasti me e takuar ndonjėherė, qoftė edhe nėse tė kujtohet bėhu se e ke harruar dhe nuk e njeh mė :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


Ja ke fut kot e kot :lol: :lol:

Honesty^uk.
05-11-05, 18:13
Ndonjehere 8)

vendasi
05-11-05, 20:16
Ne qoftese ka qene dashuri e vertete kurre s'harrohet...

turisti
05-11-05, 23:09
Poooooooooooooooooo, :cry: :cry: :cry: :cry:

Arb
05-11-05, 23:15
JOOOO!

Pershkak se eshte e vjeter, e nuk eshte as Vene, e as Diana Lane.

Murgesha
05-11-05, 23:40
Po edhe mirė bile.

Sy_kaltra
05-11-05, 23:41
Ndo nje her jo gjith.

Vigani
06-11-05, 19:27
Pasha t'madhin zot boll mire ju paska thene GENTIANI,qy po cfare dreq Nostalgjije bre,ani ma per nje te shkuar e te harruar tybe jo kurre,po me pas dashte me mbajte apo me pas Nostaligji per nje gje nuk do ishim nda kurre por ne vende te Nostalgjise qe disa perkujtojne do e mbanim ate LIVE,tybe more Gentian mua me ba e me ma permende dikush me vije kogja si veshtire e lere me te mbaje N-in e Nostalgjise hahahahahahaha,mirepo me sa po shof disave ketu ua ka djegur si keq e per ate edhe kan akoma Nostalgjite nga e kaluara.

Une tybe veq per kete qe e kam ketu afer ndjeje Nostalgji e pertej Nostalgjije,e nese s'me besoni pyeteni vete more ndoshta do ju tregon edhe kjo vete.

Barbaroza
06-11-05, 19:38
[quote="Vigani"]po me pas dashte me mbajte apo me pas Nostaligji per nje gje nuk do ishim nda kurre por ne vende te Nostalgjise qe disa perkujtojne do e mbanim ate LIVE,tybe more Gentian mua me ba e me ma permende dikush me vije kogja si veshtire e lere me te mbaje N-in e Nostalgjise quote]

Qe Vigani qysh m'ka kopjue mua. :lol: :lol:

Vigani
06-11-05, 19:53
Ah moj Barbaroza e nderuar une ndiej Nostalgji per shkrimet tuaja e per ate ndoshta edhe te kam "Kopjuar" hahahahahah.

Gentiani
06-11-05, 20:47
Ha,hahaaaaaaaa Vigani, o atyre qė u paska djegė janė nostalgjikėt qė kanė nostalgji pėr shkrimet e mia :lol: :lol: :wink: ndėrsa unė nuk e paramendoj as N e Nostalgjisė pėr ta :lol: :lol: :lol: tė kaluar e harruar pėrgjithmonė - forever :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
06-11-05, 20:49
Ah moj Barbaroza e nderuar une ndiej Nostalgji per shkrimet tuaja e per ate ndoshta edhe te kam "Kopjuar" hahahahahah.

Hahahaha,bon vaki,bon! :lol: :lol: :lol:

Vigani
07-11-05, 21:30
Ah moj Barbaroza e nderuar une ndiej Nostalgji per shkrimet tuaja e per ate ndoshta edhe te kam "Kopjuar" hahahahahah.

Hahahaha,bon vaki,bon! :lol: :lol: :lol:


Qy qyreeeeeeeeee,ani po thojka edhe ban vaki,o pasha t'lumin zot pa vakia hiq moj Barbaroza e nderuar se me rrejte ska,nese s'me beson mua pyeti Gjebrailin dhe Uraten hahahahahahaha,se keta te dy e dije qe s'dijne asgje por ja dhene nganjehere nga nje rende siq thone laver e vllaqe pernjehere.

Honesty^uk.
07-11-05, 21:56
Nese kemi pasur ndjenja reale ndaj atij/personi, ateher nostalgjine edhe nese se pranojm eshte e pamohueshme :wink:

Barbaroza
07-11-05, 21:58
Ah moj Barbaroza e nderuar une ndiej Nostalgji per shkrimet tuaja e per ate ndoshta edhe te kam "Kopjuar" hahahahahah.

Hahahaha,bon vaki,bon! :lol: :lol: :lol:


Qy qyreeeeeeeeee,ani po thojka edhe ban vaki,o pasha t'lumin zot pa vakia hiq moj Barbaroza e nderuar se me rrejte ska,nese s'me beson mua pyeti Gjebrailin dhe Uraten hahahahahahaha,se keta te dy e dije qe s'dijne asgje por ja dhene nganjehere nga nje rende siq thone laver e vllaqe pernjehere.

:lol: :lol: Ok de,se po te besoj,por pa i pyet Uraten dhe Gjebrailin,s'mund te besoj plotesisht. :lol:
:lol:

Vigani
09-11-05, 04:24
Ah moj Barbaroza e nderuar une ndiej Nostalgji per shkrimet tuaja e per ate ndoshta edhe te kam "Kopjuar" hahahahahah.

Hahahaha,bon vaki,bon! :lol: :lol: :lol:


Qy qyreeeeeeeeee,ani po thojka edhe ban vaki,o pasha t'lumin zot pa vakia hiq moj Barbaroza e nderuar se me rrejte ska,nese s'me beson mua pyeti Gjebrailin dhe Uraten hahahahahahaha,se keta te dy e dije qe s'dijne asgje por ja dhene nganjehere nga nje rende siq thone laver e vllaqe pernjehere.

:lol: :lol: Ok de,se po te besoj,por pa i pyet Uraten dhe Gjebrailin,s'mund te besoj plotesisht. :lol:
:lol:

Eu,Eu,po ku po don mem dale huji edhe ti.
Po si ka mundesi qe t'u besosh atyre dyve qe jane dallavergjite me te mdhenjet e mua jo bre Barbaroza,phaaaaaaaaaa vakija e zotit.

Barbaroza
09-11-05, 20:25
Vigani,disi atyre po u besoj me shume,hajt se ndoshta edhe ty te besoj....ndonjehere! :lol: :lol:

Vetima
10-11-05, 15:04
Leht asht te thuhet PO ose JO por te pranohet e verta pak asht vshtir.
dikur para tri viteve u dashurova por isha shume e re dhe per shkaqe te ndryshme mori fund gjithqka (ndoshta edhe pse isha e re sdita ta ruaj) e tani shpeshhere ndjej nostalgji bile edhe shume kaniher.
Vetem aij/ajo qe sdon me pranu relaitetin se asht e vertet se ndjehet nostlagji per dashuri te vjeter.

vendasi
13-11-05, 16:03
Ku,Vetima gati me shtine me kajte :cry:
E kalunja eshte e kalune kryet larte dhe gjeje nje qe te ben ta harrosh te kaluaren.
Kur te ike treni nganjehere duhet me ja kersite n' kam me mbrri ku je nisur :lol: :lol:

Gentiani
13-11-05, 16:14
Leht asht te thuhet PO ose JO por te pranohet e verta pak asht vshtir.
dikur para tri viteve u dashurova por isha shume e re dhe per shkaqe te ndryshme mori fund gjithqka (ndoshta edhe pse isha e re sdita ta ruaj) e tani shpeshhere ndjej nostalgji bile edhe shume kaniher.
Vetem aij/ajo qe sdon me pranu relaitetin se asht e vertet se ndjehet nostlagji per dashuri te vjeter.


Ha,hahaaaaa Vetima,

Tė mbetesh me nostalgjinė pėr dashurinė e vjetėr, kurrė nuk mundesh ta gjesh tė renė, pėr ate mėshoj vijė tė vjetrės. :wink:

Fare lehtė ėshtė kjo punė :lol: :lol: :wink: kush i ruan gjėrat e vjetra, kur dalin tė rejat ?! :lol: :wink:

Sy_kaltra
13-11-05, 16:18
Qka hupt mos u gjet :lol:

zana e maleve
13-11-05, 16:20
sy_kaltrushe nganjeher kur te humb e te bjen ne mend me vone e kerkon kete deshta me lidh po me kete teme qe shumicen e rasteteve njerzit ndjejne nostalgji

Sy_kaltra
13-11-05, 16:22
sy_kaltrushe nganjeher kur te humb e te bjen ne mend me vone e kerkon kete deshta me lidh po me kete teme qe shumicen e rasteteve njerzit ndjejne nostalgjiMotrushe qysh dush mere ,,qka hupt mos u gjet kan than t'part,,se edhe po qe se e gjete nuk e gjen te njejt diq te humbur...

Gentiani
13-11-05, 16:29
Qka hupt mos u gjet :lol:


po, pra Amin! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
13-11-05, 17:00
Qka hupt mos u gjet :lol:


po, pra Amin! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :D :wink:

vushtrria
13-11-05, 17:34
dashuria e vjeter :cry: :cry: :cry:

Kercovari
13-11-05, 17:50
dashuria e vjeter :cry: :cry: :cry:

Une nuk e qaj se e di se nuk kethehet. :lol: :lol: :lol: :wink:

vjeshta
17-11-05, 14:15
Dashurin e vjeter e ban me harru dashurija e re :lol:

turisti
17-11-05, 14:23
Jo,nuk e harroj,por i takon arshives......

vjeshta
17-11-05, 14:27
Dashuria ne arkive si mbeturina ne shport :P

turisti
17-11-05, 14:33
Dashuria ne arkive si mbeturina ne shport :P

Hmmmmm,arhiva nek eshte shporte.....

vjeshta
17-11-05, 14:39
Hmmmmm,arhiva nek eshte shporte.....

Nje lloj shporte

turisti
17-11-05, 14:43
Hmmmmm,arhiva nek eshte shporte.....

Nje lloj shporte

As qe eshte dashuria-mbeturine,hmmmmmmmm........

Barbaroza
17-11-05, 14:54
Hmmmmm,arhiva nek eshte shporte.....

Nje lloj shporte

As qe eshte dashuria-mbeturine,hmmmmmmmm........

Mund te jete mbeturine e paperlyer shume...!

Barbaroza
17-11-05, 14:57
Sa i perket temes,deri vone kam ndjere nje nostalgji per nje dashuri/simpati te para 5 viteve,por me kohen ajo u zbeh...!

andromeda_rock
03-12-05, 15:43
un gjethmon ndiej nostalgji per dashurin time te par e te vjeter se kom kalu shum mir ne at koh

Kalt
03-12-05, 17:50
Nuk ndjej nostalgji per asnje dashuri te vjeter.
Dashuria e vjeter eshte nje liber i cili duhet te mbyllet e te ruhet ne arkive, per tu hap vetem ne vitet e pleqerise, atehere kur askush nuk ka fuqi te behet xheloz.

pleshti
04-04-08, 05:00
Po. Shpesh me kaplon nostalgjia per buzet e saja me shije mjalti. Edhe pse ka vite te tera qe nuk e kam pare, ama embelsine e puthjes se saj nuk e gjeta te asnje femer me.

Dreni30
04-04-08, 09:43
Po. Shpesh me kaplon nostalgjia per buzet e saja me shije mjalti. Edhe pse ka vite te tera qe nuk e kam pare, ama embelsine e puthjes se saj nuk e gjeta te asnje femer me.

Eh more Pleshti, por cme shtyre edhe une te mendoj, eh jetaaaaa. Keshtu edhe une isha ktynehere, por tash me kan mbet vetem kujtimet.

emine
04-04-08, 10:53
Po. Shpesh me kaplon nostalgjia per buzet e saja me shije mjalti. Edhe pse ka vite te tera qe nuk e kam pare, ama embelsine e puthjes se saj nuk e gjeta te asnje femer me.


hahahhah mo more a edhe ne buz po rrishin pleshtat a:P

knoja kangen e mede s a dashni dashni e vjeter(me fal se pak shaka)

lovely
25-04-08, 10:57
Duke u nisur nga vetė fakti se pėr cdo gjė nė jetė qė i takon tė kaluerės ndjejm nostalgji ,atėherė duhėt pranuar se edhe pėr dashuri nodnjėherė ndjejm nostalgji!


pajtohem me Ty shume shpirti im binjak :biggrin: :wink:


une ndiej Nostalgji per Shejtonken!!!!

emine
25-04-08, 10:58
kure ta vjetroi pergjigjna:p

Honesty^uk.
27-04-08, 15:10
pajtohem me Ty shume shpirti im binjak :biggrin: :wink:


une ndiej Nostalgji per Shejtonken!!!!


po cfare nostalgjije moj ti per ate

allahile a mos je ti Shejtonka se krejt asaj pi me ngjan

lovely
27-04-08, 15:22
po cfare nostalgjije moj ti per ate

allahile a mos je ti Shejtonka se krejt asaj pi me ngjan


nuk e di qka me t thane , hala jam n bisedime me vetveten hahahahahahahahahaahahaha


hey nime, a ke ti nostalgji per nejsen?? :biggrin:

Honesty^uk.
27-04-08, 15:26
nuk e di qka me t thane , hala jam n bisedime me vetveten hahahahahahahahahaahahaha


hey nime, a ke ti nostalgji per nejsen?? :biggrin:


hahahahahahahahah

une shume shpesh e kam shprehur se kam nostalgji per ate kohe , kurse per ndonje send te vecant .........:wink:

Honesty^uk.
03-05-08, 18:47
Ju pershendes te gjitheve per mendimet tuaja, dhe per te paraqitur nostalgjine qe nje person ruan per nje dashuri te vjeter, do te botoj kete leter te shkruar vite me pare.
_________________________________________


......E ndjeja qe ate nate gjerat nuk po ecnin mire.
Qe ne fillim e kuptova
qe ajo mbremje ish e fundit per ne te dy, per miqesine tone.
Ne mengjes ndjeva keqardhje per veten, ngaqe humba nje mike te mire...!
puthjet e tua ate nate, loti yt i vetmuar qe heshturazi zbriste drejt
e ne ate gushe ku aq here kishin fjetur perkedheljet.
Pse?
Te gjithe te donin. Mos valle ATA kishin frike se kjo e jona ishte dashuri e
poshter, mashtruese.
Apo se nuk e shprebleje dot. Ishim ``miq``.
. Pse?
Te gjitha perpjekjet tona per dite me te bukura u shkaterruan.
Perse me kerkoje falje qe me doje, ne letren e fundit?
Mos valle eshte krim
te vendosesh per VETE apo se e ATA thonin qe kjo dashuri e jona eshte e pamundur?
Ti qave. une qava.
Qava aq shume sa syte mu enjten si ato
te nje lugati pijanec.
Aq shume qava sa nuk shihja dot, e para here ne jeten time qe qaja...
Mbase qava sepse ndoshta nuk doja ta shihja boten ashtu te mjere
bardh e Zi.
Bardhe e Zi sepse ngjyrat i morre TI me vete per ti
mbytur ne erresiren e pertejme.
Sa do doja te te urreja.
Keshtu do mund te te harroja e te harroja kete dhimbje qe me bren nga brenda.
Ne jemi akoma te vegjel, akoma adoleshente, dhe e gjithe bota na
duket ne kembet tona.
Jemi pre e ekzaltimeve injorante.
E ndoshta ne te ardhmen do jemi ata qe ti nuk do kurre qe ne te jemi.
Njerez te kompromisit.
Njerez qe synojne te shkojne diku, diku per hir te
familjeve, traditave.
Ja keshtu do jemi ne.
Jo te semure, jo te cmendur, normale!
Por nuk eshte normale dhimbja
qe ndjej kur te shoh cdo nate ne enderr, kur te prek pa mundur te te
prek.
Nata eshte e gjate dhe per dreq ndodhem krejt vetem e une marr
fryme thelle e tani per tani vetem aroma jote mbetet ne shtratin
tim...

Mallkuar qofshin ATA qe s'lejojn Bashkim.
PS:Kjo eshte nje leter qe paraqet nje ndodhi te vertete, vite me pare.


Honesty

..................kjo nostalgji do mbaroj vetem nje here:frown:

emine
26-09-09, 13:01
nuke ja lejoi vetes :wink: