PDA

View Full Version : "Deshirat"


Kaltrushi
25-01-05, 11:44
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai

Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzave

turisti
25-01-05, 13:22
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai
Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzave


Pershendetke Kaltrushi per temen e hapur.

Nuk dua t'i analizoj pikat larteshenuara,por,si koment,une kisha thene ne emrin tim ( kuptohet),qe asnje pike nuk permban deshiren te cilen une e lypi nga nje femer me te cilen dua relacion ja martese,sepse jane ( pikat e larteshenuara ) shume egoiste nga ana e mashkujve dhe jo reale.

Mashkujt te ndryshem,ndryshe dhe i vlersojne femrat.Ashtu eshte mendimi i TURISTIT.

Me respekt,

TURISTI.

Kaltrushi
25-01-05, 15:52
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai
Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzave


Pershendetke Kaltrushi per temen e hapur.

Nuk dua t'i analizoj pikat larteshenuara,por,si koment,une kisha thene ne emrin tim ( kuptohet),qe asnje pike nuk permban deshiren te cilen une e lypi nga nje femer me te cilen dua relacion ja martese,sepse jane ( pikat e larteshenuara ) shume egoiste nga ana e mashkujve dhe jo reale.

Mashkujt te ndryshem,ndryshe dhe i vlersojne femrat.Ashtu eshte mendimi i TURISTIT.

Me respekt,

TURISTI.


Pershendetje turist

Per at edhe them "Deshira" Sepse esht veshtire qe te realizohen keto deshira. Sepse secila Vajz nuk mund te bej te gjitha ato. Por e di se esht e pamundur, por mua me doket se pa marr parasysh se nga cili vend esht mashkulli ai deshiron pasi te dashurohet ne nje vajz qe ajo te ket sepaktu njeren nga keto pika.

Por siq thojn NOBODY is Perfekt dhe Deshirat mund te realizohen apo vetem te endrrohen. Keshtu se mund te flasim per keto deshira...........

Faliminderit per Mendimin tend shpresoj se do shkruhen Mendime dhe Shembulla tjera......


Me nderime

kaltrushi

Kaltrushi
26-01-05, 15:48
:roll: :?

turisti
26-01-05, 15:48
Kaltrushi e nderuar,

Kerkoj falje qe po lajmerohem perseri,veq deshta te cek se pse thash qe keto pikat,nese lypen nga ana e mashkullit jane egoiste:

- pika 1- Mashkulli duhet me dit se ka don prej partneres/gruas:

a) me mbajt rregulli e shtepis,
b) te jetamvise (me dit me gatue),
c) ose te punoje?

-pika 2-dmth ,te jet perfekt,perveq te " hidherohet".

-pika 3- keshtu nuk mundet as nenes m'i besue ( deri ne maximum),sepse ka raste kur edhe nena eshte e detyruar me e genjye djalin,por....(pergjegjaeshte ne fund komentin - lidhje me nenen)

-pika 4- askush nuk ka lind i dishem,qe vlen edhe per krevat.Praktika i ka argumentuar ( nuk dua ne detaje se zgatet)gjerat te cilat nuk perputhen ne teori per kravat....


Pse thash se kerkesat e tilla edhe ne numer te tille jane egioste? Sepse nese para fillimit te lidhjes serioze ja jeteses se perbashket nje mashkull i parashtron keto kerkesat,automatikish i ban me dije gjinise me te bukur qe duhet mu ba " robi i tij,ashtu,me mire eshte leta ndertoje lidhjen /martesen me ROBOTIN,sepse ne ate menyre do te jesin deshirat e tij te plotesuara.

Nuk me kujtohet tash se kush e ka thene kete mendim qe : " MASHKULLI NE JETE E KA VETEM NJE DASHIRI TE SIGURT, - DASHURIJEN E NENES SE VET. ",por, duhen me dit se guruaja nuk eshte nene,e as qe nene behet gruaja.


Me respekt,

TURISTI.

Kaltrushi
26-01-05, 15:56
Kaltrushi e nderuar,

Kerkoj falje qe po lajmerohem perseri,veq deshta te cek se pse thash qe keto pikat,nese lypen nga ana e mashkullit jane egoiste:

- pika 1- Mashkulli duhet me dit se ka don prej partneres/gruas:

a) me mbajt rregulli e shtepis,
b) te jetamvise (me dit me gatue),
c) ose te punoje?

-pika 2-dmth ,te jet perfekt,perveq te " hidherohet".

-pika 3- keshtu nuk mundet as nenes m'i besue ( deri ne maximum),sepse ka raste kur edhe nena eshte e detyruar me e genjye djalin,por....(pergjegjaeshte ne fund komentin - lidhje me nenen)

-pika 4- askush nuk ka lind i dishem,qe vlen edhe per krevat.Praktika i ka argumentuar ( nuk dua ne detaje se zgatet)gjerat te cilat nuk perputhen ne teori per kravat....


Pse thash se kerkesat e tilla edhe ne numer te tille jane egioste? Sepse nese para fillimit te lidhjes serioze ja jeteses se perbashket nje mashkull i parashtron keto kerkesat,automatikish i ban me dije gjinise me te bukur qe duhet mu ba " robi i tij,ashtu,me mire eshte leta ndertoje lidhjen /martesen me ROBOTIN,sepse ne ate menyre do te jesin deshirat e tij te plotesuara.

Nuk me kujtohet tash se kush e ka thene kete mendim qe : " MASHKULLI NE JETE E KA VETEM NJE DASHIRI TE SIGURT, - DASHURIJEN E NENES SE VET. ",por, duhen me dit se guruaja nuk eshte nene,e as qe nene behet gruaja.


Me respekt,

TURISTI.


Pershendetje turist ke spjeguar shume mire.

Une i kam cekur 4 Deshira qe mund ti ket nje mashkull. A ta them edhe te pesten??????

Gruaja kurre nuk mund ta zej rolin e nenes, por mund te mesoj shume nga nena e burrit.....


me respekt deri ne maximum ke nga une


PS: Kam deshir qe te shof se qfar mendojn tek tjeret rreth ketyre deshirave te nje mashkulli

turisti
26-01-05, 16:03
Mire,faleminderit Kaltrushe.Me respekt,

TURISTI. :P :wink:

TIM
27-01-05, 23:28
Deshiroj , qe te me rrespektoj sikur une ate ..

Kaltrushi
09-02-05, 10:50
Deshiroj , qe te me rrespektoj sikur une ate ..

Ky esht mendim i mire.......... :D

Barbaroza
09-02-05, 19:49
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai

Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzave

Kaltrushi,nese ke mundesi,na i posto edhe deshirat e femrave per mashkullin e persosur. :wink:

dr1ta
10-02-05, 15:20
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai

Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzaveSbesoj ce meshkujt do te deshironin nje femen keshtu, jeta do te ishte e bezdisshme.

Besoj ce ekzistojn femra te tilla, Une i quaj jo normale :?

Kaltrushi
10-02-05, 15:25
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai

Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzaveSbesoj ce meshkujt do te deshironin nje femen keshtu, jeta do te ishte e bezdisshme.

Besoj ce ekzistojn femra te tilla, Une i quaj jo normale :?

Pershendetje keto jane deshirat e meshkujve qe natyrisht nuk munden te realizohen........... por qfar me be......

NJE ZDJIDHJE E KISHA; qe djemet te kujdesin se ato njera tjetren mos ta njoftojn.................d.th. se ti kane 4 Gra.......ky esht nje mendim qe me ra ndermend (pakez shaka)

Pershendetje......


PO KU JENI DJEMA TREGON DESHIRAT E JUVE PER FEMREN QE KENI DESHIR TA GJENI

AK^47
10-02-05, 16:06
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai

Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzave


Tybe Loqkush Tphu Tphu Tphu Kaltrush Krejt Mashqit i Kan Ne Qef Qeto Deshira Po Qka Me Ba Se ASnji Femer Nuk i Ka Krejt Kto Qka Ti i Ki SHkru Kshtu Qe Shumica e Njerzimit i Kan Ne Qef Po Tek e Fundit Siq Eshte NJe Fjal e Vjeter Popullore " Rru e Pa Rru Qysh Ka Qellu" Fshija Dhomt e Mos e Vet Se Ka i Ka Dajt :):):):):):)

Toni_4Ever
13-03-05, 07:39
Qe nje Bashkjetes te funktionoj sa ma mire meshkujt lypin nje Femer qe esht thuajse perfekte: Ja keto jane Deshirat e Meshkujve per te gjetur Femren e pershtatur.

:arrow: qe "ajo" te mban Rregullin e shtepis, Pastertin, te dine te gatuaj dhe te ket nje Profesion ku edhe punon.

:arrow: qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te

:arrow: qe "ajo" nuk te genjen dhe mund te i besosh deri ne Maximum.

:arrow: qe "ajo" te jete e mire ne Krevat dhe te bej Dashuri kure te don edhe ai

Ja keto jane disa deshira te Meshkujve sipas Mendimit time per nje Femer thuajse Perfekte. Keto jane cilesit ku ata edhe i vlersojn.

Dua te degjoj mendimin e djemave dhe vajzave

Te pershendes Kaltrushi

qe "ajo" te bije per te qeshur, qe te kupton dhe qe mundesh per gjdo gje te bisedosh me te
kjo esht deshira ime por jan edhe disa gjera qe nuk i keni then ju por cka dua une por nuk esht me rendesi shum.

Tung nga Toni