PDA

View Full Version : Barcoleta


Betta
28-01-05, 08:48
"Sikur te mund te rilindje edhe nje here q“do te deshiroje te behesh ?-- e pyeti njeri shokun e vet " paj q“te them do te deshiroja te lindja kali! -ia kthen ky "" jo jo nuk ben dy here te lindesh i njejti ia kthen shoku.

Betta
28-01-05, 08:52
Hajnit te denuar me vdekje, i thot prifti:
" Rrefehu dhe te gjithe dyert e parajses do te hapen per ty ....."
" S“ka nevoj , nuk ekziston dere qe s“mund ta hap une!" :P

Betta
28-01-05, 08:57
"Do te vije te ti" , po i thot nje i ri fqinjit te vet i cili kishte nje vajz te bukur.
Hajde se qefin ma ben !,-- ia kthen ai djaloshit.
"Ti eja sonte une do te vije me nje here neser"
, ia ktheu ky ,se sepse edhe ky e kishte nenen te ve!
"A di qka as mos eja e as nuk po vij!...."

Kercovari
28-01-05, 09:02
Betta Mireseerdhe!Perkrah ketyre Barcoleta te bukura te deshiroj mireseardhje ne forumin dardan.
I bindur se do te kalosh mire te deshiroj gjithe te mirat.
Me resekt Kercovari

Betta
28-01-05, 09:03
Vullkanizuesi i posa martuar ,e sjell nusen e re ne banjo , e mbush vasken plot me uje dhe i thot:
"Zhvishu, dua te provoj ne je apo jo e virgjer!"
nusja zhvishet me habi dhe e pyet :
" Po pse ketu , le te shkojm ne shtrat?"
" Hyre ne uje nese paraqiten fluskat s“kemi pse te shkojm ne shtrat!" :lol: :lol:

Betta
28-01-05, 09:06
" E dashur ne zemren time eshte nje livadh , e ne at livadh eshte nje lule , e ajo lule je ti "-- i thot djali vajzes .
"I dashur edhe ne zemren time eshte nje livadh , ne at livadh eshte nje kali e , ai kali je ti " ia kthen vajza djalit :o :o

Betta
28-01-05, 09:11
" E dashur , dua te martohem me ty "! -- po i propozon djali vajzes .
Mire i dashur , po eshte nje problem . Veshtir se do te pajtohet babai im"!
"pse?" -pyet ai
"Ngase ai eshte shahist" --pergjigjet ajo .
"Ani qa ka lidhje kjo me martesen tone"? pyeti djali i habitur .
"Po ai kurr nuke jep mbretreshen per kali" -- ia ktheu vajza.. :P

Betta
28-01-05, 09:15
Njeri e kishte derguar televizorin te mjeshtri per ta riparuar,
Mjeshtri e pyet.
Qka ka televizori?
S“e di , isha duke kruar veshin me gjilper kur, pa pritmas iu ndal zeri televizorit! :lol:

Kercovari
28-01-05, 09:19
Njeri e kishte derguar televizorin te mjeshtri per ta riparuar,
Mjeshtri e pyet.
Qka ka televizori?
S“e di , isha duke kruar veshin me gjilper kur, pa pritmas iu ndal zeri televizorit! :lol:
Betta,une jam mjeshter televizori.Klienti eshte i shurdher!.haaahahahahahaahaah!

Betta
28-01-05, 09:25
-Ah peshperiti ai.
--Dashurija eshte gjeja me e mrekullueshme...
--Ashtu eshte ! ia kthen ajo .
--Por edhe me ty nuk eshte keq :lol:

Betta
28-01-05, 09:28
Flm kerqovari per pershendetje ndoshta nuk u bera monoton te pershendes dhe te uroj nje dite te mire tungggggggg disponim te mire

Betta
28-01-05, 09:30
ok miq te dashur per sot po e lem me kaq se nuk kam kohe veq shihemi herave tjera besoj se keto barcoleta ju kan pelqyer nese jo nuk keni nevoj ti lexoni hahhhaahhhaahah tungggggg ju pershendes shum dhe ju uroj nje dite te mbar

Betta
29-01-05, 12:56
Ni here, i kishin pas then nasradinit.
Nastradin , bane pak muhafaze shtepin ! a po e din ti se ter diten gruaja jote po shetit posht e perpjet?
JOOO ---- tha nastradini qfar te shetitni? Ajo me kan se shetit , ish ardh ndojher ne shtepi.

Betta
29-01-05, 13:01
Njanit i kish pas vdek gruaja , shkojshin miqt e dashamiret me pa
A po merzitesh per grua? ---e veten
----nuk pata mu merzit fort mos ja kisha nimue edhe vet pak
-------pse bre mik qysh ja nimove ?
Paj qashtu .Krejt dynjaja thon : "mos ha me dy lug se te des gruaja " e une i shkreti here hengsha me dy here me tri e tash meta pa grue-----tha vejani :shock:

Betta
29-01-05, 13:07
kishte qen njeri i kish pas dy gra .
I kishte bler dy unaza dhe kur jav kish dhen grave msheft ju kish then ,
mos i kallzo oratakes se te kam ble ty unazen !
Grave ju shkojke jeta me qef se mendonin qe ate po e don me shum burri ,
nje mbremje , tuj ngren dark e pyesin ato te dyja se kend e don me shum , ai ju pergjegj qasaj qe i kam dhen unazen :lol:

Betta
29-01-05, 13:12
Njani e kish pas nje vajz te sert dit mbas dite e kishte martua qiken ,
nje dite shkon ky te miku ku e kish dhen qiken edhe po e vet qiken
------qysh po e qon me keta t “shtepis? A po te don ?
------Po valla mire boll pe qoj , edhe po me don .
-----edhe sjapi tapall , kur hi ne magje qohet n“kam. :lol:

Betta
29-01-05, 13:17
Njanit i vjen puna si ngusht e martohet me nje grua qe e kish n“fis e te afert, me zizen .
Nje dit u takua me nje te njofshum , me ja uru nuk munet , po e veti :
---------A po i bike Zizes?
--------Po i bike po i bike!

Betta
29-01-05, 13:24
Ish kan njani i smut. E kish pas mar etja edhe i thot gruas
-------shko grue te kroni e mere do uje !
Gruaja menoj qe po e lyp ujin per tjeter pune edhe muar kazanin e mushi me uje , e pruni ne shtepi edhe e vnoj nógjak me u nxe
Gruaja pritke qe po qohet burri e po vjen te ogjaku.
Derisa pritke ajo uji u vlue e nisi me u shterr.
Dikur gruaja shkoi e i tha te shoqit.
--------Njeri kazani u shterr .A po vjen a jo?
---------Uh , grue , po une kam lyp uje me pi , se per qa po mendon ti , sjam i zoti.

Betta
29-01-05, 13:33
I kish pas dek gruaja njanit . Ai ish kan prej takatit i holl e nuk mujke mu martu me .
Nje dit kish ni per nje qik me nje sy qorr qe nuk e merrke kerkush .
Ajo fisnikja ish kan e bukur, po per pune te syrit qorr nuk shkojke kush me lyp.
Masi i bjen ne fije kesaj pune , ky qe ish kan prej takatit i holl shkon edhe e lyp qiken .
Ata te shpis ja japin edhe ky martohet .
Kur bishin naten ne shtrat , ky fukaraja tana here e puthke nusen veq ne syrin qorr , dite mas diteve e vet gruaja :
------Pse bre njeri , po me puth veq ne synin qorr e jo tjeter kund ?
------Ta kish pas synin shnosh t“kish marr tjeter kush , se ti je e bukur po sebep qiti synit m“ke ra hise mu.

Betta
29-01-05, 13:41
E veten ni babe :
----Qysh po e qon me keta t“rite
-------Biringji.
--------A po te ngojn?
--- Kush po hin andej!?

Betta
29-01-05, 13:47
Njani u kish pas than djemve :
Sante ruemni se kam me dek !
Djemt e ruajten at nat gjith naten , po nuk diq .
Kshtu e ruajten nja tri kater net tjera .
Dikur u merziten e i than
-------BABE ?
----Qka bre bir!
A po des sonte , a po qohesh , se s“un t“ruejm kshtu per nate !

Betta
08-02-05, 08:34
"Pse u hodh shefi i juaj nga dritarja ?" pyeti polici sekretareshen e bukur
"Nukk di .Ai ishte shum i ndershum ndaj meje
Para dy muajve ma dhuroj nje mantil lekure.
Muajin e kaluar ma dhuroi nje vetur .
Sot ne mengjes ma dhuroi nje unaz brilanti .Pastaj me pyeti se sa do ti kushtonte atij te bente dashuri me mua .
Pasi i tregova , u hodh nga dritarja
Po qfar i that ju atij ? pyeti polici
I thash se zotrinjet e tjere nga byroja mi japin nga 10 euro

Betta
08-02-05, 08:37
Dy lejlek teksa rrinin ne nje deg , nga dritarja shohin ne dhomen e nje shtepie nje burr e nje grua duke ber seks.
Lejleku i thot lejlekut tjeter
SHIHE qka bejn njerzit , pastaj naj len fajin neve!

Betta
08-02-05, 08:41
I shte dimer duke kaluar rruges nje i moshuar i sheh dy vajza te veshura me fustana te shkurter .
Plaku ju afrohet e u thot "pse bre vasha i keni kembet cullak aa?"
Ato te pispillosura , ia kthejn "jo mixh se na kemi stufa !"
"Mire ua kthen plaku , po stufa don dru"

Betta
10-02-05, 10:12
a doni ende ? hehehehe

Betta
18-03-05, 06:55
Hajdeni edhe ju nga nje tregoni mos pritoni

Murgesha
18-03-05, 12:48
Hajdeni edhe ju nga nje tregoni mos pritoni


Jo ne nuk dijmė, presim tė na tregojė dikush e pastaj pas analizave tė thella qė i bėjmė japin gjykimin tonė. :lol: :lol:

Betta
25-04-05, 18:12
Hajdeni edhe ju nga nje tregoni mos pritoni


Jo ne nuk dijmė, presim tė na tregojė dikush e pastaj pas analizave tė thella qė i bėjmė japin gjykimin tonė. :lol: :lol:



mire shume po vazhdoj une pra masi nuk po dini

Betta
25-04-05, 18:24
Nje aktore e nervozuar i drejtohet regjisorit .
ju keni then per mua s enuk vlej me shum se 500 euro ne skene ?

Jo ti vlen me shum , por jasht saj !





Grabitje per hobi


Pse e vodhe banken -------pyet gjykatesi



per ta plotsuar koleksionin tim te monedhave .... pergjigjet grabitesi





I verber nga tradhetija


pse goni e mban nje sy mbyllur ?

Ky ves i ka ngelur qe kur e tradhtoj gruaja !

Do zoti nuk e tradhton me se do te mbetet i verber !





Kush e ka shpikur dashurin



---E di kush e ka shpikur seksin

jo

Te varferit

pse


qe te bejn dashuri pa pare



Deshmitari


i pandehur a keni deshmitar per ket qe thoni ?

pyet gjykatesi


Kam perendin tha i pandehuri

Nuk mjafton , duhen te pakten dy ia ktheu ai

:lol: :lol: :lol:

Betta
26-04-05, 13:51
Tani ....

Betta
04-05-05, 07:24
Kur vjen ajo autobus? pyet njeri ne stacion te autobusve .


Autobusi eshte i gjinis mashkullore, nderhyn njera .

Pse , a e shikove nen rrota , a ? ia kthen ky . :lol: :lol:



Kombanja


Burri dhe gruaja shikojn zgjedhjen e misit ne TV

burri i thot grua

E sheh grua ajo eshte si mercedes , ndersa ti je si kombajne !

Me vone shtrihen te flen dhe gruaja e hidhruar , ia ktheu shpinen burrit

ky i thot gruas

grua , a kemi diqka sonte n e program ?

-- jo burr , po pertoj ta ndaz kombanjen per nje fije kashte , ia ktheu gruaja :P

MACHINE
04-07-05, 12:13
kish qit mreti fjal se kush mund me e shti kalin tem me kesh ka 1 qyp lira mirpo aj qe thot se mundem e nuk mundet do e hup jeten..shum e kush ia murr mendja dhe mbeten pa jet...u qu shqiptari tha un e shti me qesh pa problem...po sa hyni ne shtall mas 20 secondave kali po fillon me qesh me te madhe aq sa qe nuk u ndalke...kur dul jasht ia dha mreti qypin me lira edhe po e pyt a mundesh tash me ia ndal te qeshurit ?shqiptari tha po more veq a ma jep 1 qyp lira?mreti tha po .Hini shqiptari nuk u ban 20 secunda kali u ndal .Dul perjasht edhe mreti ia dha edhe 1 qyp lira,por mretit iu kish ba merak me e dit se si e shtini ke u qesh kalin aq shpejt ...shqiptari i tha a ma jep 1 qyp lira nese don me te tregu ,mreti tha po edhe shqiptari po i tregon;si hyra ne shtall shkova e i thash kalit ne vesh se e kam ma tė madh se tandin,kali ja nisi po qesh , e mire tha mreti se njime koka kan per me qesh .Por hajde tregom tash se si ia ndale te qeshurit ,shqiptari tha po kur ja kam kallxu ather kalit nuk ju kesh mo.

eksplozivi
14-08-05, 19:38
Femnat jane te cuditshme, i shpojne veshet, vetllat, kthizen, klitorisin, i hekin vetllat kanjo kanjo, i depilojne komte e durte e ftyren me dyll, lindin ne menyre cezariane etj, e kur na mashkujt i lypim seks anal, thojne jo valla se na dhemb.
-------------------------------------------------------------------------------------

Portjeri ma i mire eshte vagina. I mbron dy topa pernjeheri, kurse sulmusin kryesor e lodhe derisa te vjelle.
-------------------------------------------------------------------------------------

Drejtori i burgit i thote te burgosurit i cili eshte i ulur ne karrigen elektrike:
Deshira yte e fundit?
I burgosuri: Ama doren.
-------------------------------------------------------------------------------------

Nje njeri cdo dite shkonte ne stacionin e autobusave dhe i puthte te gjithe autobusta. Nje polic e kish vrejte dhe i tha:
Pse bre burre cdo dite po vjen ktu edhe po i puthe te gjithe autobusat?
O vlla pi puthi krejt se spe di cili ma ka shkel vjehrren.
-------------------------------------------------------------------------------------

E blen Bali ni paqet cigare dhe tu e qel e lexon :PIRJA E DUHANIT SHKATON IMPOTENCEN. Kthehet Bali te cigarxhija edhe i thote: Jaran kthema qit paqet bre e ama njo qe te shkakton Kancerin.
-------------------------------------------------------------------------------------

Mami mami pse pe shtyn automobilin drejt humneres?
Shuj o thi se pe qon baben prej gjumit.
-------------------------------------------------------------------------------------


Dallimi me femnes dhe terroristit eshte se me terroristin munesh me arrite marveshje.
-------------------------------------------------------------------------------------

Cka eshte ni sen qe diten leh e naten noton?

Proteza e vjehres.
-------------------------------------------------------------------------------------

Vazhdon........

Domira
15-08-05, 23:58
Femnat jane te cuditshme, i shpojne veshet, vetllat, kthizen, klitorisin, i hekin vetllat kanjo kanjo, i depilojne komte e durte e ftyren me dyll, lindin ne menyre cezariane etj, e kur na mashkujt i lypim seks anal, thojne jo valla se na dhemb.
-------------------------------------------------------------------------------------

Portjeri ma i mire eshte vagina. I mbron dy topa pernjeheri, kurse sulmusin kryesor e lodhe derisa te vjelle.
-------------------------------------------------------------------------------------

Drejtori i burgit i thote te burgosurit i cili eshte i ulur ne karrigen elektrike:
Deshira yte e fundit?
I burgosuri: Ama doren.
-------------------------------------------------------------------------------------

Nje njeri cdo dite shkonte ne stacionin e autobusave dhe i puthte te gjithe autobusta. Nje polic e kish vrejte dhe i tha:
Pse bre burre cdo dite po vjen ktu edhe po i puthe te gjithe autobusat?
O vlla pi puthi krejt se spe di cili ma ka shkel vjehrren.
-------------------------------------------------------------------------------------

E blen Bali ni paqet cigare dhe tu e qel e lexon :PIRJA E DUHANIT SHKATON IMPOTENCEN. Kthehet Bali te cigarxhija edhe i thote: Jaran kthema qit paqet bre e ama njo qe te shkakton Kancerin.
-------------------------------------------------------------------------------------

Mami mami pse pe shtyn automobilin drejt humneres?
Shuj o thi se pe qon baben prej gjumit.
-------------------------------------------------------------------------------------


Dallimi me femnes dhe terroristit eshte se me terroristin munesh me arrite marveshje.
-------------------------------------------------------------------------------------

Cka eshte ni sen qe diten leh e naten noton?

Proteza e vjehres.
-------------------------------------------------------------------------------------

Vazhdon........


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eksplozivi
16-08-05, 17:03
Rrin korbi mbi dru dhe ne sqep mban nje cope mish. I afrohet dhelpra dhe i thote: O korb kendo pak se kam degjuar qe e ke zerin e bukur.

Korbi, e shtin copen e mishit nen sjetull dhe thote: Hup, ta qifte Ezopi nonen.
-------------------------------------------------------------------------------------

Femrat jane dyert e parajses neper te cilat hyn ne ferr.
-------------------------------------------------------------------------------------

Qysh bejn sex iriqat?

Me shume shume kujdes.
-------------------------------------------------------------------------------------

Te dielen ne meshe prifti qortonte te pranishmit: Qa u bo me juve njerez, dola me shetit ne park dhe tu ec ne nje kacube i pashe ajo dhe ai benin sex, ne kacuben tjeter ajo dhe ajo benin sex, ne tjeteren kacube matane ai dhe ai benin sex.... qortimin i'a nderpret dikush nga te pranishmit:
Me pas ec edhe pak deri te kacuba tjeter me kishe pa tu bo sex MUA me MUA.
-------------------------------------------------------------------------------------

Kthehet Bali ne shtepi naten vone i dehur totalisht. Te dera e shtepise e pret gruaja me fshise ne dore.

Qau bo gru, a je ka pastron a po don me fluturu.
-------------------------------------------------------------------------------------

Babi babi qa eshte helmi per minj?

Eshte mace pluhur djali im.
-------------------------------------------------------------------------------------

Qysh i thojne Greipfrutit turqisht?

Mashalah Limon.
-------------------------------------------------------------------------------------

Vazhdon.....

Martina_Cro
21-08-05, 21:04
:lol: :roll:

Un e kam nja te mir!

Finding love is a mission, choosing love is a fucked up decision, so follow the albanian tradition and let your mum and dad make the decision!

eksplozivi
21-08-05, 23:52
:lol: :roll:

Un e kam nja te mir!

Finding love is a mission, choosing love is a fucked up decision, so follow the albanian tradition and let your mum and dad make the decision!

E Forte ke qikjo :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
04-09-05, 16:45
Vajza e vogėl duke u lutur para se tė flerė:
- ... dhe pastaj o Zot tė lutem tu japėsh disa rroba tė ngrohta atyre vajzave tė gjora nė revistat qė lexon babi.

-------------------------------------------------------------------------------------

Njė mace kishte ndaluar pranė derės sė shtėpisė sė njė plake dhe po thithte mariuana.
Plaka del jashtė dhe i thotė "Pis mace!".
Macja ēon dy gishta lart nė formė V-je dhe i pėrgjigjet "Peace gjyshe!".

:lol: :lol:

skendi
23-09-05, 04:03
super; :wink: :P eksplozivi :D

Reana
24-09-05, 07:02
Rrin korbi mbi dru dhe ne sqep mban nje cope mish. I afrohet dhelpra dhe i thote: O korb kendo pak se kam degjuar qe e ke zerin e bukur.

Korbi, e shtin copen e mishit nen sjetull dhe thote: Hup, ta qifte Ezopi nonen.

----------------
Te dielen ne meshe prifti qortonte te pranishmit: Qa u bo me juve njerez, dola me shetit ne park dhe tu ec ne nje kacube i pashe ajo dhe ai benin sex, ne kacuben tjeter ajo dhe ajo benin sex, ne tjeteren kacube matane ai dhe ai benin sex.... qortimin i'a nderpret dikush nga te pranishmit:
Me pas ec edhe pak deri te kacuba tjeter me kishe pa tu bo sex MUA me MUA.
-----------------



Vazhdon.....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LEDHATIMI
18-10-05, 10:57
E pyet femiu te atin se cka eshte prezervativi. Babai i thot:
-" Ajo eshte... ajo eshte...hmmm pelerine shiu per miun e vogel. Cka eshte kjo pyetje palidhje allahile"?
Femiu: -" E cka eshte kjo pergjigje palidhje allahile"?

Prishtinasja_
26-10-05, 21:18
Shkoi Fatos Nano per vizite ne Kine dhe kinezet e pyeten se sa banor I ka Shqiperia.
Ai tha: 3 milion e fjuu…
Po pse nuk keni ardhe krejt te rrime pak? :mrgreen: :mrgreen:

Prishtinasja_
26-10-05, 21:18
-"Sikur te mund te lindeshe edhe nje here, qdo te deshiroje te behesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, qte them, ndoshta do te deshiroja te lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk ben dy here te lindesh i njejte" - ia kthen shoku . :mrgreen: :oops:

Kupid
29-10-05, 03:12
Shkoi Fatos Nano per vizite ne Kine dhe kinezet e pyeten se sa banor I ka Shqiperia.
Ai tha: 3 milion e fjuu…
Po pse nuk keni ardhe krejt te rrime pak? :mrgreen: :mrgreen:
kur ke njani Shqiperies ne greci, pyeten sa banor i ka Shqiperia. pergjegj ai "tre million". greki po thot "cka thua, na kena tre million Shqiptare vetem ne Athens."

Barbaroza
07-11-05, 17:20
Ai merr mė lirė...



Njė rrobaqepės po shkonte rrugės me pak stof nė dorė. Njė shok i tij e pyet se ku po shkonte.

- Tė pres njė kostum tek njė rrobaqepės - u pėrgj ai.

- Po rrobaqepės je vetė ti - i tha shoku.

- Dakort, po ai merr mė lirė.



Matrapazi dhe pasqyra


Njė matrapaz kishte varur prapa nė mur, karshi peshores, njė pasqyrė tė madhe. Njė shok i tij e pyeti:

- Habitem me ty; pse e ke varur atė pasqyrė tė madhe prapa?

- Nuk e kupton? Qė kur tė vijne njerėzit tė blejnė, tė shifen nė pasqyrė, ndėrsa unė peshoj.

eksplozivi
01-12-05, 22:58
Kthehet Bali prej Bullgarise, shoku i tij Luli e pyet:

Ku je bre Bal Bugaria? Allahile i kam dy pytje: a kape far bugarke? edhe pse jo?
__________________________________________________ ___________

A te pelqen seksi ne tresh?

A me pelqen!? E adhuroj

Nisu shpejt te shpija.
__________________________________________________ ___________

Blen Lulija nje detektor te rrenave, Shkon ne shpi edhe e pyet djalin:

" Cfare note ke mare sot ne shkolle?"

DJALI:
" kam marre 5"

DETEKTORI:
"BIP"

LULIJA:
"Pse po rren"

DJALI:
" Ani de 3 kam marre"

DETEKTORI:
"BIP"

DJALI:
"Ani de ani pe pranoj 1 kam marre"

LULIJA:
" Qysh bre djali im une kur kam qen ne shkolle krejt 5 i kom pase notat"

DETEKTORI:
"BIP"

BALI:
"Une kur jam kon ne shkolle...."

DETEKTORI:
"BIP"

DJALI:
"AAAA, Babi ska shku ne shkolle"

BALI:
" Shuj bre!, ti me mu bo bon hajgare, a edin qe une jam baba yt"

DETEKTORI:
"BIP"
__________________________________________________ ___________

I thote Lulebora Trendafilit:
"Trendafil, jam shtatezane"

TRENDAFILI:
"Ku pe din!??"

LULEBORA:
"Po mu ka vonu fotosinteza"
__________________________________________________ ___________

Kaq kesaj rradhe.....

Hazbi_Thera
02-12-05, 02:43
A jepni garancion per automobilin. PO ju garantoj se eshte automoil.


Sa ju dasht gruas sate te mesoj te vozis vetur? Valla kan shku tre Golfa.

A eshte e vertete se grat e sodit po flejn shum. PO me burat ehuj.

Ata te cilet duan ti lan femrat , le ti lan te un.

Hyn femija duke qar ne shtepi dhe nana i thot pse po qan bir. Femija: baba e ka vra gishtin. Mami: po mir baba e ka vra gishtin e ti pse po qan. Femija: PO baba e vrau gishtin un ja nisa me kesh dhe aj me rrahu. HEHEHHEH keshni pak me zor.

Jeni cool te gjith.

Barbaroza
05-12-05, 17:34
-Pse ia shkule floket te fejuares ?-i tha gjykatesi djaloshit.
-Sepse doja te kisha nje kujtim nga kjo lidhje-iu pergjigj ai


***

Dikush i ankohet komshiut :
-Qeni juaj me ka rrembyer nje cope mishi nga kuzhina ime.
-Bere mire qe ma the, se ne dreke nuk do ti jap per te ngrene.

***

Nje person i maskuar ndalon dike ne rruge dhe i thote :
-Jeten Ose kuleten ?
-Te lutem me lini te mendohem pak-ja kthen i kercenuari.

***

Dy gorrila at e bir, po veshtronin disa njerez qe po vizitonin xhunglen.
-Babi pse njerezit mbajne rroba ?
- Nuk e kuptoj bir ēfare duan te fshehin poshte tyre, por me kane thene se behet fjale per diēka qe quhet civilizim.

Tomori
09-12-05, 13:15
Nje dite te bukur u be nje miting ne qender te Tiranes. Doli Sali Berisha aty dhe filloj te thoshte:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirrė?
- Jo : thote populli
- Atehere pse vini kur nuk dini pse ju kam thirrė?- ja pret Saliu dhe iken.
"Ehh cna e futi" thote populli. Te nesermen po prap miting ne qender te Tiranes. Del Saliu dhe i ben te njejten pyejte:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirre ?
Tani populli ishte pergatitur qe ti pergjigjeshin te gjithe po.
-Po: thote populli
- Po atehere cdoni qe vini kur e dini perse ju kam thirrur : dhe iken Sala.
I merzitur populli dhe ben plan qe mitingun tjeter disa ti thoshin "Po" dhe disa ti thoshin "Jo". Vjen mitingu tjeter dhe del po prap Sala dhe i pyet:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirrur?
Disa thone "Po"dhe disa thone "Jo".
- E mir pra..ata qe dine le tua thojne atyre qe nuk e dine:- Ja pret Sala dhe iken.[/color]

turisti
09-12-05, 13:19
Nje dite te bukur u be nje miting ne qender te Tiranes. Doli Sali Berisha aty dhe filloj te thoshte:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirrė?
- Jo : thote populli
- Atehere pse vini kur nuk dini pse ju kam thirrė?- ja pret Saliu dhe iken.
"Ehh cna e futi" thote populli. Te nesermen po prap miting ne qender te Tiranes. Del Saliu dhe i ben te njejten pyejte:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirre ?
Tani populli ishte pergatitur qe ti pergjigjeshin te gjithe po.
-Po: thote populli
- Po atehere cdoni qe vini kur e dini perse ju kam thirrur : dhe iken Sala.
I merzitur populli dhe ben plan qe mitingun tjeter disa ti thoshin "Po" dhe disa ti thoshin "Jo". Vjen mitingu tjeter dhe del po prap Sala dhe i pyet:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirrur?
Disa thone "Po"dhe disa thone "Jo".
- E mir pra..ata qe dine le tua thojne atyre qe nuk e dine:- Ja pret Sala dhe iken.[/color]

:P Hahahahahahaahahahahahaahahahahahaahahahahahahaaha hah. :P Bilevalla ka qene i mire Tomor.Faleminderit. :wink:

Diana007
09-12-05, 13:28
Nje dite te bukur u be nje miting ne qender te Tiranes. Doli Sali Berisha aty dhe filloj te thoshte:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirrė?
- Jo : thote populli
- Atehere pse vini kur nuk dini pse ju kam thirrė?- ja pret Saliu dhe iken.
"Ehh cna e futi" thote populli. Te nesermen po prap miting ne qender te Tiranes. Del Saliu dhe i ben te njejten pyejte:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirre ?
Tani populli ishte pergatitur qe ti pergjigjeshin te gjithe po.
-Po: thote populli
- Po atehere cdoni qe vini kur e dini perse ju kam thirrur : dhe iken Sala.
I merzitur populli dhe ben plan qe mitingun tjeter disa ti thoshin "Po" dhe disa ti thoshin "Jo". Vjen mitingu tjeter dhe del po prap Sala dhe i pyet:
- O popull ! A e dini pse ju kam thirrur?
Disa thone "Po"dhe disa thone "Jo".
- E mir pra..ata qe dine le tua thojne atyre qe nuk e dine:- Ja pret Sala dhe iken.[/color]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
09-12-05, 13:57
Ne c'vend kemi lere Krenare dhe te dh...?
Ne Shqiperi!!!

Ku te hedhin me shume balte, dhe fajdet ti grijne parate?
Ne Shqiperi!!!

Ku jetojme aq te gezuar, xhepat bosh,deren blinduar?
Ne Shqiperi!!!

Ku ka baker,krom dhe ar po s'ka uj'as per tu lar'?
Ne Shqiperi!!!

Ku ka vlere me shume gomari, se shkencetari apo shkrimtari?
Ne Shqiperi!!!

Ku i veshin ne koke corapet dhe kallaci i lan hesapet?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka "rend", "paqe", "qetesi" ku ujku per ujkun eshte njeri?
Ne Shqiperi!!!

Ku pelcet, kercet dyfeku, Ku pa djerse fitohet leku,
Ku hedh valle serbi e greku?
Ne Shqiperi!!!

Ku s'punojne hic kombinatet, Ku hajdutet po ngrene pallatet?
Ne Shqiperi!!!

Ku spiuni ben transparentin, Ku vampiret perbejn' Parlamentin?
Ne Shqiperi!!!

Ku t'a vrasin Deputetin, Ku s'e p...Presidentin?
Ne Shqiperi!!!

Ku Qeveria ben Nastradinin, Ku sigurimi t"vjedh persekutimin?
Ne Shqiperi!!!

Ku Qeveria punon me banda, Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
Ne Shqiperi!!!

Ku vishet gjithe populli "me trim" i botes
Me tesha t'vdekunish te gjith'Europes?
Ne Shqiperi!!! [/color]

Barbaroza
24-12-05, 14:39
Sot nč kopshtin zoologjik Mbreti i kafshčve Luani morri njč vendim tč papritur .Ai shpalli ligjin e ri nč tč cilin shkruhej : LEJOHET MARTESA MIDIS KAFSHEVE ! TE TRASHEGOHENI !
Shqiponja ,Mbretčresha e shpendčve nuk pranoj tč nxirrte ligjin pčr martesčn midis shpendčve . Atčherč Luani i tha : -Pse nuk merr shembull nga Anglia dhe Uellsi qč kanč lejuar martesat Gay dhe Lesbo ??? :lol:

loni19
24-12-05, 15:53
Po flasin baba (princi) dhe djali pėr basketin Kosovar, dhe baba po ja “zin” djalit mu bo “navijaq”(adhurues) i Mabetexit. Ēka ki me m`ble, kur te bohet Mabetexi kampion – po vet fėmija? Njėqind lodra – po thotė babi. Po mu lodrat po m`duhen tash, e jo kur te plakna.

pokeri
24-12-05, 16:46
E fton policia gruan, pėr ta identifikuar burrin qė ia kishte
shtypur kamioni.
- Hė, a e njihni? E pyesin.
- Paj… a mos ėshtė Pikaso, ua kthen kjo.

************************************************** **

Bėjnė gara shqiptari dhe Amerikani,
cili po rrenė ma shumė.

- Unė, kam vrapuar pėrreth botės pėr 60 sekonda,
Thotė Amerikani.
- E di, e di, tė kam pa me sy tė mi… ia kthen shqiptari.

************************************************** **

Radio-Kosova u drejtohet dėgjuesve tė vet:.
-Popull punėtor i Kosovės, mirėmengjes,
ora ėshtė saktė 12.

************************************************** **

Shkon bjendina nė bankė me i ndėrrue 100 euro.
- Zonjushė, kjo kartmonedhė ėshtė e falcifikuar.
- Kuku pėr mua, atėherė unė qenkam dhunuar.

************************************************** **

Drejtori i burgut, i drejtohet tė dėnuarit me vdekje
Qė do tė ekzekutohet nė karrigė elektrike.
- Cila ėshtė dėshira juaj e fundit- e pyet.
- Mė mbaj pėr dore, ia kthen ky.

vjeshta
25-12-05, 00:21
Supermeni


Ora ishte shtate e mengjesit dhe burri nuk ishte kthyer ende ne shtepi.
Tingellon zilja dhe gruaja ngrihet te hape deren .Posa e sheh burrin ,i thote:
-Ku ishe deri tash supermen?
-Ne zyre.Erdhi nje klient i rendesishem dhe mu desh te darkoja me te deri ne oren 24.
-Po ,me pas supermen ?
-Pime kafe deri ne oren nje!
-E,pse nuk u ktheve ne oren nje ne shtepi,supermen?
-Sepse ,shkova me te ne nje lokal nate .Po te betohem se nuk ia kam hedhur syte asnje vajze,e dashur....Me fal po a mund te di pse me quan supermen ?
-Sepse, vetem ai i vesh breket mbi pantallona ,i dashur!

Barbaroza
27-12-05, 11:30
Nje refugjat shqiptar ne Londer merr nje shtepi te vjeter me qera ne te cilen kishte perplot minje.Per te zgjidhur kete problem,shkon ne Farmaci per te zgjidhur kete gje,por ndonese nuk dinte mire anglisht,mundohej t'a zgjidhte me as sa kishte mundesi problemin.
-You now Tom & Jerry?
-Yes-ia kthen farmacistja
-Jerry is a Big problem-i thote ai!

Barbaroza
03-01-06, 18:30
POLICI

Nje here ishte nje polic i cili shkonte ne sherbime te shumta.Kur u kthye nga sherbimi sheh qe gruaja e tij ishte shtatzene.Gruaja justifikohet duke i thene se ai i kishte lene fotografine.Atehere polici pranon dhe niset serish per ne sherbim.Gjate rruges mendohet mire dhe i thote vetes se tij:"Po une sikur i kisha lene vetem pjesen e siperme te fotografise?!?!"
:lol:

Nata e parė e martesės

Martohet njė ēift mirėpo djali nuk e kishte bėrė asnjėherė dhe ishte aq i turpshėm sa nuk kishte pyetur as si bėhet. Natėn e martesės pyet tė atin. Ky duke qenė paksa mė qejf i pėrgjigjet shkurt tė birit dhe i thotė: «Bėj ē'tė bėjė nusja»! Pas ceremonisė, ēifti hyn nė dhomėn e tij dhe nusja fillon tė zhvishet. Ajo zhvishet mes e lart dhe dhėndri zhvishet mes e lart, nusja zhvishet mes e poshtė e dhėndri zhvishet mes e poshtė, nusja shtrihet e dhėndri shtrihet, nusja hap kėmbėt e dhėndri hap kėmbėt dhe rrinė e presin. Pas pak dhėndri pyet nusen: « Po tani ēa po presim?». -Tė vijė ndonjėri tė na e bėjė tė dyve- i pėrgjigjet nusja!!!

:oops: :oops:

intelektualja
06-01-06, 22:29
kethehet vajza ne mengjes ne shtepi dhe e shef nenen e brengosur teksa e pret te dera.
"nene me kan dhunuar" thot vajza
"shpejt shko ne kuzhine, shtrydhi tre limona dhe pije lengun e tyre" ia kethen nena
" a mendon se kjo mund te ndihmoj te me mbroj nga shtatzenia e padeshiruar"? pyet vajza
nena i pergjegjet
"jo, por ndihmon ta heqesh ate buzeqeshje nga fytura"

Tomori
09-01-06, 20:16
ish kon ni tregtar edhe aji vazhdimisht shkoj ne furr edhe kerkonte kifle por buk pjeksi gjithmon ju pergjigj skan mbete skan mbet
ni dit pronari i porosit te gjith puntort edhe thon bon 300 kifle se kur te vjen aji myshteria te gjej kifl
mir kur vjen aji te nesermen thot a keni kifle tani i pergjigjet po edhe myshteria ndalet edhe i thot ishalla ju shiten hehehe! :lol: :lol: :lol:

eksplozivi
11-05-06, 07:56
Diku larg shume larg, mbrapa 7 kontinenteve, shtate oqeaneve, shtate maleve, shtate livadheve, jetonte nje kulceder. Nje dite zgjohet kulcedra prej gjumit, del ne oborr edhe thote:

Euuu nonen ja kajsha ku jam ka rrnoj edhe une.

__________________________________________________ ________________________________________

E pyet kesulkuqja ujkun:

Axha ujk, axha ujk pse i ke syte kaq te medhaj?

Ujku:

A po kujton qe osht lehte me e dhi gjyshen a.

__________________________________________________ ________________________________________

Nese mi huazon 100 euro, do te mbetem borxhli tere jeten.

Kush vdes ne Vjeshte, per te nuk ka Dimer.

Pasi qe te mencurit leshojne rruge, budallenjet e udheheqin boten.

Kam probleme me gruan, po me perzihet ne martese.

Mencuria e njerezve eshte e kufizuar, cmenduria nuk eshte.

Nuk po me pengon qe shoh endrra ne gjuhen angleze, po me pengon perkthimi ne gjermanisht.

Le ta paguaj dikush tjeter llogarine, une kesi jete nuk kam porositur.

E dua vjehrren si Koka Kollen, te ftofte dhe ne tavoline.


Kthejeni sheqerin ne ORBIT.

__________________________________________________ _______________________________________

Para mijera vjeteve na ishin dy vllezer, Ramizi edhe Remzis. Ramizi mbeti ne Kosove e Remzis shkoj ne Egjipt.

__________________________________________________ ________________________________________

Shkon Bali te falltorja:

FALLTORJA: I paske dy femij.

BALI: Haha, sja qellove, mos po mendon tre femij?

FALLTORJA: Jo ashtu mendon ti.

__________________________________________________ _________________________________________

Luli rrinte ulur para shtepise se tij dhe qante. Aty kalon nje i njohur edhe e pyet:

Pse po qane o Luli?

Babi e ka goditur gishtin me cekan.

Ani pse po qane pra ti?

Po... se pari une qeshja.
__________________________________________________ ___________________________________________

Boll per sot havera....

Tomori
23-05-06, 09:00
Nje dit ne shkoll kishte shkruar nje nxenes pas deres fjalin P*dh .
Kur arriti mesuesja e kishte PAR
prap deres se kishte shkruar nje nxenes fjalin P*DH
dhe vendosi se ta pastroj, ne at moment hyn drejtori mbrenda dhe i pyt nxenesit ku esht mesuesja
nxenesit i pergjigjen drejtorit.
PAS DERS ESHT KA E PASTRON P****N

Tomori
23-05-06, 09:10
Po e q** Tomori Beatriqen prej mbrapa:
Hajt pak majtas....hajt pak djathtas....hajt tash pak mrapa...hajt tash pak majtas....Ooo Tomorr,
a je ka me q**, a je ka e parkiron kerin???