PDA

View Full Version : Qka nese do ju genjente dashnori apo dashnorja?


dea_24
29-01-05, 14:27
Kisha pas deshir te marr disa pergjigje rreth kesaj teme ,si do te veproni qka do te ndermirrnit nese do ju genjente dashnori apo dashnorja ,do tja falje gabimin? apo nuk do i jep asnje shans me?

Edhe diqka une jam e re ketu mundet qe disa gjera mos te jen te kjarta ,pra ju kerkoj ndjes, per gjdo gabim timin ,por po me pilqen forumi, dhe pse mos te shpreh edhe une mendimin tim.

me respekt DEA_NL

Gentiani
29-01-05, 14:32
Pėrshėndetje dea_24

Mirė se keni ardhur nė kėtė Forum diskutimesh, por tema mė duket se i pėrshtatet forumit pėr diskutime Dashuria & Seksi, kėshtu qė do ta barti tek ai forum.

Nuk jam i sigurtė, por mendoj se njė temė e tillė dhe e ngjashme me kėte qė keni inicuar ėshtė e hapur pėr diskutim edhe atje. Mirė kishte qenė qė diskutimet tė zhvillohen nė njė temė, sepse i humb edhe kuptimi e edhe interesimi pėr diskutim, nėse inicohen 3-4 tema tė ngjashme.

Pėrshėndetje dhe ju dėshiroj ēaste tė kėndshme diskutimi nė Forum!

prishtinasja
29-01-05, 14:40
Vet fakti se me ka genjyer me kish nevrikos pak, per arsye se do te mendoja se ai nuk ka besim ne mu per me ma tregu te vertete por me ka genjyer.
Pastaj do te kerkoj nga ai arsyen pse me ka genjyer dhe nese do te kishte nje arsye te forte dhe e cila do te ishte e arsyeshme ndoshta edhe do tia falja por me nje kushte qe kjo te jete hera e fundit.
Harrova edhe nje gje ta ceki se do ta merrja parasysh se sa me ka demtu mua kjo genjeshter.

Ylberi_be
30-01-05, 14:38
Dea_24

Pershendetje

Mua mč ka ndodh ,qe duke e mbrojtur shoqrin e kam humbur dashurin.

Kurse per ty Mendoj :

Ne qofse ai čshtč pishmon, per at qe e ka ber kundra tej dhe deklaron arsyet apo mos eksperiencen e ti apo per shkak te simpatis se madhe apo mos besimit apo mendimet e tij se ai s te beson ty se sa e ke dasht apo reagimet tua ?.....!... :roll:
mbas asaj qe ai e ka mendu (planifiku)
mund te jet edhe gabim i tij apo vetem plan se ai ndoshta te don dhe ne qofse esht kthyer ai nga ti čsht bind se ti e don edhe ti binde se ti e don dhe e ke dasht pa interes. :P :P :P :P :P :wink:

erita
30-01-05, 15:37
[quote="dea_24"]Kisha pas deshir te marr disa pergjigje rreth kesaj teme ,si do te veproni qka do te ndermirrnit nese do ju genjente dashnori apo dashnorja ,do tja falje gabimin? apo nuk do i jep asnje shans me?

Edhe diqka une jam e re ketu mundet qe disa gjera mos te jen te kjarta ,pra ju kerkoj ndjes, per gjdo gabim timin ,por po me pilqen forumi, dhe pse mos te shpreh edhe une mendimin tim.


CDO NJERI GABON SIPAS MEJE GABIMI FALET POR SIT PERSERIT NUK BAN ME FAL SE PASTAJ VAZHDON ME BO VEPRAT TE KEQEdea_24 pershendetja nga erita.

dea_24
31-01-05, 20:14
prishtinasjaAnėtarėsuar: 28 Dec 2004
Mesazhe: 63
Vendodhja: prishtine
Postuar: 29.01.2005 14:40 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Vet fakti se me ka genjyer me kish nevrikos pak, per arsye se do te mendoja se ai nuk ka besim ne mu per me ma tregu te vertete por me ka genjyer.
Pastaj do te kerkoj nga ai arsyen pse me ka genjyer dhe nese do te kishte nje arsye te forte dhe e cila do te ishte e arsyeshme ndoshta edhe do tia falja por me nje kushte qe kjo te jete hera e fundit.
Harrova edhe nje gje ta ceki se do ta merrja parasysh se sa me ka demtu mua kjo genjeshter.
_________________
thelbi i jetes eshte ndryshimi

flm per mendimin tend gabimi eshte njerzore falja hyjnore do ja kisha fal nese ate eka ber pa qellim perndryshe kursesi ne jet sja fal tung tung

dea_24
31-01-05, 20:27
ju pershendes gjithve flm shum per mendimet e juve e pershendes hsum ylberin_be edhe juve tjerve gjithashtu pra gjdo te mir deri ne mendimin tjeter tung

Ylberi_be
31-01-05, 20:36
Dea_24

Pershendetje

Mua mč ka ndodh ,qe duke e mbrojtur shoqrin e kam humbur dashurin.

Kurse per ty Mendoj :

Ne qofse ai čshtč pishmon, per at qe e ka ber kundra tej dhe deklaron arsyet apo mos eksperiencen e ti apo per shkak te simpatis se madhe apo mos besimit apo mendimet e tij se ai s te beson ty se sa e ke dasht apo reagimet tua ?.....!...
mbas asaj qe ai e ka mendu (planifiku)
mund te jet edhe gabim i tij apo vetem plan se ai ndoshta te don dhe ne qofse esht kthyer ai nga ti čsht bind se ti e don edhe ti binde se ti e don dhe e ke dasht pa interes.


me respekt Ylberi_be

Dea_24 FAlm per mirkuptim dhe mir se ke ardh ne ket forum te paster shqiptar besoj se do ta gjesh veten ne ket shoqri shum te nevojshme per secilin ketu ka vend per te gjith e me se shumti per ata qe i kuptojn ndjenjat dhe i rrespektoj mendimet e mira.

turisti
02-02-05, 14:11
Kisha pas deshir te marr disa pergjigje rreth kesaj teme ,si do te veproni qka do te ndermirrnit nese do ju genjente dashnori apo dashnorja ,do tja falje gabimin? apo nuk do i jep asnje shans me?

Edhe diqka une jam e re ketu mundet qe disa gjera mos te jen te kjarta ,pra ju kerkoj ndjes, per gjdo gabim timin ,por po me pilqen forumi, dhe pse mos te shpreh edhe une mendimin tim.

me respekt DEA_NL

-dea_24- e nderuar,


Nese partneret para gabimeve( me kohe ) mirren vesh per drejtimin te cilin e deshirojne ne jete,ateherit edhe me pak ka gabime.Por nese jan marre vesh,dhe behet gabimi,une mendoj qe nuk falet,jo qe nuk mundet,por nuk ban sepse jeta nuk eshte nje dit e dy dhe gjithmone ai gabim i partnerit do te na percjelle si hija.


Buka kur thehet,nuk ngjitet.


Me respekt,

TURISTI.

Drenicaki
02-02-05, 14:58
Genjeshtra e kujt do qoftė nuk na ben mirė e aq me pak i dashnorit apo dashnores, por ketu varet per ēfarė genjeshtre ėshtė fjala,pra varet prej peshes se saj edhe falja!

dea_24
02-02-05, 19:44
Nese partneret para gabimeve( me kohe ) mirren vesh per drejtimin te cilin e deshirojne ne jete,ateherit edhe me pak ka gabime.Por nese jan marre vesh,dhe behet gabimi,une mendoj qe nuk falet,jo qe nuk mundet,por nuk ban sepse jeta nuk eshte nje dit e dy dhe gjithmone ai gabim i partnerit do te na percjelle si hija.


Buka kur thehet,nuk ngjitet.


Me respekt,

TURISTI.


TURISTI flm shum per mendimin tend dhe pajtohem plotesisht se nese njeher te ka genjyer d.m.th humb plotesisht besimi nese nje person me genjen niher une kurr nuk do i kisha besu me se ai do vazhdonte gjithmon me avazin e njejt.Ne gjithkush rrejm nga pak por duhet me dit se ku po rren kursesi ne dashuri skisha ber diqka te till.
me respekt dea_24

dea_24
02-02-05, 19:52
DrenicakiAnėtarėsuar: 01 Dec 2004
Mesazhe: 764
Vendodhja: Franca
Postuar: 02.02.2005 14:58 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Genjeshtra e kujt do qoftė nuk na ben mirė e aq me pak i dashnorit apo dashnores, por ketu varet per ēfarė genjeshtre ėshtė fjala,pra varet prej peshes se saj edhe falja!

DEA_24
DRENICAKU genjeshtra e dashnorit apo dashnores ka pesh shum te rend,si do qe te jet ajo te ka genjy njeriu zemres keshtu qe peshon teper rend pa marr parasysh se ne qfar menyre te ka genjy.flm per komentin tend drenicak, pershendetje te perzemerta nga vendasja jote tung tung

Domira
02-02-05, 20:06
Per te gjitha duhet te bisedohet e nese as biseda nuk ban pune dihet...

Drenicaki
02-02-05, 20:47
DEA_24
DRENICAKU genjeshtra e dashnorit apo dashnores ka pesh shum te rend,si do qe te jet ajo te ka genjy njeriu zemres keshtu qe peshon teper rend pa marr parasysh se ne qfar menyre te ka genjy.flm per komentin tend drenicak, pershendetje te perzemerta nga vendasja jote tung tung[/quote]PO e thash edhe me parė se genjeshtra nuk ėshtė e mirė por qellimin e pata pra ēfarė peshe ka , dmth nese nuk shkakton probleme familjare edhe falet por kur ajo genjeshter shkon aq larg saqe edhe jeten e tjetrit e shkatrron ajo nuk falet kurrė , por prap egziston dikund njź thźnje" falni qe te jeni te falur " gjithashtu te pershendes vendase po kah ashtu?

NobodysFool
27-03-05, 23:14
Kisha pas deshir te marr disa pergjigje rreth kesaj teme ,si do te veproni qka do te ndermirrnit nese do ju genjente dashnori apo dashnorja ,do tja falje gabimin? apo nuk do i jep asnje shans me?

Edhe diqka une jam e re ketu mundet qe disa gjera mos te jen te kjarta ,pra ju kerkoj ndjes, per gjdo gabim timin ,por po me pilqen forumi, dhe pse mos te shpreh edhe une mendimin tim.

me respekt DEA_NL

pershendetje DEA_NL/24,

me ekspirencen tam, muj me thon esht vertet, kur mson njeri me rajt, haron qush me fol pa rajt. ni her kam besu mund me jep falje per gabimet, tani e di ma mir.

experti_lu
26-04-05, 04:18
ja lumsha nese me genjene.
per me genjy jam une,te dyve nuk na tekon. :lol: :lol: :lol: :lol:

florian
26-04-05, 17:51
Kisha pas deshir te marr disa pergjigje rreth kesaj teme ,si do te veproni qka do te ndermirrnit nese do ju genjente dashnori apo dashnorja ,do tja falje gabimin? apo nuk do i jep asnje shans me?

Edhe diqka une jam e re ketu mundet qe disa gjera mos te jen te kjarta ,pra ju kerkoj ndjes, per gjdo gabim timin ,por po me pilqen forumi, dhe pse mos te shpreh edhe une mendimin tim.

me respekt DEA_NL

MIR SE VJEN NE FORUM E MENDIMET ESHT MIR TI SHPREHIM TE GJITH .

NUK KUPTOVA MIR NJE GJE , SE DASHNORI <DASHNORJA NUK BEJN PJES TE JETES SE PERDITESHME .

Gjumashja
27-04-05, 10:10
valla skisha pas besim n'to mo edhe sja kisha fal po isha nda me to :(

Tomori
28-04-05, 11:23
valla skisha pas besim n'to mo edhe sja kisha fal po isha nda me to :(
Gjumashe mos u nxito,,,si dot ndahesh,,,
Po me thuaj ...ku e gjen at njerin sojte qe nuk ka me te genjyer....

laliloli
28-04-05, 21:43
ja lumsha nese me genjene.
per me genjy jam une,te dyve nuk na tekon. :lol: :lol: :lol: :lol:
EKSPERT DASHURIA MEGENJESHTRA TE KUJT DO QOFSHIN NUK ESHTE DASHURI

Krokodilli
29-04-05, 11:41
Dashnore e ke ,, te don dhe e don,, pra nje genjeshter sado e madhe po te ishte do ti ja falja,, (flasim per genjeshter jo tradhti).
Genjeshtra eshte pjes e jetes,, Te nxjerr nga situata te ndryshme,, pa marr parasysh ..
-edhe genjeshtrat kan kufi-

dr1ta
03-05-05, 00:31
E genjen vetveten :?

Kaci
03-05-05, 14:38
Ne fillim do isha munduar ta kuptoi nga ajo se pse me ka genjuer dhe a ka saen arsye ...pastaj nese e shof se nuk ka pasen arsye te me genjej nuk mund te i besoi ne te ardhmen.

Kaci

Tomori
03-05-05, 14:45
E genjen vetveten :?
Te lumte dr1ta,,,bash qashtu asht,,, :wink:

Daja POLIC
04-05-05, 07:56
jo ishalla se shum keq nuk e di as vete cka dot ndodh tani me mu :evil: :evil:

Gjumashja
04-05-05, 10:04
valla skisha pas besim n'to mo edhe sja kisha fal po isha nda me to :(
Gjumashe mos u nxito,,,si dot ndahesh,,,
Po me thuaj ...ku e gjen at njerin sojte qe nuk ka me te genjyer....e gjej najkun ne hupt kush :wink:

Dilingjia
04-05-05, 12:00
pune e madhe a me genjen a e genjej...pazar hesapi :lol:

Bota_Sot
18-06-05, 22:17
Vallah tek une mvaret se qfare genjimi me ben, por une mendoj se tek e fundit, ajo e GENJEN vetveten: Mua mundet vetem te me lendoj, por une mendoj se NUK ma kishte marr mendja se do ja falja ndonjehere ate gabim!

anna
21-06-05, 10:09
nqs me genjen ....do i kisha dhene fund menjehere ...!!!! :)

Bota_Sot
26-06-05, 10:27
Miremengjesi. Nje pyetje e ndeeruar: Po sikur JU ta kishit genjy te dashurine e juaj, qka kishit be??

Kupid
26-06-05, 18:45
Miremengjesi. Nje pyetje e ndeeruar: Po sikur JU ta kishit genjy te dashurine e juaj, qka kishit be??

a nuk din? shti fajin te dashurine diqush pse njeri kur nuk pranon gabimet e vetet. :x

lyra2
02-10-08, 07:40
Qka nese do ju genjente dashnori apo dashnorja?

E kisha VRA..... :P:P:P


..tregoni nje her "cka nese nuk genjen"...:)

Jana
03-10-08, 00:10
Valla rrenat i urrej....
Nese do te ishte diqka shum e thjesht ja kisha fal...edhe ajo ne lidhje me najkond tjeter...
Se me em rrejt diqka per veti e masnej me marr vesh une pi dikuj tjeter....zor qe ja fali...po si dihet dashnis...

LABI
05-10-08, 19:59
S"pari do te perpiqesha me fjale/verbalisht t'a bindi "e dashur nuk eshte ashtu si po mendon tii"

Mandej demostrativisht : "duke vendosur hafishe neper vende publike- <te kerkon dashuria e braktisur>" ... Apo duke i kendu ndonje kenge liriko-epike afer dritares "kthehuniii thret " Kruja , Dibra, Tirana , e Prihtina" .

:biggrin: :biggrin:

LuLjaa
06-10-08, 00:28
Me rrejt 1 here e 2 duhet me ja fal, se nashta kur t'rren ka naj zor :D e me rrejt ma shume se 3 here e kisha shti n'burg ,, s'di a kisha mujt po veē po tham :p

Honesty^uk.
06-10-08, 19:05
Ēdo kush, ashtu sikur edhe Dashnorja ka mundesine, ndergjegjen dhe lirine e vet te me GENJEJ 1 here, pooooooor vetem nje here ama

Penelope
06-10-08, 20:33
Ēdo kush, ashtu sikur edhe Dashnorja ka mundesine, ndergjegjen dhe lirine e vet te me GENJEJ 1 here, pooooooor vetem nje here ama

oo mos te takofte fati me genjeshtar/e, se te genjen e hiq se merr vesh, krejt vone dikur, kur ska ma rendesi hiq, haha...

Honesty^uk.
06-10-08, 20:41
oo mos te takofte fati me genjeshtar/e, se te genjen e hiq se merr vesh, krejt vone dikur, kur ska ma rendesi hiq, haha...


...une fola se vetem nje here ja fali ēdo kujt, ,,,sepse si jap KURRĖĖĖĖĖĖ nje shans te dyte

Domira
06-10-08, 22:19
Nje i dashur i njemend kurre nuk genjen!!!

ShEjToNkA
11-10-08, 21:44
Cka...????

-Asgjė, pėrvecse mė nuk gėzon mundesin as drejt me mė folė e lere mė tė mė gėnjej!