PDA

View Full Version : Kam ni pytje juve nese nuk ju shkoj nerva?


Ali G
06-04-05, 21:40
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

doGzona
07-04-05, 00:45
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!
Pershendetje Ali G !

Se pari isha munduar ta qetesoje vehten...qe te mos i mbys te dyt.
Dhe isha ndalur te mendoje se pse erdhi deri te kjo?
Pse erdhi deri te kjo qe ta detyroje ate te shkoje me tjeter?
Kaq kisha per tani ...ndoshta kthem me vone per me shume.

Odise
07-04-05, 01:01
fishkllo

vet e ke prua ne ate gjendje

Murgesha
07-04-05, 09:23
Per fillim do tju kisha hyre te dyve keshtu http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a043.gif
kthehem ma vone dhe tregoje cka do te kisha bere.

Tomori
07-04-05, 09:38
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote

Murgesha
07-04-05, 09:51
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote


Ngadale bre Tomor.
Merre pak shtruar kete problem.
Kthehesh ti nga puna, e gjen gruan ne shtrat me tjetrin.
E nxjerr alltine dhe e vret.
Pastaj, ti shkon kalbesh ne burg, femijet nese ke mbeten pa te dy prinderit, kurse ti mbetesh me ndergjegjen e perjetshme te vrasesit.
Cka u mor vesh ne ket pune???
Asgje te them une.
Kur ke mundesi te kthesh shpinden, te dalesh nga dhoma te presesh gjer sa ata te vishen, dhe ai te dal prej shtepise e ti te bisedojsh shtruar me gruan tende se pse dhe si ndodhi kjo???
Me gjakftohtesi zgjidhen gjerat me mire se me gjaknxehtesi.
Nuk te them ta mbajsh me ate grua, por askush nuk guxon te marre jeten e dikujt, qofte edhe per tradheti si ne ket rast.

turisti
07-04-05, 10:16
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote

Shoki,prej kurit miresh me RROBAQEPESI????????

Tomori
07-04-05, 10:27
[quote=Tomori][b]Ngadale bre Tomor.
Merre pak shtruar kete problem.
Kthehesh ti nga puna, e gjen gruan ne shtrat me tjetrin.
E nxjerr alltine dhe e vret.
Pastaj, ti shkon kalbesh ne burg, femijet nese ke mbeten pa te dy prinderit, kurse ti mbetesh me ndergjegjen e perjetshme te vrasesit.
Cka u mor vesh ne ket pune???
Asgje te them une.
Kur ke mundesi te kthesh shpinden, te dalesh nga dhoma te presesh gjer sa ata te vishen, dhe ai te dal prej shtepise e ti te bisedojsh shtruar me gruan tende se pse dhe si ndodhi kjo???
Me gjakftohtesi zgjidhen gjerat me mire se me gjaknxehtesi.
Nuk te them ta mbajsh me ate grua, por askush nuk guxon te marre jeten e dikujt, qofte edhe per tradheti si ne ket rast.[/color]


]------------------------------------------------------------------------------------
He moj Murgesh po mqet ene borxhli a???!!!
Mbas teje del qe une duhet me va marru helbete edhe ka nje kaffe,,
Hej tybe strafkulla,,,,mos ma keq!
-----------------------------------------------------------------------------------

-Murgeshe po une sju kuptoje kure thuani "kalbesh nburg" !!!
-Seriozisht tash e kam,,,,qka nenkuptoni me fjalen kalbesh nburge,,,
a ke keni fjalen per kalbje fizike te trupit?!!!!

-Murgeshe nje gje duhet ta keni te qarte (Ky eshte mendimi im :idea: )...
Prej asaj momenti qe takoni Gruan ne shtrat me naj tjeter ju jeni bukvalisht te Vdekur MORTO,,, bile edhe mase keqi se jeni te vdekur per se gjalli,,,,e ktu eshte e pa kuptimt kalbja e burgut,, se va perseris jeni te (Ngordhet te Cofet tamam si kafsha) se njeri vdes ,,,
,A ju me thuani si njeri i COFET jo dot kalbesh jo kjo jo ajo?!!!!

Un kte teorine tende Murgesh sjam tue e pranue,,,,besoj qe me kupton se po vdiqe shpirterisht e gjitha eshte e kote,,, veq me jetu si hajvan [/size]

dr1ta
07-04-05, 11:42
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote


Sikur tha Murgesha pse me tu kalb trupi ne burg ...sigurisht ce hakemarja do te qetson per nje kohe ..por fillon tani edhe truni me tu kalb...po ma mire ne liri e e gjen tjetren :P :wink:

dr1ta
07-04-05, 11:46
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Ju kisha thon a po doni ndihme pak :lol:Nuk mundem me paramendu si e kisha ndi veten vec e di ce do grushta e shkelam ja kisha dhon atij e kisha pshtyyyyy ptuhhhhh vetem ate ...ai e ka fajin pra e asaj femnes i kisha thon ...Do te perjetojsh edhe ty ne gje te tille nese je me ket qen .

Giovanni
07-04-05, 11:47
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!


Do te isha i pari qe te ju uroj fejesen...

doGzona
07-04-05, 12:38
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote
Jo mor Tomori pse ta futesh veten ne burg, ta denosh veten
per njerez te tille...?!

Tomori
07-04-05, 15:01
------------------------------------------------------------------------------------
He moj doGzona po mqet ene borxhli a???!!!
Mbas teje del qe une duhet me va marru helbete edhe ka nje kaffe,,
Hej tybe strafkulla,,,,mos ma keq!
-----------------------------------------------------------------------------------

-doGzona po une sju kuptoje kure thuani "kalbesh nburg" !!!
-Seriozisht tash e kam,,,,qka nenkuptoni me fjalen kalbesh nburge,,,
a ke keni fjalen per kalbje fizike te trupit?!!!!

-doGzona nje gje duhet ta keni te qarte (Ky eshte mendimi im )...
Prej asaj momenti qe takoni Gruan ne shtrat me naj tjeter ju jeni bukvalisht te Vdekur MORTO,,, bile edhe mase keqi se jeni te vdekur per se gjalli,,,,e ktu eshte e pa kuptimt kalbja e burgut,, se va perseris jeni te (Ngordhet te Cofet tamam si kafsha) se njeri vdes ,,,
,A ju me thuani si njeri i COFET jo dot kalbesh jo kjo jo ajo?!!!!

Un kte teorine tende dhe te Murgeshes sjam tue e pranue,,,,besoj qe me kupton se po vdiqe shpirterisht e gjitha eshte e kote,,, veq me jetu si hajvan [/b]

Murgesha
07-04-05, 15:08
]------------------------------------------------------------------------------------
He moj Murgesh po mqet ene borxhli a???!!!
Mbas teje del qe une duhet me va marru helbete edhe ka nje kaffe,,
Hej tybe strafkulla,,,,mos ma keq!
-----------------------------------------------------------------------------------

-Murgeshe po une sju kuptoje kure thuani "kalbesh nburg" !!!
-Seriozisht tash e kam,,,,qka nenkuptoni me fjalen kalbesh nburge,,,
a ke keni fjalen per kalbje fizike te trupit?!!!!

-Murgeshe nje gje duhet ta keni te qarte (Ky eshte mendimi im :idea: )...
Prej asaj momenti qe takoni Gruan ne shtrat me naj tjeter ju jeni bukvalisht te Vdekur MORTO,,, bile edhe mase keqi se jeni te vdekur per se gjalli,,,,e ktu eshte e pa kuptimt kalbja e burgut,, se va perseris jeni te (Ngordhet te Cofet tamam si kafsha) se njeri vdes ,,,
,A ju me thuani si njeri i COFET jo dot kalbesh jo kjo jo ajo?!!!!

Un kte teorine tende Murgesh sjam tue e pranue,,,,besoj qe me kupton se po vdiqe shpirterisht e gjitha eshte e kote,,, veq me jetu si hajvan [/size]


Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???

Tomori
07-04-05, 15:21
[quote=Tomori]Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???

hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:

turisti
07-04-05, 15:34
[quote=Tomori]Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???

hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:

Altijen ne lule te ballit- reuma e perjetshme ne burg. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :arrow: simbas receptit tende,hahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

DEA
07-04-05, 15:49
Une u kisha thene puna e mbare, a u lodhet a jo?, dhe mos livritni pash zoten mos e prishni rehatin se ika une. Dhe kisha dal e sisha kthye me.

Tomori
07-04-05, 15:51
[quote=Tomori]Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???

hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:

Altijen ne lule te ballit- reuma e perjetshme ne burg. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :arrow: simbas receptit tende,hahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

O Turisto, po pytja eshte detikuar Murgeshes!!!
A mos tka emnu Murgesha Bedel,, qe me u pergjigje per ta?!!!
Hik te lutem se fundja nuk je grue :wink:

Murgesha
07-04-05, 16:10
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:

DEA
07-04-05, 16:12
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
07-04-05, 16:25
[quote=Tomori]Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???

hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:

Altijen ne lule te ballit- reuma e perjetshme ne burg. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :arrow: simbas receptit tende,hahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

O Turisto, po pytja eshte detikuar Murgeshes!!!
A mos tka emnu Murgesha Bedel,, qe me u pergjigje per ta?!!!
Hik te lutem se fundja nuk je grue :wink:

Ku e din ti a jam grue ajo,e more TOMORO,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Tomori
07-04-05, 16:26
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:

-- Eu bre Murgeshe eu cfar fatlum ky burri yt :wink:
Ku me gjet bre naj grue edhe un por tket tabijatin tend?!!
Euuuu be quditesh,,,
----------------------------------------------------------------------------
Tash privatishte po te pershendes, Murgesh nese je e martuar te lutem pershendete burrin tend nga une Tomori dhe thuaji lirshem keshtu:
O bur ke te fala prej njefar Tomor Idiotit qe eshte nje antari me i thjeshti i gjithe forumit.
Thuaji Tomori thot per ti o burr qe ti je burri ma fatlume ne bote, :wink:
-----------------------------------------------------------------------------------

Murgeshe ti kthehem pergjigjes sate:

NO COMENT

laliloli
07-04-05, 17:23
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahah

Ndoshta nga sikleti do tia kisha nise kenges,por prap do ta kisha marre veten me te mire,dhe ne fund mė mire qe e ke pa vet me sy dhe tani e din se me qfare njeriu ke tė bėsh

Gentiana
07-04-05, 17:43
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif

doGzona
07-04-05, 17:56
O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:
E kishte leshu shpirti ende pa i hy ne shtrat :lol: :lol:

Ali G
07-04-05, 19:25
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!
Pershendetje Ali G !

Se pari isha munduar ta qetesoje vehten...qe te mos i mbys te dyt.
Dhe isha ndalur te mendoje se pse erdhi deri te kjo?
Pse erdhi deri te kjo qe ta detyroje ate te shkoje me tjeter?
Kaq kisha per tani ...ndoshta kthem me vone per me shume.

Dogzona Falemnderit per mendimin e dhen ju pershendes Zojnushe.
Nuk po muj qka te shtoj me shume pasi qe nuk me ka ndodh dhe ishalla nuk i ndoll as kujt.
Me mbet vetem te ju falemderoj shum per mendimin tend te Kjart.

Ali G.

Ali G
07-04-05, 19:26
Per fillim do tju kisha hyre te dyve keshtu http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a043.gif
kthehem ma vone dhe tregoje cka do te kisha bere.

hahaha pa koment!

Ali G
07-04-05, 19:28
fishkllo

vet e ke prua ne ate gjendje

Mundet te ndoll dhe pa e pru deri te aty!

Ali G
07-04-05, 19:32
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote

Mendoj qe nuk e ki mir,e din ti si thot Populli Durimi te nevoitet ne Koherat me te veshtira.
Mire po dhe keq nuk e ki se te ka prek ne Moral,Zot runa jo ty por marrum tasht shembull.
Nuk po po di qka met than veq se me forc nuk arrit shum!

Ali G
07-04-05, 19:35
[quote=Tomori][b]Ngadale bre Tomor.
Merre pak shtruar kete problem.
Kthehesh ti nga puna, e gjen gruan ne shtrat me tjetrin.
E nxjerr alltine dhe e vret.
Pastaj, ti shkon kalbesh ne burg, femijet nese ke mbeten pa te dy prinderit, kurse ti mbetesh me ndergjegjen e perjetshme te vrasesit.
Cka u mor vesh ne ket pune???
Asgje te them une.
Kur ke mundesi te kthesh shpinden, te dalesh nga dhoma te presesh gjer sa ata te vishen, dhe ai te dal prej shtepise e ti te bisedojsh shtruar me gruan tende se pse dhe si ndodhi kjo???
Me gjakftohtesi zgjidhen gjerat me mire se me gjaknxehtesi.
Nuk te them ta mbajsh me ate grua, por askush nuk guxon te marre jeten e dikujt, qofte edhe per tradheti si ne ket rast.[/color]


]------------------------------------------------------------------------------------
He moj Murgesh po mqet ene borxhli a???!!!
Mbas teje del qe une duhet me va marru helbete edhe ka nje kaffe,,
Hej tybe strafkulla,,,,mos ma keq!
-----------------------------------------------------------------------------------

-Murgeshe po une sju kuptoje kure thuani "kalbesh nburg" !!!
-Seriozisht tash e kam,,,,qka nenkuptoni me fjalen kalbesh nburge,,,
a ke keni fjalen per kalbje fizike te trupit?!!!!

-Murgeshe nje gje duhet ta keni te qarte (Ky eshte mendimi im :idea: )...
Prej asaj momenti qe takoni Gruan ne shtrat me naj tjeter ju jeni bukvalisht te Vdekur MORTO,,, bile edhe mase keqi se jeni te vdekur per se gjalli,,,,e ktu eshte e pa kuptimt kalbja e burgut,, se va perseris jeni te (Ngordhet te Cofet tamam si kafsha) se njeri vdes ,,,
,A ju me thuani si njeri i COFET jo dot kalbesh jo kjo jo ajo?!!!!

Un kte teorine tende Murgesh sjam tue e pranue,,,,besoj qe me kupton se po vdiqe shpirterisht e gjitha eshte e kote,,, veq me jetu si hajvan [/size]

Tumori ke plotsisht te drejt shoku ky esht mendimi yt personal,te falemnderoj shum per mendimin e dhen!
Pse nuk po me pytni mu personalisht?????

Ali G
07-04-05, 19:38
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Ju kisha thon a po doni ndihme pak :lol:Nuk mundem me paramendu si e kisha ndi veten vec e di ce do grushta e shkelam ja kisha dhon atij e kisha pshtyyyyy ptuhhhhh vetem ate ...ai e ka fajin pra e asaj femnes i kisha thon ...Do te perjetojsh edhe ty ne gje te tille nese je me ket qen .

Falemnderit Zonjushe per mendimin e dhen,nuk esht i keq,por me te vertet nese te ndoll qka kishe ber??????

Ali G
07-04-05, 19:39
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!


Do te isha i pari qe te ju uroj fejesen...

Po qka kishe bo nese ti ke femije me at grua,dhe ai ai i pa ftyri po ashtu me gruan e vete ka femije?
Qka kishe ber nese ata nuk po dojn mu feju?????

Ali G
07-04-05, 19:42
Une u kisha thene puna e mbare, a u lodhet a jo?, dhe mos livritni pash zoten mos e prishni rehatin se ika une. Dhe kisha dal e sisha kthye me.

Nuk esht ky mendim i sinqert!!
Mundohu ta shofesh veten se met vertet je tu e hap deren dhe kur hyn mbrenda i she dhe tasht fillo e trego!
Nuk besoj qe ke dhen mendimin tend!

Ali G
07-04-05, 19:44
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:

Nuk esht mendim i sinqert Zonjushe,mundohu ta shofish Live at qka po kerkoj.
Falemnderit.
Ali G :wink:

Ali G
07-04-05, 19:47
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahah

Ndoshta nga sikleti do tia kisha nise kenges,por prap do ta kisha marre veten me te mire,dhe ne fund mė mire qe e ke pa vet me sy dhe tani e din se me qfare njeriu ke tė bėsh

Nuk esht Mendimi yt shoku/Nuk esht mendim i sinqert mundohu ta shofesh Live at qka po kerkoj.
Rrespek

Ali G :wink:

Ali G
07-04-05, 19:50
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

Drenicaki
07-04-05, 19:58
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Po tema asht e qelluar sepse ēdo kujt mund ti ndodh por nese mua do te me ndodhte do ti thoja :
qohu bre hajvan e lishoma rendin se qysh jam lodh prej pune ja kisha dhan te pakten njė rend e pastaj mund te vazhdoni sr po shkoj me ra ne dhomen tjeter ju lutem mos bani shum zhurm! naten e mirź! :lol: :lol: :lol:

turisti
07-04-05, 20:09
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Po tema asht e qelluar sepse ēdo kujt mund ti ndodh por nese mua do te me ndodhte do ti thoja :
qohu bre hajvan e lishoma rendin se qysh jam lodh prej pune ja kisha dhan te pakten njė rend e pastaj mund te vazhdoni sr po shkoj me ra ne dhomen tjeter ju lutem mos bani shum zhurm! naten e mirź! :lol: :lol: :lol:

Hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahaa hahah,bravo shoki,ti je i vetmi Don Juan ne TENKEN dhe zemren e bute. :P :wink:

doGzona
07-04-05, 20:16
Po tema asht e qelluar sepse ēdo kujt mund ti ndodh por nese mua do te me ndodhte do ti thoja :
qohu bre hajvan e lishoma rendin se qysh jam lodh prej pune ja kisha dhan te pakten njė rend e pastaj mund te vazhdoni sr po shkoj me ra ne dhomen tjeter ju lutem mos bani shum zhurm! naten e mirź! :lol: :lol: :lol:
O shuj bre Drenicaku se me Tenk ju kishe hy tybe qy :lol:

Murgesha
07-04-05, 20:22
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink:

Nuk esht mendim i sinqert Zonjushe,mundohu ta shofish Live at qka po kerkoj.
Falemnderit.
Ali G :wink:


Dhe shumė bukur tė jam pėrgjigjur.
Nuk jam grua qė qes allti pėr kto gjėra, natyrisht nuk do tė mė vinte mirė, por edhe nuk do tė bėja kushedi se ēfarė skandali.
Janė gjėra qė mund tė ndodhin, andaj edhe pėrfundimi nuk mundet tė jepet aty pėr aty, por natyrisht se pas nxehjes nė kokė do tė fillonte ftohja dhe vendimi i mė tutjeshėm.
Njėherė njėri e kishte zanė gruen nė shtrat, dhe nxjerr alltinė e vret tė dashurinė e saj.
Kur doli nė gjygjė e provokuan se pse nuk e ka vrarė edhe gruan.
Ishte hijeshuar edhe mė shumė se ėshtė, pas seksit qė kish bėrė me tjetrin sa qė mė dogji edhe mė tepėr dashnia pėr tė dhe nuk munda ta vrasė.
Me njė fjalė ėshtė ndjenjė qė nuk dijmė si ti pėrgjigjemi pa e provuar, andaj ēdo opcion qė paraqesim mund tė jetė i pranueshėm.

Arb
07-04-05, 20:49
Me njė fjalė ėshtė ndjenjė qė nuk dijmė si ti pėrgjigjemi pa e provuar, andaj ēdo opcion qė paraqesim mund tė jetė i pranueshėm.[/b][/color]

Mendoj se ky eshte thelbi i pergjigjes me te mire qe te gjithe mund t'i japim Ali G-se.

Te imagjinohet se cfare do te benim ne nje rast te ketille, mund te jete krejt ndryshe me ate se cfare do te benim, nese do te na ndodhte nje rast i ketille.

Drenicaki
07-04-05, 20:53
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Po tema asht e qelluar sepse ēdo kujt mund ti ndodh por nese mua do te me ndodhte do ti thoja :
qohu bre hajvan e lishoma rendin se qysh jam lodh prej pune ja kisha dhan te pakten njė rend e pastaj mund te vazhdoni sr po shkoj me ra ne dhomen tjeter ju lutem mos bani shum zhurm! naten e mirź! :lol: :lol: :lol:

Hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahaa hahah,bravo shoki,ti je i vetmi Don Juan ne TENKEN dhe zemren e bute. :P :wink: Po normal shoki se be ba me ju hip me tenk e kisha shkakerdhuar gruan e ska kuptim se te drejtat e barabarta tash! :lol: :lol: :lol:

Drenicaki
07-04-05, 20:55
Po tema asht e qelluar sepse ēdo kujt mund ti ndodh por nese mua do te me ndodhte do ti thoja :
qohu bre hajvan e lishoma rendin se qysh jam lodh prej pune ja kisha dhan te pakten njė rend e pastaj mund te vazhdoni sr po shkoj me ra ne dhomen tjeter ju lutem mos bani shum zhurm! naten e mirź! :lol: :lol: :lol:
O shuj bre Drenicaku se me Tenk ju kishe hy tybe qy :lol: jo moj ēka je ka thua se edhe une "dogzona" se me erdhi shansi ta gjej njė tjeter! :lol: :lol: :lol:

laliloli
07-04-05, 21:28
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahah

Ndoshta nga sikleti do tia kisha nise kenges,por prap do ta kisha marre veten me te mire,dhe ne fund mė mire qe e ke pa vet me sy dhe tani e din se me qfare njeriu ke tė bėsh

Nuk esht Mendimi yt shoku/Nuk esht mendim i sinqert mundohu ta shofesh Live at qka po kerkoj.
Rrespek

Ali G :wink:

po ky eshte mendim i imi zoteri Alija pse a me mbyt veten a?Qka koft per hajr kofte ,Prite punen pa u be se si te behet mos bej za

turisti
07-04-05, 21:35
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Po tema asht e qelluar sepse ēdo kujt mund ti ndodh por nese mua do te me ndodhte do ti thoja :
qohu bre hajvan e lishoma rendin se qysh jam lodh prej pune ja kisha dhan te pakten njė rend e pastaj mund te vazhdoni sr po shkoj me ra ne dhomen tjeter ju lutem mos bani shum zhurm! naten e mirź! :lol: :lol: :lol:

Hahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahaa hahah,bravo shoki,ti je i vetmi Don Juan ne TENKEN dhe zemren e bute. :P :wink: Po normal shoki se be ba me ju hip me tenk e kisha shkakerdhuar gruan e ska kuptim se te drejtat e barabarta tash! :lol: :lol: :lol:

Me hy me TENKEN ne dhome,paramendo ēfare traumash kish perjetue ai erifi,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahah,nuk i kish ra ner men -shvalerimi-. :wink:

Drenicaki
07-04-05, 21:40
po bre turisti po me i hyp tenk i kishin kersit pordht e na kish terbu prej eres!hahahahahahahahahaaaaaaaa

turisti
07-04-05, 21:43
po bre turisti po me i hyp tenk i kishin kersit pordht e na kish terbu prej eres!hahahahahahahahahaaaaaaaa

Hahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahaha :arrow: EKO- KATASTROFA. :wink:

Drenicaki
07-04-05, 21:47
po bre turisti po me i hyp tenk i kishin kersit pordht e na kish terbu prej eres!hahahahahahahahahaaaaaaaa

Hahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahaha :arrow: EKO- KATASTROFA. :wink: pra kur ti analizojm keto te gjitha nese e gjejm gruan me ndonjė tjter burrė duhet me i thanė "a u lodhet" sepse lodhja prej punes e edhe prej tutes i bahet lodhje e dyfisht!hahahahahahahahahahhaaaaa

dr1ta
07-04-05, 23:43
:lol: :lol: :lol: gjithcka po lezojO ma mire esht me u nda nga ai person ce te tredhton ne shtepine tone.

Te jipet shanca me perjetu 2-ten te verteten (dashuri) :wink:

Dali!Keq
07-04-05, 23:51
:lol: :lol: :lol: gjithcka po lezojO ma mire esht me u nda nga ai person ce te tredhton ne shtepine tone.

Te jipet shanca me perjetu 2-ten te verteten (dashuri) :wink:

:mrgreen:

Kam ni Ide :idea:

Nese me ndegjoni hajt po e bejm me pergjigjeje Anunyme,mendoj me votime,nese me ndegjon Gjandaria/Moderatoret.

Marrum shembull Pytja kush osht per me ;
Myt veq Bashkshorin
Me i myt te dyt
Isha nda
Kisha kerkuar Drejtsi nga Gjykata.
Kisha bo diqka tjeter
Etj nese munden Moderatoret me be ket per te votuar,kisha pas qef me di rezultatin hahahah.
Tung nejse ke veq ni ide per te votu.

dr1ta
07-04-05, 23:54
Ide e mire valla 8)

Tomori
09-04-05, 11:01
[quote=Tomori]

Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???[/b][/color]

-Cka me ba gruja jeme nese ajo me takon ne shtrat???
Po te pergjigjem shum thjeshte:
-Jo gruja ime po cilido gruje ne radhe te pare duhet te gezohet ne raste te tilla se ja vlene!
-Shkaku qendron se burri kesaj eshte me vlere, po mos te ishte keshtu nuk dot vinte puna qe kjo gruja tjeter ti nenshtrohet keti burri ne shtrate ,, keshtu asht muhabeti ojjjj Murgeshe
-Prandaj te them po takove burrin me naj tjeter Gezohu, se tek atehere e kupton ce ke pas konkurente :
(Per burre te mire konkurenca eshte e madhe)
Por ke pas fatin qe burri eshte percaktu per ti me tmare ti me tapi,,,moj Murgeshe :wink:

turisti
09-04-05, 13:25
[quote=Tomori]

Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???[/b][/color]

-Cka me ba gruja jeme nese ajo me takon ne shtrat???
Po te pergjigjem shum thjeshte:
-Jo gruja ime po cilido gruje ne radhe te pare duhet te gezohet ne raste te tilla se ja vlene!
-Shkaku qendron se burri kesaj eshte me vlere, po mos te ishte keshtu nuk dot vinte puna qe kjo gruja tjeter ti nenshtrohet keti burri ne shtrate ,, keshtu asht muhabeti ojjjj Murgeshe
-Prandaj te them po takove burrin me naj tjeter Gezohu, se tek atehere e kupton ce ke pas konkurente :
(Per burre te mire konkurenca eshte e madhe)
Por ke pas fatin qe burri eshte percaktu per ti me tmare ti me tapi,,,moj Murgeshe :wink:

Shyqyr qe postimet jane ne menyre mekanike,sepse ēdo postimin tende e kisha dergue automatikisht tek -budallaqet-. Mos u qudit pse ( po e tham ne menyre shoqerore),sepse je shume KONTRADIKTOR. :twisted: :arrow: Nuk mundesh per te njejten situate me thone qe lun alltia kur eshte gruaja ne pyetje,a kur jane burrat ,ateherit nuk ka lidhje sepse konkurenca eshte ne pyetje. Simbas teje edhe pak gruja do te dale fajtore pse e ka zone burrin me tjetren ne shtrat!!!!!! KU ĖSHTĖ KĖTU LLOGJIKA? a SIMBAS SITUATĖS DHE DĖSHIRĖS-a? KRYPOSI pak fjalėt,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahaha hahahahahahahahahahahahahahaha.

Me respekt si gjithmone,
TURISTI. :wink:

dr1ta
09-04-05, 14:13
Te lumshin gishtat Turist ....

Tomori
09-04-05, 15:23
Te lumshin gishtat Turist ....

Te lumte qajo goje qe e ke si qarshi moj "dr1ta " :wink:

Tomori
09-04-05, 15:36
[quote="Tomori"][quote="Murgesha"][quote=Tomori]

NKU ĖSHTĖ KĖTU LLOGJIKA? a SIMBAS SITUATĖS DHE DĖSHIRĖS-a? KRYPOSI pak fjalėt,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahaha hahahahahahahahahahahahahahaha.[/b]

Me respekt si gjithmone,
TURISTI. :wink:

-He mor Turisto si mcudite krejte,,,Sjam tue te kuptue po dbetohem per koken tende?!!!
-Pse e them kte,,O Turisto sa jam ndijeni tema eshte per punen e shtratit e nuk behet fjale per ndonje Ligjerate ce patjeter Logjika duhet me qene prezente.....
-Ju nese mendoni qe edhe aj shoqi i shtratit duhet te Logjikoje???
Un per veti jam shum i befasuar me ket shkrimin tende te pakuptimt?
-Se une per veti nuk kam perjetu dhe ne asni lyterature nuk kam hase qe edhe(Penisi)duhet me logjiku bile duheshka me u kripose pak??
-Hejjj Turisto po nuk e kam menden me ba me shoqin Pasterma :wink:
Tungji :wink:

blina
09-04-05, 16:01
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote

Shoki,prej kurit miresh me RROBAQEPESI????????


hahahahhahahahahah e more turisti ma mire mos me fol hiq se mos po gabojna e po na keqkuptojne ketu hahahahahha

laliloli
09-04-05, 19:24
[quote=Tomori]

Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???[/b][/color]

-Cka me ba gruja jeme nese ajo me takon ne shtrat???
Po te pergjigjem shum thjeshte:
-Jo gruja ime po cilido gruje ne radhe te pare duhet te gezohet ne raste te tilla se ja vlene!
-Shkaku qendron se burri kesaj eshte me vlere, po mos te ishte keshtu nuk dot vinte puna qe kjo gruja tjeter ti nenshtrohet keti burri ne shtrate ,, keshtu asht muhabeti ojjjj Murgeshe
-Prandaj te them po takove burrin me naj tjeter Gezohu, se tek atehere e kupton ce ke pas konkurente :
(Per burre te mire konkurenca eshte e madhe)
Por ke pas fatin qe burri eshte percaktu per ti me tmare ti me tapi,,,moj Murgeshe :wink:
nuk pajtohem me mendimin tend .sipas jush gruaja duhet te krenohet kur e sheh burrin me nje tjeter ne shtrat,e nese shoqeria jone angazhohet per barazi gjinore del se edhe burri duhet te krenohet nese rastis gruan me nje burre tjeter Me rrespekt i nderuari tomor

Murgesha
10-04-05, 15:01
[quote=Tomori]

Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???[/b][/color]

-Cka me ba gruja jeme nese ajo me takon ne shtrat???
Po te pergjigjem shum thjeshte:
-Jo gruja ime po cilido gruje ne radhe te pare duhet te gezohet ne raste te tilla se ja vlene!
-Shkaku qendron se burri kesaj eshte me vlere, po mos te ishte keshtu nuk dot vinte puna qe kjo gruja tjeter ti nenshtrohet keti burri ne shtrate ,, keshtu asht muhabeti ojjjj Murgeshe
-Prandaj te them po takove burrin me naj tjeter Gezohu, se tek atehere e kupton ce ke pas konkurente :
(Per burre te mire konkurenca eshte e madhe)
Por ke pas fatin qe burri eshte percaktu per ti me tmare ti me tapi,,,moj Murgeshe :wink:


Tomorr ky shkrimi yt ėshtė njė shprehje tipike e Shovinizmit mashkullor, dhe mė vjen shumė keq qė nuk jeni i vetmi qė mbani mendime tė tilla.
Tradhėtia nuk ka vlerė kurrė, po mashkulli qė mendon sikur ti ėshtė njė qyqar i madh i cili tė metat e veta mundohet ti vlerėsoj nė bazė tė tradhėtisė qė i ban gruas.
Ju pėr mua me kėto mendime jeni njė qyqar e asgjė mė shumė. :lol:

Drenicaki
10-04-05, 15:08
[quote=Tomori]

Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???[/b][/color]

-Cka me ba gruja jeme nese ajo me takon ne shtrat???
Po te pergjigjem shum thjeshte:
-Jo gruja ime po cilido gruje ne radhe te pare duhet te gezohet ne raste te tilla se ja vlene!
-Shkaku qendron se burri kesaj eshte me vlere, po mos te ishte keshtu nuk dot vinte puna qe kjo gruja tjeter ti nenshtrohet keti burri ne shtrate ,, keshtu asht muhabeti ojjjj Murgeshe
-Prandaj te them po takove burrin me naj tjeter Gezohu, se tek atehere e kupton ce ke pas konkurente :
(Per burre te mire konkurenca eshte e madhe)
Por ke pas fatin qe burri eshte percaktu per ti me tmare ti me tapi,,,moj Murgeshe :wink:
nuk pajtohem me mendimin tend .sipas jush gruaja duhet te krenohet kur e sheh burrin me nje tjeter ne shtrat,e nese shoqeria jone angazhohet per barazi gjinore del se edhe burri duhet te krenohet nese rastis gruan me nje burre tjeter Me rrespekt i nderuari tomorme vend e ke e nderuar! :lol: :lol: :lol:

Tomori
10-04-05, 18:00
Tomorr ky shkrimi yt ėshtė njė shprehje tipike e Shovinizmit mashkullor, dhe mė vjen shumė keq qė nuk jeni i vetmi qė mbani mendime tė tilla.
Tradhėtia nuk ka vlerė kurrė, po mashkulli qė mendon sikur ti ėshtė njė qyqar i madh i cili tė metat e veta mundohet ti vlerėsoj nė bazė tė tradhėtisė qė i ban gruas.
Ju pėr mua me kėto mendime jeni njė qyqar e asgjė mė shumė. :lol: [/color]

-hahahahaha Moj Murgeshe moj Murgeshe!!!
Plotesishte ju kuptoje juve ju keni te drejte 100% po te kisha qene edhe une si ju qike po ne te njejten fjalordhe do te shprehesha se do ta mbroja feminizmin. Jo se doja po se e kam pas taksirat me qene femer?!!!
Domethene ju jeni shum shum ne regull ja qake doren.

Po mua me habit fakti ce disa kan pas fatin me qene mashkuj e komentojne sikur me qene dupllo femer(Ma katolik se papa)?!!!
-Kjo m"habite krejte,,,
Murgeshe si thua ti a e kam godite muhabetin pak a jo :wink:

turisti
10-04-05, 18:06
Te lumshin gishtat Turist ....

Faleminderit shume e nderuara -dr1ta-. Kjo nuk eshte asgje te re ,sepse TOMORI eshte -pacienti- standard i joni. :wink:

turisti
10-04-05, 18:08
po bre turisti po me i hyp tenk i kishin kersit pordht e na kish terbu prej eres!hahahahahahahahahaaaaaaaa

Hahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahaha :arrow: EKO- KATASTROFA. :wink: pra kur ti analizojm keto te gjitha nese e gjejm gruan me ndonjė tjter burrė duhet me i thanė "a u lodhet" sepse lodhja prej punes e edhe prej tutes i bahet lodhje e dyfisht!hahahahahahahahahahhaaaaa

Hahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahaahahahahah. :wink:

Tomori
10-04-05, 18:13
Te lumshin gishtat Tomor....

Flm shume moj Princeze je e nderuar dhe e respektuar nga une Tomori
edhe nje here te falemderohem zojushe :wink:

turisti
10-04-05, 18:26
[quote="Tomori"][quote=Murgesha][quote=Tomori]

NKU ĖSHTĖ KĖTU LLOGJIKA? a SIMBAS SITUATĖS DHE DĖSHIRĖS-a? KRYPOSI pak fjalėt,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahaha hahahahahahahahahahahahahahaha.[/b]

Me respekt si gjithmone,
TURISTI. :wink:

-He mor Turisto si mcudite krejte,,,Sjam tue te kuptue po dbetohem per koken tende?!!!
-Pse e them kte,,O Turisto sa jam ndijeni tema eshte per punen e shtratit e nuk behet fjale per ndonje Ligjerate ce patjeter Logjika duhet me qene prezente.....
-Ju nese mendoni qe edhe aj shoqi i shtratit duhet te Logjikoje???
Un per veti jam shum i befasuar me ket shkrimin tende te pakuptimt?
-Se une per veti nuk kam perjetu dhe ne asni lyterature nuk kam hase qe edhe(Penisi)duhet me logjiku bile duheshka me u kripose pak??
-Hejjj Turisto po nuk e kam menden me ba me shoqin Pasterma :wink:
Tungji :wink:

Mire po thua qe nuk don mu ba Pasterma,sepse edhe ashtu nuk din me notue,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahah. Ke drejta kur thue :" Un per veti jam shume i befasuar me ket shktrimin tende te pakuptimt. ",sepse eshte pergjegjja ime NĖ stilin TĖNDĖ,e tash me siguri e kuptoj se si po me duken shrimet e tua de se SA MĖ DISPONOJNĖ.

E di se veshtire eshte ti kuptosh -mendimet- e mia,por ajo vjen ga ajo qe enciklopediat nuk jane tek librat e mesimit,por tek tregimet e femijve,ashtu qe nese ke kohe,shfletoi sepse ka shume ide interesante rreth KRYPĖS. Edhe lotet kan kryp,por syri nuk dryshket,e nuk besoj qe dryshken as -mendet e as mendimet nese kryposen pak,a sa i perket tisineP <<< qe e permende,ajo -teori- eshte e jotja dhe nuk e kam gjejt ne asnje ABETARE,hahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahaa hahahahahahahahahahahahahahahahahah. :wink:

Shpresoj se replikat e tona nuk do te keqesojne komunikimin tone,sepse te une ke respekt jashte zakonisht te madh,qe eshte shume e quditshme,por e vertete. :wink:

Me respekt,
TURISTI.

turisti
10-04-05, 18:32
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote

Shoki,prej kurit miresh me RROBAQEPESI????????


hahahahhahahahahah e more turisti ma mire mos me fol hiq se mos po gabojna e po na keqkuptojne ketu hahahahahha

Une mendova per diē.tjeter, -blina e nderuar-. :P

turisti
10-04-05, 18:36
[quote=Tomori]

Ani bre Tomor mos e prano, :lol: e ēka me ba gruaja jote nėse ajo tė takon nė shtrat me tjetrėn???[/b][/color]

-Cka me ba gruja jeme nese ajo me takon ne shtrat???
Po te pergjigjem shum thjeshte:
-Jo gruja ime po cilido gruje ne radhe te pare duhet te gezohet ne raste te tilla se ja vlene!
-Shkaku qendron se burri kesaj eshte me vlere, po mos te ishte keshtu nuk dot vinte puna qe kjo gruja tjeter ti nenshtrohet keti burri ne shtrate ,, keshtu asht muhabeti ojjjj Murgeshe
-Prandaj te them po takove burrin me naj tjeter Gezohu, se tek atehere e kupton ce ke pas konkurente :
(Per burre te mire konkurenca eshte e madhe)
Por ke pas fatin qe burri eshte percaktu per ti me tmare ti me tapi,,,moj Murgeshe :wink:
nuk pajtohem me mendimin tend .sipas jush gruaja duhet te krenohet kur e sheh burrin me nje tjeter ne shtrat,e nese shoqeria jone angazhohet per barazi gjinore del se edhe burri duhet te krenohet nese rastis gruan me nje burre tjeter Me rrespekt i nderuari tomorme vend e ke e nderuar! :lol: :lol: :lol:

" Me vend e ka ",derisa nuk qellon naj grue XHARRAF,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha haahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
10-04-05, 18:38
Te lumshin gishtat Tomor....

Flm shume moj Princeze je e nderuar dhe e respektuar nga une Komori
edhe nje here te falemderohem zojushe :wink:

Ja si duket shkrimi yt nga kendi im. :P :wink:

uliksi31
10-04-05, 20:56
Vertet eshte pyetje paksa e komplikuar,kuptohet e veshtire deri sa nuk e kemi perjetuar vet.
Sa i perket ligjit (bile ketu ku jetoj une) mvaret se ne emer te kujt eshte banesa/shtepia.Nese banesa/shtepia eshte ne emer te gruas e ajo ka pru "vizitor" e burri vret "vizitorin"ose edhe gruan.Ai duhet te pergjigjet para drejtesise.Po nese banesa/shtepia eshte ne emer te burrit dhe e vret "vizitorin" ai nuk pergjigjet,per shkake se konsiderohet:TRESPASSING PRIVATE PROPERTY.Munde te pergjigjet per armen nese e ka pas pa leje.Por jo per vrasje.

dr1ta
10-04-05, 21:07
Te lumshin gishtat Tomor....

Flm shume moj Princeze je e nderuar dhe e respektuar nga une Tomori
edhe nje here te falemderohem zojushe :wink:


:shock: :shock: :shock: :twisted: :twisted: :twisted: edhe falcifikime :shock:

Dali!Keq
10-04-05, 23:03
Hahahah dhe un q`kas po lexoj ,por nja po e shof se hala nuk pash nja qe thot realitetin.

Nese Gruaja e zen burin nuk ka qka me i bo e ngrata :cry:

A me za burri Grun e vet,ne shtepi te vete!!! pasha Kuranin a osht Zviceran,apo Shqiptar jam i bindur se aty bohet Qurulldi!!

Po ne bashqe bre met hy ni kujshi e myt e lereni pollavrat met prek ne Moral.

Tungi ky esht mendim i kjart ju ka mbet vetem ta lexoni qussssssssss :wink:

Murgesha
11-04-05, 15:06
Hahahah dhe un q`kas po lexoj ,por nja po e shof se hala nuk pash nja qe thot realitetin.

Nese Gruaja e zen burin nuk ka qka me i bo e ngrata :cry:

A me za burri Grun e vet,ne shtepi te vete!!! pasha Kuranin a osht Zviceran,apo Shqiptar jam i bindur se aty bohet Qurulldi!!

Po ne bashqe bre met hy ni kujshi e myt e lereni pollavrat met prek ne Moral.

Tungi ky esht mendim i kjart ju ka mbet vetem ta lexoni qussssssssss :wink:


Pse pra ėshtė kėshtu??? :roll:

Dali!Keq
11-04-05, 15:13
Pse! se pse ndjehesh i qkatrruar,i tradhtuar ka mbi miliona ndjenja te kqia per at moment.
Po me shum esht kur mendon se ne banesen tende ne shtratin tende te ka ber at ajo esht ma e keqja qe te shtyre me ber gjith qka,ku ne at moment nuk mundesh me mendu per burgje apo diqka me shum.

Esht shum veshtir per ta pershkru por me gjith se nuk me ka ndoll edhe as qe guxon mem ndoll kurr se po te me ndollte do bej dhe vet vet vrasje se kur e du e di qe me don dhe aty jetoj i Sigurt.

Tomori
11-04-05, 20:22
Pse! se pse ndjehesh i qkatrruar,i tradhtuar ka mbi miliona ndjenja te kqia per at moment.
Po me shum esht kur mendon se ne banesen tende ne shtratin tende te ka ber at ajo esht ma e keqja qe te shtyre me ber gjith qka,ku ne at moment nuk mundesh me mendu per burgje apo diqka me shum.

Esht shum veshtir per ta pershkru por me gjith se nuk me ka ndoll edhe as qe guxon mem ndoll kurr se po te me ndollte do bej dhe vet vet vrasje se kur e du e di qe me don dhe aty jetoj i Sigurt.

-Shume mire bash qashtu ashte Orrrr Dali, se njeri qe eshte njeri qekshtu mendon me arsye,,,,,mos ndigjo qka flasin grat,,,,se ktu nuk eshte muhabeti per pun dore qe bene grate?!!!
Po ky esht muhabet burash e burri qe asht burr nuk e mendon burgun
Se burgu asht per burra or Dali,,,hallall tamli nanes
Paske qen burr mbi bura na e kuptojme Zerin e bilbilit e kjo za eshte zani Martinkes

Dali!Keq
11-04-05, 20:28
Tumori paske fjale me kthesa shoku,qka po don me then me Zerein e Bildylit te ne i thojn nji Fjal shum te poshter..

Por ok,kalofsh mir ashtu siq ke deshir ti. :wink:

uck_aksh
11-04-05, 21:25
:lol: ne shqiptaret jemi shum fanatik, por eshte nje gje shum normale se ben seks me nje tjeter. per mu eshte normal. ne kete jet duhen te provohet e gjitha se tjeter jet nuk ka....... [/b]

Dali!Keq
11-04-05, 21:36
:lol: ne shqiptaret jemi shum fanatik, por eshte nje gje shum normale se ben seks me nje tjeter. per mu eshte normal. ne kete jet duhen te provohet e gjitha se tjeter jet nuk ka....... [/b]


Shoku nese e don Gruan tende tybe nuk ben kundra saj as gje,por nese jo!athere ta dojn te tjeret e nese ti mendon se esht Normal je gabim!
Se ne as nje vend ne ket Bot te poshter nuk Ka njeri qe lejon te prek dikush ne Moral se ajo esht Familja jote Pasuria jote e Zemres tende.
Un e ceka me lart se si te i huaji dhe te ne shqiptart me te hy dikush ne bashqe ja e nxerr Pushken e leje me ta prek Moralin.

Mos harro se nese ti je Kundra Moralit Shqiptar,ateher nuk Besoj qe Miqt te japin Qiken per ty,apo dhe ne Kofsh i martum miqt nuk besoj qe jan te Knaqen me ty nese ti lejon qe ne Gruan tende te behet ajo Marri.

Dhe e fundit as ti nuk je Takort qe motra jote te bej tradhtin Dhendrrit tend.
Kaq 3000000 miliard her mendo pastaj shkruaj se a jemi ne shqiptart Fanatika por ti ndoshta je ende i ri dhe ke koh per te mesuar se qesht Dashuria ,Morali dhe Pasuarija Familiare.
Tung dhe kalofsh qaste te kendshme ne mesin ton

Dali i keq

laliloli
12-04-05, 21:42
Tomorr ky shkrimi yt ėshtė njė shprehje tipike e Shovinizmit mashkullor, dhe mė vjen shumė keq qė nuk jeni i vetmi qė mbani mendime tė tilla.
Tradhėtia nuk ka vlerė kurrė, po mashkulli qė mendon sikur ti ėshtė njė qyqar i madh i cili tė metat e veta mundohet ti vlerėsoj nė bazė tė tradhėtisė qė i ban gruas.
Ju pėr mua me kėto mendime jeni njė qyqar e asgjė mė shumė. :lol: [/color]

-hahahahaha Moj Murgeshe moj Murgeshe!!!
Plotesishte ju kuptoje juve ju keni te drejte 100% po te kisha qene edhe une si ju qike po ne te njejten fjalordhe do te shprehesha se do ta mbroja feminizmin. Jo se doja po se e kam pas taksirat me qene femer?!!!
Domethene ju jeni shum shum ne regull ja qake doren.

Po mua me habit fakti ce disa kan pas fatin me qene mashkuj e komentojne sikur me qene dupllo femer(Ma katolik se papa)?!!!
-Kjo m"habite krejte,,,
Murgeshe si thua ti a e kam godite muhabetin pak a jo :wink:

rastesisht jemi meshkuj ose femra, ndersa per drejtesine duhet te angazhohen edhe edhe

Tomori
12-04-05, 22:12
Tumori paske fjale me kthesa shoku,qka po don me then me Zerein e Bildylit te ne i thojn nji Fjal shum te poshter..

Por ok,kalofsh mir ashtu siq ke deshir ti. :wink:
Eu bre burr mhabite krejte,,po nukje Grek e mos me e kuptu ket za, po nise po ta sqaron axha Tomor
-Or Dali, Zeri Bilbilit domethane Alltija, a mkuptove o evlat

Dali!Keq
13-04-05, 00:52
Tumori paske fjale me kthesa shoku,qka po don me then me Zerein e Bildylit te ne i thojn nji Fjal shum te poshter..

Por ok,kalofsh mir ashtu siq ke deshir ti. :wink:
Eu bre burr mhabite krejte,,po nukje Grek e mos me e kuptu ket za, po nise po ta sqaron axha Tomor
-Or Dali, Zeri Bilbilit domethane Alltija, a mkuptove o evlat

"bilbil na i thom ni fjal mat poshter se Alltija"
mundsisht ma me mu mos shkruj se ke fjalor katastrof evlad e hama nuk lejoj,se alah i ri je ti dikujt me i than evlad kaq per ty.

Tomori
13-04-05, 19:03
Tumori paske fjale me kthesa shoku,qka po don me then me Zerein e Bildylit te ne i thojn nji Fjal shum te poshter..

Por ok,kalofsh mir ashtu siq ke deshir ti. :wink:
Eu bre burr mhabite krejte,,po nukje Grek e mos me e kuptu ket za, po nise po ta sqaron axha Tomor
-Or Dali, Zeri Bilbilit domethane Alltija, a mkuptove o evlat

"bilbil na i thom ni fjal mat poshter se Alltija"
mundsisht ma me mu mos shkruj se ke fjalor katastrof evlad e hama nuk lejoj,se alah i ri je ti dikujt me i than evlad kaq per ty.

-Ani o "Dali!Keq" po sta prishi kjo eshte shkrimi im fundit.
Po ashtu edhe une ju isha lutur qe edhe nga ana juaj mos te kete ma komunikim me mua?!!!
Sa per fjalen evlat qe te kam thene te siguroje qe nuk ka as nje te keqe, po nise ti mendon ndryshe dhe un respektoj mendimin tend
-Mbasi kjo dot jete shkrimi i fundit qe eshte deshira jote, mua me ngele dot theme veqse, ku do qe te jeshe kalofsh mire te uroje te gjitha te miirat.

Dali!Keq
13-04-05, 21:57
Mjafton ni kerim Falje ne at Fjalor,dhe kjo ishte dashira ime.
Tung kudo qe ndollesh dhe ti.

Tomori
13-04-05, 22:03
Mjafton ni kerim Falje ne at Fjalor,dhe kjo ishte dashira ime.
Tung kudo qe ndollesh dhe ti.
-Je i falur o njeri @#$%^&&**()

Dali!Keq
13-04-05, 22:07
Mjafton ni kerim Falje ne at Fjalor,dhe kjo ishte dashira ime.
Tung kudo qe ndollesh dhe ti.
-Je i falur o njeri @#$%^&&**()

Hahahahah un mendoj qe ti tme kerkosh mu falje dhe ajo ishte e tera qka nga ti prita. :wink:

Naten e mir,dhe shkruj ma me te mdha se nuk po shof mir :mrgreen:

Tomori
13-04-05, 22:30
Mjafton ni kerim Falje ne at Fjalor,dhe kjo ishte dashira ime.
Tung kudo qe ndollesh dhe ti.
-Je i falur o njeri @#$%^&&**()

Hahahahah un mendoj qe ti tme kerkosh mu falje dhe ajo ishte e tera qka nga ti prita. :wink:

Naten e mir,dhe shkruj ma me te mdha se nuk po shof mir :mrgreen:

-Eu bre po ku e ke pa ate film,,,mos ke qen helbete HOLLYVUT, se nuk i dihet insan halli,,,,
Po ska rendesi ti veq mendo,,,se kush duhet dot mare falje,,,,,,

dr1ta
13-04-05, 22:44
:lol: :lol: :lol:

Tomori
13-04-05, 22:49
:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:te mpuqqqqiiiiii

turisti
14-04-05, 00:09
Tumori paske fjale me kthesa shoku,qka po don me then me Zerein e Bildylit te ne i thojn nji Fjal shum te poshter..

Por ok,kalofsh mir ashtu siq ke deshir ti. :wink:
Eu bre burr mhabite krejte,,po nukje Grek e mos me e kuptu ket za, po nise po ta sqaron axha Tomor
-Or Dali, Zeri Bilbilit domethane Alltija, a mkuptove o evlat

Hiqu agresivitetit dhe - kapsollaqėve - shoki,hahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaahahahahahahahaah,sepo lėndohesh.... :wink:

Engjulli-X
14-04-05, 03:12
Une kisha me i then -HAJDE TRESHE HAJDE edhe e kisha be nje her nje 3she para se ta kisha qua ne RR.S se e di nuk i kishte ardh keq nje TRESHE kur mund te tradheton po ishte ndier ja keshtu :roll: hahahahah

Tomori
14-04-05, 10:02
Une kisha me i then -HAJDE TRESHE HAJDE edhe e kisha be nje her nje 3she para se ta kisha qua ne RR.S se e di nuk i kishte ardh keq nje TRESHE kur mund te tradheton po ishte ndier ja keshtu :roll: hahahahah
-Shum mire ja me ke Vullnetar :lol: :lol: :lol:

Dali!Keq
14-04-05, 21:55
http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/n020.gif

ARVANITI
15-04-05, 18:40
e therras:

Ylli
Zemra
Lepri

ARVANITI
15-04-05, 18:41
dhe


Buēi

Toni_4Ever
15-04-05, 23:31
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

ahhahahahhaha ALI G

une e kisha kqyr niher a eshte njeri me MUSKEL a eshte i FORT nese eshte me MUSKEL edhe ma i forti isha largu pa zhurm nese eshte i dobet isha nal edhe isha pregadit per me bo per SPITAL ja 50 boksa ahhahahahahha

ARVANITI
16-04-05, 12:41
Po Kurve a i thoni???

Murgesha
16-04-05, 17:24
Po Kurve a i thoni???


Pse ti ashtu e thėrret a??? :roll: :roll: :roll:

dr1ta
16-04-05, 21:47
Po Kurve a i thoni???

Edhe ke dal krejt prej temes

Dali!Keq
16-04-05, 21:51
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a213.gif

Reana
18-04-05, 08:32
TOMORI:

"-hahahahaha Moj Murgeshe moj Murgeshe!!!
Plotesishte ju kuptoje juve ju keni te drejte 100% po te kisha qene edhe une si ju qike po ne te njejten fjalordhe do te shprehesha se do ta mbroja feminizmin. Jo se doja po se e kam pas taksirat me qene femer?!!!"


hehe
s'e ke pase "taksirat" me qene femer TOMORI???
PSE CKA JE TI???
jam e sigurte se ti ne jeten e perditshme je nje milingone qe fshihesh pas gardhit, dhe se MARTINKEN e ke pare ne enderr!
Si thote fjala e urte e popullit "Qeni qe leh, nuk kafshon"!!!!

po PERNDRYSHE, cke ti me shume si mashkull ne krahasim me femrat (e pashe se kishe permendur se ke PENIS...aman, bre edhe gomaret kane Penis) po tjeter cke ore ti qe te duket vetja kaq interesant???? :wink:

e sa i perket temes....aiiii
cka kisha bere une....hemmm...
i kisha fotografuar, dhe i kisha postuar fotografite ne internet :wink:

Psikologu
18-04-05, 18:12
Pershendetje te gjithve.

Duke lexuar disa shkrime te bukura ne ketė temė , takoj edhe shkrime te cilat njerezit i shkruajn me shpejtesi ose pa menduar , por te themė pa logjikuar nuk guxoj sepse logjika don njė shkollė , don njė pergaditje te lartė e per fat te keq ne shprehje te vogel mungoj te gjitha.
Dihet se njeriu shpesh here fillohet nga te tjeret duke harruar te fillohet nga vetja, sepse askush nuk e njef brendesin e vetė me shumė se vetė njeriu i vetvetes , ndoshta edhe dikush fshihet ne veten e vetė dhe jeton ne atė fshehje , por fshehja krijon edhe ligje te vetat dhe me ne fund krijon edhe konflikte me veten e vetė, se fjala se ai qe nuk eshtė i mirė me veten e vetė s“mundet te jetė i mirė edhe me te tjeret se dij se sa ku dhe si ndikon .

Njeriu ndahet ne gjini , por tek e fundit quhet njeri, pamvaresisht se eshtė meshkulll ose femer , ky faktori njeri eshtė ai qe ka ndjenja , ka shpirt, ka zemer , ka edhe moral , ka edhe vujtje e gezim.
Faktori njeri shpesh bie ne ndesh me gjinin e vetė e pastaj i versulet edhe te tjerve , sepse ka mundesi se faktori njeri qe bie ne ndesh se pari nuk eshtė i kenaqur me veten e vetė , qoftė nga bukuria, pamja fizike , gatishmeria seksuale ose njofja e shpirtit te gjinis se tjeter.
Te gjithė futen ne njė thes shkaku i njėrit ose njėres, e aty duhet ditur se thesi nuk i nxan te gjithė ose se paku kush qep thas te tillė per te futur njerez ne ata thas , vallė mos ia ka zanatin e qepjes ose e ka mesuar nga vetja ose mos e ka trashegimi qepjen e thasve.
Ofendimi eshtė njė arm e keqe qe vretė shpirtin e njeriut , por me se shumti vret atė te cilin ose te cilen eshtė me e pa fuqishme se pala e tjeter , po mendoj ndoshta ne forcen fizike , sepse ne atė psiqike ose pedagogjike ose njerzore ka dominanca.

Te fitosh nga dikush sidomos nga njė femer eshtė ajo lufta me e keqe dhe me e dobet qe mundet te ndodhė ne jetė , se kam fjalen per fitore fizike ne duel , por ne sferat e ndryshme jetsore sidomos ato te fjalosjes ose te fyerjes. Dikush ne fakt eshtė privilegj te fitoj me fyerje dhe ofendime qe quhem moral , por morali vallė a mvaret vetem tek vagina e femres apo ku tjeter , ose thenė troq mos ajo llogaritet si moral.
Besoj se jo , sepse morali ka rrugė te ndryshme qe ndahen ne shumė drejtime, andej qeshtja e moralit nuk eshtė aspak me e madhe tek njė meshkull vetem pse ka njė penis sepse nga ai nuk ka dalur as ndera dhe as burrnia , por mos e dhashtė Zoti qe koka e vogel ta urdheroj te madhin se aty pastaj behet puna e komplikuar dhe nuk dihet se cila kokė po fletė dhe po merrė vendime.
A eshtė tragjike qe te gjindet femra me dikend ne shtrat e qka do te veprohet.
Nese mendon njeriu me koken e vogel , ska me tragjike , bile ka raste qe edhe vrasja ka ndikuar aty per aty , sepse ndjenjat nga koka e vogel shkojn tek e madhja por nese veprohet keshtu atehere koka e madhe do te pendohet shpejt per marrjen e vendimeve te tilla.
Ne fakt koka e madhe duhet te mendoj dhe te logjikoj, sepse askush askuj nuk i ka dhuruar shpirtin dhe ska drejt qe ta denoj aspak qe te ia merrė shpirtin , kur dihet se nervoziteti e benė te veten dhe veshtirė kontrollphet njeriu ne brendesi te vetė.
Me e mira punė eshtė ajo e cila del ne shesh dhe nuk zgjatė shumė , sepse te gjithė jemi te krijuar nga ndjenjat dhe te gjithė kemi te drejt te dashurohemi , edhe pse kjo mundet te ndodhė pas marteses.
Jetes nuk i dihet aspak se kend takon njeriu , por duhet ditur se tek dashuria e vertet nuk ka kesi lloje te veprimeve te tilla.
Per dikend eshtė seksi dashuri , ndersa per te tjetrin eshtė seksi ne kombinim edhe me respektin , lumturin dhe ndershmerin.
Asnjė ndarje nuk ka ndodhur pa arsye edhe pse arsyeja mundet te jetė e madhe ose e vogel , por ne fakt ajo nuk ka funksionuar me teper edhe pse njeriu tenton te luftoj kunder furtunes se ketij llojė por ajo eshtė e kotė.
Qdo kush duhet te jetė real mendoj une , qe nese fillon njė dashuri te re , e kam fjalen nese ndodhė njė gjė e tillė te ndahet dhe te mos luaj me ndjenjat e askuj sepse te gjithė kemi mishė dhe gjakė e hiq me shumė nuk deshirojm te jemi te tradhtuar, andej sa per perfundim , nese njė femer gjindet ne shtrat me diken tjeter , do te ishte e mirė qe te mbahet durimi dhe asgjė me shumė por vetem te largohet nga banesa , duke harruar trimerin dhe gjakė nxetsin sepse nuk ia vlenė qe te humbet jeta neper burgje shkaku i njė femre , por e njeta gjė vlen edhe per femra nese ato e takojn mashkullin ne shtrat me njė femer , sepse forca sot per sot nuk gjindet ne grushta ose stupca , por qdo kush ka forcė si mashkull e femer dhe si femij , por kjo forcė nuk duhet te perdoret si deshmi te trimeris por ketė forcė duhet permbledhur per tu ballafaquar me jeten dhe per te pas forcė per te ardhemen ne dashuri , sepse njė e tillė nuk ishte dashuri e vertet , atehere duhet me forcė per te kerkuar dashurin e vertet , se jeta eshtė e gjatė dhe ka surpriza te medha dhe te kendeshme.

Nderime

halla e madhe
18-04-05, 19:07
Psikologu_Komlplimente per postime tua te qelluara dhe shembullore :?:

Ali G
18-04-05, 20:00
Shum Falemnderit per ju te gjith qe keni dhen mendimin e juaj.
Te disa shof qe pergjigjen qka nuk kam pyte fare!

Mos harroni pytja esht Reagimi yt si kishte me qen?.
Tjeter nuk po me intereson te dij.


Shkurt dhe kjart.

Falemnderit.

Tomori
18-04-05, 21:29
TOMORI:

"-hahahahaha Moj Murgeshe moj Murgeshe!!!
Plotesishte ju kuptoje juve ju keni te drejte 100% po te kisha qene edhe une si ju qike po ne te njejten fjalordhe do te shprehesha se do ta mbroja feminizmin. Jo se doja po se e kam pas taksirat me qene femer?!!!"


hehe
s'e ke pase "taksirat" me qene femer TOMORI???
PSE CKA JE TI???
jam e sigurte se ti ne jeten e perditshme je nje milingone qe fshihesh pas gardhit, dhe se MARTINKEN e ke pare ne enderr!
Si thote fjala e urte e popullit "Qeni qe leh, nuk kafshon"!!!!

po PERNDRYSHE, cke ti me shume si mashkull ne krahasim me femrat (e pashe se kishe permendur se ke PENIS...aman, bre edhe gomaret kane Penis) po tjeter cke ore ti qe te duket vetja kaq interesant???? :wink:

e sa i perket temes....aiiii
cka kisha bere une....hemmm...
i kisha fotografuar, dhe i kisha postuar fotografite ne internet :wink:

"Reana" ne regull je,,,,por dua tju njoftoje se vetem me nje pike, nuk pajtohem me ju?
-Sa i perket fjales PENIS un nuk e kam permendur, lexo tekstin ma larte nuk kam permend kerkundi,,,,
-Por "Reana" qka kam faj une se juve gjdo gje ju duket si Penis,,,,se shihet qarte se ju e keni Pasion 'PENISIN" moj "RENAT' por mos ma futni mua se un kam permend kte fjal ju lutem,,,,
--Se po ta zeme se e kam permende, kjo per mua nuk prish pune se un kte organ e shohe vetem per nevoja FizioUrologjike,,,,dmth Per dba shuren vetem kaq,,,,,Po ju si e shihni kte element te qmuar mbasi jeni femer?!!!!
"Renat" tungji,,,hahahaha moj Renat keni pasion te lezetshme :wink:

Reana
18-04-05, 23:09
hemmmm :wink:

"mos ma futni"???
shprehje interesante qe ke perdor ti si mashkull!!!
MOS KE DERT TOMORI, nuk ta fus UNE!!!! :wink: :wink: :wink:

Reana
18-04-05, 23:10
hemmmm :wink:

"mos ma futni"???
shprehje interesante qe ke perdor ti si mashkull!!!
MOS KE DERT TOMORI, nuk ta fus UNE!!!! :wink: :wink: :wink:

Tomori
19-04-05, 11:08
hemmmm :wink:

"mos ma futni"???
shprehje interesante qe ke perdor ti si mashkull!!!
MOS KE DERT TOMORI, nuk ta fus UNE!!!! :wink: :wink: :wink:

hahahahahahaha Moj Renat,,,,qe u knaqa me ty :wink:
-Renata e me merituar nje mpuuuqqqqqqq,,,,,,te forte :wink:
Tungji oj futsho,,,

turisti
19-04-05, 12:30
hemmmm :wink:

"mos ma futni"???
shprehje interesante qe ke perdor ti si mashkull!!!
MOS KE DERT TOMORI, nuk ta fus UNE!!!! :wink: :wink: :wink:

hahahahahahaha Moj Renat,,,,qe u knaqa me ty :wink:
-Renata e me merituar nje mpuuuqqqqqqq,,,,,,te forte :wink:
Tungji oj futsho,,,

"futsho"...,hahahahahahaahahahahahahahahahahahahahaahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha. :P :wink:

Reana
19-04-05, 17:54
**************************************


Ndryshuar nga

Honesty

***************************************

Tomori
19-04-05, 20:37
[quote="Reana"]hemm o TOMORI

po e deshe nje te plastikes, ta beje edhe kete nam o xhani, TA FUS pse jo!!!!
quote]

-''Reana" moj "Reana" po ti paske qene per HOLLYVUD ta marsha te keqen moj Xhan :wink:

Lona
21-04-05, 07:24
Pershendetje,

E lus Zotin qe mos te ndodhe kurr te takoj burrin me dike tjeter e sidomos dmth ne shpijen tone ku kemi fillu jeten .
Por gjithcka e mundshme, andaj une per veti asnje fare reagimi nuk dot beja por dot qetesoj vehten me mendime te ndryshme ne vet shpirtin tim, por ne nje fare menyre nuk do e dua me ate njeri si me pare dhe dot mundohem qe qetesia ime shpirterore ndaj tij ta bej ate qe te me lutetet tme kerkoj falje, por dihet se tradhetin askush nuk e fale.

Lona;

Daja POLIC
13-05-05, 01:10
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

hahahahahahhahahahhahahahhahahahahhahahaha edhe kjo eshte LEGAL ketu a mir mir

Une nuk kisah ber kurgjo mi ndalu mu kishin dhimt shum isha hi qyna tani

ishalla nuk provoem me kesi gjera

TERORIST
14-05-05, 07:58
tung ju pershendes
e sa per mua qfar raimi kisha be . e kisha myt femren time ose rujen time ne vende e sa per djaloshin e kisha len . as nuk e kisha prek . kaq edhe dihet pse .
edhe djaoshi nuk me ka tradhnu , ose femra ose gruja me ka tradhtu .
tung ju pershendes

Krokodilli
15-05-05, 11:31
Po ta kisha gjet grun me nje burr tjeter ne shtrat pasi qe isha kthy prej pune,, paramendooooooooooooooooooooooooo i lodhun tu gut me shku ne shpiiiiiiii ......

haha harrova qe po jetoj ne Australi,,,, thjet krejt
nja 2 minutat e par me kish dal tymi prej veshve.. i kisha ul dyt afer,, edhe e kisha vet grun pse erdh deri te kjo pun dhe si.... ja kisha tregu ka eshte dera e shpis edhe i kisha than shko qlodhu nja 1 muj merr pushim shko ne Hawaii e kur te kthehesh flasim si e qka e tek ka ndodh,,,, e keti burrit qe u kan ne dhom me grum teme,, ja kisha qit 1 cigare,, besa edhe ni kafe,, e i kisha than --> a pate koh te mir me grun tem,, a ja kalove mir,, ose me qen anglez --> did you enjoy her? edhe nja 2 grushta si shpejt hunve edhe i kisha than udha e mbar se ski faj ti po gruja..

kur tish kthy gruja prej pushimi i kisha than a pushove hiq se du me ta ble edhe ni bilet per ni pushim tjeter,,
udhetim specifik KOHA ME SHKU NE RRS

Stuhia
16-05-05, 00:35
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

E ju cfare keni bere?
Ndoshta une gabohem por pa te provuar fati edhe nuk do te beje nje pyetje te tille.

Ali G
19-05-05, 22:05
Un kisha ber keshtu;

Kisha marrun nje Granat dhe ja kisha gju nga jasht.
Kemi ber Kuror dhe jemi Betu qe do te Jetojm deri te vdekja,dhe ashtu do mbetet.

Pershendetje te Sinqerta te Gjithve.
Ali Gashi

Blondi1
30-05-05, 15:52
Un do ja falja shoqen ati frajerit e do i thoja e bajsh me shnet

E heren tjeter do kujtohesha se pse femra ime vjen deri te tradhtija.

Se mund tė ndodh qė edhe un ti kem fajet!
ėsht krejt e natyrshme se nėse me dashnoren nuk forconi lidhje tė sinqert dhe tė fort , tė tradhtoj ,

e pse mos ta tradhtoj pėrshembull burrin , kur ai daija , tan diten rrin nė qajtore edhe ose klub ,, ndjek femra , nuk kujdeset pėr fėmijėt , nuk i ndihmon gruas

Ato gra qi nuk e tradhtojn burrin e kėtij lloji i nshoft toka

Kurvani
31-05-05, 00:02
hahah e kisha l`shu,qka kisha pas me bo?

turisti
05-07-05, 12:25
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

Ehe,hahahahahahahahaahahahahaahahahahaahahahahahah ahahahahaahahahahaahahahahah,veq ZOTI e din se ēka ėshtė e parapare simbas skenarit jetesor.... :P

Krokodilli
05-07-05, 12:42
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

Ehe,hahahahahahahahaahahahahaahahahahaahahahahahah ahahahahaahahahahaahahahahah,veq ZOTI e din se ēka ėshtė e parapare simbas skenarit jetesor.... :P

sna ka met tjeter veq me pagu do magjupe me naa shiku skenarin jetsor,, po prap jeta eshte e shkurt,, nuk ia vlen,, qka te vjen prej zoti mir se vjen,,,, (besa prej zoti vin te mirat se te keqiat jo hehehehe) nese ju ka tek grus me ba at pun kush qe e ndal ska,,,,,,,,,,,,,,

keshtu qe shoki Turist,, mundohu sa ma shum me ba sefa,, mos hjek keq po as grun mos e le me hjek keq,, rreziku eshte me i vogel

vendasi
13-11-05, 04:29
hahahaha mke shti me kesh me tmadhe :lol: :lol: :lol:
Mire de Murgesh dot prononcohem ne pyetjen tende,,,

Mbasi me pyet keshtu ju kisha lutur qe ju mundesisht, si grua qe jeni mbasi tash rolet u ndruan?!!!!
Tme pergjigjeni,,,
- Si kishit vepruar ju nese kishit takur burin tuaj me naj tjeter :wink:


O ju kisha thėnė amani mė pritni sa tė bėj njė banjo.
Pastaj isha kthy dhe kisha ra nė shtrat tek ata dy.
Aiiiiiiiii stė ipet rasti ēdo ditė me ja nxjerr shpirtin burrit me dashuri. :lol: :wink: oooooooooo hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ku Murgeshe ma ke qite gazin o hahaaaaaaa me fal po spomundem mu nale tu keshe
te lumte goja per ate pergjigjeje.
te pershendes

lyra2
29-04-07, 12:02
..more leni pollavrat ,po nese e gjeni gruan ashtu apo burrin ,kthehuni nga vehtja korigjone vehten se ka dikun gabime TE MEDHAJA bile ,se qka mungon ne shpi shpesh e lypim ne kojshi ...
me te mira .

karkalec
29-04-07, 12:41
Mu me ka nodh, e qe jam ngrit ne Lokal, i kam hedh Makaronat nkok, ene i thash:

Shko tani e ulu tek ajo tjetra, mi ip celsat e makines qe tiki nshpi e mor plackat e mia, se un gjej nji mo tmir se sa ti, po ti nuk gjen nji mo tmir se une!!!

lyra2
29-04-07, 13:47
edhe a e gjete ti me te mire ,apo ajo....
apo jeni ne kerkim ende

karkalec
29-04-07, 16:04
... u zwerdh, u skuq dhe me kerkoi te falur....

lyra2
29-04-07, 19:52
..edhe ti prap nuk ia fale,po fale bere se nashta nuk e perserit ma ..edhe tash e don ma shume

karkalec
29-04-07, 20:29
....e ke kuptu shum mire....ai tani esht martu dhe un jam beqare,.... hahaha

lyra2
30-04-07, 08:00
...uhaaa sa kokforte

karkalec
01-05-07, 09:16
Kur je ne Dashuri, nuk ka "shum rendesi", ma merr menja,ndahesh me "lehte", me Familje eshte shum e rende te ndahesh, aty duhet te mundohesh te sakrifikosh...

Por prap, per mua mbetet,
Ai qe e bon nji her, e bon gjithmon!!!

Abri
01-05-07, 10:46
njanit i kish pas dal bishti tuj e prit te dashuren e prej ateher ja kish nis veq sex bajke e ju hek bishti pi majmunit u ba njeri!kjo ishte prejardhja e njerzimit

Berkan
03-05-07, 16:15
Pershendetje Ali G !

Se pari isha munduar ta qetesoje vehten...qe te mos i mbys te dyt.
Dhe isha ndalur te mendoje se pse erdhi deri te kjo?
Pse erdhi deri te kjo qe ta detyroje ate te shkoje me tjeter?
Kaq kisha per tani ...ndoshta kthem me vone per me shume.
Do ti bashkangjitesha edhe une... jo more veq hajgare po boj, nuk i kisha bo kurgjo veq isha nda prej gruas, se nuk ia vlen per ate grua me i bo duart me gjak

keno
31-12-08, 03:10
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!
po une de kisha vepruar kur de hapsha deren e dhomes de thojsha cfar sopris moj gruj me ke be vazhdo mos undal se te kapercen lezeti vazhdo mirsha ni karike de hulesha afer deres dvu thojsha kur de mbaroni dvu boj kaffe dvu jap kani duhan edhe mirni teshat hupeni nga shpija te dy

E embla
31-12-08, 19:22
....Uuuuhhhhh qyqjaaaa ishalla kishte pas noj dritare ne ate dhome te dy per dritarje jashta kishin dal pa mendue hic dy here....ncncnc qysh guxon more dreq me sjell ate lloj pisje ne krevatin tone aaa?!!!!!!!!!!!!!!.....Aahhh Zot ndihmom e ishalla nuk me ndodh kurre kjo se e kam te sigurte qe jeten e kaloj ne burg lool...

Penelope
31-12-08, 19:40
Do te isha i pari qe te ju uroj fejesen...

sqenka qene pune fejese aty...Nese e ke dashte ate njeri mund te lshoje zemra ne vend, ose ndalu e kqyri per qudi..Veq mos na provofte Zoti. Amin!

ABC
31-12-08, 20:02
Po ta kisha gjet grun me nje burr tjeter ne shtrat pasi qe isha kthy prej pune,, paramendooooooooooooooooooooooooo i lodhun tu gut me shku ne shpiiiiiiii ......

haha harrova qe po jetoj ne Australi,,,, thjet krejt
nja 2 minutat e par me kish dal tymi prej veshve.. i kisha ul dyt afer,, edhe e kisha vet grun pse erdh deri te kjo pun dhe si.... ja kisha tregu ka eshte dera e shpis edhe i kisha than shko qlodhu nja 1 muj merr pushim shko ne Hawaii e kur te kthehesh flasim si e qka e tek ka ndodh,,,, e keti burrit qe u kan ne dhom me grum teme,, ja kisha qit 1 cigare,, besa edhe ni kafe,, e i kisha than --> a pate koh te mir me grun tem,, a ja kalove mir,, ose me qen anglez --> did you enjoy her? edhe nja 2 grushta si shpejt hunve edhe i kisha than udha e mbar se ski faj ti po gruja..

kur tish kthy gruja prej pushimi i kisha than a pushove hiq se du me ta ble edhe ni bilet per ni pushim tjeter,,
udhetim specifik KOHA ME SHKU NE RRS
hahahahahahaha qfar imagjinate po a
je shiptar a qa be haha

ABC
31-12-08, 20:08
Pershendetje te gjithve.

Duke lexuar disa shkrime te bukura ne ketė temė , takoj edhe shkrime te cilat njerezit i shkruajn me shpejtesi ose pa menduar , por te themė pa logjikuar nuk guxoj sepse logjika don njė shkollė , don njė pergaditje te lartė e per fat te keq ne shprehje te vogel mungoj te gjitha.
Dihet se njeriu shpesh here fillohet nga te tjeret duke harruar te fillohet nga vetja, sepse askush nuk e njef brendesin e vetė me shumė se vetė njeriu i vetvetes , ndoshta edhe dikush fshihet ne veten e vetė dhe jeton ne atė fshehje , por fshehja krijon edhe ligje te vetat dhe me ne fund krijon edhe konflikte me veten e vetė, se fjala se ai qe nuk eshtė i mirė me veten e vetė s“mundet te jetė i mirė edhe me te tjeret se dij se sa ku dhe si ndikon .

Njeriu ndahet ne gjini , por tek e fundit quhet njeri, pamvaresisht se eshtė meshkulll ose femer , ky faktori njeri eshtė ai qe ka ndjenja , ka shpirt, ka zemer , ka edhe moral , ka edhe vujtje e gezim.
Faktori njeri shpesh bie ne ndesh me gjinin e vetė e pastaj i versulet edhe te tjerve , sepse ka mundesi se faktori njeri qe bie ne ndesh se pari nuk eshtė i kenaqur me veten e vetė , qoftė nga bukuria, pamja fizike , gatishmeria seksuale ose njofja e shpirtit te gjinis se tjeter.
Te gjithė futen ne njė thes shkaku i njėrit ose njėres, e aty duhet ditur se thesi nuk i nxan te gjithė ose se paku kush qep thas te tillė per te futur njerez ne ata thas , vallė mos ia ka zanatin e qepjes ose e ka mesuar nga vetja ose mos e ka trashegimi qepjen e thasve.
Ofendimi eshtė njė arm e keqe qe vretė shpirtin e njeriut , por me se shumti vret atė te cilin ose te cilen eshtė me e pa fuqishme se pala e tjeter , po mendoj ndoshta ne forcen fizike , sepse ne atė psiqike ose pedagogjike ose njerzore ka dominanca.

Te fitosh nga dikush sidomos nga njė femer eshtė ajo lufta me e keqe dhe me e dobet qe mundet te ndodhė ne jetė , se kam fjalen per fitore fizike ne duel , por ne sferat e ndryshme jetsore sidomos ato te fjalosjes ose te fyerjes. Dikush ne fakt eshtė privilegj te fitoj me fyerje dhe ofendime qe quhem moral , por morali vallė a mvaret vetem tek vagina e femres apo ku tjeter , ose thenė troq mos ajo llogaritet si moral.
Besoj se jo , sepse morali ka rrugė te ndryshme qe ndahen ne shumė drejtime, andej qeshtja e moralit nuk eshtė aspak me e madhe tek njė meshkull vetem pse ka njė penis sepse nga ai nuk ka dalur as ndera dhe as burrnia , por mos e dhashtė Zoti qe koka e vogel ta urdheroj te madhin se aty pastaj behet puna e komplikuar dhe nuk dihet se cila kokė po fletė dhe po merrė vendime.
A eshtė tragjike qe te gjindet femra me dikend ne shtrat e qka do te veprohet.
Nese mendon njeriu me koken e vogel , ska me tragjike , bile ka raste qe edhe vrasja ka ndikuar aty per aty , sepse ndjenjat nga koka e vogel shkojn tek e madhja por nese veprohet keshtu atehere koka e madhe do te pendohet shpejt per marrjen e vendimeve te tilla.
Ne fakt koka e madhe duhet te mendoj dhe te logjikoj, sepse askush askuj nuk i ka dhuruar shpirtin dhe ska drejt qe ta denoj aspak qe te ia merrė shpirtin , kur dihet se nervoziteti e benė te veten dhe veshtirė kontrollphet njeriu ne brendesi te vetė.
Me e mira punė eshtė ajo e cila del ne shesh dhe nuk zgjatė shumė , sepse te gjithė jemi te krijuar nga ndjenjat dhe te gjithė kemi te drejt te dashurohemi , edhe pse kjo mundet te ndodhė pas marteses.
Jetes nuk i dihet aspak se kend takon njeriu , por duhet ditur se tek dashuria e vertet nuk ka kesi lloje te veprimeve te tilla.
Per dikend eshtė seksi dashuri , ndersa per te tjetrin eshtė seksi ne kombinim edhe me respektin , lumturin dhe ndershmerin.
Asnjė ndarje nuk ka ndodhur pa arsye edhe pse arsyeja mundet te jetė e madhe ose e vogel , por ne fakt ajo nuk ka funksionuar me teper edhe pse njeriu tenton te luftoj kunder furtunes se ketij llojė por ajo eshtė e kotė.
Qdo kush duhet te jetė real mendoj une , qe nese fillon njė dashuri te re , e kam fjalen nese ndodhė njė gjė e tillė te ndahet dhe te mos luaj me ndjenjat e askuj sepse te gjithė kemi mishė dhe gjakė e hiq me shumė nuk deshirojm te jemi te tradhtuar, andej sa per perfundim , nese njė femer gjindet ne shtrat me diken tjeter , do te ishte e mirė qe te mbahet durimi dhe asgjė me shumė por vetem te largohet nga banesa , duke harruar trimerin dhe gjakė nxetsin sepse nuk ia vlenė qe te humbet jeta neper burgje shkaku i njė femre , por e njeta gjė vlen edhe per femra nese ato e takojn mashkullin ne shtrat me njė femer , sepse forca sot per sot nuk gjindet ne grushta ose stupca , por qdo kush ka forcė si mashkull e femer dhe si femij , por kjo forcė nuk duhet te perdoret si deshmi te trimeris por ketė forcė duhet permbledhur per tu ballafaquar me jeten dhe per te pas forcė per te ardhemen ne dashuri , sepse njė e tillė nuk ishte dashuri e vertet , atehere duhet me forcė per te kerkuar dashurin e vertet , se jeta eshtė e gjatė dhe ka surpriza te medha dhe te kendeshme.

Nderime


a ka dikush me shtue diqka ktu,bravo psikolgu

ABC
31-12-08, 20:11
Pershendetje te gjithve.

Duke lexuar disa shkrime te bukura ne ketė temė , takoj edhe shkrime te cilat njerezit i shkruajn me shpejtesi ose pa menduar , por te themė pa logjikuar nuk guxoj sepse logjika don njė shkollė , don njė pergaditje te lartė e per fat te keq ne shprehje te vogel mungoj te gjitha.
Dihet se njeriu shpesh here fillohet nga te tjeret duke harruar te fillohet nga vetja, sepse askush nuk e njef brendesin e vetė me shumė se vetė njeriu i vetvetes , ndoshta edhe dikush fshihet ne veten e vetė dhe jeton ne atė fshehje , por fshehja krijon edhe ligje te vetat dhe me ne fund krijon edhe konflikte me veten e vetė, se fjala se ai qe nuk eshtė i mirė me veten e vetė s“mundet te jetė i mirė edhe me te tjeret se dij se sa ku dhe si ndikon .

Njeriu ndahet ne gjini , por tek e fundit quhet njeri, pamvaresisht se eshtė meshkulll ose femer , ky faktori njeri eshtė ai qe ka ndjenja , ka shpirt, ka zemer , ka edhe moral , ka edhe vujtje e gezim.
Faktori njeri shpesh bie ne ndesh me gjinin e vetė e pastaj i versulet edhe te tjerve , sepse ka mundesi se faktori njeri qe bie ne ndesh se pari nuk eshtė i kenaqur me veten e vetė , qoftė nga bukuria, pamja fizike , gatishmeria seksuale ose njofja e shpirtit te gjinis se tjeter.
Te gjithė futen ne njė thes shkaku i njėrit ose njėres, e aty duhet ditur se thesi nuk i nxan te gjithė ose se paku kush qep thas te tillė per te futur njerez ne ata thas , vallė mos ia ka zanatin e qepjes ose e ka mesuar nga vetja ose mos e ka trashegimi qepjen e thasve.
Ofendimi eshtė njė arm e keqe qe vretė shpirtin e njeriut , por me se shumti vret atė te cilin ose te cilen eshtė me e pa fuqishme se pala e tjeter , po mendoj ndoshta ne forcen fizike , sepse ne atė psiqike ose pedagogjike ose njerzore ka dominanca.

Te fitosh nga dikush sidomos nga njė femer eshtė ajo lufta me e keqe dhe me e dobet qe mundet te ndodhė ne jetė , se kam fjalen per fitore fizike ne duel , por ne sferat e ndryshme jetsore sidomos ato te fjalosjes ose te fyerjes. Dikush ne fakt eshtė privilegj te fitoj me fyerje dhe ofendime qe quhem moral , por morali vallė a mvaret vetem tek vagina e femres apo ku tjeter , ose thenė troq mos ajo llogaritet si moral.
Besoj se jo , sepse morali ka rrugė te ndryshme qe ndahen ne shumė drejtime, andej qeshtja e moralit nuk eshtė aspak me e madhe tek njė meshkull vetem pse ka njė penis sepse nga ai nuk ka dalur as ndera dhe as burrnia , por mos e dhashtė Zoti qe koka e vogel ta urdheroj te madhin se aty pastaj behet puna e komplikuar dhe nuk dihet se cila kokė po fletė dhe po merrė vendime.
A eshtė tragjike qe te gjindet femra me dikend ne shtrat e qka do te veprohet.
Nese mendon njeriu me koken e vogel , ska me tragjike , bile ka raste qe edhe vrasja ka ndikuar aty per aty , sepse ndjenjat nga koka e vogel shkojn tek e madhja por nese veprohet keshtu atehere koka e madhe do te pendohet shpejt per marrjen e vendimeve te tilla.
Ne fakt koka e madhe duhet te mendoj dhe te logjikoj, sepse askush askuj nuk i ka dhuruar shpirtin dhe ska drejt qe ta denoj aspak qe te ia merrė shpirtin , kur dihet se nervoziteti e benė te veten dhe veshtirė kontrollphet njeriu ne brendesi te vetė.
Me e mira punė eshtė ajo e cila del ne shesh dhe nuk zgjatė shumė , sepse te gjithė jemi te krijuar nga ndjenjat dhe te gjithė kemi te drejt te dashurohemi , edhe pse kjo mundet te ndodhė pas marteses.
Jetes nuk i dihet aspak se kend takon njeriu , por duhet ditur se tek dashuria e vertet nuk ka kesi lloje te veprimeve te tilla.
Per dikend eshtė seksi dashuri , ndersa per te tjetrin eshtė seksi ne kombinim edhe me respektin , lumturin dhe ndershmerin.
Asnjė ndarje nuk ka ndodhur pa arsye edhe pse arsyeja mundet te jetė e madhe ose e vogel , por ne fakt ajo nuk ka funksionuar me teper edhe pse njeriu tenton te luftoj kunder furtunes se ketij llojė por ajo eshtė e kotė.
Qdo kush duhet te jetė real mendoj une , qe nese fillon njė dashuri te re , e kam fjalen nese ndodhė njė gjė e tillė te ndahet dhe te mos luaj me ndjenjat e askuj sepse te gjithė kemi mishė dhe gjakė e hiq me shumė nuk deshirojm te jemi te tradhtuar, andej sa per perfundim , nese njė femer gjindet ne shtrat me diken tjeter , do te ishte e mirė qe te mbahet durimi dhe asgjė me shumė por vetem te largohet nga banesa , duke harruar trimerin dhe gjakė nxetsin sepse nuk ia vlenė qe te humbet jeta neper burgje shkaku i njė femre , por e njeta gjė vlen edhe per femra nese ato e takojn mashkullin ne shtrat me njė femer , sepse forca sot per sot nuk gjindet ne grushta ose stupca , por qdo kush ka forcė si mashkull e femer dhe si femij , por kjo forcė nuk duhet te perdoret si deshmi te trimeris por ketė forcė duhet permbledhur per tu ballafaquar me jeten dhe per te pas forcė per te ardhemen ne dashuri , sepse njė e tillė nuk ishte dashuri e vertet , atehere duhet me forcė per te kerkuar dashurin e vertet , se jeta eshtė e gjatė dhe ka surpriza te medha dhe te kendeshme.

Nderime

Ne fakt koka e madhe duhet te mendoj dhe te logjikoj, sepse askush askuj nuk i ka dhuruar shpirtin dhe ska drejt qe ta denoj aspak qe te ia merrė shpirtin , kur dihet se nervoziteti e benė te veten dhe veshtirė kontrollphet njeriu ne brendesi te vetė.
Me e mira punė eshtė ajo e cila del ne shesh dhe nuk zgjatė shumė , sepse te gjithė jemi te krijuar nga ndjenjat dhe te gjithė kemi te drejt te dashurohemi , edhe pse kjo mundet te ndodhė pas marteses.

ExCeLL-
01-01-09, 17:41
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!


Qe pot tregoj Kurgjo si kisha bo, veq i kisha lan n`kolic (sakat) t`pershendes ExCeLL.

emine
01-01-09, 17:53
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!


edhe po pyet qka a...........jo i kisha than puna mar:tongue: qaj burr qe me bjen hye mu ,nuke e ban ate pune me pru ne shpi,se e din me ushkur te kulev ja nxerri syte duq,plus asoje dredhejks qe hyne ne banes teme ja kisha fluturu qato kaqele per pengjere,,,qe kurr si kish ro nemend me shku me kond mo,,,,kuq ju kishin duk meshkujt,,,,,,

e bana namin ka pres gjin me fjal e ka mys hahahhhahahh

thellenza
02-01-09, 15:50
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!Hmm, vetem kur po e paramendoj po me shfaqen dhimbjet ne bark. Si kisha reagu nuk e di, vetem e di se kish me qen shume e rrezikshme nese me qellon aty afer ndonje send qe i ngjan armeve. :eek:

Blerim83
04-01-09, 15:32
Hmm, vetem kur po e paramendoj po me shfaqen dhimbjet ne bark. Si kisha reagu nuk e di, vetem e di se kish me qen shume e rrezikshme nese me qellon aty afer ndonje send qe i ngjan armeve. :eek:shike shike gjigja gjigja edhe une qishtu ja kisha ba veq se mu mu po me shfaqen dhimt ne kry e jo ne bark kur po paramendoj:biggrin:

toriwolf
11-01-09, 14:28
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote


TI PERFUNDON NE BURG FEMIJET JETIM ETJ ETJ SI THA EDHE MURGESHA PO KUR TE DALESH NGA BURGU QKA TE PRET TY ?
DIKUSH DEL EDHE E NXIRR HAKUN

Teuta2
15-01-09, 21:03
-I kisha qu rrote te sames?!~!
-Nuk duhet njeri me mendu nkta pune shum thjeshte zgjidhet problemi?!
-E kte problem e zgjedhe vetem nje gje?!!!
-E kjo eshte Zeri i Bilbilit (Alltija,) kjo eshte e gjithe historia.

-Kush mendone se ka Alternativ tjeter si psh jo Gjygji e jo kuptimi e tj,,
me besoni se keta persona e rejne veten,,,,
Cka eshte puna ketu ma mire te vdiset me ndere, se ske qka humbe mbas ksajit ma,,,

- Se sa me jetu ata mote qka tkane ngele si Rezil,,,rrujna zote


QFAR ALLTIJE MORE ... a nuk dini ju (qe e perdori veq alltin) a nuk dini diqka tjeter perveq me allti me i zgjidh problemet a? Zoti ka dhen jet dhe veq Ai duhet ta merr ate... me ik prej saj PER GJITHMON e met ja mshu ni shpull qe ja qet syt n tok e mu shliru ti vet e me gjet tjetren mas ni kohe.... se jo alltija...mendimi im

toriwolf
19-01-09, 14:53
teuta 2 ki plotsisht te drejt

zeromafi
01-03-09, 12:43
SHendosh koka se kapuqa ka bllo ,vrasje nuk pereferoi kurrsesi

Asht pak me e rend kur ke femi e te ndodh nje gje e till

Afrimi_17
02-07-09, 02:30
Po ata raste nuk dot kisha dashur as ti mendoj sepse eshte ngaterres totale pisqike.
Ta theme te drejten edhe njeriu me i drejte dhe me tolerant ne bote nuk do te kishte
mundur ta kontrolloj veten ,sepse nje njeri lind zhvillohet gjithmon me pretendim ta
krijoj nje familje te paster dhe te lumtur e nese endrra e tij shkaterrohet sidomos me tradheti atehere dot kishte shum menyra per tu hakmerrur ne ate qaste.
Ka shum lloje te njerzve qe do te kishin bere reagime te ndryshme ne ate qaste
qe sigurisht qe sdot ishin gabin ne njefar menyre sepse tradita e shqipetarit eshte
se tradhetia e sidomos te gruaja te perfundoi me gjak mirepo ne nje kende veshtrim tjeter
une do ti kisha analizuar gjerat qe durimi dhe qetesia mendore dot ishin rruga me e mire
drejt zgjedhjes se ketij problemi suprizues .
Une nga ana ime te jeme i qart dhe i drejt :gjithmon e kam dashur tolerancen ,demokracin,
lirin per qdo gjini, mire po ne kete rast ma merr mendja se frajeri i gruas do te shpetonte
me se lehti sepse aj eshte viktim e rastit mirepo nese nje grua e till ma ben ajo dmth
se sme ka dashur kurre sme ka respektuar kurre dhe ka dashur qe tme mashtroj ne fshehtesi ,njer rast i till mund ta shkatterroj familjen vehten dhe shum persona te tjere.
Realisht nuk jame gjindur kurr ne nje pozit te till dhe sdi se di do te kisha reguar mirepo
qe te jemi larg ketyre gjerave nevojitet shum kujdes se me ke po lidhemi qfar bashkshortore po marrim me ke do ta kalojm jeten sepse jeta eshte e gjat ta kalosh me nje njeri te pakuptimt dhe perkunder shum e shkurt me njeri qe e njef e dashuron e respekton dhe ju perkushtohesh.
Eshte raste dikutabil qe ndoshta edhe nga fakti qe nuk e kam provuar skam pergjigjje .
flm shum tem e qelluar

Peja-Boy
11-07-09, 17:55
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

Puna e mbare u Koft ...A po jau don hiq a jo ???

Kaqanikasja
17-07-09, 15:21
Se pari po ju pershendes te gjithve se esht hera e par qe hapi ni tem!

Pytja per dy gjinit esht;

Qka kishit ber nese ktheuni marrum shembull nga puna,dhe kur hyni mbrenda!
Shifeni ni burr te pa njohur,duke ber dashuri me Gruan tende?
(Apo per Femrat e kunderta?)
Qysh kishit reagu? Me intereson mendim i yt personalisht,nese ndjehesh i prekur ju kerkoj mire kuptim.

Ali G!

Ju kisha thon Pun e Mbare a u lodht hehehe e burrit tim i kisha thon nqs gjen me mir thirrum dhe mu ahhahaha

Oqeani
17-07-09, 17:18
Ju kisha thon Pun e Mbare a u lodht hehehe e burrit tim i kisha thon nqs gjen me mir thirrum dhe mu ahhahaha

Secili gjurmon per vete http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif