PDA

View Full Version : A jeni rober te MOSHES???


ARVANITI
15-04-05, 17:41
A jeni rober te moshes?

Ne boten moderne mosha eshte nje gje sa e bukur aq edhe e "tmerrshme".
Shume njerez jane manjak te rinise. Megjithese jane 40 e kusur, sillen si kalamaj. Shume te tjere mendojne se jane te "plakur" dhe menjanohen nga shoqeria, behen depresiv, gje qe ndikon e ne lunturine e tjereve.

Une, personalisht, mendoj se cdo moshe ka bukurine dhe kenaqesine e saj, prandoj une nuk jam rob i saj.

Po ju si jeni ne kete drejtim?

dr1ta
16-04-05, 12:39
Po kjo me moshe krejt mvaret cka ka perjetu njeriu ne jete ..nese nuk ke be shume qef ..gjith lakmon e thua ahhh sikur te isha me i ri/re :P nese ke pas nje jet turbulent edhe nuk lakmon te ishe me i ri ose me i vjeter. ..mendoj une

Moshen ce e kam une tash ende nuk esht e tmerrshem per mua .

ARVANITI
16-04-05, 12:49
Ti Drita, mendon se me vone do te jete e "tmerrshme'"

dr1ta
16-04-05, 13:05
Ti Drita, mendon se me vone do te jete e "tmerrshme'"


Po mundet te jet e tmerrshem nuk e di ...edhe shendeti esht me rendesi si e ndin njeri veten

Murgesha
16-04-05, 17:34
Nuk e ndjej veten tė nėnshtruar moshe, ende ndjehem sikur nė rini, dhe mund tė them se nuk jam robe e moshės. :lol:

Barbaroza
16-04-05, 17:40
Cdo moshe e ka kenaqesine e saj.Femijeria,mosha adoleshente,rinia,mosha e pjekurise e deri tek pleqeria.
S'kam pse te behem robereshe e moshes,e kam gjysmen e jetes perpara.
:lol: :lol:
Vetem i lutem Zotit te jem po kaq e kenaqur edhe tej me jeten time sikur tash!

Kercovari
16-04-05, 18:23
Ketu ne mesin tuaj te moshave te ndryshme....aiiii..ndjehem me i ri se te rinjt.Heheheheeh!Nuk jam edhe aq plake si mendoni ju!?. :lol: :lol: :lol:

Po i thone gajret bre burre.hahahahahahah!

uliksi31
16-04-05, 18:49
Kur isha femij, thonte dikush;paska vdek nje i moshes 40 vjecare.Ai thoja ani se plak ka qene r su bo nomi.
Po hajde tash e permendma ti mua vdekjen.Mire thon keta ketu se jeta fillon ne te 40-tat.Ahahahaha

florian
16-04-05, 19:14
PER CDO MOSH EKZISTON NJE STIL JETE , E CDO STIL KA BUKURIN E SAJ , NUK JAM ROB I MOSHES .

Barbaroza
16-04-05, 19:53
Kur isha femij, thonte dikush;paska vdek nje i moshes 40 vjecare.Ai thoja ani se plak ka qene r su bo nomi.
Po hajde tash e permendma ti mua vdekjen.Mire thon keta ketu se jeta fillon ne te 40-tat.Ahahahaha

Ashtu themi te gjithe valla,gjynah :( :lol: :lol:

turisti
16-04-05, 23:54
Mosha eshte robi i jem,une argati i saj. :wink:

halla e madhe
17-04-05, 08:04
Edhe une si te tjeret po mundohem te pajtohem me proceset natyrore,nuk eshte aq lehte te akceptohet pleqerija por duhet marre ashtu siq vjen nga jeta me te mira dhe te keqija :cry:

ARVANITI
17-04-05, 10:59
Kur e (do ta) quani veten te plakur???????????????Une mendoj se cdo moshe ka kenaqesite e veta.

Reana
18-04-05, 05:59
aiii :shock: ncuk ncuk..
ARVANITI...a s'pate teme tjeter???

NEJSE...
Jemi te asaj moshe te ciles e ndjejm veten te jemi!!!!

besoj se te gjithe jane te rinje ketu :wink: (perveq teje Arvaniti, meqe ke filluar te brengosesh per moshen :D )

ARVANITI
18-04-05, 11:55
O Reana edhe une i ri jam

rafet llapjani
03-06-05, 00:15
arvanit pashe syte eballit ahiqe hiq me gjete kit teme a pomeduket mue te paska hie frika ne barke mostute vlla se kurti boje 100 ta dha peregjegjjene esakt tug bacit.

mjellma
05-06-05, 15:54
[quote="ARVANITI"]Kur e (do ta) quani veten te plakur???????????????


ARVANITI kur mendoj se quaj veten te plakur a dikur kur nuk mundem te dal nga dera vetum me duhet ndihma e dikujt athere tham jam plakur dikund ka 102 vjet

Naki
05-06-05, 19:50
A jeni Rober te moshės :?:

Jo ne asnjė momentė, deri ne kėto vite te jetės pėrkunder turbolencave ne sferat e ndryshme te segmenteve jetėsore sociale.
Mundohem ti jape Jetes ngjyra, Vite tė jetojė nė trende duke ju pershtatur
kohes,vendit ku jetoje dhe edukimit qe kame fituar gjatė fazave te rritjes dhe pjekuris.

Me nderime Naki

GURI SYLAJ
05-06-05, 20:30
Ju te dashurit e mi ju pershendes nga zemra dhe ju beje me dije se dy gjera vin vet nuk ke nevoj me i ftu fare e ato jan: pleqeria dhe vdekja. Une , per vete deri tek kjo e dyta do te jem gjithmone i ri .

Me nderime Guri Sylaj

albioni_nl
10-06-05, 22:32
Njeriu eshte aq i vjeter sa e ndin vehten,ka dite kur e ndiej vehten si 70 vjet po mbas shiut del dielli thojne e kryesorja shpirti nuk plaket!
Pershendetje e kaloni si ma mire se koha iken !!!!

jadore
20-01-06, 00:53
--jetoi prandaj dhe mplakem.!!!..
--dy gjera tash jane,- ose te mbetemi te rinje(qka nuk ja deshiroj askujt)-- ose te mplakemi !!--sa me heret te kuptojme kete ,aq me lehte do te perballojme kete" kompleks"....

Manqa
20-01-06, 01:08
:arrow: Un nuk jam Rober i moshes ,!!!!!!!
:idea: Por mosha esht rob i imi!!!!!!! :!: :!:
Me nderimet e mija :roll: :roll: :arrow: :idea:

turisti
20-01-06, 08:50
Jo !

e-uritura
20-05-12, 13:55
Mosha 40 vjeqare ėshtė pleqėria e rinisė, mosha 50 vjeqare ėshtė rinia e pleqėrisė!

emine
22-05-12, 21:22
Cdo moshe ka knaqsit dhe veshtersit e saja,mosha nuk ka rrol te madhe po ajo se si ndihemi dhe si i pranojme dhe perjetojme ndryshimet,njeriu ne cdo moshe mundet te ndihet mire nese e shef jeten si proces normal qe kohe pas kohe duhet ndryshu,nga jasht dhe mbrenda!

Amina
29-05-12, 21:28
Mosha me duket ne pergjithesi ndikon me shume tek femrat se sa tek meshkujt, e kjo ka te beje me shume me ato ndryshimet qe femrat i perjetojn gjat viteve qe kalojne.

Gjdonjeri duhet ta pranoje moshen ashtu sic vjen, te sillet sipas moshe qe i takon dhe te jet i kenaqu.

TETA VERA
30-05-12, 10:28
paj tuj me pelqy tema, vendosa ti pyes koleget e mi aty ku punoj ?!
qe pergjigja qe morra :po te na pyesesh per pleqeri me thane" eshte sikur pules ti thuash shko e sillma thiken"" !!!

halla e madhe
30-05-12, 10:46
Edhe une si te tjeret po mundohem te pajtohem me proceset natyrore,nuk eshte aq lehte te akceptohet pleqerija por duhet marre ashtu siq vjen nga jeta me te mira dhe te keqija :cry:

..para shtate viteve e pasna shkru kete postim, cudi,sote as qe me bie ndermend me per keto fjale,...as qe kam kohe te mirrem me moshen,kemi dale ne duel cila cilen e munde per keto njezete vitet e ardhshme:biggrin::rolleyes:

jadore
30-05-12, 15:08
paj tuj me pelqy tema, vendosa ti pyes koleget e mi aty ku punoj ?!
qe pergjigja qe morra :po te na pyesesh per pleqeri me thane" eshte sikur pules ti thuash shko e sillma thiken"" !!!

epo tete Vera , tjeter jane mundesite dhe tjeter deshirat ..!
shpirti nuk plaket kurre ,fakt .
jeta eshte e embel ,nuk dorzohesh lehte ..
por qe jemi rob te moshes jemi . ( ju thuaj dhe kolegeve , ) me vetedije pa vetedije ,mjafton qe jemi .
Se po nuk qeme rob te saj korrspodone qe nuk jemi real me rrethin, kemi humbur sensin ne kohe dhe hapsire ..

te shpjegoj do e do shembuj se pse jemi rob te saj , (qe ti bind ata qe nuk e kuptojne ..)

te jesh i moshes se pjekur dhe te arsyetohesh me pafajsine e nje adoleshenti quhet naivitet .reaksioni i pjekurise eshte pergjegjesi e moshes , pra peng i saj ne karakter te njeriut ..
apo shembuj me te thjeshte ..
te kesh 40 -50 vjet dhe endesh cdo nate discove me elanin e nje tienegjeri quhet devijim personaliteti , deshte e nuk deshte rob i moshes , pa cka qe mund te ndodhe edhe zemra edhe trupi ende te kercejne nen ritem te muzikes,nuk eshte me rendesi a je a sje tip sevdalli , mosha .pike )
ti kesh 50 vjete e te rrishe nen shoqerine e 15 vjeqareve ( edhe pse ndoshta ndihesh rehat more ) quhet perverzitet !..a nuk jemi pra rob te moshes ?

e dini cfare me bene mua pershtypje ..
eshte nje element i vogel qe vrej ketu ne Kosove tek femrat e qe pavetedije e praktikojne , perzirje moshash ne te veshur ..e vrej nena 42 vjeqe veshe te njejtin send qe vesh edhe e bija 20 vjeqe ( kjo perbihet deri dikund ) por ngulfatja te vjen kur te njejten stil e rrobe vesh dhe femija tjeter me 12 vjeqe ..??
sikur na prishet pak bre balanci i reprezentimit te moshes !
e iks e iks raste tjera ..

jam pak konzervative -a, Tete . ( shenja te pleqnise ,hahaha) epo ,gjitheckafi bre e ka marifetin e vet , (thote mama jeme) , e e dhe mosha marifetin e vet ..

e-uritura
30-05-12, 18:42
"Tė gjithė dėshirojnė tė jetojnė gjatė, por askush nuk don tė plaket"

Steve Jobs tha; Askush nuk e don vdekjen, edhe njerėzit tė cilėt dėshirojnė tė shkojnė nė parajsė, nuk dėshirojnė tė vdesin qė tė shkojnė atje"

Pleqėria, lidhet ngusht me vdekjen!

Artisti
30-05-12, 19:14
Qysh thotė jadore:


" U plaka nė Dardani"


Hahahahahahahahaha.
.

Murgesha
30-05-12, 19:35
Qysh thotė jadore:


" U plaka nė Dardani"


Hahahahahahahahaha.
.Kogja do pleqni e kemi fitu qetu, po une ncuk valla nuk jam robe e moshes, jo perderisa ta ngas bicikleten :biggrin:

Artisti
30-05-12, 19:57
Kogja do pleqni e kemi fitu qetu, po une ncuk valla nuk jam robe e moshes, jo perderisa ta ngas bicikleten :biggrin:


More mbeta pa martu ahhahahahaha se nuk ish kanė dert hiq.


Veq kur pe mendoj se e uritura mė ka premtu diēka, po qetėsohem..

Murgesha
30-05-12, 20:00
More mbeta pa martu ahhahahahaha se nuk ish kanė dert hiq.


Veq kur pe mendoj se e uritura mė ka premtu diēka, po qetėsohem..


Nė tė past mbet qetėsia te e unta paske mu ba plak me mjekėrr, po mė doket qė me sonte e bani me be mos me shkru mo ksajde.

Kqyr e martov diqysh pa msit bre, se edhe ti mete mo. :wink:

Artisti
30-05-12, 20:04
Nė tė past mbet qetėsia te e unta paske mu ba plak me mjekėrr, po mė doket qė me sonte e bani me be mos me shkru mo ksajde.

Kqyr e martov diqysh pa msit bre, se edhe ti mete mo. :wink:


O e pata hap njė temė pėr martesė po nuk mund mė bindi askush.

Euuuu mendova, diēka nuk ėshtė nė rregull, ja ėshtė ėmbėl shumė sa qė nuk dojnė me tregu hahahahahahaha, ja ėshtė idhėt e ju vjen inati me tregu hahahahahha.

Unė mbeta e hahahahahhahahaaaa po "shyqyr" e uritura mė ka premtu..

Murgesha
30-05-12, 20:09
O e pata hap njė temė pėr martesė po nuk mund mė bindi askush.

Euuuu mendova, diēka nuk ėshtė nė rregull, ja ėshtė ėmbėl shumė sa qė nuk dojnė me tregu hahahahahahaha, ja ėshtė idhėt e ju vjen inati me tregu hahahahahha.

Unė mbeta e hahahahahhahahaaaa po "shyqyr" e uritura mė ka premtu..


Po qysh nuk ėshtė e omėl, a e din atė kojkėn "shkoj te burri e mė kap pleqnia" e kan knu kishe gratė pėr veti, a se po e plakmi ne granimi burrnimin para kohe kush llaf nuk po e ban.

Nė daq rini tė pėrjetshme mos i hi telasheve tė martesės se tybe gjo tė mir nuk fiton prej saj :biggrin:

emine
30-05-12, 20:10
Ka vakth per mu roberu

Artisti
30-05-12, 20:13
Ka vakth per mu roberu


Jo lum bėfsh, mos mė trano krejt tash.

Oj Murgeshė, a po lexon ti a jo, mu martu qenka mu robėru:eek:


Mbeta e hajt


.

Murgesha
30-05-12, 20:14
Jo lum bėfsh, mos mė trano krejt tash.

Oj Murgeshė, a po lexon ti a jo, mu martu qenka mu robėru:eek:


Mbeta e hajt


.

Qashtu po te thom edhe une de, ha,hahahahaahah roberi, plakje e te gjitha i gjon ne martes.

emine
30-05-12, 20:17
Jo lum bėfsh, mos mė trano krejt tash.

Oj Murgeshė, a po lexon ti a jo, mu martu qenka mu robėru:eek:


Mbeta e hajt


.

Tu paska angllatis ty martesa,

tjera ka kesh me mendime o dilidreq,e ti lum bafsh se me bane me kesh

Artisti
30-05-12, 20:17
Qashtu po te thom edhe une de, ha,hahahahaahah roberi, plakje e te gjitha i gjon ne martes.


Mosni de qishtuuuu.

Pasha zotin veq deshta me provu se pėr qė ėshtė kėshtu hiq nuk boj turr.


.

Artisti
30-05-12, 20:18
Tu paska angllatis ty martesa,se tybe pata mendjen te pleqnia e te penzija qe bajagi si shume vite kam mu dermu tu punu derisa ta shijoj qate roberi,,

Le tash, mė fute frikėn nė palcė e tash kishe po kthehem a.

hhhhhhhhhhhhhhahahahahhahahaaa.


.

emine
30-05-12, 20:22
Le tash, mė fute frikėn nė palcė e tash kishe po kthehem a.

hhhhhhhhhhhhhhahahahahhahahaaa.


.

ti bac prit sa ta ndreqi postimin mire,mos merr jurush fill me postu


zot runa qysh e bajn shqiptaret te madhe martesen,si me kan qe i jap edhe aq rendsi asaj pune,,,le mos mshti tash me mendu te kunderten e asaj qka thu

Artisti
30-05-12, 21:12
ti bac prit sa ta ndreqi postimin mire,mos merr jurush fill me postu


zot runa qysh e bajn shqiptaret te madhe martesen,si me kan qe i jap edhe aq rendsi asaj pune,,,le mos mshti tash me mendu te kunderten e asaj qka thu


Ti mendo ēka dush e, mė frikove mė knaqe hahahahahahaaha.

Mė fute nė Tunelin Danimarkė-Suedi.


.

emine
30-05-12, 21:16
Ti mendo ēka dush e, mė frikove mė knaqe hahahahahahaaha.

Mė fute nė Tunelin Danimarkė-Suedi.


.

qka je ka lype ne ate tunell more,qka me fajsone pa fakte,prej merzis t'untes tash po me fajsone mu ,,,?
A do sok Shtogi:P