PDA

View Full Version : Shqiptarėt nė SHBA (New York)


Faqet : [1] 2

Anonymous
17-04-05, 12:42
:oops:

Arb
17-04-05, 16:37
:oops:

o Musafir, po cka i shtine siklet vetit! Ku je ti keshtu?

K-man
18-04-05, 05:52
e une qe jam ne Chicago, a jam i mireseardhun?

Reana
18-04-05, 07:46
ARB,

si po te shkon llogaria????

uhhhh...ncuk, ncuk...ku ke ndi ti shqipetaret me u mbledh, a??
shqipetaret dine veq me shpernda, qy!!!! :wink:
(dikush po thote me u shkaperderdh :shock: hemmmmm...sdi a bon me thone ket fjale :!: )

PERNDRYSHE.......pershendetje :)

Krokodilli
18-04-05, 10:05
hajt po futna edhe une qetu pi pershendes te gjith shqiptaret ne new york,,

sidomos Prishtinalit qe jetojn ne New York,,,, shoqnin ne Bronx nese najher hin ne qet faqe le ta din SE Australiani si ka harru

Arb
18-04-05, 12:51
e une qe jam ne Chicago, a jam i mireseardhun?

Sigurisht se je i mireseardhur.

Po cka kemi te re atje ne Chicago?

Arb
18-04-05, 12:52
ARB,

si po te shkon llogaria????

uhhhh...ncuk, ncuk...ku ke ndi ti shqipetaret me u mbledh, a??
shqipetaret dine veq me shpernda, qy!!!! :wink:
(dikush po thote me u shkaperderdh :shock: hemmmmm...sdi a bon me thone ket fjale :!: )

PERNDRYSHE.......pershendetje :)

Reana,

Po ti moj cika e mire, ku je me stan?

E sa per me i mbledh Shqiptaret, edhe ate pune nuk e lojme pa e bo.

More po duket se skoka kush i New York-ut ketu...

Arb
18-04-05, 12:53
hajt po futna edhe une qetu pi pershendes te gjith shqiptaret ne new york,,

sidomos Prishtinalit qe jetojn ne New York,,,, shoqnin ne Bronx nese najher hin ne qet faqe le ta din SE Australiani si ka harru

Gjithashtu pershendetje edhe per ty Krokodil!

Cka kemi dicka atje ne Australi?

Reana
18-04-05, 23:33
Stanet kane mbet shkret O ARB!!!!

rrnofshin soliterat!
ne Murray Hill jam!

Arb
19-04-05, 19:10
Stanet kane mbet shkret O ARB!!!!

rrnofshin soliterat!
ne Murray Hill jam!

Mire se na erdhe ne kete ode, Reana!

A po rrihet ne ata solitera te larte keto dite pranvere?

Reana
19-04-05, 20:38
natyrisht se po...qielli i kthjellte

po e ben pamjen me te bukur!!!

Arb
19-04-05, 21:49
natyrisht se po...qielli i kthjellte

po e ben pamjen me te bukur!!!

Je duk nga Macy's sot?

Reana
20-04-05, 05:09
po si afer kam qene!!!

ne Ann Taylor's LOFT&HM!!! qe gjinden ne 34th and 5th Ave.
Po ti????

Murgesha
20-04-05, 11:33
Pėrshėndetje shqiptarėve nė Amerikė.

Reana
20-04-05, 11:45
PERSHENDETJE,

SHQIPETAREVE NE EVROPE :wink:

Arb
20-04-05, 13:03
po si afer kam qene!!!

ne Ann Taylor's LOFT&HM!!! qe gjinden ne 34th and 5th Ave.
Po ti????

Jam ne "Little Albania" - Bronx.

Arb
20-04-05, 13:03
Pėrshėndetje shqiptarėve nė Amerikė.

Flm Murgeshe!

Pershendetje edhe juve!

uliksi31
20-04-05, 16:57
Pėrshėndetje shqiptarėve nė Amerikė.

Murgeshe je e pershendetur nga ne kendej Atlantikut.Kish qen me mire qe ne Europe te beheni krejt Europa bashk e jo ne disa shtete.Se nese tja nisim edhe na ne 50 shtete me u hap mos dvet :lol: :lol:
Edhe ashtu mendohet se bashkimi i Europes ishte,qe te i bej ball (konkurence ) USA,ne shume lemi,por bosh :wink:

Murgesha
20-04-05, 19:49
Pėrshėndetje shqiptarėve nė Amerikė.

Murgeshe je e pershendetur nga ne kendej Atlantikut.Kish qen me mire qe ne Europe te beheni krejt Europa bashk e jo ne disa shtete.Se nese tja nisim edhe na ne 50 shtete me u hap mos dvet :lol: :lol:
Edhe ashtu mendohet se bashkimi i Europes ishte,qe te i bej ball (konkurence ) USA,ne shume lemi,por bosh :wink:

Uliksi prit edhe pak se shqiptarėt qė jetojmė nė Evropė sė shpejti do tė bashkohemi tė gjithė e bile e kemi nė plan tė bėjmė Republikėn Shqiptare nė kuadėr tė G12. :P :wink:

Arb
21-04-05, 07:04
Oj Kusherine (Reana)!

A flen more dreq ti naj here? Heu cka te paska bo NYC ty bre!

Reana
21-04-05, 07:06
OOOOOOOOOOOOOOPS!!!!
hemmm :roll:

pse more, cte keqe kam une??? :lol: :lol:

Arb
21-04-05, 07:06
OOOOOOOOOOOOOOPS!!!!
hemmm :roll:

pse more, cte keqe kam une??? :lol: :lol: !!!!!!

Pa-gjumesine...

Kercovari
21-04-05, 07:10
U mungon melanina juve Amereve!

Arb
21-04-05, 07:20
U mungon melanina juve Amereve!

Cka dreqin osht kjo "melanina?"

Reana
21-04-05, 07:22
Hormoni qe krijon Pigmentimin e lekures eshte melanina!!!!! :wink:

Reana
21-04-05, 07:24
U mungon melatonina juve Amereve!

Hem KERCOVARI, tani e di pse e ke PAPAGALLIN si shenje identifikimi :wink: :wink: :wink: LOL (pa te keq a!!!!)

Arb
21-04-05, 07:25
Hormoni qe krijon Pigmentimin e lekures eshte melanina!!!!! :wink:

Aha, mire qe ma shpjegove. Po nime a na mungon more ky sen neve ketu?

Kercovari
21-04-05, 07:27
U mungon melanina juve Amereve!

Hem KERCOVARI, tani e di pse e ke PAPAGALLIN si shenje identifikimi :wink: :wink: :wink: LOL (pa te keq a!!!!)
S`do mend!Llafazan hesapi. :lol: :lol: :lol: :lol:

Arb
21-04-05, 07:29
E bofshit naten e mire!

uliksi31
21-04-05, 07:32
Hormoni qe krijon Pigmentimin e lekures eshte melanina!!!!! :wink:

Aha, mire qe ma shpjegove. Po nime a na mungon more ky sen neve ketu?

Po na mungon,se mos me na pas mungua nuk do ishim zgjuar tere naten. :lol: :lol:

Arb
21-04-05, 07:34
Po na mungon,se mos me na pas mungua nuk do ishim zgjuar tere naten. :lol: :lol:

Taksirati na paska nxone bre...

A edhe ty Uliks anej ka jugu a?

Reana
21-04-05, 07:36
Hormoni qe krijon Pigmentimin e lekures eshte melanina!!!!! :wink:

Aha, mire qe ma shpjegove. Po nime a na mungon more ky sen neve ketu?

Po na mungon,se mos me na pas mungua nuk do ishim zgjuar tere naten. :lol: :lol:

Po cka ka te beje hormoni i ngjyres me GJUMIN, Ulysses????
mos u bej si "llafazani"!!!! :wink:
perndryshe une kam ndejte dhe kam mesuar...e rastesisht rastisa edhe ne ne INSOMNIAC te tjere :wink: :wink: :wink:

Arb
21-04-05, 07:37
A flet more kush Anglishten Amerikane ketu?

Arb
21-04-05, 07:37
Hajde nisjani pak...

Reana
21-04-05, 07:38
Po na mungon,se mos me na pas mungua nuk do ishim zgjuar tere naten. :lol: :lol:

Taksirati na paska nxone bre...

A edhe ty Uliks anej ka jugu a?

ende ketu ARB a???
ncuk, ncuk....
(ku e di ore une se a te mungon ty melanina, qy)

Arb
21-04-05, 07:39
Po na mungon,se mos me na pas mungua nuk do ishim zgjuar tere naten. :lol: :lol:

Taksirati na paska nxone bre...

A edhe ty Uliks anej ka jugu a?

ende ketu ARB a???
ncuk, ncuk....
(ku e di ore une se a te mungon ty melanina, qy)

Eh NY he bace... po cna ...

Reana
21-04-05, 07:42
A flet more kush Anglishten Amerikane ketu?

what the heck, dude!!!!
ya wanna slang or just plain english???

(ec more shko flej....se ika edhe une)!!!!
tomorrow I've got classes!!!

Arb
21-04-05, 07:44
A flet more kush Anglishten Amerikane ketu?

what the heck, dude!!!!
ya wanna slang or just plain english???

(ec more shko flej....se ika edhe une)!!!!
tomorrow I've got classes!!!

Ma shtyne gjumin edhe per disa ore edhe ti...

Futja ne cfare gjuhe qe ta don ma fort...

Ikem pra, shihemi in our class then...

Reana
21-04-05, 07:49
A flet more kush Anglishten Amerikane ketu?

what the heck, dude!!!!
ya wanna slang or just plain english???

(ec more shko flej....se ika edhe une)!!!!
tomorrow I've got classes!!!

Ma shtyne gjumin edhe per disa ore edhe ti...

Futja ne cfare gjuhe qe ta don ma fort...

Ikem pra, shihemi in our class then...


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
In our classes!!!! u study Law too????
I don't think we've met, dude!!!!!

Arb
21-04-05, 07:53
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
In our classes!!!! u study Law too????
I don't think we've met, dude!!!!!

Law?

Really? Is that what you study?

Great! We got a lawyer here! Good Luck with your studies!

You're right though. I'm into Computers!

Sleep well!

Reana
21-04-05, 07:59
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
In our classes!!!! u study Law too????
I don't think we've met, dude!!!!!

Law?

Really? Is that what you study?

Great! We got a lawyer here! Good Luck with your studies!

You're right though. I'm into Computers!

Sleep well!


po ARB, Law is my major, though not a Lawyer, just yet!!!!
thanks for ur good wishes!!!! a ka naj kenge me lahuta qe e percjell Urimin??? :wink:
j/joking!!!!

Arb
21-04-05, 08:02
po ARB, Law is my major, though not a Lawyer, just yet!!!!
thanks for ur good wishes!!!! a ka naj kenge me lahuta qe e percjell Urimin??? :wink:
j/joking!!!!

Vec pak ta gjoj noj konge te Dervish Shaqes...

OOO....Ooo... More na ish kone OOOO
OOO kjo cika potureshe...
me sabah... ja ka nis me u qu peshe e...

Reana
21-04-05, 08:14
po ARB, Law is my major, though not a Lawyer, just yet!!!!
thanks for ur good wishes!!!! a ka naj kenge me lahuta qe e percjell Urimin??? :wink:
j/joking!!!!

Vec pak ta gjoj noj konge te Dervish Shaqes...

OOO....Ooo... More na ish kone OOOO
OOO kjo cika potureshe...
me sabah... ja ka nis me u qu peshe e...

ncuk ncuk...s'osht ashtu, qy....Hasan Aga prej nje kodre po ja ben wink wink, qikes Potureshe, more o heyyyyy!!! :lol:

ty vertete te ka dalur gjumi tash krejtesisht..hahaha...me vjen keq sinqerisht, nese une jam me faj!!!!!

Kercovari
21-04-05, 09:11
Hormoni qe krijon Pigmentimin e lekures eshte melanina!!!!! :wink:

Aha, mire qe ma shpjegove. Po nime a na mungon more ky sen neve ketu?

Po na mungon,se mos me na pas mungua nuk do ishim zgjuar tere naten. :lol: :lol:

Po cka ka te beje hormoni i ngjyres me GJUMIN, Ulysses????
mos u bej si "llafazani"!!!! :wink:
perndryshe une kam ndejte dhe kam mesuar...e rastesisht rastisa edhe ne ne INSOMNIAC te tjere :wink: :wink: :wink:

Nuk e njeh medicinen!Ne kozmetike po melatonina perdoret ne form te vajrave,apo edhe krema.
Mile lopen ne eresir dhe pie qumshtin per pes minuta te mrre gjumi,e te nesermen stjudjo se cfar efekti ka.
Te pershendes.

Arb
22-04-05, 06:17
Qysh e kemi more NYC sonte?

Dicka si ftohte bre jashte...

Reana, a osht ftohte edhe anej ka Soliterat?

Reana
22-04-05, 06:27
Po ARB,

kane rene temperaturat sot!

Jam shume afer East River, with a beautiful view ne Long Island, por jemi shume te ndiejshem ndaj ndrrimit te temeperaturave

Arb
22-04-05, 06:29
Po ARB,

kane rene temperaturat sot!

Jam shume afer East River, with a beautiful view ne Long Island, por jemi shume te ndiejshem ndaj ndrrimit te temeperaturave

Ti je ajo qe ma ben me dore sa here qe marr East Side Highway?

Kjo fund-jave do te jete me mot me te mire a?

Reana
22-04-05, 06:30
Perndryshe si eshte SUBWAY sot???

a po te pengon si mbreme????

Arb
22-04-05, 06:32
Perndryshe si eshte SUBWAY sot???

a po te pengon si mbreme????

Sonte a?

Zi e pata ne cdo ane te metrose. Nuk degjohej ze Shqiptari kund... Por, mire qe sot erdha me kohe...

E kane marr seriozisht ankesen teme...

Arb
22-04-05, 06:34
Po ti, cka po bon tere kohen ne 3rd Avenue, po pret te ri-hapet ajo linja e Avenuse se trete?

Reana
22-04-05, 06:36
Mot te mire
parashikojne meteorologet per NYC per kete fundjave!

ohhhh zeri i Shiqpetareve JEHON kudo!!!! ska SUBWAY as asgje, qe ia ndal USHTIMEN :wink:

po ti nga cila ane udheton me SUB???

Arb
22-04-05, 06:38
Mot te mire
parashikojne meteorologet per NYC per kete fundjave!

ohhhh zeri i Shiqpetareve JEHON kudo!!!! ska SUBWAY as asgje, qe ia ndal USHTIMEN :wink:

po ti nga cila ane udheton me SUB???

Udhetoj ne anen ku te Zite mbushin cdo qoshe ne tren...

E per Shqiptaret mire e ki, se edhe pak dite, mbetesh keq nese nuk din shqip ne NYC...

Kane fillu kojshite ne mahalle me e msu shqipen... e kane marr vesh se shpejt ka mu kon gjuhe zyrtare...

Reana
22-04-05, 06:39
Po ti, cka po bon tere kohen ne 3rd Avenue, po pret te ri-hapet ajo linja e Avenuse se trete?

Po le ta hapin...shkuan krejt mjetet materiale te NYC per ndertimin e Stadionit ne West Side!
Duhet Administrata Lokale te bej dicka edhe East Side!!!!
e pse jo edhe linjen per Avenyne e trete :wink:

Arb
22-04-05, 06:41
Po le ta hapin...shkuan krejt mjetet materiale te NYC per ndertimin e Stadionit ne West Side!
Duhet Administrata Lokale te bej dicka edhe East Side!!!!
e pse jo edhe linjen per Avenyne e trete :wink:

Athu me te vertete po vendoset per ndertimin e Stadiumit?

Besoj se shumica e New York-ezeve kundershtojne kete projekt!

Reana
22-04-05, 06:43
Mot te mire
parashikojne meteorologet per NYC per kete fundjave!

ohhhh zeri i Shiqpetareve JEHON kudo!!!! ska SUBWAY as asgje, qe ia ndal USHTIMEN :wink:

po ti nga cila ane udheton me SUB???

Udhetoj ne anen ku te Zite mbushin cdo qoshe ne tren...

E per Shqiptaret mire e ki, se edhe pak dite, mbetesh keq nese nuk din shqip ne NYC...

Kane fillu kojshite ne mahalle me e msu shqipen... e kane marr vesh se shpejt ka mu kon gjuhe zyrtare...

In da BRONX!!!!
yeahhhhh...hahaha...heyyy....mos keshtu :wink:
Shqipetaret si duket e kane muhabetin me te madh "wit da niggas wit attitude" dhe me latinos!!!! :wink:

mire me e be gjuhe te dyte shqipen ne NYC, se besa keta meksikanet e vogel nuk po durohen!!!!

Arb
22-04-05, 06:47
In da BRONX!!!!
yeahhhhh...hahaha...heyyy....mos keshtu :wink:
Shqipetaret si duket e kane muhabetin me te madh "wit da niggas wit attitude" dhe me latinos!!!! :wink:

mire me e be gjuhe te dyte shqipen ne NYC, se besa keta meksikanet e vogel nuk po durohen!!!!

Jemi te zotet more! Ska me ne hic! Po na kane friken te gjithe...

Gradualisht kemi fillu me e gjete attituden tone te vertete. Tash vec jemi kriju si komunitet kompakt.

Jo rralle degjoj qe te tjeret e quajne kete mahalle si, "Albanian Hollywood."

Reana
22-04-05, 06:47
Po le ta hapin...shkuan krejt mjetet materiale te NYC per ndertimin e Stadionit ne West Side!
Duhet Administrata Lokale te bej dicka edhe East Side!!!!
e pse jo edhe linjen per Avenyne e trete :wink:

Athu me te vertete po vendoset per ndertimin e Stadiumit?

Besoj se shumica e New York-ezeve kundershtojne kete projekt!

Shumica kundershtojne, por BLOOMBERG ne menyre arbitrare ka vendos, meqe e ka te drejten e vetvendosjes, e spo na pyete neve, qy!!! ani mo neve ne East Side,,,qe po i bejme protesat para UN-it...hahaha

na i ka mbledh bete!!!!

Arb
22-04-05, 06:49
Shumica kundershtojne, por BLOOMBERG ne menyre arbitrare ka vendos, meqe e ka te drejten e vetvendosjes, e spo na pyete neve, qy!!! ani mo neve ne East Side,,,qe po i bejme protesat para UN-it...hahaha

na i ka mbledh bete!!!!

Interesant more nime, jav ka mbledh dicka bete juve...

Sa leviz asnje gur andej ne East Side tash e sa vite...

Sido qe te jete, duket se na presin Lojerat Olimplike, pas disa vitesh...

Reana
22-04-05, 06:50
In da BRONX!!!!
yeahhhhh...hahaha...heyyy....mos keshtu :wink:
Shqipetaret e kane muhabetin me te madh "wit da niggas wit attitude" dhe me latinos!!!! :wink:

mire e bo gjuhe te dyte shqipen ne NYC, se besa keta meksikanet e vogel nuk po durohen!!!!

Jemi te zotet more! Ska me ne hic! Po na kane friken te gjithe...

Gradualisht kemi fillu me e gjete attituden tone te vertete. Tash vec jemi kriju si komunitet kompakt.

Jo rralle degjoj qe te tjeret e quajne kete mahalle si, "Albanian Hollywood."


valla bre une pak si larg atij Hollywood-i!!!!
a po ka najsen interesant?....a dikush qe dine me e bo XIXE, krejt???

Arb
22-04-05, 06:52
valla bre une pak si larg atij Hollywood-i!!!!
a po ka najsen interesant?....a dikush qe dine me e bo XIXE, krejt???

Kush te paska largu prej Hollywood-i bre?

Kthehu mori cike ne vendlindje!

Interesant gjithcka... Si mu kon midis Pejes osht...

Reana
22-04-05, 06:58
ani mos u talll!!!

krejt zanzi a???

Arb
22-04-05, 07:03
ani mos u talll!!!

krejt zanzi a???

Po bre krejt Zanzi... (edhe pse spo di cka dreqi osht ky sen... :wink: )

Reana
22-04-05, 07:10
ani mos u talll!!!

krejt zanzi a???

Po bre krejt Zanzi... (edhe pse spo di cka dreqi osht ky sen... :wink: )

hahah..me siguri ske qene disa vitet e fundit ne KS!!!
eshte shprehje qe ka dale ne Prishtine fale lokalit Zanzibar..haha
"zanzi" eshte ekuivalenti i shprehjes "xixe"!

Arb
22-04-05, 07:12
ani mos u talll!!!

krejt zanzi a???

Po bre krejt Zanzi... (edhe pse spo di cka dreqi osht ky sen... :wink: )

hahah..me siguri ske qene disa vitet e fundit ne KS!!!
eshte shprehje qe ka dale ne Prishtine fale lokalit Zanzibar..haha
"zanzi" eshte ekuivalenti i shprehjes "xixe"!

Eh, rinia e sotit... cka spo kujtohen...

U plaka e hajt..!

Arb
23-04-05, 08:15
Cka osht ka bohet sonte ketu? A ka mbete kush zgjut hala?

Reana
23-04-05, 08:28
po hala po! :wink:

Arb
23-04-05, 08:29
po hala po! :wink:

Sleepless in Newe York huh?

Reana
25-04-05, 20:20
A jeni zgjuar ju mahalla e poshteme???? :wink:

Arb
25-04-05, 20:21
A jeni zgjuar ju mahalla e poshteme???? :wink:

Po mire kemi njeh... Po ju mahalla e naltme, a jeni qu mire?

Reana
25-04-05, 20:23
po mire mire....EAST side to the WEST side...ajnanana :wink:

Arb
25-04-05, 20:23
po mire mire....EAST side to the WEST side...ajnanana :wink:

Shetitje e jo mahi paske pas... a u nale kun bile?

Reana
25-04-05, 20:42
qy, qy...
kjo ishte pershendetje ...more..ncuk, ncuk...
po u ndala....te dardha e Selimit....hahahaha

Arb
25-04-05, 20:44
qy, qy...
kjo ishte pershendetje ...more..ncuk, ncuk...
po u ndala....te dardha e Selimit....hahahaha

A ka fare atmosfere anej ka ju kete pasdite? Qysh osht qyteti poshte sot nime?

Reana
25-04-05, 20:45
ketu downtown, eshte vreret :evil: sot!!!! :wink:

Arb
25-04-05, 20:46
ketu downtown, eshte vreret :evil: sot!!!! :wink:

Paske dal ka fakulteti pak a? A osht ka rrihet hic?

Reana
25-04-05, 20:52
po mire, shume ne fakultet!!!
ligjerata mbi ligjerata, pyetje dhe komente....ne lenden e Constitutional Law!!!
eti cka bane sot djal???

Arb
25-04-05, 20:55
po mire, shume ne fakultet!!!
ligjerata mbi ligjerata, pyetje dhe komente....ne lenden e Constitutional Law!!!
eti cka bane sot djal???

Aha mire. Pune paske pas boll sot.

Kryva do pune ma heret, edhe u sjella krejt kot ne mahalle...

A je ka vyn dicka sonte ti?

Reana
25-04-05, 21:00
po si nuk vyej une :?: :?: :?:
jam milingone e zellshme :lol: :lol: :lol:

me trego nese ishe mbreme ne BRONX ne kete mbremjen e organizuar me kengetaret nga Kumanove?????? :wink:

Arb
25-04-05, 21:01
po si nuk vyej une :?: :?: :?:
jam milingone e zellshme :lol: :lol: :lol:

me trego nese ishe mbreme ne BRONX ne kete mbremjen e organizuar me kengetaret nga Kumanove?????? :wink:

Eh bash e ke gjetur se je si nje milongone...

Jo, isha ne pune mbreme. A ishe ti?

Me duhet te dal, e ti kalofsh mire ne fakultet!

Kaltrushi
26-04-05, 08:25
Mirėmėngjes tė gjithė atyre qė jetojn nė New York!Pershendetjet vijn nga une pra ne emer te shqipetarve nga Gjermanija....... :lol: :lol: :lol:

Reana
26-04-05, 08:34
DHE NE QE JETOJME NE NEW YORK, MEZI PRESIM ME UA KETHY PERSHENDETJET NGA ZEMRA ....VIELEN GRUSSE :wink: http://www.prettyscreen.com/greetings/resource/picture/Just_Because/1k3520533e99.jpg

Kaltrushi
26-04-05, 08:40
DHE NE QE JETOJME NE NEW YORK, MEZI PRESIM E JA JA KETHY PERSHENDETJET NGA ZEMRA ....VIELEN GRUSSE :wink: http://www.prettyscreen.com/greetings/resource/picture/Just_Because/1k3520533e99.jpgedhe njeher Faliminderit po them por me shume se me pelqej lulja.............pershendetje........... :wink: :wink:

Reana
26-04-05, 08:45
HAJDE A PO VJEN ME PI KAFE, KISH MARU DOMIRA, SYN :wink:

Kaltrushi
26-04-05, 08:57
HAJDE A PO VJEN ME PI KAFE, KISH MARU DOMIRA, SYN :wink:


kafe a??? more menjeher edhe at valle duke kercy..........pershendetje motrushe....... :wink:

Arb
26-04-05, 14:18
Mirėmėngjes tė gjithė atyre qė jetojn nė New York!

Pershendetjet vijn nga une pra ne emer te shqipetarve nga Gjermanija....... :lol: :lol: :lol:

Miremengjes edhe juve atje!

Pershendetje keni edhe nga ne!

Reana
26-04-05, 14:22
:shock: HUH???

miremengjesi e tungjatjeta po i thote Manhattani, Bronx-it

Arb
26-04-05, 14:25
:shock: HUH???

miremengjesi e tungjatjeta po i thote Manhattani, Bronx-it

Anasjelltas e ki miremengjes dhe tugatjeta ne katror. Po a ne Dardani paske fjete a?

Reana
26-04-05, 14:28
:lol: :lol: :lol:
gati, gati....me pauza per lexime....e per shkrime...me eshte deshur te pargatis nje teme ne Administrative Law!!!

po ti??? a fjete, a u gdhine???

Arb
26-04-05, 14:30
:lol: :lol: :lol:
gati, gati....me pauza per lexime....e per shkrime...me eshte deshur te pargatis nje teme ne Administrative Law!!!

po ti??? a fjete, a u gdhine???

A e kryejte bile ate teme?

Tash po pergaditem me flejt pak...

Dite shume e mire sot ne NYC!

Reana
26-04-05, 14:33
Ishalla flen mire...

dite e gjysme, se jo mahi....

Arb
26-04-05, 14:40
Ishalla flen mire...

dite e gjysme, se jo mahi....

ani kalofsh mire ne ligjerata...

tung nihere!

Arb
28-04-05, 15:43
A osht zgju kush ne "Big Apple" more?

Reana
28-04-05, 16:06
qenkan dy dikusha te zgjuar, ore..jo nje :wink:

Luana
28-04-05, 19:35
Arb & Reana ju pershendes nga Canada :DLuana
:wink:

Reana
28-04-05, 19:46
ehhh...flm per pershendetjen....
edhe une te pershendes ty nga NYC, e Arb :shock:
nuk e dij.......

po si i keni hallet ju atje ne Canada????

Arb
28-04-05, 19:50
Luana,

Pershendetje edhe nga une!

Cka ka dicka interesant atje ne Canada?

Arb
28-04-05, 19:50
Reana,

A po e don ne kete dite te mire hic?

Reana
28-04-05, 19:54
ooooops...po je bere dhe ti i gjithanshem....
posa ben ze dikush...ti menjehere del nga "hija"

Arb
28-04-05, 19:56
ooooops...po je bere dhe ti i gjithanshem....
posa ben ze dikush...ti menjehere del nga "hija"

Jam tu degju Basket bre... Dukagjini po humb...

Cka bone ti... A vyjte dicka?

Reana
28-04-05, 20:02
po degjon basket :shock:
a po din me "degju" bile????

une po pergatitem te ndjek "The Apprentice" me Donald Trump ....."street smarts versus book smarts", finalja e katert!

Arb
28-04-05, 20:04
Po de po degjoj Basket permes Radio Dukagjinit, finalja Mabetex - Dukagjini.

Pe ne sa fillon "Apprentice?"

Reana
28-04-05, 20:10
hemm 8)
shume interesante qe tere bota ne kete mbreteri po degjuakan Mabetex V Dukagjini!!!!!

po keta te "mencurit e rruges" V "mencurve me libra" :wink: te TRUMP-it ja fillojne "ndeshjes" se tyre dikund rreth ores 9 ne mbremje!!!

Arb
28-04-05, 20:15
Paske kohe me u pergadit per ate show....

Reana
28-04-05, 20:19
po natyrisht se po.... :(

e kush te tha se kam nevoje per pergatitje??? :roll: ncuk, ncuk..cka nuk ndin njeriu!!!

me trego cka eshte gjeja me qesharake qe te ka thene dikush???

Arb
28-04-05, 20:21
Me qesharake a? Bash po ki qef me e dite a...

Reana
28-04-05, 20:26
natyrisht se po :evil:
pse po kujton se po pyes???

Arb
28-04-05, 20:27
natyrisht se po :evil:
pse po kujton se po pyes???

Se Kaseta e Videos ka dy ane...(sikur ajo e Kasetofonit).

E ty?

Reana
28-04-05, 20:31
:lol: :lol: :lol:
mua???hemmmm
se jam race e portokallte :lol: :lol: :lol:

Arb
28-04-05, 20:33
:lol: :lol: :lol:
mua???hemmmm
se jam race e portokallte :lol: :lol: :lol:

Damn....lol

Luana
29-04-05, 01:01
Luana,

Pershendetje edhe nga une!

Cka ka dicka interesant atje ne Canada?

Ne Canada eshte ka bjen shi per momentin , po te ju ne NY anything new ?

Arb
29-04-05, 18:12
Ne Canada eshte ka bjen shi per momentin , po te ju ne NY anything new ?

Ketu kemi nje dite te mire sot... Dielli po nxen... Asgje te vecante ketu ne NYC keto dite, pos "gares se perditshme per mbijetese."

Cka ka dicka te vecante atje tek ju? Shi akoma po bjen?

Arb
29-04-05, 20:19
Oooj Kojshike (Reana)!

Qysh te kom kete te Premte pasdite? A po nxen Dielli ne ata solitera hic sot?

Reana
29-04-05, 20:36
po nxen mire....
po ma mire ne Mbreterine shqipetare Dardania.....
dil e pijme kafe....

Arb
29-04-05, 23:16
Reanushe,

Nuk te paskan kap mire rrezet e diellit ne soliter hala mire pom doket...

Shume nxehte bre per kafe, e kisha pi nje "Mezat te Kuq," qetash valla...

Reana
29-04-05, 23:22
nje "Mezat".... :shock: :shock: :shock:
shiqo tek BUDALLAQET...se te kAFJA e Forumit, nuk besoj se sherbejne MEZATA.... :lol:

Arb
29-04-05, 23:23
nje "Mezat".... :shock: :shock: :shock:
shiqo tek BUDALLAQET...se te kAFJA e Forumit, nuk besoj se sherbejne MEZATA.... :lol:

"Read Bull" de e pata fjalen... (me pak mish ne to)...

Po ti cka ben ketu ne Dardani, po shiqon kalimtaret e rastit a?

Reana
29-04-05, 23:27
oooops :(
me falni fqiu, dhe kusherini im....
ndoshta ka red bull tek Kafja :wink:
por besoj se tanime eshte vone....Evropa eshte ne gjume...kamarieri po flen me siguri :wink:

Arb
29-04-05, 23:29
oooops :(
me falni fqiu, dhe kusherini im....
ndoshta ka red bull tek Kafja :wink:
por besoj se tanime eshte vone....Evropa eshte ne gjume...kamarieri po flen me siguri :wink:

Pse ti cfare ben... Qu levizi kembet...

E bejme na edhe pa Europen kesaj rradhe...

Reana
29-04-05, 23:33
uaaaaa :shock:
jo orese i kemi rrenjet ne Europe!!!!
skemi cfare bejme pa Europen ne breg te Oqeanit :wink:

DEA
29-04-05, 23:42
Pershendetje bashkeatdhetareve atje ne boten e larget

Reana
29-04-05, 23:49
Ja Dea qenka Ketu...

Oj nusja e Arbit....a na ben moj kafe moj zemrushe

pershendetje edhe ty, kudo qe gjindesh :wink: :wink:

Luana
29-04-05, 23:55
Ne Canada eshte ka bjen shi per momentin , po te ju ne NY anything new ?

Ketu kemi nje dite te mire sot... Dielli po nxen... Asgje te vecante ketu ne NYC keto dite, pos "gares se perditshme per mbijetese."

Cka ka dicka te vecante atje tek ju? Shi akoma po bjen?

Arb u nal shiu moti kohe :lol: :lol:

te veqant :?: asgje valla , pune shtepi , e shtepi pune , marum e hajt :roll:

DEA
29-04-05, 23:56
Ja Dea qenka Ketu...

Oj nusja e Arbit....a na ben moj kafe moj zemrushe

pershendetje edhe ty, kudo qe gjindesh :wink: :wink:
per qka je, menjeher sherbim i shpejt ne FD :wink:

Reana
30-04-05, 00:05
Flm Dea, Perendesha ilire e harmonise :wink:
do e leme per neser ne mengjes zemrushe :wink:

Gentiana
30-04-05, 00:14
Pranoni edhe nje pershendetje nga CH per ne SH.B.A.

Kaloni sa me mire.

Genta

Arb
30-04-05, 01:12
Pershendetje bashkeatdhetareve atje ne boten e larget

Pershendetje edhe per juve ne "boten e afert!"

Arb
30-04-05, 01:14
Arb u nal shiu moti kohe :lol: :lol:

te veqant :?: asgje valla , pune shtepi , e shtepi pune , marum e hajt :roll:

Po ti ku ne Canada? Ottawa? Toronto? ...?

Rutine e njejte ditore edhe atje tek ju a? Heeu bre na kemi mendu se nje regjim i atille i jetes se perditshme jeton vetem ne NYC... Spaskemi cka me u anku mo pra...

Arb
30-04-05, 01:15
Ja Dea qenka Ketu...

Oj nusja e Arbit....a na ben moj kafe moj zemrushe

pershendetje edhe ty, kudo qe gjindesh :wink: :wink:
per qka je, menjeher sherbim i shpejt ne FD :wink:

bash e vendit mka qellu kjo nuse... vec ka qellu pak larg bre...

Arb
30-04-05, 01:16
Pranoni edhe nje pershendetje nga CH per ne SH.B.A.

Kaloni sa me mire.

Genta

Gjithashtu, pershendetje per CH!

Fund-jave te mbare!

Gentiani
30-04-05, 22:03
Ore juve Shqiptarėt nė SHBA (New York), a bėni konak se ndoshta dalim pak pėrtej oqeanit :lol:

Reana
30-04-05, 22:20
Po si jo!
Ju bejme konak, nuk kemi harru traditat neve!!!

Gentiani
30-04-05, 22:32
Po si jo!
Ju bejme konak, nuk kemi harru traditat neve!!!

Mendova njė oqean breg mė breg, e ndoshta i keni harruar :lol: :lol:

Vetėm nėse vijė atje, besoj se e vazhdoj pak mė gjatė e ndoshta i bashkohem juve US shqiptarėve :lol: :lol: nuk i dihet fallit :lol:

Arb
30-04-05, 22:35
Ore juve Shqiptarėt nė SHBA (New York), a bėni konak se ndoshta dalim pak pėrtej oqeanit :lol:

Vec a je ai qe ja msyn ksajde! Bujrum O Gentian! "Buke e kripe, e zemer" (kemi edhe ketu).

Gentiani
30-04-05, 22:37
Ore juve Shqiptarėt nė SHBA (New York), a bėni konak se ndoshta dalim pak pėrtej oqeanit :lol:

Vec a je ai qe ja msyn ksajde! Bujrum O Gentian! "Buke e kripe, e zemer" (kemi edhe ketu).

Ha,hahahaaaaa Arb, falemnderit pėr mikėpritjen paraprake, por ka gjasa tė bėhemi fqinjė atje :lol:

Arb
30-04-05, 22:39
Ore juve Shqiptarėt nė SHBA (New York), a bėni konak se ndoshta dalim pak pėrtej oqeanit :lol:

Vec a je ai qe ja msyn ksajde! Bujrum O Gentian! "Buke e kripe, e zemer" (kemi edhe ketu).

Ha,hahahaaaaa Arb, falemnderit pėr mikėpritjen paraprake, por ka gjasa tė bėhemi fqinjė atje :lol:

Po te them para kohes, "te marrte Amerika me te mire!"

Mire se vjen!

Reana
30-04-05, 22:46
Po si jo!
Ju bejme konak, nuk kemi harru traditat neve!!!

Mendova njė oqean breg mė breg, e ndoshta i keni harruar :lol: :lol:

Vetėm nėse vijė atje, besoj se e vazhdoj pak mė gjatė e ndoshta i bashkohem juve US shqiptarėve :lol: :lol: nuk i dihet fallit :lol:

Nuk eshte Oqeani ne pyetje ore!!!!
mos na u bej formalist :wink:
tarditat humben edhe ne mes te vendlindjes nganjehere :wink:

DEA
30-04-05, 22:48
Hajdeni more ju atje te botes se larget, dokuni nga kafja ngapak e boni hyzmet :lol:

Arb
30-04-05, 22:49
Hajdeni more ju atje te botes se larget, dokuni nga kafja ngapak e boni hyzmet :lol:

Nuse,

Atje je a? Qashtu bre rriju gati gjithe ketyre musafireve qe paskan ardh...

Nuse e vendit je ti...

Reana
30-04-05, 22:49
Perndryshe miresevjen bashkekomabas i nderuar!!!!

Arb
01-05-05, 18:59
A kemi fare te Diele ne New York more sot?

Vijoni
02-05-05, 08:02
Ju pershendes te gjithve
:D dhe ju deshiroje qdo te mire dhe suksese ne jete
vetem perpara posaqerisht shqiptaret ne New York
Kalofshi mire.

Reana
02-05-05, 08:06
PO TI PO E PERSHENDET EDHE VETEN KESHTU!!!!! :wink:

Arb
02-05-05, 14:58
A jeni qu o Popull? Heeeu cka e paska kap dielli sot bre... Rujnu se po na tranon dielli krejt...

Vijoni,

Gjithashtu pershendetje dhe mire se ke ardh ne Forum!

Gentiani
02-05-05, 20:47
E ēka ėshtė puna e atyre qė po lajmėrohen me shumicė kohėve tė fundit nga Manhattani ?! :wink: :lol: duket tė jetė vend i bukur, nėse nuk gaboj.

Arb
02-05-05, 21:01
E ēka ėshtė puna e atyre qė po lajmėrohen me shumicė kohėve tė fundit nga Manhattani ?! :wink: :lol: duket tė jetė vend i bukur, nėse nuk gaboj.

Dreqi e marrte vesh, cka i ka ba Reana atij vendi... Eshte be terheqes ai vend, edhe per te tjeret.

E ti Gentian, shpejt vjen edhe e sheh punen e ketij vendi...

Vigan
03-05-05, 06:35
Gentian, te pershendes nga 1 Pamje e bukur ne Manhattan
Kalofshe Mire :lol:

Vigan
03-05-05, 09:56
Naten e Mire te gjithve
Kalofshi mire dhe vetem perpara. :D

Arb
03-05-05, 16:22
Naten e Mire te gjithve
Kalofshi mire dhe vetem perpara. :D

Miremengjes e ki prej "Little Albania!"

Arb
05-05-05, 15:34
A jeni qu o popull?

Arb
07-05-05, 07:21
A osht kush qut more?

Reana
07-05-05, 07:21
TASH GATI KOHA ME FJETE, E TI PO PYET, A JEMI ZGJU??? :shock:

Reana
07-05-05, 07:22
PO UNE EDHE TI, SI DUKET :lol:
A U LODHET JU, VILAJETI JUAJ, SI PO E KALONI??

Arb
07-05-05, 07:23
TASH GATI KOHA ME FJETE, E TI PO PYET, A JEMI ZGJU??? :shock:

Ajo pyetje ishte disa dite ma heret, po nuk u dok kush...

Po bre vone u ba... A ka dicka interesant sot poshte ne qytet?

Reana
07-05-05, 07:25
Po ne qytetin qe nuk fle kurre, gjithmone dicka eshte ne ndodhi e siper!!!

Arb
07-05-05, 07:26
Po ne qytetin qe nuk fle kurre, gjithmone dicka eshte ne ndodhi e siper!!!

More kisha i lash me fjete ata poshte ma heret... Ju thashe fleni ju se ike per ne Bronx...

Nime, a po ja nis nje kange atehere, masi krejt koki qut...

Reana
07-05-05, 07:28
nje kenge :shock: ????
mos po don nje ilahi prej adem ramadanit???

Reana
07-05-05, 07:33
HESHTJA dmth PO, o kojshi....
:lol: :lol: :lol:

a mos ja nise nje kenge vete si duket ti....

Arb
07-05-05, 07:33
nje kenge :shock: ????
mos po don nje ilahi prej adem ramadanit???

A po don me ma bo bajat muziken me sonten a?

Kqyr bre dicka qe buron e tingellon Shqip...

A ja nise ma?

Arb
07-05-05, 07:34
HESHTJA dmth PO, o kojshi....
:lol: :lol: :lol:

a mos ja nise nje kenge vete si duket ti....

heshtjen lirisht lexo si JO te madhe oj kojshike...

Reana
07-05-05, 07:34
po dua me ja nis nje kenge....

"ok Kosove oj nena ime...."

Arb
07-05-05, 07:36
po dua me ja nis nje kenge....

"ok Kosove oj nena ime...."

Nje njeri i madh i Kombi nje here e quajti SHBA-ne, "vendlindje te dyte per Shqiptaret," keshtu kjo konge nuk bon, knojave atyne qe ndihen bash te merguar...

Reana
07-05-05, 07:38
ehhh nese nuk po te pelqen, filloja nje vete.... :wink:

Arb
07-05-05, 07:40
ehhh nese nuk po te pelqen, filloja nje vete.... :wink:

Spo punojka MSN-i sonte bre dicka... Mos na kane gjujt naj torte Turbeshet ne Big Apple apet?

Reana
07-05-05, 07:43
hahaha :wink:
PO a???
more a e di ate kengen "mora llozin....oooo ...." :wink:

cka po ndodh me shqiptarine ore???
kane vendosur te gjithe te braktisin kombin per Muhamedin e Jezusin???

Arb
07-05-05, 07:45
hahaha :wink:
PO a???
more a e di ate kengen "mora llozin....oooo ...." :wink:

cka po ndodh me shqiptarine ore???
kane vendosur te gjithe te braktisin kombin per Muhamedin e Jezusin???

Jena ba edhe te ndishem me na prek ne tela... Kordone te NYPD-se po qendrojne para nderteses se madhe te "Nenforumit te Fese." Qellimi? Nje siguri me e madhe per ne propaganduesit e perjetshem te fese...

Reana
07-05-05, 07:51
oiiiii...eshte ne pyetje koha :wink:
atyre qe su mbushet mendja dot, le t'ia fusin per Tunguzi :wink:
ua paguaj bileten njekaheshe po e deshiruan...

hajt ma kendo nje kenge te Elit, te lutem, se ta marr llozin :arrow: hemm, disa nuk jane te denje madje as per lloz!!!

09-05-05, 14:09
hej beni ne qoft se je ti kush po mendoj tung nga nje shok qe e ke taku ne kosov ne qofsh i pejes pergjigju
[/quote]

Arb
09-05-05, 15:55
hej beni ne qoft se je ti kush po mendoj tung nga nje shok qe e ke taku ne kosov ne qofsh i pejes pergjigju
[/quote]

Jo valla, ai Beni qe kerkon nuk eshte paraqit ksajde...

E ti mire se ke ardh ne Forum!

Ja kalofsh mire!

Psikologu
10-05-05, 03:18
Nje pershendetje te ngroht vllazerore ju dergoj bashkkomasve te mij ne Amerikė , duke ju deshiruar qdo tėmirė ne jetė, suksese dhe shendet.

Nderime dhe te fala.

Arb
10-05-05, 16:29
I nderuar Psikolog,

Shendet, suksese, e mireqenje edhe per ju, kudo qe jeni!

Gjithe te mirat!

Reana
11-05-05, 06:12
Nje pershendetje te ngroht vllazerore ju dergoj bashkkomasve te mij ne Amerikė , duke ju deshiruar qdo tėmirė ne jetė, suksese dhe shendet.

Nderime dhe te fala.

PSIKOLOGU, DHE GJITHE BASHKEKOMBASIT TJERE NE MERGIM,

FALEMINDERIT, E POASHTU PRANONI PERSHENDETJE TE NGROHTA EDHE PREJ KENDEJ ATLANTIKUT!

Arb
11-05-05, 14:00
O populli i "Big Apple-s," a jeni qu more?

Tungat ni here....

King_Gentius
16-05-05, 02:20
Koncert ne Boston (nuk kerceni ju, ju vec http://www.forumihorizont.com/images/smilies/happy65.gif)


http://www.bashkimidance.com/images/FlyerShqip.jpg

Arb
23-05-05, 00:15
Mund te lexoni rreth Regjistrimit te Pergjithshem te Popullates se SHBA-ve, ne kete link, http://www.euroamericans.net/albanian.htm

Regjistrimi i Pergjithshem i vitit 2000 tregon per 113,661 Amerikane me Paraardhje Shqiptare. Shteti me popullaten me te madhe Shqiptaro-Amerikane perfshin:

1. New York - 32,428
2. Michigan - 15,343
3. Massachusetts - 10,594
4. New Jersey - 7,336
5. Connecticut - 7,200

Arb
14-07-05, 03:55
Pershendetje te gjithe atyre qe jetojne ne Shtetin e New York-ut dhe Shtetet e tjera te Bashkuara!

Krokodilli
14-07-05, 07:49
Pershendetje te ngrohta per bashkekombesit tan shqiptar ne USA,, sidomos shqiptaret ne New York ,, (manhatan,bronx)
dhe Detroid,,

(kom ndegju se kosova po hec me hapa te shpejt me shku drejt Amerikes, pa asnje McDonald's apo Subway ne Kosove,, perpos nje qebaptore qe ja kishin ven emrin McDonalds)
:wink:
pershendetje, kaloni sa ma mire

Reana
16-07-05, 15:59
Pershendetje te ngrohta per bashkekombesit tan shqiptar ne USA,, sidomos shqiptaret ne New York ,, (manhatan,bronx)
dhe Detroid,,

(kom ndegju se kosova po hec me hapa te shpejt me shku drejt Amerikes, pa asnje McDonald's apo Subway ne Kosove,, perpos nje qebaptore qe ja kishin ven emrin McDonalds)
:wink:
pershendetje, kaloni sa ma mire

Krokodil, pershendetje edhe per ty dhe te gjithe bashkombasve tjere ne mergim dhe vendlindje!

Perndryshe,

shpresoj se Kosova NUK perparon me "fast food" te llojit McDonalds, por me ushqime vegjetariane e dieta tjera te shendosha :P , qe nuk e demtojne shendetin e njeriut dhe kjrijojne njerez me peshe te madhe!!!

Agroni22
16-07-05, 20:36
pershendes te gjithe shqiptaret ne AMERIKE dhe ju uroj qdo te mire

Arb
18-07-05, 23:08
Pershendetje te ngrohta per bashkekombesit tan shqiptar ne USA,, sidomos shqiptaret ne New York ,, (manhatan,bronx)
dhe Detroid,,

(kom ndegju se kosova po hec me hapa te shpejt me shku drejt Amerikes, pa asnje McDonald's apo Subway ne Kosove,, perpos nje qebaptore qe ja kishin ven emrin McDonalds)
:wink:
pershendetje, kaloni sa ma mire

Pershendetje edhe per te gjithe Shqiptaret ne Australi, Sideney, Malburn e vende tjera...

Arb
18-07-05, 23:12
pershendes te gjithe shqiptaret ne AMERIKE dhe ju uroj qdo te mire

Gjithashtu pershendetje edhe per ju Agron, kudo qe jeni!

Gjithe te mirat!

Krokodilli
19-07-05, 09:00
Pershendetje te ngrohta per bashkekombesit tan shqiptar ne USA,, sidomos shqiptaret ne New York ,, (manhatan,bronx)
dhe Detroid,,

(kom ndegju se kosova po hec me hapa te shpejt me shku drejt Amerikes, pa asnje McDonald's apo Subway ne Kosove,, perpos nje qebaptore qe ja kishin ven emrin McDonalds)
:wink:
pershendetje, kaloni sa ma mire

Krokodil, pershendetje edhe per ty dhe te gjithe bashkombasve tjere ne mergim dhe vendlindje!

Perndryshe,

shpresoj se Kosova NUK perparon me "fast food" te llojit McDonalds, por me ushqime vegjetariane e dieta tjera te shendosha :P , qe nuk e demtojne shendetin e njeriut dhe kjrijojne njerez me peshe te madhe!!!

Me gjith rrespekt,, kisha me te kundershtu REANA,, kosoves i vyn ''fast food'' si McDonalds,, me ju shtu pesh pak Kosovarve,,, kishin mbet djemt krejt nen pesh 50KG,, zoti na rujt me fillu lufta,, skish met kush me luftu,,(pi leshojke shpirti ne kembe),,kishin ra zaif (per toke),, por ishalla nuk behen si ne Amerike dhe Australi nga 100KG e perpjet.......

Kupid
29-08-05, 20:58
pershendete NYC Albos,

esp. the Bronk's Borough

at least philly has the "eagles"

Gentiani
03-09-05, 01:33
A jeni gjallė more ju shqiptarėt e US ? :lol: :lol:

Po ē`pati ajo Katrina atje, kush e nervozoi aq shumė ?! Ka thėnė mos paē punė me gra tė liga, se ta prishin shtėpinė :lol: :lol: :wink:

Me shpresė se keni shpėtuar pa probleme, sepse mua edhe ashtu ma hodhi ėndėrrėn nė fund tė Oqeanit :lol: :lol: Ah Katrina, Katrina ē`na e punove e mos e gėzofsh as njė ditė :lol:

Urata
03-09-05, 03:25
Ma mire e ke ne Canada...! Ketu s'terbohen as Katrinushet e as Katrianat....

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...

Krokodilli
03-09-05, 07:53
A jeni gjallė more ju shqiptarėt e US ? :lol: :lol:

Po ē`pati ajo Katrina atje, kush e nervozoi aq shumė ?! Ka thėnė mos paē punė me gra tė liga, se ta prishin shtėpinė :lol: :lol: :wink:

Me shpresė se keni shpėtuar pa probleme, sepse mua edhe ashtu ma hodhi ėndėrrėn nė fund tė Oqeanit :lol: :lol: Ah Katrina, Katrina ē`na e punove e mos e gėzofsh as njė ditė :lol:

Katrina apo Kaltrina ne New Orleans :) ,, u ba nervoz ne bushin,,, kish than masi pi sundon shtetet muslimane,,, te tregojm pak edhe ne shtepin tande si tu doket me pas trazira,,,,, vetem ka fillu lufta qytetare,, 40.000 ushtare neper rruget e New Orleans,, ma zi se ne IRAK tu luftu qytetaret ndermjet veti...

Kupid
03-09-05, 11:19
A jeni gjallė more ju shqiptarėt e US ? :lol: :lol:

Po ē`pati ajo Katrina atje, kush e nervozoi aq shumė ?! Ka thėnė mos paē punė me gra tė liga, se ta prishin shtėpinė :lol: :lol: :wink:

Me shpresė se keni shpėtuar pa probleme, sepse mua edhe ashtu ma hodhi ėndėrrėn nė fund tė Oqeanit :lol: :lol: Ah Katrina, Katrina ē`na e punove e mos e gėzofsh as njė ditė :lol:

Katrina apo Kaltrina ne New Orleans :) ,, u ba nervoz ne bushin,,, kish than masi pi sundon shtetet muslimane,,, te tregojm pak edhe ne shtepin tande si tu doket me pas trazira,,,,, vetem ka fillu lufta qytetare,, 40.000 ushtare neper rruget e New Orleans,, ma zi se ne IRAK tu luftu qytetaret ndermjet veti...

eshte interesant njetin dit qe ka ardhur katrina, 1000 njerz kan dek ne Irak te kallu nje ura. Zoti paska idhnu me te dyt USA edhe Irak.

Urata
03-09-05, 14:20
Kupid, nuk thuhet kot: Mos ben ēka te kana se t'gjen ēka s'tkana...

N'Irak njerezit, e n'Amerike Zoti...!

Kodra
03-09-05, 22:41
**********
**********
**********


Pėrshėndetjeeee pėr Shqiptarėt nė Amerikė
Kodra

GURI SYLAJ
03-09-05, 23:02
Pershendetje per shqiptaret ne Amerike ,posaqerisht ata te Njujorkut me rrethine e veqanarisht Familjen e T.Dakes dhe Familjen e H.Dobrunes.

I juaji Guri Sylaj

Arb
03-09-05, 23:30
A jeni gjallė more ju shqiptarėt e US ? :lol: :lol:

Po ē`pati ajo Katrina atje, kush e nervozoi aq shumė ?! Ka thėnė mos paē punė me gra tė liga, se ta prishin shtėpinė :lol: :lol: :wink:

Me shpresė se keni shpėtuar pa probleme, sepse mua edhe ashtu ma hodhi ėndėrrėn nė fund tė Oqeanit :lol: :lol: Ah Katrina, Katrina ē`na e punove e mos e gėzofsh as njė ditė :lol:

Gjalle e te forte jemi o Gentian!

Kjo Katrina ishte nje prej 3 rreziqeve te mundeshme te vendit, pas ndonje sulmi te mundshem terrorist dhe ndonje termeti katastrofal ne San Francisco.

Ky dreq qyteti ka qene i shtrine rreth 90% nen nivelin e detit. E Katrina si Katrina ju dredh e perdredh brigjeve dhe vershoj furishem.

Qyteti ka qene i banuar me rreth 70% Afrikano-Amerikane, te cilet ishin edhe me te vonet per tu pergjigjur paralajmerimit te sulmit te Katrines.

E ti o Gentian, mos e hedh enderren anash. Nena e madhe Natyre nganjehere i ka rrebet e veta....

Arb
03-09-05, 23:34
Katrina apo Kaltrina ne New Orleans :) ,, u ba nervoz ne bushin,,, kish than masi pi sundon shtetet muslimane,,, te tregojm pak edhe ne shtepin tande si tu doket me pas trazira,,,,, vetem ka fillu lufta qytetare,, 40.000 ushtare neper rruget e New Orleans,, ma zi se ne IRAK tu luftu qytetaret ndermjet veti...

Kroki trimi,

Ku po ta qet ty qe ka fillu lufte qytetare?

Eshte e vertete se forcat per evakuimin e popullates se mbetur ne qytet kane reaguar me vonese, keshtu qe grupe te caktuara hajdutesh duke shfrytezuar angazhimin e ketyre forcave ne evakuimin e popullates kane filluar te vjedhin ne dyqane te ndryshme ne qytet.

Nga qyteti nuk kane levizur ajo shtrese e popullates qe iu mungonin veturat dhe se paku para te mjaftueshme qe te gjejne strehim ne hotelet ne ndonje qytet afer New Orleans. Po

Arb
03-09-05, 23:36
A jeni gjallė more ju shqiptarėt e US ? :lol: :lol:

Po ē`pati ajo Katrina atje, kush e nervozoi aq shumė ?! Ka thėnė mos paē punė me gra tė liga, se ta prishin shtėpinė :lol: :lol: :wink:

Me shpresė se keni shpėtuar pa probleme, sepse mua edhe ashtu ma hodhi ėndėrrėn nė fund tė Oqeanit :lol: :lol: Ah Katrina, Katrina ē`na e punove e mos e gėzofsh as njė ditė :lol:

Katrina apo Kaltrina ne New Orleans :) ,, u ba nervoz ne bushin,,, kish than masi pi sundon shtetet muslimane,,, te tregojm pak edhe ne shtepin tande si tu doket me pas trazira,,,,, vetem ka fillu lufta qytetare,, 40.000 ushtare neper rruget e New Orleans,, ma zi se ne IRAK tu luftu qytetaret ndermjet veti...

eshte interesant njetin dit qe ka ardhur katrina, 1000 njerz kan dek ne Irak te kallu nje ura. Zoti paska idhnu me te dyt USA edhe Irak.

Po more ska tjeter pune Zoti vec me u idhnu ne keto dy vende...

Arb
03-09-05, 23:37
Kupid, nuk thuhet kot: Mos ben ēka te kana se t'gjen ēka s'tkana...

N'Irak njerezit, e n'Amerike Zoti...!

Kojshike,

A e keni ftohte anej ju hic?

Arb
03-09-05, 23:37
**********
**********
**********


Pėrshėndetjeeee pėr Shqiptarėt nė Amerikė


Kodra

Ju flm!

pershendetje edhe per ju!

Gentiani
04-09-05, 09:52
A jeni gjallė more ju shqiptarėt e US ? :lol: :lol:

Po ē`pati ajo Katrina atje, kush e nervozoi aq shumė ?! Ka thėnė mos paē punė me gra tė liga, se ta prishin shtėpinė :lol: :lol: :wink:

Me shpresė se keni shpėtuar pa probleme, sepse mua edhe ashtu ma hodhi ėndėrrėn nė fund tė Oqeanit :lol: :lol: Ah Katrina, Katrina ē`na e punove e mos e gėzofsh as njė ditė :lol:

Gjalle e te forte jemi o Gentian!

Kjo Katrina ishte nje prej 3 rreziqeve te mundeshme te vendit, pas ndonje sulmi te mundshem terrorist dhe ndonje termeti katastrofal ne San Francisco.

Ky dreq qyteti ka qene i shtrine rreth 90% nen nivelin e detit. E Katrina si Katrina ju dredh e perdredh brigjeve dhe vershoj furishem.

Qyteti ka qene i banuar me rreth 70% Afrikano-Amerikane, te cilet ishin edhe me te vonet per tu pergjigjur paralajmerimit te sulmit te Katrines.

E ti o Gentian, mos e hedh enderren anash. Nena e madhe Natyre nganjehere i ka rrebet e veta....

Mė vjen mirė Arb, qė keni kaluar pa pasoja dhe tė falėnderoj pėr informatat.

Po, po kėshtu e ka Nėna e madhe Natyrė me bijėn e saj Katrina :lol: more kjo shkoj, po ec e besoj se nuk vjen edhe ndonjė motėr tjetėr mė e madhe e Katrinės e na shpėrlanė deri te fqinjėt nė Canada e atje tė na presin arushat :lol: :lol: :lol:

Ishte gjendje tejet e vėshtirė ajo qė transmetuan TV dhe mjetet e informimit pėr katastrofėn qė ndodhi.

Pėrshėndetje pėr shqiptarėt e SHBA-ve dhe gjitha tė mirat!

Domira
04-09-05, 10:33
Ju pershendes ngrohtesisht te gjithe shqiptareve ne SHBA dhe gezohem qe i keni shpetuar urraganit te tmerrshem "Katrina".

Qofshi mire ne anen tjeter te Oqeanit :)

Gentiani
11-09-05, 15:59
Po e postoj kėtė artikull kėtu tek kjo temė e US shqiptarėve :wink:
Njė informacion qė pėr herė tė parė e hasa dhe pėr tė cilin kurrė nuk kisha dėgjuar mė parė.

“Gazeta shqiptare”: 10 mijė shqiptarė nė tmerrin e Nju Orlinsit

Njė histori e gjatė dhe e ngatėrruar kjo e shqiptarėve nėpėr botė. Tė shpėrndarė sipas njė harte qė askush deri mė sot nuk ėshtė kujdesur qė ta pėrpilojė nė detaje, vendndodhjen e paraardhėsve tanė tė afėrt e tė largėt, tė rinj e tė vjetėr, ekonomikė, politikė apo tė natyrave gjithfarėsh, tė cilėt ndodhen tė pėrhapur nė tė gjithė sipėrfaqen e globit, sipas njė ērregullėsie tė mahnitshme.


Tragjedia e fundit natyrore nė Nju Orlins ka nxjerrė nga pluhuri i shekujve njė tjetėr dosje emigracioni shqiptar nė brigjet e pėrtej oqeanit. Rreth dhjetė mijė qytetarė tė kėtij qyteti, mė saktė tė shtetit tė Luizianės, ku u pėrplas njė javė mė parė furia e verbėr e uraganit "Katrin", rezultojnė tė prejardhjes shqiptare. Njė diasporė e vjetėr arbėreshėsh, tė shpėrngulur nė mesin e shekullit 19 nga Piana degli Albanesi nė Sicili, drejt brigjeve tė Misisipit, do t'i jepte jetė njė komuniteti shqiptar qė edhe sot e kėsaj dite nuk i ka humbur rrėnjėt dhe vetėdijen se i pėrket njė kombi tė lashtė mesdhetar. Arbėreshėt e Luizianės janė sot njėri ndėr komunitetet e spikatura tė Misisipit, pas kreolėve, frankofonėve, hispanikėve dhe italianėve. Ky komunitet, i cili vazhdon tė ruajė elementė tė gjuhės dhe kulturės tonė, ėshtė ende i identifikueshėm mes kombėsive tė shumta qė popullojnė kėtė pjesė tė Jugut tė SHBA. Historia tregon se arbėreshėt e Luizianės e kanė thuajse qė tė gjithė origjinėn nga njė fshat i Siēilisė rreth 80 km nga Palermo, i quajtur Contessa Entellina. Shpėrnguljet e emigrantėve arbėreshė nga ky lokalitet i vogėl drejt Luizianės, datojnė qė nga viti 1861, vit kur "contessiotti", siē quheshin ata, morėn rrugėn e gjatė tė kurbetit pėr t'u vendosur nė shumicė nė brigjet e Misisipit. Tė ndodhur fillimisht pa punė dhe pėrkrahje, kėta arbėreshė mundėn tė krijojnė me kalimin e kohės statusin dhe imazhin e tyre pranė komunitetit vendas, si njerėz punėtorė dhe besimtarė. Ata u organizuar nė kisha dhe shoqata ku flitej dhe kultivohej shqipja dhe italishtja. Prej 1886, arbėreshėt e Nju Orlinsit u organizuan nė vėllazėrinė e tyre, njė lloj vatre emigrantėsh, e cila kishte si qėllim qė tė ndihmonte tė papunėt e tė pastrehėt qė sapo kishin ardhur nė SHBA. Ėshtė shumė e vėshtirė tė thuhet diēka pėr fatin e komunitetit shqiptar nė Nju Orlins. Ende shumė herėt pėr tė folur pėr njė bilanc, do tė na duhet tė presim mjaft kohė para se tė kemi lajme pėr tė vrarėt, e mes tyre, pėr viktimat me prejardhje shqiptare. Ajo ēka po ndodh kėto orė nė Luiziana, ėshtė njė katastrofė, pėrmasat e tė cilės kėrkojnė akoma kohė qė tė kuptohen dhe zbulohen. Lajmet e deritanishme e ēojnė faturėn e dėmit ekonomik nė rreth 26 miliardė dollarė dhe numrin e tė vdekurve nė disa mijėra. Njė tragjedi natyrore ndoshta e paprecedent nė historinė e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės. Diaspora e vjetėr arbėreshe e Luizianės ėshtė nė mėnyrė tė pashmangshme pjesė e kėsaj fatkeqėsie. Mbetet vetėm tė shpresohet qė kjo goditje tė ketė marrė sa mė pak jetė bashkėkombasish tanė. Njė lutje qė natyrisht vlen pėr tė gjithė banorėt e civilėt e pafajshėm tė njė shteti me histori, kulturė e traditė shumė tė pasur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

("Gazeta Shqiptare")

Kupid
11-09-05, 19:50
http://www.fsus.fsu.edu/mcquone/Sept.11.2001eagle%20(1).jpg

doGzona
11-09-05, 22:37
http://www.edwardsrealty-motels.com/September11.jpg

doGzona
11-09-05, 22:54
Nation Of Survivors

In the bright September morning without warning to us all
A few thousand lives were shattered and we watched two buildings fall
And a billion souls felt empty, and the flags at half-mast fly
In the memory of the innocent which didn't have to die

We've lost brothers, sisters, cousins. We've lost family and friends
But we've made the choice not to forget their lives and tragic ends
Though we've had our share of troubles we have put them all aside
As a nation grieves we find ourselves defending them with pride

We're a nation of survivors, with one heart we share a tear
But we live to serve the memory, not giving in to fear.
Though they try to take security with the things they've done and said
All their acts of inhumanity bring unity instead.
So we stand here as a family. One heart, one soul, one voice.
We are challenged by this moment, and united here by choice

Kupid
11-09-05, 23:15
http://www.september11victims.com/september11victims/victims_list.htm

:cry:

Arb
12-09-05, 23:28
http://www.sendafriend.com/ladyliberty/Liberty1.jpg

Reana
13-09-05, 06:06
Katrina apo Kaltrina ne New Orleans :) ,, u ba nervoz ne bushin,,, kish than masi pi sundon shtetet muslimane,,, te tregojm pak edhe ne shtepin tande si tu doket me pas trazira,,,,, vetem ka fillu lufta qytetare,, 40.000 ushtare neper rruget e New Orleans,, ma zi se ne IRAK tu luftu qytetaret ndermjet veti...

Mos u merzit i nderuari Kroki!
Bushi i ka shoket e vet te fuqishem Kuvajtin (qe i ofroi drejt-persedrejti qeverise se Bushit 500 milione dollare :? ) dhe Katarin (100 milione dollare) vetem e vetem qe te mos lejojne Bushin te turperohet para qytetareve te hidheruar Amerikane!!!!

Qudi si nuk iu ka shkuar mendja ketyre shteteve ti japin keto pare per Irakun!!!! :roll: :roll: :roll: Athua pse more????
A po i percjell lajmet ti, apo vetem cka po te pelqen ty me shiku??? :lol: :lol: :lol:

Reana
13-09-05, 07:15
New Orleans eshte nder kolonite e para ne Ameriken veriore!
Eshte themeluar nga kolonizatoret franceze si pjese e ekspeditave kolonizuese te Jacques Cartier-it, te filluara ne vitin 1534, dhe ka qene pjese e "La Nouvelle France" apo Frances se re, e ndare ne 6 pjese admistrative prej Quebec-ut ne veri e deri ne Luisiane (ku gjindet New Orleans) ne Jug!


http://www.culture.gouv.fr/culture/nllefce/images/nllefce1.gif
Pas nje lufte 7 vjecare mes Frances dhe Britanise dhe humbjes se Frances, administrimi i ketyre kolonive iu dorezua mbreterise se Britanise se Madhe, permes nenshkrimit te marreveshjes se Parisit me 1763!
Por kolonia e Luisianes u be perseri pjese e Frances gjate periudhes se Napoleonit, por edhe ky i fundit u detyrua te shese kete koloni me 1803(kesaj rradhe Amerikaneve) meqe ballafaqohej me lufterat e kolonive ne Guadalupe dhe Santo Domingo (Republika Domenikane dhe Haiti i sotem).
Skllavet e sjellur nga Afrika ne Santo Domingo (Haiti) i sollen deme te medha ushtrise Franceze te Napoleonit dhe arriten te shpallin Republiken e pare Afrikane ne Bote, duke hudhur poshte sistemin skllavo-pronar francez e mulat te Santa-Domingos!
Shume pronar skllavesh se bashku se skllavet e tyre iken nga kjo koloni dhe u vendosen ne Luisiane, e njekohesisht nje numer i madh francezesh nga kolonia e Quebec-ut dhe Acadia-s u shperngulen (Kanada e sotme) per ne Luisiane, ku edhe sot e kesaj dite egziston prezence e konsiderueshme franceze te cilet e quajne veten "cajun" me origjine franceze-kanadeze dhe "kreole" me origjine nga Franca, e qe te dy grupet me emra dhe gjuhe (dialekt) francez!
Luisiana eshte shteti i vetem ne Federaten Amerikane qe shfrytezon sistemin legal civil, qe ka prezence te konsiderueshme katolike dhe ku gjuhe zyrtare njihet frengjishtja e pastaj anglishtja!
(http://www.culture.gouv.fr/culture/nllefce/fr/intro.htm)

Krokodilli
13-09-05, 12:33
Katrina apo Kaltrina ne New Orleans :) ,, u ba nervoz ne bushin,,, kish than masi pi sundon shtetet muslimane,,, te tregojm pak edhe ne shtepin tande si tu doket me pas trazira,,,,, vetem ka fillu lufta qytetare,, 40.000 ushtare neper rruget e New Orleans,, ma zi se ne IRAK tu luftu qytetaret ndermjet veti...

Mos u merzit i nderuari Kroki!
Bushi i ka shoket e vet te fuqishem Kuvajtin (qe i ofroi drejt-persedrejti qeverise se Bushit 500 milione dollare :? ) dhe Katarin (100 milione dollare) vetem e vetem qe te mos lejojne Bushin te turperohet para qytetareve te hidheruar Amerikane!!!!

Qudi si nuk iu ka shkuar mendja ketyre shteteve ti japin keto pare per Irakun!!!! :roll: :roll: :roll: Athua pse more????
A po i percjell lajmet ti, apo vetem cka po te pelqen ty me shiku??? :lol: :lol: :lol:

ku i intereson Krokit Per Irakun , apo Kuvaitin , apo Katarin,,,, Amerika dhe popullata amerikane jan miku Nr 1 i Shqiptarve,,, por ky Bushi Monkey face,, disi nuk e kam Idol,,,,,

Le ti Ndihmojn Kosoves Amerika e kuvaiti apo katari, apo kushdo,, se per Irak e Iran kurr mos ndegjofsha per ta...

Reana
13-09-05, 19:01
ku i intereson Krokit Per Irakun , apo Kuvaitin , apo Katarin,,,, Amerika dhe popullata amerikane jan miku Nr 1 i Shqiptarve,,, por ky Bushi Monkey face,, disi nuk e kam Idol,,,,,

...

Monkey face??? :roll:
Mos bre! Mos i ofendo mamjunat te lutem :lol:

Lady Godiva
14-09-05, 13:34
Desha te te pershendes se me pelqeu fort ne fund aty ajo shprehja qe paske vene per te mbuluar meshkujt....
pershendetje te gjitheve poashtu.

Krokodilli
15-09-05, 06:01
Desha te te pershendes se me pelqeu fort ne fund aty ajo shprehja qe paske vene per te mbuluar meshkujt....
pershendetje te gjitheve poashtu.

ne qdo shkrim Reana e ka ate shprehjen PER TE MBULUAR MESHKUJT,,,, zhvishu, lodhu me pun, mbulohu (zgjou heret ne mengjes) :lol:

Reana
15-09-05, 07:39
Desha te te pershendes se me pelqeu fort ne fund aty ajo shprehja qe paske vene per te mbuluar meshkujt....
pershendetje te gjitheve poashtu.

Miresevjen ne FD Lady .....

Kjo eshte shprehje domethenese, natyrisht per ata qe e marrin vesh :wink:
pershedetje dhe gjithe te mirat !

Arb
15-09-05, 13:17
Desha te te pershendes se me pelqeu fort ne fund aty ajo shprehja qe paske vene per te mbuluar meshkujt....
pershendetje te gjitheve poashtu.

Miresevjen ne FD Lady .....

Kjo eshte shprehje domethenese, natyrisht per ata qe e marrin vesh :wink:
pershedetje dhe gjithe te mirat !

Kojshike,

Atehere na shpjego neve qe nuk e marrim vesh...

Krokodilli
17-09-05, 02:53
ku i intereson Krokit Per Irakun , apo Kuvaitin , apo Katarin,,,, Amerika dhe popullata amerikane jan miku Nr 1 i Shqiptarve,,, por ky Bushi Monkey face,, disi nuk e kam Idol,,,,,

...

Monkey face??? :roll:
Mos bre! Mos i ofendo mamjunat te lutem :lol:

kerkoj falje majmunave kudo qe jan :)

Gentiani
19-09-05, 20:59
Hahaaaaa e paskan zhvilluar temėn mix salade with Monkey :lol: :lol: :wink: Lexoni kėtej ju shqiptarėt e US, o vetėm mos ardhsha hiq atje se ju vetėm llafe kishit :lol: :lol: :lol:

Prapė mė duhet me kėrkue ndihmė te fqinjėt e juaj nė Canada.

Urataaaaaaaaaaa Please help me to translate a Letter qė mė ka ardhur nga Tejoqeani :lol: :lol:

Arb
25-09-05, 09:24
ku i intereson Krokit Per Irakun , apo Kuvaitin , apo Katarin,,,, Amerika dhe popullata amerikane jan miku Nr 1 i Shqiptarve,,, por ky Bushi Monkey face,, disi nuk e kam Idol,,,,,

...

Monkey face??? :roll:
Mos bre! Mos i ofendo mamjunat te lutem :lol:

Njeri,

Mos na ofendo Presidentin more burre!

Cka ka te bej pamja e tij fizike me politiken qe ai po udheheq?

Murgesha
25-09-05, 09:56
Pėrshėndetje pėr shqiptarėt nė USA.

Si ja kaluat me Ritėn more??

Kupid
25-09-05, 23:16
ku i intereson Krokit Per Irakun , apo Kuvaitin , apo Katarin,,,, Amerika dhe popullata amerikane jan miku Nr 1 i Shqiptarve,,, por ky Bushi Monkey face,, disi nuk e kam Idol,,,,,

...

Monkey face??? :roll:
Mos bre! Mos i ofendo mamjunat te lutem :lol:

kerkoj falje majmunave kudo qe jan :)

Arb
29-09-05, 05:55
[quote=Krokodilli]


ku i intereson Krokit Per Irakun , apo Kuvaitin , apo Katarin,,,, Amerika dhe popullata amerikane jan miku Nr 1 i Shqiptarve,,, por ky Bushi Monkey face,, disi nuk e kam Idol,,,,,

...

Monkey face??? :roll:
Mos bre! Mos i ofendo mamjunat te lutem :lol:

kerkoj falje majmunave kudo qe jan :)


Ata qe mirembajne kete nenforum, le te shlyejne keto fotografi.

Nese dikujt i duhen le ti kerkojne diku tjeter, e jo ne FD.

Arb
29-09-05, 05:59
Pėrshėndetje pėr shqiptarėt nė USA.

Si ja kaluat me Ritėn more??

Granimi na u ka qu peshe kete vere bre!

Po sillen e po csillen, po turren e po cturren, me furi e me vrap po na msyjne kah toka.

Cka dreqin more jemi tu iu ba ktyne!

Tu e falenderu Zotin (nese osht ksajde) kemi pshtu mire...

E ty oj Murgeshe qysh te kemi ne Manastiret e DK-se?

A po ka stuhi anej ka ju shtrengata apo stuhi?

Kupid
29-09-05, 20:25
There was an American and a Russian on the same flight. After an hour or so they started to compare who's country was better. The American said, "I can go to the White House and I can complain George Bush is an idiot and no one will arrest me." The Russian responded,"I too can go to Red Square and complain that George Bush is an idiot and no one will arrest me!"

you people have a lot to learn about freedom here in dardania.

vendasi
10-10-05, 02:42
I pershendes te gjithe shqiptaret ne NY dhe anembane..
posaqerisht Florin Krasniqin ne brocklyn.........
nga vendasi..

Arb
10-10-05, 13:25
I pershendes te gjithe shqiptaret ne NY dhe anembane..
posaqerisht Florin Krasniqin ne brocklyn.........
nga vendasi..

Pershendetje edhe per te gjithe Shqiptaret ne Kanada!

E pershendesim edhe ne Florinin!

Po ku e kemi Florinin pas atij Dokumentari skandaloz te transmetuar ne disa kanale televizive Amerikane?

Flitet se eshte i arrestuar.

vendasi
10-10-05, 15:07
Florin Krasniqi...
Ai nuk eshte Mafioz por i ka ndihmu popullit te cilit ai i takon.Mediate e quajne skandaloz rastin e tije por per popullin shqipetare ai ka qene dhe do te jete nje nder me guximtaret dhe liridashes i te gjitha kohrave.I don't f.. care what the f. serbs or enybody say that guy hi got balls.
Hi is my hero.
Te pershendete ;
Vendasi

Kupid
11-10-05, 04:13
How come there are no Albanian Baseball players?

Reana
11-10-05, 05:00
Pse nuk ka shqiptare lojatare bejzbolli?
sepse nuk ka tradite kultivimi te ketij lloj sporti ne boten shqiptare!

Kupid
11-10-05, 05:23
ani po kta ne amerik me kultur "baseball"it nuk intereson? pse kta shqiptare mafi's meson shpejt me perdor "baseball bat", veq perdoren jasht zakonin.

Arb
11-10-05, 05:46
Florin Krasniqi...
Ai nuk eshte Mafioz por i ka ndihmu popullit te cilit ai i takon.Mediate e quajne skandaloz rastin e tije por per popullin shqipetare ai ka qene dhe do te jete nje nder me guximtaret dhe liridashes i te gjitha kohrave.I don't f.. care what the f. serbs or enybody say that guy hi got balls.
Hi is my hero.
Te pershendete ;
Vendasi

Vendas,

E kisha fjalen per Dokumentarin Televiziv, qe eshte paraqitur jave me pare ne Channel 13 dhe nje tjeter. Me sa duket mesazhi i dokumentarit nuk ka qene aq i qarte. Duhet te kete arsye qe ai ka vendosur te paraqes nje dokumentar ku vihen ne pah "mangesite" e aeroporteve ne SHBA. E kam fjalen per transportimin e hapur te armeve per ne Dardani.

Komuniteti Shqiptar ketu ne NYC, vertete e cmon punen e tij gjate luftes.

Perderisa duket se e njeh edhe personalisht Zoteri Krasniqin, desha te dij se, a eshte e vertete se ai tashme eshte i arrestuar nga FBI?

Arb
11-10-05, 05:50
How come there are no Albanian Baseball players?

Nuk e konsiderojme as si sport bejzbollin.

Sport qe as nuk keni nerva me e lujt e as me e shiqu.

Heec e shiqo kete sport per kater deri ne pese ore kohezgjatje, kur shumica e ndeshjes shkon duke i pare pozimet e lojetareve mbi 40 vjec, me ate dreq stapalaku ne dore, e vrapimet e cmendura te lojetareve te tjere rreth atyne dreq vijave, per te arrit me shkel ne nje dreq katrori.

Sport koti o burre!

Cfare sporti eshte ky kur e lujne njerezit qe menzi levizin. Ku ka sport qe brenda dites i lun dy loje. Paramendo me lujt Futboll (Soccer) dy loje ne dite...

Sdi kush dreqi e ka shpik kete sport palidhje.

Kupid
11-10-05, 10:47
hahahhahaha, ani ke drejt opinion te vet,po veq as nje shqiptar?????? :shock: :shock: :shock: better luck next year Yankees.

Arb
20-10-05, 05:31
hahahhahaha, ani ke drejt opinion te vet,po veq as nje shqiptar?????? :shock: :shock: :shock: better luck next year Yankees.

Mdoket qe sosht sport per neve...

A Yankees fan je a?

Kupid
21-10-05, 20:28
hahahhahaha, ani ke drejt opinion te vet,po veq as nje shqiptar?????? :shock: :shock: :shock: better luck next year Yankees.

Mdoket qe sosht sport per neve...

A Yankees fan je a?
jo kaq shum tani, po pre 1970's kam qen Yankee fan. kam shku me pa world series game 1 me djallin tam ne 1998. DA BRONXXX RULES. 8)

doGzona
22-10-05, 23:20
Shqiptarėt e Amerikės kremtuan 600 vjetorin e lindjes se heroit kombėtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

Mbrėmė nė Nju Roshell tė Nju Jorkut shqiptarėt e Amerikės kremtuan 600 vjetorin e lindjes se heroit kombėtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu. Kjo mbrėmje, nė tė cilėn u mblodhėn rreth 500 veta u organizua nga kisha katolike shqiptare amerikane Zoja e Shkodrės dhe hap njė seri veprimtarish tė planifikuara pėr t'u zhvilluar kėte vit nė kuadėr tė 600 vjetorit tė lindjes sė Skėnderbeut.
Dom Pjeter Popaj, famullitar i kishės Zoja e Shkodrės nė Nju Jork thotė se tė pakėt janė udhėheqėsit e lėvizjeve ēlirimtare tė 6 shekujve tė fundit qė kanė merituar tė zenė vend si nė historiė shqiptare edhe atė botėrore. Njė nga kėto figura ėshtė Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi i njėzėshėm kombėtar shqiptar
Por kur flitet pėr Skėnderbeun, nuk ka si tė mos pėrmendet* biografi i tij i parė, Marin Barleti, prift katolik, studiues e historian. Disa studiues kanė shprehur mendimin se pa biografinė e heroit, vepėr e Barletit, emri dhe fama e Skėnderbeut ndoshta do tė ishin harruar. Historiografėt thonė se qindra libra tė shkruara deri me sot rreth heroit kombėtar shqiptar kane kryesisht njė pikė tė pėrbashkėt referimi. atė tė librit tė shkruar nga Marin Barleti nė shekullin e 15-tė, pak vite pas vdekjes sė Skėnderbeut. Por studiuesi Robert Austin nga Kanadaja thotė se Skėnderbeu si strateg e udhėheqės ndikoi ne historinė e mbarė Evropės dhe herėt e vonė merita e tij si mbrojtės i qytetėrimit perėndimor do tė kishte dalė nė dritė.
Nju Jorku ėshtė shteti amerikan me popullsinė mė tė madhe shqiptare. Ata pėrbėjnė ndoshta komunitetin me aktiv nė kėtė shtet e nė mbarė Amerikėn pėrsa i pėrket ēeshtjeve kombėtare. Nisma janė ndėrmarrė qė vitin e ardhshėm shqiptarėt nė Nju Jork tė organizojnė paradėn e parė vjetore, ashtu si ajo e irlandezo-amerikanėve nė ditėn e shėn Patrikut. Por megjithė miqtė e shumtė e me ndikim qė shqiptarėt kanė* nė sferat e larta shtetėrore e politike amerikane, nė Shtete e Bashkuara ende nuk ka njė pėrmendore tė heroit Gjergj Kastrioti dhe ndoshta nuk ka asnjė rrugė, shesh apo park publik qė tė mbajė emrin e tij. Analisti Austin thote: "Kjo mund tė arrihet vetėm me nismėn dhe kėmbėnguljen e shqiptarėve Ėshtė njė ide e shkėlqyer qė shqiptarėt e Amerikės veriore t'i ngrenė njė monument heroit tė tyre* sepse ėshtė pėr t'u theksur se Skėnderbu ėshtė hero i shqiptarėve por edhe i Ballkanit dhe Evropės. sepse me qėndresėn dhe luftėn e tij ai ndikoi nė mbarė historinė botėrore. Gjate tė paktėn 10-20* vjetėve tė fundit lobi shqiptar ne Amerika ka qendė dhe vazhdon te jetė kryesisht njė lob politik. Tani qė gjendja politike nė Shqipėri ėshtė pėrmirėsuar dhe pavarėsia e Kosovės ėshtė vetėm ēėshtje kohe, shqiptaro amerikanėt duhet tė pėrqėndrohen nė aspektin kulturor. Kjo tregon se komunitetit shqiptar nė Amerikėn veriore i mbetet shumė pėr tė bėre", thotė studiuesi kanadez Robert Austin.
Deri tani shqiptarėt dhe bota njohin vetėm njė film artistik kushtuar heroit kombėtar Gjergj Kastrioti, atė tė prodhimit tė pėrbashkėt shqiptaro-sovjetik nė vitin 1953. Prandaj njė lob kulturor mendohet se do tė zgjonte interesimin e regjisorėve, skenaristėve dhe aktorėve amerikane pėr njė film epik mbi Skėnderbeun. Shkrimtari Naum Prifti thotė se kjo nuk ėshtė e pamundur dhe suksesi*i njė nisme tė tillė do tė varej vetėm nga kėmbengulja e komunitetit shqiptar.
Shkrimtari Naum Prifti me banim nė Nju Jork thotė se qė nga mbėrritja e shqiptarit tė parė nė Amerikė dhe qė nga koha kur poeti Longfello i solli ne vargje publikut amerikan heroizmat e Skėnderbeut, kane kaluar rreth 150 vjet. “Gjithashtu me punen e tij komuniteti shqiptaro amerikan ka krijuar prej kohėsh emrin e mirė si njė komunitet i ndershėm e punėtor, prandaj duket se ka ardhur koha qė ata tė kerkojne qė emri i heroit tė tyre kombėtar tė zerė vendin e merituar krahas heronjeve tė* kombeve tė tjerė qė kanė komunitetet e tyre nė Amerike”, thotė shkrimtari Prifti.
Pra duket se pėrkujtimi i 600 vjetorit tė lindjes sė Skėnderbeut sjell me vete* edhe njė tjetėr sfidė tė vėshtirė pėr shqiptarėt e Amerikes, qė krahas mbarėvajtjes sė lobit politik nė Washington* tė hapin edhe njė front tė dyte lobist kėtė herė nė Hollivood, pėr tė ēuar pėrpara*e bėrė tė njohur*ēėshtjen e tyre kombėtare edhe ne aspektin kulturor e historik.

Nga malsia.org

27.09.2005

doGzona
26-10-05, 02:27
Berisha: "Ka pesembedhjete vjet, qe shqiptaret po presin me padurim qe presidenti i SHBA-s, te vizitoje Shqiperine"
-- nga Beqir SINA, Nju Jork

Kryeministri Berisha, premtoje hapjen e nje konsullate te re ne Nju Jork. Kjo do te beje te mundur qe ju te kryeni te gjitha sherbimit konsullore prane kesaj zyre. Konsullta e re do te funksionoj me status ligjor dhe do te jete institucion i mirefillet shtetrore. Kjo konsullat, do te luaj gjithashtu edhe rolin e nje qendre te madhe kulturore, e do t'i vihet ne sherbim te shqiptaro amerikaneve, qe jetojne e punojne ne kete treshtetesh.

College of Mount Saint Vincent-Bronx(NY) : Ne mbyllje te vizites se tij ne SHBA, Kryeministri i ri i Republikes se Shqiperise Pro.Dr. Sali Berisha, dhe Ministri i Puneve me Jashte z Besnik Mustafaj, eshte takuar, sot, padite ne Nju Jork, edhe nje here me perfaqesues te komunitetit shqiptar, qe jetone e punojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.
Takimi, perseri eshte zhvilluar i organizuar nga Federata PanShqiptare e Amerikes VATRA, ne sallen e teatrit te kolegjit "College of Mount Saint Vincent", si nje bashkebisedim i lire dhe miqesor mbi zgjedhjet e fundit ne Shqiperi, programin e Qeverise se re, jeten, punen dhe integrimin e shqiptaro amerikaneve ne jeten e perditeshme, ketu ne SHBA-s, per te vene ne pahe rolin dhe kontributin e tyre ne favor te ēeshtjes kombetare.. Ne bashkebisedim moren pjese disa qindra vete, kryesishte biznesmen te njohur shqiptaro amerikane, studente, intelektual dhe udheheqes te disa organizatave e shoqatave shqiptaro -amerikane, njerez te fushave te ndryshme. Kryeministri Berisha, erdhi ne kete takim i shoqeruar edhe nga kongresmeni amerikan Elliot Engel, mike i shquar i shqiptareve, kryetari i Federates PanShqiptare te Amerikes VATRA inxh. Agim Karagjozi, e Ministrin e Jashtem, z. Besnik Mustafaj .

Korrupsioni Ne fjalen e tij drejtuar pjesemarresve, kryeministri i ri, theksoi vendosmerine e qeverise se tij per te ēmontuar sistemin e korrupsionit dhe per te permiresuar imazhin e Shqiperise ne bote. Ai u shpreh gjithashtu se qeveria shqiptare po siguron nje perkrahje te gjere nderkombetare per programin dhe objektivat e saj ne keto fusha. Ne kete takim Kryeministri Berisha, tha se erdha ketu t'ju percjell edhe pershendetjen per kontributin qe keni dhene ju ne fitoren e demokracise. Kjo fitore, tha kryeministri, eshte nje fillim te ri per ēdo shqiptare.
"Shqiperia, do te punoje te ngreje shtetin ligjore, tha ai, dhe ne do te japim prova ne zbatimin e programit tone ne kete fushe. Ne fushen e biznesit shume shpejt ne Shqiperi, do te organizohet nje takim qe do te shqyrtoje mundesit e terheqjes se biznesmenve nga diaspora. Do te krijojme nje sistem fiskal qe perjashton biznesin tuaj, per tre vjet nga taksat, e nga tatimet".
Kryeministri Berisha, premtoje hapjen e nje konsullate te re ne Nju Jork. Kjo do te beje te mundur qe ju te kryeni te gjitha sherbimit konsullore prane kesaj zyre. Konsullta e re do te funksionoj me status ligjor dhe do te jete institucion i mirefillet shtetrore. Kjo konsullat, do te luaj gjithashtu edhe rolin e nje qendre te madhe kulturore, e do t'i vihet ne sherbim te shqiptaro amerikaneve, qe jetojne e punojne ne kete treshtetesh.
Kosova :
Ne takimet e mia me te gjithe udheheqesit e vendeve dhe qeverive, institucioneve nderkombetare, teme diskutimi ka qene ēeshtja e Kosoves. Une kam paraqitur pikepamjet e qeverise sone, te cilat bazohen te mosndryshimi i kufijve aktuale te Ballkanit, perfshi kufijte nderkombetar te Kosoves, hapja e negociatave dhe ecja drejt pavaresise. Respektimi dhe garantimi i plote i lirive dhe te drejtave te serbeve dhe minoriteteve te tjera ne Kosove, jane kushtet, siē mendojme ne, apo skenari qe prodhon me shume se ēdo gje tjeter paqe, stabilitet dhe integrim, jo vetem per Kosoven, por per rajonin ne teresi. Shqiperia mund te jap nje kontribut te perfillshem ne zgjidhjen e ketij problemi ne dy drejtime;
Se pari me insistimin e saj per respektimin e lirive dhe te drejtave te serbeve dhe minoriteteve te tjera si interes jetik i shqiptareve ne Kosove.
Se dyti inkurajimin e dialogut Prishtine- Beograd, per te gjitha ēeshtjet e tjera perveē statusit, si nje kusht i domosdoshem per te ndertuar nje bashkepunim dhe marredhenie miqesore midis ketyre dy vendeve fqinje qe kane shume probleme per te zgjidhur.
Marredhenjet nderkombetare
Ne marredhenjet nderkombetare, ne shqiptaret, tha Berisha, kemi pasur nje fate te madh qe kemi pasur mike si Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Kjo, eshte nje e vertet qe e pranon edhe historia, pasi qe ne te gjitha momente me vendimtare per popullin shqiptare, na eshte gjendur Amerika. Ajo, ka qene shpetimatre per fatin tone. Ne kete kontekest ēdo shqiptare, me vetedije, do te jete perjetesisht mirenjohes ketij vendi te madh. Dhe ne do te bejme te gjitha perpjekjet qe te meritojme mirenjohjen e SHBA-s. Do te qendrojme krah per krah me SHBA-s, ne te gjitha perpjekjet e tyre, ne luften globale kundra terrorizmit nderkombetar, paqes dhe sigurise ne bote. Ne shenje mirenjohje, tha Kryeministri Berisha, gjate takimit me presidentin Bush, i kerkova atij qe te vizitoje sa me pare Shqiperine, gje qe kerkoj edhe nga ju qe te jepni kontributin tuaj, qe kjo vizite te realizohet. Ka pesembedhjet vjet qe shqiptaret me padurim presin qe presidenti i SHBA-s, te vizitoje Shqiperine.
Engel : Pavarsia Kosoves
Eliot Engel, kongresmen demokrat i distrikit 17-te, Nju Jork, perkrahes prej kohesh i popullit shqiptar, tha se ishte i kenaqur qe ndodhej ne kete takim dhe i uroje perzemersishte suksese kryeministrit te Shqiperise z Berisha. Ai ka vlersuar nivelin e larte te marredhenjeve te shkelqyera shqiptaro -amerikane, sidomos ne luften kundra terrorizmit dhe zhvillim e zgjedhjeve te 3 korrikut. "Une uroj qe sebashku, tha Engel, shume shpejte te festojme edhe pavaresine e Kosoves. Ministri i Puneve me Jashte z Besnik Mustafaj, pos nje pershendetje te ngrohte e miqesore, tha se ne do te ngreme nje diplomaci ne te gjitha vendet, qe ajo te vihet ne sherbim te te gjithe shqiptareve. Ai tha se ndjehej i emocionuar nga pritja qe organizoje komuniteti shqiptare ne Amerike.
Nderkaq, ne kuadrin e takimeve me komunitetin shqiptaro-amerikan ne Nju Jork, Keshilli Kombetar Shqiptaro Amerikan (KKSHA) organizoje nje takim me Presidentin e Republikes se Shqiperise, Zotin Alfred Moisiu. Takimi u mbajt dje pas dreke ne "New York’s Hotel Pennsylvania" 401 – Seventh Ave (at 33rd Street) – 18th floor ne Manhattan New York dhe e udhehoqi Drejtori Egzekutive i kesaj organizate z Fran Shkreli.
Gjate qendrimit ne SHBA-s, kryeministri i ri i Shqiperise Prof. Dr Sali Berisha me Ministrin e Jashtem, z.Besnik Mustafaj, eshte takuar gjithashtu edhe me nje numer te madh lider boterore, qe moren pjese ne Samitin e Objektivave te Zhvillimit te Mijevjeēarit, qe u mbajte gjate Takimit Plenar te nivelit te larte te Asamblese se Pergjithshme te OKB-se dhe 60-te vjetorit te krijimit te OKB-se. Gjate qendrimit ketu ne Nju Jork, ata u takuan disa here edhe me mergimtaret tane ne SHBA-s. Kryeministri ka perfunduar viziten e tij ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, dhe u nise sot ne mbremje per t'u ktheher neser ne Tirane.
Foto familjare nė Takimin Plenar tė Nivelit tė Lartė tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė.

Arb
10-11-05, 23:10
A jeni ksajde o njerez!

I kemi do ngjarje me rendesi kete muaj. Shtrengoni dorezat...

Reana
22-11-05, 03:02
A jeni ksajde o njerez!

I kemi do ngjarje me rendesi kete muaj. Shtrengoni dorezat...

Cilat kene ato ngjarje :?: :roll:

Arb
22-11-05, 18:08
A jeni ksajde o njerez!

I kemi do ngjarje me rendesi kete muaj. Shtrengoni dorezat...

Cilat kene ato ngjarje :?: :roll:

T'kom thone mos rri shume ne Miami...

Reana
22-11-05, 19:26
A jeni ksajde o njerez!

I kemi do ngjarje me rendesi kete muaj. Shtrengoni dorezat...

Cilat kene ato ngjarje :?: :roll:

T'kom thone mos rri shume ne Miami...

:roll: me siguri i ke thene dikujt tjeter, perndryshe do me ish kujtuar :lol: :lol: :lol:

Arb
24-11-05, 08:39
:roll: me siguri i ke thene dikujt tjeter, perndryshe do me ish kujtuar :lol: :lol: :lol:

Bon hajgare ti bon, me ate qe skane shku hala ne Miami...

vendasi
03-02-06, 03:17
:roll: me siguri i ke thene dikujt tjeter, perndryshe do me ish kujtuar :lol: :lol: :lol:

Bon hajgare ti bon, me ate qe skane shku hala ne Miami...
Valla Arb ne shkofsh ne Miami ka me ta perkujtu Havanen e Kubes ish mush plot kubanez Miami ka qillu ngat e veq po i hypshin legenave e nja dy luge me veti e pou niseshin per Miami :lol: :lol:

Niku000
25-03-06, 19:01
Wow kjo teme per shiptaret ne SHBA e paska hi edhe politika ketu.
Nejse paskan shkru shume njerzit ne kete teme, duhet me pas kohen e krejt botes me i lexu krejt komentet. Edhe une jom perrplas ne SHBA/Boston. Perndryshe prishtinali. Ju pershendes te gjithve.

-Niku

Niku000
25-03-06, 19:03
Valla Arb ne shkofsh ne Miami ka me ta perkujtu Havanen e Kubes ish mush plot kubanez Miami ka qillu ngat e veq po i hypshin legenave e nja dy luge me veti e pou niseshin per Miami :lol: :lol:

Miami Beach i ka klubet e nates AWESOME krejt. Qatje kish night life se jo mahi.

-Niku

Reana
26-03-06, 05:06
Miami Beach i ka klubet e nates AWESOME krejt. Qatje kish night life se jo mahi.

-Niku

Try South Beach, Ocean Drive next time:wink: ...
Lagjja me e bukur ne stilin Art Deco ne South Beach, Miami, ku gjindet poashtu ish rezidenca e dizajnerit te ndjere Versace(rreth 100 metra larg plazhes).

Ocean Drive, ne South Beach, Florida diten dhe naten:

http://a1259.g.akamai.net/f/1259/5586/1d/images.art.com/images/PRODUCTS/large/11889000/11889643.jpg
http://a1259.g.akamai.net/f/1259/5586/1d/images.art.com/images/PRODUCTS/large/11862000/11862791.jpg

https://www.citiscapes-art.com/cities3/JDriedl/MIABCH7491236.jpg

Reana
26-03-06, 05:12
ani po kta ne amerik me kultur "baseball"it nuk intereson? pse kta shqiptare mafi's meson shpejt me perdor "baseball bat", veq perdoren jasht zakonin.

very simple: me perpara perdoret "baseball bat against someone's head", se "in a game"!!!
I am not saying "I agree", it's simply the way things appear to be!!!

Niku000
26-03-06, 22:53
Try South Beach, Ocean Drive next time:wink: ...
Lagjja me e bukur ne stilin Art Deco ne South Beach, Miami, ku gjindet poashtu ish rezidenca e dizajnerit te ndjere Versace(rreth 100 metra larg plazhes).
Ocean Drive, ne South Beach, Florida diten dhe naten:


Yep South Beach is nice .... a lot of gay ppl though. But its all good. Ocean Drive is awesome. My nights spent in Miami Beach were spent there ;)
I visited Versace's house ... I took some pics too ;) But where he has the house its all gay ppl.

Arb
27-03-06, 21:58
A jeni gjalle more njerez?

Reana
28-03-06, 22:42
Yep South Beach is nice .... a lot of gay ppl though. But its all good. Ocean Drive is awesome. My nights spent in Miami Beach were spent there ;)
I visited Versace's house ... I took some pics too ;) But where he has the house its all gay ppl.

Versace himself was gay, but Casa Csaurina, in Ocean Drive is loaded with high profile models, and heterosexual couples as well...
Actually whwen I was there last year the people visiting, were absolutely from everywhere; some of them were with their families, and kids, also there is even a model's casting location, (8th &Ocean Drive) which I found absolutely lovely, because while you're enjoying your breakfast in the hotel's balcony, you get to see the photoshoot!!!:smile:

aferdita
07-04-06, 20:01
pershendetje shqiptareve te Amerike, se shpejti do te jem edhe un atje

Arb
07-04-06, 20:58
pershendetje shqiptareve te Amerike, se shpejti do te jem edhe un atje

Mire se vjen! E te marrte Amerika me te mire!

Gentiani
09-04-06, 17:19
E tek shqiptarėt e US, e kam dėrguar djalin e xhaxhit tim nė vizitė


Me sekretaren e shtetit Zonjėn Rice

http://img324.imageshack.us/img324/5233/prindonidhesekretarjaeshtetitz1.jpg
Me senatorin Allen

http://img344.imageshack.us/img344/1379/prindonsenatorallen23qp.jpg


Me Kongresmenin Lantos

http://img324.imageshack.us/img324/3597/prindoncongressmenlantos1wf.jpg


Me Senatorin McCain

http://img324.imageshack.us/img324/2491/prindonsenatormccain23zw.jpg

Arb
09-04-06, 17:36
Kush osht ky zotnia o Gentian?

A ka ndonje post me rendesi?

Gentiani
09-04-06, 17:49
Kush osht ky zotnia o Gentian?

A ka ndonje post me rendesi?

Ky ėshtė djali i xhaxhit tim, pėrndryshe kusheri i imi!
Ėshtė duke magjistruar nė shkencat politike, dhe gjindej nė praktikė nė USA tek njėri nga Kongresmenėt atje. Pėrndryshe me vendbanim gjindet nė Australi dhe pos shkencave politike studjon edhe Farmaceutikėn.

laliloli
09-04-06, 19:01
Genti a i ke thane me intervenu per ne te znj.Rice.

Sinqerisht i lumte per kete zotesi.