PDA

View Full Version : Skandinavia e madhe :p


dr1ta
22-04-05, 00:14
http://www.cosgan.de/images/midi/figuren/a125.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/e020.gif


Pershendetje te nxehta per juve ne sk :P

Reana
22-04-05, 00:39
WELCOME DRITA


suksese me temen! :)

dr1ta
22-04-05, 00:52
WELCOME DRITA


suksese me temen! :)


Thanks a lot Welcome edhe ty :)

Reana
22-04-05, 01:47
thanx Drita,
si po kaloni ju rinia ne ne Skandinavi?

(a ka shume Vikinge atje, apo jane zhduke?????

ShEjToNkA
22-04-05, 02:03
Hej Skandinavia!!

Norvegjia & Danimarka ,keni pėrshėndetje tė ngrohta nga Suedia ( unė pėrfaqėsuesesja e saj :lol: ).

Po pėrfaqėsueset e Norvegjies & Danimarkės ,kush qenė???????

Ha det så bra.

Reana
22-04-05, 02:19
Shejtonka spaske gjume sonte :wink:

Arb
22-04-05, 06:34
Pershendetje te gjitheve ne Vendet Skandinave!

dr1ta
22-04-05, 12:41
[quote="Reana"]thanx Drita,
si po kaloni ju rinia ne ne Skandinavi?

(a ka shume Vikinge atje, apo jane zhduke?????[/quote


Keto e kan ne gjak kete viking thing :P ama nuk veshen ashtu mo :D


Perndryshe rinia shqiptare ketu esht katastrofe asnjher nuk mundesh me i be 2 njerz se bashku :roll: Kurse shumica punojn ose studijojn ..

dr1ta
22-04-05, 12:44
Hej Skandinavia!!

Norvegjia & Danimarka ,keni pėrshėndetje tė ngrohta nga Suedia ( unė pėrfaqėsuesesja e saj :lol: ).

Po pėrfaqėsueset e Norvegjies & Danimarkės ,kush qenė???????

Ha det så bra.


Perfaqesueset e norvegjise dhe danimarkes mundet te jet Dreni mbasi shkrimi esht gati njesoj :D


Kos deg :P

ARVANITI
22-04-05, 13:04
Ēa bohet anej se s'kam asnji ide>>>>

Hi Drita

Murgesha
22-04-05, 14:46
Po e bajmė pra Drenin pėrfaqėsues tė Norvegjisė dhe Danimarkės.
Hej fra Danmark. :lol:

Reana
22-04-05, 15:24
[quote=Reana]thanx Drita,
si po kaloni ju rinia ne ne Skandinavi?

(a ka shume Vikinge atje, apo jane zhduke?????[/quote


Keto e kan ne gjak kete viking thing :P ama nuk veshen ashtu mo :D


Perndryshe rinia shqiptare ketu esht katastrofe asnjher nuk mundesh me i be 2 njerz se bashku :roll: Kurse shumica punojn ose studijojn ..

UAAAAA :shock:

SVESHEN MO ASHTU??? AS PER QEF ,A????AS PER FESTE?? :( :( :(

SA KEQ!!!! NUK PO I RUAJKAN TRADITAT KOMBETARE :lol: :lol: :lol:

ShEjToNkA
22-04-05, 16:15
Hė dr1taa & Murgesha .s'po keni guxmė tė bėheni Homologe tė mijat a :wink: ?????????????? :roll: :roll:

O unė Drenin , s'po du tė jetė pėrfaqėsues i atyre dy shtetve por unė desha t'iu kem ose juve dyjave nga shtetet e juaja ose njėrėn nga tė dy shtetėt. :lol: :lol: :lol: :lol: Mendoni mirė dhe vendosėni si po bėheni. :wink:


Puss ,puss te dyjave :lol: :lol:

Murgesha
22-04-05, 16:21
Hė dr1taa & Murgesha .s'po keni guxmė tė bėheni Homologe tė mijat a :wink: ?????????????? :roll: :roll:

O unė Drenin , s'po du tė jetė pėrfaqėsues i atyre dy shtetve por unė desha t'iu kem ose juve dyjave nga shtetet e juaja ose njėrėn nga tė dy shtetėt. :lol: :lol: :lol: :lol: Mendoni mirė dhe vendosėni si po bėheni. :wink:


Puss ,puss te dyjave :lol: :lol:

Mė mirė ne po kapemi pėr pėrfaqėsues mashkull.
Se edhe ashtu boll po pėrzihemi ne gratė e ndoshta ky Dreni jot na qet nė rrugė tė drejtė.
Edhe ty tė marrtė pusi. :lol:

ShEjToNkA
22-04-05, 16:25
Mė mirė ne po kapemi pėr pėrfaqėsues mashkull.
Se edhe ashtu boll po pėrzihemi ne gratė e ndoshta ky Dreni jot na qet nė rrugė tė drejtė.
Edhe ty tė marrtė pusi. :lol:


O ky Dreni im ,pa dyshimė se ju qetė nė dritė.
Por unė kam menduar se jeni tė zonjat vetė ,por e kam dit se s'ka asgjė nga juve ,e aq mė pak pėrfaqėsime apo pleqerime :wink: :lol: :lol: :lol:

Ok ,pra hajrė qoftė qenka shkruar edhe engjujė edhe pėrfaqėsues 8)

Puss ,puss :lol:

Reana
22-04-05, 16:37
O ky Dreni im ,pa dyshimė se ju qetė nė dritė.
Por unė kam menduar se jeni tė zonjat vetė ,por e kam dit se s'ka asgjė nga juve ,e aq mė pak pėrfaqėsime apo pleqerime :wink: :lol: :lol: :lol:

Ok ,pra hajrė qoftė qenka shkruar edhe engjujė edhe pėrfaqėsues 8)

Puss ,puss :lol:

puss puss edhe per ty edhe murgeshen...

hahaha...
ska me mire se engjull ne "disguise" te dreqit :wink: a po jo shejtonka????

ShEjToNkA
22-04-05, 16:41
puss puss edhe per ty edhe murgeshen...

hahaha...
ska me mire se engjull ne "disguise" te dreqit :wink: a po jo shejtonka????

Po mojj Reana , sa bukur po e dinė ,se vėrtet s'ka mė mirė.

Puss Rena :lol: :lol:

Murgesha
22-04-05, 16:44
Mė mirė ne po kapemi pėr pėrfaqėsues mashkull.
Se edhe ashtu boll po pėrzihemi ne gratė e ndoshta ky Dreni jot na qet nė rrugė tė drejtė.
Edhe ty tė marrtė pusi. :lol:


O ky Dreni im ,pa dyshimė se ju qetė nė dritė.
Por unė kam menduar se jeni tė zonjat vetė ,por e kam dit se s'ka asgjė nga juve ,e aq mė pak pėrfaqėsime apo pleqerime :wink: :lol: :lol: :lol:

Ok ,pra hajrė qoftė qenka shkruar edhe engjujė edhe pėrfaqėsues 8)

Puss ,puss :lol:

E din ti se ēka po dua me tė thėnė.
Se kėtu jemi ka shkruajmė nė Diasporė e marre me u shpreh si te kafja, por pa ta thėnė nuk mundem.

www.msh.com

Murgesha
22-04-05, 16:44
puss puss edhe per ty edhe murgeshen...

hahaha...
ska me mire se engjull ne "disguise" te dreqit :wink: a po jo shejtonka????

Reana loqki tė pėrcjelltė edhe ty pusi ēdo hap. :wink:

Honesty^uk.
22-04-05, 21:09
puss puss edhe per ty edhe murgeshen...

hahaha...
ska me mire se engjull ne "disguise" te dreqit :wink: a po jo shejtonka????

Reana loqki tė pėrcjelltė edhe ty pusi ēdo hap. :wink:

Vec ishalla nuk te bjen me ju sjell rrotull :wink:

dr1ta
23-04-05, 23:52
Dreniii :P

Psikologu
24-04-05, 05:37
Pershendetje shqiptarve ne Skandinavi.

Edhe pse vend paksa i ftohtė ne na mbenė gjallė dashuria per atdheun te cilin e kemi qdo sekond ne mendjen dhe zemren tonė.

Andej per te mos e zgjatur ju pershendes te gjithve ne Skandinavi , por kuptohet edhe te gjithė shqiptaret kudo qe janė.

Det är inget fel att hälsa på svenska språket , tycker jag.
(Nuk eshtė asgjė gabim te pershendes ne gjuhen suedeze, mendoj une)

dr1ta
24-04-05, 10:53
Pershendtje psikolog


Svensk er so sųt språk :)

Murgesha
24-04-05, 12:05
Pershendetje shqiptarve ne Skandinavi.

Edhe pse vend paksa i ftohtė ne na mbenė gjallė dashuria per atdheun te cilin e kemi qdo sekond ne mendjen dhe zemren tonė.

Andej per te mos e zgjatur ju pershendes te gjithve ne Skandinavi , por kuptohet edhe te gjithė shqiptaret kudo qe janė.

Det är inget fel att hälsa på svenska språket , tycker jag.
(Nuk eshtė asgjė gabim te pershendes ne gjuhen suedeze, mendoj une)


Overhovedet ikke.
Hvis man hilser på landets hvor man bor sprog.

(Aspak jo kur dikush pėrshėndet nė gjuhėn e vendit nė tė cilin jeton)

Psikologu
24-04-05, 14:22
Pershendtje psikolog


Svensk er so sųt språk :)

Pershendetje drita.

I början när jag komm till Sverige trode jag att det liknar japanska , men det var inte så svårt.

Murgesha
24-04-05, 14:26
Pershendtje psikolog


Svensk er so sųt språk :)

Pershendetje drita.

I början när jag komm till Sverige trode jag att det liknar japanska , men det var inte så svårt.

Ndėrsa unė mendoja se danishtja ėshtė gjuhė qė pėrdoret nė Mars.
A mendon se nėse di ndonjėren prej gjuhėve skandinave ėshtė lehtė pėr tė kuptuar tjetrėn.
Unė mendoj se kanė ngjashmėri mes vete.
Mendoj gjithashtu se Norvegjishtja ėshtė mė e lehtė se suedshtja dhe danishtja.

Psikologu
24-04-05, 14:29
Pershendetje shqiptarve ne Skandinavi.

Edhe pse vend paksa i ftohtė ne na mbenė gjallė dashuria per atdheun te cilin e kemi qdo sekond ne mendjen dhe zemren tonė.

Andej per te mos e zgjatur ju pershendes te gjithve ne Skandinavi , por kuptohet edhe te gjithė shqiptaret kudo qe janė.

Det är inget fel att hälsa på svenska språket , tycker jag.
(Nuk eshtė asgjė gabim te pershendes ne gjuhen suedeze, mendoj une)


Overhovedet ikke.
Hvis man hilser på landets hvor man bor sprog.

(Aspak jo kur dikush pėrshėndet nė gjuhėn e vendit nė tė cilin jeton)


Det var bra sagt , tack för det snälla du.

dr1ta
25-04-05, 00:09
Pershendtje psikolog


Svensk er so sųt språk :)

Pershendetje drita.

I början när jag komm till Sverige trode jag att det liknar japanska , men det var inte så svårt.


Jeg hųrte bare bråk :lol:

Psikologu
25-04-05, 02:58
Pershendtje psikolog


Svensk er so sųt språk :)

Pershendetje drita.

I början när jag komm till Sverige trode jag att det liknar japanska , men det var inte så svårt.


Jeg hųrte bare bråk :lol:


Bråk som vanligt överallt, men det gick över troligen, hoppas jag.

dr1ta
29-04-05, 11:59
Pershendtje psikolog


Svensk er so sųt språk :)

Pershendetje drita.

I början när jag komm till Sverige trode jag att det liknar japanska , men det var inte så svårt.


Jeg hųrte bare bråk :lol:


Bråk som vanligt överallt, men det gick över troligen, hoppas jag.


Ja det går over som alt annet :P

turisti
29-04-05, 14:31
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P

dr1ta
29-04-05, 21:12
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P


Flm shum Turisti .. e madhe esht boll skandinavia por pak njerz ..Po mire esht duhesh te bejsh nje pushim ketu kur ke kohe ...se vetem ketu nuk ke ardh apo? :)


Pershendetje te sinqerta

Drita http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/e020.gif

Naki
29-04-05, 21:52
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P

Ketij Postimi i bashkangjitem edhe une,Kame nje respekt te veqante per ju.

Me nderime Naki

Psikologu
29-04-05, 22:59
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P


Te falenderoj shumė i nderuar turisti .
Ndera dhe shendeti e perparesia qofshin qdo here me ju dhe per ju.

Psikologu
29-04-05, 23:00
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P

Ketij Postimi i bashkangjitem edhe une,Kame nje respekt te veqante per ju.

Me nderime Naki

Te falenderoj per respektin i nderuari Nali.
Mbeteshi me shendet dhe qdo te mirė kudo qe jeni.
Suksese per ju.

DEA
29-04-05, 23:43
Pershendetje te ngroht edhe per juve ne pjesen e botes se ftoht :wink:

Gentiana
30-04-05, 00:03
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P

Ksaj pershendetje i bashkangjitem edhe un.

Ju pershendet

Genta :wink:

turisti
30-04-05, 22:49
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P


Flm shum Turisti .. e madhe esht boll skandinavia por pak njerz ..Po mire esht duhesh te bejsh nje pushim ketu kur ke kohe ...se vetem ketu nuk ke ardh apo? :)


Pershendetje te sinqerta

Drita http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/e020.gif

:P dr1ta e nderuar :P ,

Shpresoj qe udhetimet e mia neper deshira do te me mundesojne dhe perjetimin e agimit ne Skandinavi,a deri ateherit,te gjithve qe ju permenda me Psikologun ne krye,ty,Shejtonken dhe Mjellmen e nderuar,ju pershendes dhe ju deshiroj lumturi jetesore,shendet dhe shume ,shume agime te reja ne jete. :P

Per juve te gjitheve me respekt,ju don

:P TURISTI. :P

dr1ta
01-05-05, 15:12
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P


Flm shum Turisti .. e madhe esht boll skandinavia por pak njerz ..Po mire esht duhesh te bejsh nje pushim ketu kur ke kohe ...se vetem ketu nuk ke ardh apo? :)


Pershendetje te sinqerta

Drita http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/e020.gif

:P dr1ta e nderuar :P ,

Shpresoj qe udhetimet e mia neper deshira do te me mundesojne dhe perjetimin e agimit ne Skandinavi,a deri ateherit,te gjithve qe ju permenda me Psikologun ne krye,ty,Shejtonken dhe Mjellmen e nderuar,ju pershendes dhe ju deshiroj lumturi jetesore,shendet dhe shume ,shume agime te reja ne jete. :P

Per juve te gjitheve me respekt,ju don

:P TURISTI. :P


:) :) :)
Flm

ShEjToNkA
01-05-05, 15:37
SKANDINAVIA nuk eshte e madhe,por njerzit te nderuar si Psikologu,dr1ta,Shejtonka,Mjellma dhe tjeret i japin MADHESI. :P

VIKINGAT e SKANDINAVISE,ju pershendet

TURISTI. :P

Ksaj pershendetje i bashkangjitem edhe un.

Ju pershendet

Genta :wink:


Turisti & Genta ,nga Sakndinavia keni falnderime dhe pėrshėndetje tė ngrohėta.

Shejtonka!

Honesty^uk.
01-05-05, 17:12
Pershendetje per te gjithe Vikinget Shqiptar Skandinav

dr1ta
01-05-05, 18:48
Naki,Honesty,Dea,Gentiana Flm per pershendetjet :D :)

mjellma
07-05-05, 21:43
FLMshum per pershendtje edhe une ju pershndes shum nga swe dhe gjdo te mir per te gjith
ha det så bra en trevlig kväll
(kaloni mir dhe nje mbremje te kendshme)

JU DON TE GJITHVE MJELLMA

turisti
07-05-05, 23:29
Shejtonka dhe -mjellma-,faleminderit shume.Ju pershendes edhe nje here. :wink: :P

Psikologu
09-05-05, 05:43
Falenderimet e mia i dergohet te gjithve atyre qe na pershendeten neve ne Skandinavi,
Njeherit pershendes edhe tė gjithė shqiptaret nga Skandinavia dhe ju uroj qdo tė mirė.

Önskar Er en trevlig dag.
(Ju deshiroj juve njė ditė te kendeshme)

skendi
26-06-05, 04:01
Pershendetje te gjithe Motrave dhe Vellezerve Shqiptar qe jetojne
ne Skandinavi. :D :mrgreen:

Psikologu
01-09-05, 10:02
Pershendetje te gjithe Motrave dhe Vellezerve Shqiptar qe jetojne
ne Skandinavi. :D :mrgreen:

Nje falenderim vllazeror per ju i nderuari skeni, njeherit ju kerkojm falje per vonesen tonė.
Mbetshi me shendet kudo qe jeni.
Me nderime:
Psikologu

Marco
09-08-06, 01:46
Hej Skandinavia!!

Norvegjia & Danimarka ,keni pėrshėndetje tė ngrohta nga Suedia ( unė pėrfaqėsuesesja e saj :lol: ).

Po pėrfaqėsueset e Norvegjies & Danimarkės ,kush qenė???????

Ha det så bra.


Qyre qyre paska edhe postim nga skandinavia. Pak me vones por kur nuk oshte von. Hej-Tung Sverige-Suedi, Norge-Norvegji, mos ta harrojm edhe Suomin-Finlanden, por edhe shtetin ku isha ne vizit Fęrųerne-Ferajlanden.. Kisha knaqesin se isha shqiptari i par qe isha ne ate shtet si dhe e ndjej veten shum te lumter. Pershendes nga Danimarka

selvija
03-09-06, 19:55
kiitos faleminderit kush paska pershendet SKANDINAVIN

Marco
08-09-06, 11:16
kiitos faleminderit kush paska pershendet SKANDINAVIN

Selvia flm per ndihm po Finlanda nuk oshte ne skandinavi hahah hej mos um gjuj me papuqe qe i rreh fmit se une po flas sipas tv se ishin lojrat skandinaveze fudball ndersa Finlanda nuk merr pjes kur as ne fudboll asne Gara muzikore as kekrun heheeh Hej pak hajgare se Finlandezet jan shum ma te shoqerushem “se kta te tjeret skandik edhe kan shum ma respekt ndaj tjerve se shtetet skandike .. Suomi: Votka , Free Stiele ,Jari Litmanen Shefki Kuqi , edhe shum pizzeria shqiptare uuu mos te harroj At`hisarin hehehe dim dim per Finlanden a

Artisti
08-09-06, 14:31
Pershendetjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nga Suediaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
.

selvija
08-09-06, 15:00
Selvia flm per ndihm po Finlanda nuk oshte ne skandinavi hahah hej mos um gjuj me papuqe qe i rreh fmit se une po flas sipas tv se ishin lojrat skandinaveze fudball ndersa Finlanda nuk merr pjes kur as ne fudboll asne Gara muzikore as kekrun heheeh Hej pak hajgare se Finlandezet jan shum ma te shoqerushem “se kta te tjeret skandik edhe kan shum ma respekt ndaj tjerve se shtetet skandike .. Suomi: Votka , Free Stiele ,Jari Litmanen Shefki Kuqi , edhe shum pizzeria shqiptare uuu mos te harroj At`hisarin hehehe dim dim per Finlanden aMarco me papuqe po se po por per fat te mir me kan qellue ne kemb shum te buta e tutna kur ta japi ste dhem se, marco finlanda merr shum pjes ervopjane ami si shkon gjat shum se jan te merdhit smunden te qendrojn shum nxetsis, ama per muzik dihet qysh a LORD haleluja mos te ardht merzi ndoshta edhe naten mos je trem ne gjum se kur e ke pa tuj kendue ama FITUM a edhe ka shum te rinje shqiptar qe kan marr rrugen e fitores ne dor , nga shteti filandes se per keta filandezt spo flas se qka, e sa per pizza dash te qes me katkarap deti qe te shkrihen ne goj:biggrin:

Marco
10-09-06, 12:49
[quote=selvija]Marco me papuqe po se po por per fat te mir me kan qellue ne kemb shum te buta e tutna kur ta japi ste dhem se, marco finlanda merr shum pjes ervopjane ami si shkon gjat shum se jan te merdhit smunden te qendrojn shum nxetsis, ama per muzik dihet qysh a LORD haleluja mos te ardht merzi ndoshta edhe naten mos je trem ne gjum se kur e ke pa tuj kendue ama FITUM a edhe ka shum te rinje shqiptar qe kan marr rrugen e fitores ne dor , nga shteti filandes se per keta filandezt spo flas se qka, e sa per pizza dash te qes me katkarap deti qe te shkrihen ne goj:biggrin:[/quote

Selvia une kishe po te dhimna ti po thu ti kisha pas ma te forta se ato tmijat te buta
Nuk thas se smarrin en Europ pjes ata merdhivqat e juv po thash smarrin pjes en skandinavi me kta monotonat (Kędleg) tan skandinavez, a s ai perket kėnges se Eurovizionit HALALUJA aaaaa ata jan caraa a edhe mas cooll oshte kur te fut sopaten mbrapa edhe ti hapen krahet edhe perserit HALALUJAAAA aaa super a
Sa i perket pizzave lena pra ket supriz kur tvin ata me kendu vjen edhe ti me ta edhe na qet pizza me Krrapa (Nepturn) , veq allahile mos i merr papuqet me veti a , nese nerth ti jepi tmijat besom hahahaha. te pershendes Selvie....

10-10-06, 17:30
Hej Skandinavia!!

Norvegjia & Danimarka ,keni pėrshėndetje tė ngrohta nga Suedia ( unė pėrfaqėsuesesja e saj :lol: ).

Po pėrfaqėsueset e Norvegjies & Danimarkės ,kush qenė???????

Ha det så bra.
pershendetje nga norvegjia

Daja POLIC
19-10-06, 00:22
Petr , a paske edhe ti msn addy a? urime e gezofsh

te pershendes nga gjermania

Marco
11-11-06, 02:46
A ke najkush prej skandinavis en koncert MTV Europe Music Awards qe u majt en Kopenhag? , apo pa knu shqip ska koncerta , une isha veq bileten gratis e kisha prej The Voice ...

yllbardh
19-10-07, 16:00
Njė pėrshėndetje e vonuar pėr tė gjithė shqipėtarėt nė mėrgim e sidomos atyre nė skandinavi nga danimarka....

I må hygge jer.

Sead
20-10-07, 23:47
edhe une ju pershendes shpejt e shpejt....
pasi qe gjindem ne danimark a mos kini raisisht naj obror me va Fshi ahahahahahhaha